وقتی هموطن بودن را فقط در الفاظ جستجو میکنیم(دوستانی که با سکوت میروند!!!)

وقتی هموطن بودن را فقط در الفاظ جستجو میکنیم(دوستانی که با سکوت میروند!!!)

• موافقم

رای: 48 50.0%
  • مخالفم

رای: 48 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    96
وضعیت
موضوع بسته شده است.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
امروز وقتی وارد سایت شدم یه لحظه شوکه شدم وقتی تاپیک خداحافظی دوتا از دوستان خوبم رو دیدم وبرام جالب و عجیب بود که بدون کوچکترین گلایه ای فقط خداحافظی کرده بودند
بعد که پیگیر شدم دوست ترکی بهم این گونه بهم پاسخ داد:

(با این پیش زمینه بخونید که این پیام فقط برای من بودومن همینجا ازش عذرم میخوام اگه نباید عمومیش میکردم!)

برایم خیلی مهم هست که جایگاه فرهنگ و تاریخ یه ایرانی ترک یا کرد یا ... کجاست برایم کمی غیر قابل درکه که این جایگاه تالاری باشد که محل اسپم هست
اونایی که امروز می رند همیشه سعی کرده اند بگویند احترام هم را نگه داشته باشیم سعی کرده اند بگوییم همه ما ایرانی هستیم سعی کرده اند بگویند هم زبان من هم شهری من آن طور که فکر می کنی آن طور نیست نوع نگاه قشر تحصیلکرده به اینگونه مسائل متفاوته سعی کرده اند اگر هم نتوانند فاصله ها را کم کنم باعث فاصله بیشتر نشوند اما امروز می بینیم یا زیادی رویایی بوده ایم یا زیادی بر نظرمان اصرار داشته ام، در میان تحصیل کرده ها هم جای تاریخ و فرهنگ و زبان من تالار همشهریهاست تالاری که محلی برای اسپم است خوشو بش است برایم جایگاه فرهنگ و زبانم مهم هست.
رفتار مدیران باز خورد پیشنهادات کاربرانه از هیچ یک از مدیران دلخور نیستم از کاربرا هم دلخور نیستم از جوی دلخورم که باعث این رفتارها شده از اونی دلخورم که تو سالیان سال اجازه آشنایی هم میهنانم و با فرهنگم و نداده از تند روهای هر دو طرف نا راحتم از تعصب بیجا ناراحتم هر جوکی میشنوم هر برخوردی می بینم از نا آگاهی ست این ناآگاهی روزی باید عوض بشه وگرنه همگی ما باعث افزایش فاصله ما بین قومیت های ایرانی شده ایم.
سایت مال ..........است هر تصمیمی بگیرند برایم قابل احترامه پس سعی میکنم بغضم را فرو برم و سعی کنم از این به بعد با این مسائل کنار بیام

نظر شما در مورد ایجاد تالار آموزش ترکی چیست (امیدوارم در نظر سنجی بالا شرکت کنید)

دوستان توجه کنید که من از هموطنان ترک نیستم
جبهه نگیرید و نظرتون در فضایی منصفانه بیان کنید!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلومه که موافقم
من فکر میکنم این جور ممنوعیتها فقط حساسیت الکی درست میکنه.
چه اشکالی داره آخه!
تعداد کاربران ترک این باشگاه زیاده
چه اشکالی داره اونا خوشحال و راضی باشند؟

امیدوارم مدیریت اینجا هوشمندی بخرج بده و اجازه بده فضای باشگاه صمیمی باقی بمونه

raminbabak

اخراجی موقت
ببينيد من چند سالي هست كه چند تا فروم ايراني و تركي و خارجي و علمي عضو هستم و همشون فعاليت مي كنم ولي اينو فهميدم:

ما توركهاي محترم و عزيز كلا براي همه حساس شديم مثلا شما به هيچ عنوان نمي توني در تبريز يه شركت به نام آذربايجان بزني اگر هم تونستي بايد شركتت برگ باشه و يه پارتي كتو كلفت داشته باشي .. چون خودم نتونستم شركتم رو با اين نام ثبت كنم.!
حالا چه برسه به يه تالار تركي مجزا..
خودم خيلي دلم مي خاد يه تالار مجزاي توركي داشته باشيم مثلا بتونيم اونجا آموزش زبان تركي لاتين بزاريم اما همه همه الان روي نام توركي هم حساسند ..
تا مي خايي به تركي چيزي بگي همه مي گن: پان تركه ها .. جدايي طلبه ها ... يعني اكثرا طرز تفكرشون همينه.
من مطمئنم يه تالار تركي بوجود بياد اونقدر اعمال قانون و خط قرمز مي شه كه اصلان تالار توركي تبديل به يه اسپم گاه بزرگ ميشه يعني بيخودي.؟!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرداش باید تالارِ گیلکی هم باز بشه ...
پسفردا لُری
پیش پسون فردا ، تالارِ بچه های پامنار ...
پس پسون فردا ، تالارِ بچه های پاچنار!
...
اگر تعدادشون زیاد باشه چرا نشه.
میشه یه سقفی بگذارند برای تعداد افراد اگر به اون حدنصاب رسید بگذارند اما بعید میدونم تو زبانهای دیگه این پیش بیاد

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببينيد من چند سالي هست كه چند تا فروم ايراني و تركي و خارجي و علمي عضو هستم و همشون فعاليت مي كنم ولي اينو فهميدم:

ما توركهاي محترم و عزيز كلا براي همه حساس شديم مثلا شما به هيچ عنوان نمي توني در تبريز يه شركت به نام آذربايجان بزني اگر هم تونستي بايد شركتت برگ باشه و يه پارتي كتو كلفت داشته باشي .. چون خودم نتونستم شركتم رو با اين نام ثبت كنم.!
خودم خيلي دلم مي خاد يه تالار مجزاي توركي داشته باشيم مثلا بتونيم اونجا آموزش زبان تركي لاتين بزاريم اما همه همه الان روي نام توركي هم حساسند ..
تا مي خايي به تركي چيزي بگي همه مي گن: پان تركه ها .. جدايي طلبه ها ... يعني اكثرا طرز تفكرشون همينه.
من مطمئنم يه تالار تركي بوجود بياد اونقدر اعمال قانون و خط قرمز مي شه كه اصلان تالار توركي تبديل به يه اسپم گاه بزرگ ميشه يعني بيخودي.؟!
اشتباهشون همینجاست
اگر محدودیتهای بیخودی برداشته بشه حساسیت هم بوجود نمیاد

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی ما فقط یه تاپیک داشتیم در مورد زبانمون،اون هم به بخش همشهری ها منتقل شد،دیگه چی بگیم،تاپیکی که مهم بود و یه سال هم فعال بود،من که درسته هیچ فعالیتی نداشتم توی این تالار بجز همون تاپیک اگه برم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد ولی دو تا از بهترین مدیرامون رفتند.
من هم خواهم رفت.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسفردا لُری
...

اولا تفاوت بین گویش و زبان رو فراموش نکنید
ثانیا به تعداد ترکهای باشگاهم نگاه کنید!
ثالثا به متن نوشته شده هم نگاهی بیندازید

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسفردا لُری
...

اگه دقت کنید می بینید که وجود داره!

از دوست عزیز و همین طور استارتر محترم متشکرم که اطلاع رسانی کردند

واقعا عجیبه
چرا باید تالار کرد و شمال و جنوب و حتی برای تهرانیها باشه اما برای ترک های عزیز نه!

خوب این که خودش حساسیت بیشتری ایجاد میکنه تا اینکه مثل یک موضوع عادی باهاش برخورد بشه همون طور که برای بقیه استانها اینطوره..!

raminbabak

اخراجی موقت

واقعا عجیبه
چرا باید تالار کرد و شمال و جنوب و حتی برای تهرانیها باشه اما برای ترک های عزیز نه!

خوب این که خودش حساسیت بیشتری ایجاد میکنه تا اینکه مثل یک موضوع عادی باهاش برخورد بشه همون طور که برای بقیه استانها اینطوره..!
بهتره اين حرفو به بعضي از دوستان راديكالي هموطن بگين ممنونم

?Why

عضو جدید

واقعا عجیبه

کجا "تالار" کرد و شمال و جنوب هست ؟
دوستان تفاوتِ تالار و بخش و تاپیک رو که میدونن که انشالله ...

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز

خواهی‌ نخواهی این تاپیک حذف میشه
ولی‌ دوست عزیز کم نیستن کسانی‌ که آب توی آسیاب جدایی طلبا ن می‌ریزن حتا توی همین سایت من با خیلی‌‌هاشون در حال بحث و جدال بودم
کسائی که حتا به خودشون نمیگن ایرانی‌,هنوز توی امضا‌ها شون وطنشون رو و ملیتشون آذربایجان میدونن
حتا ببینید چطوری از یک تیم فوتبال دفاع می‌کنن ؟ چون تراکتور سازی صرفا تراکتور سازی نیست مردم جم میشن با شعار های ضدّ ارامنه با لباس‌های به سبک جدایی طلبان و شعار هایی ضدّ فارس‌ها ( که خودتون بهتر از من میدونید )
هنوز ترک‌های ایرانی‌ رو خائن به وطن میدونن , هنوز کوروش و داریوش رو به عنوان یک ایرانی‌ مسخره می‌کنن, اسم ایران رو با چند تا علامت تعجب به عنوان مسخره میارن...و خیلی‌ چیز‌های دیگه ...

نه‌ من مخالفم کما اینکه یکی‌ از این دوستان به من ( چون پدرم همدانی هست )لقب مانقورد داد...
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308249-%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D9%86

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش شوکه شدم...
نمیدونستم اون دوستان به این دلیل رفتن...
اما منم مخالفم چون به نظرم اینجوری جدایی می افته...
من ترجیح میدم کنار هم وطنای آزربایجانیم فعالیت داشته باشم و از طرز فکر اونها و زبانشون بهتر و بیشتر بدونم تا اینکه بینمون دیوار کشیده شه...
ما باید یاد بگیریم به تمام قومیت هامون احترام بزاریم...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نیازی به تالار مجزا نیست. ما اگه حرفی داشته باشیم همه جا و با هر زبانی میتونیم بگیم. همه ایران سرای ماست. تالار مجزا از نظر مدیریت ممکن نیست بتونه درست کار بکنه. حتی میشه گفت , یه جورائی جدائی پیش میاره. فارسی زبان مشترک همه ماست و اشکالی هم نداره. به هر حال اداره باشگاه و مقررات این اجازه رو نمیده و درست هم هست. من بعنوان یه کاربر تورک تا بحال مشکلی نداشتم. زبان ترکی زبان بسیار قوی و پویاست و نیازی به این نوع کار ها برای بسط و گسترش اون نیست. نکنه فراموش کردین که زبان ترکی سومین یا چهارمین زبان زنده و کامل دنیاست. پس کارتونو انجام بدین و مثه همیشه با همه صمیمی باشید تا یاد بگیرند.

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به نظر من هیچ ایرادی نداره اصلا این حساسیتا واسه چیه و چه معنی می تونه داشته باشه؟

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فقط یه نمونش که من به خاطر اعتراض به ایشون ( البته با ادبیات خودم ! ) اخراج شدم
3.jpg

• Like
واکنش ها: ayja

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجا "تالار" کرد و شمال و جنوب هست ؟
دوستان تفاوتِ تالار و بخش و تاپیک رو که میدونن که انشالله ...

آها!
خوب مثل اینکه من توی متن اولیه دقت نکردم مثل اینکه!

پس یه خورده عوض میشه!

خوب حقیقتا تاپیک چرا نباید کافی باشه؟!
اینجوری برعکس میشه و قضیه ازون طرف حساس میشه که چرا باید با وجود استان های مختلف فقط برای ترکها همچین تالاری ایجاد بشه!

این خودش نوعی جدا سازی به حساب نمیاد؟

قبول دارم عده ترک های عزیز زیاده اما همه برای آشنایی با فرهنگ و سنت میشه تالارهایی با این مضامین ایجاد کرد و چون در این صورت جهت گیری خاصی صورت نگرفته سو تعبیر هم نخواهد بود...

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش شوکه شدم...
من ترجیح میدم کنار هم وطنای آزربایجانیم فعالیت داشته باشم و از طرز فکر اونها و زبانشون بهتر و بیشتر بدونم تا اینکه بینمون دیوار کشیده شه...

اما آیا شما علاقه دارید به شعر فارسی..داستانهای فارسی..فرهنگ وسنن ورسوم فارسی...و آیا نباید این حق برای سایر زبانها هم قائل شد!!
الان آیا تالار زبان انگلیسی باعث دیوار کشیدن شده!
ضمنا ببنید این دیوار کشیدن نیست چرا که یک زبان رسمی هست که باعث ارتباط بشه!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما نباید برای رسیدن به خواسته هامون از جیب دیگران خرج کنیم. خود ترکها میتونن برن و یه سایت ترکی راه بیاندازند. مشکلی هم پیش نمیاد. ولی نمیشه از اعتبار دیگران مایه گذاشت. تا همینجاشم که به ما لطف داشتن , جای تشکر داره.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اما آیا شما علاقه دارید به شعر فارسی..داستانهای فارسی..فرهنگ وسنن ورسوم فارسی...و آیا نباید این حق برای سایر زبانها هم قائل شد!!
الان آیا تالار زبان انگلیسی باعث دیوار کشیدن شده!
ضمنا ببنید این دیوار کشیدن نیست چرا که یک زبان رسمی هست که باعث ارتباط بشه!
آقای مهندس عزیز, این کار ممکن نیست. دلائلشم نمیشه زیاد توضیح داد. به هر حال اینجا یه اموزشگاه رسمی است و زبانشم باید بزبان رسمی باشه. امیدوارم تونسته باشم تا حدودی موضوع رو شفاف ترش بکنم.

raminbabak

اخراجی موقت
خواهی‌ نخواهی این تاپیک حذف میشه
ولی‌ دوست عزیز کم نیستن کسانی‌ که آب توی آسیاب جدایی طلبا ن می‌ریزن حتا توی همین سایت من با خیلی‌‌هاشون در حال بحث و جدال بودم
کسائی که حتا به خودشون نمیگن ایرانی‌,هنوز توی امضا‌ها شون وطنشون رو و ملیتشون آذربایجان میدونن
حتا ببینید چطوری از یک تیم فوتبال دفاع می‌کنن ؟ چون تراکتور سازی صرفا تراکتور سازی نیست مردم جم میشن با شعار های ضدّ ارامنه با لباس‌های به سبک جدایی طلبان و شعار هایی ضدّ فارس‌ها ( که خودتون بهتر از من میدونید )
هنوز ترک‌های ایرانی‌ رو خائن به وطن میدونن , هنوز کوروش و داریوش رو به عنوان یک ایرانی‌ مسخره می‌کنن, اسم ایران رو با چند تا علامت تعجب به عنوان مسخره میارن...و خیلی‌ چیز‌های دیگه ...

نه‌ من مخالفم کما اینکه یکی‌ از این دوستان به من ( چون پدرم همدانی هست )لقب مانقورد داد...
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308249-مانقورد-در-ادبیات-و-تاریخ-دیرین-ترکان
من وقتي ببينم به قوم من توهين ميشه مطمئن باش عكس العمل شديد نشون ميدم . ببينيد در اين سالها چي بر سر فرهنگمون آوردند كه كجبور شديم اينها رو بگيم..
ديگه بيشتر از اين نمي گم كه برداشت بد كنيد.

این فقط یه نمونش که من به خاطر اعتراض به ایشون ( البته با ادبیات خودم ! ) اخراج شدم
مشاهده پیوست 83386

عكس قسنگي داره ولي شما نبايد حساس باشين

راستش شوکه شدم...
موافقم بايد احترام بزاريم

وضعیت
موضوع بسته شده است.