قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیوکمپ بارسلون رو الان تو گوگل مپ چک کردم کشیدگیش همون شمال غربی به جنوب شرقیه،درست مثه آزادی
حالا یه نفر لطفا دقیقا همه اینا رو از اول توضیح بده چی شد!
جهت معابر تو هر اقلیم(و اینی که تو تنظیم قیابکلو نوشته فرقش با بقیه نوشته ها چیه؟) و وقتی میگن خیابون شرقی غربی دقیقا منظور چیه؟(کشیدگی یا جهت گیری؟)

meriil

کاربر فعال
من کاملا گیج شدم!:cry:
اگه بهمون بگن خیابون شرقی غربی،منظورت جهت گیری به سمت شرق و غربه یا کشیدگیش شرقی غربیه؟؟بعد همون ص104نوشته تو خیابون شمالی جنوبی نمای باریکتر بنا به سمت خیابون،حالا شما میگین اگه خیابون شرقی غربی باشه زمینها شمالی جنوبی و کشیدگی بنا شرقی غربی میشه که اینو قبول دارم منم..اما مشکلم همین تناقض هاس

آهان... من صفحه 104 رو دیدم ، ببین با توجه به شکلها و حرفی که زده: "جهتگیری بیشتر بناها شمالی جنوبی است" و عبارات مصطلح، جهتگیری شمالی جنوبی بنا یعنی اینکه تو زمینها (تقریبا همه) میریم بنا رو شمال زمین می سازیم تاجلوش یه فضای باز بمونه که بنامون بتونه نور جنوب بگیره. اما راستا: خوب اگه برای هر بنایی راستاش شرقی غربی باشه یعنی کشیدگیش در راستای شرق و غربه و معلومه که نور جنوب رو بهتر وبیشتر میگیره.....

خیابون شرقی غربی هم یعنی این که شرق رو به غرب وصل میکنه. فکر نمی کنم جهت یا راستاش با همدیگه فرقی بکنه!!!!

زمین شرقی غربی هم یعنی اینکه راستای زمین از شرق به غربه، بعید میدونم راجع به این هم راستا و جهت فرقی بکنه؛ ولی صد در صد مطمئن نیستم.

والا بقیه کتابا رو نمی دونم ولی مال دکتر قیابگلو به نظرم درسته (طبق همون استدلالی که قبلا کردم) بعد هم اینکه تا جایی که ما اینجا شنیدیم طراح سوالای تنظیم شرایط هم خود ایشون هستند، :دی

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
DSC05009_2.JPGDSC05011.JPG خب من اشتباهی کردم تو نویفرت من جهت شمال رو بالا در نظر گرفتم اما جهت محور اصلی استادیومی که کشیده همون شمال شرق به جنوب غربه
کتاب درک دقیقا عکسشو ینی شمال غرب به جنوب شرقی کشیده که این مطابق با ازادی و نیوکمپه!!:biggrin:
حالا حرف کیو گوش کنیم؟

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان... من صفحه 104 رو دیدم ، ببین با توجه به شکلها و حرفی که زده: "جهتگیری بیشتر بناها شمالی جنوبی است" و عبارات مصطلح، جهتگیری شمالی جنوبی بنا یعنی اینکه تو زمینها (تقریبا همه) میریم بنا رو شمال زمین می سازیم تاجلوش یه فضای باز بمونه که بنامون بتونه نور جنوب بگیره. اما راستا: خوب اگه برای هر بنایی راستاش شرقی غربی باشه یعنی کشیدگیش در راستای شرق و غربه و معلومه که نور جنوب رو بهتر وبیشتر میگیره.....

خیابون شرقی غربی هم یعنی این که شرق رو به غرب وصل میکنه. فکر نمی کنم جهت یا راستاش با همدیگه فرقی بکنه!!!!زمین شرقی غربی هم یعنی اینکه راستای زمین از شرق به غربه، بعید میدونم راجع به این هم راستا و جهت فرقی بکنه؛ ولی صد در صد مطمئن نیستم.

والا بقیه کتابا رو نمی دونم ولی مال دکتر قیابگلو به نظرم درسته (طبق همون استدلالی که قبلا کردم) بعد هم اینکه تا جایی که ما اینجا شنیدیم طراح سوالای تنظیم شرایط هم خود ایشون هستند، :دی
خب این در مورد بنا!
نظرتون در مورد این جملش که نوشته جهت معابر برای گرمسیر شمالی حنوبی،اما بقیه کتابا چیز دیگه نوشتن،چیه؟
خب اگه سوال درک بود چی؟؟:biggrin:

آخرین ویرایش:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
منطقا باید شمال غربی، جنوب شرقی باشه. فوتبال رو همیشه بعد از ظهر و عصر بازی میکنن، و خورشید سمت غرب و جنوب غربی هست تو اون موقع روز، طبیعیه که نباید به اون سمت باشه جهت گیری. نظر مهندس ژاوی هم همین بوده طبق استعلامی که کردیم.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
منطقا باید شمال غربی، جنوب شرقی باشه. فوتبال رو همیشه بعد از ظهر و عصر بازی میکنن، و خورشید سمت غرب و جنوب غربی هست تو اون موقع روز، طبیعیه که نباید به اون سمت باشه جهت گیری. نظر مهندس ژاوی هم همین بوده طبق استعلامی که کردیم.
ای خدا نویفرت که دیگه شونصد بار تجدید چاپ شده که!!!کلا من تو این 2-3 ماه کارم پیدا کردن تناقض و اشتباه چاپی بوده!!:w06::wallbash: میشه از مهندس مسی هم بپرسین؟من دیگه ایمان میارم!:biggrin:

آخرین ویرایش:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خدا نویفرت که دیگه شونصد بار تجدید چاپ شده که!!!کلا من تو این 2-3 ماه کارم پیدا کردن تناقض و اشتباه چاپی بوده!!:w06::wallbash:

والا نویفرت من که همون شمال غربی- جنوب شرقی هست جهتش، نکنه شما رفتین نویفرت چینی گرفتین؟ :D

در مورد جهت معابر هم جفتشون یه چیز رو میگن. غیابگلو از جهت مناسب بودن برای بناهای اون خیابون گفته، بقیه برای خود معبر در نظر گرفتن. به نظرم اگه بنا به سوال باشه بطور واضح اشاره میکنن. البته اگه اشتباه نکنم یبار اومده، احتمالش کمه دوباره بیاد.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا نویفرت من که همون شمال غربی- جنوب شرقی هست جهتش، نکنه شما رفتین نویفرت چینی گرفتین؟ :D

در مورد جهت معابر هم جفتشون یه چیز رو میگن. غیابگلو از جهت مناسب بودن برای بناهای اون خیابون گفته، بقیه برای خود معبر در نظر گرفتن. به نظرم اگه بنا به سوال باشه بطور واضح اشاره میکنن. البته اگه اشتباه نکنم یبار اومده، احتمالش کمه دوباره بیاد.
پس سوال مرکز رو چی میگین که گفته جهت گیری محور اصلی استادیوم شمال شرقی به جنوب غربیه؟ شانس که نداریم یهو دیدین یه چیز تو این مایه هارو سوال بدن!
نظر نویفرت بقیه دوستان چیه؟!(به جهت شمال تو عکس دقت کنینا!):smile:

آخرین ویرایش:

tehrangharb

عضو جدید
ای خدا نویفرت که دیگه شونصد بار تجدید چاپ شده که!!!کلا من تو این 2-3 ماه کارم پیدا کردن تناقض و اشتباه چاپی بوده!!:w06::wallbash: میشه از مهندس مسی هم بپرسین؟من دیگه ایمان میارم!:biggrin:

آقای نیما همون اول که گفتن، نویفرت برا اروپا رو گفته...

meriil

کاربر فعال
خب این در مورد بنا!
نظرتون در مورد این جملش که نوشته جهت معابر برای گرمسیر شمالی حنوبی،اما بقیه کتابا چیز دیگه نوشتن،چیه؟
خب اگه سوال درک بود چی؟؟:biggrin:

خقیقتش من خودمم خیلی این شمالی جنوبی بودن معبر تو گرمسیر رو متوجه نشدم، نقشه ی طبس رو نگاه کنین بیشتر متمایل به شرقی غربیه، مال اصفهان بیشتر شمالی جنوبیه. ولی در مورد سردسیر به نظرم شرقی غربی باشه درستتره، دلیلشم که گفتم که تو جای سردسیر اینکه جایگذاری معابر طوری باشه که باعث بشه خونه جوری نور بگیره که گرم بشه مهمتر از آب شدن یخهای تو خیابونه. بعد هم اینکه به نظرم جای سردسیر(که بادهای سردش بیشتر از شمال میان) منطقی نیست که معبر رو شمالی جنوبی بسازیم.

اما ...... به قول قاضی شارع تو سریال سر به داران: قضاوت، کاری است ساده، تنها باید دید خان چه می خواهد...... ما هم طبق نظر کسی که میگن طراح سواله حرف می زنیم و عمل میکنیم..... همین.:smile:

منظور از سوال درک همون استادیوم بود؟؟؟ استادیوم به دلیل فرم خاصش خیلی معنی نداره که بگیم در شمال زمینه یا جنوبش؛ منظور از جهت گیریش در سوال همون راستاش بوده که در این مورد با نظر استاد ژاوی و نیما موافقم، اما اگه سر کنکورم بیادش به احتمال زیاد نمی زنم بس که نظرا متفاوته ;)

آخرین ویرایش:

النازا

عضو جدید
من میترسم اخرش اینقد بعضی چیزا باهم قاطی بشه اشتباه بزنم اخرش این جهتا مثل بحث رمپ ونابینا که اخرش تو ازمون مرکز اشتباه زدم ودرست سوالو نخوندم بشه

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میترسم اخرش اینقد بعضی چیزا باهم قاطی بشه اشتباه بزنم اخرش این جهتا مثل بحث رمپ ونابینا که اخرش تو ازمون مرکز اشتباه زدم ودرست سوالو نخوندم بشه
دقیقا منم میخوام همه به یه جواب نهایی برسیم در این مورد که دیگه شکی توش نباشه، مثه سوالایی که قبلا مطرح شد و گاهی بی جواب موندن
اما تا اینجا اینطور که من متوجه شدم :
جهت خود معابر در اقلیم گرمسیر حتی المقدور بهتره که شرقی-غربی باشه و در اقلیم سرد معابر شمالی جنوبی(آفتابگیر) باشه،اما مثلا تو همین اقلیم سرد کشیدگی بنا به سمت جنوب شرقی،جنوب غربی (یا کلا شرقی-غربی)برای نورگیری بهتر

آخرین ویرایش:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
خقیقتش من خودمم خیلی این شمالی جنوبی بودن معبر تو گرمسیر رو متوجه نشدم، نقشه ی طبس رو نگاه کنین بیشتر متمایل به شرقی غربیه، مال اصفهان بیشتر شمالی جنوبیه. ولی در مورد سردسیر به نظرم شرقی غربی باشه درستتره، دلیلشم که گفتم که تو جای سردسیر اینکه جایگذاری معابر طوری باشه که باعث بشه خونه جوری نور بگیره که گرم بشه مهمتر از آب شدن یخهای تو خیابونه. بعد هم اینکه به نظرم جای سردسیر(که بادهای سردش بیشتر از شمال میان) منطقی نیست که معبر رو شمالی جنوبی بسازیم.

اما ...... به قول قاضی شارع تو سریال سر به داران: قضاوت، کاری است ساده، تنها باید دید خان چه می خواهد...... ما هم طبق نظر کسی که میگن طراح سواله حرف می زنیم و عمل میکنیم..... همین.:smile:

منظور از سوال درک همون استادیوم بود؟؟؟ استادیوم به دلیل فرم خاصش خیلی معنی نداره که بگیم در شمال زمینه یا جنوبش؛ منظور از جهت گیریش در سوال همون راستاش بوده که در این مورد با نظر استاد ژاوی و نیما موافقم، اما اگه سر کنکورم بیادش به احتمال زیاد نمی زنم بس که نظرا متفاوته ;)
من طبق تحقیقاتی که از استاندارد های یوفا و فیفا داشتم به این نتیجه رسیدم که جهت استادیوم باید شمالی جنوبی باشه و تا 15 درجه به سمت شرق یا غرب میتونه منحرف شه ولی اگه تو کنکور دادن چون ملاکشون نویفرته شما همون شمال شرقی جنوب غربی که تو متن نویفرت اومده بزنین این دو تا عکس یکیش از یوفا یکیشم از فیفا ست
shina88 استادیوم المپیک لندن و چارلتون انگلیس جهتشون شمال شرقی به جنوب غربیه دیدم الان
http://upload.tehran98.com/viewer.php?file=xcqkg6vooii9yxul17t7.jpg
rug7ctzqkucspbnj0f5k.jpg

آخرین ویرایش:

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی جزوه یا خلاصه ای از معماری معاصر ایران نداره ؟!
کدوم کتاب عصر کنکاش هست که در مورد معماری معاصرایران توضیح داده باشه من رفتم کتابفروشی چیزی ندیدم. شما خودتون از چی خوندین معاصر ایران و ؟

آخرین ویرایش:

mehrazin_f

عضو جدید
دوستان کسی جزوه یا خلاصه ای از معماری معاصر ایران نداره ؟!
کدوم کتاب عصر کنکاش هست که در مورد معماری معاصرایران توضیح داده باشه من رفتم کتابفروشی چیزی ندیدم. شما خودتون از چی خوندین معاصر ایران و ؟

كتاب معماري معاصر كنكاش يه فصلش راجع به معماري معاصر ايران و دوره قاجاره
من كه فقط همونو خوندم و به نظرم كافيه

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتاب معماري معاصر كنكاش يه فصلش راجع به معماري معاصر ايران و دوره قاجاره
من كه فقط همونو خوندم و به نظرم كافيه
شماره روی جلد کتاب عصر کنکاش میگی لطفا ؟چون من همچین کتابی اون روز ندیدم یه کتاب تاریخ بود که فقط عکس بود

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی نمی دونه جزوه امسال متدین رو از کجا باید پیدا کنم
اگه کسی داره لطفا یه لطفی کنه و اینجا بگذاره
دعا می کنم بشه رتبه 1 کنکور

fereshte1111

عضو جدید
سلام

منم همون که تو جزوات هستش و گرفتم اونیکه نوشته معماری اسلامی 2

• Like
واکنش ها: HOTT

tehrangharb

عضو جدید
دوستای عزیز میشه اگر کسی برای تاریخ جهان از بیزانس تا به آخر خلاصه ای نموداری چیزی نوشته یا تو کتابی خونده بذاره اینجا.....دیگه حسابی هنگ کردم پس که تاریخ هام جلو نمیرن:(....کلی نخونده دارم واگه این قسمت رو کسی زحمتش رو بکشه و بذاره لطف بزرگی کرده....

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
عزیز من جزوه سال 89 با کیفیت عالی دوستان گذاشتن 102 صفحس همونو بخون من از یکی پرسیدم گفت جزوه امسالش 70-80 صفحس جزوه سال 89 بهتره مگه تو یک سال تاریخ عوض میشه یا استاد تولید علم میکنن که جزوه جدید میخواید ؟! تا دیر نشده همون جزوه رو بخونید

Paradiso100

عضو جدید
باغ های ایرانی از کدام یک از اصول و قوانین تبعیت می کنند؟
الف : تلفیقی از تقارن و عدم تقارن
ب: قرینه سازی ، رنگ گل ها و گیاهان
ج : تکیه بر عدم تقارن و ایجاد پرچین
د : تصویر مشابه کوچکی از طبیعت بزرگ

سال 82
عصر کنکاش گقته گزینه دوم
اما به نظر من گزینه یک درست تره
چون باغ ایرانی متقارنه اما کوشکاش نا متقارن
پس ترکیب متقارن و نامتقارن در باغ ایراین

کسی نظری داره؟

Paradiso100

عضو جدید
سوال مرکز معماری
آزمون هفتم

سوال اول دروس فنی
دوستان مگه نباید واحدش متر مربع باشه؟؟؟؟

Paradiso100

عضو جدید
دوستای عزیز میشه اگر کسی برای تاریخ جهان از بیزانس تا به آخر خلاصه ای نموداری چیزی نوشته یا تو کتابی خونده بذاره اینجا.....دیگه حسابی هنگ کردم پس که تاریخ هام جلو نمیرن:(....کلی نخونده دارم واگه این قسمت رو کسی زحمتش رو بکشه و بذاره لطف بزرگی کرده....

من دارم
اما pdfe
چی کار باید بکنم؟

النازا

عضو جدید
بچه ها شما لغاتای زبان رو چه طور مرور میکنید من نمیدونم لغاتای سالای قبل رو مرور کنم یا تافل و504 رو یا فقط تست بزنم

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من جزوه سال 89 با کیفیت عالی دوستان گذاشتن 102 صفحس همونو بخون من از یکی پرسیدم گفت جزوه امسالش 70-80 صفحس جزوه سال 89 بهتره مگه تو یک سال تاریخ عوض میشه یا استاد تولید علم میکنن که جزوه جدید میخواید ؟! تا دیر نشده همون جزوه رو بخونید
از کجا باید دانلود کنم؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
باغ های ایرانی از کدام یک از اصول و قوانین تبعیت می کنند؟
الف : تلفیقی از تقارن و عدم تقارن
ب: قرینه سازی ، رنگ گل ها و گیاهان
ج : تکیه بر عدم تقارن و ایجاد پرچین
د : تصویر مشابه کوچکی از طبیعت بزرگ

سال 82
عصر کنکاش گقته گزینه دوم
اما به نظر من گزینه یک درست تره
چون باغ ایرانی متقارنه اما کوشکاش نا متقارن
پس ترکیب متقارن و نامتقارن در باغ ایراین

کسی نظری داره؟

همون 2 درسته . گزینه یک ویژگی باغ سازی انگلیسی و گزینه چهار هم باغ سازی ژاپنی

وضعیت