چقدر چادر سر کردن سخته!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان از نظر شما اون کسی که رژ لب میزنه با اون کسی که دوست پسر داره یکسانه عایا؟!!
اب که از سر بگذرد چه یک وجب چه صد وجب... هردو خلاف دستور ولایت فقیهشون(اگه مسلمان واقهی باشند باید ولی فقیه داشته باشن) عمل میکنند.. امروز رژ لب.. فردا استین کوتاه همراه با چادر.. پس فردا دوست پسر.. پسون فردا رابطه ی ج ن س ی.. البته همه مث هم نیستن ولی هردوشون مغایر با دستورات شرعی هست.... ولی نمیشه اندازه ی هردورو یکی دونست ولی خوب خلافه دیگه:ی

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
اب که از سر بگذرد چه یک وجب چه صد وجب... هردو خلاف دستور ولایت فقیهشون(اگه مسلمان واقهی باشند باید ولی فقیه داشته باشن) عمل میکنند.. امروز رژ لب.. فردا استین کوتاه همراه با چادر.. پس فردا دوست پسر.. پسون فردا رابطه ی ج ن س ی.. البته همه مث هم نیستن ولی هردوشون مغایر با دستورات شرعی هست.... ولی نمیشه اندازه ی هردورو یکی دونست ولی خوب خلافه دیگه:ی

:surprised::eek:..... عجب نتیجه گیری ای!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادر سر کردن تابستون ستمه
ایووووووولوووووو داری ...منم مواخم مخصوصا اینا که فضولن مخصوصا خاله خانه باجی هاشون.. ارنولتم تو این سکانس به سمت مردم نشانه گرفته

یادم باشه برم ازش یاد بگیرم این حرکتو...
صورتمو هم شبیه خودش میکنم..روغنی!:D

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیلی نتیجه گیری سطحی داشتین.......... من اگه الان رژ لب میزنم ......... 10 سال دیگه هم همینه! نه زیاد میشه نه کم :دی

اون نتیجه گیری شما برای آدمای عقده ای و محدود صادقه.............. من اگه تا الان با هیچ پسری دوست نبودم ، پس فردا به چه دلیلی یهو نظرم عوض شه عایا؟! یه چیزایی تو ذات آدمه و تا 100 سال دیگه هم عوض نمیشه...

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D
البته به نظرم هرکی هرجور دوست داره میتونه هرجور پوششی رو انتخواب کنه
یکی بدون روسری و با شلوراک بیاد بیرون من بهش نگاه نمیکنم
همون جوری که به یه دختر چادری نگاه نمیکنم

ولی به نظرم هرجور پوششی داشته باشی ایراد نداره ب شرطی که به پوشش دیگرون لطمه نزنی و پوشش دیگرون رو خراب نکنی
مثلا چادر نمونه ی بارز و کامله مسلمانیه
نباید وقتی چادر میپوشی رژ لب بزنه که از یه فرسخی معلومه
یا چادر نمیودنم چه مدلی میچوشن ولی استیناش کوتاه:دی.. فک کن تا ارنج دستش معلومه ولی چادر داره!!!!!!
یا چادر پوشیده و دست دوست پسرشو گرفته و داره تو خیابون راه میره و همش خودشو به پسره چسبونده

این کارا اشکال نداره ولی با چادر اشکال داره.. به نرم داره پوشش چادر و افراد چادری رو مسخره میکنه

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی به نظرم هرجور پوششی داشته باشی ایراد نداره ب شرطی که به پوشش دیگرون لطمه نزنی و پوشش دیگرون رو خراب نکنی
یا چادر نمیودنم چه مدلی میچوشن ولی استیناش کوتاه:دی.. فک کن تا ارنج دستش معلومه ولی چادر داره!!!!!!
یا چادر پوشیده و دست دوست پسرشو گرفته و داره تو خیابون راه میره و همش خودشو به پسره چسبونده

این کارا اشکال نداره ولی با چادر اشکال داره.. به نرم داره پوشش چادر و افراد چادری رو مسخره میکنه

رژ لب داریم تا رژ لب............... :|

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم میخوام نباشه....
دهن ما خانوما رو سرویس کردن اینا!بلانسبت خودم و دخترای اینجا و همه جا
:d
معلوم نیس چی از جون ما میخوان!
چادر خوبه برا کسی که میخواد بپوشه نه برا همه
تکبیر داره اتی خانم فرمایشتون .... حجاب اختیاری راه حل موشکل شماست...35 سال با قانون و گشت و باتوم بخشنامه به جنگ شما اومدن....ولی نمیدونستن اینجا گرد افرید زباد داره....من اگه دختر بودم..مطمئنم با ابنهمه محدودیت خودکشی میکردم یا از اینجا میرفتم یه کشور که به من کار نداشته باشن...خدایا شکرت دختر نیافریدی مارو الهی امین

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
تکبیر داره اتی خانم فرمایشتون .... حجاب اختیاری راه حل موشکل شماست...35 سال با قانون و گشت و باتوم بخشنامه به جنگ شما اومدن....ولی نمیدونستن اینجا گرد افرید زباد داره....من اگه دختر بودم..مطمئنم با ابنهمه محدودیت خودکشی میکردم یا از اینجا میرفتم یه کشور که به من کار نداشته باشن...خدایا شکرت دختر نیافریدی مارو الهی امین

دیگه حالا شما هم زیادی جو نده!!
انقدرا هم محدودیت نداریم!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

باز این بهتر شد...
چادر کی گفته نمونه ی بارز و کامل مسلمانیه؟!!!!
خب حتما رو اجبار چادر سرش کرده...یا نمیدونم حتما دلیلی داره...
آدم چادری نمیتونه دوست پسر داشته باشه!!؟

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی نتیجه گیری سطحی داشتین.......... من اگه الان رژ لب میزنم ......... 10 سال دیگه هم همینه! نه زیاد میشه نه کم :دی

اون نتیجه گیری شما برای آدمای عقده ای و محدود صادقه.............. من اگه تا الان با هیچ پسری دوست نبودم ، پس فردا به چه دلیلی یهو نظرم عوض شه عایا؟! یه چیزایی تو ذات آدمه و تا 100 سال دیگه هم عوض نمیشه...

من که گفتم همه مثل هم نیستن.. ونمیشه گفت همه اینطوری هستن... و اینطوری مشن... گفتم هردوشنو مغایر با دستورات شرعیه

منظورم این بود که اگه یکی دستورات شرعی در مورد رژلب رو قبول نداشته باشه و در عین حال چادر میپوشه(رژ لب به نظرمخلاف دستورات شرعیه و فکر نکنم مرجع تقلید شما این رو جایز بدونن)...احتمالش هم هست دستورات شرعی درمورد دوست پر نداشتن رو هم قبول نکنه و درعین حال چادر هم بپوشه

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

چادر از نظر من مردوده مردوده....یه چیز اضافیه!
اینا محدودیت نیس مصونیته!!
:biggrin:
واسه همینه که من میخوام برم ایتالیانو فقط پول ندارم...ولی اگه اونجا هم برم همینجوری هستم که اینجا هستم...هیچ فرقی تو لباس پوشیدنه من نمیبینید..:D

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مگه نمیگن حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت هست...ولی به کسی ازادی انتخاب اینرو دادن که بخواد مصون باشه یانه؟:surprised:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه حالا شما هم زیادی جو نده!!
انقدرا هم محدودیت نداریم!!

اینجور که که معلومه شوما خیلی ادم قانعی هستی....بحث جو دادن نیست... میخوام بگم اگه مردم ما تجربه 100 سال مشروطه و روشنفکری را نداشتن الان اینجا شمال کره شده بود ...شوما هم در ارزوی همین یه زره ازادیهاتون که حاصل تلاشهای ادمهای راه ازادی و کشته های اینراه بوده میبودی.....بر خلاف پدرم ..مادر مرا یاد داد به کم قانع نباشم.....او یک زن است...والبته یه دوره از زندگیش چادری بوده...من خیلی چیزامو تو زندگیم از مادرم دارم...مادر یه زمانی چادری دوستت دارم...

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه نمیگن حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت هست...ولی به کسی ازادی انتخاب اینرو دادن که بخواد مصون باشه یانه؟:surprised:

فکر کنم اگگه این آزادی رو بدن آخرش همه انتخابش میکنن ، حتی اگه اول انتخابش نکنن....

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز این بهتر شد...
چادر کی گفته نمونه ی بارز و کامل مسلمانیه؟!!!!
خب حتما رو اجبار چادر سرش کرده...یا نمیدونم حتما دلیلی داره...
آدم چادری نمیتونه دوست پسر داشته باشه!!؟
[/B]
چادر داشتن نشانه ی مسلمان واقعی بودن نیست( به لطف بعضی هاک ه از چادر سوء استفاده میکنن و طرف من اونها هستن)
ولی میشه گفت نشانه ی اکثر اونهایی که مسلمان واقعی و ادمای با اعتقاد زیادی هستن چادر پوشیدنشونه

منم تو پست اولی گفتم بخاطر بعضی ها دیگه نمیشه تشخیص داد چه جور ادمی چادری واقعی هست و چجور ادمی چادری واقعی نیست

ادم چادری میتونه دوست پسر داشته باشه ولی نباید داشته باشه.. چون کسی که چادر میپوشه باید به دیگرون نشون بده که به اثرات و اهداف و ثمرات چادر پی برده.. کسی هم که به هدف چادر و حرف فقها و حرف خدا ایمان داره پس به طبع نباید خلاف دستور اونها(مثل دوست پسر داشتن) عمل کنه

اگه یکی هم دوست داشته باشه زنش چادری باشه (صرف اینکه دوست پسر نداره..اخه بعضی ها بخاطر پاکیه دختر و اینکه مطمئن بشن اون دختر دوست پسر نداشته میرن و یه زن چادری میگیرن.. که متاسفانه بعضی از دختز ها هم از این سوء استفاده میکنن و واسه شوهر کردن چادر سرشون میذارن.... یا 100 تا کار خلاف شرع انجام میدن و واسه اینکه خودشون رو فرشته جلوه بدن پوششون رو تغییر میدن و چادر سرشون میکنن) .... میره خواستگاری و ازدواج میکنه و بعد میفهمه خانومش قبلا دوست پسر داشته.. بعد میگه عه!! مگه تو چادری نبودی؟.. مگه مذهبیه واقعی نبودی؟.. بعد زنش میگه مگه ادم چادری دل نداره؟!.. مگه نباید ادم چادری دوست پسر داشته باشه؟!!:surprised: ..... و بعد دعوا شروع میشه:دی.. خوب این هم میشه عواقب اینکه یه ادم چادری میره دنبال پسرهای مردم!!!

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجور که که معلومه شوما خیلی ادم قانعی هستی....بحث جو دادن نیست... میخوام بگم اگه مردم ما تجربه 100 سال مشروطه و روشنفکری را نداشتن الان اینجا شمال کره شده بود ...شوما هم در ارزوی همین یه زره ازادیهاتون که حاصل تلاشهای ادمهای راه ازادی و کشته های اینراه بوده میبودی.....بر خلاف پدرم ..مادر مرا یاد داد به کم قانع نباشم.....او یک زن است...والبته یه دوره از زندگیش چادری بوده...من خیلی چیزامو تو زندگیم از مادرم دارم...مادر یه زمانی چادری دوستت دارم...

شایدم من قانعم ، نمیدونم............ ولی تاحالا به 90 درصد چیزایی که خواستم رسیدم و 90 درصد کارایی رو که میخواستم انجام دادم............... 10 درصد محدودیت داریم :دیی

farzan66

عضو جدید
فکر میکردم تعداد افرادی که مسلمان واقعی نیستند در بین افرادی که ادای مسلمانی واقعی میکنند کم باشه

مثلا همین دخترهایی که چادر میپوشن و دوست پسر دارن... یا چادر میپوشن و ارایش میکنن(هرچند ارایش کم و مثلا رژلب)
یا دخترهایی که چادر میپوشن ولی موقع راه رفتن ویا نشستن و.... جوری چادر رو نگه میدارن که فرقی با دخترهای مانتویی نداره
و یا دخترهای چادری که دستشون تا ارنج و یا نصفی از ساعدشون عاری از پوششه

ولی متاسفانه دارم میبینیم که تعدادشون زیاده و هر روز داره تعدادشون زیادتر میشه

ادم یه دختر بدحجاب رو میبینه ناراحت نمیشه چون میدونه اعتقادی به پوششه کامل( مثل مانتوی گشاد یا چادر) نداره
ولی ادم یه دختر چادر رو با این وضع میبینه افسوس میخوره
اینطوری تصمیم گیری و تحقیق کردن وانتخواب کردن یه دخترمسلمان و چادری واقعی خیلی سخت میشه
مثلا میبینی ای بابا غورباقه رو رنگ کرده بودن جای قناری بهت فروختن:دی

فکر کنم بجای اینکه بیان تاپیک درمورد ساپورت یا بدحجابی بزنن بهتره تاپیک درمورد تغییراتی که افراد چادری دارن به خودشون میدن بزنن
اخه تو اون تاپیک ها هیشکس از اعتقادش صرف نظر نیمکنه و نتیجه ای نداره ولی شاید بشه جلوی این تغییرهای اعتقادی افراد چادری رو گرفت.....

شما درست میگین ، ولی معمولا خانوم هایی با این پوششهایی که مثال زدید به خاطر اینکه اجباری دارن چادر می پوشند این تغییرات و به خودشون دادند . وگرنه کسی که اعتقاد راسخ به حفظ پوشش خودش داره ( نه تنها چادر ، چون چادر یک سنته ! ) خودش متوجه رفتار و نوع پوشش هست.
در ضمن من فکر میکنم حدود پوشش تو جامعه مشخص شده باشه . گذشتن از اون حد که دیگه تکلیفش معلومه !
ولی بعضی پوشش ها هست که شاید با حجاب اسلامی کاملا مغایرت نداشته باشه ولی خدشه ای هم به جامعه نمی زنه . که اینجاست که بعضی افراد سود جو و منفعت طلب سعی دارن از این قضیه به نفع خودشون استفاده کنن . در صورتی که هر کسی که حجابش کامله و یا هر کار خدا پسندانه ای که انجام میده صرفا در جهت رضایت خداست نه فخر فروختن به بنده ی خدا !
کسی هم که پوششش متناسب با فرهنگ و طرز فکر خودش مناسبه و اونو هماهنگ میکنه با اسلام جای سرزنش نداره . اگه هم اشتباهی میکنه مسئولیت جوابگو بودن به خدارو به گردن گرفته ! ( البته منظورم پوششهای مناسبیه که کاملا نمیشه گفت با حجاب کامل به منظور چادر و ...)
در ضمن هر انسان بالغی میدونه که هر پوششی مناسب هر جایی نیست . ولی بعضی وقتا ادم بازار که میره یا پارک قدم میزنه یه لحظه فکر میکنه اومده تالار واسه جشن عروسی !!!
اینجاست که تر و خشک با هم میسوزند .

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز

چادر از نظر من مردوده مردوده....یه چیز اضافیه!
اینا محدودیت نیس مصونیته!!
:biggrin:
واسه همینه که من میخوام برم ایتالیانو فقط پول ندارم...ولی اگه اونجا هم برم همینجوری هستم که اینجا هستم...هیچ فرقی تو لباس پوشیدنه من نمیبینید..:D

ولی من با چادرم مشکلی ندارم:( اما موافق این تایپیکم نیستم..

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادر داشتن نشانه ی مسلمان واقعی بودن نیست( به لطف بعضی هاک ه از چادر سوء استفاده میکنن و طرف من اونها هستن)
ولی میشه گفت نشانه ی اکسثر اونهایی که مسلمان واقعی و ادمای با اعتقاد زیادی هستن چادر پوشیدنشونه

منم تو پست اولی گفتم بخاطر بعضی ها دیگه نمیشه تشخیص داد چه جور ادمی چادری واقعی هست و چجور ادمی چادری واقعی نیست

ادم چادری میتونه دوست پسر داشته باشه ولی نباید داشته باشه.. چون کسی که چادر میپوشه باید به دیگرون نشون بده که به اثرات و اهداف و ثمرات چادر پی برده.. کسی هم که به هدف چادر و حرف فقها و حرف خدا ایمان داره پس به طبع نباید خلاف دستور اونها(مثل دوست پسر داشتن) عمل کنه

اگه یکی هم دوست داشته باشه زنش چادری باشه (صرف اینکه دوست پسر نداره..اخه بعضی ها بخاطر پاکیه دختر و اینکه مطمئن بشن اون دختر دوست پسر نداشته میرن و یه زن چادری میگیرن.. که متاسفانه بعضی از دختز ها هم از این سوء استفاده میکنن و واسه شوهر کردن چادر سرشون میذارن.... یا 100 تا کار خلاف شرع انجام میدن و واسه اینکه خودشون رو فرشته جلوه بدن پوششون رو تغییر میدن و چادر سرشون میکنن) .... میره خواستگاری و ازدواج میکنه و بعد میفهمه خانومش قبلا دوست پسر داشته.. بعد میگه عه!! مگه تو چادری نبودی؟.. مگه مذهبیه واقعی نبودی؟.. بعد زنش میگه مگه ادم چادری دل نداره؟!.. مگه نباید ادم چادری دوست پسر داشته باشه؟!! ...

پس چرا گفتی نشونه مسلمون بودن کامله؟!!
خدا تو قرآن گفته ما برای شما همسرانی مثه خود شما آفریدیم...ینی اگه آدمه خوبی باشی آدم خوب قسمتت میکنم...همونطور که گفته زنا کار با زناکار...دقیقا نمیدونم معنیش چی بود ولی مفهومش همین بود...
اگه اون مرد زن خوبی گیرش نیومده حتما خودش آدم خوبی نبوده...ااگه به قرآن ایمان داشته باشی پس باید این حرفو قبول داشته باشی...
همیشه بدترینا دنباله بهترینا هستن...
خب مردا هم از خیلی چیزا سو استفاده میکنن واسه زن گرفتن این دلیل نمیشه..

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا گفتی نشونه مسلمون بودن کامله؟!!
خدا تو قرآن گفته ما برای شما همسرانی مثه خود شما آفریدیم...ینی اگه آدمه خوبی باشی آدم خوب قسمتت میکنم...همونطور که گفته زنا کار با زناکار...دقیقا نمیدونم معنیش چی بود ولی مفهومش همین بود...
اگه اون مرد زن خوبی گیرش نیومده حتما خودش آدم خوبی نبوده...ااگه به قرآن ایمان داشته باشی پس باید این حرفو قبول داشته باشی...
همیشه بدترینا دنباله بهترینا هستن...
خب مردا هم از خیلی چیزا سو استفاده میکنن واسه زن گرفتن این دلیل نمیشه..

احسنت ;)

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من با چادرم مشکلی ندارم:( اما موافق این تایپیکم نیستم..

من چادری نیستم منم مشکلی ندارم...
ولی من وقتی بعضی از دخترارو تو خیابون میبینم که چادرین خیلی خوشم میاد...بهشون میاد

معلومه که نباید موافق باشی چون واست سخت نیست...هر کسی نظری داره و یه جوری راحته...:D

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ترس از اولشه دیگه عزیزم ، آخرش که معلومه :دیی

اهاا ولی چیزی که تو جامعه داریم میبینم اینه که اوایل انقلاب مردم بیشتر تمایل به چادر پوشیدن داشتن الان داره کمتر میشه .الان اخرشه یا اولشه؟!

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی اگه کسی بخوادازحالاشروع به خوب بودن بکنه دیرنیست؟میتونه؟ینی اکه کسی بخوادچادرسرش بکنه زده نمیشه<اطرافیان قبولش میکنن؟توهین نمیکنن؟دیگه نباید اشتباهی بکنه؟؟؟؟

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چادری نیستم منم مشکلی ندارم...
ولی من وقتی بعضی از دخترارو تو خیابون میبینم که چادرین خیلی خوشم میاد...بهشون میاد

معلومه که نباید موافق باشی چون واست سخت نیست...هر کسی نظری داره و یه جوری راحته...:D

;)....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا