ملاک انتخاب شدن یک دختر برای ازدواج توسط یک پسر چیه ؟

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعید میدونم همسن و سالای من زیاد اینجا باشن ولی خب بهر حال خال از لطف نخواهد بود اقا پسرا جواب بدن :redface:

ali.k

عضو جدید
ملاک های متفاوتی در مورد انتخاب دختری برای ازدواج بین پسرها هست و نمیشه بطور قطعی گفت ی دختر چه ملاک هایی باید داشه باشه ولی ملاک های من برای ازدواج
1- ایمان و اعتقاداتشه
2- اخلاق
3- خانواده
4- تحصیلات
5- ظاهر
البته کلی گفتم، هر کدوم از این ملاک ها باز زیرمجموعه ای داره

1. زیبایی 2. مهریان و خوش اخلاقی 3. فداکار 4.تحصیلات عالیه 5.تمکن مالی 6. شاغل بودن ( ترجیعا شرکت نفت یا بانک)

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
ملاکای زیادی هست که اکثرا باهاش آشنا هستیم اما یه آقا بایدبدونه کسی رو که داره انتخاب میکنه فردا مادر بچه اش خواهدبود و یک خانم همینطور پس باید خیلی مراقب باشه که چند سال دیگه با یه بچه نگه اشتباه کردم چون اون موقع آسیب جدی به بچه میخوره

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1- زیبا باشه
2- جذاب باشه
3- خوش تیپ باشه
4- خوشگل باشه
5- خوش اندام باشه
6- خوش اخلاق باشه
7- حافظ کل قران باشه

:surprised:
حافظ کل قرآن؟ مگه مسجده خونتون؟

خوشگل خوش اندام زیبا :|
رو دل نکنین یه وقت؟

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعید میدونم همسن و سالای من زیاد اینجا باشن ولی خب بهر حال خال از لطف نخواهد بود اقا پسرا جواب بدن :redface:

ببخشید اینو میگم بانو اما شما به جای اینکه ملاک آقایونو بپرسی که چیا مد نظرشون هست...بهتره انسان از خودش بپرسه دوس داری چطور باشی چرا که تا زمانی که از درون خودشو کامل شکل نداده و به اصطلاح استوار نشده این دیگران خواهند بود که سعی میکنن اون فرد رو کامل کنن یا اونجور که میخوان خشت و گلشو درست کنن...منظور از شما صرف کاربر شما نیستین کلا خارج جنسیت زن و مرد عرض میکنم...

پیشنهاد میکنم این گزیده از حرفای گاندی رو بخونید:

من نباید چیزى باشم که تو می‌خواهى،
من را خودم از خودم ساخته‌ام،
تو را دیگرى باید برایت بسازد
و تو هم به یاد داشته باش منى که من از خود ساخته‌ام، آمال من است،
تویى که تو از من می سازى آرزوهایت و یا کمبودهایت هستند.
لیاقت انسان‌ها کیفیت زندگى را تعیین می‌کند نه آرزوهایشان
و من متعهد نیستم که چیزى باشم که تو می‌خواهى
و تو هم می‌توانى انتخاب کنى که من را می‌خواهى یا نه
ولى نمی‌توانى انتخاب کنى که از من چه می‌خواهى.
می‌توانى دوستم داشته باشى همین گونه که هستم، و من هم.
می‌توانى از من متنفر باشى بى‌هیچ دلیلى و من هم،
چرا که ما هر دو انسانیم.:gol:

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید اینو میگم بانو اما شما به جای اینکه ملاک آقایونو بپرسی که چیا مد نظرشون هست...بهتره انسان از خودش بپرسه دوس داری چطور باشی چرا که تا زمانی که از درون خودشو کامل شکل نداده و به اصطلاح استوار نشده این دیگران خواهند بود که سعی میکنن اون فرد رو کامل کنن یا اونجور که میخوان خشت و گلشو درست کنن...منظور از شما صرف کاربر شما نیستین کلا خارج جنسیت زن و مرد عرض میکنم...

پیشنهاد میکنم این گزیده از حرفای گاندی رو بخونید:

من نباید چیزى باشم که تو می‌خواهى،
من را خودم از خودم ساخته‌ام،
تو را دیگرى باید برایت بسازد
و تو هم به یاد داشته باش منى که من از خود ساخته‌ام، آمال من است،
تویى که تو از من می سازى آرزوهایت و یا کمبودهایت هستند.
لیاقت انسان‌ها کیفیت زندگى را تعیین می‌کند نه آرزوهایشان
و من متعهد نیستم که چیزى باشم که تو می‌خواهى
و تو هم می‌توانى انتخاب کنى که من را می‌خواهى یا نه
ولى نمی‌توانى انتخاب کنى که از من چه می‌خواهى.
می‌توانى دوستم داشته باشى همین گونه که هستم، و من هم.
می‌توانى از من متنفر باشى بى‌هیچ دلیلى و من هم،
چرا که ما هر دو انسانیم.:gol:

اولا ممنون از صحبتتون دوست عزیز .اما خارج از فلسفه انسانیت ... این دخترا هستن که انتخاب میشن نه اینکه انتخاب میکنن

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا ممنون از صحبتتون دوست عزیز .اما خارج از فلسفه انسانیت ... این دخترا هستن که انتخاب میشن نه اینکه انتخاب میکنن

الان چیزی که مد نظر منِ اینکه تعریف شما از انتخاب شدن یا انتخاب کردن چی هست؟
حرف شما 0 یا 100 رو القا میکنه و من اینو قبول ندارم.

حالا هر کی نظر خودشو داره و مطمئنن نظر همه در جایگاه خودش قابل احترام هست پس نظرتون محترم:):gol:

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان چیزی که مد نظر منِ اینکه تعریف شما از انتخاب شدن یا انتخاب کردن چی هست؟
حرف شما 0 یا 100 رو القا میکنه و من اینو قبول ندارم.

حالا هر کی نظر خودشو داره و مطمئنن نظر همه در جایگاه خودش قابل احترام هست پس نظرتون محترم:):gol:
من نمیخوام معنی کلمه رو عوض کنم ... معنیش کاملا واضح هست : من به عنوان ی دختر، پسر رو نمیتونم خودم برای همسر انتخاب کنم بلکه این پسر هست که میتونه منو انتخاب کنه یا نکنه .هر چند این اذیتم میکنه اما خیلی خوبه .
بله میتونیم خودمون باشیم مستقل و رها :gol:... اما یه وقتایی احساس میکنی که باید برای یکی مهم باشی :razz:
نظر شما هم محترمه

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیخوام معنی کلمه رو عوض کنم ... معنیش کاملا واضح هست : من به عنوان ی دختر، پسر رو نمیتونم خودم برای همسر انتخاب کنم بلکه ((این پسر هست که میتونه منو انتخاب کنه یا نکنه .هر چند این اذیتم میکنه اما خیلی خوبه .)))
بله میتونیم خودمون باشیم مستقل و رها :gol:... اما یه وقتایی احساس میکنی که باید برای یکی مهم باشی :razz:
نظر شما هم محترمه

اصلا قبول ندارم این دیگه از اون حرفاست :| شما یکی میاد خواستگاریت هیچ افق دید روشنی از آینده نداره نه کاری نه پولی تازه مامانی هم هست یعنی زیر نظر مادرشه اونا بگن بشین میشینه اونا میگن نشین نمیشینه بعدش شما بهش بله رو میدی چرا چون اون شما رو انتخاب کرده و شما هیچ نظری از خودت نداری؟
چرا شما نباس حق انتخاب داشته باشی مگه عصر حجره هر چی مرد بگه همون میشه؟ درسته ازدواج مهمه ولی دیگه نه تا این حد ... :d الان دیگه دوره رسوم هفتاد هشتاد سال پیش تموم شده

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا قبول ندارم این دیگه از اون حرفاست :| شما یکی میاد خواستگاریت هیچ افق دید روشنی از آینده نداره نه کاری نه پولی تازه مامانی هم هست یعنی زیر نظر مادرشه اونا بگن بشین میشینه اونا میگن نشین نمیشینه بعدش شما بهش بله رو میدی چرا چون اون شما رو انتخاب کرده و شما هیچ نظری از خودت نداری؟
چرا شما نباس حق انتخاب داشته باشی مگه عصر حجره هر چی مرد بگه همون میشه؟ درسته ازدواج مهمه ولی دیگه نه تا این حد ... :d الان دیگه دوره رسوم هفتاد هشتاد سال پیش تموم شده

اولش که پسره میاد ... بعدش انتخاب میکنم
بهرحال از نظر من اولین قدم از طرف پسره حالا مراحل بعد ربطی به حرف من نداره ... شاید تو شهر شما دخترا میرن خواستگاری !!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولش که پسره میاد ... بعدش انتخاب میکنم
بهرحال از نظر من اولین قدم از طرف پسره حالا مراحل بعد ربطی به حرف من نداره ... شاید تو شهر شما دخترا میرن خواستگاری !!

من اصلا حرفی از خواستگاری دختر ها نزدم چرا گنگ بودن حرفای خودتون رو به گردن من میندازید؟ما هم تگفتیم پسرا نباید برن خواستگاری! شما دو پست اخیر خودتو بخون از ی طرف نوشتین من ترجیح میدم توسط پسر انتخاب بشم نه انتخاب کنم توی پست بعدی نوشتید من انتخاب کنم ... بالخره کدومش؟ بعد نوشتین پسر میاد خواستگاری بقیشم به من ربطی نداره شمام ی طرف قضیه اگه هستی پس نقش شما این وسط چیه اگه بگید من هیچ نقشی ندارم اون میشه ازدواج های قدیم که پسر و دختر عروسی میکردن و هرچی دیگران میگفتن دختر باید بگه چشم و نباید رو حرف دیگران حرف میزد

لطفا شفاف تر صحبت کنید بقیه کاربرا که نمیتونن ذهن شما رو بخونن

موفق باشید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم جلیله خانم ........من همسرم را با این معیارها تطبیق داده و بر این اساس انتخاب کردم
خانواده دار بودن..اصالت خانوادگی داشتن...به این معنا که خانواده ایشان برای اهل محل بشناس باشد .....خانواده ای باشد که امین مردم و مورد احترام همسایگان آن محل باشد
احترام به عقاید دینی و البته مقدسات بویژه چادر که پوشش مادرمان حضرت زهراست .....حتی اگر خود پوشش دیگری برگزیده باشد
دارای اخلاق نیکو و صبر و استقامت
عفیف و پاک دامن بودن..برای نماز ارزش قائل شدن....به عنوان مثال اسم ایشون به خاطر نوع پوشش و موارد دیگر در دهان افراد هرزه نگر نباشد...و وقتی پرسیده میشود درباره ایشون از محل همه به عفت او شهادت دهند
دارای خرد جمعی و اجتماعی ......زندگی فرزا و نشیب های بسیاری دارد.....گاهی اوقات حقیقتا آنقدر فشار بر روی مرد است در زندگی که تنها مشورت یک بانوی فهیم است که می تواند کمک حال مرد و زندگی مشترک آن ها باشد ........و حقیقتا این حرف که گفته میشود پشت هر مرد موفق یک زن حضور دارد .....حرفی صادقانه و قابل قبول است ......و برعکس آن نیر صادق است
و چه زیبا امام علی(ع) فرمودند : ایاكم و تزویج الحمقاء فان صحبتها بلاء و ولدها ضیاں........

و مورد آخر زیبایی و آراسته بودن ظاهر

اما جلیله خانم دلخور نشید از برخی حرف ها
برخی در نسل جدید گم شده اند .........و البته نسل های جدید روز به روز معیارهایشان هم مثل آرزوهایشان در حال تغییر و متاسفانه به سبک و سیاق غربی است .....ایرادی ندارد ........متوجه نیستند و امیدوارم روزی متوجه گردند وزیبایی ظاهرسازی ها برای آن ها رنگ ببازد

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیدونم ملاک پسرا چیه واقعا
اما
توصیه میکنم که
اول
اخلاقشو مدنظر قرار بدید
چون هرچقدرم که زیبا باشه ولی بداخلاق
زندگی خوبی نخواهید داشت
مگراینکه
عاشقانه دوستش داشته باشید طوری که بتونید از اخلاقش بگذرید....
کلا خوش اخلاق باشید...
شاید بی ربط باشه به موضوع بحث
ولی
جایی خوندم که آدمها جذب کسایی میشن برای ازدواج که جذابیت یکسانی دارن با خودشون...

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با محمد آقا موافقم :D

امروزه با هر کس ک صحبت میکنی ادعا داره ک یه آدم خاص و متفاوته -خب البته هر کسی به نوبه ی خودش متفاوته اما ..

همه هم بهترین رو میخوان -چه پسر چ دختر

مثال از دختر خانوما میزنم اما این موارد در مورد پسر ها هم صدق میکنه

دختره چند سالی میشه ک درسش تموم شده و نه سره کاری میره نه کار تمام وقتی انجام میده ک بهونه داشته باشه -ازش ک میپرسی خب شوما چه خصوصیاتی داری ک با دختر های دیگه متفاوتت میکنه شروع میکنه به گفتن ک اره من گل ها خیلی دوس دارم از اهنگ جدید های تتلو خوشم نمیاد و ... :surprised:

خب این ها رو ک دختر مش رجب داهات ما هم داره -تازشم تا لنگ ظهر نمیخوابه :D

بهش میگم تو این چند سالی ک درست تموم شده سره کار ک نرفتی پس وقتت رو صرف چی کردی ؟ واسم داستان حسین کرد شبستری میگه

تو یه جمعی بودیم همین بحث پیش اومد -یکی یه حرف جالبی زد -گفت شما جوونا اگه در روز 1 ساعت روی خودتون سرمایه گذاری و دنبال علایقتون برید مثلا روزی 1 ساعت تفسیر قران -1 ساعت تار - 1 ساعت کتاب خوب بخونید - بعد از 1 سال خودتون میبینید ک چقدر رشد کردید و اونوقته میتونید بگید با بقیه متفاوتید

دختری ک حافظ قرانه یا اهل حافظ و مولانا هستش و یا .... فکر نکنم دیگه مشکل خواستگار داشته باشه همه خواهانشند
ما همه چی رو راحت میخوایم -دست به سینه منتظر ایسستادیم و مورد داشتیم طرف نشسته و منتظره تا یکی بیاد خوشبختش کنه

منظورم با هیچ قشر و گروه خاصی نبود :D

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه بخوام از ملاک های ازدواج موفق بگم خب ملاک های زیادی هست

اول از همه بنظر من نجابت هس چه دختر و چه پسر ولی خب برای دخترا بیشتر

به چشم میاد دوم اخلاق و تعامل دو طرف هس که چطوری باهم برخورد میکنن و

اینکه چطور مسائل زندگی برخورد میکنن فارغ از اختلافات و مشکلات زیبایی اگه باشه بدون اخلاق و تفاهم ارزشی نداره ... خانواده ها هم خیلی مهم هستن که راضی باشن اما نه به اندازه دو طرف مورد دیدم دو طرف راضی به ازدواجن ولی خانواده ای بخاطر ی سری سنت های غلط مانع میشه خب این درست نیس

مورد بعدی که خیلی مهمه برای ازدواج پول هست به اندازه ی داشته باشی که مقابل شریک زندگیت شرمنده نباشی و زندگی خوبی داشته باشی حالا من به عنوان پسر دارم میگم ....

وفاداری هم بنظرم خیلی با ارزش و خوب هس و باید بین طرفین موجود باشه

زندگی بدون اعتماد متقابل و وفا داری هیچی نمیارزه و پوچ میشه

تنها چیزی که بی اهمیت هست صبحت های اطرافیان و برخی از فامیل میتونه

باشه چون این زندگی شماست و هیچکسی نمیتونه جای شما باشه ( منظورم خانواده نیس)