فراخوان برای سوزاندن کتابی الهی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
يادكرد قرآن از نمرود:

يادكرد قرآن از نمرود:

نام نمرود در قرآن نیامده است و تنها در یک آیه از او یاد شده است:

« أَ لَمْ تَرَ إِلىَ الَّذِى حَاجَّ إِبْرَاهِمَ فىِ رَبِّهِ أَنْ ءاتاهُ اللَّهُ الْمُلْك...‏»

«آيا نديدى (و آگاهى ندارى از) كسى [نمرود] كه با ابراهيم در باره پروردگارش محاجه و گفتگو كرد؟ زيرا خداوند به او حكومت داده بود (و بر اثر كمى ظرفيت، از باده غرور سرمست شده بود)...»​

بنا بر روايات و تفاسير و آنچه در تواریخ آمده نام این شخص «نمرود بن کنعان» بوده است، وی اولین کسی بود که به محاجّه و ستیز لفظی در مورد ذات خداوند پرداخت.
«محاجّه» به معنای چیره شدن با حجّت بر خصم است؛ ولی برخی گویند مراد این آیه مجادله است زیرا کار نمرود مجادله به باطل بود که با هدف درهم کوبیدن حق صورت گرفت
مشهور است روزی نمرود و مردم شهر برای برپایی جشنی به خارج شهر رفتند وقتی بازگشتند دیدند تمام بتها شکسته شده، بعد از اینکه معلوم شد شکستن بتها کار ابراهیم(ع) است، او را به آتش افکندند تا انتقام این کار را از او بگیرند ولی خداوند، آتش را بر خلیل الله(ع) سرد نمود
از امام صادق (ع) روايت شده:

«اين ماجرا (محاجّه) بعد از انداختن ابراهيم در آتش واقع شده و محاجّه و مخاصمه نمرود با ابراهيم از روى طغيان و سركشى بوده و به اعتبار اينكه خداوند به او ملك و حكومت اعطاء كرده خود را ربّ مردم پنداشته و ملك در اينجا به معناى نعمتهاى دنيوى است كه خداوند آن را در دنيا بر مؤمن و كافر عرضه مى‏دارد، امّا ملك به معناى تمليك امر و نهى و تدبير امور مردم و وجوب اطاعت مردم، اعطاى آن از جانب خداوند فقط بر كسانى جايز است كه اهل صلاح و سداد و رشد و هدايت باشند كه مسلّما چنين كسانى جز پيامبر و اهل بيت طاهرين او نخواهند بود كه ايشان به همه احتياجات مردم از ابتدا تا انتها آگاهى و علم دارند.»​

نمرود خود مشرك بوده و ادعای خدایی می­کرد و خود را خالق می پنداشته است، از ابراهیم می­پرسد خدای تو کیست؟ ابراهیم (ع) پاسخ میدهد:« إِذْ قَالَ إِبْرَاهِمُ رَبىّ‏َِ الَّذِى يُحْىِ وَ يُمِيتُ » «هنگامى كه ابراهيم گفت: «خداى من آن كسى است كه زنده مى‏كند و مى‏ميراند.»
موقعى كه ابراهيم (ع) عليه ادعاى او چنين استدلال كرد كه «پروردگار من كسى است كه زنده مى‏كند و مى‏ميراند»، او در جواب ابراهيم (ع)، براى خود همان وصفى را ادعا كرد كه ابراهيم (ع) آن را وصف پروردگار خود مى‏دانست، تا او را مجبور كند در برابرش خاضع شود و به عبادتش بپردازد.[12] گفت:«قَالَ أَنَا أُحْيىِ وَ أُمِيت‏ » [13] «گفت من نيز زنده مى‏كنم و مى‏ميرانم!»
در ادامه ابراهیم (ع) دربرابر مغالطه اين عنصر خودكامه دست به استدلالي روشن مي­زند تا هم نمرود را به زانو درآورد هم ساده لوحان اطراف او را سر عقل آورد، لذا می­گوید:« قَالَ إِبْرَاهِمُ فَإِنَّ اللَّهَ يَأْتىِ بِالشَّمْسِ مِنَ الْمَشْرِقِ فَأْتِ بهَِا مِنَ الْمَغْرِب‏ فَبُهِتَ الَّذِي كَفَرَ » [16]«ابراهيم گفت: خداوند، خورشيد را از افق مشرق مى‏آورد (اگر راست مى‏گويى كه حاكم بر جهان هستى تويى) خورشيد را از مغرب بياور! (در اينجا) آن مرد كافر، مبهوت و وامانده شد.
امام صادق عليه السّلام فرمود:«به راستى، سخت عذاب‏ترين مردم در روز رستاخيز، هفت نفرند: قابيل فرزند آدم (ع) كه برادرش را كشت، نمرود كه با حضرت ابراهيم (ع) در باره پروردگارش محاجّه نمود، دو نفر از بنى اسرائيل كه قوم خود را يهودى و مسيحى نمودند، فرعون كه گفت: (من پروردگار بلند مرتبه شمايم ) و دو نفر از اين امّت كه يكى از ديگرى بدتر است و در تابوتى شيشه‏اى در شكافى در زير درياهايى از آتش باشند.»
سوره ای از قرآن که در برابر اشخاصیس که وجود نمرود رو انکار میکنن یکیش بقره میباشد
در ضمن دو کتاب قصص الانبیا نیشابوری و تاریخ بلعمی مفصل راجع به مرگ نمرود صحبت کردن . در ضمن کتاب تاریخ معتبریس
این نکته هم یادتون باشه ممکنه تاریخ تحریف بشه ولی هیچ کی نمیتونه کتمانش کنه

دوستان این پست تنها برای روشنگری و بیان حقیقت بوده و هدف دیگری ندارد و البته از موضوع تایپیک تا حدودی دور است .
خواهشا بحث تنها مربوط به محکومیت این اقدام وقیحانه باشد ممنون

آخرین ویرایش:

___

عضو جدید
سلام بازم همونطور که در اون تایپیک قبلی گفتم عرض میکنم و از شما میپرسم اینکه شما بدون اسم میاین دلیلش چیست . این خیلی مشکوک است .
خدمت شما عرض کنم اول از همه خطاب به بعضیها شیعه و سنی مذهب هستن نه دین و دین همه آنها اسلام است همانطور که دین مسیح به فکر کنم چهار مذهب تقسیم میشه .
در مورد بهائیت کتاب مقدس ما محمد را آخرین فرستاده خداوند قرار داده و بیان کرده تا حرفی بعد ایشون پیش نیاد . من در مورد بهائیت خیلی نمیدونم و نمیخوامم بدونم طبق همون چیزی که عرض کردم البته چگونگی بوجود اومدن اونرو تا حدودی میدونم که به احترام بهایئان سکوت میکنم . نکته بعد بهایئان میدونن بعضیاشونم شاید ندونن در اوایل انقلاب که این اتفاقات برای بهایئان افتاد یه دلیلش این بود که در مجامع عمومی سعی در مخدوش کردن دین اسلام داشتن و عده ای از اونا هم جز گروهک فاسد منافقین بودن . در دولت اصلاحاتم اگه اشتباه نکنم یکی از اینها با این قضیه رو به رو شد که دلیل اونو درس یادم نیس در همین انتخابات اخیر بهایئانی که گرفتن جز انجمن پادشاهی و گروهک پژاک بودن اینا چه قصدی داشته ؟ با اینا بایستی مهربون بود . من یادمه در دبیرستانمون یه پسر بهائی بود و درسشو میخوند و کسی به کارش کاری نداش . سایر ادیان هم که نمونه هاشو تو دانشگاهها میبینیم تو دانشگاه ما اگه محدودیتهایی بالاتر از قوانین اصلی برای مسلمونا ایجاد کنن حق ندارن اینو
برای اقلیتهای مذهبی اجرا کنن و اصولا یه کارتیم دارن .
خواهشا بحث اصلی تایپیک رو منحرف نکنید .

علیک سلام
مگه شما مفتشید که میتونید این سوال رو بپرسید؟
جواب دادن به ادعاهای بی پایان شما درمورد قومیتها باید نتیجش کنکاش ای دی من باشه؟
شعار های خوبی میدید که هیچ مصداقی جز عوامفریبی نداره!
تو این مملکت یکی جرات کنه بگه من بهاییم (کاری به درست وغلط بودن اعتقادات کسی ندارم چون اصلا دین رو یک مسئله کاملا شخصی میدونم که وقتی وارد حیطه رفتارهای اجتماعی یک فرد میشه موجب بروز رفتارهای دوگانه وایجاد توهمات گوناگون برای همگان میشه درحالیکه یک اعتقاد راسخ قلبی موجب ثبات رفتاری درفرد میشه وفرد رو درمنگنه ایده ال گرایی صرف ونسبیت گرایی روزمره قرار نمیده!) پدرشو درمیارن
اون جملتونم که بولد کردم هم از بابت صحت خبری وهم ازنظر وابستگی عقلانی متاسفانه خنده دار هست
بهتره دراین زمینه ها بی مطالعه صحبت نکنید
هیچ کردی بهایی نیست!
خودتون میگین تو کتابتون گفته وخیلی چیزا رو به عنوان ایراد بالاسرکتابتون باید رفع ورجوع کنید تا مستند بشه(من هم سوزاندن کتاب اعتقادی هردینی رو تقبیخ میکنم ولی این دلیل نمیشه اون کتاب رو تایید کنم)
انگار جواب دادن به پستهای شعاری واحساسی شما از طرف من براتون ثقیل وسنگین هست ودوست ندارین جوابی جز تایید وشعار دهی بشنوید
ولی یادتون باشه جواب های هوی است!
ضمنا شما که اینقدر درمورد اسم کاربری من حساسید به اسم کربری خودتون وغلط املایی تایپ نامتون بهتره توجه کنید
تاپیک منحرف پستهای بهتر از این لازم نداره!

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
در پی اعتراضات گسترده جهانی و هشدار درباره عواقب هرگونه بی حرمتی به قرآن کریم، "تری جونز" سرپرست کلیسای فلوریدا اعلام کرد این کلیسا از تصمیم خود برای سوزاندن قرآن در روز 11 سپتامبر منصرف شده است.
مهر:
کلیسای فلوریدا که پیش از این اعلام کرده بود در سالگرد حوادث یازده سپتامبر قصد دارد در اعتراض به اسلام، قرآن‌ سوزی کند، پس از هشدار مقامهای آمریکایی و اعتراضات مسلمانان جهان در تصمیم خود تجدیدنظر کرد.

تری جونز سرپرست این کلیسا گفت قصد دارد هشدار دیوید پترایوس فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان را جدی تلقی کرده و به ویژه پس از تظاهرات اعتراض ‌آمیز در برخی کشورهای مسلمان در تصمیم خود تجدید نظر کند.

وی افزود : ما برای قرآن ‌سوزی تصمیم جدی داشتیم، ولی اکنون و پس از هشدارهایی که دریافت کردیم باید در تصمیم خود تجدید نظر کنیم؛ چرا که پیام واقعی که ما قصد ارسال آن را داشتیم ممکن است پیامدهایی داشته باشد.

این در حالی است که پس از هشدارهای "دیوید پتریوس" فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان، شب گذشته وزیر امور خارجه آمریکا نیز تلاش برای هتک حرمت مقدسات اسلامی در آستانه سالگرد حادثه 11 سپتامبر را اقدامی شنیع و بی شرمانه دانسته و آن را محکوم کرد.

وی در ضیافت افطار که با حضور برخی شخصیتهای اسلامی برگزار شد اظهار داشت هتک حرمت به مقدسات اسلامی اقدامی شنیع و بی شرمانه است و آمریکا از زمان تاسیس خود همواره به ادیان مختلف احترام گذاشته است.

گفتنی است سرپرست کلیسایی ایالت فلوریدای آمریکا در سخنانی نژادپرستانه و تحریک آمیز اعلام کرده بود در آستانه نهمین سالروز حملات 11 سپتامبر قرآن کریم به آتش کشیده شود.

جهان

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
علیک سلام
مگه شما مفتشید که میتونید این سوال رو بپرسید؟
جواب دادن به ادعاهای بی پایان شما درمورد قومیتها باید نتیجش کنکاش ای دی من باشه؟
شعار های خوبی میدید که هیچ مصداقی جز عوامفریبی نداره!
تو این مملکت یکی جرات کنه بگه من بهاییم (کاری به درست وغلط بودن اعتقادات کسی ندارم چون اصلا دین رو یک مسئله کاملا شخصی میدونم که وقتی وارد حیطه رفتارهای اجتماعی یک فرد میشه موجب بروز رفتارهای دوگانه وایجاد توهمات گوناگون برای همگان میشه درحالیکه یک اعتقاد راسخ قلبی موجب ثبات رفتاری درفرد میشه وفرد رو درمنگنه ایده ال گرایی صرف ونسبیت گرایی روزمره قرار نمیده!) پدرشو درمیارن
اون جملتونم که بولد کردم هم از بابت صحت خبری وهم ازنظر وابستگی عقلانی متاسفانه خنده دار هست
بهتره دراین زمینه ها بی مطالعه صحبت نکنید
هیچ کردی بهایی نیست!
خودتون میگین تو کتابتون گفته وخیلی چیزا رو به عنوان ایراد بالاسرکتابتون باید رفع ورجوع کنید تا مستند بشه(من هم سوزاندن کتاب اعتقادی هردینی رو تقبیخ میکنم ولی این دلیل نمیشه اون کتاب رو تایید کنم)
انگار جواب دادن به پستهای شعاری واحساسی شما از طرف من براتون ثقیل وسنگین هست ودوست ندارین جوابی جز تایید وشعار دهی بشنوید
ولی یادتون باشه جواب های هوی است!
ضمنا شما که اینقدر درمورد اسم کاربری من حساسید به اسم کربری خودتون وغلط املایی تایپ نامتون بهتره توجه کنید
تاپیک منحرف پستهای بهتر از این لازم نداره!
علیکم السلام . نه مفتش نیستم ولی حس پرسشگر و جستوگری دارم که برای همه همینطوره و در شما بیش از حد فعال گشته همین بازم میپرسم .:smile:
نمیدونم . ممنون نظر لطفتونه ولی من همچین قصدی ندارم . در این باره ببینید شما متوجه نشدید من چی گفتم یکی بگه بهاییه کسی کاریش نداره ولی اگه جار بزنه و تبلیغ دینش کنه چون دین اسلام رو تا حدودی مخدوش هم میکنه مورد دار میشه و حرفی که در مورد دبیرستانم زدم ایمان داشته باشید جز حقیقت نگفتم . بعضی وقتها هم خب بله تند روی هایی میشه که خیلی کمه و اکثرا هم برطرف میشه . خب من با یه سوال به شما جواب میدم پایگاه منافقین اشرف در کجاست ؟ من بهتون میگم در عراق آیا کسانیکه عضو این گروهک تروریست هستن همه عراقین ؟! در مورد گروهگ انجمن پادشاهی مطمئنم که جند نفری که گرفتن بهایی بودن و البته مسلمونم توشون پیدا میشد ولی من منظورم اینه که خود اونها این مسئله رو بزرگتر از آنچه که هست جلوه میدن . در ضمن گروهگ انجمن پادشاهی دارای چند پایگاه بود و شایدم هست که یکیش در شهرهای شمالی کشور بود . من متوجه این حرفتون نشدم نمیتونم نظر بدم . ممنون از محکومیتتون . قطعا همینه ولی به هر حال هر کتابی که بر پیامبران الهی نازل شده قابل احترامه هر چند که ممکنه بعضی جاهاش ........
ممنون ولی من متوجه غلط املایی نشدم یه مسئله مسئله بعد محمد تشدید داره و چون نمیدونم تشدید کجای کیبورد هست از این ابتکار استفاده کردم . البته اصل اصلش منوط به این بود که باشگاه قبول نمیکرد و نامهایی که تکراری باشه رو رد میکنه . دوستان در این باره میتونن قضاوت کنند .:smile:
خب اینم نظر شماست و محترم شما از انحراف درش بیارید ولی در مورد موضوع اصلی که اهانت به کتب ادیان الهیست نه چیز دیگه:gol::gol::gol:
البته خدا رو شکر خبرهای خوبی شنیده میشه باید منتظر فردا بود اگه این کار نشه من تند رویهایی که بهش کردمو پس میگیرم .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم

« إِنَّ هذَاالقُرانَ يَهدِي لِلَّتيِ هِيَ أَقَومُ » (همانا اين قرآن (انسانرا) به استوارترين راه‌ها هدايت مي‌كند)

« إِنّا نَحْنُ نَزَّلنا الذكّرَوَ إنّا لَهُ لَحافِظونَ» ( ما خود قرآن را نازل كرديم و محافظ آن خواهيم بود )
«‌ إِنْ عِندَكُمْ مِنْ سُلطانٍ بِهذا؟» ( آيا بي دليل و از روي جهالت نسبت به خدا چنين مي گوييد؟ آيا برهاني داريد؟)

متاسفانه با خبر شدیم که علی رغم عقب نشینی صحنه گردان اصلی این بی حرمتی ، در چند جای کشور آمریکا عده ای احمق تر از او و البته شاید نادان تر دست به چنین اهانت آشکاری زدن . از جمله یکی از این جاها جلوی کاخ سفید بوده که پلیس تا مدتها تنها نظاره گر بوده و بعد از مدتی به آرامی این افراد را از منطقه دور کرده اند .
متاسفم برای کسانی که قدرت تحدی با قرآن رو ندارن دس به این کارها میزنن که به گفته خودشون مسلمانها کمتر بشن ولی اونها خیلی نادانن که همچین فکری میکنن . قرآن در قلب و جان مسلمین جهان جای دارد و هیچ گاه نخواهند توانست این آیات الهی رو از ما بگیرن
در رخداد این اهانت آشکار عامل اصلی صددرصد کشیش احمق کلیسای فلوریداست
که این ایده رو پیاده کرد و بعد از اون بی شک دولت آمریکا و به خصوص شخص اوباما . چرا که اگر کتابی غیر کتاب دین اسلام مثلا زبونم لال کتاب تورات سوزانده میشد این چنین سکوت میکرد و تلویحا چراغ سبز نشون میدادن . :mad:
لعنت بر آمریکا ، لعنت :mad:

ستاره سهیل

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

« إِنَّ هذَاالقُرانَ يَهدِي لِلَّتيِ هِيَ أَقَومُ » (همانا اين قرآن (انسانرا) به استوارترين راه‌ها هدايت مي‌كند)

« إِنّا نَحْنُ نَزَّلنا الذكّرَوَ إنّا لَهُ لَحافِظونَ» ( ما خود قرآن را نازل كرديم و محافظ آن خواهيم بود )
«‌ إِنْ عِندَكُمْ مِنْ سُلطانٍ بِهذا؟» (آيا بي دليل و از روي جهالت نسبت به خدا چنين مي گوييد؟ آيا برهاني داريد؟)

متاسفانه با خبر شدیم که علی رغم عقب نشینی صحنه گردان اصلی این بی حرمتی ، در چند جای کشور آمریکا عده ای احمق تر از او و البته شاید نادان تر دست به چنین اهانت آشکاری زدن . از جمله یکی از این جاها جلوی کاخ سفید بوده که پلیس تا مدتها تنها نظاره گر بوده و بعد از مدتی به آرامی این افراد را از منطقه دور کرده اند .
متاسفم برای کسانی که قدرت تحدی با قرآن رو ندارن دس به این کارها میزنن که به گفته خودشون مسلمانها کمتر بشن ولی اونها خیلی نادانن که همچین فکری میکنن . قرآن در قلب و جان مسلمین جهان جای دارد و هیچ گاه نخواهند توانست این آیات الهی رو از ما بگیرن
در رخداد این اهانت آشکار عامل اصلی صددرصد کشیش احمق کلیسای فلوریداست
که این ایده رو پیاده کرد و بعد از اون بی شک دولت آمریکا و به خصوص شخص اوباما . چرا که اگر کتابی غیر کتاب دین اسلام مثلا زبونم لال کتاب تورات سوزانده میشد این چنین سکوت میکرد و تلویحا چراغ سبز نشون میدادن . :mad:
لعنت بر آمریکا ، لعنت :mad:

:gol::gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هتاکان به قرآن را بشناسید

هتاکان به قرآن را بشناسید

گروه کوچکی از مسیحیان محافظه کار یازدهم سپتامبر ( 20 شهریورماه ) در اقدامی اهانت آمیز صفحاتی از قرآن را در جریان اعتراضی مقابل کاخ سفید پاره کردند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، راندال تری از فعالان ضد سقط جنین در آمریکا و یکی از شش شرکت کننده افراطی در این اعتراض ادعا کرد: در مخالفت با صلح آمیز بودن اسلام اینکار انجام می شود.
انرو بیچام از تندرو های افراطی نیز با خواندن بخشهایی از قرآن که مدعی شد انزجار نسبت به مسیحیان و یهودیان را ترویج می کند این صفحات را از یک نسخه کاغذی کتاب مقدس مسلمانان به زبان انگلیسی پاره کرد.نسخه هایی از قرآن در دو رویداد دیگر نیز مورد اهانت قرار گرفت، یکی ازآنها پشت درهای یک مجتمع دینی مسیحیت در کانزاس و دیگری در مقابل دوربینها اندکی آن طرف تر از محل حوادث یازدهم سپتامبر بود.
پس از روزها اعتراض و بحث جهانی تری جونز از شهر گینزویل فلوریدا که در نهایت اعلام کرد ما به طور قطع قرآن را نمی سوزانیم ، نه امروز و نه هیچ زمان دیگری، این اقدامات رخ داده است ...............

لعنت خداوند بر آنها باد:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چه میگذرد بیشتر دل مسلمانان به درد می آید

هر چه میگذرد بیشتر دل مسلمانان به درد می آید

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از مشرق، روز 11 سپتامبرشهروند ی آمریکایی، با اعلام قبلی و آزادانه در محل بازسازی برج های دوقلوی نیویورک حضور یافته و در مقابل چشم مردم و دوربین های خبرنگاران، صفحات یک قرآن را پاره کرده و با فندکی که از جیب خود بیرون آورد، به آتش کشید.

ده ها تصویربردار و عکاس و شهروندان آمریکایی با دوربین های تلفن های همراه خود، صحنه این جنایت را به تصویر کشیدند که تصاویر آن در شبکه های مختلف تلویزیونی آمریکا و اینترنت منتشر شده است.

جالب اینکه پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در دقایق اولیه وقوع این جنایت، هیچ مداخله ای نکرد و اجازه داد تصویربرداران با آسودگی، از از این اقدام توهین آمیز فیلم بگیرند و آنگاه چند مأمور پس از دقایقی از تماشای این عمل شنیع، وارد عمل شده و عامل هتاک این اقدام را با احترام و به آرامی از صحنه دور کردند.
همزمان و از حدود سه ساعت پیش، تعدادی دیگر از شهروندان آمریکایی، تصاویری از سوزاندن قرآن، پاره کردن صفحات قرآن، بنزین ریختن و آتش زدن قرآن و انداختن قرآن در منقل، کتاب آسمانی مسلمانان را به آتش کشیدند.
تا کنون و از ساعاتی پیش، دست کم 11 فیلم از سوزاندن قرآن در شهرهای مختلف آمریکا تنها در سایت یوتیوب انتشار یافته که در توضیح برخی از آنها، از این کتاب مقدس با عنوان "کتاب شیطانی" نام برده شده است.
گزارش های دریافتی خبرنگار مشرق، همچنین حاکی است اقدام مشابه دیگری در مقابل کاخ سفید در واشنگتن انجام گرفته که اخبار تکمیلی مربوط به این فاجعه نیز متعاقباً مخابره می شود.
این جنایات پس از آن انجام می گیرد که یک کشیش آمریکایی اعلام کرد تصمیم دارد در سالروز یازدهم سپتامبر، تعداد زیادی قرآن را به آتش بکشد.
این اقدام، پس از واکنش شدید مسلمانان و غیرمسلمانان آزاده و فشار افکارعمومی جهان، لغو شد.
تحلیلگران، اکنون و پس از سوزاندن ده ها جلد از قرآن کریم در آمریکا، پیش بینی می کنند تظاهرات خشمگینانه خودجوش در بسیاری از کشورهای جهان آغاز شده و منافع دولت آمریکا در این کشورها به خطر بیفتد.
خدایا :(به حق فاطمه زهرا مسببان این اهانت رو در همین دنیا به سزای اعمالشان برسان:mad:

mamad kh

عضو جدید
به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از مشرق، روز 11 سپتامبرشهروند ی آمریکایی، با اعلام قبلی و آزادانه در محل بازسازی برج های دوقلوی نیویورک حضور یافته و در مقابل چشم مردم و دوربین های خبرنگاران، صفحات یک قرآن را پاره کرده و با فندکی که از جیب خود بیرون آورد، به آتش کشید.

ده ها تصویربردار و عکاس و شهروندان آمریکایی با دوربین های تلفن های همراه خود، صحنه این جنایت را به تصویر کشیدند که تصاویر آن در شبکه های مختلف تلویزیونی آمریکا و اینترنت منتشر شده است.

جالب اینکه پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در دقایق اولیه وقوع این جنایت، هیچ مداخله ای نکرد و اجازه داد تصویربرداران با آسودگی، از از این اقدام توهین آمیز فیلم بگیرند و آنگاه چند مأمور پس از دقایقی از تماشای این عمل شنیع، وارد عمل شده و عامل هتاک این اقدام را با احترام و به آرامی از صحنه دور کردند.
همزمان و از حدود سه ساعت پیش، تعدادی دیگر از شهروندان آمریکایی، تصاویری از سوزاندن قرآن، پاره کردن صفحات قرآن، بنزین ریختن و آتش زدن قرآن و انداختن قرآن در منقل، کتاب آسمانی مسلمانان را به آتش کشیدند.
تا کنون و از ساعاتی پیش، دست کم 11 فیلم از سوزاندن قرآن در شهرهای مختلف آمریکا تنها در سایت یوتیوب انتشار یافته که در توضیح برخی از آنها، از این کتاب مقدس با عنوان "کتاب شیطانی" نام برده شده است.
گزارش های دریافتی خبرنگار مشرق، همچنین حاکی است اقدام مشابه دیگری در مقابل کاخ سفید در واشنگتن انجام گرفته که اخبار تکمیلی مربوط به این فاجعه نیز متعاقباً مخابره می شود.
این جنایات پس از آن انجام می گیرد که یک کشیش آمریکایی اعلام کرد تصمیم دارد در سالروز یازدهم سپتامبر، تعداد زیادی قرآن را به آتش بکشد.
این اقدام، پس از واکنش شدید مسلمانان و غیرمسلمانان آزاده و فشار افکارعمومی جهان، لغو شد.
تحلیلگران، اکنون و پس از سوزاندن ده ها جلد از قرآن کریم در آمریکا، پیش بینی می کنند تظاهرات خشمگینانه خودجوش در بسیاری از کشورهای جهان آغاز شده و منافع دولت آمریکا در این کشورها به خطر بیفتد.
خدایا :(به حق فاطمه زهرا مسببان این اهانت رو در همین دنیا به سزای اعمالشان برسان:mad:

فقط جهت اطلاع من تو کتاب ظهور امام زمان خوندم که یکی از اتفاقهایی که نشونه های ظهور به اتش کشیدن کتاب مقدس قران امیدوارم هر چه زود تر امام ظهور کنه
اینو نگفتم که کسایی که اسلام قبول ندارن نظر بدن فقط جهت اطلاع دادم

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز

دولت امریکا به شدت خواهان انجام نشدن اینکار هست.
و حتی به ظررش تموم میشه.
حتی فرمانده امریکا در افغانستان از این فرد خواست اینکار را نکنه و بهش گفت با اینکارت داری سربازهای امریکایی را اتیش میزنی.
ولی هنوز نتونستند به طور قانونی کاری بکنند.
چون قانون به دولت امریکا اجازه اینکار را نمیده و خود دولت دنبال یک راه حل برای این میگرده که بتونه جلوی اینکار را بگیره.
ولی متاسفانه اونجا ایران نیست که هر کی هر کی باشه و همه چی طبق قانون انجام میگیره.
یک متن منطقی نوشتید ولی وسطش یک دفعه صیونیسم اومد وسط و غیره.
بنده هم به عنوان یک بی خدا اینکار را محکوم میکنم.و اصلا یک کار عقلانی نمیدونمش.
داداشم تو چقدر سا ده ای
قانون. کدوم قانون؟!!!!!!!!!
قانون بی اجازه وارد شدن به کشورهای دیگس
جون من دیگه نگو این حرفو بابا یکم تحلیل داشته باش

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط جهت اطلاع من تو کتاب ظهور امام زمان خوندم که یکی از اتفاقهایی که نشونه های ظهور به..........امیدوارم هر چه زود تر امام ظهور کنه
اینو نگفتم که کسایی که...........نظر بدن فقط جهت اطلاع دادم

یا مهدی ادرکنی

خداوندا ظهور حضرت مهدی، صاحب الزمان را فرا رسان

آخرین ویرایش:

devil may cry

عضو جدید
داداشم تو چقدر سا ده ای
قانون. کدوم قانون؟!!!!!!!!!
قانون بی اجازه وارد شدن به کشورهای دیگس
جون من دیگه نگو این حرفو بابا یکم تحلیل داشته باش

بلاخره هر کجای دنیا قانون خودش رو داره;اونا هم داخل کشور خودشون قانون خودشون رو دارند همینطور که ما داخل کشورمون قانون خودمون رو داریم و به اینکه داخل تمام دنیا چه کسی خوشش بیاد جه کسی خوشش نیاد کاری نداریم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلاخره هر کجای دنیا قانون خودش رو داره;اونا هم داخل کشور خودشون قانون خودشون رو دارند همینطور که ما داخل کشورمون قانون خودمون رو داریم و به اینکه داخل تمام دنیا چه کسی خوشش بیاد جه کسی خوشش نیاد کاری نداریم
بله خب قانون این جور کشورها طوریه که دین مغلوب سیاست بشه و کلا دین هیچ نقشی نداشته باشه . :mad:
تو این کشور اگه هلوکاست رو محکوم کنی و نوشته هایی خلاف آن چیزی که اونا میگن بنویسی بایستی چند سال زندان بکشی و تحمل کنی و لی اگه به مقدسات ادیان توهین کنی هیچ مجازاتی نداری ! . البته در مورد این مسئله دولت آمریکا مسئوله چون از واتیکان هم دستور محکومیت این اقدام در هرزمان و توسط هر شخصی صادر شده بود و خواسته شده بود از دولت آمریکا که جلوی چنین اقداماتی رو بگیره که بعدش آقای اوباما گفت آمریکا مخالف اسلام نیس و خیلی سیاه بازیهای دیگه که امروز سکوت کردن و هیچ اقدامی نمیکنن .:mad:
لعنت خدا بر دشمنان تمامی ادیان الهی باد:mad:

devil may cry

عضو جدید
بله خب قانون این جور کشورها طوریه که دین مغلوب سیاست بشه و کلا دین هیچ نقشی نداشته باشه . :mad:
تو این کشور اگه هلوکاست رو محکوم کنی و نوشته هایی خلاف آن چیزی که اونا میگن بنویسی بایستی چند سال زندان بکشی و تحمل کنی و لی اگه به مقدسات ادیان توهین کنی هیچ مجازاتی نداری ! . البته در مورد این مسئله دولت آمریکا مسئوله چون از واتیکان هم دستور محکومیت این اقدام در هرزمان و توسط هر شخصی صادر شده بود و خواسته شده بود از دولت آمریکا که جلوی چنین اقداماتی رو بگیره که بعدش آقای اوباما گفت آمریکا مخالف اسلام نیس و خیلی سیاه بازیهای دیگه که امروز سکوت کردن و هیچ اقدامی نمیکنن .:mad:
قانون کشور ما هم به شکلی هست که از اسلام حمایت میکنه و برای بقیه ادیان مواردی در نظر گرفته نشده چرا ما همیشه یک طرفه به قضیه میکنیم اون ادمی که با هر دینی میاد ایران باید حجاب و .... رعایت کنه ولی ما داخل کشورهای دیگه که میریم به فکر گسترش اسلام و حقوق خودمون میفتیم؟ این قانون یک قانون کامله داخل کشورشون که بهشون اجازه میده هر نظری که دارند ابراز کنند حالا اگر انجیل و پرچم امریکا رو هم اتیش زده بودن ما ناراحت میشدیم پس دوست من یک طرفه به قظیه نگاه نکن و همیشه انتظارات منطقی داشته باش;در مورد واتیکان هم فقط یک مرجعیت دینی برای اونا داره مثل رهبر ایران نیست که کل مملکت دستش باشه و چون قدرت سیاسی و نظامی و دینی و .... داره بتونه جلوی کاری رو بگیره و قانون رو تغییر بده;کاری نکردند برای اینکه کاری نمیتونستند بکنند قانونشون به شکلی هست که قانون اساسی آمریکا حق شهروندان این کشور را برای ابراز عقیده، آزادی دینی و برگزاری تجمع اعتراضی تضمین کرده است.
پس احساسی موضع گیری نکنیم;همینطور که ما داخل کشورمون قوانینی داریم که فقط مختص کشور و مردم ما هست و اگر کسی به هر دلیلی در هر کجای دنیا راضی نباشه برای ما مهم نیست ما هم نمیتونیم در مورد قانونشون نظر بدیم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانون کشور ما هم به شکلی هست که از اسلام حمایت میکنه و برای بقیه ادیان مواردی در نظر گرفته نشده چرا ما همیشه یک طرفه به قضیه میکنیم اون ادمی که با هر دینی میاد ایران باید حجاب و .... رعایت کنه ولی ما داخل کشورهای دیگه که میریم به فکر گسترش اسلام و حقوق خودمون میفتیم؟ این قانون یک قانون کامله داخل کشورشون که بهشون اجازه میده هر نظری که دارند ابراز کنند حالا اگر انجیل و پرچم امریکا رو هم اتیش زده بودن ما ناراحت میشدیم پس دوست من یک طرفه به قظیه نگاه نکن و همیشه انتظارات منطقی داشته باش;در مورد واتیکان هم فقط یک مرجعیت دینی برای اونا داره مثل رهبر ایران نیست که کل مملکت دستش باشه و چون قدرت سیاسی و نظامی و دینی و .... داره بتونه جلوی کاری رو بگیره و قانون رو تغییر بده;کاری نکردند برای اینکه کاری نمیتونستند بکنند قانونشون به شکلی هست که قانون اساسی آمریکا حق شهروندان این کشور را برای ابراز عقیده، آزادی دینی و برگزاری تجمع اعتراضی تضمین کرده است.
پس احساسی موضع گیری نکنیم;همینطور که ما داخل کشورمون قوانینی داریم که فقط مختص کشور و مردم ما هست و اگر کسی به هر دلیلی در هر کجای دنیا راضی نباشه برای ما مهم نیست ما هم نمیتونیم در مورد قانونشون نظر بدیم
دوست عزیز نکات خیلی خوبی رو گفتی . کدوم یک از ادیان حجاب رو محکوم کرده که شما این چنین میگید من تا جایی که میدونم تمامی ادیان گفته اند که داشتن حجاب بهتر است ولی دین اسلام حجاب رو واحب دانسته و الزام به اون داده .
پرچم آمریکا نه هرگز ناراحت نمیشدم چون پرچم نماد حکمرانان هست والبته بعضی میگن ملی ولی من یه سوال دارم تو کشور خودمون شاه که بود نماد کشور چی بود انقلاب که شد چی شد ولی خب طبیعتا خیلیا حتی مخالف این طرح پرچمن . اما در مورد مقدسات الهی هرگونه توهین به مقدسات از دید من محکومه و البته کتاب این ادیان الهی و مطمئن باش در قبال دین مسیح هم من اینو محکوم میکردم و از خداوند خواستار مجازات برای این اشخاص رو داشتم . بله خب همینه که دوس دارن سیاست بر دین پیروز باشه تا هر غلطی میخوان بکنن آدم بکشن ، هیچ کسیم نتونه جلوشون وایسه .:mad:
جانم فدای قرآن
اسلام پیروز است آمریکا نابود است

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز

نمیدونم قانون امریکا در مورد هولوکاست چیه ولی در بعضی از کشور هایی که انکار ش جرم داره.میدونم که تو قانونشون اومده.
دید شما نسبت به سیستم امریکا و جاهای دیگه جهان باید متفاوت باشه با ایران.
اون جا دیگه مثل ایران ولایت فقیه درکار نیست که الان دعوا سیاست فقط بین توکلی و لاریجانی با احمدی نژاد و مشایی باشه.
فقط کافی خامنه ای یک داد بزنه همه میشینند سرجاشون.
تو نمایندگی مجلس هیچ وزیر احمدی قبول نمیکنند.نامه میاد از دفتر رهبری 90 درصدشون اوکی میشند.
ولی اونجا دیگه ولایت فقیه درکار نیست.حداقلش اگر حزب دموکرات خلاف کنه.حزب جمهوری خواه پدرش را در میاره.
اونجا حداقل رسانه ازاد است.
اونطور نیست که یک شبه یک تصمیم بگیرند وعملی بشه.
اوباما 9 ماه برای یک قانون تلاش میکنه.تازه میتونه اون قانون را تصویب کنه.
اونجا رسانه ازاد هست.اگر اون پلیس میومد با ضرب و شتم اون مرد را میبرد بیرون.
اون پلیس را زندانی میکردند.قانون این را میگه

devil may cry

عضو جدید
دوست عزیز نکات خیلی خوبی رو گفتی . کدوم یک از ادیان حجاب رو محکوم کرده که شما این چنین میگید من تا جایی که میدونم تمامی ادیان گفته اند که داشتن حجاب بهتر است ولی دین اسلام حجاب رو واحب دانسته و الزام به اون داده .
پرچم آمریکا نه هرگز ناراحت نمیشدم چون پرچم نماد حکمرانان هست والبته بعضی میگن ملی ولی من یه سوال دارم تو کشور خودمون شاه که بود نماد کشور چی بود انقلاب که شد چی شد ولی خب طبیعتا خیلیا حتی مخالف این طرح پرچمن . اما در مورد مقدسات الهی هرگونه توهین به مقدسات از دید من محکومه و البته کتاب این ادیان الهی و مطمئن باش در قبال دین مسیح هم من اینو محکوم میکردم و از خداوند خواستار مجازات برای این اشخاص رو داشتم . بله خب همینه که دوس دارن سیاست بر دین پیروز باشه تا هر غلطی میخوان بکنن آدم بکشن ، هیچ کسیم نتونه جلوشون وایسه .:mad:
جانم فدای قرآن
اسلام پیروز است آمریکا نابود است

میشه بگید حجاب و ..... داخل کدام یک از ادیان دیگه اجباریه؟دوست من اینکه حجاب و .... داخل دینهای دیگه اختیاری باشه و بعد ما همه ادیان رو به خاطر اکثریت اسلام مجبور کنیم حجاب رو رعایت کنند طبیعیه ولی اینکه اکثریت یک کشور مسیحی و ... باشند و بگند ما با حجاب و صدای اذان شما که کل شهر رو تکون میده مشکل داریم غیر طبیعیه ؟یک مقدار منطقی باشیم اجبار اجبار هست حالا به هر شکلی که میخواد باشه;در مورد پرچم که گفتید الان پرچم ما عوض شده و این هست و خیلی ها باهاش مشکل دارند بله خیلیها ممکنه با حکومت ایران مشکل داشته باشند ولی الان مردم ایران رو با این پرچم تو دنیا میشناسند و هر ایرانی با هر دینی از اینکه با احترام به این پرچم که نشان دهنده تمام مردم ایران با هر دین و طرز فکری هست خوشحال و با هر بی احترامی ناراحت میشه;دوست من ازادی در ابراز عقیده باعث پیشرفت یک کشور میشه فقط نگفتند که شما بیاید در مورد ادیان دیگه نظرتون رو بگید قانون از شما حمایت میکنه بلکه گفتند شما هر نظری در مورد مسال سیاسی و .... هم دارید بگید قانون از شما حمایت میکنه حالا میخواد این ابراز نظر اتیش زدن پرچم امریکا یا عکس اوباما باشه یا قران و انجیل;قانون اساسی آمریکا حق شهروندان این کشور را برای ابراز عقیده، آزادی دینی و برگزاری تجمع اعتراضی تضمین کرده است. دوست من در کشور ما که دین با سیاست و .... مخلوط شده هر مشکلی که داشته باشیم برای توجیه کردندش داریم از دین مایه میزاریم و این خودش باعث دین زدگی مردم شده;الان داخل کشور ما به خاطر اینکه حاکمیت دینی هست و رهبر کشور انواع اختیارات دینی و سیاسی و نظامی و ..... داره هر زمان که نیاز باشه امکان استفاده و سواستفاده از اختیارات دینی داده شده وجود داره در واقع در کشور ما از دین به عنوان یک وسیله برای حکومت کردن بر مردم داره استفاده میشه نه به عنوان یک برنامه برای زندگی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم قانون امریکا در مورد هولوکاست چیه ولی در بعضی از کشور هایی که انکار ش جرم داره.میدونم که تو قانونشون اومده.
دید شما نسبت به سیستم امریکا و جاهای دیگه جهان باید متفاوت باشه با ایران.
اون جا دیگه مثل ایران ولایت فقیه درکار نیست که الان دعوا سیاست فقط بین توکلی و لاریجانی با احمدی نژاد و مشایی باشه.
فقط کافی خامنه ای یک داد بزنه همه میشینند سرجاشون.
تو نمایندگی مجلس هیچ وزیر احمدی قبول نمیکنند.نامه میاد از دفتر رهبری 90 درصدشون اوکی میشند.
ولی اونجا دیگه ولایت فقیه درکار نیست.حداقلش اگر حزب دموکرات خلاف کنه.حزب جمهوری خواه پدرش را در میاره.
اونجا حداقل رسانه ازاد است.
اونطور نیست که یک شبه یک تصمیم بگیرند وعملی بشه.
اوباما 9 ماه برای یک قانون تلاش میکنه.تازه میتونه اون قانون را تصویب کنه.
اونجا رسانه ازاد هست.اگر اون پلیس میومد با ضرب و شتم اون مرد را میبرد بیرون.
اون پلیس را زندانی میکردند.قانون این را میگه
پس این چه نوع آزادیه که شما حق نوشتن مطلبی علیه مسئله هولو کاست نداری ولی میتونی به سایر ادیان آزادانه توهین کنی این یعنی چی یعنی سیاست گری .
بله ولی اگه منطقی باشید متوجه میشید که همه جای دنیا دارای رهبریست رهبران اصلی آمریکا هم افرادی هستن که در لابی صهیونیستها در امریکا به سر میبرن یه دلیل عمدش همین رای الکترال اونها . در مورد این رای چیزی میدونید . اگه کشور ما رهبری دینی داره اونا رهبری سیاسی دارن . رهبران سیاسی که اندیششون تنها بدس اوردن منافع هست کاری ندارن حق باشه یا نه و اگه هلوکاست قانون شده دلیلی جز این نداره . در مورد سوزاندن پرچم آمریکا در این کشور هم باید خدمتتون عرض کنم این برمیگرده به جنگ آمریکا و ویتنام که بعد از تظاهرات ملی مردم آمریکا در پی این جنگ پرچم کشور خودشون رو آتیش زدن و انزجار خودشونو از اون حکومت نشون دادن . بعد مجلس آمریکا برای اینکه مجبور نشه اکثریت ملتشو در زندانها نگه داره یه همچین قانونی رو تصویب کرد که البته محدودیتهایی هم داره . نکته بعدی آزادی بیش از حد باعث هرج و مرجهای بسیاری میشه و طبیعتا همانطور که ادیان هم بیان کردن باید محدودیتهایی در نظر گرفته بشه .
بله این قانونشون هست ولی ضرب و شتم پلیس آمریکا به اون دو خانم سیاه پوست رو فراموش نمیکنیم و جالبه که اون پلیس برای خودش آزاد میچرخه نه !

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس این چه نوع آزادیه که شما حق نوشتن مطلبی علیه مسئله هولو کاست نداری ولی میتونی به سایر ادیان آزادانه توهین کنی این یعنی چی یعنی سیاست گری .
بله ولی اگه منطقی باشید متوجه میشید که همه جای دنیا دارای رهبریست رهبران اصلی آمریکا هم افرادی هستن که در لابی صهیونیستها در امریکا به سر میبرن یه دلیل عمدش همین رای الکترال اونها . در مورد این رای چیزی میدونید . اگه کشور ما رهبری دینی داره اونا رهبری سیاسی دارن . رهبران سیاسی که اندیششون تنها بدس اوردن منافع هست کاری ندارن حق باشه یا نه و اگه هلوکاست قانون شده دلیلی جز این نداره . در مورد سوزاندن پرچم آمریکا در این کشور هم باید خدمتتون عرض کنم این برمیگرده به جنگ آمریکا و ویتنام که بعد از تظاهرات ملی مردم آمریکا در پی این جنگ پرچم کشور خودشون رو آتیش زدن و انزجار خودشونو از اون حکومت نشون دادن . بعد مجلس آمریکا برای اینکه مجبور نشه اکثریت ملتشو در زندانها نگه داره یه همچین قانونی رو تصویب کرد که البته محدودیتهایی هم داره . نکته بعدی آزادی بیش از حد باعث هرج و مرجهای بسیاری میشه و طبیعتا همانطور که ادیان هم بیان کردن باید محدودیتهایی در نظر گرفته بشه .
بله این قانونشون هست ولی ضرب و شتم پلیس آمریکا به اون دو خانم سیاه پوست رو فراموش نمیکنیم و جالبه که اون پلیس برای خودش آزاد میچرخه نه !

ما اینجا در مورد درست یا غلط بودن قانون بحث نمیکنیم.
هر چی هست قانون هست
درسته؟؟
مثلا قانون میزاشتند که ازادی مراسم مذهب مگر در موارد خاص
اگر این قانون را میزاشتند باعث سواستفاده میشد.قبول داری یا نه.
یک سوال ازت دارم.
حسین بن علی در کربلا به طرز غیر انسانی به همراه یارانش کشته شدند.
یا صدام حسین شیمیایی انداخت روی ایرانی ها در جنگ و خیلی ها را کشت.
الان در ایران بیاد کتاب بنویسه که اصلا صدام شیمیایی نکرد
یا یکی بنویسه که اصلا اون جریان کربلایی وجود نداشته و یا مثلا بگه که اگر هم داشته اونطوری نبوده.مثلا بگویند که یاران حسین 10000 نفر بودند و جنگ را اونها شروع کردند
شما این اجازه را میدی؟؟
ایا اون فرد را محاکمه نمیکنه.
برای درست و غلط این قانون کار ندارم.
مردم رفتند به نماینده مجلس رای دادند.
اون نماینده ها هم رای دادند که انکار هولوکاست جرم داره.

devil may cry

عضو جدید

مگه ما به سلمان رشدی که در مورد قران کتاب نوشته بود با کتاب جوابش رو دادیم یا گفتیم هر جا دیدینش بکشیدش؟ پلیس کشورشون خوب و بد هر بلایی که سر مردم بیاره تقصیر افراد خودسر و خودجوش نمیندازه و همین خودش خیلی ارزش داره ;در مورد رهبران سیاسیشون که چه دینی دارند ببینید دوست من دین رهبران سیاسی هر کشوری هر چیزی که باشه مهم نیست مهم اینه که رهبران سیاسی کشورشون اختیارات دینی و سیاسی و .... همه رو یه جا نداره و ونمیتونه از دین و .... برای توجیه کردن اشتباهات و وسیله ای برای مطیع کردن مردم استفاده کنه اینکه قانون کشورشون خوبه یا بده به مردم کشورشون مربوط میشه نه من وشما همینطور که ما همیشه داخل کشورمون به همه دنیا میگیم ما به اینکه شما از قوانین و حکومتمون خوشتون بیاد کاری نداریم و روش حکومت و ... به خودمون مربوطه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگید حجاب و ..... داخل کدام یک از ادیان دیگه اجباریه؟دوست من اینکه حجاب و .... داخل دینهای دیگه اختیاری باشه و بعد ما همه ادیان رو به خاطر اکثریت اسلام مجبور کنیم حجاب رو رعایت کنند طبیعیه ولی اینکه اکثریت یک کشور مسیحی و ... باشند و بگند ما با حجاب و صدای اذان شما که کل شهر رو تکون میده مشکل داریم غیر طبیعیه ؟یک مقدار منطقی باشیم اجبار اجبار هست حالا به هر شکلی که میخواد باشه;در مورد پرچم که گفتید الان پرچم ما عوض شده و این هست و خیلی ها باهاش مشکل دارند بله خیلیها ممکنه با حکومت ایران مشکل داشته باشند ولی الان مردم ایران رو با این پرچم تو دنیا میشناسند و هر ایرانی با هر دینی از اینکه با احترام به این پرچم که نشان دهنده تمام مردم ایران با هر دین و طرز فکری هست خوشحال و با هر بی احترامی ناراحت میشه;دوست من ازادی در ابراز عقیده باعث پیشرفت یک کشور میشه فقط نگفتند که شما بیاید در مورد ادیان دیگه نظرتون رو بگید قانون از شما حمایت میکنه بلکه گفتند شما هر نظری در مورد مسال سیاسی و .... هم دارید بگید قانون از شما حمایت میکنه حالا میخواد این ابراز نظر اتیش زدن پرچم امریکا یا عکس اوباما باشه یا قران و انجیل;قانون اساسی آمریکا حق شهروندان این کشور را برای ابراز عقیده، آزادی دینی و برگزاری تجمع اعتراضی تضمین کرده است. دوست من در کشور ما که دین با سیاست و .... مخلوط شده هر مشکلی که داشته باشیم برای توجیه کردندش داریم از دین مایه میزاریم و این خودش باعث دین زدگی مردم شده;الان داخل کشور ما به خاطر اینکه حاکمیت دینی هست و رهبر کشور انواع اختیارات دینی و سیاسی و نظامی و ..... داره هر زمان که نیاز باشه امکان استفاده و سواستفاده از اختیارات دینی داده شده وجود داره در واقع در کشور ما از دین به عنوان یک وسیله برای حکومت کردن بر مردم داره استفاده میشه نه به عنوان یک برنامه برای زندگی
حجاب در هیچ دینی اجباری نیس و گفته شده بهتره که باشه . در دین اسلام واجب و لازم الاجراست . شما متوجه منظور من نشدی قانونی که در کشور ماست واجبات دینی رو نقض نمیکنه هیچ دینی نگفته بی حجابی واجب است من اینو میگم . ولی اینکه کشوری قانونی تصویب کنه که حجاب منع بشه به واقع داره با دین اسلام مقابله میکنه و مردم رو از انجام واجبات دین محروم میکنه . من اینو میگم .شما چرا کشور ما رو میگی کشورهای مسلمان دیگه چون امارات و سوریه هم در نظر بگیر . من منظورم اینه هیچ کشوری اجازه توهین به واجبات و مقدسات ادیان دیگه رو نداره . به نظر من مردمی که با این حکومت مشکل دارن ذره ای ناراحت نمیشن این از رفتار ملی مذهبیهایی که الآن در خارج کشورن و از پرچم قبلی ایران تو برنامه های ماهواره ایشون استفاده میکنن نشون میده .
بله در برابر آزادی عقیده نه آزادی احساسات . آتش زدن کتب دینی ابراز عقیده نیست و پیشرفت هم نخواهد آورد . ابراز عقیده یعنی معقول صحبت کردن در مورد موضوعی بدون توهین . توهین در جامعه جز پسرفت هیچی نخواهد داشت . شاید بعضی مواقع این چنین باشه ولی اصل حکومت دینی برای اینه که به سیاست اون کشور حد و مرز بده و جلوی افراط گری های سیاست رو بگیره و نذاره سیاست با هر شکلی اجرا بشه . در کشور ما هم ولایت فقیه ملزم به رعایتش که در خیلی زمینه ها این چنین شده و البته ..... .
اینکه عده ای دین زده میشن معذرت میخوام که اینو میگم ولی این برمیگرده به ضعیف بودن عقاید دینیشون اینکه نرفتن تحقیق کنن ، اینکه اسماً اون دین رو دارن کتابشو نخوندن و .....
چون بنی امیه و بنی عباس هم حاکم دینی بودن و کلی حاکم دینی داشتن که کار بر خلاف قرآن انجام میدادن آیا این سبب میشه که همه به دین بدگمان بشن یا اون حاکمان ؟!

خواهشا بحث اصلی که محکومیت توهین به ادیان الهی به خصوص در این برهه اسلام هست فراموش نشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما اینجا در مورد درست یا غلط بودن قانون بحث نمیکنیم.
هر چی هست قانون هست
درسته؟؟
مثلا قانون میزاشتند که ازادی مراسم مذهب مگر در موارد خاص
اگر این قانون را میزاشتند باعث سواستفاده میشد.قبول داری یا نه.
یک سوال ازت دارم.
حسین بن علی در کربلا به طرز غیر انسانی به همراه یارانش کشته شدند.
یا صدام حسین شیمیایی انداخت روی ایرانی ها در جنگ و خیلی ها را کشت.
الان در ایران بیاد کتاب بنویسه که اصلا صدام شیمیایی نکرد
یا یکی بنویسه که اصلا اون جریان کربلایی وجود نداشته و یا مثلا بگه که اگر هم داشته اونطوری نبوده.مثلا بگویند که یاران حسین 10000 نفر بودند و جنگ را اونها شروع کردند
شما این اجازه را میدی؟؟
ایا اون فرد را محاکمه نمیکنه.
برای درست و غلط این قانون کار ندارم.
مردم رفتند به نماینده مجلس رای دادند.
اون نماینده ها هم رای دادند که انکار هولوکاست جرم داره.
بله خب قانون قانونه ما حق اظهار نظر داریم ولی حق مداخله نه . همونطور که برای اونا هم این حق هست هر چند که کشورهایی مثل فرانسه و آمریکا بارها خواستن در قوانین ما مداخله کنن ولی ملت فهیم ایران این حق رو به این متجاوزان نمیدهد و نخواهد داد .
اما در مورد حرفی که زدین دوست عزیز حرف زدن غیر منطقی محکومه ولی اونی که کتاب نوشته با کلی مدرک هلوکاست رو نفی کرده و من دارم طبق آزادی بیان خودشون میگم نه کشور دیگه .
در کشور ما بله اگه دولتم نخواد افراطیها نمیذارن نمونه بارزش رحیم آقا و حرفاش که صدای همه رو در اورده و درست هم هست . چون به هر حال او یک شخص دولتیس و دیگه متعلق به خودش نیس .
بله خب پس نیان هی بگن ما آزادی بیان داریم این یه نمونشه .

خواهشا بحث اصلی منحرف نشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه ما به سلمان رشدی که در مورد قران کتاب نوشته بود با کتاب جوابش رو دادیم یا گفتیم هر جا دیدینش بکشیدش؟ پلیس کشورشون خوب و بد هر بلایی که سر مردم بیاره تقصیر افراد خودسر و خودجوش نمیندازه و همین خودش خیلی ارزش داره ;در مورد رهبران سیاسیشون که چه دینی دارند ببینید دوست من دین رهبران سیاسی هر کشوری هر چیزی که باشه مهم نیست مهم اینه که رهبران سیاسی کشورشون اختیارات دینی و سیاسی و .... همه رو یه جا نداره و ونمیتونه از دین و .... برای توجیه کردن اشتباهات و وسیله ای برای مطیع کردن مردم استفاده کنه اینکه قانون کشورشون خوبه یا بده به مردم کشورشون مربوط میشه نه من وشما همینطور که ما همیشه داخل کشورمون به همه دنیا میگیم ما به اینکه شما از قوانین و حکومتمون خوشتون بیاد کاری نداریم و روش حکومت و ... به خودمون مربوطه
قصه سلمان رشدی متفاوته و بحث سر مرتد شدن او و امثال اوست نه چیز دیگه اونم طبق مواضع اسلام که کاملا به حقه اگر کسی دینش رو عوض کنه مشکلی نداره ولی اگه اینو جار بزنه و کلی دروغ رو علنی کنه به گونه ای که نشون بده قصد مبارزه با دین اسلام رو داره محکومه . در مورد آیات شیطانی هم باید بگم که نه هیچ کدوم از رهبران دینی و هیچ کدوم از اعرابی که به قواعد عربی آشنا هستن این کتاب رو تایید نکردن و گفتن اعجاز در آن دیده نمیشود . در ضمن موضوعات رو قاطی نکنید بحث سر آزادی بیان آمریکاس نه چیز دیگه
بله چون در کشوری مثل آمریکا طبق آزادی خودوشن کسی کسی رو بزنه جرم نیست حمل اسلحه هم که جرم نیس . اما در کشور ما متاسفانه در جریان انتخابات اینگونه افراد بودن و بایستی باهاشون مقابله میشد که در خیلی شهرها شد ولی در پایتخت منافقینم حضور داشتن که با لباس مبدل دس به خیلی کارها زدن و سپاه نتونس.......... :(.
قطعا همینه ولی با توجه به محکوم کردن واتیکان طبق قوانین خودشون باید در برابر این عمل ممانعت میورزیدن . البته اگه اشتباه نکنم گفته شده که اگه پاپ جنگی رو محکوم کنه دولت آمریکا موظف به رعایت اونه و اینم به نظرم میتونه زبونا لال به جنگ ادیان منجر شه . همونطور که واتیکان در این باره هشدارهایی داد . :(

devil may cry

عضو جدید
حجاب در هیچ دینی اجباری نیس و گفته شده بهتره که باشه . در دین اسلام واجب و لازم الاجراست . شما متوجه منظور من نشدی قانونی که در کشور ماست واجبات دینی رو نقض نمیکنه هیچ دینی نگفته بی حجابی واجب است من اینو میگم . ولی اینکه کشوری قانونی تصویب کنه که حجاب منع بشه به واقع داره با دین اسلام مقابله میکنه و مردم رو از انجام واجبات دین محروم میکنه . من اینو میگم .شما چرا کشور ما رو میگی کشورهای مسلمان دیگه چون امارات و سوریه هم در نظر بگیر . من منظورم اینه هیچ کشوری اجازه توهین به واجبات و مقدسات ادیان دیگه رو نداره . به نظر من مردمی که با این حکومت مشکل دارن ذره ای ناراحت نمیشن این از رفتار ملی مذهبیهایی که الآن در خارج کشورن و از پرچم قبلی ایران تو برنامه های ماهواره ایشون استفاده میکنن نشون میده .
بله در برابر آزادی عقیده نه آزادی احساسات . آتش زدن کتب دینی ابراز عقیده نیست و پیشرفت هم نخواهد آورد . ابراز عقیده یعنی معقول صحبت کردن در مورد موضوعی بدون توهین . توهین در جامعه جز پسرفت هیچی نخواهد داشت . شاید بعضی مواقع این چنین باشه ولی اصل حکومت دینی برای اینه که به سیاست اون کشور حد و مرز بده و جلوی افراط گری های سیاست رو بگیره و نذاره سیاست با هر شکلی اجرا بشه . در کشور ما هم ولایت فقیه ملزم به رعایتش که در خیلی زمینه ها این چنین شده و البته ..... .
اینکه عده ای دین زده میشن معذرت میخوام که اینو میگم ولی این برمیگرده به ضعیف بودن عقاید دینیشون اینکه نرفتن تحقیق کنن ، اینکه اسماً اون دین رو دارن کتابشو نخوندن و .....
چون بنی امیه و بنی عباس هم حاکم دینی بودن و کلی حاکم دینی داشتن که کار بر خلاف قرآن انجام میدادن آیا این سبب میشه که همه به دین بدگمان بشن یا اون حاکمان ؟!

خواهشا بحث اصلی که محکومیت توهین به ادیان الهی به خصوص در این برهه اسلام هست فراموش نشه
همینطور که اونا ملزم به رعایت حجاب نیستند و ما اجازه رعایت نکردن حجاب رو به اونا نمیدیم نمیشه از اونا انتظار داشته باشیم امکان تصمیم گیری در مورد حجاب و صدای اذان رو بدن;قانون ما مصرف مشروب و گوشت خوک و .... هم ممنوع کرده در صورتی که اونا امکان استفاده از این موارد داخل دینشون در نظر گرفته شده که بازم امکانش برای اونا وجود نداره;هیچ کشوری هم اجازه مجبور کردن ادیان دیگه به رعایت دستورات دینی خودش رو نداره;در مورد اینکه چه چیزی بیان عقاید و خوب هست و چه چیزی بد هست خودشون تصمیم میگیرند انتظار ندارید که وقتی میخواند نظراتشون رو بگند بیاند ایران و از رهبر ایران اجازه بگیرند و ببینند چه کاری خوشحالش میکنه و چه کاری خوشحالش نمیکنه بعد برند کشورشون و نظراتشون رو مطرح کنند؟مگه ما وقتی میخوایم داخل راهپیمایی و .... شعار بدیم و پرچمشون رو اتیش بزنیم از اونا اجازه میگیریم؟قانون اونا اجازه ابراز عقاید و نظرات رو داده و داخل تمام زمینه ها ازشون حمایت کرده حالا این ابراز نظر میتونه خلاف سیاستهای امریکا یا موافق سیاستهای امریکا یا موافق دین یا مخالف دینشون باشه به خودشون مربوط میشه نه ما;وقتی که حاکمیت دینی و سیاسی دست یک نفر باشه با موضع گیری و استدلالهایی که برای توجیه اشتباهات صورت گرفته میشه باعث دین زدگی مردم میشه حالا هر کسی که میخواد باشه

قصه سلمان رشدی متفاوته و بحث سر مرتد شدن او و امثال اوست نه چیز دیگه اونم طبق مواضع اسلام که کاملا به حقه اگر کسی دینش رو عوض کنه مشکلی نداره ولی اگه اینو جار بزنه و کلی دروغ رو علنی کنه به گونه ای که نشون بده قصد مبارزه با دین اسلام رو داره محکومه . در مورد آیات شیطانی هم باید بگم که نه هیچ کدوم از رهبران دینی و هیچ کدوم از اعرابی که به قواعد عربی آشنا هستن این کتاب رو تایید نکردن و گفتن اعجاز در آن دیده نمیشود . در ضمن موضوعات رو قاطی نکنید بحث سر آزادی بیان آمریکاس نه چیز دیگه
بله چون در کشوری مثل آمریکا طبق آزادی خودوشن کسی کسی رو بزنه جرم نیست حمل اسلحه هم که جرم نیس . اما در کشور ما متاسفانه در جریان انتخابات اینگونه افراد بودن و بایستی باهاشون مقابله میشد که در خیلی شهرها شد ولی در پایتخت منافقینم حضور داشتن که با لباس مبدل دس به خیلی کارها زدن و سپاه نتونس.......... :(.
قطعا همینه ولی با توجه به محکوم کردن واتیکان طبق قوانین خودشون باید در برابر این عمل ممانعت میورزیدن . البته اگه اشتباه نکنم گفته شده که اگه پاپ جنگی رو محکوم کنه دولت آمریکا موظف به رعایت اونه و اینم به نظرم میتونه زبونا لال به جنگ ادیان منجر شه . همونطور که واتیکان در این باره هشدارهایی داد . :(
قضیه هلوکاست و مباحث سیاسی داخل ایران مربوط به این تاپیک نمیشد خودتون شروع کردید منم مجبورم جواب بدم;همینطور که از نظر ما سلمان رشدی و بلایی که سرش اومد همین متفاوت بودنش برای شما کافیه قضیه هلوکاست هم برای اونا متفاوته;داخل قانون امریکا کتک زدن مردم مجازه؟واتیکان هم میتونه تو امور داخلی امرکا دخالت کنه؟شما دارید قانون اساسی امریکا رو متحول میکنید:smile:در مورد افراد خودسر هم باشه میگیم داخل خیابون ادمهای خودسر بودند این افراد خودسر داخل زندان و .... چه کار میکردند؟http://www.khabaronline.ir/news-14285.aspx http://www.aftabnews.ir/vdcgxt9y.ak9qq4prra.html در مورد واتیکان هم گفتم که فقط مرجعیت دینی داره و مثل رهبر ما اختیارات سیاسی و نظامی و ..... نداره که بتونه جلوی کاری رو بگیره بازم دارم تکرار میکنم کار اون ادم از نظر قانون امریکا غیر قانونی نبوده حالا چرا یدفعه قانون امریکا به نظر ما مورد دار میاد من دیگه نمیدونم;دوست من ازادی در ابراز عقیده باعث پیشرفت یک کشور میشه فقط نگفتند که شما بیاید در مورد ادیان دیگه نظرتون رو بگید قانون از شما حمایت میکنه بلکه گفتند شما هر نظری در مورد مسال سیاسی و .... هم دارید بگید قانون از شما حمایت میکنه حالا میخواد این ابراز نظر اتیش زدن پرچم امریکا یا عکس اوباما باشه یا قران و انجیل;قانون اساسی آمریکا حق شهروندان این کشور را برای ابراز عقیده، آزادی دینی و برگزاری تجمع اعتراضی تضمین کرده است.
اطمینان داشته باشید اگر میتونستند از طریق قانونی جلوش رو بگیرند میگرفتن به خاطر اینکه مسلمونها رو تو این 30 سال شناختند و الان دارند داخل کشورهای اسلامی میجنگند و به خاطر این کار یک شهروند کلی ضرر و زیان مالی و جانی میدن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینطور که اونا ملزم به رعایت حجاب نیستند و ما اجازه رعایت نکردن حجاب رو به اونا نمیدیم نمیشه از اونا انتظار داشته باشیم امکان تصمیم گیری در مورد حجاب و صدای اذان رو بدن;قانون ما مصرف مشروب و گوشت خوک و .... هم ممنوع کرده در صورتی که اونا امکان استفاده از این موارد داخل دینشون در نظر گرفته شده که بازم امکانش برای اونا وجود نداره;هیچ کشوری هم اجازه مجبور کردن ادیان دیگه به رعایت دستورات دینی خودش رو نداره;در مورد اینکه چه چیزی بیان عقاید و خوب هست و چه چیزی بد هست خودشون تصمیم میگیرند انتظار ندارید که وقتی میخواند نظراتشون رو بگند بیاند ایران و از رهبر ایران اجازه بگیرند و ببینند چه کاری خوشحالش میکنه و چه کاری خوشحالش نمیکنه بعد برند کشورشون و نظراتشون رو مطرح کنند؟مگه ما وقتی میخوایم داخل راهپیمایی و .... شعار بدیم و پرچمشون رو اتیش بزنیم از اونا اجازه میگیریم؟قانون اونا اجازه ابراز عقاید و نظرات رو داده و داخل تمام زمینه ها ازشون حمایت کرده حالا این ابراز نظر میتونه خلاف سیاستهای امریکا یا موافق سیاستهای امریکا یا موافق دین یا مخالف دینشون باشه به خودشون مربوط میشه نه ما;وقتی که حاکمیت دینی و سیاسی دست یک نفر باشه با موضع گیری و استدلالهایی که برای توجیه اشتباهات صورت گرفته میشه باعث دین زدگی مردم میشه حالا هر کسی که میخواد باشه

قضیه هلوکاست و مباحث سیاسی داخل ایران مربوط به این تاپیک نمیشد خودتون شروع کردید منم مجبورم جواب بدم;همینطور که از نظر ما سلمان رشدی و بلایی که سرش اومد همین متفاوت بودنش برای شما کافیه قضیه هلوکاست هم برای اونا متفاوته;داخل قانون امریکا کتک زدن مردم مجازه؟واتیکان هم میتونه تو امور داخلی امرکا دخالت کنه؟شما دارید قانون اساسی امریکا رو متحول میکنید:smile:در مورد افراد خودسر هم باشه میگیم داخل خیابون ادمهای خودسر بودند این افراد خودسر داخل زندان و .... چه کار میکردند؟http://www.khabaronline.ir/news-14285.aspx http://www.aftabnews.ir/vdcgxt9y.ak9qq4prra.html در مورد واتیکان هم گفتم که فقط مرجعیت دینی داره و مثل رهبر ما اختیارات سیاسی و نظامی و ..... نداره که بتونه جلوی کاری رو بگیره بازم دارم تکرار میکنم کار اون ادم از نظر قانون امریکا غیر قانونی نبوده حالا چرا یدفعه قانون امریکا به نظر ما مورد دار میاد من دیگه نمیدونم;دوست من ازادی در ابراز عقیده باعث پیشرفت یک کشور میشه فقط نگفتند که شما بیاید در مورد ادیان دیگه نظرتون رو بگید قانون از شما حمایت میکنه بلکه گفتند شما هر نظری در مورد مسال سیاسی و .... هم دارید بگید قانون از شما حمایت میکنه حالا میخواد این ابراز نظر اتیش زدن پرچم امریکا یا عکس اوباما باشه یا قران و انجیل;قانون اساسی آمریکا حق شهروندان این کشور را برای ابراز عقیده، آزادی دینی و برگزاری تجمع اعتراضی تضمین کرده است.
اطمینان داشته باشید اگر میتونستند از طریق قانونی جلوش رو بگیرند میگرفتن به خاطر اینکه مسلمونها رو تو این 30 سال شناختند و الان دارند داخل کشورهای اسلامی میجنگند و به خاطر این کار یک شهروند کلی ضرر و زیان مالی و جانی میدن
این میشه قانون و قانون ما واجبات اونا رو نفی نکرده کلیساها بازه و هر وقت دلشون بخواد میتونن برن ولی تو همین آمریکا چند بار مراسم مسلمونا رو به هم زدن یا آذربایجان ولی اونا یکی از واجبات مهم ما رو نقض میکنن . من کاری به صدای اذون ندارم حرف من مسئله حجاب هست همین البته تو آمریکا این مشکل نیست ولی تو فرانسه .....
شما متوجه نمیشید قانون ما استفاده از این مواد رو در محافل عمومی ممنوع کرده و تا کسی از افرادی که این کار رو میکنن شکایت نکنن کسی حق دخالت نداره . همینطور که کم متوجه نمیشیم چند سال پیش چند جوون تو شیراز در اثر زیاده روی در مصرف شراب چه بلایی سرشون اومد و در نهایت چشاشونو از دس دادن . دین اسلام اینو حروم کرده و در ضمن واجبات اونا حساب نمیشه و حتی گفته شده زیاده روی نشه نگفته ؟! در برابر حرفهای سبز فقط سکوت:cool: بله من یه همچین چیزی رو مطمئنم که شنیدم اگه جنگی رخ بده تنها پاپ هس که میتونه اقدامات آمریکا رو متوقف کنه یکی از بچه ها هم تو این تایپیک اشاره کرد . سلمان رشدیم هنوز بلای آنچنانی سرش نیومده باید منتظر خیلی بدتر از اینها باشه . شما متوجه نمیشید من چی میگم عده ای گفتن تو آمریکا آزادی بیان ایده آله منم به رو کردن هولوکاست این حرف نادرست رو بهشون ثابت کردم . به نظر من هیچ جا آزادی کامل نیست و این خوبه ولی چه بهتر که محدودیتهاشو دین تعیین کنه نه سیاست من اینو میگم .
در مورد افراد خودسر شما نمیفهمی من چی میگم تو شهر ما هم خب نیمه تظاهراتی بود ابتدا شعار و آرام پلیسم نگاه میکرد یه دیوونه زنجیری با کمک چنتا دیگه ایستگاه اتوبوس رو از جا در اوردن و انداختن زمین پلیس وارد عمل شد چون موظفه که جلوی تخریب اموال عمومی و دولتی رو بگیره تا اینکه یه عده چماق بدست با ظواهری تقریبا بسیجی اومدن گفته میشد حتی لبنانین که بعد تکذیب شد و شروع کردن به زدن مردم بعض پلیسا نگاشون میکردن اما بعضی از اونا حقیقتا باهاشون برخورد میکردن و اینو من دیدم که میگم . اما در مورد لینکهایی که دادید به نظرم حکومت اشتباه خودشو خوب جبران کرد هر چند که عواملی بودند که بیرون از نظام بودن و این چنین کردن اما متاسفانه هنوز دو اشتباه دیگر جبران نشده که انشاالله خواهد شد . در ضمن میدونید تاسیس کهریزک از کی بوده ؟! خواهشا بحث در این باره رو اصلا اینجا ادامه ندین .
میدونی مشکل چیه اینه که تو جامعه ما بد برداشت شده هر کی ریش داره مذهبی اساسی و طرفدار نظام محسوب میشه هرکه نداره مخالف اون در شرایطی که اگه شما به افراد زورگیر غمه باز و ... که گرفتن نگاه کنی اکثرا ریش دارن دلیلشم اینه چون ایم ظاهر رو امنیتی برای خودشون در جامعه تلقی میکنن این نگرش خیلی بده :mad:
متاسفم فقط همین :(
چقدر باید افرادی ساده لوحانه فکر کنن که متجاوزان از کشورهای مستقل طرفداری میکنن:mad: :(

آخرین ویرایش:
بالا