مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مارال من علاقه مندیام اینجوری شدن تازگیا: معماری، داخلی، منظر:) البته اون ته ته های دلم هم یه کوچولو به کلاس آشپزیو خانه داری و این چیزا علاقه مند شده لامصب:D
منم این:داخلیییییییییییییییییییییییییییی*1000000000000

آواتار آلا
امضای آلا
خخخخخخ:D
استادم میگه معماری واسه من بهتره اما من فقط داخلی میخوام فقطططططططط:cool:

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم
حدس و احساسم دربارش درست بود
دوسش ندارم! باشه واسه خودتوون!!!:D
من اینو ک میگی نشنیدم!!یعنی چی آخه؟؟؟ گرایش خاص و تک دانشگاه تهران!! بصورت آزاد با پول برگزار بشه؟؟اونم دقیقا باهمون سرفصل ها!!؟؟؟
الان دقیقا داره از گوشام دود میزنه بیرون از عصبانیت:exclaim:
اگه واقعا اینجوری باشه ک خیلی مسخره س!!!اما درنهایت واسه من فرقی نداره
من کارخودمو میکنم و راه خودمو میرم!حالا همه بخوان تو دانشگاه یالغوزآباد-!!!- دکترای داخلی بگیرن ی نه!
ممنونم از اطلاعاتت گلم

یکی از فامیلای ما داره داخلی تهران میخونه از این رشته پولیا به قول من:D ولی من کار به سر فصلاش ندارم که چی هست و چی نیست، میدونم ترمی با اجازتون 4 تا 5 میلیون میدن:surprised: شیرین میشه حدود 20 تومن :D
تازه این بنده خدا میگفت استادا هیچ زحمتی به خودشون نمیدن چون یه مشت مرفه بی درد ریختن تو کلاسا هیچی هم حالیشون نیس حالا استاد مگه بیکار بیاد واسه اینا وقت بزاره!!!

O . P . O . S

عضو جدید
اخه میگن تو معماری چیز جدیدی نیس ادامه ی همین طرح هایی هس که کارشناسی داریم....داخلی هم که وقتی یه عده بدون زحمت میرن ازین کلاسای چند ماه و بعد میشن یه پاچه مهندس خوببببببببب دیگه معلومه......
منظر هم نمیدونم.....
طراحی شهری هم از مواجهه با یه عالمه منبع جدید میترسم......

نمیدونم تو کدومش موفق تر میشم......

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اخه میگن تو معماری چیز جدیدی نیس ادامه ی همین طرح هایی هس که کارشناسی داریم....داخلی هم که وقتی یه عده بدون زحمت میرن ازین کلاسای چند ماه و بعد میشن یه پاچه مهندس خوببببببببب دیگه معلومه......
منظر هم نمیدونم.....
طراحی شهری هم از مواجهه با یه عالمه منبع جدید میترسم......

نمیدونم تو کدومش موفق تر میشم......
از نظر منبع که معماری و طراحی شهری در یک وضعیتن چون توی معماری هم چیزی نخوندیم :D مهم اینه که علاقه ش رو داشته باشی
از تالار شهرسازی هم یه پرس و جو بکن اونا بهتر شاید کمک کنن :)

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نظرتون در مورده این مطلب چیه؟
از وبلاگ http://irpcm.mihanblog.com/post/category/12 کپی کردم براتون، کلا این وبلاگ برا راهنمایی ارشد مدیریت پروژه و ساخت هست ولی بعضی مطالبش به درد ما هم میخوره

حالا اینو بخونین ببینم نظرتون چیه، فک میکنم مفید باشه.

واسه برنامه ریزی این نكات و در نظر داشته باشید:

1-دفتر برنامه ریزی برای خودتون تهیه كنید.آقای برزگر توضیحات كامل و خوبی در رابطه با برنامه ریزی گذاشته بودن تنها نكته ای كه می خوام اضافه كنم اینه كه حتما صبح اول وقت برنامه ریزی كنید. من خودم زمانی كه درس می خوندم اگه یه روز بد درس می خوندم شب قیل از خواب عذاب وجدان می گرفتم و جوگیر می شدم واسه فردا برنامه می نوشتم واسه 26 ساعت!!!!!!!!!! فرداش نه تنها به اون برنامه نمی رسیدم استرس اینكه نتونستم طبق برنامم درس بخونم حالمو بدترم می كرد. پس حتما صبح اول وقت با دید منطقی برنامه بریزید.

2-درسا رو با توجه به اهمیتشون بخونید.حالا این یعنی چی ؟ تو رشته ما مدیریت ضریب 4 داره زبان و مصالح و ایستایی هر كدوم ضریب 2. فرض كنید شما می خواین روزی 10 ساعت درس بخونید پس برنامتون می شه 4 ساعت مدیریت . 2 ساعت زبان . 2 ساعت ایستایی . 2 ساعت مصالح. مثلا اگه قراره 5 ساعت درس بخونید 2 ساعتشو مدیریت بخونید ایستایی و مصالح و زبانم هر كدوم یه ساعت.

3-ترتیب خوندن درسا بر می گرده به علاقه خودتون.یكی زبان و صبح اول وقت بهتر می فهمه یكی شب قیل از خواب. همون طور كه قبلا هم گفتم بهترین برنامه ریز خودتونید. ببینید چه زمانهایی ذهنتون بازتره بزارید واسه مباحث جدید و مهم. یه سری از كتابا مثل معماری دیجیتال و ... رو بزارید زمانهایی كه خسته اید. این جوری هم استراحت می كنید هم از تعداد منابعی كه باید بخونید كم می شه.

4-زیاد از حد واسه یه درس وقت نذارید.مثلا این طور نباشه كه تو یه روز 7 ساعت ایستایی خونده باشین. شاید به ظاهر 7 ساعت خونده باشین ولی عملا 3/4 ساعتش مفیده و بیش تر از اون ذهنتون تو اون مبحث قفل می كنه و بازده تون فوق العاده پایین میاد و عملا دارید زمان تونو از دست می دین.

5-عادت های زندگی تونو از خودتون نگیرید.یكی عادت داره صبح تا 10 بخوابه به جاش شبا تا 1/2 بیدار باشه. این آدم اگه بخواد از صبح اول وقت شروع كنه ممكنه صبح 7 بیدار شه ولی تا 10/11 ذهنش اصلا كارایی نداره و فقط وقتشو بیخود هدر داده. تا همون 10 اگه می خوابید و شارژ از 10 استارتشو می زد خیلی بهتر بود تا این جوری!!!

نكته خاص دیگه ای به ذهنم نمی رسه حالا اگه موردی بود كم كم به این موارد اضافه می كنم.

آخرین مطلب این كه من خودم یه چارت داشتم برای عملكرد روزانم. با استفاده از این چارت تو پایان هر روز می دیدم كه عملكردم تو اون روز چه طور بوده در نهایت تو یه هفته چی كار كردم. این چارت و برای استفادتون می ذارم اگه مایل بودین می تونید ازش استفاده كنید. ( الان یه مقدار زوده. من خودم از اول مهر جدی ازش استفاده می كردم)
توی این جدول ستون اول كه ساعات شبانه روزه. یه 24 ساعت به طور كامل اومده. ستون دوم میشه روز اول مثلا شنبه. یه ازای هر ساعت تو ستون شنبه 4 تا تقسیم بندی ریزتر می بینید كه هر كدوم یه ربعه. یعنی اولین مربع كوچیك 6 تا 6.15 است. دومین 6.15 تا 6.30. سومی 6.30 تا 6.45 و آخری هم 6.45 تا 7. به 7 كه رسیدین میره ردیف زیری. دوباره 4 تا ربع تقسیم بندی داره. همین طور تو ردیف های زیری می ره تا 5 صبح فرداش یعنی یه 24 ساعت كامل. 4 رنگ برای 4 تا درس اختصاص بدین( متلا مشكی مدیریت . آبی زبان و ...)
به ازای هر ساعتی كه درس می خونید تو برنامه با رنگ مربوط به اون درس مربعشو پر كنید. در پایان روز جمع ساعت هر درس و جمع كل مطالعتونو بنویسید. این كار دو تا مزیت داره: اولا در پایان هر روز پراكندگی مطالعتونو می بینید و اینكه كجاها زمانتونو هدر دادین و نقاط پرتتون كجاهاست. دومین موردم نسبت زمانی كه به هر درس اختصاص می دین و می بینید.
برای اینكه بهتر متوجه شین من برنامه خودمو می ذارم كه ببینید.

پیوست ها

• Schedual Chart.pdf
    282.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من الان این چارت برنامه ریزی رو برا خودم درست کردم، از بد روزگار فردا هم شنبه اول هفته است دیگه مجبورم از فردا شرو کنم:D

میخواستم فایل اکسلشو اپ کنم براتون ولی ارور میده اگه کسی خواست بگه براش ایمیل کنم یا بعدن براتون با حوصله آپلود میکنم الان خوابم میاد:)

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی مهندس
فایل اکسل این آخه آپلود کردن میخواد؟؟ 5مین هم تایم نمیبره درست کردنش
من ک تا بعداز امتحانات کلا همه چیو ترک کردم...

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی مهندس
فایل اکسل این آخه آپلود کردن میخواد؟؟ 5مین هم تایم نمیبره درست کردنش
من ک تا بعداز امتحانات کلا همه چیو ترک کردم...

میخواستی پز بدی اکسلت خوبه؟؟ دستت قویه؟؟ واسه بچه مردم فخر فروشی نکن، برو از خدا بترس مهندسسس:D

منم الان با این ضربه سهمگینی که بهم وارد کردی میخوام همه چیو ترک کنم جز این 504 لعنتی و که حالم ازش بهم میخوره، یعنی علنا دیگه شبا خوابام شده frank, valid, dilemma, confirm......... :confused: در این حد جو گیرم من:redface:

واقعا موندم از یه طرف میگم شرو کنم یکم فن بخونم میبینم از درسای دانشگاه عقب میمونم میخوام نخونم عذاب وجدان میگیرم، اگه رو برنامه پیش برم به همشون میرسم واقعا وقتمو زیاد هدر میدم
:(

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخواستی پز بدی اکسلت خوبه؟؟ دستت قویه؟؟ واسه بچه مردم فخر فروشی نکن، برو از خدا بترس مهندسسس:D

منم الان با این ضربه سهمگینی که بهم وارد کردی میخوام همه چیو ترک کنم جز این 504 لعنتی و که حالم ازش بهم میخوره، یعنی علنا دیگه شبا خوابام شده frank, valid, dilemma, confirm......... :confused: در این حد جو گیرم من:redface:

واقعا موندم از یه طرف میگم شرو کنم یکم فن بخونم میبینم از درسای دانشگاه عقب میمونم میخوام نخونم عذاب وجدان میگیرم، اگه رو برنامه پیش برم به همشون میرسم واقعا وقتمو زیاد هدر میدم
:(
زبانو تا کجا خوندی دخترک؟؟؟؟؟؟یا دعا میکنی امسال یه کوره دهات قبول شم یا سال بعد این بختک میفتم تو زندگیت:biggrin:.......

nazi6232

عضو جدید
بچه ها من لغتای 504 تموم کردم البته هر روز صبح کمی هم مرور میکنم......الان رفتم سراغ 1100..............
توصیه میکنم سریعتر برین سراغ 1100....چون لغتاش واقعا سخته....البته برا من اینجوری بود شاید برای شما راحتتر باشه.....;)

nasim666

عضو جدید
بچه ها من لغتای 504 تموم کردم البته هر روز صبح کمی هم مرور میکنم......الان رفتم سراغ 1100..............
توصیه میکنم سریعتر برین سراغ 1100....چون لغتاش واقعا سخته....البته برا من اینجوری بود شاید برای شما راحتتر باشه.....;)

من با چندتا از رتبه های برتر سالهای قبل که درصد زبانشونم زیاده حرف زدم، هیشکدوم 1100 رو توصیه نکردن و گفتن بعد تافل درک و گرامر بخونین ! الان برو بشین تافل و بخون یه نگاهی به سوالا بندازی 1100 بیشتر برا دکتری است نه ارشد! البته باز خودت میدونیاا;)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
504 رو چه جوری خوندی؟؟؟

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم دانشگاهی من با معدل پایین دتبه زیر 60 اوره فقط به یک طریق:
(به نقل مستقیم از خودش!) تشریف بردن موسسات تهران یکمی خرج کرده آمار رو گرفته که بله امسال از کتاب آقای فلانی به خاطر فلان مساله سوال نمیاد از فلانی میاد و بدین طریق چون مطلع گشته که منابع کدامینند فقط اونا رو خونده اگه زبانش خوب بود مسلما میتونست درصدش رو از 10 هم بالاتر بکشه ورتبه تک رقمی بشه!!!
نتیجه غیراخلاقی: علم بهتر است یا ثروت
نتیجه اخلاقی: به توانایی های خود اتکا کنید اگر پول زیادی برای خرج کردن ندارید و ساکن پایتخت هم نیستید!:D

فرح نوش جان میشه بگی این هم دانشگاهی تون کدوم موسسه واسه مشاوره رفته؟ و مشاورش کی بوده؟

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا من پیش نمیرمممممممم

شدم عین لاکپشت....

تا بیدار میشم شب میشه...
روز مث برق و باد میره
خدایاااااااااا
من قبول نمیشم...

راستی میشه بگید کلاسای تهران چجوریه؟؟؟؟
ینی مثلا کلاسای مرکز هزینه ش چقده؟ چند روز در هفته ست و ...؟

آخرین ویرایش:
سلام دوستان عزیز خوبید .خیلی خوشحالم که بازم با شما هستم . واقعا دارید خوب پیش میرید . یک لحظه به شما حسودیم شد . منم اگه شروع کنم میزارم برای بعد امتحانات و تحویل پروژه هام . الان وقت به فکر معدل این ترمم هستم . زبانم نمی شه قبلا ادامه دادم موقع امتحان ولش کنم . مجبورم روزی یک ساعت رو به این زبان اختصاص بدم . پیروز باشید . ;)

شدم عین لاکپشت....

تا بیدار میشم شب میشه...
روز مث برق و باد میره
خدایاااااااااا
من قبول نمیشم...

خانم مهندس واقعا شما هستید این حرف ها رو می زنید :child::child:. ( ای انرژی منفی ) نه سخت نگیر به خودت انشالله دانشگاه تهران می بینمت . پاشو با انرژی مثبت شروع کن :w11:. تو امسال قبولی یولیا خانم:w17:. توکلت به خدا باشه .

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم مهندس واقعا شما هستید این حرف ها رو می زنید :child::child:. ( ای انرژی منفی ) نه سخت نگیر به خودت انشالله دانشگاه تهران می بینمت . پاشو با انرژی مثبت شروع کن :w11:. تو امسال قبولی یولیا خانم:w17:. توکلت به خدا باشه .
آخه خیلی کند پیش میرم...

هروقتم برنامه خوب میریزم یه اتفاقی میفته

میخوام ببینم کند پیش رفتن عادیه یا من خیلی لاکپشتم

nazi6232

عضو جدید
آخه خیلی کند پیش میرم...

هروقتم برنامه خوب میریزم یه اتفاقی میفته

میخوام ببینم کند پیش رفتن عادیه یا من خیلی لاکپشتم

اولش همینه عزیزم .... انقدر به خودت فشار نیار.....یواش یواش سرعتت میره بالا......انقدرم به خودت انرژی منفی نده......;)

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش همینه عزیزم .... انقدر به خودت فشار نیار.....یواش یواش سرعتت میره بالا......انقدرم به خودت انرژی منفی نده......;)
مرسی عزیزم
انرژی مثبتهام میخوره به منفیا منفی در مثبت هم میشه منفی....

خخخخخ
چشم

انشالا همه با هم سال دیگه دانشگاه تهران

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان پلیز هلپ می
من دیگه دارم خل میشم....
10 تا جزوه متدین دانلود کردم... نمیدونم کدوم بهترینه. همه شم که نمیشه خوند!
میشه کسی که میدونه یه صفحه اول جزوه اصلیه رو برام بذاره ببینم کدوم فایلمو باید بخونم؟
ممنوننننننننننننن

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز

لغات زبان را حتما با لایتنر بخونید. یا دستی یا نرم افزار هر کدوم راحت ترید. اگه همین طوری بخونید و کنار بزارید یادتون میره. الان تافل یا 1100 هر کدوم را میخونی کنارش حتما متن زبان بخونید. اینو قبلا هم چند بار گفتم. خیلی کمک میکنه.

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من الان این چارت برنامه ریزی رو برا خودم درست کردم، از بد روزگار فردا هم شنبه اول هفته است دیگه مجبورم از فردا شرو کنم:D

میخواستم فایل اکسلشو اپ کنم براتون ولی ارور میده اگه کسی خواست بگه براش ایمیل کنم یا بعدن براتون با حوصله آپلود میکنم الان خوابم میاد:)

چارت خوبیه. منم پارسال واسه خودم درست کردم.

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبانو تا کجا خوندی دخترک؟؟؟؟؟؟یا دعا میکنی امسال یه کوره دهات قبول شم یا سال بعد این بختک میفتم تو زندگیت:biggrin:.......

مهندس این نه عین:cool: بعدش هم تو قبولی کچلوووو:D الان وقتتو بزار رو اسکیس، رتبت خیلی خوب شده سجاد، حالا من هی اینو بگم هی شما شکسته نفسی کن:D

من روزی یه درس نمیخونم شاید 2 3 روزی یکی خوندم این روزا، الان درس 23 هستم،

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
مهندس این نه عین:cool: بعدش هم تو قبولی کچلوووو:D الان وقتتو بزار رو اسکیس، رتبت خیلی خوب شده سجاد، حالا من هی اینو بگم هی شما شکسته نفسی کن:D

من روزی یه درس نمیخونم شاید 2 3 روزی یکی خوندم این روزا، الان درس 23 هستم،

خدا رو چه دیدی شاید دور از جون قبول نشد
باید همه جوانبو در نظر گرفت
:D

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا!!!!!!
یکی جواب منو بدهههههههههههههههههههههههههههه

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
لغات زبان را حتما با لایتنر بخونید. یا دستی یا نرم افزار هر کدوم راحت ترید. اگه همین طوری بخونید و کنار بزارید یادتون میره. الان تافل یا 1100 هر کدوم را میخونی کنارش حتما متن زبان بخونید. اینو قبلا هم چند بار گفتم. خیلی کمک میکنه.

به نظرت به جای 1100 واژگان تافلو بخونه بهتر نیست؟:D

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرت به جای 1100 واژگان تافلو بخونه بهتر نیست؟:D

تافل نصفش با 504 مشترکه اگه یکی را بخونی اون یکی را زودتر تموم میکنی. به نظر من خیلی فرق نمیکنه. چون زود شروع کردید. میرسید اونم بخونید. مهمتر از همه لغات کنکور سالهای گذشته است. و صد البته خوندن متن.
قبلا تو یه پست به تفصیل راجع به نحوه خوندن زبان و نظرم راجع به ترتیب کتابها بحث کردم.
اینم پستش : http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-سراسری-94?p=7481331&viewfull=1#post7481331

یکی دیگه: http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-سراسری-94?p=7474898&viewfull=1#post7474898

آخرین ویرایش:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
دوستان پلیز هلپ می
من دیگه دارم خل میشم....
10 تا جزوه متدین دانلود کردم... نمیدونم کدوم بهترینه. همه شم که نمیشه خوند!
میشه کسی که میدونه یه صفحه اول جزوه اصلیه رو برام بذاره ببینم کدوم فایلمو باید بخونم؟
ممنوننننننننننننن

عزیزم این جروه متدین 1 هست که بچه ها دستنویسش رو توی باشگاه گذاشته بودن، من تایپش کردم توی تاپیک جزوه ها آپلود کرده بودم: :smile:

http://www.mediafire.com/download/v46jvntjxleku0h/Motedayen1.pdf

این دو تا جزوه ، هر دو متدین 2 هست ولی واسه دو تا نرم مختلفه، خیلی با هم فرقی ندارن، یکیشو انتخاب کن بخون :
اگه عجله نداری متدین 2 رو می خوام تیر ماه تایپ کنم، اینجا آپلود کنم، :D تا اون موقع صبر کن

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
504 رو چه جوری خوندی؟؟؟

اینجوری خوندیم
.
.
.
.
.
.
.
.
.
:w10:
.
.
.
.
.
.
:D

شدم عین لاکپشت....

تا بیدار میشم شب میشه...
روز مث برق و باد میره
خدایاااااااااا
من قبول نمیشم...

راستی میشه بگید کلاسای تهران چجوریه؟؟؟؟
ینی مثلا کلاسای مرکز هزینه ش چقده؟ چند روز در هفته ست و ...؟

سلام یولیا جان:)
خب منم همینطورم ولی غوصه نمیخورم بابا:D
از حالا تمرین کن استرس نداشته باشی تو شب کنکور میخوای چیکار کنی؟:surprised:
نفس عمیق بکش با توکل شرو کن هر چقدر هم خوندی خدارو شکر چون خیلی ها همینم نمیتونن بخونن بخدا،
یادمه گفتی متاهل هستی اگه اشتباه نکنم، خیلی ها مثه شما هستن ولی فرصت برا درس خوندن ندارن واقعا جای شکر داره، ایشالا موفق باشی:)

سلام دوستان عزیز خوبید .خیلی خوشحالم که بازم با شما هستم . واقعا دارید خوب پیش میرید . یک لحظه به شما حسودیم شد . منم اگه شروع کنم میزارم برای بعد امتحانات و تحویل پروژه هام . الان وقت به فکر معدل این ترمم هستم . زبانم نمی شه قبلا ادامه دادم موقع امتحان ولش کنم . مجبورم روزی یک ساعت رو به این زبان اختصاص بدم . پیروز باشید . ;)

سلام
ما هم خوشحالیم که باز اینجایی
:)
تقریبا همه همین وضعیت و دارن بخاطره امتحانا، الان معدل واجب تره چون دیگه نمیشه تغییرش داد
:)

من پیشنهاد میکنم اول لغتای سالای قبل کنکور رو بخونی و تافل، چون همه توصیه میکنن حتما حتما اول اینارو بخونید که موجب پشیمونی نشه:)

چارت خوبیه. منم پارسال واسه خودم درست کردم.

آخجون
چقد خوب، الهی اسکیستو 90 درصد بزنی:)

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا