من دیندار نیستم ولی آیا خدا هم ندارم؟؟؟؟

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدي شما كاراي مكروه هم انجام نمي دي...
تر و خدا آدرس بده بيام خدمتت.....
خوشبحالت كه اينقده پاكي ...
خب من مي دونم كه نمي دونم .... واي به حال آن كس كه نمي داند كه نمي داند!!!!

به قول شما وای به حال اونکه نمیداند که نمیداند

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اعتقادی به دین ندارم
اما آیا این به این معنیه که من خدا رو هم قبول ندارم؟؟؟

تمام تلاش من مفید بودن برای اجتماعم هست
من از عمق وجودم عاشق خدا هستم ولی نمیتونم خودم رو در قالب بادیانی که میشناسم قرار بدم
شاید اطلاعات من از ادیان محدوده که این اتفاق افتاده
اما آیا این طرز تفکر من باعث این میتونه بشه که من رو کافر خطاب کنند؟؟

من آزادم
خدای من در همین نزدیکیست
نزدیک تر از تو به من

کار خیلی خوبی میکنی. مهم همین اعتقاد قلبی شما به خداست. این همه پیامبر فرستاده شد با احکام عجیب و غریب واسه اینکه هر طور شده انسان رو به این درجه برسونه. چون آگاهی و شناخت در سطح خیلی پایینی بود. ولی الان که سال 2010 هست چرا خدا دیگه پیامبر نمیفرسته؟ چون دیگه بشر خیلی باید نفهم باشه که در عصر حاضر به این درک نرسه. ولی متاسفانه دینداران ما و روحانیون ما هنوز به بدوی بودن انسان اعتقاد دارن و اصرار دارن که خدا بالا سرت ایستاده، پس حواستو جمع کن که موقع وضو اول دست راستتو بشوری. مواظب باش بچه! داره نیگات میکنه.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار خیلی خوبی میکنی. مهم همین اعتقاد قلبی شما به خداست. این همه پیامبر فرستاده شد با احکام عجیب و غریب واسه اینکه هر طور شده انسان رو به این درجه برسونه. چون آگاهی و شناخت در سطح خیلی پایینی بود. ولی الان که سال 2010 هست چرا خدا دیگه پیامبر نمیفرسته؟ چون دیگه بشر خیلی باید نفهم باشه که در عصر حاضر به این درک نرسه. ولی متاسفانه دینداران ما و روحانیون ما هنوز به بدوی بودن انسان اعتقاد دارن و اصرار دارن که خدا بالا سرت ایستاده، پس حواستو جمع کن که موقع وضو اول دست راستتو بشوری. مواظب باش بچه! داره نیگات میکنه.

خسته شدم از دست بعضیا

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
در واقع منظورم اینه که برای عرب 1400 سال پیش که درکی از معنویت وجود خارجی نداشت خدا مجبور بود به نماینده اش در زمین بگه بابا یه جوری اینارو از حیوانیت در بیار بیرون. برای اینکار هم وقتی سطح فکر یارو پایین بود پیامبر مجبور بود دین رو در قالب پاره ای از قوانین مادی براشون جا بندازه تا کم کم از اون وضع فلاکت بار در بیان بیرون. ولی الان متاسفانه همون قوانین و احکام اصل دین مارو تشکیل میدن.

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وقته زدم ولی تحمل هم حدی داره

البته اگر اونا با تو کاری نداشته باشن به تو هم ربطی نداره که اونا چطور فکر میکنن. ولی متاسفانه اشکال کار اینجاست که میگن اینی که ما میگیم درسته و همه باید رهرو راه ما باشن. از طرفی مخلوط این دین با تمام چارچوب های زندگی ما باعث آزردگی ما میشه.

ایشالا درست میشه. شاید به سن و سال ما قد نده. ولی مطمئنا وضع تغییر میکنه.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اگر اونا با تو کاری نداشته باشن به تو هم ربطی نداره که اونا چطور فکر میکنن. ولی متاسفانه اشکال کار اینجاست که میگن اینی که ما میگیم درسته و همه باید رهرو راه ما باشن. از طرفی مخلوط این دین با تمام چارچوب های زندگی ما باعث آزردگی ما میشه.

ایشالا درست میشه. شاید به سن و سال ما قد نده. ولی مطمئنا وضع تغییر میکنه.
جواب من بهشون میتونه امضای تو باشه
تو غره بدان مشو که می مینخوری
صد لقمه خوری که می غلام‌ست آنرا

آخرین ویرایش:

mahgool

عضو جدید
خب...سلام ...من نمي خواستم ديگه تو اين تايپك پست بدم ...ولي خب....
دوستتون دارم ديگه.....
من تصور مي كنم شما پست ها رو يكي در ميون خونديد!!
من لبخند ميزنم كه حرصم در اومده...!!!!
دوست تازه وارد من لبخند زدن عادت منه چون معتقدم هيچ چيز اينقدر ارزش نداره كه بغض يا كينه كسي رو به اون راه بديم...
من تو جه اون دوستاني كه اتفاقا براي شما تشكر زدن رو به اين نكته جلب مي كنم كه ايشون هم در مورد نه تنها من بلكه در مورد كل كساني كه نظري بر خلاف ايشون داشتن پيشداوري كردن و نظراتشون از حد عقل كل به حد داناي كل رسيده!!!
چيزي كه من رو به خاطر اون سرزنش كرديد...
و اما مورد آخر بله من به ميل خودم پست گذاشتم آيا اين تضادي با اين داره كه انتظار داشته باشم پستي كه گذاشتم با دقت خونده بشه...
خب ظاهرا شما اين تايپك رو زديد كه فقط نظراتتون تاييد بشه و در اصل مجمعي براي هم انديشي هم مرامان خودتون بود چون نه به من بلكه به كليه دوستاني كه نظري حتي بسيار ملايم بر خلاف شما داشتن تاخته شد ...
خب اي كاش در زدن عنوان تايپك دقت بيشتري مي شد تا با نيومدن افرادي كه هم مرام شما نيستند خواب بر شما حرام نمي شد....

با احترام خدمت دوستان عزيزم
با هر مرام و مسلكي ...[/QUOTE ]

دوست من با تمام احترامات من باز هم از شما عذر میخوام اگر شما رو ناراحت کردم من علیه کسی بلند نشدم فقط از نظرم دفاع کردم من فرضیه های خودم رو گفتم کی گفته همش درسته کی گفته همش غلط ؟؟؟؟؟؟
من نیمگم ادم کاملیم من انسانی ناقص بر متعقد به چیزی که هنوز دارم روش کار میکنم هنوز سعی میکنم نظر یم رو کامل کنم بتونم از تک تک لحظه های زندیگم استفاده کنم تا اگر یک دقیقه زندگی من ایستاد من هم با اون اون بایستم نه اینکه برم عقب یا جلو چیزی رو درست کنم
ایا دفاع کردن از نظریه خود ادم کاری اشتباه است؟ قرار نیست کسی که می یاد توی این تاپیک پست میده و حرفی بر عکس نظریه ادم میده ادم فقط نگاه کنه کار درست اینه که ادم دلیل نظریه اش رو بیاره اینکه شما میگین لبخند میزنید برای اینکه کینه و ناراحتی ارزشی نداره کاملا با شما موافقم من باز هم عذر میخوام اگر شما ناراحت شدین من قصد ناراحت کردن کسی رو نداشتم ولی یادتون باشه اونی که به کسی میگه شما اداعای ادم دانایی رو میکنی و فکر می کنی عقل کلی باید بگم ادم وقتی دستش رو مشت میکنه و انگش اشارش رو به سمت کسی میگیره باید بدونه 3تا انگشت دیگش به طرف خودشه پس اون بدتر

آخرین ویرایش:

hemmat27

عضو جدید
دوست عزيز سفسطه نكن! من از شما يه سوال پرسيدم شما چي جواب منو دادي؟!
من پرسيدم شما دنبال آزادگي گشتي تو همه ي دينها پيدا نكردي!
من ميگم كجاي اسلام رو گشتي كه توش آزادگي نبود؟!
چرا بحث رو عوض ميكني؟!
شما ميگي اسلام كشور ما واقعي نيست نظرت محترم اما اسلام حقيقي وجود دارد يا ندارد؟! كتب حديث شيعه موجود هست يا نه؟!
قرآن هست يا نه؟!
از بين اين علما بالاخره يكي هست كه اسلام واقعي داشته باشه! شما به كدوش رجوع كردي؟!
اصلا شما با چند نفر راجع به اسلام بحث كردي؟!
يا ادعا نكن يا وفتي در مورد ادعات ازت سوال ميكنن درست جواب بده!
شما اعتماد نداري به هيچ كدوم از علما خودت برو درس دين بخون! خودت احكام شرعيتو از قرآن و احاديث بيرون بكش! خودت برو بشو متكلم و اصول دينتو اثبات كن! خودت برو علم درايه بخون برو حديث هاي درست و نا درست رو از هم تشخيص بده! برو تفسير قرآن بخون!
يا همه ي اين كار هارو كردي و به اين نتيجه رسيدي كه دين اسلام حق نيست يا نكردي!
اگه كردي پس بايد بتوني به من بگي كجاي اسلام آزادگي نيست، اما اگر نكردي تهمت بستي به خدا و دينش!
دوست عزيز من آقا حامد شما جواب اين پست من رو ندادي هنوز!
لطف كن جواب اين رو به من بده!

حالا برنده بازی شدی؟
یا هنوز مونده ؟

اگه تمومش کردی که به سلامت
اگر هم هنوز مونده باز هم به سلامت
چون بحثت کاملا بیجاس
اولا من با شما نبودم! ثانيا شما اگه دو پست قبلم رو بخوني متوجه ميشي ربطشو!
ثالثا نه تاپيك مال شماست نه سايت پس شما لازم نكرده تصميم بگيريد كي بمونه اينجا كي بره...

با اينكه خيلي احترام براتون قائلم ولي كاملا با اين نظرتون مخالفم!
آقا ابالفضل شما يه تناقض بزرگي تو حرفاتون هست! شما ميگيد خدا پيامبران رو با احكام گوناگون فرستاد كه بشر بتونه خدارو باور كنه!
اما مسئله اينجاست كه همين خدايي كه ما بهش معتقديم خودش تو قرآن گفته "ان الدين عند الله الاسلام"
كه اين مسئله با حرف شما تناقض داره! چرا؟ چون شما فرموديد خدا الان پيامبر نميفرسته چون بشر كامل شده و نياز به دين نداره و خودش ميتونه راه حقيقت رو پيدا كنه، از طرفي ميبينيم كه خدا خودش تو قرآن گفته كه اين ديني كه من فرستادم بر پيامبرم براي همه ي زمانهاست و اگر كسي اين دين رو نداشته باشه هيچ كدوم از اعمالش قبول نيست!
حالا يا خدا دوروغ گفته نعوذ بالله يا اينكه حرف شما مشكل داره!
شايد بگيد منظور از اسلام تسليم در برابر خداست، اما شهيد مطهري جواب اين موضوع رو هم داده و خيلي زيبا هم جواب داده:
بسياري از مردم زمان ما طرف دار اين فكر شده اند كه براي انسان كافي است كه خدا را بپرستد . به يكي از اديان آسماني كه از طرف خدا آمده است انتساب داشته باشد و دستورهاي آن را به كار بندد ، شكل دستورها چندان اهميتي ندارد ، حضرت مسيح هم پيغمبر است ، حضرت محمد هم پيغمبر است ، اگر طبق آيين مسيح عمل كنيم و هفته اي يك بار به كليسا برويم صحيح است و اگر هم طبق آيين خاتم الانبيا عمل كنيم و هر روز پنج بار نماز بگذاريم درست است . اينان مي گويند مهم اين است كه انسان به خدا ايمان داشته باشد و طبق يكي از برنامه هاي خدايي عمل كند … ولي ما اين ايده را باطل مي دانيم ، درست است كه در دين ، اكراه و اجباري نيست ، (لا اكراه في الدين) (سوره ي بقره ، آيه ي 256) ولي اين سخن به اين معنا نيست كه دين خدا در هر زماني متعدد است و ما حق داريم هر كدام را كه بخواهيم انتخاب كنيم . چنين نيست ؛ در هر زمان يك دين حق وجود دارد و بس ؛ در اين زمان اگر كسي بخواهد به سوي خدا راهي بجويد بايد از دستورات دين خاتم الانبيا راهنمايي بجويد . قرآن كريم مي فرمايد : « من يبتغ غيرالاسلام ديناً فلن يقبل منه و هو في الاخره من الخاسرين) (سوره ي آل عمران ، آيه ي 85) « هر كس غير از اسلام ديني بجويد هرگز از او پذيرفته نمي شود و او در جهان ديگر از جمله ي زيان كاران خواهد بود . »
اگر گفته شود كه مراد از اسلام ، خصوص دين ما نيست بلكه منظور تسليم خدا شدن است ؛ پاسخ اين است كه البته اسلام همان تسليم است و دين اسلام همان دين تسليم است ولي حقيقت تسليم در هر زماني شكلي داشته و در اين زمان ، شكل آن همان دبن گران مايه اي است كه به دست حضرت خاتم الانبيا (ص) ظهور يافته و قهراً اسلام بر آن منطبق است و بس . » (مجموعه ي آثار شهيد مطهري (تهران ، انتشارات صدرا ، چاپ پنجم ، (1377 ج 1 ، ص 277-275)
هدف از ذكر اين جمله ي طولاني آن بود كه شهيد مطهري ولو اسمي از پلوراليسم نمي آورد ولي جان مايه و ركن اصلي آن را كه حقانيت تمام اديان است به نقد مي كشد .

موضوع ديگه اي هم كه هست اينه كه بدون وجود يك دين الهي محال انسان به سعادت و كمال برسه!
شما هيچوقت نميتوني ادعا بكني كه همه ي مسائل اطرافت رو ميدوني و به مشورت و مطالعه هيچ نيازي نداري! هيچوقت نميتوني ادعا كني من ميتونم برنامه اي براي خودم تنظيم كنم كه من رو سعادتمند كنه چون به تمام مفاسد و مصالحت آگاه نيستي و محال است كه آگاه شوي مگر اينكه كسي از جانب خود آفريننده اينها رو براي شما شرح بده!
فعلا والسلام
منتظر پاسخم

Sarp

مدیر بازنشسته
اولا من با شما نبودم! ثانيا شما اگه دو پست قبلم رو بخوني متوجه ميشي ربطشو!
ثالثا نه تاپيك مال شماست نه سايت پس شما لازم نكرده تصميم بگيريد كي بمونه اينجا كي بره...
پس حتما فکر کردی اسلام رو بابات ـورده داده که اینطوری در برابر استارتر جبهه گرفتی نه ؟

میدونی امثال افرادی مثل شما شبیه چی هستند ؟
شبیه کسی که تازه یاد گرفتند 2+2 چند میشه و از سر ذوق میخواد واسه یه نفر دیگه ریاضی درس بده (با اینکه شک دارم این 2+2 رو هم یاد گرفته باشی)

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اعتقادی به دین ندارم
اما آیا این به این معنیه که من خدا رو هم قبول ندارم؟؟؟

تمام تلاش من مفید بودن برای اجتماعم هست
من از عمق وجودم عاشق خدا هستم ولی نمیتونم خودم رو در قالب بادیانی که میشناسم قرار بدم
شاید اطلاعات من از ادیان محدوده که این اتفاق افتاده
اما آیا این طرز تفکر من باعث این میتونه بشه که من رو کافر خطاب کنند؟؟

من آزادم
خدای من در همین نزدیکیست
نزدیک تر از تو به من
عزیزم بلا نسبت شما کافر به کسی میگن که خدا رو قبول نداره و وسلام
تو اگه یکی رو دوست داشته باشی به حرفهاش گوش نمیکنی؟؟؟؟؟
همون خدایی که دوسش داری به من و تو گفته پیرو دین باشید مگر نه هلاک خواهید شد
لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم

ju mong

عضو جدید
اما شهيد مطهري جواب اين موضوع رو هم داده و خيلي زيبا هم جواب داده:
بسياري از مردم زمان ما طرف دار اين فكر شده اند كه براي انسان كافي است كه خدا را بپرستد . به يكي از اديان آسماني كه از طرف خدا آمده است انتساب داشته باشد و دستورهاي آن را به كار بندد ، شكل دستورها چندان اهميتي ندارد ، حضرت مسيح هم پيغمبر است ، حضرت محمد هم پيغمبر است ، اگر طبق آيين مسيح عمل كنيم و هفته اي يك بار به كليسا برويم صحيح است و اگر هم طبق آيين خاتم الانبيا عمل كنيم و هر روز پنج بار نماز بگذاريم درست است . اينان مي گويند مهم اين است كه انسان به خدا ايمان داشته باشد و طبق يكي از برنامه هاي خدايي عمل كند … ولي ما اين ايده را باطل مي دانيم ، درست است كه در دين ، اكراه و اجباري نيست ، (لا اكراه في الدين) (سوره ي بقره ، آيه ي 256) ولي اين سخن به اين معنا نيست كه دين خدا در هر زماني متعدد است و ما حق داريم هر كدام را كه بخواهيم انتخاب كنيم . چنين نيست ؛ در هر زمان يك دين حق وجود دارد و بس ؛ در اين زمان اگر كسي بخواهد به سوي خدا راهي بجويد بايد از دستورات دين خاتم الانبيا راهنمايي بجويد . قرآن كريم مي فرمايد : « من يبتغ غيرالاسلام ديناً فلن يقبل منه و هو في الاخره من الخاسرين) (سوره ي آل عمران ، آيه ي 85) « هر كس غير از اسلام ديني بجويد هرگز از او پذيرفته نمي شود و او در جهان ديگر از جمله ي زيان كاران خواهد بود . »
اگر گفته شود كه مراد از اسلام ، خصوص دين ما نيست بلكه منظور تسليم خدا شدن است ؛ پاسخ اين است كه البته اسلام همان تسليم است و دين اسلام همان دين تسليم است ولي حقيقت تسليم در هر زماني شكلي داشته و در اين زمان ، شكل آن همان دبن گران مايه اي است كه به دست حضرت خاتم الانبيا (ص) ظهور يافته و قهراً اسلام بر آن منطبق است و بس . » (مجموعه ي آثار شهيد مطهري (تهران ، انتشارات صدرا ، چاپ پنجم ، (1377 ج 1 ، ص 277-275)
هدف از ذكر اين جمله ي طولاني آن بود كه شهيد مطهري ولو اسمي از پلوراليسم نمي آورد ولي جان مايه و ركن اصلي آن را كه حقانيت تمام اديان است به نقد مي كشد .

مرحوم مطهری بسیار محترم ولی اینطور نیست که فکر کنید هر چی ایشون گفتن وحی منزل هست... لا اکراه فی الدین کاملا واضح است و ربطی به پلوراليسم دینی ندارد. ایشان اول به آیه اشاره میکند بعد با هنرمندی آنرا ندیده میگیرد! هر دینی ! برتر و بدتر ندارد! اینکه ما میخواهیم بگوییم فقط حرف ما درست است و همه باید هم صدا با ما باشند و دین ما برتر است و فقط و فقط همین دین , در تناقض آشکار با لا اکراه فی الدین است. در تناقض آشکار با آزادی انسان است ... همه ی ادیان الهی یکی هستند و به یکی میرسند. همانطور که در پیشگاه الهی همه انسانها فارغ از دینی که از پدرانشان به ارث برده اند برابرند و هیچ کس هم برابرتر نیست! این ما هستیم که به جای پرستش خدا دنبال خودپرستی و برتری جویی هستیم در حالی که اصل دین چیز دیگریست... شیعه خود را بهترین میداند! سنی خود را بهترین میداند و خون شیعه را حلال! و پیروان بقیه ادیان هم همینطور... در اصل ِ راه الهی اینگونه منم منم کردنها به اسم خدا ولی از شیطان درونمان می آیند! در قلمرو الهی بهتر و بدتر معنی ندارد ... همانطور که بیشتر و کمتر... این مفاهیم از آفریده های انسان هستند! مشکل شما و دوستانتان سادگی شماست! اینکه حرفها و نظرات یه عده مثل خودمان را تمام کمال باور میکنید. چون آنها جا انداخته اند که به نظراتشان نیاز دارید و.... تعصب نداشته باشید رو چیزهایی که شنیدید... هر چند که الان با پوست و گوشتتون آمیخته شده... من این سادگی شما رو میبینم جدا دلم میسوزه:(

اون چیزی که نیاز بود به شما گفتم اما شاهدا و اما کفورا ... و در آخر چون میدانم نتیجه ای ندارد و پیش کشیدن این بحثها اشتباه است میگویم : لکم دینکم ولی الدین ... :gol:

موفق باشید

ju mong

عضو جدید
ضمنا همه ادیان الهی اسلام هستند ... اگر نظر من را بخواهید میتوانند اسلام باشند, در صورتی که موجب شوند پیرو آنها تسلیم خداوند شود...
و تسلیم بودن ربطی به اسم دینی که یدک کشیده و دستوراتش را طوطی وار تکرار میکنیم ندارد. اسلام, یهودی, مسیحی, بودایی و غیره مهم نیست...
یک زرتشتی تسلیم خداوند به مقام مسلمانی میرسد در حالی که احتمالا صدها میلیون مسلمان به چنین مقامی نرسیده اند ... و خود را برتر از او هم میدانند !!!

hemmat27

عضو جدید
مرحوم مطهری بسیار محترم ولی اینطور نیست که فکر کنید هر چی ایشون گفتن وحی منزل هست... لا اکراه فی الدین کاملا واضح است و ربطی به پلوراليسم دینی ندارد. ایشان اول به آیه اشاره میکند بعد با هنرمندی آنرا ندیده میگیرد! هر دینی ! برتر و بدتر ندارد! اینکه ما میخواهیم بگوییم فقط حرف ما درست است و همه باید هم صدا با ما باشند و دین ما برتر است و فقط و فقط همین دین , در تناقض آشکار با لا اکراه فی الدین است. در تناقض آشکار با آزادی انسان است ... همه ی ادیان الهی یکی هستند و به یکی میرسند. همانطور که در پیشگاه الهی همه انسانها فارغ از دینی که از پدرانشان به ارث برده اند برابرند و هیچ کس هم برابرتر نیست! این ما هستیم که به جای پرستش خدا دنبال خودپرستی و برتری جویی هستیم در حالی که اصل دین چیز دیگریست... شیعه خود را بهترین میداند! سنی خود را بهترین میداند و خون شیعه را حلال! و پیروان بقیه ادیان هم همینطور... در اصل ِ راه الهی اینگونه منم منم کردنها به اسم خدا ولی از شیطان درونمان می آیند! در قلمرو الهی بهتر و بدتر معنی ندارد ... همانطور که بیشتر و کمتر... این مفاهیم از آفریده های انسان هستند! مشکل شما و دوستانتان سادگی شماست! اینکه حرفها و نظرات یه عده مثل خودمان را تمام کمال باور میکنید. چون آنها جا انداخته اند که به نظراتشان نیاز دارید و.... تعصب نداشته باشید رو چیزهایی که شنیدید... هر چند که الان با پوست و گوشتتون آمیخته شده... من این سادگی شما رو میبینم جدا دلم میسوزه:(

اون چیزی که نیاز بود به شما گفتم اما شاهدا و اما کفورا ... و در آخر چون میدانم نتیجه ای ندارد و پیش کشیدن این بحثها اشتباه است میگویم : لکم دینکم ولی الدین ... :gol:

موفق باشید

اولا خداوند گفته " لا اكراه في الدين" اين آيه فرموده هيچ اجباري در انتخاب دين نيست اما نفرموده كه هر ديني رو انتخاب كرديد رستگار ميشيد و به سعادت ميرسيد!
اين دليل خودش حرف شما رو رد ميكنه!
ثانيا با اين حرف شما آيات قرآن با هم تنتقض دارند چون خود خداوند در جاي ديگه فرموده: "ان الدين عند الله الاسلام" و "« من يبتغ غيرالاسلام ديناً فلن يقبل منه و هو في الاخره من الخاسرين) (سوره ي آل عمران ، آيه ي 85)"

hemmat27

عضو جدید
ضمنا همه ادیان الهی اسلام هستند ... اگر نظر من را بخواهید میتوانند اسلام باشند, در صورتی که موجب شوند پیرو آنها تسلیم خداوند شود...
و تسلیم بودن ربطی به اسم دینی که یدک کشیده و دستوراتش را طوطی وار تکرار میکنیم ندارد. اسلام, یهودی, مسیحی, بودایی و غیره مهم نیست...
یک زرتشتی تسلیم خداوند به مقام مسلمانی میرسد در حالی که احتمالا صدها میلیون مسلمان به چنین مقامی نرسیده اند ... و خود را برتر از او هم میدانند !!!
حقيقت تسليم در برابر خدا در هر دوره اي شكل خاصي دارد كه تو اين دوره دين اسلامه!

ju mong

عضو جدید
دوست من, آیات قرآن بسیار عمیق, غنی, خالص و عصاره وار هستند و از این رو این ویژگی را دارند که به انحای مختلف تعبیر و تفسیر شوند... وقتی از یک ذهن آزادی طلب میگذرند یک جور تفسیر میشود (جوری که به حقیقت ادیان الهی نزدیک تر است) و وقتی از ذهنی که صاحب آن هر چند کم, میل به دنیا, خود برتربینی و قدرت دارد (امیال نفسانی) رد شوند جور دیگری تفسیر شده و میشوند... همانطور که خداوند پاک و مبراست است از هر چه ذهن زمینی بشر به اون نسبت میدهد کلام او را نیز هزاران کلام نهان در خود دارد. آگاه باشید که سوء تفسیر و گمراهی که همیشه در کمین است...​
"ان الدين عند الله الاسلام"
اگر دنبال راه رسیدن به اویید, اگر میخواهید بنده او باشید, فقط و فقط تسلیمش باشید (غیر از آن همه اضافه است و چیزی نیست که او از شما میخواهد)
و تسلیم در حقیقت یعنی عشق... یعنی او را همیشه با خود و ناظر اعمال خود ببینیم.
یعنی ازش حیا کنیم و به اسم خدا دنیا پرستی پیشه نکنیم...
یعنی اول قلبمون رو پاک کنیم از همه آلودگی ها و وابستگی ها ....و وقتی راه رو بهمون نشون میده با جان و دل بپذیریم و دوباره دنبال نفس نریم...
یعنی شکرگذار نعمتها و فرصتهایی که بهمون میده باشیم و بدونیم فرصت تموم خواهد شد.
یعنی بدانیم و آگاه شویم در حقیقت تسلیم چه کسی هستیم تسلیم چه چیزی هستیم؟ به یاد بیاوریم که کلید آرزوهایمان به دست اوست... و اینکه راه شما در قلب شماست. اراده ی الهی را در قلب خود ببینیم و از آن راه برویم...​
از شک و تردید نسبت به باورهای گذشته هراس نکنید و تعصب را کنار بگذارید... و از نزدیک شدن به خدا نترسید :gol::gol:
آخرین پست من در این تاپیک بود... امیدوارم کافی بوده باشه.​
با آرزوی هدایت الهی​
شاد و پیروز باشید :gol:

آخرین ویرایش:

hemmat27

عضو جدید
دوست من, آیات قرآن بسیار عمیق, غنی, خالص و عصاره وار هستند و از این رو این ویژگی را دارند که به انحای مختلف تعبیر و تفسیر شوند... وقتی از یک ذهن آزادی طلب میگذرند یک جور تفسیر میشود (جوری که به حقیقت ادیان الهی نزدیک تر است) و وقتی از ذهنی که صاحب آن هر چند کم, میل به دنیا, خود برتربینی و قدرت دارد (امیال نفسانی) رد شوند جور دیگری تفسیر شده و میشوند... همانطور که خداوند پاک و مبراست است از هر چه ذهن زمینی بشر به اون نسبت میدهد کلام او را نیز هزاران کلام نهان در خود دارد. آگاه باشید که سوء تفسیر و گمراهی که همیشه در کمین است...

"ان الدين عند الله الاسلام"

اگر دنبال راه رسیدن به اویید, اگر میخواهید بنده او باشید, فقط و فقط تسلیمش باشید (غیر از آن همه اضافه است و چیزی نیست که او از شما میخواهد)

و تسلیم در حقیقت یعنی عشق... یعنی او را همیشه با خود و ناظر اعمال خود ببینیم.

یعنی ازش حیا کنیم و به اسم خدا دنیا پرستی پیشه نکنیم...

یعنی اول قلبمون رو پاک کنیم از همه آلودگی ها و وابستگی ها ....و وقتی راه رو بهمون نشون میده با جان و دل بپذیریم و دوباره دنبال نفس نریم...

یعنی شکرگذار نعمتها و فرصتهایی که بهمون میده باشیم و بدونیم فرصت تموم خواهد شد.

یعنی بدانیم و آگاه شویم در حقیقت تسلیم چه کسی هستیم تسلیم چه چیزی هستیم؟ به یاد بیاوریم که کلید آرزوهایمان به دست اوست... و اینکه راه شما در قلب شماست. اراده ی الهی را در قلب خود ببینیم و از آن راه برویم...

از شک و تردید نسبت به باورهای گذشته هراس نکنید و تعصب را کنار بگذارید... و از نزدیک شدن به خدا نترسید :gol::gol:

آخرین پست من در این تاپیک بود... امیدوارم کافی بوده باشه.

با آرزوی هدایت الهی

شاد و پیروز باشید :gol:
من جوابم رو نگرفتم شما فقط با پيچوندن اصل موضوع از جواب دادن فرار كرديد

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک سوال دیگه مطرح میکنم:
آیا دیندار بودن علت لازم و کافی برای رستگار شدن هست یا نه؟

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جوابم رو نگرفتم شما فقط با پيچوندن اصل موضوع از جواب دادن فرار كرديد

شما خودت متخصص پیچوندنی
هرچی هم بگیم بازم میگی من جوابمو نگرفتم
شما احتمالا منتظر تسلیم شدن ما در برابر خودت هستی/اون موقع شاید جواب رو قبول کنی

ju mong

عضو جدید
جواب شما و هر چیزی که لازم داشتید همه در همون 2 پست اول بود... این پست اخیر فقط توضیحات اضافی بود برای همه دوستان .
شما سوالی از من نکرده بودید و البته جوابی هم لازم نداشتید.
در واقع فقط میخواهید اون چیزی را که تاییدکننده دانسته های فعلیتون هست بشنوید.
من هم میتونم چنین جوابی بهتون بدم تا خوشحال و راضی شوید.
اما نیازی نیست. خودتون بهترین جواب رو به خودتون بدید...

همونطور که همیشه میدونستم این بحثها بی حاصل است...
شما همان "لا اکراه فی الدین" را هم به درستی و تمام کمال متوجه شوید (تا موجب اسلام گریزی بیشتر مردم نشوید) خدمت بزرگی به اسلام کرده اید و خدا هم ازتون راضی شده و هدایتتون خواهد کرد. انشاا... :gol:

بدرود...

hemmat27

عضو جدید
اين موضوع دقيقا عكسشم بر قراره! يعني شما داريد بحث رو ميپيچونيد تا به اون جوابي برسيد كه خودتون ميخوايد!
من سه تا پست دادم كه تو هيچكدوم از پست هاي شما جوابي منطقي براي حرف هام پيدا نكردم!
من از آيات قرآن مثال آوردم اما جواب شما اين بود كه هر كسي يه جور برداشت ميكنه از آيات!
اما شما يه چيزي از متن قرآن برداشت كردي كه اصلا بهش اشاره نشده!
خدا فرموده "لا اكراه في الدين" يعني هيچ اجباري در انتخاب دين نيست. كه اين معلومه دليلش چيه، چون دين زوري و اجباري ارزشي نداره!
اما شما ميگيد كه منظور اين بوده كه شما آزاديد هر ديني رو انتخاب كنيد و رستگار ميشيد!
كه اين موضوع نه تو اين آيه و نه آيات بعدش بهش اشاره نشده!
تازه اگر قائل به اين حرف شما باشيم با ساير آيات قرآن تناقض پيش مياد!

hemmat27

عضو جدید
شما خودت متخصص پیچوندنی
هرچی هم بگیم بازم میگی من جوابمو نگرفتم
شما احتمالا منتظر تسلیم شدن ما در برابر خودت هستی/اون موقع شاید جواب رو قبول کنی

ميشه بگيد شما چي گفتيد كه من پيچوندم؟!
گفتيد خاطره ي خوشي از همت ها ندارم!!!!

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين موضوع دقيقا عكسشم بر قراره! يعني شما داريد بحث رو ميپيچونيد تا به اون جوابي برسيد كه خودتون ميخوايد!
من سه تا پست دادم كه تو هيچكدوم از پست هاي شما جوابي منطقي براي حرف هام پيدا نكردم!
من از آيات قرآن مثال آوردم اما جواب شما اين بود كه هر كسي يه جور برداشت ميكنه از آيات!
اما شما يه چيزي از متن قرآن برداشت كردي كه اصلا بهش اشاره نشده!
خدا فرموده "لا اكراه في الدين" يعني هيچ اجباري در انتخاب دين نيست. كه اين معلومه دليلش چيه، چون دين زوري و اجباري ارزشي نداره!
اما شما ميگيد كه منظور اين بوده كه شما آزاديد هر ديني رو انتخاب كنيد و رستگار ميشيد!
كه اين موضوع نه تو اين آيه و نه آيات بعدش بهش اشاره نشده!
تازه اگر قائل به اين حرف شما باشيم با ساير آيات قرآن تناقض پيش مياد!

میشه بگید ما کجا گفتیم هر دینی رو انتخاب کنیم و رستگار شیم
تمام حرف ما اینه که نمیشه کسی رو به صرف اینکه به دستورات دینش عمل میکنه
وقتی تو نفهمی علت چیه چه فایده داره
حتی اگر دیندارترین از لحاظ رعایت احکام باشی ولی نفهمی چرا / هیچ ارزشی نداره

hemmat27

عضو جدید
میشه بگید ما کجا گفتیم هر دینی رو انتخاب کنیم و رستگار شیم
تمام حرف ما اینه که نمیشه کسی رو به صرف اینکه به دستورات دینش عمل میکنه
وقتی تو نفهمی علت چیه چه فایده داره
حتی اگر دیندارترین از لحاظ رعایت احکام باشی ولی نفهمی چرا / هیچ ارزشی نداره
چرا شما جاي خدا تصميم گيري مي كنيد؟!!!
شما از كجا ميدوني اگه اعمال ديني رو انجام بدي هر چند سطحي هيچ فايده اي نداره؟!
چرا جاي خدا نشستي شما؟!
بعدش هم! شما ميگيد به خدا اعتقاد داريد ولي اديان رو قبول نداريد و خودتون براي خودتون برنامه ي زندگي مشخص مي كنيد! درسته؟
من از شما سوال مي كنم، مگر شما به همه ي مفاسد و مصالح زندگيتون آگاهيد كه خودتون ميتونيد براي سعادت و تكاملتون برنامه ي زندگي تنظيم كنيد؟!
اگر جوابتون مثبته كه معلومه دوروغ ميگيد و بحث با شما فايده اي نداره اما اگر جوابتون منفيه پس خودتون نميتونيد براي خودتون برنامه بريزيد و همه ي انسان هاي ديگه هم مثل شما ناتوانند تو اين زمينه! تنها كسي كه به تمام مفاسد و مصالح انسان آگاهه و ميتونه براي انسان برنامه ي جامعي تنظيم كنه خود خداست و اين برنامه اش رو توسط پيامبراش به مردم عرضه ميكنه!
با اين توضيحات شما چطور بدون داشتن يك دين الهي ميتوني رستگار بشي؟!

ju mong

عضو جدید
من میگم نگرشتون رو نسبت به دین تغییر بدید... دین فقط اسلام و یهود و مسیح و... نیست.​
من میگم انتخاب هیچ دینی باعث رستگاری نمیشه. چه بسا گمراهی بیاره.​
شما میگید اسلام بهترین دینه! خب قبول بهترین دینه اما برای خودتان... نمیتوانید آزادی و اختیار سایرین را زیر سوال ببرید... که در اینصورت اصلا بویی از عشق و خدا نبرده اید...​
من میگم حقیقت را دریابید ... (لازمه اش اینه که منیت را رها کنید)​
سایرینی که مثل شما اسیر ظواهر , اسامی, قالبها و عادتها نشده اند فرصت مییابند که به حقیقت دین الهی نزدیکتر شوند...​
که اگر چنین نبود جوامعشون اینقدر از ما جلوتر نبود... خدا که حضور داشته باشه همه ابعاد زندگی رشد میکنه. مادی, معنوی و....​

hemmat27

عضو جدید
من میگم نگرشتون رو نسبت به دین تغییر بدید... دین فقط اسلام و یهود و مسیح و... نیست.

من میگم انتخاب هیچ دینی باعث رستگاری نمیشه. چه بسا گمراهی بیاره.​

شما میگید اسلام بهترین دینه! خب قبول بهترین دینه اما برای خودتان... نمیتوانید آزادی و اختیار سایرین را زیر سوال ببرید... که در اینصورت اصلا بویی از عشق و خدا نبرده اید...

من میگم حقیقت را دریابید ... (لازمه اش اینه که منیت را رها کنید)

سایرینی که مثل شما اسیر ظواهر , اسامی, قالبها و عادتها نشده اند فرصت مییابند که به حقیقت دین الهی نزدیکتر شوند...

که اگر چنین نبود جوامعشون اینقدر از ما جلوتر نبود... خدا که حضور داشته باشه همه ابعاد زندگی رشد میکنه. مادی, معنوی و....

انسان به طور طبيعي محدوده و توانايي نداره به همه ي مفاسد و مصالح زندگيش آگاه بشه! هر چقدر هم كه يك انسان آگاه و عالم باشه باز مسائلي پيدا ميشه كه انسان عالم و آگاه رو در دو راهي قرار ميده كه آيا اين كار موجب سعادت من ميشه يا شقاوت من!
من ميگم اين انساني كه خودش توانايي شناخت همه ي مفاسد و مصالح زندگيش رو نداره چطور ميتونه به حقيقت برسه؟! در حالي كه هنوز نميدونه اعمالي كه انجام ميده باعث رستگاريش ميشه يا باعث سقوطش در دره ي بدي ها!
در صورتي ما ميتونيم به حقيقت و كمال برسيم كه راه رسيدن به اون رو بدونيم! و ما خودمون به تنهايي از شناخت راهي كه منجر به حقيقت و سعادت بشري بشه عاجزيم، در نتيجه نياز به برنامه اي داريم كه از جانب خود خداوند براي ما اومده باشه و ما بتونيم با توجه به او ن به حقيقت برسيم!

يكي از جوانب رشد معنويشون ازدواج پدر با دختر و مادر با پسره! يعني شما واقعا فكر ميكنيد غرب از لحاظ معنوي پيشرفت كرده؟!!!!!!!!