من مرد سالار هستم و ...

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب مفسری هستی شما که نمیدونی قرآن تدریجا نازل شد و آیات شان نزول دارند.قرآن کتاب هدایت است و به گفته رسول خدا ثقلین از هم جداپذیر نیستند که این امر اگر اتفاق بیفتد به گمراهی می انجامد.
وقتی میگم تفسیر به رای میکنی به همین خاطر بود که یک جای دین و یک جای قرآن را که معنای ظاهریش به افکارت نزدیکه میگیری و بدون توجه به شان نزول آن و دیگر آیات وسیره ائمه برداشت خودت رامیکنی.حتما یدالله فوق ایدیهم رو هم اینطور برداشت میکنی که خداوند واقعا دست دارد

آقا جواد، بدون من بحث میکنی؟!!

باز رسیدیم سر جای اول، مگه قران برای هدایت بشر نیومده؟ خوب ادم یه کتاب رو میخونه و هر چیزی که لازم باشه از اون یاد میگیره، حالا شما میگی تفسیر به رای نکن، این یعنی چی؟؟ مگه نگفتن قران بخونید و ثواب ببرید؟ این یعنی چی؟ یعنی ما فقط قران رو مثل یه کتاب هی بخونیم و الکی کنتور ثوابش کار کنه، هی به ثوابهای ما اضافه بشه؟ یا به روایت شما، هر وقت ما یه چیزی از قران خواستیم یاد بگیریم، باید خدمت علامه رسیده تا اونا برای ما تفسیر کنن؟؟ پس اصلا ما برای چی باید قران در دسترس داشته باشیم؟ یدفعه بریم تفسیر آیات آقایون رو پول بدیم بگیریم؟؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
آقا جواد، بدون من بحث میکنی؟!!

باز رسیدیم سر جای اول، مگه قران برای هدایت بشر نیومده؟ خوب ادم یه کتاب رو میخونه و هر چیزی که لازم باشه از اون یاد میگیره، حالا شما میگی تفسیر به رای نکن، این یعنی چی؟؟ مگه نگفتن قران بخونید و ثواب ببرید؟ این یعنی چی؟ یعنی ما فقط قران رو مثل یه کتاب هی بخونیم و الکی کنتور ثوابش کار کنه، هی به ثوابهای ما اضافه بشه؟ یا به روایت شما، هر وقت ما یه چیزی از قران خواستیم یاد بگیریم، باید خدمت علامه رسیده تا اونا برای ما تفسیر کنن؟؟ پس اصلا ما برای چی باید قران در دسترس داشته باشیم؟ یدفعه بریم تفسیر آیات آقایون رو پول بدیم بگیریم؟؟

«هُوَ الَّذی أَنْزَلَ عَلَیْکَ الْکِتابَ مِنْهُ آیاتٌ مُحْکَماتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهاتٌ فَأَمَّا الَّذینَ فی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ وَ ابْتِغاءَ تَأْویلِهِ وَ ما یَعْلَمُ تَأْویلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَ الرّاسِخُونَ فِی الْعِلْمِ یَقُولُونَ آمَنّا بِهِ کُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَ ما یَذَّکَّرُ إِلاّ أُولُوا اْلأَلْبابِ(آل عمران,7)»یعنی:«او کسی است که این کتاب را بر تو نازل کرد که قسمتی از آن آیات "محکم" (صریح و روشن) است که اساس این کتاب می باشد، (و هرگونه پیچیدگی در آیات دیگر، با مراجعه به اینها برطرف می گردد) و قسمتی از آن "متشابه" است (آیاتی که به خاطر بالا بودن سطح مطلب و جهات دیگر، در نگاه اول، احتمالات مختلفی در آن می رود، ولی با توجه به آیات محکم، تفسیر آنها آشکار می گردد.) اما آنها که در قلوبشان انحراف است، به دنبال متشابهاتند، تا فتنه انگیزی کنند (و مردم را گمراه کنند) و تفسیر (نادرستی) برای آن می طلبند، در حالی که تفسیر آنها را جز خدا و راسخان در علم، نمی دانند. (آنها که به دنبال فهم و درک اسرار همه آیات قرآن در پرتو علم و دانش الهی اند) می گویند: ما به همه آن ایمان آورده ایم همه از طرف پروردگار ماست، و جز صاحبان عقل متذکر نمی شوند (و این حقیقت را درک نمی کنند.)
مراد از آیات محکم، آیاتی است که در معنی آنها یک نوع صراحت و اتقانی وجود دارد که خواننده بدون تردید و اشتباه به معنای آنها پی می برد مثل همین آیه که می فرماید: آیات قرآن بر دو دسته محکم و متشابه هستند، که آیه دلالتی صریح بر معنی خود دارد. و هر کسی که آیه را بخواند و با لغت عربی آشنا باشد بدون تردید معنی آنرا متوجه می شود. اما آیات متشابه، آیاتی هستند که مقصود از آن برای شنونده روشن نیست. و چنان نیست که شنونده به محض شنیدن، معنی آنرا درک کند. بلکه در این که منظور چیست؟، تردید دارد .ضمن اینکه ثقلین از یکدیگر تفکیک ناپذیرند و این دو با هم هستند که مانع گمراهی میشوند.پس ما در تدبر در قرآن باید چیزی را که قرآن منظور داشته برداشت کنیم نه چیزی را که در ذهن داشته ایم لازمه اش هم این است که در اصول دین تحقیقی وارد شویم چون کسی که به توحید و عدل خدا ایمان و اعتقاد پیدا کرد هرگز برداشت ناثواب از کتاب خدا نمیکند

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوشم مياد به كل موضوع تاپيك رو از "مرد سالاري" خارج كردين به تفسير و شان نزول و اين حرفا كشوندين! :D

و در زمين نشانه هايي ست براي اهل "پيچش" هر وقت كم آورديد بپيچانيد باشد كه رستگار شويد!!!

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
«هُوَ الَّذی أَنْزَلَ عَلَیْکَ الْکِتابَ مِنْهُ آیاتٌ مُحْکَماتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهاتٌ فَأَمَّا الَّذینَ فی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ وَ ابْتِغاءَ تَأْویلِهِ وَ ما یَعْلَمُ تَأْویلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَ الرّاسِخُونَ فِی الْعِلْمِ یَقُولُونَ آمَنّا بِهِ کُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَ ما یَذَّکَّرُ إِلاّ أُولُوا اْلأَلْبابِ(آل عمران,7)»یعنی:«او کسی است که این کتاب را بر تو نازل کرد که قسمتی از آن آیات "محکم" (صریح و روشن) است که اساس این کتاب می باشد، (و هرگونه پیچیدگی در آیات دیگر، با مراجعه به اینها برطرف می گردد) و قسمتی از آن "متشابه" است (آیاتی که به خاطر بالا بودن سطح مطلب و جهات دیگر، در نگاه اول، احتمالات مختلفی در آن می رود، ولی با توجه به آیات محکم، تفسیر آنها آشکار می گردد.) اما آنها که در قلوبشان انحراف است، به دنبال متشابهاتند، تا فتنه انگیزی کنند (و مردم را گمراه کنند) و تفسیر (نادرستی) برای آن می طلبند، در حالی که تفسیر آنها را جز خدا و راسخان در علم، نمی دانند. (آنها که به دنبال فهم و درک اسرار همه آیات قرآن در پرتو علم و دانش الهی اند) می گویند: ما به همه آن ایمان آورده ایم همه از طرف پروردگار ماست، و جز صاحبان عقل متذکر نمی شوند (و این حقیقت را درک نمی کنند.)
مراد از آیات محکم، آیاتی است که در معنی آنها یک نوع صراحت و اتقانی وجود دارد که خواننده بدون تردید و اشتباه به معنای آنها پی می برد مثل همین آیه که می فرماید: آیات قرآن بر دو دسته محکم و متشابه هستند، که آیه دلالتی صریح بر معنی خود دارد. و هر کسی که آیه را بخواند و با لغت عربی آشنا باشد بدون تردید معنی آنرا متوجه می شود. اما آیات متشابه، آیاتی هستند که مقصود از آن برای شنونده روشن نیست. و چنان نیست که شنونده به محض شنیدن، معنی آنرا درک کند. بلکه در این که منظور چیست؟، تردید دارد .ضمن اینکه ثقلین از یکدیگر تفکیک ناپذیرند و این دو با هم هستند که مانع گمراهی میشوند.پس ما در تدبر در قرآن باید چیزی را که قرآن منظور داشته برداشت کنیم نه چیزی را که در ذهن داشته ایم لازمه اش هم این است که در اصول دین تحقیقی وارد شویم چون کسی که به توحید و عدل خدا ایمان و اعتقاد پیدا کرد هرگز برداشت ناثواب از کتاب خدا نمیکند

اونوقت این الان یعنی چی؟؟ آقا جواد، تهمت میزنی؟!!

خوشم مياد به كل موضوع تاپيك رو از "مرد سالاري" خارج كردين به تفسير و شان نزول و اين حرفا كشوندين! :D

و در زمين نشانه هايي ست براي اهل "پيچش" هر وقت كم آورديد بپيچانيد باشد كه رستگار شويد!!!

خداییش کلی خندیدیم. 2000 و خرده ای بود...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
معذرت می خوام دوست من با این تعاریف یا شما مردسالار نیستید یا مردسالارهای دیگه مردسالار نیستند...
البته من بیشتر موافقم که شما نیستید!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما اومدی طبق سابقه ای که از رفتارت دارم موضوعی رو مطرح کردی که ربطی به این موضوعی که گفته شده نداره و خودت با تفسیر خودت میخوای ربط بدی(مفسر هم شدی .یهو فردا بیا برای مریضی خودت هم نسخه بنویس دیگه) بعد دیگران را متهم به خارج کردن موضوع میکنی؟؟؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
معذرت می خوام دوست من با این تعاریف یا شما مردسالار نیستید یا مردسالارهای دیگه مردسالار نیستند...
البته من بیشتر موافقم که شما نیستید!

جمله قرمز رنگت درست تره.
ما تو جامعه مردسالارهایی داریم که واقعا زنشون به اونها افتخار میکنند.کم هم نیستن.
از تهران که خارج شی تو استانهای دیگه زیاد میبینی.
پس رفتار زشت و دور از شان مردهایی که نمیدونن با زن باید چطور رفتار کنن رو پای مردهای دیگه ننویسید و این کلمه خوب رو زشت نکنید

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمله قرمز رنگت درست تره.
ما تو جامعه مردسالارهایی داریم که واقعا زنشون به اونها افتخار میکنند.کم هم نیستن.
پس رفتار زشت و دور از شان مردهایی که نمیدونن با زن باید چطور رفتار کنن رو پای مردهای دیگه ننویسید و این کلمه خوب رو زشت نکنید

دوست عزیز من اصلا قصد جسارت ندارم ولی شما چرا همیشه فکر میکنب بیشتر از بقیه میفهمی؟

lo30

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مرد سالار هستم و معتقدم به این کلمه در این جامعه غرب زده ظلم شده.

من مرد سالارم ولی تا امروز در این سالها زندگی با همسرم او را همیشه شما خطاب کردم

من مردسالارم ولی تا امروز تمام سعیم این بوده که به همسرم بی احترامی نکنم و باعث شدم همسرم در بین فامیل برای این موضوع همیشه سرش را بالاتر از دیگر زن ها بگیرد

من مرد سالارم ولی همیشه همسرم را عاشقانه دوست داشتم و این عشق را هر روز و هر ساعت ابراز میکنم

من مرد سالارم و در خانه حرف من همیشه حرف اخر است البته بعد از مشورت با یگانه گوهر زندگیم

من مرد سالارم و رفتاری با همسرم داشتم که او کوچکترین ناراحتی از این مورد نداشته و عاشقانه ان را پذیرفته

من مرد سالارم و همیشه سعی کردم که بهترین و مستحکم ترین تکیه گاه برای همسرم در غم ها و مشکلاتش باشم و او نیز به این موضوع افتخار میکند

من مرد سالارم ولی همسرم را که تحصیلات عالیه دارد برای ادامه تحصیل تشویق میکنم و حمایت از او را تعهد خود میدانم.

من مرد سالارم و به فرزندانم اموختم که دو برابر احترامی که به من میگذارند به مادرشان بگذارند چرا که او را و نقش وی را در خانواده دو برابر موثر تر از خود میدانم.

مرد مرد سالارم و تا کنون ذره ای منت به همسرم برای مخارج خانه یا مخارج شخصی اش نگذاشتم چون ان را وظیفه خود میدانم و وظیفه ، منت گذاشتن ندارد با اینکه او همیشه شکر گزار است.

مرد مرد سالارم و همسرم را برای پوشیدن لباسهای رنگارنگ و زیبا در خانه تحسین کردم و او را زیباترین همسر دنیا میدانم(که هست) و همیشه ان را ابراز کردم

من مرد سالارم و به پوشش همسرم در جامعه اهمیت میدهم و دوست ندارم هدیه گرانبهای خداوند و زیبایی های او را حتی در نگاه با کسی شریک شوم و همسرم نیز در کمال حیا و نجابت به این خواسته نه تنها احترام میگذارد بلکه ایمان مطلق دارد

من مرد سالارم و همسرم و همه وجودش را متعلق به خود میدانم و در عین حال خود و همه وجودم را متعلق به او میدانم و این ارامش و گرمی خانه ماست

من مرد سالارم و به اتفاق همسرم اعتقاد قلبی داریم که زن فرمانبردار ، فرمانروای روح و قلب شوهر است.

من مرد سالار هستم ولی با هر بار سر زدن به والدینم دو برابر آن را برای همسرم برای دیدن والدینش قائل میشوم چون فکر میکنم او بیشتر از من به والدینش احتیاج روحی دارد.

من مرد سالار هستم ولی ار مردهایی که از این واژه سو استفاده کرده و به زن بی احترامی میکنند و برای وی ارزش قائل نیستند متنفرم و معتقدم سخت ترین مجازات ها را برای سوء استفاده کنندگان از این واژه باید اتخاذ شود

من مرد سالارم ولی معتقدم قانون جامعه باید طوری تغییر کند که دست مردی که زنش را میزند را قطع کنند تا به این گوهر اصلی بشریت کسی جرات دست دراز کردن نداشته باشد

من مرد سالار هستم و در خانواده ای مرد سالار بزرگ و تربیت شدم که رفتار مرد خانه با همسر همانطور که در بالا ذکر کردم بود.

من مرد سالار هستم و به اتفاق همسرم با توجه به تعالیم اسلام و قران به این سبک زندگی اسلامی کاملا احترام میگذاریم و انرا سرلوحه زندگیمان کردیم و این شیوه زندگی را یگانه راه حل سعادت خانواده و پایداری بنیان ان میدانیم و همه موارد بالا را از اسلام و احادیث و منابع اسلامی اتخاذ کردیم که کاملترین راه و روش زندگی را برای همه زمانها است

من مرد سالارم و معتقدم کاش جامعه اینقدر برای مردسالاری در مقابل جامعه غرب نه تنها عقب نشینی نمیکرد بلکه به این فرهنگ بی مایه برای احترام نگذاشتن به ذات زن حمله ور میشد چرا که فرهنگ اسلام بهترین فرهنگ برای زن و خانواده و جامعه است.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من اصلا قصد جسارت ندارم ولی شما چرا همیشه فکر میکنب بیشتر از بقیه میفهمی؟

جسارت نکردی.خب نظرتو گفتی.همونطور که من نظرمو گفتم.

همونطور به نظر تو من فکر میکنم که بیشتر از همه میفهمم من هم فکرای خودمو دارم..هر دو تاش فکر و نظره.اگه بد بینانه فکر کنی میتونی بگی هر دوتاش تحمیل نظراته.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اومدی طبق سابقه ای که از رفتارت دارم موضوعی رو مطرح کردی که ربطی به این موضوعی که گفته شده نداره و خودت با تفسیر خودت میخوای ربط بدی(مفسر هم شدی .یهو فردا بیا برای مریضی خودت هم نسخه بنویس دیگه) بعد دیگران را متهم به خارج کردن موضوع میکنی؟؟؟؟

والا من چيزيو تفسير نكردم ! ترجمه خود آيه رو گذاشتم فقط ! :surprised:
مشكل از پست اول خودت بود كه اون حرفاي خوشمزه رو چسبوندي به اسلام بعد كه آيه آوردم موندين توش ، گير دادين به تفسيرو شان نزولو كامبيزو ...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمله قرمز رنگت درست تره.
البته من تو پست قبلی گفتم بیشتر موافقم که شما (با این رفتار) مردسالار نیستسن
چیزی که شما نوشتین تفاهم و عشقه نه سروری و سالاری کسی بر کس دیگه
.
شما زن نیستید تا بدونید این کلمه ی "افتخار" چقدر سنگینه... کم آگاه بودن بعضی زنها باعث می شه حتی به خشنترین همسران هم افتخار کنن... اما اینی که شما تعریف می کنی مردسالاری نیست... سعی نکنید تعاریف رو تغییر بدید... این واژه تعریفش مشخصه و از اول هم زشت بوده... سعی نکنید زیباش کنید..
با احترام...

seren

عضو جدید
من همه تاپیک ها رو خوندم.
ولی باز هم معتقدم که مرد سالاری واژه خوبی نیست و هیچ وقت نبوده.
وقتی میگیم مرد سالار یا زن سالار این به معنی برتری زن یا مرده، در حالی که زن و مرد مکمل هم هستند و برتری از هیچ لحاظ وجود نداره.
مردسالاری با توصیفاتی که شما کردین کاملا مغایرت داره.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن خیلی زیبایی بود ولی چرا باید لفط من مردسالارم را که کلمه درستی نیست به کرات تکرارکنید تا به این وسیله بخواهیدمردسلاری را خوب جلوه دهید
مسلما هرمردی احساس مردسالاری داشته باشه درتوصیفات شما ازمردسالاری نمیگنجه
اسلام نه مردسالاری نه زن سالاری ونه فرزندسالاری راپسندیده نمیدونه..درزندگی باید محبت سالاری وشایسته سالاری حاکم باشه

apn1388

کاربر بیش فعال
متن خیلی زیبایی بود ولی چرا باید لفط من مردسالارم را که کلمه درستی نیست به کرات تکرارکنید تا به این وسیله بخواهیدمردسلاری را خوب جلوه دهید
اسلام نه مردسالاری نه زن سالاری ونه فرزندسالاری راپسندیده نمیدونه..درزندگی باید محبت سالاری وشایسته سالاری حاکم باشه

همین که ایشون فرمودند.

apn1388

کاربر بیش فعال
خب حالا پاچه خواری نکنید لطفا:biggrin:
یعنی شما ازمردسالاری بدتون میاد
من که اززن سالاری خیلی خوشم میاد;):smile:

شما که در جستجوی اسلام حقیقی هستد و نظر اسلام را هم که در بالا گفتید دیگه من چی بگم ولی در هر صورت بار اصلی اداره زندگی بر عهده مرده ویکم مرد رییس تره

باور نمی کنید یکه سیره زندگی حضرت علی وفاطمه را مطالعه کنید

زندگی یعنی زندگی این دو

apn1388

کاربر بیش فعال
خب حالا پاچه خواری نکنید لطفا:biggrin:
یعنی شما ازمردسالاری بدتون میاد
من که اززن سالاری خیلی خوشم میاد;):smile:

شما که در جستجوی اسلام حقیقی هستد و نظر اسلام را هم که در بالا گفتید دیگه من چی بگم ولی در هر صورت بار اصلی اداره زندگی بر عهده مرده ویکم مرد رییس تره :D

باور نمی کنید یکم سیره زندگی حضرت علی وفاطمه را مطالعه کنید

زندگی یعنی زندگی این دو

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که در جستجوی اسلام حقیقی هستد و نظر اسلام را هم که در بالا گفتید دیگه من چی بگم ولی در هر صورت بار اصلی اداره زندگی بر عهده مرده ویکم مرد رییس تره :D

باور نمی کنید یکم سیره زندگی حضرت علی وفاطمه را مطالعه کنید

زندگی یعنی زندگی این دو
رئس بودن مرد ازنظراسلام یعنی حدمت گذارتربودن نه ریاست به اون معنی که شمامیگید
ضمنا اداره کردن رندگی چه ربطی به رئیس بودن داره
همسری یعنی هم شانی وهمتایی
نه رئس ومرئوسی
حضرات قاطمه وعلی هم باهم ودرکنارهم پیش میرفتن
مردها به مردسالاری علاقه زیادی دارن درسته؟:D

آخرین ویرایش:

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر زنانی سلطه پذیر وجود نداشتند هیچ گاه مردانی مردسالار وجود نداشتند....................

ای خدا، زلزله که تقصیر ماست،.... (بقیشو اینقدر عصبانیم که یادم رفته) همین مونده بود، مقصر مرد سالاری هم ما باشیم!! چقدر این مردا از خ...... هستن!!!!! :w00:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خدا، زلزله که تقصیر ماست،.... (بقیشو اینقدر عصبانیم که یادم رفته) همین مونده بود، مقصر مرد سالاری هم ما باشیم!! چقدر این مردا از خ...... هستن!!!!! :w00:
زلزله که آره ما مقصریم :d
اما این تقصیرو باید پذیرفت... زنها سلطه پذیرند و خودشون هم همجنسهاشونو که برابری و عدالت رو می خوان و زیر سلطه رفتن رو نمی پذیرن تخطئه و تحقیر می کنن با هزار و یک اسم

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند وقتی نبودم .معذرت میخوام

بعضی دوستان مثال یه شرکت رو زدن.
از همین مثال استفاده میکنم

تو یه شرکت یکی رئیس شرکته و یکی معاون.
از نظر شخصیت اصلا کسی نمیگه که رئیس از معاون بهتره و بالاتره و سالارتره.
از نظر شخصیت و ارزش انسانی جفتشون شبیه هم و برابر هستن

ولی در اداره شرکت و مدیریت اون چی؟؟؟
خب یکی باید حرف اخر رو بزنه و مدیریت کنه و برتر باشه(سالار)
مطمئنا هم هیچ کسی از این تقسیم وظایف ناراحت نیست

خانواده هم همینطور.
در عین حالی که دو شخصیت زن و مرد برابر و ارزش وجودی اونها یکی هست خب یکی باید تو خانواده نقش مدیر و یکی نقش معاون رو داشته باشه.

خب حالا راحت هست درکش؟؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
زلزله که آره ما مقصریم :d
اما این تقصیرو باید پذیرفت... زنها سلطه پذیرند و خودشون هم همجنسهاشونو که برابری و عدالت رو می خوان و زیر سلطه رفتن رو نمی پذیرن تخطئه و تحقیر می کنن با هزار و یک اسم

تو این چند پست اخر که با همصحبت داشتین یه حقیقتی رو نمایان کردید که از قدیم الایام نمایان بود .اما خب تو این تاپیک نمایان شد

مردها عموا فطرتا میل به برتی تو خانواده و سالار بودن دارن و زنها عموما و ذاتا سلطه پذیر هستند.

این رو خدا تو ذات این دو گذاشته و هر کاری کنید نمیتونید اینو تغییر بدید.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این چند پست اخر که با همصحبت داشتین یه حقیقتی رو نمایان کردید که از قدیم الایام نمایان بود .اما خب تو این تاپیک نمایان شد

مردها عموا فطرتا میل به برتی تو خانواده و سالار بودن دارن و زنها عموما و ذاتا سلطه پذیر هستند.

چون به موضوع مهمی رسیدیم یه تاپیک جدا در این مورد زدم.ممنون میشم بیایید و نظر بدید:

دلیل اصلی افزایش طلاق

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ایش-طلاق-خوبه-که-بخونید?p=3683594#post3683594

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه دوست عزیزم... ذاتی نیست... زنها سلطه پذیر نیستن ، سلطه پذیر بار میان...