چرا گناه است؟

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطف کن اینها رو هم بشنو و به دقت روش فکر کن:

حج (بزرگترین فریضه اسلام) بر ثروتمندان و کسانی که دستشون به دهنشون میرسه واجب میشه.

"الله یحب المططهرین" خداوند پاکیزه گان را دوست دارد

پیامبر اسلام قسمتی از در آمدش رو صرف عطر و خضاب میکرد و بهترین لباس ها رو میپوشید.

در قرآن هم آیاتی هست که رهبانیت و دوری از دنیای راهبه های مسیحی رو مذمت کرده.
روایتی هم هست که شخصی رفت خدمت پیامبر گفت مردی رو میشناسم که به زن و بچه اش نمیرسه و از همه چی گوشه گیری میکنه و خودش رو در اتاقی حبس کرده و فقط به راز و نیاز مشغوله، پیامبر فرمودند: این شخص هم آخرتش رو از دست میده هم دنیاش رو.

.

اقاجون من اينو ميگم همه اين بدبيني هاي كه هر دوجنس نسبت به هم دارند و تو جامعه مون به وظوح ديده ميشه ريشه در دين داره ...اين كمبود هاي اخلاقي كهخ وجود داره دين به وجود اورده نه برطرف كرده ..كاري هم نمي شه كرد تا دين هست ...

كاري به حج ندارم كه خدا چي گفته و پيغمبر فقط اينو ميدونم كه مليلردها دلار از اين راه تو جيب شيخ هاي شهوت پرست عربي مي ره تاتو بهترين كاباره هاي فرانسوي خرجش كنند ..نظافت و شيك پوشي هم كه از علماي اسلاميمون مي باره شديد جاي بحث نداره ...

ترمه جون

عضو جدید
من نمی خوام جا نماز اب بکشم در مورد ازدواج حتما قبلش سیقه جاری شده
در مورد فامیل شما باید اینو بگم شوخی کردن مشکلی نداره خدا فرموده تماس دستی نداشته باشین در مورد بهشتو و جهنم کسانی که مسلمان نیستند می تونند به کسی کمک کنند و وارد بهشت شوند به همین سادگی.ما همه از نسل حرت ادم هستیم ربطی به سید بودن نداره بازم چیزی براتون قابل فهم نیست؟
سید مرتضی

اون حکم بچه ی حرامزاده را میگی؟نه عزیزم.به متون دینیتون مراجعه کنید.
تماس دستی؟زشته این چه حرفیه؟ما همه شوخیامون از نوع دستیه و گاهن دیده شده که چا هم به میان آمده.
الهی بمیرم واسه کل اروپا.امریکا.قاره ی اقیانوسیه.اعراب البت بی حجاباشون و کلیه ی کشورهای آسیایی.که کسی نیست کمکشون کنه برن بهشت.در عوض چه پارتی تو جهنم بگیریم ما..

آیاتای

عضو جدید
خدا کی گفته دوست داشتن گناهه؟
شاید یکی از بهترین کار های نیک پیش خدا عشق ورزیدن به همسر باشه
خدا هیچ وقت نگفته احساستون رو سرکوب کنید گفته درست مصرف کنید
اونی که همسر نداره نباید عشق بورزه؟!! درست مصرف کردنش رو خودمون میدونیم... عقل و شعور داریم لازم نیست برا هر حرکتی از طرف خدا و مردم و ادیان توبیخ بشیم!!! خدا اگه به ما اعتماد نداره این دیگه مشکل ما نیست.

ترمه جون

عضو جدید
راستی یه چیزی در دین اسلام یادم اومد بد نیست بگم علما کمک کنن بفهمم.
داریم:اگر مردی نیمه شب وارد خانه شود.به تختخواب رود.با زن هم ب س ت ر شود.بعد از آن بفهمد که خانه را اشتباه آمده هیچ گناهی مرتکب نشده.:eek:
این دیگه آخرشه!!!!!!!!!!!!!!!

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
داریم:اگر مردی نیمه شب وارد خانه شود.به تختخواب رود.با زن هم ب س ت ر شود.بعد از آن بفهمد که خانه را اشتباه آمده هیچ گناهی مرتکب نشده.:eek:
كم كم دارم به اسلام علاقه مند ميشم!!!!! :surprised: :biggrin:

گیگیل

عضو جدید
بابا این دیگه اخرشه دارم شاخ در میارم شما که اینقدر بلدید خوب بگید کجا خوندید ما هم بدونیم:w24:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونی که همسر نداره نباید عشق بورزه؟!! درست مصرف کردنش رو خودمون میدونیم... عقل و شعور داریم لازم نیست برا هر حرکتی از طرف خدا و مردم و ادیان توبیخ بشیم!!! خدا اگه به ما اعتماد نداره این دیگه مشکل ما نیست.

عشق ورزيدن كه جاي خود داره ...
تو جامعه ما حتي يه خنده ساده كوچيك زن تو صورت يه مرد غريبه عواقب بدي براش داره ..
شماكه دختريد اينو كه بهتر مي دونيد ...
اينا دليلش بيشتر به محدوديتها ومحروميتها برمي گرده

greenhope

عضو جدید
و مِن آیاته ان خلق لکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینک مودة و رحمة.
در زبان عربی مودت یعنی دوستی و رحمت یک درجه از دوستی بالاتره و منظور عشقه.

دوست داشتن و عشق ورزیدن گناه نیست، دوست داشتنهای از روی هوس و بی نتیجه و ... گناهه. خداوند طبق آیه فوق عشق رو برای این قرار داده که انسان با آن آرامش بگیره نه تازه اول دردسر و مشکل و عذاب باشه براش، خداییش چند درصد عشقهای الآن (که البته به نظر من بیشتر هوسه تا عشق) باعث آرامش میشه؟ اینها گناهه نه عشق واقعی...
دوست عزیز حرفهای شما رو فقط یه کسی می پذیره که همه این صحبتها را آسمونی و واقعا از جانب خدا بدونه. اما برخی جوونها هستند که با عقل و تحقیق به این نتیجه نرسیده اند! یعنی معتقدند خدا اینها رو نگفته. حالا به همچین کسی چطور می خواید بگید که چه کاری به نفعشه انجام بده و کدوم کار به ضررش؟ یعنی با استدلال برای شخص مورد مثال توضیح بدید که چرا دست دادن مثلا با پسر عمه ای که سالها باهاش بازی کردید حرامه. مرسی.

گیگیل

عضو جدید
اون حکم بچه ی حرامزاده را میگی؟نه عزیزم.به متون دینیتون مراجعه کنید.
تماس دستی؟زشته این چه حرفیه؟ما همه شوخیامون از نوع دستیه و گاهن دیده شده که چا هم به میان آمده.
الهی بمیرم واسه کل اروپا.امریکا.قاره ی اقیانوسیه.اعراب البت بی حجاباشون و کلیه ی کشورهای آسیایی.که کسی نیست کمکشون کنه برن بهشت.در عوض چه پارتی تو جهنم بگیریم ما..
خوب فقط کمک کردن نیست هزاران کاره دیگه هم میشه کرد که وارده بهشت شد
بعدشم شما شاید هزارتا کاره دیگه هم بکنین دلیلی نداره اشتباه شما رو دیگران انجام دهند

ترمه جون

عضو جدید
عشق ورزيدن كه جاي خود داره ...
تو جامعه ما حتي يه خنده ساده كوچيك زن تو صورت يه مرد غريبه عواقب بدي براش داره ..
شماكه دختريد اينو كه بهتر مي دونيد ...
اينا دليلش بيشتر به محدوديتها ومحروميتها برمي گرده

راست میگی.من سال گذشته تو دانشگاه کار میکردم.چون با همه ی استادها میگفتم و میخندیدم حراست دانشگاه یه تذکر کتبی بهم داد.
چ.ن مثل بقیه ی استادهای خانوم البته نه همشون با لباسای داغون نمیرفتم حراست روزی بیست بار میگفت خانوم...شما الگویی!
یعنی اگه من مرتب برم سر کار.بوی عطر بدم دخترامون از راه بدر میشن اما اگه اندازه ی فرچه ی واکس سیبیل داشته باشمو با صورت نشسته برم همه به راه راست هدایت می شوند ان شاالله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز

دروغ بستن به خدا و پیغمبر گناه بزرگیه
سعی کنید وقتی یه چیزی رو در جمع می گید موثق باشه

آخرین ویرایش:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست میگی.من سال گذشته تو دانشگاه کار میکردم.چون با همه ی استادها میگفتم و میخندیدم حراست دانشگاه یه تذکر کتبی بهم داد.
چ.ن مثل بقیه ی استادهای خانوم البته نه همشون با لباسای داغون نمیرفتم حراست روزی بیست بار میگفت خانوم...شما الگویی!
یعنی اگه من مرتب برم سر کار.بوی عطر بدم دخترامون از راه بدر میشن اما اگه اندازه ی فرچه ی واکس سیبیل داشته باشمو با صورت نشسته برم همه به راه راست هدایت می شوند ان شاالله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نمي دونم والله ادعاي مديريت جهاني به كمك و روش اسلام مي كنيم ..اونوقت مي گيم دوتا تار موي دختر اسلام و به خطر مي ندازه ........
اين تناقظ نيست؟

ترمه جون

عضو جدید
دروغ بستن به خدا و پیغمبر گناه بزرگیه
سعی کنید وقتی یه چیزی رو در جمع می گید مثوق باشه

فرزندم.لطفا قبل از ارشاد بیشتر مطالعه کنید.یه سری به کتاب های رساله و سوال های اون دسته بزنید شما هم میخونید.
واسه خاطر تو هم که شده اسم منبعشو دقیق واست مینویسم.
من کلا کارم فوضولی تو کتاباییه که شما نمیخونید اما سعی میکنید دیگران رو هی نصیحت کنید.

ترمه جون

عضو جدید
دوست عزیز حرفهای شما رو فقط یه کسی می پذیره که همه این صحبتها را آسمونی و واقعا از جانب خدا بدونه. اما برخی جوونها هستند که با عقل و تحقیق به این نتیجه نرسیده اند! یعنی معتقدند خدا اینها رو نگفته. حالا به همچین کسی چطور می خواید بگید که چه کاری به نفعشه انجام بده و کدوم کار به ضررش؟ یعنی با استدلال برای شخص مورد مثال توضیح بدید که چرا دست دادن مثلا با پسر عمه ای که سالها باهاش بازی کردید حرامه. مرسی.

ترا خدا انقد مثل طوطی یه حرفو تکرار نکنید.
واسه ی عربی حرام بود که به صدای پای خلخال عنان از کفش میرفت.الان کی به فامیلش نظر بد داره؟
حرام برای عربی بود که زنای همو غارت میکردن.
شما که اینهمه استدلال دارید چرا یه کم فکر نمیکنید؟
این بحث با شماها بی فایدس.چون حرفی را میزنید که فقط شنیدید و قبول کردید.میترسید راجع بهش خودتون فکر کنید.میترسید فکر کنید و فکرتون دروغ به خدا و پیغمبرش ببنده.

گیگیل

عضو جدید
فرزندم.لطفا قبل از ارشاد بیشتر مطالعه کنید.یه سری به کتاب های رساله و سوال های اون دسته بزنید شما هم میخونید.
من کلا کارم فوضولی تو کتاباییه که شما نمیخونید اما سعی میکنید دیگران رو هی نصیحت کنید.
فرزندم مگه چند سالتونه می گم راحت 40 سالو دارین:que:

گیگیل

عضو جدید
در خواب ديدم كه با خدا مصاحبه مي كردم...

• خدا از من پرسيد: « دوست داري با من مصاحبه كني؟»
• پاسخ دادم: « اگر شما وقت داشته باشيد»

خدا لبخندي زد و پاسخ داد:
« زمان من ابديت است... چه سؤالاتي در ذهن داري كه دوست داري از من بپرسي؟»

من سؤال كردم: « چه چيزي درآدمها شما را بيشتر متعجب مي كند؟»
خدا جواب داد....

« اينكه از دوران كودكي خود خسته مي شوند و عجله دارند كه زودتر بزرگ
شوند...و دوباره آرزوي اين را دارند كه روزي بچه شوند»

<<اينكه سلامتي خود را به خاطر بدست آوردن پول از دست مي دهند و سپس پول خود
را خرج مي كنند تا سلامتي از دست رفته را دوباره باز يابند
اينكه با نگراني به آينده فكر مي كنند و حال خود را فراموش مي كنند به
گونه اي كه نه در حال و نه در آينده زندگي مي كنند»

< اينكه به گونه اي زندگي مي كنند كه گويي هرگز نخواهند مرد و به گونه اي مي ميرند كه گويي هرگز نزيسته اند»

دست خدا دست مرا در بر گرفت و مدتي به سكوت گذشت....

سپس من سؤال كردم:
«به عنوان پرودگار، دوست داري كه بندگانت چه درسهايي در زندگي بياموزند؟»

خدا پاسخ داد:
« اينكه ياد بگيرند نمي توانند كسي را وادار كنند تا بدانها عشق بورزد.
تنها كاري كه مي توانند انجام دهند اين است كه اجازه دهند خود مورد عشق
ورزيدن واقع شوند»
« اينكه ياد بگيرند كه خوب نيست خودشان را با ديگران مقايسه كنند
«اينكه بخشش را با تمرين بخشيدن ياد بگيرند»
« اينكه رنجش خاطر عزيزانشان تنها چند لحظه زمان مي برد ولي ممكن است
ساليان سال زمان لازم باشد تا اين زخمها التيام يابند»
« ياد بگيرند كه فرد غني كسي نيست كه بيشترين ها را دارد بلكه كسي است كه نيازمند كمترين ها است»
« اينكه ياد بگيرند كساني هستند كه آنها را مشتاقانه دوست دارند اما هنوز
نمي دانند كه چگونه احساساتشان را بيان كنند يا نشان دهند»
« اينكه ياد بگيرند دو نفر مي توانند به يك چيز نگاه كنند و آن را متفاوت ببينند»
« اينكه ياد بگيرند كافي نيست همديگر را ببخشند بلكه بايد خود را نيز ببخشند»

باافتادگي خطاب به خدا گفتم:
« از وقتي كه به من داديد سپاسگذارم»

و افزودم: « چيز ديگري هم هست كه دوست داشته باشيد آنها بدانند؟»

خدا لبخندي زد و گفت...
«فقط اينكه بدانند من اينجا هستم))

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز

می نویسی فرزندم می خوای بفهمونی که بیشتر می دونی؟
شما از کجا می دونی من چه کتابایی خوندم چه کتابایی نخوندم؟؟؟؟؟؟
حتما بنویس
خب وقتی روزی چند بار احادیث جعلی رو می شه توی تالار و به اعتقادات امثال بنده توهین، انتظار دارید دفاع هم نکنم؟ انتظار زیادیه به خدا

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در خواب ديدم كه با خدا مصاحبه مي كردم...

• خدا از من پرسيد: « دوست داري با من مصاحبه كني؟»
• پاسخ دادم: « اگر شما وقت داشته باشيد»

خدا لبخندي زد و پاسخ داد:
« زمان من ابديت است... چه سؤالاتي در ذهن داري كه دوست داري از من بپرسي؟»

من سؤال كردم: « چه چيزي درآدمها شما را بيشتر متعجب مي كند؟»
خدا جواب داد....

« اينكه از دوران كودكي خود خسته مي شوند و عجله دارند كه زودتر بزرگ
شوند...و دوباره آرزوي اين را دارند كه روزي بچه شوند»

<<اينكه سلامتي خود را به خاطر بدست آوردن پول از دست مي دهند و سپس پول خود
را خرج مي كنند تا سلامتي از دست رفته را دوباره باز يابند
اينكه با نگراني به آينده فكر مي كنند و حال خود را فراموش مي كنند به
گونه اي كه نه در حال و نه در آينده زندگي مي كنند»

< اينكه به گونه اي زندگي مي كنند كه گويي هرگز نخواهند مرد و به گونه اي مي ميرند كه گويي هرگز نزيسته اند»

دست خدا دست مرا در بر گرفت و مدتي به سكوت گذشت....

سپس من سؤال كردم:
«به عنوان پرودگار، دوست داري كه بندگانت چه درسهايي در زندگي بياموزند؟»

خدا پاسخ داد:
« اينكه ياد بگيرند نمي توانند كسي را وادار كنند تا بدانها عشق بورزد.
تنها كاري كه مي توانند انجام دهند اين است كه اجازه دهند خود مورد عشق
ورزيدن واقع شوند»
« اينكه ياد بگيرند كه خوب نيست خودشان را با ديگران مقايسه كنند
«اينكه بخشش را با تمرين بخشيدن ياد بگيرند»
« اينكه رنجش خاطر عزيزانشان تنها چند لحظه زمان مي برد ولي ممكن است
ساليان سال زمان لازم باشد تا اين زخمها التيام يابند»
« ياد بگيرند كه فرد غني كسي نيست كه بيشترين ها را دارد بلكه كسي است كه نيازمند كمترين ها است»
« اينكه ياد بگيرند كساني هستند كه آنها را مشتاقانه دوست دارند اما هنوز
نمي دانند كه چگونه احساساتشان را بيان كنند يا نشان دهند»
« اينكه ياد بگيرند دو نفر مي توانند به يك چيز نگاه كنند و آن را متفاوت ببينند»
« اينكه ياد بگيرند كافي نيست همديگر را ببخشند بلكه بايد خود را نيز ببخشند»

باافتادگي خطاب به خدا گفتم:
« از وقتي كه به من داديد سپاسگذارم»

و افزودم: « چيز ديگري هم هست كه دوست داشته باشيد آنها بدانند؟»

خدا لبخندي زد و گفت...
«فقط اينكه بدانند من اينجا هستم))

.
.
.
.
.

من 20 سالمه مشکلیم ندارم
مشكلت اينه كه 20 سالت شده هنوز اين داستاناي بچه گونه رو ميخوني ! ;)

heleya

عضو جدید
باید بگم اینا جز شرایع دین که گفتن انجام نشه برای شمایی که می گین گناه نیست گناه چون شما نمی دونین که با عکس العمل و رفتارتون چه خیانتی به نفس دیگری می کنین و چه احساس و انگیزه ای در دیگران به وجود میارین به نظر شما گناه محسوب نمی شه چون دیگران رو در نظر نمی گیرین با عرض پوزش

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقاجون من اينو ميگم همه اين بدبيني هاي كه هر دوجنس نسبت به هم دارند و تو جامعه مون به وظوح ديده ميشه ريشه در دين داره ...اين كمبود هاي اخلاقي كهخ وجود داره دين به وجود اورده نه برطرف كرده ..كاري هم نمي شه كرد تا دين هست ...

كاري به حج ندارم كه خدا چي گفته و پيغمبر فقط اينو ميدونم كه مليلردها دلار از اين راه تو جيب شيخ هاي شهوت پرست عربي مي ره تاتو بهترين كاباره هاي فرانسوي خرجش كنند ..نظافت و شيك پوشي هم كه از علماي اسلاميمون مي باره شديد جاي بحث نداره ...

بدبینی ها تماما ریشه در دین داره؟
آیا در اطراف خودت پسرانی که عاشق دختری میشن، یه مدت باهاشن، بعد ولش میکنن و میرن سراغ کس دیگه و مرتب این کار رو تکرار می کنند، اینها دیندارند؟ آیا پسرانی که هیچ حد و مرزی نمیشناسن و به تمام دختران به عنوان طعمه نگاه می کنند اینها تقیدی به اصول دینی دارند؟ دوستان من که اینگونه رفتار می کنند اکثرا دین دار نیستند و هیچ تقیدی به مسایل دینی ندارند و بعضا مسخره هم میکنند. پس ریشه دین نیست دوست من، ریشه جای دیگه است.
اینهاست که باعث بدبینی دختران و پسران نسبت به هم شده، خیانتها و دروغ هایی که پسران و دختران عاشق در حق هم کردند باعث بدبینی شده، نه دین.

کاری به حج نداری که خدا و پیغمبر چی گفته ولی کار به شیوخ عربی داری؟ خدا و پیغمبر یعنی از شیوخ عربی بی اهمیت ترند؟
مسوولیت کارهای اونها با خودشونه و هرکسی رو توی قبر خودش میذارن، یعنی شما برای اینکه این پول در جیب عربها نره حاضری خانه خدا رو تحریم کنی؟؟؟

نام ببر ببینم کدوم عالم اسلامی کثیف بوده یا شیک نپوشیده؟؟؟ ضمن اینکه شما داری اسلام رو با مسلمونها میسنجی ولی در اصل باید مسلمانان رو با اسلام بسنجی.

منتظر منبع این حرف شما هستیم.
ضمن اینکه انسان عقل داره، آخه اصلا همچین شرایطی ممکنه پیش بیاد، نه خداییش چند درصد احتمال به وجود اومدن این شرایط هست؟:confused:

ربطی به صحبت خدا بودن یا نبودن نداره. حالا قسمت "و من آیاته" به کنار، بقیه اش میگه زوجهایی هستند که با آنها آرامش بگیرید، این حرف ربطی به از جانب خدا بودن یا نبودن نداره.
عقل میگه انسان باید طوری رفتار کنه که جان در عذاب نباشه، وقتی بسیاری از این عشق ها به نتایج ناگواری منجر میشه، واقعا عاقلانه است انسان مرتکبش بشه؟ آمار خیانت رو نمیبینی؟ نشنیدی تا حالا پسری به دختری خیانت کرده باشه؟ یا دختری به پسری؟ منظورم از همین عشق های خیابانی و ... است، خوب وقتی اینها هست نیازی نداریم دین بگه، عقل آدم میگه درست نیست این کار.
و اما در مورد مثالتون:
برای اون فردی که به این رسیده که اینها احکام خدا نیست حرجی نیست، میتونه هرکاری انجام بده! با اینگونه افراد باید ابتدا بر سر ریشه بحث کرد که آیا اساسا اینها قوانین خدا هستند یا نه بعد وارد جزییات شد و توضیح داد چرا این کار حرام است. شخصی که به قوانین خدا پایبندی ندارد یا اصلا آن را از خدا نمی داند، مجاز است هرکاری انجام دهد چون معتقد نیست. و البته از دیدگاه ایشان دست دادن با دختر خاله و ... اشکال ندارد. ولی وقتی معتقد شد به الهی بودن این قوانین میشه باهاش بحث کرد که چرا...

و به طور اجمال بگم: افراد نامحرم افرادی هستند که می توان با آنها ازدواج کرد و تمام قوانینی که در مورد نا محرم غریبه اومده در مورد نا محرم آشنا هم صدق میکنه، چون در مورد ازدواج هیچ تفاوتی بین این دو نیست ولی صحبت و شوخی بین دو نا محرم فامیلی در حد عرف که از به لودگی کشیده نشه اشکالی نداره، بلاخره فامیل هستند و مدت زیادی با هم و به همدیگر اعتماد نسبی دارند.

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا در اطراف خودت پسرانی که عاشق دختری میشن، یه مدت باهاشن، بعد ولش میکنن و میرن سراغ کس دیگه و مرتب این کار رو تکرار می کنند، اینها دیندارند؟ آیا پسرانی که هیچ حد و مرزی نمیشناسن و به تمام دختران به عنوان طعمه نگاه می کنند اینها تقیدی به اصول دینی دارند؟ دوستان من که اینگونه رفتار می کنند اکثرا دین دار نیستند و هیچ تقیدی به مسایل دینی ندارند و بعضا مسخره هم میکنند. پس ریشه دین نیست دوست من، ریشه جای دیگه است.
اینهاست که باعث بدبینی دختران و پسران نسبت به هم شده، خیانتها و دروغ هایی که پسران و دختران عاشق در حق هم کردند باعث بدبینی شده، نه دین.

کاری به حج نداری که خدا و پیغمبر چی گفته ولی کار به شیوخ عربی داری؟ خدا و پیغمبر یعنی از شیوخ عربی بی اهمیت ترند؟
مسوولیت کارهای اونها با خودشونه و هرکسی رو توی قبر خودش میذارن، یعنی شما برای اینکه این پول در جیب عربها نره حاضری خانه خدا رو تحریم کنی؟؟؟

نام ببر ببینم کدوم عالم اسلامی کثیف بوده یا شیک نپوشیده؟؟؟ ضمن اینکه شما داری اسلام رو با مسلمونها میسنجی ولی در اصل باید مسلمانان رو با اسلام بسنجی.

منتظر منبع این حرف شما هستیم.
ضمن اینکه انسان عقل داره، آخه اصلا همچین شرایطی ممکنه پیش بیاد، نه خداییش چند درصد احتمال به وجود اومدن این شرایط هست؟:confused:

ربطی به صحبت خدا بودن یا نبودن نداره. حالا قسمت "و من آیاته" به کنار، بقیه اش میگه زوجهایی هستند که با آنها آرامش بگیرید، این حرف ربطی به از جانب خدا بودن یا نبودن نداره.
عقل میگه انسان باید طوری رفتار کنه که جان در عذاب نباشه، وقتی بسیاری از این عشق ها به نتایج ناگواری منجر میشه، واقعا عاقلانه است انسان مرتکبش بشه؟ آمار خیانت رو نمیبینی؟ نشنیدی تا حالا پسری به دختری خیانت کرده باشه؟ یا دختری به پسری؟ منظورم از همین عشق های خیابانی و ... است، خوب وقتی اینها هست نیازی نداریم دین بگه، عقل آدم میگه درست نیست این کار.
و اما در مورد مثالتون:
برای اون فردی که به این رسیده که اینها احکام خدا نیست حرجی نیست، میتونه هرکاری انجام بده! با اینگونه افراد باید ابتدا بر سر ریشه بحث کرد که آیا اساسا اینها قوانین خدا هستند یا نه بعد وارد جزییات شد و توضیح داد چرا این کار حرام است. شخصی که به قوانین خدا پایبندی ندارد یا اصلا آن را از خدا نمی داند، مجاز است هرکاری انجام دهد چون معتقد نیست. و البته از دیدگاه ایشان دست دادن با دختر خاله و ... اشکال ندارد. ولی وقتی معتقد شد به الهی بودن این قوانین میشه باهاش بحث کرد که چرا...

و به طور اجمال بگم: افراد نامحرم افرادی هستند که می توان با آنها ازدواج کرد و تمام قوانینی که در مورد نا محرم غریبه اومده در مورد نا محرم آشنا هم صدق میکنه، چون در مورد ازدواج هیچ تفاوتی بین این دو نیست ولی صحبت و شوخی بین دو نا محرم فامیلی در حد عرف که از به لودگی کشیده نشه اشکالی نداره، بلاخره فامیل هستند و مدت زیادی با هم و به همدیگر اعتماد نسبی دارند.

سلام عزیز، به نظر شما تعداد افراد مسلمان در ایران در حال زیاد شدنه یا کم شدن ؟
کاری به آمار نداریما چون آمار من رو هم چون تو شناسنامه مسلمانم مسلمان میدونه.

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست محترم دين بيشترين سود رو به ادماي بي دين مي رسونه ..همين مثالي هم كه شما زدين اگه ريشه يابي بشه ريشه هاي اصليش به دين برميگرده همون پسر هوس رون مي تونه خيلي از كارهارو به دختر نسبت بده كه طبق دين گناه محسوب ميشن ...اما گناه نيستند ..با و جودي كه خود پسره دين دار نيست اما دين خيلي كمكش مي كنه ...

آره خيلي مهم از خود حجم مهمتر ..پيامبر كه اون موقعه نمي دونسته پول حج ما قرار تو كاباره هاي فرانسه .و ديگر كشوره ها خرج شه ...

اي قوم به حج رفته كجاييد كجاييد
محبوب همين جاست بيايدبيايد

نگفتم كثيف حرف منو تحريف نكن من گفتم نظافتو راعيت نمي كنند ريش 15 سانتي و مو هاي زائد از نظر تو بهداشت اما ...بي خيال ..
لباساشونم كه لابد اخرين مدل حوزه و نمونه شيك پوشيه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیز، به نظر شما تعداد افراد مسلمان در ایران در حال زیاد شدنه یا کم شدن ؟
کاری به آمار نداریما چون آمار من رو هم چون تو شناسنامه مسلمانم مسلمان میدونه.
براساس اصول جامعه شناختی، ایران به طور متوسط 50 سال از نظر اینگونه بحث ها از اروپا عقب تره، یعنی تمام این بحث ها (دین و سیاست و آزادی و ...) 50 سال پیش در اروپا بحث روز بود و الآن در ایران. ضمن اینکه ایران در یک مرحله گذار از سنت به تجدده و بین سه فرهنگ گیر افتاده، فرهنگ اسلامی، فرهنگ ایرانی، فرهنگ غربی و داره اینها رو با هم تطبیق میده.

به نظر من مسلمانانی که مقید باشن کم شدند، و این برمیگرده به مطالبی که در بالا گفتم، این دوران هم خواهد گذشت، کاری که ما باید بکنیم اینه که اشتباهات غرب رو نکنیم چون اونها هم الآن دارن به این میرسن که اشتباه کرده اند، و برخلاف ایران در اروپا و آمریکا اسلام و مسلمانان در حال رشد هستند، فکر کرید این همه مبارزه میشه با مظاهر دین اسلام نظیر حجاب و حتی مناره مسجد و کاریکاتورهای پیامبر به خاطر چیه؟ آیا چیزی که مهم نیست و کوچک و بی اهمیت است ارزش مسخره کردن و محدود کردن دارد؟ چرا یهودیت و مسیحیت رو محدود نمی کنند؟!
دوست محترم دين بيشترين سود رو به ادماي بي دين مي رسونه ..همين مثالي هم كه شما زدين اگه ريشه يابي بشه ريشه هاي اصليش به دين برميگرده همون پسر هوس رون مي تونه خيلي از كارهارو به دختر نسبت بده كه طبق دين گناه محسوب ميشن ...اما گناه نيستند ..با و جودي كه خود پسره دين دار نيست اما دين خيلي كمكش مي كنه ...

آره خيلي مهم از خود حجم مهمتر ..پيامبر كه اون موقعه نمي دونسته پول حج ما قرار تو كاباره هاي فرانسه .و ديگر كشوره ها خرج شه ...

اي قوم به حج رفته كجاييد كجاييد
محبوب همين جاست بيايدبيايد

نگفتم كثيف حرف منو تحريف نكن من گفتم نظافتو راعيت نمي كنند ريش 15 سانتي و مو هاي زائد از نظر تو بهداشت اما ...بي خيال ..
لباساشونم كه لابد اخرين مدل حوزه و نمونه شيك پوشيه

این مشکل از دینه که عده ای سوء استفاده می کنند یا مشکل از آدمهاست؟؟؟

ضمن اینکه کارهای اون پسر هوس رون، دین هم نباشه، با فطرت انسان جور در نمی آد، فیلم خارجی نگاه نمی کنی وقتی زنی میفهه شوهرش خیانت کرده و شب با کس دیگری خوابیده ناراحت میشه و طلاق میگیره؟ این برمیگرده به فطرت انسان، دین هم براساس فطرت انسان این کار رو گناه دونسته.

شما با سند و مدرک مطمئنی که تمام پول حج در کاباره های فرانسوی خرج میشه؟
پیامبر نمیدونسته، خدا هم نمیدونسته؟ ضمن اینکه سخن خدا به نظر من مهمتره، خدا گفته کسی که میتونه بره باید بره و برش واجبه دیگه تبصره و استثنا نکرده، این مسوولیت شماست که اگه تونستید باید برید، از اون طرف به دیگران هم گفته پولتون رو چه جوری خرج کنید و در چه راهی، این مسوولیت اون افراده که پولشون رو چه جوری خرج میکنند، هرکس رو توی قبر خودش میذارن و مسوولیت اعمال خودش رو داره.

مخالف نظیف میشه کثیف! دوست من هر کس هر قوم و هر فرقه و هر تفکر لباس مخصوص به خودش رو داره، اقوام مختلف ایران، جهان همه لباس مخصوص به خودشون رو دارند، نمیشه لباس یک قوم رو با لباس قوم دیگه مقایسه کرد و گفت زشته!
مراجع تقلید، روحانیون معروف و رهبری هم همیشه در سبک خودشون مرتب و منظم بودند و ریشهاشون هم مرتب بوده.

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه من که گناه نداره!!!

پس بیا تو بلغم دخملی :D:D:D

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
!

این مشکل از دینه که عده ای سوء استفاده می کنند یا مشکل از آدمهاست؟؟؟

ضمن اینکه کارهای اون پسر هوس رون، دین هم نباشه، با فطرت انسان جور در نمی آد، فیلم خارجی نگاه نمی کنی وقتی زنی میفهه شوهرش خیانت کرده و شب با کس دیگری خوابیده ناراحت میشه و طلاق میگیره؟ این برمیگرده به فطرت انسان، دین هم براساس فطرت انسان این کار رو گناه دونسته.

شما با سند و مدرک مطمئنی که تمام پول حج در کاباره های فرانسوی خرج میشه؟
پیامبر نمیدونسته، خدا هم نمیدونسته؟ ضمن اینکه سخن خدا به نظر من مهمتره، خدا گفته کسی که میتونه بره باید بره و برش واجبه دیگه تبصره و استثنا نکرده، این مسوولیت شماست که اگه تونستید باید برید، از اون طرف به دیگران هم گفته پولتون رو چه جوری خرج کنید و در چه راهی، این مسوولیت اون افراده که پولشون رو چه جوری خرج میکنند، هرکس رو توی قبر خودش میذارن و مسوولیت اعمال خودش رو داره.

مخالف نظیف میشه کثیف! دوست من هر کس هر قوم و هر فرقه و هر تفکر لباس مخصوص به خودش رو داره، اقوام مختلف ایران، جهان همه لباس مخصوص به خودشون رو دارند، نمیشه لباس یک قوم رو با لباس قوم دیگه مقایسه کرد و گفت زشته!
مراجع تقلید، روحانیون معروف و رهبری هم همیشه در سبک خودشون مرتب و منظم بودند و ریشهاشون هم مرتب بوده.

دوست خوب شما چرا حرفای ادمو با میل و نظرخودت تغییر میدی هرجوری که به نفعت باشه اینو بدون کخ من در مورد هیچی به جز زنده بودن خودم با قطعیت حرف نمی زنم من کی گفنم تمام اصلا کلمه نمام رو اوردم این میشه تجریف دروغ و این کار درستی نیست برو یه بار دگه بخون بعد نظر بده ...
ادمی هم که کثیف باشه یا ادمی که نظافت رو رعایت نکنه فرق می کنه ..شما باید بدونید که همه صفت ها نسبی و همینطور نمیشه به کسی نسیت داد ...
نتیجه ای نمی گیریم اگه خرفای هم ذیگه رو وارونه بشنویم و جلوه بدیم ...

: