مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehrajavan

عضو جدید
پارادایمو هستم. خیلی هم واجب نیست عزیزم
اون چنتا جزوه خوب و کتاب کنکاش و نعیما کفایت میکنه
البته الان از یکی از دوستان که منظرو 53 زده بود پرسیدم گفت من هیچکدومو نخوندم فقط کتاب ماهانو خوندم.....

دقیقا همینا برای منظر کافیه . احتیاج نیست این همه کتاب برای منظر بخونی . کنکاش ماهان خوبه +جزوه های سعید عظمتی و خانه عمران خوبه

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا همینا برای منظر کافیه . احتیاج نیست این همه کتاب برای منظر بخونی . کنکاش ماهان خوبه +جزوه های سعید عظمتی و خانه عمران خوبه
کاش اگه میشد یکی از دوستان این 2 تا کتابو هم میذاشت که خیالمون راحت بشه
کتاب ماهان و پارادایم

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منابع به نظرم مشخصه . خیلی چیزه سختی نیست . بچه ها خودتون اینقد گرفتار منابع تو اینترنت نکنید . تو اینترنت بگردی هر کی یجوری منابع رو نوشته .
بخدا پارسال خیلی ها بودن تا روز آخر دنبال منابع بودن . همش میترسیدن منابع عوض بشه . امسالم مثل بقیه سالهای دیگه
به نظرم اولین کار اینه اول هدف تون رو مشخص کنید . بعد منابع رو مشخص کنید . بعد برنامه ریزی . بعد شروع .
یه چیزی هم که مهمه تکنیک های درس خوندنه و برنامه ریزیه . این دو خیلی میتونه مهم باشه . سعی کنید در مورد اصول مطالعه و برنامه ریزی هم اطلاعات لازم رو کسب کنبد تا با خیال راحت درس بخونید . یه چشم انداز مناسب هم واسه خودت طراحی کن تا روز کنکور

حرف شما درست اما بحث یکی دو تا سوال نیست سوالای منظر خیلی رو فاز مباحث اکولوژیک رفته مقاله های شاهچراغی و منصوری هم که درباره اکولوژی منظرو اینا بود چک کردم توش چیزی نبود
یعنی باید منتظر عصرکنکاش ( که همیشه کنکور 10-12 سال اخر رو چاپ میکنه ) بمونیم تا جوابا کشف بشه از کجاست؟:(

ترنج

عضو جدید
سلام بچه ها.خدا قوت;)
من رتبم خوب نشده و حوصله اسکیس کار کردن با این رتبه رو هم ندارم:redface:
اجازه هست منم بیام تو؟یا پشت در بمونم؟:cry:
البته من از اول تیر شروع می کنم.دوست دارم بهشتی قبول شم:D

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.خدا قوت;)
من رتبم خوب نشده و حوصله اسکیس کار کردن با این رتبه رو هم ندارم:redface:
اجازه هست منم بیام تو؟یا پشت در بمونم؟:cry:
البته من از اول تیر شروع می کنم.دوست دارم بهشتی قبول شم:D
سلام بفرما تو......منم امسال میرم اسکیس ولی نه برا قبولی برا تجربه بیشتر. ..منو نازی هم فقط برا بهشتی میخونیم همکلاسی

ترنج

عضو جدید
سلام بفرما تو......منم امسال میرم اسکیس ولی نه برا قبولی برا تجربه بیشتر. ..منو نازی هم فقط برا بهشتی میخونیم همکلاسی

منم فقط واسه تجربه می رم
مرررسی.خیلی خوشحالم که از حالا با همکلاسیای سال بعدم آشنا شدم!و خوشحال تر از این که همکلاسیای خیییییلی خوبی مث شما دارم;)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام سلام سلـــــــــــــــــــــــــــــــام :w30:
خوبین بچه ها؟ چیکارا کردین؟ چیا خوندین؟ من که هیچی فعلاً. اما به زودی شروع میکنم.
این بحث منابع و اینا چیه؟ من که فک میکنم تا یه سری منابع اصلی رو نخونیم نمیشه سراغ بقیه بریم. مثلاً گیرم 2تا سوال از منظر تو کتاب ماهان بوده اما ماهان جزو منابع ما و منابع با اولویت اول نیست. در نتیجه فعلاً بی خیالش میشیم تا منابع اولیه رو بخونیم و یه دانش کلی پیدا کنیم راجب درسا. بعد از اون میتونیم باز بر حسب اهمیت منابع دیگه رو بخونیم ، که چون مهماشو قبلاً خوندیم خیلی از مطالب تکراریه. شایدم تا اون موقع مشخص شد بعضی سوالای خاص از کجا اومدن!!! البته این نظر منه.

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهشتی خوش بگذرهههههههههه
من فقط هنرهای زیبا:thumbsup2:

آخ گفتی هنرهای زیبا و کردی کبابم.......:w22:

سلام سلام سلـــــــــــــــــــــــــــــــام :w30:
خوبین بچه ها؟ چیکارا کردین؟ چیا خوندین؟ من که هیچی فعلاً. اما به زودی شروع میکنم.
این بحث منابع و اینا چیه؟ من که فک میکنم تا یه سری منابع اصلی رو نخونیم نمیشه سراغ بقیه بریم. مثلاً گیرم 2تا سوال از منظر تو کتاب ماهان بوده اما ماهان جزو منابع ما و منابع با اولویت اول نیست. در نتیجه فعلاً بی خیالش میشیم تا منابع اولیه رو بخونیم و یه دانش کلی پیدا کنیم راجب درسا. بعد از اون میتونیم باز بر حسب اهمیت منابع دیگه رو بخونیم ، که چون مهماشو قبلاً خوندیم خیلی از مطالب تکراریه. شایدم تا اون موقع مشخص شد بعضی سوالای خاص از کجا اومدن!!! البته این نظر منه.

سلام به روی ماهت....:redface:
امروز داشتم یادت میکردم با خودم فک کردم چند وقت نیستی بیای اینجا بهمون انرژی بدی:)
بیشتر به ما سر بزن:)

آخرین ویرایش:

nazi6232

عضو جدید
هر متنی که به موضوعش علاقه داری بخون که بتونه جذبت کنه. یه کم که را افتادی از اینترنت متن های معماری در بیار. مثلا سایت arch daily.

کتاب دلتا خیلی خوبه ولی واسه تمرین درک مطلب و تست زدنه. این متن خوندن که من میگم هم برای یادگیری و تکرار لغاته هم نحوه کاربرد لغات و گرامر و خلاصه چفت و بست زبان انگلیسی.
یعنی در نهایت سراغ کتاب دلتا و کتابای مشابه هم برید و خوندن متن را فراموش نکنید.
حتی الان که زوده با دیدن فیلمهای انگلیسی با زیر نویس هم میتونید این کار را انجام بدید.

واسه متن من DELTA Key to the TOEFL Ibt رو پیشنهاد میکنم

مرسی از راهنماییتون......فداتون بشم که انقدر خوبید.............:smile:

arch_ro1

عضو جدید
سلام بچه ها منم اومدم من تازه واردم احساس غریبی میکنم من امسال اولین سالم بود که کنکور شرکت کردم ولی مجاز نشدم
من معماری غرب قبادیان رو خلاصه کردم یه چند تا از فصل های جهان زارعی رو هم
قرار 504بخرم و ایشاله شروع کنم

arch_ro1

عضو جدید
من یه سوالی داشتم جزوه جهان وغرب مانا قابوسی وجزوه معماری اسلامی نسیم عسگری رو از کجا دانلود کنم اگه کسی میدونه کدوم صفحه هست ممنون میشم نمیتونم کل صفحات جزوه های آزمون ارشد رو ببینم:book:

fatima86

عضو جدید
سلام بچه ها...
من این ترم ترم آخرمه میخوام شروع کنم...امانمیدونم ازکجاشروع کنم....
چه کنم..هنوزپروژه نهاییمو استارت نزدم..تابستونم بایدروپروژه کارکنم ارشدهم بخونم...کمکم کنین

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها...
من این ترم ترم آخرمه میخوام شروع کنم...امانمیدونم ازکجاشروع کنم....
چه کنم..هنوزپروژه نهاییمو استارت نزدم..تابستونم بایدروپروژه کارکنم ارشدهم بخونم...کمکم کنین

سلام مهندس من پارسال همین مشکل داشتم دور از جونت البته با این تفاوت که استادهای ما ادم نبودن و خیلی اذیت بی خود کردن و باعث شدن که از تموم زندگی عقب بیفتیم یک نصیحت دوستانه از کسی که حتی توی دوران 4سال دانشگاه حتی یک خط هم نداد بیرون براش بکشن حتی ارایه و فتوشاپ خودم زدم از همون اول که مبتدی بودم ،یک نصیحت دوستانه میکنم فقط کار دو در کن اماده گیر بیار یا بپیچون یا هر چی فقط جمعش کن بره ،البته نه یک جوری که معدلت خراب کنه من که زیاد وقت گذاشتم ولی چون استادهام ادم نبودن نمره حق را ندادن انشاله سر پل صراط ازشون میگیرم و باید جواب بدن که چرا معدل اینجور کردن الکی و با اینده ما بازی کردن ،هیچی مهمتر از ارشد وقت گذاشتن و خوندن نیست

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من یه سوالی داشتم جزوه جهان وغرب مانا قابوسی وجزوه معماری اسلامی نسیم عسگری رو از کجا دانلود کنم اگه کسی میدونه کدوم صفحه هست ممنون میشم نمیتونم کل صفحات جزوه های آزمون ارشد رو ببینم:book:

ر.ک ب پیج اول تاپیک جزوات ارشد
ب لطف زحمات مدیران و دستیارای گلشون اونجا لینک هر کدوم از منابع داده شده!!

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزرا جان خیلی از این شیت ها دیدم . مشکل ما اینه که داریم همون کار های قبلی رو با رنگ و لعاب تازه ای تقلید می کنیم و آخرش ادعا می کنیم معمار خلاقیم و خیلی تلاش می کنیم . چرا معماری به این شکل و صورت جلو میره

نه نه اقا اردشیر اشتباه نکنید من منظورم این بود که اگه شیت بندی را نمی دونه چیه اول یک نگاه بندازه که حساب کار دستش بیاد بعد بشین و فک کنه که چی را باید چه جور بزنه ،اتفاقا من از اونایی بودم که همیشه سعی یم کردم یک چیز جدید بزارم تیو کارم یادمه ترم های اخر یکبار یکی از هم کلاسی هام زنگ زد گوشی امی ک سوال بپرسه و.... ته اش برگشت گفت خانم..... جان خودت بگو چند روز دیگه چه بلایی میخوای سرمون بیاری ،باز چی کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من معتقدم اگه موقع یک کار جدید یک چیز جدید تیو کار نباشه یعنی پیشرفت نکردیم البته یان مال دوران دانشجویی بود ها ما باید سعی کنیم از صفر به یک جایی برسیم کم کم نه یکهو هم ،من برا طرح موزه ام به جای سایت پلان یک حالت ماکت شهر زدم تیو یک شیت کاغذی سایتمون روی یک تپه بود که از اون بالا دید داشت به شهر توی یک شیت 100*70 زدم کل کارم 100در70 بود کار نایسی بودش حیف که توی اسباب کشی روز قبل ارایه شکست و ندادمش به استاد کلی براش گریه کردم

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یولی که خوبه سحر جان، مفید مختصر، به منم بگین آلو:D دوره هم بهموم خوش بگذره:)

به منم بگین هلو :surprised:

یعنی انسانهای سرخوشی هستیم با این وضع درس خوندن من اخه باد تهرانم به من نمیخوره :biggrin::D

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخ گفتی عذرا!!!!! دخترخاله م معماری دوس داره بخونه بهش میگم آخه تو منو داری مشکلی نداری که :D[/QUOTE]

سحر جان عزیزم مگه عقلت را از دستت دادی که برا خودت دردسر درست میکنی ،اینجاب رسما همین جا اعلام میکنم کسی را تشویق به معماری نکیند از اشناهاتون زیرا برای اینکه ته اش باید مث ........براشون کار کنید تجربه اش اینه که داداش خودم الان ترم 4هستش و هر ترم پروژه هاش گردن منه
یولی که خوبه سحر جان، مفید مختصر، به منم بگین آلو:D دوره هم بهموم خوش بگذره:)

یعنی انسانهای سرخوشی هستیم با این وضع درس خوندن من اخه باد تهرانم به من نمیخوره :biggrin::D

خوش به حالتون که این قدر حوصله سر خوش بازی را دارید
دوستان برید بخونید ما هم بعد ماه رمضون یا اخرا تابستون بهتون احتمالا بپیوندیم شیاد هم زودتر شاید هم دیرتر دیگه هیچ وقت تیو عمرم برنامه ریزی نمی کنممممممممممممممممممممممممم

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیلی باحالی هلو جون.....منم دست کمی از شما ندارم ...درسا برام تکراریه انگیزه ای برا خوندن ندارم ... .

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به روی ماهت....:redface:
امروز داشتم یادت میکردم با خودم فک کردم چند وقت نیستی بیای اینجا بهمون انرژی بدی:)
بیشتر به ما سر بزن:)

مرسی عزیزم. لطف داری. :gol: ایشالا شروع که بکنم پایه ی این تاپیک میشم حتماً. میخوام آخه با دست پر بیام. دورادور حواسم بهتون هست. پست هاتونو میخونم. ایشالا به زودی همراهیتون میکنم.
دوستای خوبم تورو خدا انقد اسپم نذارید. سوالای هر مبحثو تو تاپیک خودش بپرسید. اگرم اسپم میذارین زود پاک کنین که انقد زود زود صفحات پر نشه. مرســــــــــــی :gol::gol:

nazi6232

عضو جدید
مرسی عزیزم. لطف داری. :gol: ایشالا شروع که بکنم پایه ی این تاپیک میشم حتماً. میخوام آخه با دست پر بیام. دورادور حواسم بهتون هست. پست هاتونو میخونم. ایشالا به زودی همراهیتون میکنم.
دوستای خوبم تورو خدا انقد اسپم نذارید. سوالای هر مبحثو تو تاپیک خودش بپرسید. اگرم اسپم میذارین زود پاک کنین که انقد زود زود صفحات پر نشه. مرســــــــــــی :gol::gol:

سلام عزیزم..... جات خالی بود......
منم با این قضیه موافقم....هر بار میام...میبینم بچه ها کلی حرفای دوستانه رد و بدل کردن........بچه ها خواهشا این حرفارو با پیام خصوصی بفرستین .....مرسی
این برا همه خوبه....بعدا که خواستین مطلبی پیدا کنین مجبور نیستین این همه رو بگردین و پیج هم پر میشه از مطالب مفید که هم خودمون هم بقیه دوستان راحتتر استفاده میکنن ازش..............مرسی

nazi6232

عضو جدید
اینجا بیشتر از اینکه بخواد راهنمایی کنه بیشتر شده پیغام فرستان های الکی و بیخودی برای هم دیگه . بریم فیس بوک بهتره تا اینجا .
کنکور رو همینجوری میخواین امتحان بدین ؟؟؟ بهتر نیست اینجا اطلاعات علمی ردو بدل کنیم تا اینکه بگیم من حالم بده یا دیشب قورمه سبزی خوردم!!! .
خدایش اگه قراره امتحان کنکور بدین . بشینید برنامه ریزی کنید منابع درست رو در بیارین ، نحوه مطالعه و خوندن رو یاد بگیرید / حرکت کنید شروع کنید نه اینکه همش بیان اینجا دردل کنید .

قربون دهنت.......بچه ها یه تکونی بخورین خواهشا......

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من نمیدون بچه ها شمایی که میگین بیاین یه کار مفید انجام بدیم منظورتون چیه :smile:
اگه قرار به رفع اشکاله هر درسی تاپیک رفع اشکال داره میتونیم بریم اونجا و اینجا هم لینک پستمونو بذاریم
اگه قرار به تبادل اطلاعات تاپیک جزوه ا و نکته های مهم من رو داریم
شما بگین چجوری کمک کنیم به هم ما هم بکنیم :) اینجا بیشتر واسه اینه که حال و هوای خوندن رو حفظ کنیم همین که یکی میگه من زبانم رو خوندم اونیکی میگه چجوری و قبلی جواب میده یا نمیده خودش یه کمکه که یه تلنگر بشه پس میشد خوند !!
همین که کسی میاد از پروژه ش راهنمایی میخواد یعنی به جو اینجا کمک کرده
انتظار هم نداشته باشیم بیایم برنامه ریزیمون رو بذاریم اینجا چون اصلا ادم با شرایط خودش نمیتونه وفق بده یکی عین من مفلوک پایان نامه داره یکی تحویل پروژه داره یکی امتحان تئوری داره اون یکی اسکیس داره بعدی حال نداره اون یکی وقت نداره فلانی بهمان نداره گاهی یه چند نفر هم به طور نامحسوس حضور دارن که گاهی ظهور میکنن تا اینجای تاپیک منابع اصلی رو مشخص کردیم هرکس با توجه به برنامه شخصیش میتونه بخونه یا نخونه 60 نفر هم تاالان تجربه شونو گفتن
حالا هرکسی هم که مطالعه کرده ما استقبال میکنیم ازش بیاد روش خوندنش رو بگه با ذکر مزیت و معایبش ( که باز اونم فردیه ولی خب تجربه همیشه ارزش شنیدن و فکر کردن رو داره)
من شخصا از این تاپیک تا زمانیکه منابع پایه رو نخوندیم هیچ توقعی ندارم جز حفظ همون حال و هوای کنکور و کمک روانیه (یه چیز تو مایه های تابلو ی آرزوها و کائنات و اینا :دی):) اینجا ما استارت رو زدیم خوندنش با همت خودمونه
به جرات میگم با توجه به حضور مدیریتی و غیرمدیریتی م توی سایت های معماری اینجا بهترین و علمی ترین جو رو داره حتی با وجود اسمپهاش
با هم مهربون باشیم :D

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من نمیدون بچه ها شمایی که میگین بیاین یه کار مفید انجام بدیم منظورتون چیه :smile:
اگه قرار به رفع اشکاله هر درسی تاپیک رفع اشکال داره میتونیم بریم اونجا و اینجا هم لینک پستمونو بذاریم
شما بگین چجوری کمک کنیم به هم ما هم بکنیم :) اینجا بیشتر واسه اینه که حال و هوای خوندن رو حفظ کنیم همین که یکی میگه من زبانم رو خوندم اونیکی میگه چجوری و قبلی جواب میده یا نمیده خودش یه کمکه که یه تلنگر بشه پس میشد خوند !!
انتظار هم نداشته باشیم بیایم برنامه ریزیمون رو بذاریم اینجا چون اصلا ادم با شرایط خودش نمیتونه وفق بده یکی عین من مفلوک پایان نامه داره یکی تحویل پروژه داره یکی امتحان تئوری داره اون یکی اسکیس داره بعدی حال نداره اون یکی وقت نداره فلانی بهمان نداره گاهی یه چند نفر هم به طور نامحسوس حضور دارن که گاهی ظهور میکنن تا اینجای تاپیک منابع اصلی رو مشخص کردیم هرکس با توجه به برنامه شخصیش میتونه بخونه یا نخونه 60 نفر هم تاالان تجربه شونو گفتن
حالا هرکسی هم که مطالعه کرده ما استقبال میکنیم ازش بیاد روش خوندنش رو بگه با ذکر مزیت و معایبش ( که باز اونم فردیه ولی خب تجربه همیشه ارزش شنیدن و فکر کردن رو داره)
من شخصا از این تاپیک تا زمانیکه منابع پایه رو نخوندیم هیچ توقعی ندارم جز حفظ همون حال و هوای کنکور و کمک روانیه (یه چیز تو مایه های تابلو ی آرزوها و کائنات و اینا :دی):) اینجا ما استارت رو زدیم خوندنش با همت خودمونه
به جرات میگم با توجه به حضور مدیریتی و غیرمدیریتی م توی سایت های معماری اینجا بهترین و علمی ترین جو رو داره حتی با وجود اسمپهاش

کم مونده واسه درخواست راهنماییم اخطار بگیرم دیگه...:w05:
.
.
.......:cry:

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز

من با نظر سحر کاملا موافقم اینجا بیشتر شبیه همون تابلو کائنات هست، من میام اینجا که با همین حرفا انرژی بگیرم همین که میبینم مثلا مارال به فکر شیت بندیه منم یه تکونی به خود میدم، البته نه از اون تکونا:D تکونای مثبت،
بعد هم تازه بخواد اینقد جدی و خشک پیش بریم که تا یک ماه دیگه نابود میشیم، تا به هم رسیدیم بگیم سلام مهندس 78 درس از 504، شونصد صفه پیرنیا، 120000 تا تست درک، خدافظ شما...:|
به نظرم اینقد جدیت لازم نیس تو این راه، همه ی اونایی که موفق شدن رو برنامه هم به تفریح و خندشون رسیدن هم به درسشون،
بعدم بعضیا موضورو زیادی گنده میکنن 20 صفحه اسپم کجا بوده که ما ندیدیم تازه بعضیا واسه تشکر از یه پست یه پست دیگه میزار!!!ن من خودم به شخصه مخالف این کارم خب دکمه تشکر واسه عمه من نیس که:D اونو بزنی به کسی بر نمیخوره والا تو انرژیتون هم صرفه جویی میشه:D
، به هر حال کار گروهی این چیزارو داره، یه حرف و خنده و خاطراتی پیش میاد دیگه بقیه اینقد سخت نگیرن...... دیگه هم این بحث و ادامه ندید لطفا من اعصاب ندارم
:D

من با نظر سحر کاملا موافقم اینجا بیشتر شبیه همون تابلو کائنات هست، من میام اینجا که با همین حرفا انرژی بگیرم همین که میبینم مثلا مارال به فکر شیت بندیه منم یه تکونی به خود میدم، البته نه از اون تکونا:D تکونای مثبت،
بعد هم تازه بخواد اینقد جدی و خشک پیش بریم که تا یک ماه دیگه نابود میشیم، تا به هم رسیدیم بگیم سلام مهندس 78 درس از 504، شونصد صفه پیرنیا، 120000 تا تست درک، خدافظ شما...:|
به نظرم اینقد جدیت لازم نیس تو این راه، همه ی اونایی که موفق شدن رو برنامه هم به تفریح و خندشون رسیدن هم به درسشون،
بعدم بعضیا موضورو زیادی گنده میکنن 20 صفحه اسپم کجا بوده که ما ندیدیم تازه بعضیا واسه تشکر از یه پست یه پست دیگه میزار!!!ن من خودم به شخصه مخالف این کارم خب دکمه تشکر واسه عمه من نیس که:D اونو بزنی به کسی بر نمیخوره والا تو انرژیتون هم صرفه جویی میشه:D
، به هر حال کار گروهی این چیزارو داره، یه حرف و خنده و خاطراتی پیش میاد دیگه بقیه اینقد سخت نگیرن...... دیگه هم این بحث و ادامه ندید لطفا من اعصاب ندارم
:D

آلا جان ، من تحت تاثیر نوشته هات شدم و اشکم سرازیر شد:crying2::crying2: . از یک لحاظ هم درست می گن ما تصمیم داریم این چند ماه رو درست و همراه با هم درس بخونیم ولی با این تفاوت اینجا شده سایت معرف میوه ها به دوستان ، یکی آلو ، یکی هلو ، یکی سیب ، باشه اشکالی نداره منم گلابی :w15:خوبه . ولی بیام یکم جدی به این پیام دوستمون فکر کنیم :w20::w20::w20::w20:. من یک نفر تسلیمم به درخواست دوستان.:redface: چه باید کرد . به راستی که این چنین است .

arch_ro1

عضو جدید
سلام بچه ها من دو تا درس از 504 رو خوندم البته کتاب رو دیروز گرفتما:redface: +فصل امریکای میانه جهان زارعی رو.
پس چرا دیگه کسی نمیگه چی خونده تا کجا ما اومدیم شروع کنیم انرژی بگیریم از شما ولی مثل اینکه شما تعطیل کردین رفتین هان؟؟؟؟:mad::mad::w06:
در ضمن یه توصیه زبان رو حتما با سایت ممورایز بخونین عالیه
من رفتم شب یه سر دیگه میزنم تا اون موقع همه بگن چی خوندن :thumbsdown::thumbsdown: افتااااااد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا