مهندسین عزیز شما هم این خبر و شنیدین؟..

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وقته نظام مهندسی فتوا دادن که بچه های رشته های مهندسی مربوط به ساختمان (معماری .عمران.برق .مکانیک)که به صورته ناپیوسته کارشناسی رو گرفتن یعنی همون کاردانی به کارشناسی بودن پروانه اشتغال نمیگیرن و حقه گذاشتنه برگه های مربوط به رشته شون رو جز نظارت ندارن..البته داره یه سری نامه نگاری ها انجام می شه چند روزه پیش خیلی از بچه هایی که این شرایطو داشتن جلوی دربه نظام مهندسی تجمع کردن .کسی این اعتراضاتو پیگیری میکنه؟..به نظرتون فایده ای داره؟...تو فیس بوک دوستان دارن در این مورد یه سری فعالیتهایی می کنن می خواستم اینجا هم اگه کسی خبره جدیدی داشت بگه.ممنون.

آخرین ویرایش:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پیوسته ام اما از شما حمایت می کنم... ظلمه.. کلی عمرتونو گذاشتین.. به نظرم باید اعتراض کرد... گرچه دوستای ناپیوسته م می گن به نفع بچه های پیوسته شده اما من که ترجیح می دم تو رقابت حقمو بگیرم تا اینکه مث بی عرضه ها حق بقیه رو بقاپم
من شهرستانم اگه نه میومدم تو تجمع:D :D آشوبگری فقط نباشه لطفا :D :D

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پیوسته ام اما از شما حمایت می کنم... ظلمه.. کلی عمرتونو گذاشتین.. به نظرم باید اعتراض کرد... گرچه دوستای ناپیوسته م می گن به نفع بچه های پیوسته شده اما من که ترجیح می دم تو رقابت حقمو بگیرم تا اینکه مث بی عرضه ها حق بقیه رو بقاپم
من شهرستانم اگه نه میومدم تو تجمع:D :D آشوبگری فقط نباشه لطفا :D :D
ممنون دوسته عزیز از حمایتت نه اصلا آشوبگری نیست یه اعتراضه کاملا منطقیه...آره واقعا من اگه می دونستم اینجوری می شه هیچ وقت ادامه نمی دادم این علاوه بر اینکه ظلمه اخاذی از بچه هایی که به امیده مهندسی ادامه دادن درسو هم هست.

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وقته نظام مهندسی فتوا دادن که بچه های رشته های مهندسی مربوط به ساختمان (معماری .عمران.برق .مکانیک)که به صورته ناپیوسته کارشناسی رو گرفتن یعنی همون کاردانی به کارشناسی بودن پروانه اشتغال نمیگیرن و حقه گذاشتنه برگه های مربوط به رشته شون رو جز نظارت ندارن..البته داره یه سری نامه نگاری ها انجام می شه چند روزه پیش خیلی از بچه هایی که این شرایطو داشتن جلوی دربه نظام مهندسی تجمع کردن .کسی این اعتراضاتو پیگیری میکنه؟..به نظرتون فایده ای داره؟...تو فیس بوک دوستان دارن در این مورد یه سری فعالیتهایی می کنن می خواستم اینجا هم اگه کسی خبره جدیدی داشت بگه.ممنون.

از بس خبرای بد شنیدم دیگه خسته شدم

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کارشناسی نتپیوسته بودم
جمعا کاردانی و کارشناسی 170 واحد پاس کردم و لی آخرش یه مدرک دادن به نام رشته علمی کاربردی متالورژی واصلا از اسم مهندسی خبری نیست
یادش بخیر چقدر نامه و این حرفها زدیم تا این که برای ورودی های بعد ما زدن مهندسی تکنولوژی متالورژی.اونوقت برادران عزیز کارشناسی پیوسته رو میزنن مهندسی متالورژی
به هرحال منم زورم اومد رفتم ارشد و الانم آخراشم

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
در عجبم چرا ناپیوسته ها 50 واحد بیشتر پاس میکنن بعد فقط نظارت میدن بهشون

زر خانیم

عضو جدید
به نظر منم باید بین پیوسته و نا پیوسته فرق باشه
یه نظری به رتبه کنکور قبول شدگان مهندسی و کاردانی بندازین خودتون فرقشو میبینین

nmd

عضو جدید
ناپیوسته ها از لحاظ پایه تئوری مسلما ضعیف تر از پیوسته ها هستن
بخصوص اینکه تو مدرک گرفتن هم خیلی راحترن بخصوص تو مکانیک که خودم بر خورد دارم
پیوسته ها چی میکشت تو پاس کردن ترمو و دینامیک و......و ناپیوسته ها ...البته این از عیب بچه های ناپیوسته نیست عیب از سیستمه که اول برا یه
چیز دیگه تربیت میکنه بعد یه کاردانی به کارشناسی میزنه خوب مشخصه که نمیشه تو دوسال استاد پایه ای کار کنه هرچی که به نظرش ضروری تره اموزش داده میشه(اون پیوسته که از پایه اموزش میدن چی در میاد که از...)
وخیلی از مطالب هم میمونه

اما با این تصمیم هم مخالفم
اولا یا مهندسی ندن یا اگه دادن دیگه شرایط مساوی تا افراد بفهمنن چی به چیه
ثانیا یه آزمون درست حسابی بگیرن تا معلوم شه کی به کیه!!!!!!!

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز رفتم نظام مهندسی همین مسئله رو پرسیدم طبق معمول پاس دادن طرف مسکن شهرسازی
حالا یه چندتا مهندس توی طراحیشون اشتب کردن ما که نباید تاوان گناه اونورا بدیم
ای بابااا

4589

عضو جدید
ظلم کامل توی رشته ی من کسی که نا پیوسته می خونه دست قوی تری دار اما کارشناسی باید مهندس بشن اونا تکنولوژی معماری

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کارشناسی نتپیوسته بودم
جمعا کاردانی و کارشناسی 170 واحد پاس کردم و لی آخرش یه مدرک دادن به نام رشته علمی کاربردی متالورژی واصلا از اسم مهندسی خبری نیست
یادش بخیر چقدر نامه و این حرفها زدیم تا این که برای ورودی های بعد ما زدن مهندسی تکنولوژی متالورژی.اونوقت برادران عزیز کارشناسی پیوسته رو میزنن مهندسی متالورژی
به هرحال منم زورم اومد رفتم ارشد و الانم آخراشم
نه دوسته عزیز چه با پیشونده علمی کاربردی چه با تکنولوژی هیچ کدوم حقه گرفتنه پروانه اشتغالو ندارن من مدرکم مهندسی تکنولوژی معماری هست ولی شامل این گروه هم .برا ارشدم سهمیه رتبه اولی دارم ولی شنیدم چون کارشناسی ام مورده قبول نیست فوق ام هم قابله قبول نیست..

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم باید بین پیوسته و نا پیوسته فرق باشه
یه نظری به رتبه کنکور قبول شدگان مهندسی و کاردانی بندازین خودتون فرقشو میبینین
دوسته عزیز من هنرستانی بودم و ناچار بودم که اول کاردانی رو بخونم رتبه ام هم شد 9 .در حقه ما هم ظلم شده چون دوستای عزیزی که دبیرستان رفتن به قوله شما چون رتبه شون خوب نبوده اومدن کاردانی و تو دانشگاه کناره ما بودن.پس این وسط حقه خیلیاست که پایمال شده ولی در نهایت من هیچ کدومشونو از هم جدا نمی کنم کسیکه لیسانس داره از دانشگاه آزاد یا سراسری نه علمی کاربردی یه مهندسه و هم زحمت کشیده و هم پول داده.....

• Like
واکنش ها: 4589

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخاطر پایه علمی ضعیف مخصوصاً در دروسی مثل ریاضی و فیزیک

شایان ذکر است اون 50 واحدی که اضافه پاس می کنین 33 واحدش مربوط به دروس پیش دانشگاهی که دانشجویان کارشناسی پیوسته این واحد ها رو قبلاً پاس کردن و بقیه واحد ها مربوط به دروس پیش

نیاز می باشد

منم با این تصمیم جدد مخالفم و نظرم اینه که قوانین باید طوری باشه هرکسی شایستگی داشته باشه بتونه به حقش برسه
من با این جملتون مخالفم اگه تونسته لیسانس بگیره یعنی ضعفی نداره یا اگه این ضعف اونقدر زیاد و مهم برای بازاره کار بود بهش لیسانس داده نمیشد.....

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم این دیگه چه مصخره بازی ایه دیگه. ما بچه های هنرستان که کارشناسی ناپیوسته داریم میخونیم خداییش از کارشناس ارشد بیشتر حالیمونه. البته اینا نمایانگر جهان سومی بودنه دیگه. جای تعجب نداره

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخاطر پایه علمی ضعیف مخصوصاً در دروسی مثل ریاضی و فیزیک

شایان ذکر است اون 50 واحدی که اضافه پاس می کنین 33 واحدش مربوط به دروس پیش دانشگاهی که دانشجویان کارشناسی پیوسته این واحد ها رو قبلاً پاس کردن و بقیه واحد ها مربوط به دروس پیش

نیاز می باشد

منم با این تصمیم جدد مخالفم و نظرم اینه که قوانین باید طوری باشه هرکسی شایستگی داشته باشه بتونه به حقش برسه

ناپیوسته ها از لحاظ پایه تئوری مسلما ضعیف تر از پیوسته ها هستن
بخصوص اینکه تو مدرک گرفتن هم خیلی راحترن بخصوص تو مکانیک که خودم بر خورد دارم
پیوسته ها چی میکشت تو پاس کردن ترمو و دینامیک و......و ناپیوسته ها ...البته این از عیب بچه های ناپیوسته نیست عیب از سیستمه که اول برا یه
چیز دیگه تربیت میکنه بعد یه کاردانی به کارشناسی میزنه خوب مشخصه که نمیشه تو دوسال استاد پایه ای کار کنه هرچی که به نظرش ضروری تره اموزش داده میشه(اون پیوسته که از پایه اموزش میدن چی در میاد که از...)
وخیلی از مطالب هم میمونه

اما با این تصمیم هم مخالفم
اولا یا مهندسی ندن یا اگه دادن دیگه شرایط مساوی تا افراد بفهمنن چی به چیه
ثانیا یه آزمون درست حسابی بگیرن تا معلوم شه کی به کیه!!!!!!!
حالا که صحبت از ضعفه باید بگم که خیلی از دوستانی که از دبیرستان می ومدن و نسبت به ما که تو هنرستان چند تا طراحی و یا اصولاه طراحی پاس کرده بودیم دستشون و یا حتی خلاقیتشون تو طراحی به حدی کم بود که کاراشونو به ماها که دستمون قوی تر بود می دادن تا براشون انجام بدیم...خیلی جالبه واقعا اگه مقایسه ای دارین می کنین پس چرا ضعفای بچه های پیوسته رو نمیبینین....
.

• Like
واکنش ها: 4589

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بس خبرای بد شنیدم دیگه خسته شدم
والا ما هم دیگه افسردگی گرفتیم از کارای این مملکتمون اون از بازار کار اینم از....کاش به این کشور و خانواده ام وابستگی نداشتم...

دلمون به همون چند تا امضا خوش بود که اینم....

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم این دیگه چه مصخره بازی ایه دیگه. ما بچه های هنرستان که کارشناسی ناپیوسته داریم میخونیم خداییش از کارشناس ارشد بیشتر حالیمونه. البته اینا نمایانگر جهان سومی بودنه دیگه. جای تعجب نداره
ما که خدایی تو دوره ای بودیم که به قوله دوستم (دور از جونه همه) موشه آزمایشگاهی بودیم هر قانونی رو می خواستن رو ما پیاده کردن ...ولی حالا که دیگه به اخرش رسیدیم خدایی دیگه فکر نمیکردم این بلا قراره سرمون بیاد....نفرین شده ایم انگار تو این مملکت ما هنرستانیها...........

nmd

عضو جدید
حالا که صحبت از ضعفه باید بگم که خیلی از دوستانی که از دبیرستان می ومدن و نسبت به ما که تو هنرستان چند تا طراحی و یا اصولاه طراحی پاس کرده بودیم دستشون و یا حتی خلاقیتشون تو طراحی به حدی کم بود که کاراشونو به ماها که دستمون قوی تر بود می دادن تا براشون انجام بدیم...خیلی جالبه واقعا اگه مقایسه ای دارین می کنین پس چرا ضعفای بچه های پیوسته رو نمیبینین....
.

موضوع فقط دروس تئوریک بود
و البته فقط تخصص خودم مکانیک
در ضمن خلاقیت ربطی به رشته و پیوسته و کاردانی . ... نداره
در کل برای عملی کاردانی قویتره چون هدف تربیت همین بوده
ودر دروس نظری وطراحی(مکانیک)پیوسته

والبته تهش
از تو هیچکدوم هیچی در نمیاد:D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته ی ما متفاوته با سایر رشته های مهندسی...
تو سایر رشته ها بیشتر توان محاسبه و ریاضیات مورد نظره که کاردانیها (نه همه ) ضعیفتر از کارشناسیهان اما معماری موضوعش توان طراحیه البته در کنار دروس فنی که تو طراحی واقعا فرق آنچنانی وجود نداره و بعضا به قول دوستمون بچه های کاردانی (البته اونایی که از هنرستان اومدن) قوی ترن....
.
والبته تهش
از تو هیچکدوم هیچی در نمیاد:d
:D موافقم متاسفانه :D

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

لطفا منبع خبرتونو ذکر بفرمایید

منکه هرچی توی سایتشون گشتم همیچین بخشنامه ای ندیدم

ولی از قدیم یادمه که به مهندسای مکانیک جامدات فقط حق نظارت میدادن و به سیالاتیا حق طراحی

این موضوع جدیدی نیست

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

ولی از قدیم یادمه که به مهندسای مکانیک جامدات فقط حق نظارت میدادن و به سیالاتیا حق طراحی

این موضوع جدیدی نیست
نه اون موضوع که از قبل بود. مثلا برای قدرت پروانه طراحی و نظارت می دن ولی برای الکترونیک فقط نظارت. موضوع سر اینه حالا مثلا برای کسانی که قدرت رو ناپیوسته خوندند پروانه طراحی نمی دن. و همینطور تعمیم بدید به مکانیک و معماری و عمران

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

این موضوع جدیدی نیست
چون این خبره جدیدی نیست و تقریبا همه اطلاع دارن منبع نذاشتم فقط می خوام خبرای جدیدو دوستان اینجا بگن..

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع فقط دروس تئوریک بود
و البته فقط تخصص خودم مکانیک
در ضمن خلاقیت ربطی به رشته و پیوسته و کاردانی . ... نداره
در کل برای عملی کاردانی قویتره چون هدف تربیت همین بوده
ودر دروس نظری وطراحی(مکانیک)پیوسته

والبته تهش
از تو هیچکدوم هیچی در نمیاد:D
وقتی تویه کاری تمرین زیاد داشته باشی ذهنت بازتره . منظورم از خلاقیت همین بود شاید بد گفتم منظورمو...

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته ی ما متفاوته با سایر رشته های مهندسی...
تو سایر رشته ها بیشتر توان محاسبه و ریاضیات مورد نظره که کاردانیها (نه همه ) ضعیفتر از کارشناسیهان اما معماری موضوعش توان طراحیه البته در کنار دروس فنی که تو طراحی واقعا فرق آنچنانی وجود نداره و بعضا به قول دوستمون بچه های کاردانی (البته اونایی که از هنرستان اومدن) قوی ترن....

نه
.

:D موافقم متاسفانه :D

نه اتفاقا خیلی ها بعد از یک یا دو سال کار طراحهای خوبی می شن من نمونه شو خیلی زیاد دیدم تو محیط کارم...

فاطمه خانووم

عضو جدید
چقدر بد .... من خودم پیوستم ولی چند تا از دوستای صمیمیم نا پیوسته می خونن ...... کاش می شد واقعا کاری کرد براشون...اگر کاری از ما بر میاد بگین