پرسش و پاسخ در برنامه نویسی php

ahmadelahi

عضو جدید
مرتب سازی آرایه ها در PHP

مرتب سازی آرایه ها در PHP

[h=2]عناصر را در آرایه می توان به ترتیب حروف الفبا , عددی و یا طبقه بندی شده ، نزولی یا صعودی مرتب سازی نمود.[/h]
[h=2]توابع مرتب سازی آرایه در PHP[/h] در این فصل، ما از طریق توابع پی اچ زیرپی آرایه را مرتب سازی می کنیم :

• [*=left]sort() - مرتب سازی آرایه ، صعودی
    [*=left]rsort() -مرتب سازی آرایه ، نزولی
    [*=left]asort() – مرتب کردن بر اساس آرایه های انجمنی صعودی، با توجه به مقدار
    [*=left]ksort() – مرتب کردن بر اساس آرایه های انجمنی صعودی، با توجه به کلید
    [*=left]arsort() -مرتب کردن بر اساس آرایه های انجمنی در نزولی، با توجه به مقدار
    [*=left]krsort() -مرتب کردن بر اساس آرایه های انجمنی (نزولی)، با توجه به کلید
[h=2]آرایه مرتب سازی بر صعودی -sort()[/h] [h=5]مثال زیر نوع عناصر آرایه $car در صعودی به ترتیب حروف الفبا:[/h]
<?php
$cars=array(“Volvo”,”BMW”,”Toyota”);
sort($cars);
?>
[h=5]مثال زیر نوع عناصر آرایه $number در چیدمان صعودی چیدمان های عددی:[/h]
<?php
$numbers=array(4,6,2,22,11);
sort($numbers);
?>
[h=3]مرتب سازی آرایه براساس نزولی- rsort()[/h] [h=5]مثال زیر نوع عناصر از آرایه $ car به ترتیب نزولی به ترتیب حروف الفبا:[/h]
<?php
$cars=array(“Volvo”,”BMW”,”Toyota”);
rsort($cars);
?>
[h=5]مثال زیر انواع عناصر آرایه $number در نزولی عددی:[/h]
<?php
$numbers=array(4,6,2,22,11);
rsort($numbers);
?>
[h=3]آرایه مرتب سازی بر صعودی، با توجه به ارزش – asort()[/h] انواع مثال زیر یک آرایه انجمنی صعودی، با توجه به ارزش:

<?php
$age=array(“Peter”=>”35″,”Ben”=>”37″,”Joe”=>”43″);
asort($age);
?>​
[h=3]آرایه مرتب سازی بر صعودی، با توجه به کلید – ksort()[/h] انواع مثال زیر یک آرایه انجمنی در جهت صعودی، با توجه به کلید:
<?php
ksort($age);
?>​
[h=3]آرایه مرتب سازی بر نزولی، با توجه به ارزش – arsort()[/h]
<?php
arsort($age);
?>​
[h=3]آرایه مرتب سازی بر نزولی، با توجه به کلید- krsort()[/h] انواع مثال زیر یک آرایه انجمنی در نزولی، با توجه به کلید:

<?php
krsort($age);
?>
[h=2]مطالب مرتبط :[/h]

لینک منبع : الماس سافت
بحث در مورد این مطلب در انجمن گفتگوی الماس سافت

razieh.gh

عضو جدید
سلام دوستان
من مي خوام php كار كنم. نرم افزار wampserver را مي خوام نصب كنم . ولي اخرش يه فايلي را پيدا نمي كنه و درست نصب نميشه . از سايت هاي مختلفي هم دانلود كردم ولي بازم نميشه . كسي لينك دانلود اين نرم افزار را نداره؟

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
من مي خوام php كار كنم. نرم افزار wampserver را مي خوام نصب كنم . ولي اخرش يه فايلي را پيدا نمي كنه و درست نصب نميشه . از سايت هاي مختلفي هم دانلود كردم ولي بازم نميشه . كسي لينك دانلود اين نرم افزار را نداره؟
سلام حالا به جاش XAMPP نصب کن شاید این مشکلو نداشته باشه

rezam10

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید برای یادگیری زبان php چی چیا رو باید بلد باشیم به نظرتون؟

اخه یکی ازم پرسید سی و سی پلاس پلاس رو خونده میخواد بره php رو بخونه ولی من چون با php کار نکردم نتونستم جوابشو بدم به نظرتون حالا اگه بره سراغش میتوننه به یه جایی برسه آیا؟

851103013

عضو جدید
error در صفحات php

error در صفحات php

سلام .من مدت ها پیش یه سایت به زبان php با نرم افزار dreamweaver طراحی کردم. و البته چند تا error داشت که من دیگه فراموشش کردم .حلالا که باز رفتم سراغ این سایت نمیتونم error هاشو رفع کنم.و کسی ندارم که بهک کمک کنه.اگر برای هرکسی مقدوره لطف کنه بهم کمک کنه تا مشکلم حل بشه.سایتش آسونه و چیز خاصی نداره.اما من متاسفانه فراموشش کردم.
لطفا خبرم کنید

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان ببخشید برای یادگیری زبان php چی چیا رو باید بلد باشیم به نظرتون؟

اخه یکی ازم پرسید سی و سی پلاس پلاس رو خونده میخواد بره php رو بخونه ولی من چون با php کار نکردم نتونستم جوابشو بدم به نظرتون حالا اگه بره سراغش میتوننه به یه جایی برسه آیا؟
سلام جواب مثبته، چون با C++ کار کرده دیگه اصول برنامه نویسی رو میفهمه و اصل برنامه نویسی هم همین اصولشه. واضحه که تفاوت هایی هم دارن اما چون پیش زمینه داره خیلی خیلی زودتر از یه تازه کار پیشرفت میکنه. اما برای طراحی یه وبسایت باید بدونید که همه چی php نیست و ترکیب چند تا از زبان هاست که یه وبسایت رو میسازه

rezam10

عضو جدید
سلام جواب مثبته، چون با C++ کار کرده دیگه اصول برنامه نویسی رو میفهمه و اصل برنامه نویسی هم همین اصولشه. واضحه که تفاوت هایی هم دارن اما چون پیش زمینه داره خیلی خیلی زودتر از یه تازه کار پیشرفت میکنه. اما برای طراحی یه وبسایت باید بدونید که همه چی php نیست و ترکیب چند تا از زبان هاست که یه وبسایت رو میسازه

میشه مختصر یه توضیحی بدی؟ در مورد اینکه چی چیا رو باید یاد بگیرن؟

Syd Barrett

عضو جدید
سلام .من مدت ها پیش یه سایت به زبان php با نرم افزار dreamweaver طراحی کردم. و البته چند تا error داشت که من دیگه فراموشش کردم .حلالا که باز رفتم سراغ این سایت نمیتونم error هاشو رفع کنم.و کسی ندارم که بهک کمک کنه.اگر برای هرکسی مقدوره لطف کنه بهم کمک کنه تا مشکلم حل بشه.سایتش آسونه و چیز خاصی نداره.اما من متاسفانه فراموشش کردم.
لطفا خبرم کنید

ارور ها چیه ؟ اینجوری که نمیشه کمک کرد آخه ...

ozel

عضو جدید
سلام مهندسین محترم ...من یه وب سایت phpمیخوام ....خیلی واجبه ....خیلی ممنون میشم:redface:

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام مهندسین محترم ...من یه وب سایت phpمیخوام ....خیلی واجبه ....خیلی ممنون میشم:redface:
سلام به شما، لطفا کامل مطرح کنید درخواستتونو. اینکه مثلا چه سایتی میخواین و اینکه میخواین پولی هم هزینه کنید یا نه;)

frz59

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس
میخواهم هنگام لاگین شدن چک شود که کاربر لاگین شده مدیر است یا کاربر عادی.
لطفا در این قسمت راهنمائی کنید.نمونه سورس هم مکفی است .با تشکر

البته اگر این کد را ویرایش کنیم جواب میدهد؟؟؟؟؟؟
PHP:
<?php                                          $nuser=isset($_SESSION['username']);                         if($nuser )                         {                                                 $user1 = mysql_query("SELECT membership FROM members");                        $user=mysql_fetch_assoc($user1);                        if($user['membership']=="admin"){                        echo '<a href="" class="checkout">خرید نهائی</a>';                        echo '<a href="logout.php" class="checkout">خروج</a>';                        echo '<a href="pandora-customer-login.html" class="account"><b>'.$_SESSION['username'].'</b>   حساب کاربری</a>';                        }else{echo '<a href="" class="checkout">مدیریت سایت</a>';}                         }                    else{                        echo '<a href="register.php" class="checkout">ثبت نام</a>';                        echo '<a href="lostpassword.php" class="checkout">فراموشی رمز عبور</a>';                        echo '<a href="login.php" class="checkout">ورود  به سایت</a>';                                         }
                        ?>

اگر همه کاربرها رو توی یک جدول نگه میداری که ظاهرا اینطوره باید یک فیلد اضافه کنی برای نوع کاربر. این فیلد رو توی session برای چک کردن پرمیژن ها نگه دار.

ali.leo

عضو جدید
با سلام
دوستان عزیز هرگونه سوال متفرقه پیرامون برنامه نویسی PHP را در این تاپیک مطرح نمایید ..

سلام.من نمیدونم تو چه محیطی باید کد PHPنوشت.البته میدونم:phpstorm , Dream, ...
ولی کار باهاشون رو بلد نیستم.یعنی از اولش مشکل دارم که چطوری پروژه جدید بسازم و...اگه میشه حتما کمکم کنید.
مرسی

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام.من نمیدونم تو چه محیطی باید کد PHPنوشت.البته میدونم:phpstorm , Dream, ...
ولی کار باهاشون رو بلد نیستم.یعنی از اولش مشکل دارم که چطوری پروژه جدید بسازم و...اگه میشه حتما کمکم کنید.
مرسی
مراحل ایجاد یک پروژه در DreamWeaver
1- گزینه new را در منوی file انتخاب کنید
2- در قسمت Page Type بسته به نوع پروژه ای که دارین روی یکی از گزینه های HTML، JavaScript، CSS و یا PHP کلیک کنید
3- وقتی که صفحه باز شد دقت کنید که در Toolbar بین قسمت های Code|Spilit|Design قسمت Code فعال باشد (در پروژه HTML و PHP)
4- مشاهده می کنید یک کد پیش فرض نوشته شده (پروژه HTML و PHP)
5- پروژه جدید ایجاد شده و شما می تونید کدتون رو بنویسید

ali.leo

عضو جدید
سلام دوست عزیز
1. منظور شما اینه که عکس رو داخل mysql آپلود کنیم یا این که چه جوری با php عکس آپلود کنیم؟
2. فرضا نام فیلد str باشه، یک چیزی می شه شبیه این:

کد:
 echo (!isset($_POST['str']) || trim($_POST['str']) == "") ? "Empty" : "Not empty";‎

سلام.چرا وقتی با Dream برنامه مینوسم(PHP)بعد تو Explorerمیخوام اجرا کنم اجرا نمیشه؟
اصلا میشه از ابتدا ساخت ی پروژه رو بگید؟
مرسی

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.چرا وقتی با Dream برنامه مینوسم(PHP)بعد تو Explorerمیخوام اجرا کنم اجرا نمیشه؟
اصلا میشه از ابتدا ساخت ی پروژه رو بگید؟
مرسی

شما easyphp نصب کردید ؟
مراحل ساخت هم دوستان گفتند :

مراحل ایجاد یک پروژه در DreamWeaver
1- گزینه new را در منوی file انتخاب کنید
2- در قسمت Page Type بسته به نوع پروژه ای که دارین روی یکی از گزینه های HTML، JavaScript، CSS و یا PHP کلیک کنید
3- وقتی که صفحه باز شد دقت کنید که در Toolbar بین قسمت های Code|Spilit|Design قسمت Code فعال باشد (در پروژه HTML و PHP)
4- مشاهده می کنید یک کد پیش فرض نوشته شده (پروژه HTML و PHP)
5- پروژه جدید ایجاد شده و شما می تونید کدتون رو بنویسید

سلام علی آقا

به این لینک مراجعه کنید به صورت تصویری مراحل اجرای پروژه در dream رو توضیح میده(دانلود جلسه سوم )

http://www.codecity.ir/film_show.php?id=32

mohammad_amini

عضو جدید
Session ها ؟

Session ها ؟

سلام

لطفا کسی جامع و کامل در مورد Session ها توضیح بده .

مثلا چطوریه که می شه از ی صفحه به صفحه ی دیگه ، ی متغیر رو ارسال کرد ؟؟؟

ممنون از توجهتون .....:gol::gol::gol:

:heart::heart::heart::heart:

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام

لطفا کسی جامع و کامل در مورد Session ها توضیح بده .

مثلا چطوریه که می شه از ی صفحه به صفحه ی دیگه ، ی متغیر رو ارسال کرد ؟؟؟

ممنون از توجهتون .....:gol::gol::gol:

:heart::heart::heart::heart:
سلام Session ها مثل آزایه میمونن
شما یک session رو تو یه صفحه set میکنین و بهش یه مقداری میدین و توی صفحات دیگه بهش دسترسی دارین
مثلا توی کد زیر وقتی که کاربر وارد سایت میشه نام کاربریش رو دخیره میکنیم
کد:
session_start(); //هر وقت که میخواین با session ها کار کنین بالاترین جای صفحه این خط رو می نویسید
$_SESSION['user']=username;
حالا تو بقیه صفحاتتون به این
کد:
$_SESSION['user']
دسترسی داری

Syd Barrett

عضو جدید
دوست عزیز مطلب " کامل و جامع " در مورد Session ها توی اینترنت فراوونه ! به هر زبانی و هر شکلی که بخواهید ازش استفاده کنید .... نوشتن چند تا کلمه توی گوگل حتی با احتساب نوشتن خود google.com توی آدرس بار ، از این پستی که اینجا نوشتید ساده تره و خیلی زودتر به جواب میرسید .

rezasprit

عضو جدید
سلام دوست عزیز
چون با هر بار بارگذاری صفحه توی وب تمام متغیرها داده های قبلی رو از دست میدن برای اینکه یه سری داده ها رو حفظ کنن و به صفحات دیگه انتقال بدن چند راه وجود داره
1: با GET
2: با POST
3: با Session
با متد های get و post متغیرها به سمت کلاینت ارسال و دوباره به سمت سرور برمیگردن مثل id یه محصول
session ها متغیرهایی هستند که توی سرور ذخیره میشن و با بارگذاری صفحه از بین نمیرن مثل username یا userid چون این متغیرها برای validate کاربر به کار میرن تو بیشتر صفحات استفاده میشن پس با ساخت session انها را در سرور نگه میداریم session ها هم مانند متغیرها هستند ، مقدار میگیرن ، خالی میشن ، جمع میشن ، الحاق میشن و رفتاری مثل متغیر دارند
برای تعریف انها از تاپیک hoseng استفاده میکنن حتی به صورت چند بعدی هم استفاده میشن

$UserID=$_Session['UserID']
$_Session['ID']['UserId']

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها یه سوال
این کارهای اتوماتیک مثل خوندن یه مطلب از یه سایت در زمان های مشخص، گذاشتن یه خبر در آدرس فیسبوک از طریق برنامه و این کامنت های خودکاری که زیر پست ها توی وبلاگ گذاشته میشه سیستمش چجوریه؟

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ممنون میشم کمکم کنید
من میخوام php رو سیستمم نصب کنم :redface:برایه این کار به این لینک http://www.w3schools.com/php/php_install.asp رفتم :redface:اونجا به من گفت که به این لینک http://php.net/manual/en/install.php برم :redface: حالا از قسمتInstallation on Windows systems باید کدوم رو انتخاب کنم:redface:

سلام طبق توضیحاتش فکر میکنم لینک اولی که ورژن جدیدتره لینک های پایینی رو هم شامل میشه بهتر باشه.البته من برای پی اچ پی از mysql,easy php و نرم افزار دریمویور و nodpad++ استفاده می کردم.

خاطره جونی

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
من احتیاج مبرمی دارم به پاسخ سوالاتم لطفا کمک کنید
1- میخوام نقشه شهرمونو بذارم رو سایتم میگن باید از گوگل مپ کمک بگیرم ولی نمیدونم چه طوری
2- میخوام از مناطق دیدنی شهر بازدید مجازی یا همون پانوراما ایجاد کنمو بذارم رو سایتم چندتا نرم افزار برای این کار پیدا کردم ولی اونا بهم فایل exe میدن با فلش هم بلد نیست درست کنم چیکار کنم؟:( راستی عکس های 360 درجه شو از کجا بیارم؟ از یه سایت گرفتم ولی انقد کوچیکه که فایل نهایی که ساخته میشه فوق العاده تاره!

maryam.raz

عضو جدید
سلام بچه ها ممنون میشم کمکم کنید
من میخوام php رو سیستمم نصب کنم :redface:برایه این کار به این لینک http://www.w3schools.com/php/php_install.asp رفتم :redface:اونجا به من گفت که به این لینک http://php.net/manual/en/install.php برم :redface: حالا از قسمتInstallation on Windows systems باید کدوم رو انتخاب کنم:redface:
بهتره که از یکی از سرورها مث xampp یا wamp بعلاوه دریم ویور استفاده کنی
اینجوری کارت راحت تره
من خودم الان ویندوز عوض کردم و میخوام باز یه سایت بسازم با php
دارم از اول همه رو نصب میکنم
اول مثلا xamp رو دانلود کن و نصب کن (سرچ بزنی راحت نصبش هست کاریم نداره)
بعد دریم ویور نصب کن. تو این محیط برنامه هات مینویسی و روی سرورت که xampp هست برنامه هات اجرا میشن
بازم سوالی داشته بپرس