مقدار ارتباط قبل از ازدواج

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام حاجی علی.... من واقعا از حرفات متعجب شدم:eek: یعنی بنظرت هر دوستی گناهه..؟ یکی با یکی دوست میشه چون دوسش داره یکی رعکس

ممکنه سر کارش بذاره....یعنی ایا هر دو یکی هستن؟:D

اخه قربونت بشم اگه بخواد باهاش اشنا بشه دوستی که بهتر از عقد کردنه... اگه دوستش باشه ممکنه به تفاهم نرسن و توافقی از هم جدا بشن:razz:

اما اگه قرار باشه واسه هر اشنایی دختر بیچپاره عقد کنه بعد طلاقش بدن:surprised:.... فقط پشت سناسنامه دختر بیچاره سیاه میشه با اسم شوهران سابقش:w07:

هیچکی هم دیگه سراغش نمیره ... میگن این 100تا شوهر کرده بعدطلاق گرفته....

حالا کدوم بهتره بنظرت؟ یعنی این گناه نداره؟؟؟:surprised:

به نظرم منظور این نیست که هر خواستگاری برا دختر اومد برا آشنایی عقد کنه و...
احتمالا منظورشون اینه که اگه یه موردی بود که نظر طرفین نسبت به هم تا 90% مثبت بود حالا یه صیغه یمحرمیت بخوننن که خیلی بیشتر با هم آشنا بشن :D
اگه اونجوری باشه که واویلا !!!!

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم منظور این نیست که هر خواستگاری برا دختر اومد برا آشنایی عقد کنه و...
احتمالا منظورشون اینه که اگه یه موردی بود که نظر طرفین نسبت به هم تا 90% مثبت بود حالا یه صیغه یمحرمیت بخوننن که خیلی بیشتر با هم آشنا بشن :D
اگه اونجوری باشه که واویلا !!!!

دوست جون اگه نظرشون تا 90درصد موافق هم بود که دیگه باید عقد رسمی کنن..اخه صیغه معنی نداره..:D

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضیا برا اینکه به اطمینان 99% برسن این کارو میکنن ، حالا 90% نه 70% :D

شما که میگی حتما هست دوستم..ولی از دید من کساییکه اینکارو میکنن زندگیو خیلی سخت میگیرن، واسه هیچکس کسیکه 100درصد ایده الش باشه پیدا نمیشه...نه خانوم نه اقا چه صیغه باشی چه نباشی در یه حد کلی میتونی طرفتو بشناسی...

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
شما که میگی حتما هست دوستم..ولی از دید من کساییکه اینکارو میکنن زندگیو خیلی سخت میگیرن، واسه هیچکس کسیکه 100درصد ایده الش باشه پیدا نمیشه...نه خانوم نه اقا چه صیغه باشی چه نباشی در یه حد کلی میتونی طرفتو بشناسی...

منم با نظرتون موافقم هیچکسی به اون ایده آل خودش نمیرسه ، حتما کم و کاستی هایی از جانب دو طرف هست و این طبیعت زندگیه
بیشتر نظرم این بود که طرفین اطمینان خاطری برای شروع زندگی پیدا می کنند .

katee_h

عضو جدید
صیغه محرمیت بعد از خواستگاریه یعنی زمانیکه خانواده ها کاملا در جریان قرار گرفتن.

اصل موضوع آشنایی قبل از اونه. اولش حداقل نباید ده بیست درصدی طرفو بشناسی بعد برسه به خواستگاری .

زمانیکه دو نفر نه هم دانشجویی باشن. نه همکار باشن و نه هیچ چیز دیگه ای. اونموقع چطور باید باهم آشنا بشن. چطور حرفاشونو به هم بزنن..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صیغه محرمیت بعد از خواستگاریه یعنی زمانیکه خانواده ها کاملا در جریان قرار گرفتن.

اصل موضوع آشنایی قبل از اونه. اولش حداقل نباید ده بیست درصدی طرفو بشناسی بعد برسه به خواستگاری .

زمانیکه دو نفر نه هم دانشجویی باشن. نه همکار باشن و نه هیچ چیز دیگه ای. اونموقع چطور باید باهم آشنا بشن. چطور حرفاشونو به هم بزنن..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی همه اونایی که ازدواج میکنن یکی از این روشها رو برای آشنایی دارن و اگر نداشتن بدبخت میشن؟؟؟؟؟

این چه حرفیه ؟!!!!مگه باید حتما همکارو هم دانشگاهی و در کل دوست و رابطه از قبل باشه تا بشه با یکی ازدواج کرد؟

باید روش شناخت آدمها رو بلد بود تا وقتی یکی خیلی سنتی میاد خواستگاری حتی ، بتونی یه شناخت نسبی ازش بدست بیاری و تصمیم بگیری دربارش ، رابطه از قبل اصلا مهم نیست .

در مورد موضوع تاپیک هم ، در حالت کلی ؛ عقد موقت در دین ما کاملا جایز و شرعیه و من شخصا فکر میکنم خیلی خیلی بهتر از این روابط نامشروعی هست که خیلی ها دارن و اسمش رو آزادی گذاشتن و نتیجش غیر از فحشا و زنا و گناه نیست
ماها فقط داریم خودمون رو گول میزنیم ، تا اسم عقد موقت میاد هزار تا حرف میزنیم و جبهه میگیریم و مخالفت میکنیم اما در عمل ( مخصوصا اونایی که دوست هستن با جنس مخالف ) با هر رابطه و هر دیدار صد بدتر انجام میدن و از نظرشون اصلا گناهی نیست و آزادیه و خیلی هم گل و بلبله !
نسل ما مخصوصا ، چشممون رو روی واقعیتها بستیم .مخصوصا در مورد دین خودمون .

به نظر من ، در صورتیکه خانواده ها مطلع باشن خوبه ، البته بسیار زیاد بستگی به ظرفیت دوطرف و دیدشون به این مساله داره .

آخرین ویرایش:

مریمs

عضو جدید
به نظر من قبل از عقد زیر نظر خانواده ها باید یه مدت با اخلاق و رفتار هم آشنا بشن بعد عقد کنن چون بعد عقد اگه به زندگی ختم نشد واسه دختر بد میشه البته تو جامعه ماااااااااااااا

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من قبل از عقد زیر نظر خانواده ها باید یه مدت با اخلاق و رفتار هم آشنا بشن بعد عقد کنن چون بعد عقد اگه به زندگی ختم نشد واسه دختر بد میشه البته تو جامعه ماااااااااااااا

taeed mikonam

katee_h

عضو جدید
یعنی همه اونایی که ازدواج میکنن یکی از این روشها رو برای آشنایی دارن و اگر نداشتن بدبخت میشن؟؟؟؟؟

این چه حرفیه ؟!!!!مگه باید حتما همکارو هم دانشگاهی و در کل دوست و رابطه از قبل باشه تا بشه با یکی ازدواج کرد؟

باید روش شناخت آدمها رو بلد بود تا وقتی یکی خیلی سنتی میاد خواستگاری حتی ، بتونی یه شناخت نسبی ازش بدست بیاری و تصمیم بگیری دربارش ، رابطه از قبل اصلا مهم نیست .

در مورد موضوع تاپیک هم ، در حالت کلی ؛ عقد موقت در دین ما کاملا جایز و شرعیه و من شخصا فکر میکنم خیلی خیلی بهتر از این روابط نامشروعی هست که خیلی ها دارن و اسمش رو آزادی گذاشتن و نتیجش غیر از فحشا و زنا و گناه نیست
ماها فقط داریم خودمون رو گول میزنیم ، تا اسم عقد موقت میاد هزار تا حرف میزنیم و جبهه میگیریم و مخالفت میکنیم اما در عمل ( مخصوصا اونایی که دوست هستن با جنس مخالف ) با هر رابطه و هر دیدار صد بدتر انجام میدن و از نظرشون اصلا گناهی نیست و آزادیه و خیلی هم گل و بلبله !
نسل ما مخصوصا ، چشممون رو روی واقعیتها بستیم .مخصوصا در مورد دین خودمون .

به نظر من ، در صورتیکه خانواده ها مطلع باشن خوبه ، البته بسیار زیاد بستگی به ظرفیت دوطرف و دیدشون به این مساله داره .

شما اول معنای جمله رو بفهم بعد اینطور صحبت کن. اگه نقل قول از من گرفتی یعنی این توهین هارو به من نسبت دادی . من کی گفتم آزادی و فحشا خوبه؟؟؟

نمیدونم چند سالته و در چه مرحله ی عقلی هستی . اما این توهین رو هرگز نمیپذیرم. درست صحبت کن.

جمله من سوالی بود نه توجیهی. میخواستم شخصی که اطلاعات و دانسته ی بیشتری داره جواب بده. نه کسی مثل شما این چرندیات رو به من نسبت بده.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما اول معنای جمله رو بفهم بعد اینطور صحبت کن. اگه نقل قول از من گرفتی یعنی این توهین هارو به من نسبت دادی . من کی گفتم آزادی و فحشا خوبه؟؟؟

نمیدونم چند سالته و در چه مرحله ی عقلی هستی . اما این توهین رو هرگز نمیپذیرم. درست صحبت کن.

جمله من سوالی بود نه توجیهی. میخواستم شخصی که اطلاعات و دانسته ی بیشتری داره جواب بده. نه کسی مثل شما این چرندیات رو به من نسبت بده.

عزیزم اگر دقت کنی روی پستم ، کاملا و کاملا مشخصه مورد نظر من شما نبودین برای همینم بین صحبت اولیم و موضوع تاپیک دو تا خط خالی گذاشتم تا ربطی به پست شما نداشته باشه .
من توهینی به شما نکردم اصلا موضوع اصلی صحبت من شما نبودین که به خودتون گرفتین!

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
من نمیدونم برای شناخت بیشتر چه نیازی به عقد هست؟!

دقیقا..چه نیاز به عقده؟؟
میتونن رعایت کنن...و اینکه اصلا موافق نیستم میگن 3 تا 6 ماه شناخت...دو طرف اگه عاقل باشن تو یه ماهم میتونن بشناسن بیشتر ازون یاور کنین جز لطمه زدن چیزی نداره
اگه طرف قاتلم از آب در بیاد نمیتونین نه بگین...عادت خیلی بده مخصوصا واسه دختر
اگه رفت و آمدا خونوادگی باشه خیلی کمک میکنه....
ایشالله همه جایی قسمتشون شه که دلشون خوش باشه..
:gol:

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا عقد موقت چیه !!!!!!!!!!!
عملا عقد موقت چه ربطی به نامزدی داره
عقد موقت میشه زناشویی !!!!!!!! دونفر با هم همسر می شن بعدش دوران نامزدی واسه شناخت با احترام وفاصله هست ربطی به عقد موقت نداره
مخالفم !!!!!!!!

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوم اینکه آقا پسرها راضی به این امر میشن ؟ ( واگر دراوران به تفاهم رسیدین و عقد دائم صورت گرفت یا اینکه درهمون دوران عقد موقت متوجه بشین که خانم شما قبلا مدتی عقد موقت
خواستگاریش بوده که به علت نداشتن تفاهم ... عقد دائم صورت نگرفته برخورد شما چطور هست...) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودم ازش میپرسم که قبلن با کسی بوده یا نه اونم باید جواب بده اگر نگه و پنهان کنه اصلن تحمل نمیکنم . اگر با کسی بوده باید بگه کی بوده اگر از پسره خوشم بیاد موردی نداره ولی اگر از پسره خوشم نیاد با دختره به هم میزنم . برام خیلی مهمه که قبلن با کی بوده

shiMa.91

عضو جدید
ولی جدا ازدواج چه مقوله ی پیچیده ایه هآآآآآ :confused:
خب به نظر من عقد موقتُ صیغه ُ این حرفآ نیازی نیست. حتی اگر ازدواج کاملا سنتی باشهُ دختر پسر قبل از خواستگاری از هم شناختی نداشته باشن میتونن یه تایم نامزدی قرار بدن واسه آشنایی.. خب اگه آدم همون اول از ظاهر طرفُ خانوادشُ اینا خوشش بیاد ُ به یه شناخت نسبی برسه باهاش آشنایی ادامه میده دیگه وگرنه که ..
من فکر میکنم حدود 5 6 ماه با اطلاع خانواده رفتُ آمدُ صحبت لازمه حتما واسه آشنایی. به هیچ وجه حاظر نیستم بدون شناخت وارد یه زندگی بشم و رسیدن به این شناختم فکر نمیکنم نیازی به صیغه داشته باشه!!
(( این رابطه واسه آشنایی قیل ازدواج به نظرم هیچ ربطی به رابطه های دوستی نداره ))

shiMa.91

عضو جدید
دقیقا..چه نیاز به عقده؟؟
میتونن رعایت کنن...و اینکه اصلا موافق نیستم میگن 3 تا 6 ماه شناخت...دو طرف اگه عاقل باشن تو یه ماهم میتونن بشناسن بیشتر ازون یاور کنین جز لطمه زدن چیزی نداره
اگه طرف قاتلم از آب در بیاد نمیتونین نه بگین...عادت خیلی بده مخصوصا واسه دختر
اگه رفت و آمدا خونوادگی باشه خیلی کمک میکنه....
ایشالله همه جایی قسمتشون شه که دلشون خوش باشه..
:gol:

ولی به نظر من توو یه ماه نمیشه به شناخت رسید !!!!!
خیلـــــــی کمه !!!!!!!
(( تو یه ماه فقط میشه یه دید سطحی به طرف پیدا کردُ اگه خوب نباشه ُ خیلی فاصله فرهنگی ُ خانوادگی اینا زیاد باشه، بگــــــی نــــــــه !! :دی ))

آخرین ویرایش:
بالا