چقدر چادر سر کردن سخته!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin:........... چقد روحیات منو تو شبیه همه :دی پنگوئنو خوب اومدی --- عربی دانشجویی هم قشنگه هم راحت:smile:
یه چیزی بگم چادم گرونه ها فکر کنم...
چند سال پیش یکی از فامیلامون که دختر جوونی بود تو یه دعوت افطاری دیدم به جا چادر ازین مانتو 7 تومنی کوتاها پوشیده بود گفتم شما دیگه چرا شما که نماز خونیو اینا گفت چادر موقع پیاده شدن گیر کرده به در تاکسی پاره شده مجبورم چند روز این مانتو را تو بپوشم تا سر ماه یه چادر دیگه بخرم...

میگم حالا مگه چادر چنده؟ میدونم این پارچه های اصل ژاپن گرونن ولی این وطنی ها که باید چینی و ارزون باشن؟ فی ندارید؟

• Like
واکنش ها: etnn

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سال پیش یکی از فامیلامون که دختر جوونی بود تو یه دعوت افطاری دیدم به جا چادر ازین مانتو 7 تومنی کوتاها پوشیده بود گفتم شما دیگه چرا شما که نماز خونیو اینا گفت چادر موقع پیاده شدن گیر کرده به در تاکسی پاره شده مجبورم چند روز این مانتو را تو بپوشم تا سر ماه یه چادر دیگه بخرم...

میگم حالا مگه چادر چنده؟ میدونم این پارچه های اصل ژاپن گرونن ولی این وطنی ها که باید چینی و ارزون باشن؟ فی ندارید؟

از 40تومن داره تا 120تومن

farzan66

عضو جدید

مگه هرکی مانتو کوتاه میپوشه نماز نمی خونه ؟ یا بالعکس ؟ :redface:
البته از قیمتش بی خبرم . :smile:

• Like

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

:biggrin:.........
بستگی به پارچه و نوع دوخت و خیاطش داره......
مثلا ، چادر من پارچش 50 تومن شد ، 16 تومن هم دوختش!

خداییش نماز چه ربطی داشت...

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه هرکی مانتو کوتاه میپوشه نماز نمی خونه ؟ یا بالعکس ؟ :redface:
البته از قیمتش بی خبرم . :smile:

:biggrin:.........
بستگی به پارچه و نوع دوخت و خیاطش داره......
مثلا ، چادر من پارچش 50 تومن شد ، 16 تومن هم دوختش!

خداییش نماز چه ربطی داشت...
راست میگید چه نظر سطحی دادم اونموقع...مبینی دهن مردم که سهله دهن خودمم همین چند سال پیش چه نطرات مزخرفی ازش در میومده....باید طرز فکرمو یه ذره دیگه تغییر بدم...:whistle::whistle:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست میگید چه نظر سطحی دادم اونموقع...مبینی دهن مردم که سهله دهن خودمم همین چند سال پیش چه نطرات مزخرفی ازش در میومده....باید طرز فکرمو یه ذره دیگه تغییر بدم...:whistle::whistle:

:)... همین که خودتون قبول دارید طرز فکرتون اشتباه بوده ، خودش خیلیه :دی

farzan66

عضو جدید
یه سوال؟ تکلیف اونی که دوست داره دیگه چادر نپوشه ولی روش نمیشه جلو جمع چیه؟
:redface:
بگه من فک نمیکنم پوشش کامل فقط تو چادر باشه...چادرمو بردارم راحت ترم...اعتماد به نفسمو میاره پایین...یا خیلی چیزای دیگه...
ولی به نظرم هر چی میخواد بگه ، بگه ولی نگه اعتماد به نفسم و میاره پایین .. چون ارزش چادر نا خوداگاه میاد پایین ...
یه بار تو اموزشگاه دیدم رو برد زده بودن :
رخت زیبای آسمانی را
خواهرم با
غرور
بر سر کن
نه خجالت بکش نه غمگین باش(!)
چادرت ارزش است باور کن
خوب چرا باید خجالت بکشه! این خودش تو ضمیر ناخود اگاه تاثیر منفی میذاره از چادر . وگرنه بقیه مصرع ها خیلی هم زیبا بود گذشته از اون قسمت غرورش که به نظرم بعضی ها از حدش گذروندند و به فخر رسوندن و اصلا خداپسندانه نیست .

ولی اگه کسی بخواد چادرو بذاره کنار بهتره صادقانه بذاره کنار دنبال توضیح برای کسی هم نباشه چون ما برای کسی زندگی نمی کنیم !

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی به نظرم هر چی میخواد بگه ، بگه ولی نگه اعتماد به نفسم و میاره پایین .. چون ارزش چادر نا خوداگاه میاد پایین ...
رخت زیبای آسمانی را
خواهرم با
غرور
بر سر کن

چادرت ارزش است باور کن
خوب چرا باید خجالت بکشه! این خودش تو ضمیر ناخود اگاه تاثیر منفی میذاره از چادر . وگرنه بقیه مصرع ها خیلی هم زیبا بود گذشته از اون قسمت غرورش که به نظرم بعضی ها از حدش گذروندند و به فخر رسوندن و اصلا خداپسندانه نیست .

ولی اگه کسی بخواد چادرو بذاره کنار بهتره صادقانه بذاره کنار دنبال توضیح برای کسی هم نباشه چون ما برای کسی زندگی نمی کنیم !

;)..........

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
رخت زیبای آسمانی را
خواهرم با
غرور
بر سر کن

چادرت ارزش است باور کن

راست میگی دوستم قبول میکنم حرفم خوب نبود;)

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا بحث مراجع تقلیدو برای من وسط نیارید من بیشتر عقلم حکم فرماست..

در ضمن به نظر شما اون خطه اولی که نوشتید شامل ظاهر من میشه که دارید میگید؟؟مگه من گفتم با اون وضع میرم بیرون؟؟

من هنوز جواب سوالمو نگرفتم..
چرا اینقد تند حرف میزنی عزیزم؟:surprised:
پس شما تا حدی هستید که نیاز به مرجع ندارید! خب ببخشید نمیدونستم:redface:
چرا زمان پیامبر هم سرخاب و سفیداب بوده ولی مهم استفاده بجا از اونه مثلاً برای همسر.
آخه من تو پستای قبلتون خوندم که میگید با آرایش هم هستم فکر کردم منظورتون تو بیرون بود خب ببخشید حالا چرا میزنی؟:razz:
خب شما بگو کدوم زنی هست که از آرایش بدش بیاد! منم همون منظور شمارو داشتم منتها نوشتتونو بد متوجه شدم پوزش:gol:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربطی نداشت
من یادم نمیاد حسودی کرده باشم به هم جنسم
ولی خوب...
منم قسم نمیخورم ولی یادم نمیاد شم چرانی کرده باشم همش ...حالاتو کل زندگیم یه دوتا کوچولو بوده ولی شما یه جور میگی انگار کار هر روز مردهاست...

بحث مقایسه چادر و این کفشا کلن بی معنی یه.
هر کی چادر سر می کنه لزوما از سر تقوا و خدا ترسی نیست
اما متاسفانه استدلال ها احمقانه ای مثل این! صرف چادر سرکردن رو عزت و افتخار می دونن.
نتیجه اش هم میشه دخترخانم های چادری ای که انقدر ازایش دارن که بیم شره کردن سرخاب سفیداب رو چادرشون میره

وقتی که ارزش به اجبار تبدیل می شه، نباید ازکسی انتظار داشت بهش احترام بگذاره

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم قسم نمیخورم ولی یادم نمیاد شم چرانی کرده باشم همش ...حالاتو کل زندگیم یه دوتا کوچولو بوده ولی شما یه جور میگی انگار کار هر روز مردهاست...

والا مردهایی که ما میبینیم نمیگیم همه اما اکثرا اینجورین!
من در مورد شخص شما قضاوتی نمیکنم!

red hat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث مقایسه چادر و این کفشا کلن بی معنی یه.
هر کی چادر سر می کنه لزوما از سر تقوا و خدا ترسی نیست
اما متاسفانه استدلال ها احمقانه ای مثل این! صرف چادر سرکردن رو عزت و افتخار می دونن.
نتیجه اش هم میشه دخترخانم های چادری ای که انقدر ازایش دارن که بیم شره کردن سرخاب سفیداب رو چادرشون میره

وقتی که ارزش به اجبار تبدیل می شه، نباید ازکسی انتظار داشت بهش احترام بگذاره

خیلی تند نرو خانوم
من میگم شوما ها فلان فلانین؟:razz:
احترام خودتونو داشته باشین اگه حرف منطقی برا گفتن ندارین لازم نیس سیاه نمایی کنین
چادری ها هم ننشستن ببینن شوما راجع بهشون چی میگین که چادرشونو تا کنن بزارن تو کیفشون...

red hat

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم اینجا کسایی که مخالف چادرن به جای اینکه بیان از پوشش خودشون دفاع کنن میخوان چادرو تخریب کنن...

• Like
خیلی تند نرو خانوم
احترام خودتونو داشته باشین اگه حرف منطقی برا گفتن ندارین لازم نیس سیاه نمایی کنین
چادری ها هم ننشستن ببینن شوما راجع بهشون چی میگین که چادرشونو تا کنن بزارن تو کیفشون...

دوست عزیز
من نصف عمربیست ساله ام رو چادرسر کردم
اون وقتی هم که سز می کردم هم افتخار خودم بود هم همه اطرافیانم کیف می کردن از چادرسرکردن من
چادر هنوزم برای من یه ارزشه
منتها بعضی ها احترام خودشون رو نگه نمی دارن و پوشش رو می برن زیر سوال
حالا چه چادر چه مانتو

من هنوزم معتقدم ارزش تحمیل کردنی نیست
و تحمیل چادر بی احترامی به اون و پایین آوردن پوشش مقدسی یه که پیشوایان دین اسلام بهش تاکید داشتن و دارن

red hat

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز
من نصف عمربیست ساله ام رو چادرسر کردم
اون وقتی هم که سز می کردم هم افتخار خودم بود هم همه اطرافیانم کیف می کردن از چادرسرکردن من
چادر هنوزم برای من یه ارزشه
منتها بعضی ها احترام خودشون رو نگه نمی دارن و پوشش رو می برن زیر سوال
حالا چه چادر چه مانتو

من هنوزم معتقدم ارزش تحمیل کردنی نیست
و تحمیل چادر بی احترامی به اون و پایین آوردن پوشش مقدسی یه که پیشوایان دین اسلام بهش تاکید داشتن و دارن

خب اینجا اونایی که چادر سر کردن کسی مجبورشون کرده؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم اینجا کسایی که مخالف چادرن به جای اینکه بیان از پوشش خودشون دفاع کنن میخوان چادرو تخریب کنن...
یه سری آدما خودشون اومدن چادر رو تخریب کردن!
یعنی خودشون تیشه به ریشه خودشون زدن!

خیلی تند نرو خانوم

و البته من پوشیدن اون کفش ها رو انقدر احمقانه می دونم که لزومی ندیدم درباره اش حرف بزنم
متاسفانه یا خوشبختانه، هیچ وقت اخترام خودم رو نبردم زیر سوال:)
کسی هم قرار نیس به حرف من پوشش خودش رو عوض کنه، حرف من اینه که احترام پوشش هامون و عقایدمون رو نگه داریم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا