چقدر چادر سر کردن سخته!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
حالا دقیقا یادنم نمیاد تو تلویزیون چطور بود
ولی این دوتا عکس هیچکدومش کامل نیست
آقای ضرغامی هم که متخصص دینی فکر نمیکنم باشه
شما متخصص دینی هستین؟

L

l3an00

Guest
چرا اینقدر بحث رو پیچیده میکنید
به قول ما معماری ها مهم مفهومه حالا در هر کالبدی میتونه نمود پیدا کنه
مهم حجاب درونی و ظاهریه حالا یا با چادر یا با مانتو
چادر فقط یه شکل از حجابه و در متون دینی هم واژه "جلباب" اومده که اون هم شبیه شال هندی هاست اندازه ش:D
خانم نامداری هم به خودش مربوطه حجابش... نه شال رنگی نشونه بی حجابی و نه چادر نشونه حجاب

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین که چادر رو مسخره کرده ایا تهمت نیست؟؟؟
من 1 عکس ایشون رو دوباره گذاشتم تا ببینید حجابش کامله!!! بابا ضرغامی تایید کرده دیگه

هر کسی که خواست اینجوی بیاد جلو دوربین و هر کسی که پذیرفت و هر کسی که انجام داد
به نوعی نمی دونستن که چرا اوصولا چادر سر می کنن وگرنه یا اگه میدونستن طبق فرمایش این خانم حرمت چادرو از بین بردن
مثلا خیلی از خانم ها که مثلا چادر سرشونه ورهاشه
یا موهاشونو می ذارن بیرون چادرم سرشون میکنن

یا اینکه فکر می کنن هرکسی با هر پوششی بیاد بیرون یه مساله شخصیه و هیچ جنبه اجتماعی ای نداره

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر من ضرغامی رئیس صدا و سیما است!!! اگرم خودش متخصص دینی نیست یعنی 2تا مشاور متخصص در امور دینی نداره؟؟؟ از تلویزیون پاتایا نیوردمش که!!! شبکه 1و 2 و جا جم خودمون بوده ها

:biggrin:.... اخه خداییش خودتون جمله ای رو که گفتین بخونین ببینین میفهمین چی میگین یا نه :دی
منم آخر نفهمیدم این کار ایشون مسخره بوده یا تهمت:D

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما متخصص دینی هستین؟

http://makarem.ir/Question/ViewQuestion.aspx?lid=0#
٨ – حد پوشش زن و مرد [حجاب]
حجاب از نظر اسلام چیست و چه نوع پوششى براى زن و مرد حجاب است آیا موهاى مصنوعى که بعضى از زنها بر سر مى گذارند حجاب موهاى طبیعى آنها حساب مى شود؟
حجاب شرعى در مورد زنان پوشیدن تمام بدن به جز صورت و دستها تا مچ مى باشد، امّا بعضى از انواع پوششها که زینت ظاهرى محسوب مى شود مثل موهاى مصنوعى کافى نیست و همچنین لباسهایى که لباس زینت محسوب مى شوند نیز کافى نیست و حجاب براى مردان پوشیدن قسمتهایى از بدن است که در بین مردم مسلمان پوشیدن آن مرسوم است بنابراین پوشیدن سر و دستها و مقدارى از بازو (در پیراهنهاى آستین کوتاه) و مانند آن بر مردان واجب نیست.

در مورد حجاب اطلاعاتم کم نیست

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نظری در مورد ازاده نامداری ندارم ولی عکساشو میبینم بابا این بدبخت کجا اخه پوشش بده....:w06:

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر من ضرغامی رئیس صدا و سیما است!!! اگرم خودش متخصص دینی نیست یعنی 2تا مشاور متخصص در امور دینی نداره؟؟؟ از تلویزیون پاتایا نیوردمش که!!! شبکه 1و 2 و جا جم خودمون بوده ها

اشتباه کردن

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نظری در مورد ازاده نامداری ندارم ولی عکساشو میبینم بابا این بدبخت کجا اخه پوشش بده....:w06:
پوشش نه پوششش

بد یه کلمه نسبی هستش
ما دو واژه بیشتر نمیتونیم استفاده کنیم
حجاب (حجاب کامل)
بدون حجاب (کامل نیست)

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
پوشش نه پوششش

بد یه کلمه نسبی هستش
ما دو واژه بیشتر نمیتونیم استفاده کنیم
حجاب (حجاب کامل)
بدون حجاب (کامل نیست)

من خودم که چادریم روسریام شاده مانتوهام همه رنگ های شاده ،آرایشمم دارم مثل ایشون، دوست دارم در عین حال که حجابم کامله زیبا هم باشم..دلیل نداره چون چادریم هیچکدومشو نداشته باشم..خب این کجاش بده؟؟؟

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره چادر سر کردن سخته دوستان، سخته سر کردن تو این هوای گرم، سخته تو دانشگاه سر کلاس وقتی همه راحتن و تو،تو جمع کردن چادرت موندی ویا صندلی تو کلاس کمه و مجبوری با این چادر صندلی بیاری و خودتم مطمئنی که میتونی بیاری ولی دوستت که مانتوییه میاد ازت میگیره و مثلاً میخواد کمکت کنه و تو فکر میکنی چقدر تحقیر شدی!
آره سخته ولی شیرینه... میدونی همه ی این سختی ها برای یه نفره و بس!
من راحتی رو نمیخوام که باعث رضایت خیلیا بشه و اون ازم راضی نباشه...
اصلاً قصدم این نیست که کسایی که مانتویی هستن حجاب ندارن. حرفم با آدماییه که نه حیای خودشون بلکه حیای دخترای دیگه رو لکه دار میکنن با پوششون. من خجالت میکشم همجنس من با اون پوشش باشه...

h@med_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعریف پوشش و حجاب کاملا نسبی و سلیقه ای هست
چه بسا فردی بدون چادر پوشش و حجابش از برخی از چادری ها بهتر باشه....

صرف اینکه کسی چادری هست یا نه ملاک عفت و حیا نیست....

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم چادری هستم احساس می کنم داره بدجوری به چادری ها ظلم میشه بعضیا درست اظهار نظر نمی کنن
قبول دارم که هر کس چادری حتما ادم خوبی نیست ولی باید توجهم بشه خیلی ها چادر میزنن که پوششی بشه برای کارهای نادرستشون کسی که واقعا به چادر اعتقاد داره اصلا دور و بر کارهای نادرست نمیره

h@med_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم چادری هستم احساس می کنم داره بدجوری به چادری ها ظلم میشه بعضیا درست اظهار نظر نمی کنن
قبول دارم که هر کس چادری حتما ادم خوبی نیست ولی باید توجهم بشه خیلی ها چادر میزنن که پوششی بشه برای کارهای نادرستشون کسی که واقعا به چادر اعتقاد داره اصلا دور و بر کارهای نادرست نمیره

متاسفانه مشکل اینجاست که ی سری از دوستان با دیدن موردهای محدود اون رو به همه تعمیمش میدن که کار درستی نیست....
ولی هم هباید این رو قبول داشته باشن که کسی که واقعا به چادر اعتقاد داره خودش حتی به فکر کارهای نادرست نخواهد رفت.

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز

مفهوم این عکس شی میتونه باشه:w20:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه مشکل اینجاست که ی سری از دوستان با دیدن موردهای محدود اون رو به همه تعمیمش میدن که کار درستی نیست....
ولی هم هباید این رو قبول داشته باشن که کسی که واقعا به چادر اعتقاد داره خودش حتی به فکر کارهای نادرست نخواهد رفت.

فکر که دست خود ادم نیس!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره چادر سر کردن سخته دوستان، سخته سر کردن تو این هوای گرم، سخته تو دانشگاه سر کلاس وقتی همه راحتن و تو،تو جمع کردن چادرت موندی ویا صندلی تو کلاس کمه و مجبوری با این چادر صندلی بیاری و خودتم مطمئنی که میتونی بیاری ولی دوستت که مانتوییه میاد ازت میگیره و مثلاً میخواد کمکت کنه و تو فکر میکنی چقدر تحقیر شدی!آره سخته ولی شیرینه... میدونی همه ی این سختی ها برای یه نفره و بس!من راحتی رو نمیخوام که باعث رضایت خیلیا بشه و اون ازم راضی نباشه...اصلاً قصدم این نیست که کسایی که مانتویی هستن حجاب ندارن. حرفم با آدماییه که نه حیای خودشون بلکه حیای دخترای دیگه رو لکه دار میکنن با پوششون. من خجالت میکشم همجنس من با اون پوشش باشه...
حرف دلمو زدی

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم که چادریم روسریام شاده مانتوهام همه رنگ های شاده ،آرایشمم دارم مثل ایشون، دوست دارم در عین حال که حجابم کامله زیبا هم باشم..دلیل نداره چون چادریم هیچکدومشو نداشته باشم..خب این کجاش بده؟؟؟
این کجاش خوبه دختر خوب ؟! آدم زحمت پوشیدن چادر رو به خودش بده در حالی که داره مرتکب گناه میشه و حجابش هم حجابی نیست که خدا ازش خواسته ! بهتره اسمش رو نزاریم حجاب ؛ صرفا یک نوع تیپ بر اساس سلیقه شخصی شما هست ارتباطی با احکام اسلامی نداره

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره چادر سر کردن سخته دوستان، سخته سر کردن تو این هوای گرم، سخته تو دانشگاه سر کلاس وقتی همه راحتن و تو،تو جمع کردن چادرت موندی ویا صندلی تو کلاس کمه و مجبوری با این چادر صندلی بیاری و خودتم مطمئنی که میتونی بیاری ولی دوستت که مانتوییه میاد ازت میگیره و مثلاً میخواد کمکت کنه و تو فکر میکنی چقدر تحقیر شدی!
آره سخته ولی شیرینه... میدونی همه ی این سختی ها برای یه نفره و بس!
من راحتی رو نمیخوام که باعث رضایت خیلیا بشه و اون ازم راضی نباشه...
اصلاً قصدم این نیست که کسایی که مانتویی هستن حجاب ندارن. حرفم با آدماییه که نه حیای خودشون بلکه حیای دخترای دیگه رو لکه دار میکنن با پوششون. من خجالت میکشم همجنس من با اون پوشش باشه...
موافقم با نظر شما
البته من برام چادر زدن در گرما هم مهم نیست چون به چادر زدن اعتقاد دارم فکر می کنم شما هم همین نظر رو دارید

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعریف پوشش و حجاب کاملا نسبی و سلیقه ای هست چه بسا فردی بدون چادر پوشش و حجابش از برخی از چادری ها بهتر باشه....صرف اینکه کسی چادری هست یا نه ملاک عفت و حیا نیست....
تعریف حجاب در دین خدا مشخص و ثابته کسی حق ابراز سلیقه نداره ؛ اما تعریف نوع پوشش بر اساس سلیقه کاملا نسبیه ؛ این دو مورد کاملا مجزا هستن

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازملی متنفرم!راستش علاوه بریه مشکلاتی فکرم میکنم لیاقتشوندارم!
راستش منم چادر معمولی میزنم چادر ملی رو زیاد دوست ندارم
خودتون رو دست کم نگیرید همه ادم ها لیاقت همه ی خوبی ها رو دارن انسان ی کاری که کرده باشه که درست نباشه ولی اگه به خودش و خداش قول بده تکرار نکنه و تلاششو بکنه خدا هم می بخشدش به خودت سخت نگیر

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش منم چادر معمولی میزنم چادر ملی رو زیاد دوست ندارم
خودتون رو دست کم نگیرید همه ادم ها لیاقت همه ی خوبی ها رو دارن انسان ی کاری که کرده باشه که درست نباشه ولی اگه به خودش و خداش قول بده تکرار نکنه و تلاششو بکنه خدا هم می بخشدش به خودت سخت نگیر

ممنونئ دوست عزیز;)

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازملی متنفرم!راستش علاوه بریه مشکلاتی فکرم میکنم لیاقتشوندارم!
چادر ملی طراحی مناسبی نداره ؛ خوشبختانه الان چادرای مختلفی طراحی شده که بعضیاش هم کاملا حجم بدن رو مخفی میکنه هم راحته و نیازی به جمع کردن نداره ؛ من از چادر شالی استفاده میکنم ؛ به خاطر نوع رشته تحصیلیم باید به طبیعت سفر کنم و همیشه ابزار کارم زیاده ؛ با چادر شالی هم حجابم به خوبی رعایت میشه چون جلوش بستست و نیازی نیست دور خودم بگیرم ؛ رنگ مانتوم و تنگی و گشادیش هم مشخص نمیشه ؛ و به راحتی در کوهستان و جنگل ازش استفاده میکنم دستم هم آزاده تا وسائل بیشتری با خودم ببرم

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادر ملی طراحی مناسبی نداره ؛ خوشبختانه الان چادرای مختلفی طراحی شده که بعضیاش هم کاملا حجم بدن رو مخفی میکنه هم راحته و نیازی به جمع کردن نداره ؛ من از چادر شالی استفاده میکنم ؛ به خاطر نوع رشته تحصیلیم باید به طبیعت سفر کنم و همیشه ابزار کارم زیاده ؛ با چادر شالی هم حجابم به خوبی رعایت میشه چون جلوش بستست و نیازی نیست دور خودم بگیرم ؛ رنگ مانتوم و تنگی و گشادیش هم مشخص نمیشه ؛ و به راحتی در کوهستان و جنگل ازش استفاده میکنم دستم هم آزاده تا وسائل بیشتری با خودم ببرم

میدونی خب بذاربگم که من ازبرخورداطرافیانم میترسم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا