مقدار ارتباط قبل از ازدواج

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
قبل هرچیز امیدوارم که تاپیک حذف نشه

سلام دوستان عزیز

یه سئوال دارم از دخترها و پسرها

دوستان فرض کنید یه خواستگاری کاملا سنتی صورت بگیره بعد برای شناخت بیشتر... دخترو پسرعقد موقت هم بشن ولی خب بنا به دلیل عدم تفاهم عقد دائم صورت نگیرد

( که قطعا دراین حالت بهتر از این هست که بعد عقد دائم به تفاهم نرسن و طلاق بگیرن)

خب حالا این جا دوتا سئوال دارم

اول اینکه دختر خانومها راضی به این امر میشن( عقد موقت = نامزدی)؟؟؟؟( حالا ممکن هست به عقد دائم بیانجامد یا نه ) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوم اینکه آقا پسرها راضی به این امر میشن ؟ ( واگر دراوران به تفاهم رسیدین و عقد دائم صورت گرفت یا اینکه درهمون دوران عقد موقت متوجه بشین که خانم شما قبلا مدتی عقد موقت
خواستگاریش بوده که به علت نداشتن تفاهم ... عقد دائم صورت نگرفته برخورد شما چطور هست...) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه نکته رو بگم
عقد موقت = نامزدی نیست دوستان!
با کلیت قضیه مشکل دارم!

خب نامزدی توی عرف یعنی بدون عقد شما بنا براین بزارین یه مدت بدون عقد نامزد بودین بعد قرار هست برای شنخت بیشتر یه مدت عقد موقت بعد عقد دائم
با این دید

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب نامزدی توی عرف یعنی بدون عقد شما بنا براین بزارین یه مدت بدون عقد نامزد بودین بعد قرار هست برای شنخت بیشتر یه مدت عقد موقت بعد عقد دائم
با این دید
من نمیدونم برای شناخت بیشتر چه نیازی به عقد هست؟!

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من نمیدونم برای شناخت بیشتر چه نیازی به عقد هست؟!

دوستان لطفا نظرتون رو بگین به عنوان یه دختر یا پسر

اگه دختر هستین قبول میکینن ؟

واگر پسر هستین توی دوران زندگی متوجه این موضوع بشین که خانومتون اینکارو کرده چه برخوردی میکنین؟؟؟؟؟( شماهم عقد موقت نکردین از همون اول عقد دائم صورت گرفته)

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان لطفا نظرتون رو بگین به عنوان یه دختر یا پسر

اگه دختر هستین قبول میکینن ؟

واگر پسر هستین توی دوران زندگی متوجه این موضوع بشین که خانومتون اینکارو کرده چه برخوردی میکنین؟؟؟؟؟( شماهم عقد موقت نکردین از همون اول عقد دائم صورت گرفته)
ok
من دختر هستم وشدیداً بدم میاد

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
من راضی نمیشم...حتی اگه بدونم ب ازدواج ختم میشه ولی حاضر نیستم عقد موقت....

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرفا چیه؟!!
کسی که میخواد ازدواج کنه اردواج کنه دیگه این جنگولک بازیا چیه؟!!
وقتی شناخت کافی ندارین ازدواج نکنین و آمار طلاقو بالا نبریم!!اول از همه به خودم میگم..

:D

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من مخالفم برای آشنایی بیشتر نیازی به عقد موقت نیست با عقد موقت مشکلات زیادی بوجود میاد من خودم دلیلی برای اینکار نمیبینم به نظرم زمان خواستگاری همه ی اینها باید گفته بشه این مسائل خیلی مهم تر از غدای مورد علاقه یا رنگ مورد علاقس ولی نادیده گرفته میشه و بعدها باعث مشکل در زندگی میشه.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من مخالفم برای آشنایی بیشتر نیازی به عقد موقت نیست با عقد موقت مشکلات زیادی بوجود میاد من خودم دلیلی برای اینکار نمیبینم به نظرم زمان خواستگاری همه ی اینها باید گفته بشه این مسائل خیلی مهم تر از غدای مورد علاقه یا رنگ مورد علاقس ولی نادیده گرفته میشه و بعدها باعث مشکل در زندگی میشه.

برادر شها ب ممنون از نظر شما
لطف بفرمایید به سئوالات جواب بدهید
مثلا اگه متوجه بشین بعد از عقد چه برخوردی به عنوان یه پسر دارین؟؟؟؟ یا اینکه درخواستگاری بپرسین ومتوجه بشین

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برادر شها ب ممنون از نظر شما
لطف بفرمایید به سئوالات جواب بدهید
مثلا اگه متوجه بشین بعد از عقد چه برخوردی به عنوان یه پسر دارین؟؟؟؟ یا اینکه درخواستگاری بپرسین ومتوجه بشین

من مخالفم و چون اعتقاد ندارم حتما جلسه خواستگاری این سوالو میپرسم و اگر تو جلسه خواستگاری متوجه بشم حتما در مورد طرف بیشتر فکر خواهم کرد و چون این سوال در جلسه اول مطرح میشه همون اول موضع من مشخص میشه و دیگه کار به طلاقم نمیرسه.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

وینکه فکر نمیکنم الان کسی بپرسه غذای مورد علاقه و رنگی چیه

اون برای قدیما بود که تازه دختر پسرها باهم صحبت میکردن

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من مخالفم و چون اعتقاد ندارم حتما جلسه خواستگاری این سوالو میپرسم و اگر تو جلسه خواستگاری متوجه بشم حتما در مورد طرف بیشتر فکر خواهم کرد و چون این سوال در جلسه اول مطرح میشه همون اول موضع من مشخص میشه و دیگه کار به طلاقم نمیرسه.

خب حالا فکر کنید که رفتین و پرسیدن همه چیز خوب بوده فقط این مشکل عقد موقت هست خب
بعد تحقیق میکین میبینی که حق با دختر بوده که عقد دائم صورت نگرفته بازم منصرف میشین یا اینکه نه منصرف نمیشین ویا اینکه اصلا دنبال تحقیق نمیرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
خب حالا فکر کنید که رفتین و پرسیدن همه چیز خوب بوده فقط این مشکل عقد موقت هست خب
بعد تحقیق میکین میبینی که حق با دختر بوده که عقد دائم صورت نگرفته بازم منصرف میشین یا اینکه نه منصرف نمیشین ویا اینکه اصلا دنبال تحقیق نمیرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مسئله شخصی شد
بهتر اول برین تحقیق
بعد اینکه باید ببنین میتونین با این قضیه کنار بیاین یا نه .. شاید یکی براش مهم باشه یکی نه

بنظرم هیچ کس بدون عیب نیست .. پس شاید بهتر باشه با کسی باشین که بتونین با عیبهاش کنار بیایین ..

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا ازدواج سنتی یه سری مسائل عجیب و غریبی برای ادم پیش میاره...
یه سوال جالبی که برام پیش اومد اینه که چرا برای شما این سوال پیش نیومد که اگه دخترها بفهمن آقا همچین مساله ای در گذشته ش داره برخوردشون چیه... :smile:

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مسئله شخصی شد
بهتر اول برین تحقیق
بعد اینکه باید ببنین میتونین با این قضیه کنار بیاین یا نه .. شاید یکی براش مهم باشه یکی نه

بنظرم هیچ کس بدون عیب نیست .. پس شاید بهتر باشه با کسی باشین که بتونین با عیبهاش کنار بیایین ..

دوست عزیز اینو که مشخص هست برای یکی مهم هست برای یکی نیست برای اینم تاپیک زدم ببینم بری کیا مهم هست برای کیا مهم نیست عزیزم

دوستان نظر کلی نفرمایین
لطفا نظر خودوتنو ورفتار خودتون رو بفرمایین
ممنون میشممممممممم

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

باید قبول کنیم که در باره عقد موقت مخصوصا تو کشور ما افکار منفیه برای آشنایی قبل ازدواج خیلی رایج نیست و بدون شک در دوران عقد رابطه ها کنترل شده نیست و امکان هر چیزی وجود داره و نهایتا این دختره که ضرر میکنه من توصیه میکنم اصلا این کارو نکنین ولی اگه من متوخه بشم باید دختر خیلی نکات مثبت داشته باشه که بخوام باهاش ازدواج کنم.

منم همین جور نخوردیم نون گندم بدیدیم دست مردم

ممنون اطلاعات منو بردین بالا حتما موقع خواستگاری لحاظ میکنم:D

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کلا ازدواج سنتی یه سری مسائل عجیب و غریبی برای ادم پیش میاره...
یه سوال جالبی که برام پیش اومد اینه که چرا برای شما این سوال پیش نیومد که اگه دخترها بفهمن آقا همچین مساله ای در گذشته ش داره برخوردشون چیه... :smile:

چونکه اول من خودم یه دختر هستم
ثانیا اینکه دخترها توی این مسائل با توجه به فرهنگ جامعه ما ضربه پذیر ترهستن

نهیاتا دوست دارم نظر شما رو هم بدونم دوست گرامی

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
دوست عزیز اینو که مشخص هست برای یکی مهم هست برای یکی نیست برای اینم تاپیک زدم ببینم بری کیا مهم هست برای کیا مهم نیست عزیزم

دوستان نظر کلی نفرمایین
لطفا نظر خودوتنو ورفتار خودتون رو بفرمایین
ممنون میشممممممممم

اولش هم گفتم شخصی هست ..
پس شرمنده من نمیتونم چیزی رو بگم .. :smile:

فقط در این حد میگم برام مهم هست که عقد نکرده باشه .. خیلی هم مهمهههههههههه .. ولی صددرصد نمیتونم بگم یکی که همه چیزش برای من عالی (دقت کنین خوب نه هااا .. عالی) هست فقط بخاطر این دلیل میزارمش کنار ;)

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باید قبول کنیم که در باره عقد موقت مخصوصا تو کشور ما افکار منفیه برای آشنایی قبل ازدواج خیلی رایج نیست و بدون شک در دوران عقد رابطه ها کنترل شده نیست و امکان هر چیزی وجود داره و نهایتا این دختره که ضرر میکنه من توصیه میکنم اصلا این کارو نکنین ولی اگه من متوخه بشم باید دختر خیلی نکات مثبت داشته باشه که بخوام باهاش ازدواج کنم.

ممنون اطلاعات منو بردین بالا حتما موقع خواستگاری لحاظ میکنم:D

بابت اطلاعات قابلی نداشت

واینکه من عمرا اینکارو بکنم

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
متنفرم از کلمه ی صیغه :|

بهتر بود تو تالار مشاوره تاپیک میزدین

منم همینطور..خیلی کار بی معنی هستش..خیلی ببخشید با صیغه شدن یا همون عقد موقت چیو میتونن بفهمن که اگه نشن نمیفهمن؟:surprised:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من حتی دوست ندارم بدونم طرف قبل از من یه جا دیگه هم رفته بوده خواستگای! چه برسه به عقد! اونم از نوع موقت..... :|

منم همینطور..خیلی کار بی معنی هستش..خیلی ببخشید با صیغه شدن یا همون عقد موقت چیو میتونن بفهمن که اگه نشن نمیفهمن؟:surprised:
این فقط تو خانواده های مذهبی دیده میشه
دختر ۲۹ ساله ای رو میشناسم که وقتی یه خواستگار براش اومد پدرش گفت باید عقد موقت دو ماهه کنید !
و جالبه که دختره در دوران عقد حتی روسریش رو جلوی این خواستگارش/نامزدش/همسرش در نمیاره (حالا آخرش اسمش چی شد؟:d)

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

سلام دوستان عزیز

دوستان فرض کنید یه خواستگاری کاملا سنتی صورت بگیره بعد برای شناخت بیشتر... دخترو پسرعقد موقت هم بشن ولی خب بنا به دلیل عدم تفاهم عقد دائم صورت نگیرد

( که قطعا دراین حالت بهتر از این هست که بعد عقد دائم به تفاهم نرسن و طلاق بگیرن)

اول اینکه دختر خانومها راضی به این امر میشن( عقد موقت = نامزدی)؟؟؟؟( حالا ممکن هست به عقد دائم بیانجامد یا نه ) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوم اینکه آقا پسرها راضی به این امر میشن ؟ ( واگر دراوران به تفاهم رسیدین و عقد دائم صورت گرفت یا اینکه درهمون دوران عقد موقت متوجه بشین که خانم شما قبلا مدتی عقد موقت
خواستگاریش بوده که به علت نداشتن تفاهم ... عقد دائم صورت نگرفته برخورد شما چطور هست...) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب سوالتون از نظر من منفیه!
مثلاً دوره عقد موقت چند ماهه یا چند ساله می خوان چیکار کنن؟؟ آشنایی بیشتر تا کجا؟ چه لزومی به این کار هست؟؟
به نظر من با عقد موقت کیفیت رابطه و آشنایی خیلی پایین میاد! تا حد بی کلاسی! نه می تونی به بقیه نشونش بدی نه می تونی قایمش کنی!
در ضمن توی جامعه ما همچین چیزی باب نیست؛ گیرم که یکی مثل من بخواد همچین کاریو بکنه بدون در نظر گرفتن روالی که توی خونواده و جامعه هست! چیز مفیدی به دست می یارم؟ وجب وجب یکی رو می شناسم کلی وقتمو می ذارم و آخرش؟ احتمال جدایی خیلی زیاده من که زود دلزده می شم! و اینو می دونم چیزی که بدونم موقته، اصلا مهم نمی شه برام!!! ذهنیتم و دلم پس می زنه!
تشکیل خونواده به نظر من خاله بازی نیس و با خاله بازی نمی شه آماده شد یا هر چی!
عقد موقت از نظر کسایی، جالب یا فرصت هست که هنوز نمی دونن چی می خوان و از عشق توی ذهنشون یه چیزی ساختن که خودشونم باورشون نمی شه!!!

نظرات من برای دختر پسری هست که تا حالا ازدواج نکردن و تجربه ای ندارن!

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من حتی دوست ندارم بدونم طرف قبل از من یه جا دیگه هم رفته بوده خواستگای! چه برسه به عقد! اونم از نوع موقت..... :|

این فقط تو خانواده های مذهبی دیده میشه
دختر ۲۹ ساله ای رو میشناسم که وقتی یه خواستگار براش اومد پدرش گفت باید عقد موقت دو ماهه کنید !
و جالبه که دختره در دوران عقد حتی روسریش رو جلوی این خواستگارش/نامزدش/همسرش در نمیاره (حالا آخرش اسمش چی شد؟:d)

نه الان ما خانواده مذهبی هستیم تقریبا ولی اینجوری نداشتیم تاحالا نا مزی بدون عقد داشتیم دربرخی موارد ولی عقد موقت نداشتیممم

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه الان ما خانواده مذهبی هستیم تقریبا ولی اینجوری نداشتیم تاحالا نا مزی بدون عقد داشتیم دربرخی موارد ولی عقد موقت نداشتیممم
نگفتم تمام خانواده های مذهبی اینجوری هستن
گفتم فقط تو خانواده های مذهبی اینو میبینید (توی بعضی فرهنگ های خاص)

اگرم مذهبی نباشن هدفشون فقط سرگرمیه :| وگرنه ازدواج به این سوسول بازیا نیاز نداره

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگفتم تمام خانواده های مذهبی اینجوری هستن
گفتم فقط تو خانواده های مذهبی اینو میبینید (توی بعضی فرهنگ های خاص)

اگرم مذهبی نباشن هدفشون فقط سرگرمیه :| وگرنه ازدواج به این سوسول بازیا نیاز نداره

پدرو مادر خیلی تو این قضیه نقش دارن..واسه خود من اگه کسی چنین حرفیو میزد توسط بابام از خونه پرت میشد بیرون:D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
چونکه اول من خودم یه دختر هستم
ثانیا اینکه دخترها توی این مسائل با توجه به فرهنگ جامعه ما ضربه پذیر ترهستن

نهیاتا دوست دارم نظر شما رو هم بدونم دوست گرامی
والا عرض کنم به خدمتتون که من به ازدواج سنتی خیلی خوشبین نیستم و فرضم بر این هست که آشنایی قبل ازدواج وجود داره.... اما اگر هم اینطور نباشه بهرحال یک دوره نامزدی در روند ازدواج باید باشه... یه نامزدی رسمی با اطلاع خونواده ها و در صورت امکان اقوام.... اما با عقد موقت مخالفم.... اونهم چون صورت خوبی نداره.... مطمئنم اونایی هم که حرف از عقد موقت می زنن هدفی بیشتر از یه نامزدی رسمی ندارن ولی در نهایت در دید جامعه بازتاب خوبی نداره و یه جورایی سخیف به نظر میاد... من اقلا برای خونواده م قطعا مخالفم...

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

سلام دوستان عزیز

آشنایی نیاز به عقد موقت نداره ...
مخالفم !!!!!

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوستان عزیز

شاید باورتون نشه.. تا الان نمیدونستم به نامزدی عقد موقت میگن.. روابطشون در حد همون بیرون رفتنو صحبت کردنه دیگه؟ بیشتر ازون که نیست؟

تا اونجاییکه من میدونم کمتر خانواده ای حاضر به نامزدی میشه.. بخاطر همین دختر و پسر بدون اطلاع از خانواده ها با هم دوست میشن.. بعد میگن بابا یا مامان من فلانی رو میخوام:دی

به نظرم بهتره یه چند ماهی( چند ماه بیشتر نشه).. با یکی که مطمئنید خوبه و ادمه و شرایط ازدوج و درک درستی از ازدواج داره دوست بشن( ینی رابطه ی 2 نفره).... کاملا حد و مرز ها حفظ بشه..و حداقل یک نفر از اعضای خوانوادهاشون مطلع باشن( ترجیحا مادر:دی)..... اگه تفاهم داشتن برن خواستگاری

با صیغه و رابطه ی جنسی قبل از ازدواج هم مخالفم...

واسم هم مهم نیست.. اگه یکی رو دوست داشته باشم ... تحقیق راجع بهش میکنم . .اگه حتی بفهمم با یکی دوست بوده هم قیدشو میزنم( البته شاید اگه مطمئن بشم دوستیش صادقانه و پاک و تو سن ازدواج و به قصد و به مدت کم و روابط محدود بوده و خود طرف هم ادم خوبه و همه ی معیارهاش بهم خوره از اون دوستی محدود و اندکش بگذرم..باید تو اون شرایط باشم)

بعد همون اول قبل اینکه روابطمون جدی تر بشه ازش سوال می کنم.... حق دارم در مورد گذشتش بدونم.. همون طور که اون هم حق داره

بعد اگه یه روز متوجه بشم که بهم دروغ گفته اصلا نمی تونم تحمل کنم
اگه خدایی نکرده ازدواج کنیم و بچه دار بشیم بخاطر بچه شاید طلاق نگیرم ولی دیگه زندگیمون مث قبل نیست و تا آخر عمر نمیبخشمی و اصلا محبتی نسیت بهش ندارم

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید باورتون نشه.. تا الان نمیدونستم به نامزدی عقد موقت میگن.. روابطشون در حد همون بیرون رفتنو صحبت کردنه دیگه؟ بیشتر ازون که نیست؟

تا اونجاییکه من میدونم کمتر خانواده ای حاضر به نامزدی میشه.. بخاطر همین دختر و پسر بدون اطلاع از خانواده ها با هم دوست میشن.. بعد میگن بابا یا مامان من فلانی رو میخوام:دی

به نظرم بهتره یه چند ماهی( چند ماه بیشتر نشه).. با یکی که مطمئنید خوبه و ادمه و شرایط ازدوج و درک درستی از ازدواج داره دوست بشن( ینی رابطه ی 2 نفره).... کاملا حد و مرز ها حفظ بشه..و حداقل یک نفر از اعضای خوانوادهاشون مطلع باشن( ترجیحا مادر:دی)..... اگه تفاهم داشتن برن خواستگاری

با صیغه و رابطه ی جنسی قبل از ازدواج هم مخالفم...

واسم هم مهم نیست.. اگه یکی رو دوست داشته باشم ... تحقیق راجع بهش میکنم . .اگه حتی بفهمم با یکی دوست بوده هم قیدشو میزنم( البته شاید اگه مطمئن بشم دوستیش صادقانه و پاک و تو سن ازدواج و به قصد و به مدت کم و روابط محدود بوده و خود طرف هم ادم خوبه و همه ی معیارهاش بهم خوره از اون دوستی محدود و اندکش بگذرم..باید تو اون شرایط باشم)

بعد همون اول قبل اینکه روابطمون جدی تر بشه ازش سوال می کنم.... حق دارم در مورد گذشتش بدونم.. همون طور که اون هم حق داره

بعد اگه یه روز متوجه بشم که بهم دروغ گفته اصلا نمی تونم تحمل کنم
اگه خدایی نکرده ازدواج کنیم و بچه دار بشیم بخاطر بچه شاید طلاق نگیرم ولی دیگه زندگیمون مث قبل نیست و تا آخر عمر نمیبخشمی و اصلا محبتی نسیت بهش ندارم

نه دوستم اشتباه نکن به نامزدی عقد موقت نمیگن..میشه با یه نشون نامزد شد بدون اینکه عقد موقتی در کار باشه..عقد موقت یعنی صیغه شدن ربطی به نامزدی نداره...

بالا