نظر سنجی در مورد پرندگان خانگی

نظر سنجی در مورد پرندگان خانگی

• مجموع رای دهندگان
    61

ven000s_68

عضو جدید
کاملا درست میگین این مشخصات عمومیشونه یعنی رنگ دیگه فکر نکنم باشن اما قشنگنا خب احتمالا شما بیشتر به ماده می رسی چون ما قضیه تقریبا عکسه !نر میاد رو دس میشینه میخونه حتی سلام میگه ولی ماده فقط جیغ میزنه در حد کرکردن گوش و البته هنوز دستی نشده و با نرشم خیلی خوب نیس البته فکر نکنم تحت هیچ شرایطی مثل مرغ عشقام بشن .
خب راستی غذا چی بهش میدین ؟ من تا جایی که میبینم عاشق تخمه آفتابگردون و جعفری هستن تا حدودی هم ارزن دوس دارن اما شنیدم میگن کیکم میخورن ولی مطمئن نیستم :biggrin:

غذاشون مخلوطی از ارزن و تخم کتان و تخمه سفید کوچیکو ...، سبزی هم خیلی دوست دارن ، کیک و پفک واسشون خوب نیس:eek:
خیلی خوشکلن، نمیدونم چطور میشه تو پست عکس گذاشت ، وگرنه عکسشونو میذاشتم:redface:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
غذاشون مخلوطی از ارزن و تخم کتان و تخمه سفید کوچیکو ...، سبزی هم خیلی دوست دارن ، کیک و پفک واسشون خوب نیس:eek:
خیلی خوشکلن، نمیدونم چطور میشه تو پست عکس گذاشت ، وگرنه عکسشونو میذاشتم:redface:

ممنون حقیقتش منم خودم بلد نیستم فقط میدونم که اون عکس رو باید آپلود کنی حالا کجا ! نمیدونم .ولی انصافا خوشکل و باحال و بازیگوشن در مورد سبزی چیزی جز جعفری مگه میخورن دو سه بار اولا براشون کاهو میذاشتم ازش میترسیدن پفکم خیلی کم میخورن ولی کیک خیلی بدشون نمیاد اما غذای اصلیشون فکر کنم تخمه آفتابگردونه مثل سایر طوطیا که انصافا قشنگ میشکونن نه ؟

ven000s_68

عضو جدید
ممنون حقیقتش منم خودم بلد نیستم فقط میدونم که اون عکس رو باید آپلود کنی حالا کجا ! نمیدونم .ولی انصافا خوشکل و باحال و بازیگوشن در مورد سبزی چیزی جز جعفری مگه میخورن دو سه بار اولا براشون کاهو میذاشتم ازش میترسیدن پفکم خیلی کم میخورن ولی کیک خیلی بدشون نمیاد اما غذای اصلیشون فکر کنم تخمه آفتابگردونه مثل سایر طوطیا که انصافا قشنگ میشکونن نه ؟

از کاهو میترسیدن:biggrin:، مال من که عاشقه کاهو هستن ، شوید رو هم خیلی دوست دارن ، از مخلوطشون هم بیشتر ارزن میخورن ،تخمه نمیخورن ، حتی تخمه سفیده کوچیکه مخلوط هم نمیخورن، چند روزیه که طوطی نر حالش بده :(، عکساشونو تو آلبومم گذاشتم خواستی میتونی اونجا ببینیشون:w21:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم عکس لاک پشت خنگول من در حال پرده نوردی!!!!

ven000s_68

عضو جدید
بابا ایول چقد تمیز نگهشون داشتی
یادت نره که اسفند باید براشون دود کنیا ;):D

آخه ماهی یکی دو بارحمومشون میکنیم ،در هفته چند باری هم اسفند دود میدیم:w16:
دیروز ملوس (نر ) نزدیک بود پاش بشکنه نمیدونم کی چشش کرد :(

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه ماهی یکی دو بارحمومشون میکنیم ،در هفته چند باری هم اسفند دود میدیم:w16:
دیروز ملوس (نر ) نزدیک بود پاش بشکنه نمیدونم کی چشش کرد :(
احسنت خوبه که به پاکیزگی این چنین اهمیت میدی .;)
چی ..؟ پاش ..! من نبودما فقط بهش چشک زدم:biggrin::gol:

frooh

عضو جدید
خب دیگه همین با طرح این سوال میخواستم بدونم چند درصد جامعه (البته تخمینی ) به نگهداشتن حیوون خونگی علاقه دارن و اینکه اون حیوون چیه ؟
اگه دوستان همکاری بیشتری کنن و توضیح بیشتر هم دادن که چه بهتر مثلا دلیل اینکه به این کار رو اوردن چی بود ؟ یا اینکه چندسال اونو داشتن و اگه اسمی دارن اسمشو بگن و اگه خاطره جالبی هم دارن اگه تمایل بهش داشتن تعریف کنن یا هرچیز دیگه که خودتون به ذهنتون میرسه .
اول از خودم شروع میکنم ما در حال حاضر یه عروس هلندی ( نوعی از طوطی ) داریم که واقعا پرنده جالب و قشنگیه البته قبل از اون چنتا مرغ عشق ، سره ، کبوتر و قناری داشتیم
البته اینم بگم که اول اولش از این جوجه های ماشینی میخریدیمو بزرگش میکردیم .
اما چه شد که به این سمت و سو اومدیم همسایمون یه قفس پر پرنده داشت یه دفعه یکی از پرنده هاش افتاد تو خونه ما حالا نمیدونم چه طوری ولی خب افتاد اگه اشتباه نکنم بلدرچین بود خیلی حیوون با نمکی بود و از اون موقع بود که به داشتن پرنده علاقه مند شدم .
حالا دیگه نوبت شماست شما بگید .:smile:

نظر سنجی اشکال داره پرسیدی از قدیم تا کنون. معمولا بچه ها به حیوانات خیلی علاقه دارند و وفت کافی برای نگهداری دارند. من بچه بودم 2 تا شاهین ، یک عقاب، یک بچه گنجشک، یک خروس و 6 تا فنج داشتم. عاشق حیوانات هم هستم اما دیگه وقت و حوصلش و الان ندارم. بعد زمانی در نظر سنجیت نشانه علاقه نیست.ز:)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سگ و گربه هم پرنده ان دیگه؟!!!

حرف شما درسته عنوان این تایپیک اشتباهست به خاطر عجله ای که داشتم و نمیدونم قابل اصلاح است یا نه ولی خب سوال نظر سنجی لااقل درسته .چی شد که به سگ و گربه علاقه مند شدید این دوتا که سایه همو با تیر میزنن !

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
حرف شما درسته عنوان این تایپیک اشتباهست به خاطر عجله ای که داشتم و نمیدونم قابل اصلاح است یا نه ولی خب سوال نظر سنجی لااقل درسته .چی شد که به سگ و گربه علاقه مند شدید این دوتا که سایه همو با تیر میزنن !
من از بچگی سگ و گربه رو دوست داشتم

بله به مدیر بخش بگین براتون اصلاح میکنه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر سنجی اشکال داره پرسیدی از قدیم تا کنون. معمولا بچه ها به حیوانات خیلی علاقه دارند و وفت کافی برای نگهداری دارند. من بچه بودم 2 تا شاهین ، یک عقاب، یک بچه گنجشک، یک خروس و 6 تا فنج داشتم. عاشق حیوانات هم هستم اما دیگه وقت و حوصلش و الان ندارم. بعد زمانی در نظر سنجیت نشانه علاقه نیست.ز:)

دوست عزیز متوجه منظورت نشدم ؟ چند گزینه فعال نیست؟حرف شما درست من میخواستم دلیل اینکه این علاقه با افزایش سن کمرنگ میشه رو بدونم خب دلایلی رو مطرح کردید ولی فکر کم حوصله تر شدن ما و ماشینی تر شدن زندگی دلایلی غالب تر در این زمینه هستند ؟ شما گفتید بعد مکانیش مشکل داره ولی خب حقیقتش یه تایپیک زدم در مورد اینکه چه حیوونی حال دارید ولی خب دیدم که دوستان بیشتر به گذشته اشاره میکردن و این یکی از دلایلی بود که این تایپیکو زدم .از ای چیزا بگذریم در مورد شاهین و عقابت چیز جالب داری تعریف کنی یا حتی عکسی ازشون داری برامون بزاری رو سایت ؟ بچه گنجشک !!! گناه دارن به خدا اینا که باید بیرون قفس باشن ولی مثلا بلبل یا فنج بعد دو سه روز ... .

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم عروس هلندی دارم
بی نظیره
فوق العاده شیطون،کنجکاو،باهوش و سرگرم کننده است.
ولی به اندازه ی ده تا بچه خونه رو کثیف میکنه.همه چیزرو با نوکش خورد میکنه.همه چوب های مبل رو میجوه.مقوا و... خلاصه چیز سالم تو خونمون نذاشته.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از بچگی سگ و گربه رو دوست داشتم

بله به مدیر بخش بگین براتون اصلاح میکنه
خب درست حتما اسمم دارن نه ؟:smile:
برام جالبه که میتونن همدیگر رو تحمل کنن :surprised:
حقیقتش فکر کنم دیگه کار از کار گذشته سوتی رو دادیم رفته و این تایپیک خیلی وقته که رو سایته . بازم از راهنمایی و کمکتون ممنون .:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم عروس هلندی دارم
بی نظیره
فوق العاده شیطون،کنجکاو،باهوش و سرگرم کننده است.
ولی به اندازه ی ده تا بچه خونه رو کثیف میکنه.همه چیزرو با نوکش خورد میکنه.همه چوب های مبل رو میجوه.مقوا و... خلاصه چیز سالم تو خونمون نذاشته.
خب دیگه پس مال شما خیلی شیطونه :biggrin:
جفت براش اختیار کردی ؟
ما که خورد نمیکنه ولی هی بارفیکس بازی میکنه :biggrin:

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دیگه پس مال شما خیلی شیطونه :biggrin:
جفت براش اختیار کردی ؟
ما که خورد نمیکنه ولی هی بارفیکس بازی میکنه :biggrin:
راستش اول یه دونه نر بود که هدیه گرفته بودم اون خیلی آروم بود،بعد این ماده رو براش خریدم همه اش با هم دعوا میکردن و همدیگرو میزدن آخرش هم نره مرد :crying2:
حالا این مونده و یه خونه پر از چوب و مقوا و نخ وسیم برای جویدن.:d
یه چیزه دیگه هم اینکه هروقت بشقاب میوه میبینه میپره وسطش یا موقع مهمونی سفره میندازیم میاد وسط سفره رژه میره به همه چی یه نوک میزنه.اگه نذاریم بیاد خونه رو میذاره رو سرش.خلاصه مامانم رو واقعا کفری کرده:D

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش اول یه دونه نر بود که هدیه گرفته بودم اون خیلی آروم بود،بعد این ماده رو براش خریدم همه اش با هم دعوا میکردن و همدیگرو میزدن آخرش هم نره مرد :crying2:
یه چیزه دیگه هم اینکه هروقت بشقاب میوه میبینه میپره وسطش یا موقع مهمونی سفره میندازیم میاد وسط سفره رژه میره به همه چی یه نوک میزنه.اگه نذاریم بیاد خونه رو میذاره رو سرش.خلاصه مامانم رو واقعا کفری کرده:D
اخ راس میگی عاشق پریدن تو بشقابن:D
خب دیگه این رسم روزگار که نر فدای ماده بشه :cry: حالا تازه اگه معشوقش اشتباهی باشه که ... حیوونکی :biggrin:

آخرین ویرایش:

ven000s_68

عضو جدید

طوطی های منم با هم دعوا می کنن ، آخه ماده شوهرداری بلد نیس ، فقط هر کاری نر می کنه اونم تقلید میکنه:smile: ،خیلی هم غرغرو هسش، نر هم داره از دسش دیوونه میشه:w25:
نکنه طوطی نر منم بمیره:cry:

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
طوطی های منم با هم دعوا می کنن ، آخه ماده شوهرداری بلد نیس ، فقط هر کاری نر می کنه اونم تقلید میکنه:smile: ،خیلی هم غرغرو هسش، نر هم داره از دسش دیوونه میشه:w25:
نکنه طوطی نر منم بمیره:cry:
نه بابا نمیمیره بهش تلقین نکن :D
اما اگه با هم نمیسازن یکیشون رو عوض کن.منم با یه پرنده فروشی صحبت کرده بودم که یه ماده برای 2هفته با مال خودم عوض کنم ببینم میسازن با هم یا نه،که عمرش قد نداد بیچاره ...:cry:

ven000s_68

عضو جدید
نه بابا نمیمیره بهش تلقین نکن :D
اما اگه با هم نمیسازن یکیشون رو عوض کن.منم با یه پرنده فروشی صحبت کرده بودم که یه ماده برای 2هفته با مال خودم عوض کنم ببینم میسازن با هم یا نه،که عمرش قد نداد بیچاره ...:cry:

تا حالا 3 تا نر عوض کردیم:smile:آخه ماده با آدما بیشتر از طوطی ها صمیمی میشه ، اولین نر رو اینقد باهاش دعوا کرد که نر مبتلا به پرکنی شد:cry: ، اونو عوض کردیم یکی دیگه گرفتیم با اونم نساخت:( ، امروز نر رو عوض کردیم یکی دیگه گرفتیم ، خدا کنه با این یکی دیگه بسازه،
این ماده اینقدر بامزه هسش که تا شوهرش عوض میشه یه جوری بامزه نگاش میکنه، خیلی جیگره:smile:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

راست میگی فرید جان خداییش فقط مرغ عشقفقط حیف که صدا ندارن یه نر آبی داشتم و یه ماده سبز که سبزه مرد رفتیم سراغ یه ماده سفید که با هم حسابی ساختنولی متاسفانه هوس گرفتمونو به خاطر قناری فروختمشون .

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا 3 تا نر عوض کردیم:smile:آخه ماده با آدما بیشتر از طوطی ها صمیمی میشه ، اولین نر رو اینقد باهاش دعوا کرد که نر مبتلا به پرکنی شد:cry: ، اونو عوض کردیم یکی دیگه گرفتیم با اونم نساخت:( ، امروز نر رو عوض کردیم یکی دیگه گرفتیم ، خدا کنه با این یکی دیگه بسازه،
این ماده اینقدر بامزه هسش که تا شوهرش عوض میشه یه جوری بامزه نگاش میکنه، خیلی جیگره:smile:
امیدوارم این دفعه به پای هم پیر بشن ;)

نجلا جون

عضو جدید
من از اول اولش چون كوك چولو بودم جوجه داشتم
كلي ازشون خاطره دارم
مي شستمشون،سشوار مي كردمشون ،ماكاروني مي خوردن
مرغ عشقامون باحال و باهوش بودن
يكي بود كه در قفسو بالا مي گرفتو بقيه فرار مي كردن ولي خودش ميومد بيرونو يه قدمي مي زد و دوباره مي رفت تو قفسش
فنچولكم داشتيم
قناري هم كه صداي نازي داره
مسابقشون با صداي جارو برقي خيلي باحاله و اينكه نمي خوان از هيچ صدايي كم بيارن
از سگمون زياد خاطره ندارم ولي نجيب بود و همسايمون بهش سم دادو كشتش
ديگه ديگه
نيييييدونم