مسابقات هنری

Data_art

مدیر بازنشسته
مسابقات هنری

با عرض سلام به دوستان خوبم

:gol:

شما در این تاپیک میتوانید مسابقات هنری مورد نظر خود را برگزار کنید.

دوستان عزیز شما برای انتخاب موضوع هنری، نوع ارائه، نحوه ی داوری،
تعیین شرایط مورد نظرتان و جایزه و... آزاد هستید.

و
اگر ایده خاصی دارید و یا سوالی و مطلب گنگی ... برایتان پیش آمد
با من مطرح کنید، حتما همراهی خواهم کرد و ممنون میشم.

نکات کلی که باید در برگزاری هر مسابقه به آنها توجه داشته باشید:

1- زمان اتمام و اعلام نتیجه هر مسابقه باید ابتدای هر تاپیک اعلام شود.

2- زمان تعیین شده برای هر مسابقه حداکثر 4 روز است.

3- بعد از اتمام زمان در نظر گرفته در این تاپیک (حداکثر 4 روز) و اعلام نشدن نتیجه ی مسابقه،
به مسئول تاپیک تذکر داده میشود و امتیاز منفی تعلق میگیرد و تاپیک ایشان حذف خواهد شد.

4- در هر مسابقه باید به طور کامل شرایط و موارد مورد نظر خود را جهت انتخاب نفر اول اعلام نمایید.

5- قبل از تمام شدن زمان اعلام شده برای مسابقه نباید غلط یا درست بودن پاسخ ها اعلام گردد.

6- از زدن اسپم و پستهای بی ربط با مسابقه اجتناب شود زیرا توسط مدیر تالار حذف خواهند شد.

7- لطفا در ابتدای هر مسابقه اعلام شود که شرکت کنندگان باید جواب های خود را برای مسئول مسابقه به شکل پیام خصوصی یا ایمیل ارسال کنند.

8- انتخاب نفرات برگزیده در هر مسابقه، بستگی به تعداد شرکت کنندگان و شرایط مورد نظر مسئول مسابقه دارد. ولی در کل جایزه باید حداکثر به 3 نفری که کاملترین جواب را زودتر از دیگر دوستان برای مسئول مسابقه ارسال کرده اند تعلق بگیرد.
با درج تاریخ و ساعت ارسال پیام توسط مسئول مسابقه.

9- در پایان هر مسابقه باید از شرکت کنندگان که جواب صحیح را برای شما ارسال کرده اند در خواست کنید جواب خود را با توضیح کامل در تاپیک ارائه دهند تا دیگر کاربران استفاده کنند و بار علمی تاپیک بیشتر شود.

10- برای اعلام مسابقه جدید باید تا اعلام نتایج مسابقه قبل صبر کنید و میتوانید در این مدت درخواست خود را به مسئول تالار هنر اعلام نمائید.

توجه:

دوستان
خوبم لازم به ذکر است با توجه به نکته شماره 6 در موارد فوق الذکر و
جهت اینکه تاپیک از هدف اصلی خود دور نشود.
جواب سوال و محبتهای شما دوستان خوب را در صفحه پروفایلتان خواهد داد.
پیشاپیش عذر خواهی میکنم
.
:redface:

با تشکر فراوان
در پناه خدا
موفق و سربلند باشید:gol:

Data_art

مدیر بازنشسته
این کار گویای کدامیک از گرایش های هنریست؟

این کار گویای کدامیک از گرایش های هنریست؟

خب اولین مسابقه تو این تاپیک رو خودم شروع میکنم .
:gol:البته لازم به ذکر است
که سالهای قبل هم ازاین مسابقات گذاشته بودم.
ولی یه مدت طولانی نبودم که ادامه بدم.

اگر مقامات بالای باشگاه موافقت کنن به کامل ترین پاسخ 50 امتیاز داده خواهد شد.
:D

سوال مسابقه:

این اثر هنری گویای کدامیک از گرایش‌های هنری است؟
لطفا توضیح بدید که بیشتر استفاده کنیم.

راهنمایی اول: از گرایش های هنر مدرن است و نمونه های بسیاری دارد.
راهنمایی دوم : یکی از این سه گرایش است (هنرچیدمان. هنراجرا. هنر مفهومی)

دیگه کلا جوابم دادم

زمان شروع و اتمام این مسابقه
از تاریخ 23/1/91 تا آخر 26/1/91

دوستان خوبم
این مسابقه یک استارت برای فعال شدن این تاپیک است.
بخاطر همین شرط خاصی جزء ارائه یک توضیح کامل نذاشتم
و
به کامل ترین توضیح امتیاز داده خواهد شد.

انشالله در مسابقات بعدی با پیشنهادات شما دوستان خوب با کیفیت بهتری برگزار خواهد شد.

آخرین ویرایش:

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این گرایش رو نمیشناسم ولی خب از مسابقه خوشم میاد و یه سرچ می کنم شاید اطلاعاتی بدست اوردم و جواب رو دادم،ممنون گلم

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون بابت مسابقه اما یه جور دیگه هم میشه مثلا کار دستی شهرهای مختلف که هنوز خیلی ها رو ما نمیدونیم

بذارین طوری که بچه ها تشخیص بدن چیه و مال کدوم شهر ما هست و روش ساخت اونو بگن یا یه کدومشو بگن

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
Installation art

Installation art

بهش میگن هنر چیدمان هست :redface: Installation art

هنر چيدمان يا Installation art استفاده كردن از عناصر مختلف است براي بيان تجربه هنرمند از فضايي مشخص . موادي كه در چيدمان استفاده مي شوند، شامل طيف وسيعي هستند : ازمواد و اشياي زندگي روزمره و طبيعت تا رسانه هاي جديد نظير ويديو ، صدا ،پرفورمانس ( هنر اجرا ) ، كامپيوتر و حتي اينترنت. هنر چيدمان لزوما در گالري هاي هنري اجرا نمي شود ، بلكه ممكن است در هر فضاي عمومي يا شخصي اجرا شود. بعض از چيدمان ها فقط براي فضاي خاصي طراحي شده اند .
سبك هاي استفاده شده در هنر چيدمان بسيار متنوع هستند ؛ از انتزاعي ( آبستره ) گرفته تا روايي ، از سياسي تا صرفا نظري ، اثري موقتي يا ماندگار. نامگذاري اين سبك هنري در دهه 1970 بود ، ولي پيشروان آن متعلق به اوايل قرن بيستم بودند . در اواخر دهه 1910 جلوه هايي از هنر چيدمان در آثار هنرمنداني كه مي خواستند فراتر از قرارداد هاي مرسوم هنر نقاشي و مجسمه سازي بروند ديده مي شود. اين افراد معتقد بودند هنر هاي زيبا بايد با معماري در آميخته شود.
اينستاليشن آرت ازلحاظ كاربرد وعمل بخش وسيعي ازهنرمعاصرجهاني را دربرميگيرد.اين شيوه هنري از ايده (نمايشگاه ) يا نمايش برگرفته شده است. اينستاليشن عبارتي است مختلط كه از تاريخ هاي چندگانه اي تشكيل شده است و شامل معماري – پر فورمنس آرت ( هنر اجرا ) – چيدمان و بسياري از روش هاي براي بهم پيوستن روش هاي ديگر در هنر معاصر مي شود. اينستاليشن به معنايي كه ما هم اكنون مي شناسيم از سال 1960 با برپايي نمايشگاه هاي جفت وجور كاري ( Assemblage ) و نمايشگاه هاي هنر محيطي به كار رفت . از خصوصيات اينستاليشن ، فعال سازي يك محيط با يك مفهوم يا يك مفهوم با برخورد هاي ظاهرا هنري است كه باعث مي شد اثر معنا و مفهوم و ارزش هنري پيدا كند . در سال 1989 – گالري واحد 7 – لندن به هنر اينستاليشن اختصاص يافت و زمينه ساز تاسيس موزه اينستاليشن گرديد .

اینم چند تا عکس

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
هنر چیدمان...

هنر چیدمان...

خب اولین مسابقه تو این تاپیک رو خودم شروع میکنم .
:gol:البته لازم به ذکر است
که سالهای قبل هم ازاین مسابقات گذاشته بودم.
ولی یه مدت طولانی نبودم که ادامه بدم.

اگر مقامات بالای باشگاه موافقت کنن به کامل ترین پاسخ 50 امتیاز داده خواهشد.

سوال مسابقه:

این اثر هنری گویای کدامیک از گرایش‌های هنری است؟
لطفا توضیح بدید که بیشتر استفاده کنیم.

راهنمایی اول: از گرایش های هنر مدرن است و نمونه های بسیاری دارد.
راهنمایی دوم : یکی از این سه گرایش است (هنرچیدمان. هنراجرا. هنر مفهومی)

دیگه کلا جوابم دادم

با عرض ادب و احترام ، حضور همه ی دوستان عزیز، علی الخصوص دوست خوبم، data_art گرامی.:gol:
و همچنین سپاس از این موضوع خوب و مهیج که راه اندازی شده.
بسیار فعالیت و ایده ی خوبی است، اما نیاز به تغییراتی داره؛
برای مثال ،شیوه ی داوری به چه نحو خواهد بود؟
تقدم و تاخر در پاسخگویی تاثیر داره؟
و....
من که الان پاسخ این سوال رو مینویسم، مسلما عده ی زیادی این پاسخ رو خواهند دید ، و شاید در صدد تکمیل این پاسخ باشند .
به هرحال ، من پاسخ خودم رو مینویسم ، و نیت اصلی ، شرکت در این فراخوان خواهد بود ؛
همین که تالار هنر ، به واسطه ی حضور قدرتمند و تاثیرگذار data_art عزیز ، جان دوباره ای گرفته ، جایزه ی همه ی ما خواهد بود .

:::::::::::::

هنر چیدمان یا هنر اینستالیشن (به انگلیسی: Installation art) استفاده کردن از عناصر مختلف است برای بیان تجربه هنرمند از «فضا»یی مشخص آنچه این هنرمندان در آن شریکند، نه موضوع خام، مواد خام، یا روش‌های خاکار، بلکه، علاقه آنها و تعهدشان به دیدگاهی گسترده تر از آفرینش هنری واز این راه کشف خود است.
از خصوصیات هنر اینستالیشن، فعال سازی یک محیط یا یک مفهوم با برخوردهای ظاهرا هنری است که باعث می‌شد اثر معنا و مفهوم و ارزش هنری پیدا کند.
موادی که در چیدمان استفاده می‌شوند شامل طیف وسیعی هستند: از مواد و اشیاء زندگی روزمره و طبیعت گرفته تا رسانه‌های جدید نظیر ویدئو، صدا، پرفورمانس (هنر اجرا)، کامپیوتر و حتی اینترنت. هنر چیدمان لزوماً در نگارخانه‌های هنری اجرا نمی‌شود، بلکه ممکن است در هر فضای عمومی یا شخصی اجرا شود. بعضی از چیدمان‌ها فقط برای فضای خاصی طراحی شده‌اند.
سبک‌های استفاده شده در هنر چیدمان بسیار متنوع هستند؛ از انتزاعی (آبستره) گرفته تا روایی، از سیاسی تا صرفا نظری، اثری موقتی یا ماندگار.

تاریخچه :

نام‌گذاری این سبک هنری در دهه ۱۹۷۰ بود ولی پیشروان آن متعلق به اوایل قرن بیستم بودند. در اواخر دهه ۱۹۱۰ جلوه‌هایی از هنر چیدمان در آثار هنرمندانی که می‌خواستند فراتر از قراردادهای مرسوم هنر نقاشی و مجسمه‌سازی بروند دیده می‌شد. این افراد معتقد بودند هنرهای زیبا باید با معماری درآمیخته شود.
در سال ۱۹۸۹ – گالری واحد ۷ لندن به هنر چیدمان اختصاص یافت و زمینه ساز تاسیس موزه اینستالیشن گردید.

هنرمندان این سبک :
فهرستی از هنرمندانی که اثر ارزشمندی به سبک اینستالیشین دارند:

Joan Brossa
مارسل دوشامپ
Kurt Schwitters
Maurizio Collini
Claes Oldenburg
Edward Kienholz
George Segal
دن فلاوین
Robert Smithson
والتر د ماریا
جودی شیکاگو
Richard Serra
Joseph Kosuth
Ann Hamilton
David Hammons
Judy Pfaff
Chen Zhen

::::::::::::::::::::::::
موفق باشید...:gol:

CHerchil

عضو جدید
دستتون درد نکنه ، به ما ک کلا چیزی از دوره راهنمایی تا حالا از هنر سر در نیاریم در آخر ی گزارش بدین تا ما هم سر در بیاریم
تشکر;)

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
مسابقه جالبیه...سعی میکنم حتما شرکت کنم....
هرچند اطلاعاتم درمورد سبک ها خیلی نیست اما سنگ مفت گنجشکم مفت...:D
میزنیم شاید گرفت... !

architect110

کاربر بیش فعال
سلام بر جناب Data_art بزرگوار...از دعوتتون تشکر میکنم...:gol:
البته راهنمایی هاتون کمک بزرگی در پیدا کردن جواب سوال کرد...!و اما جواب من...البته با جستجو در اینترنت!!!:smile:
هنر چیدمان:
هنر چيدمان «Installation art» در اصطلاح به معناى استفاده كردن از عناصر مختلف، براى بيان تجربه هنرمند از مفهومى مشخص در فضايى تعريف شده است و در واقع یک سبک هنری که با ثابت کردن ابزارهای مختلف و قابل درک از سوی مخاطب،در یک موقعیت مکانی خاص سر و کار دارد همچنین یک پیکره بندی مدرن که با استفاده از ترکیب صدا،نور و...همچنین اشیا مختلف ساخته می شود.
انتخاب،چیدمان و ایجاد ارتباط میان ابزار به کار رفته در این پیکربندیِ به خصوص،توسط فردی صورت می گیرد که حرفی برای گفتن و احساسی برای انتقال دادن داشته و از قدرت تخیل خود به منظور ایجاد راهی برای بیان
ایده اش استفاده کرده است.
تنها استفاده ای که ثابت کردن این مجموعه المان های فیزیکی در یک موقعیتِ خاص می تواند داشته باشد،این است که ذهن و احساس مخاطب خود را به همان نقطه و دنیایی انتقال دهد که خالق اثر در آن به کشف حقیقتی ناب دست یافته است.
واژه «هنر سر هم شده» در تعريف آثار اين شاخه هنرى نيز به كار مى رود.
«تنوع» در هنر چیدمان(اينستاليشن) حرف نخست را مى زند. تنوع در متريال، تنوع در سبك، تنوع در اجرا و نيز تنوع در مفاهيم مورد نظر هنرمند.
موادى كه در هنر چيدمان استفاده مى شوند شامل طيف وسيعى مى گردند؛ از مواد و اشياء زندگى روزمره و طبيعت گرفته تا رسانه هاى جديد نظير ويدئو، صدا، پرفورمانس، كامپيوتر و حتى اينترنت. هنر چيدمان لزوماً در گالرى هاى هنرى اجرا نمى شود، بلكه ممكن است در هر فضاى عمومى يا شخصى اجرا گردد.
تمام سبك هاى هنرى در نقاشى، مجسمه سازى و.. . در هنر چيدمان مى توانند مورد نظر خالق اثر قرار گيرند.از نشانه هاى هنر چيدمان، بيننده مشتاق و كنجكاو آن است كه با آگاهى در محيطى نمايشگاهى حضور دارد و در حال كنكاش در دنياى جديد است.
در هنر اينستاليشن زمان و فضا به عنوان تنها فاكتورهاى ثابت در نظر گرفته مى شود. در حقيقت سير و سفر تجربيات ذهنى مخاطب در زمان و فضاست كه اثر هنرى را به اتمام مى رساند. از همين روست كه هنر چيدمان را مرز از هم پاشيدگى هنر و زندگى مى دانند.
توجه به عنصر «تجربه» تقريباً در تمام آثارى كه در اين شاخه خلق مى شوند از نكات اصلى قلمداد مى گردد. تماشاگر سنتى فراموش نمى كند كه او از بيرون آمده تا در تجربه اى خلق شده توسط هنرمند، سهيم شود. انتظارات و عادات اجتماعى كه بيننده با خودش به فضاى يك نمايشگاه چيدمان مى آورد با تحليل و كنكاش در اثر به تكميل پيام هنرمند مى انجامد.
مخاطب در مواجهه با يك اثر اينستاليشن همزمان، هم نظاره گر و هم تكميل كننده اثر هنرى است. او از طرفى به بررسى اثر چيدمان مى پردازد و از سوى ديگر، درگير تداعى ها و تفكراتى كه در درونش به وجود مى آيد مى شود.
هنرمند براى ساخت اثر هنرى اش از هر آنچه در دسترس دارد بهره مى برد و آن را در فضايى به مخاطبش عرضه مى كند. در اين هنر، هنرمند از تمام تجربه حسى بيننده بهره برده و او را در مواجهه با اثر سر هم شده خود، قرار مى دهد. بيننده در اين رويارويى، ابزار، اشياء و گاه موسيقى و يا تصاويرى را مى بينند كه در تجربه ذهنى گذشته خود با آنها ارتباط داشته و اين بار در قالبى نو اطلاعاتى را از مجموع آن دريافت مى دارد.
در اواخر دهه ۱۹۱۰ جلوه هايى از هنر چيدمان در آثار هنرمندانى كه مى خواستند فراتر از قراردادهاى مرسوم هنر نقاشى و مجسمه سازى پيش روند، ديده شد.
اين افراد معتقد بودند كه نقاشى و مجسمه سازى بايد با ديگر شاخه هاى هنرى همچون معمارى در آميخته شود.
در دهه ،۱۹۶۰ هنرمندان نقاش با كنار گذاشتن بوم، رنگ و قلمو به سراغ اشياء دور و برشان رفتند و سعى كردند تا با ارائه آنها در نمايشگاه هاى هنرى توجه مخاطبان را به افكار خود جلب نمايند. تجربيات «مارسل دوشامپ»، «كلاوس اودنبرگ» و «اندى وارهول» كه در شاخه هنر مفهومى (conceptual art) فعاليت مى كردند زمينه تولد هنر چيدمان را به وجود آورد.
لفظ «هنر چيدمان» نخستين بار در سال ۱۹۶۹ در مجامع هنرى مطرح شد. كارشناسان و منتقدين از «هنر چيدمان» به عنوان هنرى ياد كردند كه از دوران ماقبل تاريخ وجود داشته اما تا اواسط قرن بيستم به عنوان هنرى جداگانه در نظر گرفته نشده بود. با در نظر گرفتن مفهوم «چيدمان» درك اين مسأله آسان خواهد بود.
چند نمونه عکس از هنر چیدمان:

اثر Alexander Skarlinski

اثر Pablo Reinoso

اثر Peter Bristol

اثر Peter Bristol

اثر Peter Bristol

اثر Stacee Kalmanovsky

اثر Stacee Kalmanovsky

اثر Nele Azevedo

اثر Nele Azevedo

اثر MichaelJohansson

اثر Michael Johansson

اثر Doris Salcedo

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

"پاسخ: هنر چیدمان"

«هنر چيدمان» را مرز از هم پاشيدگى هنر و زندگى مى دانند
آيينه هنر: هنر چيدمان «Installation art» در اصطلاح به معناى استفاده كردن از عناصر مختلف، براى بيان تجربه هنرمند از مفهومى

مشخص در فضايى تعريف شده است. واژه «هنر سر هم شده» در تعريف آثار اين شاخه هنرى نيز به كار مى رود. در اواخر دهه ۱۹۱۰ جلوه

هايى از هنر چيدمان در آثار هنرمندانى كه مى خواستند فراتر از قراردادهاى مرسوم هنر نقاشى و مجسمه سازى پيش روند، ديده شد. اين افراد

معتقد بودند كه نقاشى و مجسمه سازى بايد با ديگر شاخه هاى هنرى همچون معمارى در آميخته شود. در دهه ،۱۹۶۰ هنرمندان نقاش با كنار

گذاشتن بوم، رنگ و قلمو به سراغ اشياء دور و برشان رفتند و سعى كردند تا با ارائه آنها در نمايشگاه هاى هنرى توجه مخاطبان را به افكار

خود جلب نمايند. تجربيات «مارسل دوشامپ»، «كلاوس اودنبرگ» و «اندى وارهول» كه در شاخه هنر مفهومى (
conceptual art
) فعاليت مى كردند زمينه تولد هنر چيدمان را به وجود آورد.لفظ «هنر چيدمان» نخستين بار در سال ۱۹۶۹ در مجامع هنرى مطرح شد. كارشناسان و منتقدين از «هنر چيدمان» به عنوان هنرى ياد كردند كه از دوران ماقبل تا ريخ وجود داشته اما تا اواسط قرن بيستم به عنوان هنرى جداگانه در نظر گرفته نشده بود. با در نظر گرفتن مفهوم «چيدمان» درك اين مسأله آسان خواهد بود. هنرمند براى ساخت اثر هنرى اش از هر آنچه در دسترس دارد بهره مى برد و آن را در فضايى به مخاطبش عرضه مى كند. در اين هنر، هنرمند از تمام تجربه حسى بيننده بهره برده و او را در مواجهه با اثر سر هم شده خود، قرار مى دهد. بيننده در اين رويارويى، ابزار، اشياء و گاه موسيقى و يا تصاويرى را مى بينند كه در تجربه ذهنى گذشته خود با آنها ارتباط داشته و اين بار در قالبى نو اطلاعاتى را از مجموع آن دريافت مى دارد.

«تنوع» در هنر اينستاليشن حرف نخست را مى زند. تنوع در متريال، تنوع در سبك، تنوع در اجرا و نيز تنوع در مفاهيم مورد نظر هنرمند. موادى كه در هنر چيدمان استفاده مى شوند شامل طيف وسيعى مى گردند؛ از مواد و اشياء زندگى روزمره و طبيعت گرفته تا رسانه هاى جديد نظير ويدئو، صدا، پرفورمانس، كامپيوتر و حتى اينترنت. هنر چيدمان لزوماً در گالرى هاى هنرى اجرا نمى شود، بلكه ممكن است در هر فضاى عمومى يا شخصى اجرا گردد. تمام سبك هاى هنرى در نقاشى، مجسمه سازى و.. . در هنر چيدمان مى توانند مورد نظر خالق اثر قرار گيرند.از نشانه هاى هنر چيدمان، بيننده مشتاق و كنجكاو آن است كه با آگاهى در محيطى نمايشگاهى حضور دارد و در حال كنكاش در دنياى جديد است. در هنر اينستاليشن زمان و فضا به عنوان تنها فاكتورهاى ثابت در نظر گرفته مى شود. در حقيقت سير و سفر تجربيات ذهنى مخاطب در زمان و فضاست كه اثر هنرى را به اتمام مى رساند. از همين روست كه هنر چيدمان را مرز از هم پاشيدگى هنر و زندگى مى دانند. توجه به عنصر «تجربه» تقريباً در تمام آثارى كه در اين شاخه خلق مى شوند از نكات اصلى قلمداد مى گردد. تماشاگر سنتى فراموش نمى كند كه او از بيرون آمده تا در تجربه اى خلق شده توسط هنرمند، سهيم شود. انتظارات و عادات اجتماعى كه بيننده با خودش به فضاى يك نمايشگاه چيدمان مى آورد با تحليل و كنكاش در اثر به تكميل پيام هنرمند مى انجامد. مخاطب در مواجهه با يك اثر اينستاليشن همزمان، هم نظاره گر و هم تكميل كننده اثر هنرى است. او از طرفى به بررسى اثر چيدمان مى پردازد و از سوى ديگر، درگير تداعى ها و تفكراتى كه در درونش به وجود مى آيد مى شود.

موادی که در چیدمان استفاده می‌شوند شامل طیف وسیعی هستند: از مواد و اشیاء زندگی روزمره و طبیعت گرفته تا رسانه‌های جدید نظیر ویدئو، صدا، پرفورمانس (هنر اجرا)، کامپیوتر و حتی اینترنت. هنر چیدمان لزوماً در نگارخانه‌های هنری اجرا نمی‌شود، بلکه ممکن است در هر فضای عمومی یا شخصی اجرا شود. بعضی از چیدمان‌ها فقط برای فضای خاصی طراحی شده‌اند.سبک‌های استفاده‌شده در هنر چیدمان بسیار متنوع هستند؛ از انتزاعی (آبستره) گرفته تا روایی، از سیاسی تا صرفا نظری، اثری موقتی یا ماندگار.
نام‌گذاری این سبک هنری در دهه ۱۹۷۰ بود ولی پیشروان آن متعلق به اوایل قرن بیستم بودند. در اواخر دهه ۱۹۱۰ جلوه‌هایی از هنر چیدمان در آثار هنرمندانی که می‌خواستند فراتر از قراردادهای مرسوم هنر نقاشی و مجسمه‌سازی بروند دیده می‌شد. این افراد معتقد بودند هنرهای زیبا باید با معماری درآمیخته شود

نمونه هنرمند:
جودی شیکاگو (۱۹۳۹ - ) هنرمند، آموزشگر و نویسنده فمینیست آمریکایی است. یکی از مشهورترین آثار او چیدمان «میهمانی شام» است.
جودی شیکاگو در ۲۰ ژوئیه ۱۹۳۹ در شیکاگو به‌دنیا آمد و هم‌اکنون با همسرش دونالد وودمن که عکاسی آمریکایی است در نیومکزیکوی ایالات متحده زندگی می‌کند. او زندگینامه‌اش را با عنوان «از درون یک گل: مبارزه به عنوان یک هنرمند زن» در سال ۱۹۷۵ منتشر کرد و در سال ۱۹۹۶ «آن‌سوی یک گل: زندگینامه یک هنرمند فمینیست» را چاپ کرد. آثار ابتدایی شیکاگو را متاثر از جنبش‌های هنری مینی‌مالیسم و پاپ آرت دهه ۱۹۶۰ دانسته‌اند. او بعدا مفهوم هنر مینی‌مالیستی را زیرسوال برد و آن را با تجربه زن بودن خویش درآمیخت.
در سال ۱۹۷۰ شیکاگو نخستین برنامه هنر فمینیستی را در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا با هدف آموزش هنرجویان زن و تسهیل ورود آنان به دنیای هنر برگزار کرد. فیلم «جودی شیکاگو و دختران کالیفرنیا» نیز درباره همین پروژه توسط جودیث دَنکاف در سال ۱۹۷۱ ساخته شده است. شیکاگو تا سال ۱۹۷۳ تدریس این برنامه را برعهده داشت.
در سال ۱۹۷۲ (۳۰ ژانویه تا ۲۸ فوریه) شیکاگو و میریام شاپیرو به همراه هنرجویانشان پروژه مشهور «خانه زنان» را اجرا کردند. این پروژه یکی از نخستین نمایشگاه‌های هنر فمینیستی جهان بود و بعد از آن تبدیل به یکی از مکان‌های اجرای نمایش‌های زنان شد.
این کار بین سال‌های ۱۹۷۶-۱۹۹۹ در نمایشگاه‌های متعددی در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، آلمان به نمایش گذاشته شده است و جودی شیکاگو کتابی را نیز درباره آن منتشر کرده‌است.

چیدمان میهمانی شام (به انگلیسی: The Dinner Party) (۱۹۷۹) اثر جودی شیکاگو یکی از نخستین آثار هنر فمینیستی بود که در دنیا بسیار

مطرح شد و مورد توجه منتقدان بسیاری قرار گرفت. این اثر عظیم (اندازهٔ یک اتاق) یادبودی برای دستاوردها و کشاکش‌های زنان در طول
تاریخ است و ۳۹ جایگاه برای مهمانان شام دارد که هر یک برای زنان اسطوره‌ای و تاریخی آماده شده‌اند.میهمانی شام از میزی سه‌گوش تشکیل
شده است که طول هر طرف آن ۴۸ فوت است و حالت میز شام آماده پذیرایی از مهمانان را دارد. بر هر زیربشقابی نام یک زن برجسته در
تاریخ نوشته شده است و به همراه آن تصاویر و نمادهای مربوط به آن فرد، بشقاب، لیوان و دستمال سفره‌ای متناسب قرار دارد

تارا پارسا

عضو جدید
تشكر....مرسي چقدر عالي تالار هنر دوباره شروع به كار كرد..سپاس
منم تحقيق ميكنم ميگم....

Data_art

مدیر بازنشسته
جواب مسابقه شماره یک

جواب مسابقه شماره یک

با عرض سلام به تمامی دوستان خوبم :gol:

ابتدا جا دارد از همه شما عزیزان که لطف کردید و به این تاپیک سر زدید تشکر کنم.
و یک تشکر ویژه از عزیزانی که در مسابقه شرکت کردند.

جواب این مسابقه را یک روز زودتر اعلام میکنم، چون احتمال دارد من شنبه نباشم.

جواب مسابقه:
لازم به ذکر است که دوستان انقدر کامل و دقیق جواب دادن دیگه لزومی نمیبینم
من هم دوباره فرمایشات این عزیزان رو تکرار کنم.
فقط خیلی کوتاه عرض کنم که هنر مورد نظر
هنر چیدمان
بود که به خوبی پاسخ دادند.

به جهت اینکه تعداد افراد برگزیده در این مسابقه کم میباشند
و

البته با اجازه ستایش خانم گل :gol:
که
(جا داره ازشون بابت همکاری و راهنمایی های خوبشون تشکر کنم).

به تمامی این عزیزان

50 امتیاز تعلق خواهد گرفت.

اسامی برگزیدگان به ترتیب حروف الفبا به شرح ذیل میباشد:

architect110:gol:

asaly:gol:

:gol:"
Pejman

:gol:EHSAN_121_SHAMS

:w27:

باز هم از این چهار عزیز بخاطر
توجه اشون به این مسابقه و جواب های کاملا درستشون سپاسگذارم.

دوستان عزیزم

لازم به ذکر است که هدف این مسابقات آشنا کردن شما با مباحث علمی و هنری است.
انشالله که به این هدف برسیم و شما عزیزان راضی باشید.

برای مسابقه شماره 2:

1- اگر نظری و پیشنهادی دارید و یا یکی از شما عزیزان قصد دارد مسابقه ای را برگزار کند.
لطفا زودتر به من اطلاع بدید تا من فعلا مسابقه ای را در نظر نگیرم.
2- مورد دوم که بسیار مهم است: لطفا قبل از زدن تاپیک مسابقه کاملا قوانین و شرایط را مطالعه بفرمایید
و اگر موردی بود من با تمام وجود در خدمتم.

در پناه خدا موفق و سربلند :gol:

آخرین ویرایش:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
با عرض سلام به تمامی دوستان خوبم :gol:

ابتدا جا دارد از همه شما عزیزان که لطف کردید و به این تاپیک سر زدید تشکر کنم.
و یک تشکر ویژه از عزیزانی که در مسابقه شرکت کردند.

جواب این مسابقه را یک روز زودتر اعلام میکنم، چون احتمال دارد من شنبه نباشم.

جواب مسابقه:
لازم به ذکر است که دوستان انقدر کامل و دقیق جواب دادن دیگه لزومی نمیبینم
من هم دوباره فرمایشات این عزیزان رو تکرار کنم.
فقط خیلی کوتاه عرض کنم که هنر مورد نظر
هنر چیدمان
بود که به خوبی پاسخ دادند.

و

که

به تمامی این عزیزان

architect:gol:

Pejman

دوستان عزیزم

لازم به ذکر است که هدف این مسابقات آشنا کردن شما با مباحث علمی و هنری است.
انشالله که به این هدف برسیم و شما عزیزان راضی باشید.

برای مسابقه شماره 2:

1- اگر نظری و پیشنهادی دارید و یا یکی از شما عزیزان قصد دارد مسابقه ای را برگزار کند.
لطفا زودتر به من اطلاع بدید تا من فعلا مسابقه ای را در نظر نگیرم.
2- مورد دوم که بسیار مهم است: لطفا قبل از زدن تاپیک مسابقه کاملا قوانین و شرایط را مطالعه بفرمایید
و اگر موردی بود من با تمام وجود در خدمتم.

در پناه خدا موفق و سربلند :gol:

درود بر مدیر محترم و معزز تالار هنر، data_art عزیز و گرامی و سایر عزیزان شرکت کننده و دنبال کننده ی این موضوع.

بابت همه چیز ممنون و سپاسگزارم؛ و امیدوارم باز شاهد چنین برنامه های علمی و خوب باشیم که مسلما ، اصلی ترین رسالتش، ارتقای سطح دانش هنری همه ی ماست .

من اگر اختیاراتش رو داشتم، به شما هم 100 امتیاز جایزه میدادم؛ اما چه کنم که دست ما کوتاه و خرما بر نخیل : دی

باز هم سپاس، و موفق و پیروز باشید.:gol:

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار

و

که

به تمامی این عزیزان

architect:gol:

Pejman

سلام
تبریک میگم به برگزیدگان.:gol:
امتیازها واریز شد.
پیروز باشید.

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ممنون.
از data art و setayesh عزیز تشکر میکنم، و به بچه های دیگه هم تبریک میگم.:gol:

Data_art

مدیر بازنشسته
مسابقه هنری شماره 2

مسابقه هنری شماره 2

با عرض سلام به دوستان خوبم:gol:

انشالله که همگیتون خوب باشید
والا من صبر کردم ببینم دوستانی که برای مسابقه هنری بهم گفته بودن تاپیک میزنن چیکار میکنن...
که متاسفانه هنوز خبری نشده
بخاطر همین گفتم شماره 2 رو هم خودم بزنم
انشالله دیگه 3و 4 و.. من نزنم

زمان مسابقه از 7/2/91 تا 11/2/91

همان طور که در قوانین مسابقه مطالعه فرمودید
لطفا پاسخهاتون رو به شکل پیام خصوصی به من اعلام بفرمایید.
بعد از اعلام نتایج از دوستان خواهم خواست
که لطفا کنند و جوابهاشون رو در این تاپیک قرار دهند.

به سه نفر اول که کامل ترین جواب را بدهند
به ترتیب 50 و 40 و 30 امتیاز
توسط مدیر ارشد و عزیز باشگاه ستایش خانم گل:gol:
اهدا خواهد شد.

خب حالا سوال مسابقه :

1- این دو اثر بیان کننده کدام هنر از دوران مدرن میباشند؟(با توضیح کامل)
2- نام خالق این آثار؟(حداقل یکی)
3- احساس و نظر شخصی خودتان را نیز بیان کنید.
( جواب به شماره 3 دلخواه است و در انتخاب افراد برگزیده تاثیر ندارد)

این دفعه راهنمایی زیادی نمیکنم:D
مگه ببینم واقعا همه مشکل دارن.
خب نه
گویا باید راهنمایی کرد چون اکثرا مهندس بودنشون رو کردن بهانه
دارن در میرن

دوستان خوبم :gol:

راهنمایی
بیشتر از این
دیگه یعنی باید جواب رو بگم.

انواع هنر دهه 60
که هنر مورد نظر در سوال مسابقه یکی از این چند گرایش است.

چیدمان/ Instalation :
• مینیمالیسم /Minimalism :
• هنر اجرایی /Performance
• هنر روایتی /Narative Art :
• هنر فضای باز (Land Art :
• هنر و زبان /Art And Language :
• ویدئو آرت /Video Art :
• بادی آرت /Body Art :
• هنر بر پایه اتفاق /Happening Art :
• هنر فرایندی /Process Art :

با تشکر فراوان
از حضورتون
موفق باشید دوستان گلم:gol:

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی با نقاشی اشنانیستم ولی ازروی دست دوستان تقلب میکنم میگم پیکلسو:D
حالا دادن انتیاز چه مزیتی برای کاربر داره

Data_art

مدیر بازنشسته
راهنمایی

راهنمایی

دوستان خوبم :gol:

راهنمایی
بیشتر از این
دیگه یعنی باید جواب رو بگم.

انواع هنر دهه 60
که هنر مورد نظر در سوال مسابقه یکی از این چند گرایش است.

چیدمان/ Instalation :
• مینیمالیسم /Minimalism :
• هنر فضای باز (Land Art :
• هنر و زبان /Art And Language :
• ویدئو آرت /Video Art :
• بادی آرت /Body Art :
• هنر بر پایه اتفاق /Happening Art :
• هنر فرایندی /Process Art :

Data_art

مدیر بازنشسته
راهنمایی 2

راهنمایی 2

سلام مجدد به دوستان
با توجه به درخواست چند تن از عزیزان جهت راهنمایی بیشتر
راهنمایی شماره 2 رو هم خدمتتون عرض میکنم.

هنر مورد نظر یکی از چهار گزینه ی زیر میباشند:

• ویدئو آرت /Video Art :
• بادی آرت /Body Art :

E . H . S . A . N

مدیر تالار
نقد

نقد

سلام مجدد به دوستان
با توجه به درخواست چند تن از عزیزان جهت راهنمایی بیشتر
راهنمایی شماره 2 رو هم خدمتتون عرض میکنم.

هنر مورد نظر یکی از چهار گزینه ی زیر میباشند:

• ویدئو آرت /Video Art :
• بادی آرت /Body Art :

درود بر data_art عزیز و سپاس از زحماتی که برای این بخش میکشید .واقعا جای تقدیر داره...:gol:

راستش با توجه به "اصرار دوستان در باب ِ درخواست های مکرر برای راهنمایی بیشتر" ، من میخواستم نقدِ مختصری بر این مسابقه داشته باشم؛

لطف و جذابیت هر مسابقه ای ، در این هستش که پاسخی آسان نداشته باشه و اینکه برای رسیدن به جواب، زحمت بکشیم؛

به خاطر داشته باشیم که هدف اصلی طرح ِ این مسابقات ، ارتقای سطح دانشِ هنری ماست؛

برای مثال، از زمان مطرح شدن سوال تا الآن ، مشغول بررسی و تحقیق در این مورد بودم؛ و مطالب و موضوعات جالبی در این باره یاد گرفتم؛ اگر چه هنوز به جواب نرسیدم، و ممکنه پاسخ نهایی رو نتونم ارایه بدم، اما این مسابقه و مفهومش، رسالت ِ خودش رو انجام داده .

دوستان ِ محترم و عزیز ِ من ! مخاطبِ انتقادِ من ، خود ما هستیم، نه تیم ِ محترم ِ برگزاری ِ مسابقات.

لطفا برای رسیدن به هر خواسته ای، قدری مختصر بکوشیم .

بابتِ صراحت گفتارم ، عذرخواهی میکنم و امیدوارم به نیت ِ اصلی من پی برده باشید.

سپاسی بی قیاس...
.
.
.
پانوشت : ضمنا آگاه هستم که سختی ِ یک مسابقه ، ممکنه باعثِ کاهش ِ تعداد مخاطبین و استقبال کنندگان محترم بشه؛ اما عنایت داشته باشید که آسان بودن و دسترسی سریع به پاسخ سوالات ، موجب کاهش ِ جذابیت و لطف ِ مسابقه میشه، و قصیه لوث میشه .

بالا