نظر سنجی در مورد پرندگان خانگی

نظر سنجی در مورد پرندگان خانگی

• مجموع رای دهندگان
    61

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دیگه همین با طرح این سوال میخواستم بدونم چند درصد جامعه (البته تخمینی ) به نگهداشتن حیوون خونگی علاقه دارن و اینکه اون حیوون چیه ؟
اگه دوستان همکاری بیشتری کنن و توضیح بیشتر هم دادن که چه بهتر مثلا دلیل اینکه به این کار رو اوردن چی بود ؟ یا اینکه چندسال اونو داشتن و اگه اسمی دارن اسمشو بگن و اگه خاطره جالبی هم دارن اگه تمایل بهش داشتن تعریف کنن یا هرچیز دیگه که خودتون به ذهنتون میرسه .
اول از خودم شروع میکنم ما در حال حاضر یه عروس هلندی ( نوعی از طوطی ) داریم که واقعا پرنده جالب و قشنگیه البته قبل از اون چنتا مرغ عشق ، سره ، کبوتر و قناری داشتیم
البته اینم بگم که اول اولش از این جوجه های ماشینی میخریدیمو بزرگش میکردیم .
اما چه شد که به این سمت و سو اومدیم همسایمون یه قفس پر پرنده داشت یه دفعه یکی از پرنده هاش افتاد تو خونه ما حالا نمیدونم چه طوری ولی خب افتاد اگه اشتباه نکنم بلدرچین بود خیلی حیوون با نمکی بود و از اون موقع بود که به داشتن پرنده علاقه مند شدم .
حالا دیگه نوبت شماست شما بگید .:smile:

m_roshan

عضو جدید
خب دیگه همین با طرح این سوال میخواستم بدونم چند درصد جامعه (البته تخمینی ) به نگهداشتن حیوون خونگی علاقه دارن و اینکه اون حیوون چیه ؟
اگه دوستان همکاری بیشتری کنن و توضیح بیشتر هم دادن که چه بهتر مثلا دلیل اینکه به این کار رو اوردن چی بود ؟ یا اینکه چندسال اونو داشتن و اگه اسمی دارن اسمشو بگن و اگه خاطره جالبی هم دارن اگه تمایل بهش داشتن تعریف کنن یا هرچیز دیگه که خودتون به ذهنتون میرسه .
اول از خودم شروع میکنم ما در حال حاضر یه عروس هلندی ( نوعی از طوطی ) داریم که واقعا پرنده جالب و قشنگیه البته قبل از اون چنتا مرغ عشق ، سره ، کبوتر و قناری داشتیم
البته اینم بگم که اول اولش از این جوجه های ماشینی میخریدیمو بزرگش میکردیم .
اما چه شد که به این سمت و سو اومدیم همسایمون یه قفس پر پرنده داشت یه دفعه یکی از پرنده هاش افتاد تو خونه ما حالا نمیدونم چه طوری ولی خب افتاد اگه اشتباه نکنم بلدرچین بود خیلی حیوون با نمکی بود و از اون موقع بود که به داشتن پرنده علاقه مند شدم .
حالا دیگه نوبت شماست شما بگید .:smile:
سلام من عاشق پرندم و پرنده دارم

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
والله من سگ دوست دارم ولی مامانم اینا بدشون میاد..
قسم خوردم وقتی مستقل شدم دو تا سگ بخرم واسه خودم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
والله من سگ دوست دارم ولی مامانم اینا بدشون میاد..
قسم خوردم وقتی مستقل شدم دو تا سگ بخرم واسه خودم

خب دیگه حالا چرا سگ !تو خونواده ما که خانما عاشق گربن چنتاشونم گربه نگهداری میکنن واکسنش میزنن نمیدونید چه پادشاهین برای خودشون

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
از شانس بد هرکس اموده یا حیوون نداشته یا طوطی داشته....

عجب !مگه طوطی چشه ! پرنده خوشکل ، خوش صدا و از همه مهمتر بانمک و یه خورده حرف زن.در ضمن اشتباه میکنی یه بنده خدای دیگه اومد تو تایپیکو گفت پرنده داره نمیدونم چطور شد نگفت چی ؟ تو نظر سنجیم شرکت نکرد .بازم به مرام شما

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب !مگه طوطی چشه ! پرنده خوشکل ، خوش صدا و از همه مهمتر بانمک و یه خورده حرف زن.در ضمن اشتباه میکنی یه بنده خدای دیگه اومد تو تایپیکو گفت پرنده داره نمیدونم چطور شد نگفت چی ؟ تو نظر سنجیم شرکت نکرد .بازم به مرام شما
اره خوب ...ولی منظورم این بود که کسی یه چیز جدید داشته باشه ...مثلا جوجه تیغی:cool::surprised::D;)

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من یه مدت یه بلبل داشتم. خیلی پرنده باهوشیه و خیلی هم مقاوم. اما دیگه دوست ندارم هیچ پرنده ای رو برای خوش اومدن خودم تو قفس زندانی کنم. اون رو هم آزاد کردم یادش به خیر:cry:

mehrab.mbm

عضو جدید
راستش من یه مدت یه بلبل داشتم. خیلی پرنده باهوشیه و خیلی هم مقاوم. اما دیگه دوست ندارم هیچ پرنده ای رو برای خوش اومدن خودم تو قفس زندانی کنم. اون رو هم آزاد کردم یادش به خیر:cry:

فکر کنم که اشتباه کردی آزادش کردی چون پرنده های قفسی ظرف مدت 3 ساعت میمیرن
:crying2: من خودم 6 تا قناری داشتم اونا حتی پرواز کردن هم درست بلد نبودن قناری بازی عشق بازیه:w18::w18::w18:

zorosh

عضو جدید
من آفتاب پرست نداشتم
منم یه همستر جیگمل دارم

یه کاسکو بی ریخت هم دارم

اسبم دارم . سگم داشتم :(
ماهی هم دارم :دی

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها همستر تو تهران از کجا بگیرم؟؟؟که هم سالم باشه هم کم سن و سال؟؟؟
خیلی نازن....
:w40:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم عاشق حیوونام حیوونه خونگیم زیاد داشتم...گربه،سگ 2 عدد،خرگوش،طوطی،قابل توجه دوست خوبم دختر شاه پریون جوجه تیغیم داشتم الانم مینا دارم...ولی به نظر من فقط باید حیوونای خونگیو تو خونه نگه داشت چون اونایی که خونگی نیستن واقعا آسیب میبینن...مثلا جوجه تیغی یکی از اوناست که اصلا با خونه سازگار نیست

salvador

کاربر فعال ادبیات
کاربر ممتاز
من کبوتر و مرغ و خروس و قناری و آکواریوم و گربه دارم,البته تجربه نگهداری فنج و بلبل و مرغ عشق و خرگوش و لاک پشت _ آبی خاکی _ جوجه تیغی روهم دارم.علت خاصی واسه نگهداریشون ندارم, یه جورایی عادت شده ولی اینم بگم که محیط کاری من خیلی پر سر و صداست و استرس کاری رو با اینا کم میکنم.جدیدا این بامزی هم _ به علت بیماری مادرش _ به جمع پتز ها اضافه شده ولی فکر نکنم رضایت مادر و تو این مورد بتونم بگیرم.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کبوتر و مرغ و خروس و قناری و آکواریوم و گربه دارم,البته تجربه نگهداری فنج و بلبل و مرغ عشق و خرگوش و لاک پشت _ آبی خاکی _ جوجه تیغی روهم دارم.علت خاصی واسه نگهداریشون ندارم, یه جورایی عادت شده ولی اینم بگم که محیط کاری من خیلی پر سر و صداست و استرس کاری رو با اینا کم میکنم.جدیدا این بامزی هم _ به علت بیماری مادرش _ به جمع پتز ها اضافه شده ولی فکر نکنم رضایت مادر و تو این مورد بتونم بگیرم.
وای این چقده نازه.....منم یه مدت هاپو داشتم اسمش هکتور بود :w16:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من توله مار دوست دارم ! :D

خیلی با حاله ...
دستت که میگیریش ، لای انگشتات میاد و میره ... :D

فقط یه مشکلی که داره اینه که بیشتر از چند وز نمی تونی نگهش داری ! :surprised:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب چه بلبلی داشتی وحید جان بلبل هزار ، بلبل کوهی یا بلبل خرما .
اگه رفتی خریدی که صددرصد بلبل هزار بوده و وقتی آزاد شده .... .
اما اگه بلبل خرما باشه صددرصد زنده میمونه و کار خوبی کردی ;)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم عاشق حیوونام حیوونه خونگیم زیاد داشتم...گربه،سگ 2 عدد،خرگوش،طوطی،قابل توجه دوست خوبم دختر شاه پریون جوجه تیغیم داشتم الانم مینا دارم...ولی به نظر من فقط باید حیوونای خونگیو تو خونه نگه داشت چون اونایی که خونگی نیستن واقعا آسیب میبینن...مثلا جوجه تیغی یکی از اوناست که اصلا با خونه سازگار نیست
خب عکسی از جوجه تیغیت داری که برامون بذاری ؟
راستی منظورت از مینا چیه مرغ میناست یا یه چیز دیگه ؟
شرمنده من خیلی در این زمینه ها مطلع نیستم .:confused:

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره خوب ...ولی منظورم این بود که کسی یه چیز جدید داشته باشه ...مثلا جوجه تیغی:cool::surprised::D;)

اگه منظورت جوجه ای هست که مدل موهاشو فشن کرده . هیچ:biggrin:

اما اگه جوجه تیغی واقعی رو میگی باید بگم.جات خالی..
داداشم یکیشونو پیدا کرد .اینقد شپش داشت و بو میداد که دیوانه شدیم:biggrin:ولش کردیم.

باید بگم اصلا ناز و گوگولی نبود.بهتره بریم فیلم و کارتوناشونو تماشا کنیم. بهتره:gol:

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش تمام حیوونایی که داشتیم مال داداشم(بچه حلال زاده!) بودن.عاشق حیووناس...:w42:

یه بار داییم (اونم عاشق حیووناس.!) یه مرغ مینا خرید .داد به داداشم .
داداشمم شروع کرد به آموزش حرف زدن به مرغ مینا( من که میگم فامیل کلاغان).
خلاصه یه نوار درست کرد . توش هی میگفت . سلام ... سلام ...
از دستش دیوانه شدیم .پس دادیم به داییم.:w39: چن وقت بعد فرار کردش!:w21:

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
از مشهورترین مرغ های مینا
پرنده ایست به نام شیلا :biggrin:

هم بانمکه وهم قشنگ حرف میزنه :biggrin:
منم ازینا میخوام:redface:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب عکسی از جوجه تیغیت داری که برامون بذاری ؟
راستی منظورت از مینا چیه مرغ میناست یا یه چیز دیگه ؟
شرمنده من خیلی در این زمینه ها مطلع نیستم .:confused:
بله منظورم مرغ میناست عکسم از جوجه تیغیم دارم ولی الان بهش دسترسی ندارم هروقت پیداش کردم میذارم زیاد نتونستم نگهش دارم آخه وقتیکه گرفتمش باردار بودو من که نمیدونستم...حیوون بیچاره توی خونه ما بچه هاشو به دنیا اورد ولی فک کنم باید تو خاک به دنیا میومدن 6تا بودن ولی همشون مردن:cry: به همین خاطر بردم همونجا که گرفته بودمش ولش کردم دیگه ام هرگز حیوونیکه غیرخونگی باشه نگه نمیدارم که اینطوری ناخواسته اذیتش کنم:crying:

اگه منظورت جوجه ای هست که مدل موهاشو فشن کرده . هیچ:biggrin:

اما اگه جوجه تیغی واقعی رو میگی باید بگم.جات خالی..
داداشم یکیشونو پیدا کرد .اینقد شپش داشت و بو میداد که دیوانه شدیم:biggrin:ولش کردیم.

باید بگم اصلا ناز و گوگولی نبود.بهتره بریم فیلم و کارتوناشونو تماشا کنیم. بهتره:gol:[/

QUOTE]

ولی جوجه تیغیه من نه شپش داشت نه بو میداد اولاش تا میرفتی طرفش فوری خودشو گلوله میکرد ولی یواش یواش عادت کردو بعد از چند روز راحت روی پام لم میداد و تیغاشو میخوابوند که دستو اذیت نکنه

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
طنز

طنز

یارو میره طوطی سخنگو بخره ، فروشنده بهش یه جغد میندازه
بعد از یه مدت دوستای یارو بهش می گن : یاد گرفته حرف بزنه یا نه ؟
یارو می گه : هنوز نه ، ولی خیلی توجه می کنه !:biggrin:

ven000s_68

عضو جدید
منم دوتا طوطی عروس هلندی دارم، ماده سفید و زرده ، نر خاکستری و پایینه بالش سفید وتاجه زرد.
کارایی که بلدن:
ماده: بوس میکنه:redface: ، رقص میکنه:w31: ، از صبح تا شب یکسره آواز میخونه:confused: روی دست میشینه ،عاشقه جفتشه.
نر : فقط دست رو تا حد خون آوردن سوراخ میکنه خیلی بداخلاق و مغروره ؛ ماده رو تحویل نمیگیره:mad:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دوتا طوطی عروس هلندی دارم، ماده سفید و زرده ، نر خاکستری و پایینه بالش سفید وتاجه زرد.
کارایی که بلدن:
ماده: بوس میکنه:redface: ، رقص میکنه:w31: ، از صبح تا شب یکسره آواز میخونه:confused: روی دست میشینه ،عاشقه جفتشه.
نر : فقط دست رو تا حد خون آوردن سوراخ میکنه خیلی بداخلاق و مغروره ؛ ماده رو تحویل نمیگیره:mad:

کاملا درست میگین این مشخصات عمومیشونه یعنی رنگ دیگه فکر نکنم باشن اما قشنگنا خب احتمالا شما بیشتر به ماده می رسی چون ما قضیه تقریبا عکسه !نر میاد رو دس میشینه میخونه حتی سلام میگه ولی ماده فقط جیغ میزنه در حد کرکردن گوش و البته هنوز دستی نشده و با نرشم خیلی خوب نیس البته فکر نکنم تحت هیچ شرایطی مثل مرغ عشقام بشن .
خب راستی غذا چی بهش میدین ؟ من تا جایی که میبینم عاشق تخمه آفتابگردون و جعفری هستن تا حدودی هم ارزن دوس دارن اما شنیدم میگن کیکم میخورن ولی مطمئن نیستم :biggrin:

آخرین ویرایش: