[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

hp6

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان و بالاخص مناطق نفت خیزی ها

آقا ماها که قبل عید مصاحبه گزینش هم رفتین و همه کارامون انجام شده، کسی میدونه کی دعوت به کاره؟؟؟؟؟؟؟؟
من هرچی به 5طبقه زنگ میزنم میگن جواب گزینش نیومده فعلا.

مردیم از استرس. :cry::cry:
خواهشا اگه کسی خبر موثقی داره بگه.

ممنون از همه دوستان و آرزوی توفیق

منم تماس گرفتم دقیقا همینو گفتن
واقعا شرایط انتظار سختی است

icofc

عضو جدید
سلام
من تکمیل ظرفیت 16 آبان، زاگرس جنوبی ام
آخر بهمن رفتم طب و گزینش
جواب گزینش هنوز نیومده
جواب طب اواخر اسفند اومد

pogc&spgc

عضو جدید
***************POGC*****************
دوستان بوشهری قبول شده در POGC،
تصمیم بر این شد که روز شنبه مورخه 31/1/92 ساعت 8 صبح روبه روی استانداری بوشهر تجمع کنیم که این تجمع به سه منظور انجام میشه
1- درخواست احیای حقمون از استانداری
2- جمع کردن امضاء که یکی از نماینده گان مجلس درخواست کرده
3- آشنایی با یکدیگر جهت هماهنگی های بعدی

*خواهشمند است همه حظور پیدا کنن اگه براشون مهمه
*لطفا اطلاع رسانی کنید
*سعی کنید خودتون بیایید و اگه غیرممکن بود یه نماینده بفرستید​

saeid Z

عضو جدید
بر حل مشکل بچهای ‏POGC‏ همه باید بسیج بشن،حضوری یا تلفنی فشار بیاریم تا زوتر تکلیفمون مشخص شه...وگر نه حالا حالا از استخدامی خبری نیست.

asalooasalooyeh

عضو جدید
سلام خدمت همه مهندسين گل:gol::gol:

از بچه هاي سازمان منطقه ويژه اقتصادي پارس كسي ميدونه كي دوره آموزشي ميفرستن:que::que:

چند صفحه قبل بچه ها نوشته بودن ارديبهشت هست.:warn:

آيا اين واقعيت داره:que:

كسي خبري داره:que:

لطفا اگر كسي ميدونه اطلاع بده:gol:

با تشكر فراوان :w27::w27:

amir.bu

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان pogc
ازتون خواهش می کنم برای گرفتن حقتون یه تلاشی بکنین. ترا به خدا نماینده های شهرهاتون که دم دستتون هست به اونا مراجعه کنین. پیش نماینده ولی فقیه آیت الله صفایی برین. امروز فهمیدم که اینها خیلی تاثیر داره.
من از شنبه تا حالا تو شرکت ملی نفت و شرکت نفت و گاز پارس بودم. رفتم وزارت نفت. تونستم مدیر دفتر معاون نیروی انسانی وزیر خانم تقوی را ملاقات کنم. تعدادی از بچه ها با پیگیری هایی که کردن تونستن خود معاون وزیر هم ببینن و برای تعیین تکلیف ما کار رو به جریان بندازن. معاون وزیر هم به قسمت کارشناسی مربوط به نقل و انتقالات در ساختمان شهید تندگویان نامه زد. قرار است که تامین نیروی انسانی شرکت نفت و تامین نیروی انسانی شرکت گاز جلسه برگزار کنند تا نتیجه را به معاون نیروی انسانی وزیر ابلاغ کنند.
توجه داشته باشین که اگه شرکت گاز هم مارو نخواد تنها راهی که می تونیم سریع بریم سر کار خود نفت و گاز پارس هست چون اگه بخوان مارو به شرکت های دیگه تابع نفت بدهند باید منتظر رسیدن بچه هایی که دارن تو اردیبهشت آزمون می دهند بمونیم تا بتونیم دوره بریم.
الان فقط همت شماها رو می طلبه که از طریق نماینده مجلس و نماینده ولی فقیه یه تلنگر به اینا بزنیم تا کارمون سریعتر انجام بشه.
اگر کسی می خواد به صورت حضوری پیگیر کار بشه بهتر است از طریق مهندس قلعه بانی و شخص وزیر پیگیری کند چون این مسئله در حوزه اختیارات این دو فرد است. البته رئیس تامین نیروی انسانی شرکت نفت آقای غفاری نیز در جریان قضیه هستند و اطلاع دارند.

Yadavaran

عضو جدید
[
13:33
1392/1/21

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران خبر داد:[h=5]برگزاري آزمون استخدامي شركت نفت در ارديبهشت ماه/ چارچوب آزمون هاي استخدامي نفت تغيير كرد[/h]
آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران، ارديبهشت ماه امسال براساس گروه هاي شغلي مورد نياز شركت ملي نفت برگزار مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران درباره تغييرات صورت گرفته در آزمون استخدامي اين شركت در سال‌جاري گفت: آزمون‌هاي استخدامي در دوره‌هاي گذشته برمبناي رشته تحصيلي برگزار مي‌شد، حال آنكه در آزمون امسال گروه شغلي داوطلبان مورد توجه است.
عباس خنيفر با تاكيد بر اين كه جذب نيروي انساني به شيوه گذشته نمي‌توانست اهداف صنعت نفت را محقق كند، تصريح كرد: توجه به گروه شغلي افراد در آزمون امسال موجب شده تا دانش‌هاي تخصصي مورد نياز براي مشاغل صنعت نفت طراحي شود.
وي هدف از تغيير در شيوه برگزاري آزمون‌هاي استخدامي را جلوگيري از ريزش نيروي انساني در كنار تامين اهداف صنعت دانست و خاطرنشان كرد: زماني كه آزمون براساس رشه تحصيلي متقاضيان برگزار مي‌شود در نهايت مي‌توانيم اين افراد را از نظر صلاحيت علمي غربال كنيم، ولي به دليل نامشخص بودن سمت و گروه‌هاي شغلي، فرد پذيرفته شده تا آخرين لحظه از محل خدمت و شغل آتي خود اطلاعي ندارد.
خنيفر با بيان اين كه همين بي‌اطلاعي مي‌تواند به عاملي مهم در ريزش نيروي انساني تبديل شود، گفت: در چنين شرايطي ممكن است فرد پذيرفته شده در آزمون تمايلي به حضور در يك شركت، منطقه جغرافيايي و گروه شغلي خاص نداشته باشد و از فرآيند جذب خارج شود.
وي افزود: حالت ديگري كه به صنعت نيز آسيب مي‌زند اين است كه فرد در فرآيند جذب باقي بماند ولي بعد از مدتي انگيزه اوليه خود را به دليل عدم همخواني با گروه شغلي مورد علاقه‌اش از دست بدهد و از صنعت خارج شود.
مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران تاكيد كرد: براي جلوگيري از بروز چنين اتفاق‌هايي و تضمين بيشتر ماندگاري نيروها، جذب در اين دوره براساس گروه‌هاي شغلي طراحي شد و اين امكان براي متقاضيان به وجود آمد كه از همان ابتدا گروه شغلي و محل اشتغال خود را انتخاب كنند.
جذب نيروي انساني براساس ٥٥ گروه شغلي
خنيفر، مجوزي كه براي جذب نيروي انساني صادر شده است را شامل ٥٥ گروه شغلي براي خدمت در ١٧ استان كشور اعلام كرد و افزود: اين مجوز براي جذب نيرو در مقاطع تحصيلي كارداني و بالاتر از آن صادر شده است.
وي خاطرنشان كرد كه آزمون كتبي در روزهاي پنج‌شنبه و جمعه (پنجم و ششم ارديبهشت ماه امسال) و همزمان در ٨ حوزه اصفهان، اهواز، بندرعباس، تهران، تبريز، شيراز، كرمانشاه و مشهد برگزار مي‌شود.
ثبت نام ١٢٩ هزار نفر براي شركت در آزمون
خنيفر تعداد داوطلباني را كه براي شركت در آزمون سال جاري ثبت نام كرده‌اند ١٢٨ هزار و ٩٤٣ نفر دانست و بيشترين تعداد ثبت نام‌شدگان را مربوط به استان خوزستان عنوان كرد.
وي با بيان اين كه تعداد ٣٣ هزار و ٨٦٠ نفر از خوزستان براي شركت در آزمون ثبت نام كرده‌اند، اضافه كرد: رتبه دوم متعلق به استان فارس با ١٧ هزار و ٩٦٥ نفر است و رتبه سوم با ١١ هزار و ٦١١ نفر در اختيار تهران قرار دارد.
به گفته او كمترين ميزان مشاركت نيز مربوط به استان سيستان و بلوچستان با تعداد 220 نفر بوده است.
مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران درباره رشد قابل توجه براي شركت در آزمون ٩٢ نيز اظهار داشت: در دوره گذشته كه براي جذب 4907 نفر كسب مجوز شده بود حدود ١٢٨ هزار نفر در آزمون ثبت نام كردند، حال آنكه در اين دوره با وجود كاهشي كه در تعداد مجوز جذب داشتيم ( ٢ هزار و ٦٧٦ نفر)، شاهد ثبت نام نزديك به ١٢٩ هزار نفر هستيم.

icofc

عضو جدید
سلام تبريك ميگم
كي رفتيد برا مصاحبه عقيدتي؟
خودشون بهتون زنگ زدن يا شما زنگ زديد؟

ممنون
اواخر بهمن رفتم
خودم زنگ زدم پیگیری کردم
به گزینش زنگ نزدم
از شرکت پرسیدم ببینم نامم رسیده یا نه
شما کدوم شرکتی؟

555ali

عضو جدید
سلام...به نظر من هرچند خیلی اذیت شدین ومعطل موندین ولی اگه برین شرکت گاز خیلی سود کردین.... بابا pogc مفت نمیارزه ... انچه عیان است چه حاجت به بیان است نمونه هاشوبراتون میگم خودتون قضاوت کنین ...اول اینکه کارانه وپاداش تعطیل شد که هیچ اضافه کاری رو هم دارن بر میدارن ماه قبل نصف شد حالا این ماه که دیگه هیچ.بعضی فوقالعاده هاروهم که قطع کردن ...دستمال کاغذی اصلا پیدا نمیشه به جای دستمال کاغذی دستمال توالت میارن تو اتاق و خداییش این دیگه اخرشه تلفن اداره یک هفته بخاطر بدهی قطع بود حتی تلفن ریس منطقه هم قطع بود یک خر تو خری شد که بیا ببین...اما دوستان ما تو شرکت گاز کارانه و پاداش که قبل عید گرفتن هیچ اضافه کاری هم فول .. کمپ و خوابگاه pogc رو نگاه کن کمپ شرکت گازو نگاه کن کنارهم هستن اما زمین تا اسمون فرق دارن...

mahpok

عضو جدید
سلام
امروز زنگ زدم pogc به خانم شیبانی گفت اسامیتون رو فرستادیم شرکت ملی گاز خیابان آبان دوم میتونین از آقای امیری پیگیر باشید مثل اینکه آقای امیری مدیر منابع انسانی شرکت گازه. انشالله اگه همه پیگیر باشند و مثل دیگر بچه ها از طریق وزارت خونه یا شرکت نفت و یا هر جای دیگه اقدام کنیم روند استخدام میتونه سریعتر پیش بره انشالله.

اير

عضو جدید
ممنون
اواخر بهمن رفتم
خودم زنگ زدم پیگیری کردم
به گزینش زنگ نزدم
از شرکت پرسیدم ببینم نامم رسیده یا نه
شما کدوم شرکتی؟

نفت و گاز شرق
خدا راشكر امروز بهم از شركت زنگ زدن گفتن يكم ارديبهشت خودتو به شركت معرفي كن
گزينش من با تحقيقات محلي تموم شد

آخرین ویرایش:

icofc

عضو جدید
نفت و گاز شرق
خدا راشكر امروز بهم از شركت زنگ زدن گفتن يكم ارديبهشت خودتو به شركت معرفي كن
گزينش من با تحقيقات محلي تموم شد

یعنی چجوری معرفی کنید؟
گفتن کجا بیاید؟
آموزشی کی هست و کجا؟

honestman

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان

چند تا سوال
1.آیا کل گروه 5 رو به spgc معرفی کردن؟:surprised:
2.از گروه های قبلی چی؟کسی رو منتقل کردن ؟و آیا به خودشون گفتن؟:eek:
از دوستان گروه 1و2و3و4 کسانی که از وضعیت خودشون (انتقال یا عدم انتقال) خبر دارن خواهش میکنم اطلاع رسانی کنن و اینکه چگونه با خبر شدن از وضعیتشون؟ با تشکر فراوان از همه دوستان:redface:

saleh-sinava

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان

چند تا سوال
1.آیا کل گروه 5 رو به spgc معرفی کردن؟:surprised:
2.از گروه های قبلی چی؟کسی رو منتقل کردن ؟و آیا به خودشون گفتن؟:eek:
از دوستان گروه 1و2و3و4 کسانی که از وضعیت خودشون (انتقال یا عدم انتقال) خبر دارن خواهش میکنم اطلاع رسانی کنن و اینکه چگونه با خبر شدن از وضعیتشون؟ با تشکر فراوان از همه دوستان:redface:

با سلام
والله هیچ کدوم از بچه های 4 گروه قبل اطلا عات دقیق و قابل قبولی ندارن و اکثر درگیر شایعات عجیب و غریب در این زمینه هستن

Arbitrage

عضو جدید
سلام
امروز زنگ زدم pogc به خانم شیبانی گفت اسامیتون رو فرستادیم شرکت ملی گاز خیابان آبان دوم میتونین از آقای امیری پیگیر باشید مثل اینکه آقای امیری مدیر منابع انسانی شرکت گازه. انشالله اگه همه پیگیر باشند و مثل دیگر بچه ها از طریق وزارت خونه یا شرکت نفت و یا هر جای دیگه اقدام کنیم روند استخدام میتونه سریعتر پیش بره انشالله.

سلام

آقای اساعیل امیری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت نفت و گاز پارس هستند. یعنی مافوق و رئیس آقای اعتمادی.

iman-bonapart

عضو جدید
سلام
دوست من تو spgc کار میکنه میگه حتی بعضی از اونایی که رفتن نفت و گاز پارس و مشغول کار هستن (از آزمون 90) اونا رو هم میخوان انتقال بدن spgc. میگه حدود 100... 150 نفر رو اسم دادن. به نظر من spgc خیلی عالیه حتی بهتر از pogc. از نظر نظم و سیستم منظورمه. دوستم هم خیلی راضیه . نگران نباشین

honestman

عضو جدید
سلام
دوست من تو spgc کار میکنه میگه حتی بعضی از اونایی که رفتن نفت و گاز پارس و مشغول کار هستن (از آزمون 90) اونا رو هم میخوان انتقال بدن spgc. میگه حدود 100... 150 نفر رو اسم دادن. به نظر من spgc خیلی عالیه حتی بهتر از pogc. از نظر نظم و سیستم منظورمه. دوستم هم خیلی راضیه . نگران نباشین

سلام
بابت اطلاع رسانی ممنون

خیلی پارامترها این وسط مهمه

1.ما شرکت نفت بودیم ولی spgc شرکت گازی مسلما بسیاری بچه ها اگه آزمون گاز بود شرکت نمیکردن :mad:
2.با فرض انتقال معلوم نیست دوباره آموزشی داشته باشیم یانه مصاحبه داشته باشیم یا نه ( اگه باشه این یعنی بلا تکلیفی 6 ماه 7 ماه...):(
3.همه این ها یک طرف عدم اطلاع رسانی شرکت یک طرف الان معلوم نیست که اون 100 و150 نفری که مشغول کارن وباید منتقل بشن کیا هستن این بلاتکلیفی کلی ایجاد سردرگمی: اتلاف عمر: نگرانی واسترس میکنه که به نظر من از 100 تا فحش بدتره:razz:
4.این وسط برا اونایی که مشغول کار بودن ومنتقل میشن تحمل این وضع خیلی بدتره:mad:

saeid Z

عضو جدید
طی تماس هایی که با افراد مختلف از جمله آقای مراد کرمی تامین نیروی گاز داشتم قرار شد این هفته جلسه ای با وزیر برای تصمیم گیری در مورد وضعیت ما قبولی های آزمون گرفته بشه. شماره تلفن ها رو میذارم بقیه دوستان هم پیگیر باشید و اگه خبری شد اطلاع بدین.
غفاری تامین نیرو نفت 02166412204

امیری امور اداری گاز 02184877214

مراد کرمی تامین نیرو گاز 02184877166

سلحشور تامین نیروی انسانی نفت 02161622010
02161622014

555ali

عضو جدید
سلام

سلام

بعد از ده جا زنگ زدن اخرش تونستم از زبون یکیشون حرف بشم ...به قول اون یارو از اونایی که مشغول به کارن وهنوز سمت نخورن یکسری رو میفرستن spgc .... البته تکمیل ظرفیت رو که همشون اشکارا میگن ولی اونایی مشغول به کار هستن رو واسه یه سری مسایل نمیگن

Doctor Doctor

عضو جدید
سلام از دوستان باتحربه که تو منطقه خدمت کردن میخوام منو راهنمایی کنن
آیا بیمه و بازنشستگی spgc هم مثه pogc هستش؟ یعنی تحت صندوق نفت هست یا صندوق تامین احتماعیه(برای آزمون استخدامی ها)
آیا اونا هم 2-2 هستن یا نه؟ و به چه چیزایی بستگی داره
شنیدم امکاناتش و آمورشش بهتر از pogc هست و اگر 2-1 باشی حتی حقوقت بالاتر هم میشه
نوع استخدام رسمیه؟ یعنی بعد از دو سال پیمانی، به رسمی تغییر وضعیت میدی؟
ضمنا درسته میگن چون جز صنایع پایین دستیه احتمال خصوصی سازیش هست؟

golgolak

عضو جدید
ورود به spgc

ورود به spgc

سلام
1.ما شرکت نفت بودیم ولی spgc شرکت گازی مسلما بسیاری بچه ها اگه آزمون گاز بود شرکت نمیکردن :mad:
2.با فرض انتقال معلوم نیست دوباره آموزشی داشته باشیم یانه مصاحبه داشته باشیم یا نه ( اگه باشه این یعنی بلا تکلیفی 6 ماه 7 ماه...):(
3.همه این ها یک طرف عدم اطلاع رسانی شرکت یک طرف الان معلوم نیست که اون 100 و150 نفری که مشغول کارن وباید منتقل بشن کیا هستن این بلاتکلیفی کلی ایجاد سردرگمی: اتلاف عمر: نگرانی واسترس میکنه که به نظر من از 100 تا فحش بدتره:razz:
4.این وسط برا اونایی که مشغول کار بودن ومنتقل میشن تحمل این وضع خیلی بدتره:mad:

سلام
1- قسمت یک خیلی برا من جالب بود.:eek: و این نشون دهنده اینه که، با اینکه چندین وقته دارید کار میکنید باز هم نتونستید اطلاعات دقیق کسب کنید. نفت و گاز هیچ فرقی نداردند!!!! البته برا بقال سر کوچه شاید اما برا ماها نه!! اثبات میکنم:)
2- به احتمال زیاد شرکت گاز دوباره یه دوره آموزشی میزاره که یا تو دانشگاه صنعتی اصفهانه که خبر دارم طرز آموزششون برا شرکت گاز خیلی توپه (با مسئول اموزشش رفیقم:cool:) و یا محمود آباد شمال;) که اونم یه جاییه که همه نفتی ها در به در دنبالش میگرند برند اونجا خوش بگزرونند و خلاصه اینکه اگه آموزش هم داشته باشه عشق و حاله نه مثل آموزش های به درد نخور ره آوران:mad: فقط میمونه حقوق آموزش که من اطلاعی ندارم:confused:
3-عدم اطلاع رسانی که معلومه میخواند شر نشه و هر روز هر روز آویزون دفترشاون نشیم:razz: اما من دلیل نگرانی و استرس را نمیدونم چیه:confused: حالا شما اگه تو pogc هم بمونی یه روز تو فاز الف هستی کارش تموم میشه میری تو فاز ب اینا که دیگه استرس نداره یا بچه های عملیات که همین الانشم هر روز تو یه قسمتند استرس مال زمانی بود که آزمون تمام شده بود و خبرتون نمی کردند یا زمان ماهشهر که از شرایط مطلع نبودید یا میترسیدید که استخدامتون نکنند. حالا که دیگه شرایط مطلعید:) کلا بهتون بگم من چون پدر خودم نفتی بود و برادرام هم نفتی هستند میدونم که از این چیزا زیاد تو نفت پیش میاد پس اگه بخواید با هر تغییر کوچیک عزا عمومی اعلام کنید :cry: تا پنج شش سال دیگه دوم نمیارید(زبونم لال) کلا توصیه میکنم خودتون را به تغییرات عادت بدید که زیاد اتفاق خواهد افتاد. تغییرات در نفت مسئله ای طبیعی و گاها خوبه و باعث پیشرفت میشه

در کل میخوام بگم اینقدر ها که شما دارید خودتون را قیمه قلوه میکنید خبری نیست به چند علت
1-spgc داره 45 تا 55 درصد گاز مملکت را تامین میکنه و کلی استراتژیکه (تو دوره پدافند غیر عامل هم مقداری توضیح داد) برا همین خصوصی کردنش چیز خیلی خیلی بعیدیه. ضمن اینکه اگه یادتون باشه مهندس سوری کلی در مورد درآمد عسلویه تو جلسات جدید الورود ها توضیح داد:D که طبیعتا منبع تولید این درآمد spgc هست (pogc که فقط مصرف کننده پوله و تا به درآمد زایی رسید میدش به spgc:biggrin:) البته من اون صورت جلسه را هم خوندم، ولی از این بخشنامه ها تو نفت زیاده(بخشنامه هایی که نوشته می شه ولی خونده نمی شه). ضمن اینکه معلوم نیست فردا که دولت عوض شد دوتا آدم با حال نشنند و یه جلسه تشکیل بدند که pogc خصوصی بشه. کسی میتونه با این سابقه درخشان مملکت ما این احتمال را رد کنه:D با این حال تو بدترین حالت اگر هم خصوصی بخواد بشه اگه فراموش نکرده باشد تو دوره های ماهشر ا استاد آقایار گفت و خیلی از دوستایی که تو شرکت ها و پترو شیمی توابع نفت که خصوصی شدند تایید کردند. که چون چندین سال سهم بازنشتگی تون(همون چیزی که تو کسورات فیش حقوقیتون هست) به حساب صندوق نفت ریخته شده. پس نمیتونند بیمتون را تامین اجتماعی کنند.;) و نمیتونند خصوصیتون کنند(علی رغم اینکه تو قرار داد هاتون هم قید شده که "اگه خواستیم خصوصیتون کنیم حق اعتراض ندارید") برا اون دوستایی که قبلا تو پتروشیمی هایی که خصوصی شده بودند و یا شرکت هایی دیگه توابع نفت که این اتفاق براشون افتاده شرط کردند تا 5 سال فرصت دارید که شرکتی دیگه پیدا کنید که اونجا برید (تو این 5 سال هم حقوق نفت میگیرید) در غیر این صورت با لحاظ شرایط خاص استعفا داده و خصوصی میشید. خلاصه اینکه اگه بخواند خصوصیش کنند
اولا چندین سال طول میکشه که ما رسمی شدیم (همین الان چند تا پتروشیمی عسلویه را چندین ساله میخواند خصوصی کنند و نمیشه چون دولت خودش شدیدا به پول نیاز داره)
ثانیا اون شرکت را موظف میکنند که با شما مطابق قوانین نفت رفتار کنه(همون طور که برا بقیه کردند) البته نه برا همه قوانین اما مثلا امنیت شغلیتون را تضمین کنه و حقوقتون را کم نمی کنه مثل پالایشگاه اصفهان که خصوصی شده
ثالثا فرصت میدند که اگه خواستید برید توابع دیگه از نفت
با این حال باز هم تاکید میکنم احتمال خصوصی شدنش خیلی خیلی کمه چون شرکت هایی به درد نخور تر از اینا میخواستند خصوصی کنند و هنوز نشده
2- یک از دوستان من چند تا از رفیقاش spgc داره (خیلی هم باهاشون شیش دونگه طوری که شبا میره کمپ اونا میخوابه) میگفت فیش حقوقیشون را دیده و حتی اسم آیتماشون هم با ما فرق نمی کرده چه برسه به مقدارش و در کل بگم حقوقتون (البته به جز آموزشی که نمیدونم) هیچ فرقی نمی کنه که طبیعی هم هست چون آیتم ها را وزارت نفت معیین می کنه و کاری به شرکت گاز یا نفت یا پتروشیمی نداره
در کل میخوام بگم بین pogc و spgc از نظر حقوقی و امنیت شغلی هیچ فرقی نیستالبته نوع کار و شرایط کمپ و... فرق میکنه ضمنا به اونا سه ماه یه بار یه بیس پاداش تولید میدند و جشن و امکانات دیگشون را هم که خودتون تو شرینو دیدید
توصیه میکنم از اینکه مدام خودتون را ذیت کنید و به شایعات دامن بزنید و آرامش خودتون را الکی الکی به مخاطره بندازید بگردید یه کار به درد بخور بکنید مثلا پروژه تحقیقاتی یا ... و خدتون با جستوجو تو ضعف های طرح ها یه پروژه تعریف کنید و انجام بدید (کسی تو pogc کار دستتون نمیده) و از این حرفایی که آدما یاد زنهای بی کار که مدام تو خونه دور هم میشینند و سبزی پاک میکنند و شایعه درست مکنند میندازه دست بردارید (البته این قسمت آخرش خطاب به خودم بود لطفا کسی به خودش نگیره)
جالب اینکه یکی از رفقا چند روز پیش مثلا از طرف spgc برام پیامک داده ورودتان را به spgc تبریک میگم. جوابش دادم آدم ناشی حداقل کاری میکردی شماره تلفنت نیفته
ببخشید طولانی شد

آخرین ویرایش:

pasefic

عضو جدید
سلام
1- قسمت یک خیلی برا من جالب بود.:eek: و این نشون دهنده اینه که، با اینکه چندین وقته دارید کار میکنید باز هم نتونستید اطلاعات دقیق کسب کنید. نفت و گاز هیچ فرقی نداردند!!!! البته برا بقال سر کوچه شاید اما برا ماها نه!! اثبات میکنم:)
2- به احتمال زیاد شرکت گاز دوباره یه دوره آموزشی میزاره که یا تو دانشگاه صنعتی اصفهانه که خبر دارم طرز آموزششون برا شرکت گاز خیلی توپه (با مسئول اموزشش رفیقم:cool:) و یا محمود آباد شمال;) که اونم یه جاییه که همه نفتی ها در به در دنبالش میگرند برند اونجا خوش بگزرونند و خلاصه اینکه اگه آموزش هم داشته باشه عشق و حاله نه مثل آموزش های به درد نخور ره آوران:mad: فقط میمونه حقوق آموزش که من اطلاعی ندارم:confused:
3-عدم اطلاع رسانی که معلومه میخواند شر نشه و هر روز هر روز آویزون دفترشاون نشیم:razz: اما من دلیل نگرانی و استرس را نمیدونم چیه:confused: حالا شما اگه تو pogc هم بمونی یه روز تو فاز الف هستی کارش تموم میشه میری تو فاز ب اینا که دیگه استرس نداره یا بچه های عملیات که همین الانشم هر روز تو یه قسمتند استرس مال زمانی بود که آزمون تمام شده بود و خبرتون نمی کردند یا زمان ماهشهر که از شرایط مطلع نبودید یا میترسیدید که استخدامتون نکنند. حالا که دیگه شرایط مطلعید:) کلا بهتون بگم من چون پدر خودم نفتی بود و برادرام هم نفتی هستند میدونم که از این چیزا زیاد تو نفت پیش میاد پس اگه بخواید با هر تغییر کوچیک عزا عمومی اعلام کنید :cry: تا پنج شش سال دیگه دوم نمیارید(زبونم لال) کلا توصیه میکنم خودتون را به تغییرات عادت بدید که زیاد اتفاق خواهد افتاد. تغییرات در نفت مسئله ای طبیعی و گاها خوبه و باعث پیشرفت میشه

در کل میخوام بگم اینقدر ها که شما دارید خودتون را قیمه قلوه میکنید خبری نیست به چند علت
1-spgc داره 45 تا 55 درصد گاز مملکت را تامین میکنه و کلی استراتژیکه (تو دوره پدافند غیر عامل هم مقداری توضیح داد) برا همین خصوصی کردنش چیز خیلی خیلی بعیدیه. ضمن اینکه اگه یادتون باشه مهندس سوری کلی در مورد درآمد عسلویه تو جلسات جدید الورود ها توضیح داد:D که طبیعتا منبع تولید این درآمد spgc هست (pogc که فقط مصرف کننده پوله و تا به درآمد زایی رسید میدش به spgc:biggrin:) البته من اون صورت جلسه را هم خوندم، ولی از این بخشنامه ها تو نفت زیاده(بخشنامه هایی که نوشته می شه ولی خونده نمی شه). ضمن اینکه معلوم نیست فردا که دولت عوض شد دوتا آدم با حال نشنند و یه جلسه تشکیل بدند که pogc خصوصی بشه. کسی میتونه با این سابقه درخشان مملکت ما این احتمال را رد کنه:D با این حال تو بدترین حالت اگر هم خصوصی بخواد بشه اگه فراموش نکرده باشد تو دوره های ماهشر ا استاد آقایار گفت و خیلی از دوستایی که تو شرکت ها و پترو شیمی توابع نفت که خصوصی شدند تایید کردند. که چون چندین سال سهم بازنشتگی تون(همون چیزی که تو کسورات فیش حقوقیتون هست) به حساب صندوق نفت ریخته شده. پس نمیتونند بیمتون را تامین اجتماعی کنند.;) و نمیتونند خصوصیتون کنند(علی رغم اینکه تو قرار داد هاتون هم قید شده که "اگه خواستیم خصوصیتون کنیم حق اعتراض ندارید") برا اون دوستایی که قبلا تو پتروشیمی هایی که خصوصی شده بودند و یا شرکت هایی دیگه توابع نفت که این اتفاق براشون افتاده شرط کردند تا 5 سال فرصت دارید که شرکتی دیگه پیدا کنید که اونجا برید (تو این 5 سال هم حقوق نفت میگیرید) در غیر این صورت با لحاظ شرایط خاص استعفا داده و خصوصی میشید. خلاصه اینکه اگه بخواند خصوصیش کنند
اولا چندین سال طول میکشه که ما رسمی شدیم (همین الان چند تا پتروشیمی عسلویه را چندین ساله میخواند خصوصی کنند و نمیشه چون دولت خودش شدیدا به پول نیاز داره)
ثانیا اون شرکت را موظف میکنند که با شما مطابق قوانین نفت رفتار کنه(همون طور که برا بقیه کردند) البته نه برا همه قوانین اما مثلا امنیت شغلیتون را تضمین کنه و حقوقتون را کم نمی کنه مثل پالایشگاه اصفهان که خصوصی شده
ثالثا فرصت میدند که اگه خواستید برید توابع دیگه از نفت
با این حال باز هم تاکید میکنم احتمال خصوصی شدنش خیلی خیلی کمه چون شرکت هایی به درد نخور تر از اینا میخواستند خصوصی کنند و هنوز نشده
2- یک از دوستان من چند تا از رفیقاش spgc داره (خیلی هم باهاشون شیش دونگه طوری که شبا میره کمپ اونا میخوابه) میگفت فیش حقوقیشون را دیده و حتی اسم آیتماشون هم با ما فرق نمی کرده چه برسه به مقدارش و در کل بگم حقوقتون (البته به جز آموزشی که نمیدونم) هیچ فرقی نمی کنه که طبیعی هم هست چون آیتم ها را وزارت نفت معیین می کنه و کاری به شرکت گاز یا نفت یا پتروشیمی نداره
در کل میخوام بگم بین pogc و spgc از نظر حقوقی و امنیت شغلی هیچ فرقی نیستالبته نوع کار و شرایط کمپ و... فرق میکنه ضمنا به اونا سه ماه یه بار یه بیس پاداش تولید میدند و جشن و امکانات دیگشون را هم که خودتون تو شرینو دیدید
توصیه میکنم از اینکه مدام خودتون را ذیت کنید و به شایعات دامن بزنید و آرامش خودتون را الکی الکی به مخاطره بندازید بگردید یه کار به درد بخور بکنید مثلا پروژه تحقیقاتی یا ... و خدتون با جستوجو تو ضعف های طرح ها یه پروژه تعریف کنید و انجام بدید (کسی تو pogc کار دستتون نمیده) و از این حرفایی که آدما یاد زنهای بی کار که مدام تو خونه دور هم میشینند و سبزی پاک میکنند و شایعه درست مکنند میندازه دست بردارید (البته این قسمت آخرش خطاب به خودم بود لطفا کسی به خودش نگیره)
جالب اینکه یکی از رفقا چند روز پیش مثلا از طرف spgc برام پیامک داده ورودتان را به spgc تبریک میگم. جوابش دادم آدم ناشی حداقل کاری میکردی شماره تلفنت نیفته
ببخشید طولانی شد

سلام

موافقم . می شه گفت تا اندازه بسیار زیادی مطلب را ادا فرمودید . فقط 1 نکته اونم اینکه POGC مصرف کننده پول نیست . بهره بردار سر چاه OFFshore ، هست و قسمت onshore به SPGC میرسه . البته مطابق قرارداد ، POGC گاز را به SPGC میفروشه . جدا از اینکه بخش کوچکی از این پول ( ساخت خود پلایشگاه و همه تاسیسات OFFshore-Onshore ) با POGC هست که تو رقم گاز استخراجی گم هست .

iman-bonapart

عضو جدید
سلام
بچه های (
مناطق نفتخیز) منتظر شروع به کار که گزینش رفتن کسی خبری نداره؟
:confused:

بالا