غار نشین...

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میشناسم ادمایی رو که طرف کلا با حجاب مخالفه..
ولی اجازه نمیده دخترش بره یه شهر دیگه دانشگاه، و حتی میگه دخترو چه به دانشگاه..
یا اینکه طرف خودش شیش تا دوست دختر داره نمیزاره خواهرش تا سر کوچه بره

این چیزا به علت تعصباته نه اسلام

در مورد اول حق داره نذاره دخترش دانشگاه بره برا اینکه جامعه ی فعلی ما . غرایز سرکوب شده ما جو رو شدیدا مسموم کرده . به همین دلیله که خیلی روابط تعریف نشدع که نمیتونم به زبون بیارم بوجود اومده . در مورد دوم هم نظری ندارم چون تجربشو ندارم

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توضیح دقیقش اینه که اسلام در زمانی حرف از ارزش زن زد که همه فکر میکردن مرد چون قویتره ارزشش بیشتره
زمانی از ارزش دختر حرف زد که دخترارو زنده به گور میکردن!
اسلام اومد نگاه رو از جسم و رنگ و نژاد و...برداره و فقط ارزش رو به تقوای افراد بده
توی قرن 21 توی کشورهای متمدن پیشرفته هنوز شاهد برده داریو نژاد پرستی و.. هستیم!
اینجاست که حرف اسلام مشخص میشه
اسلام ارزش رو به زن داده و نگاه ابزاری به زن رو ملغی میکنه!
ولی اون چیزی که متاسفانه میبینیم الان اسلام واقعی نیست!
میخواین اسلام واقعی رو بشناسین برین 4سال و 9 ماه فرصت اندکی که در اختیار امام علی بود رو مطالعه کنید که حتی جرج جرداق مسیحیم دربارش کتاب نوشته...
با قسمت بولد شده کلا مخالفم چراکه در ایران باستان خیلی بیشتر از الان به زنان بها داده میشده .
در قسمت پایین پستتون یه چیزی نظرمو جلب کرد . گفتین برابری در رنگ پوست و نژاد . اگه واقعا اینطوره پس قوانین برده داری و کنیز داری چی هستش دقیقا؟؟ برابری نقطه مقابل برده داری هستش

• Like
واکنش ها: ayja

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم ربطی به سنت و مدرنیته نداره!
این حرفی که ایشون زدن ربطش به دین و دینداریه!
و آیا دین برای گذشتگان بوده فقط؟!
یا قرآن کتاب سنتیه و مال 1400 سال پیش و...؟!
یعنی قرآن طبق زمان خودش نیست؟
یعنی احکام اسلام با مدرنیته مشکل داره؟!
تمدن یعنی بی بندوباری؟ یعنی سرکشی و طغیان گری در برابر خالق؟!
اینهمه قوم که دنبال هوسشون رفتن سرنوشتشون چیشد؟!

خودتون خوب میدونین که نمیتونم خیلی واضح جواب بدم . کاش میشد

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این صحبت شما تایید حرفای من هستش . پس قبول دارید که صرف حجاب مصونیت نمیاره . علاوه بر خویشتن داری اقایون طرز رفتار خانونا هم خیلی اهمیت داره . هستند خانومای چادری که از زیر همون چادر سعی در تبلیغات و جلب نظر افایون رو دارن و برعکس . جامعه ارمانی ما جامعه ای هستش که مردانش خوشیتندار باشن و خانوماش بی قصد و غرض .
مغزشون حجاب داشته باشه نه بدنشون

قسمت دوم رو قبول ندارم..
مگه میشه خانومی با بدترین شیوه ممکن بگرده و غرض نداشته باشه؟
حجاب و رفتار هر دو لازمن.. یکی بدون دیگری معنی نداره

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قسمت دوم رو قبول ندارم..
مگه میشه خانومی با بدترین شیوه ممکن بگرده و غرض نداشته باشه؟
حجاب و رفتار هر دو لازمن.. یکی بدون دیگری معنی نداره
من با بی حجابی موافق نیستم من با ازادی برای انتخاب پوشش طرز تفکر و شیوه زندگی تو چارچوب حقوق انسانی موافقم. همین کلمه بی حجابی که شما میگید بار منفی داره . بهتره به جای بیحجابی بگین پوشش متفاوت

• Like

Maryam.Eskandari

عضو جدید
این صحبت شما تایید حرفای من هستش . پس قبول دارید که صرف حجاب مصونیت نمیاره . علاوه بر خویشتن داری اقایون طرز رفتار خانونا هم خیلی اهمیت داره . هستند خانومای چادری که از زیر همون چادر سعی در تبلیغات و جلب نظر افایون رو دارن و برعکس . جامعه ارمانی ما جامعه ای هستش که مردانش خوشیتندار باشن و خانوماش بی قصد و غرض .
مغزشون حجاب داشته باشه نه بدنشون

حجاب جلوی خیلی گناهان رو میگیره ولی یه عده آدم ناپاک رفتن زیر حجاب برا همین شمارو به اشتباه انداختن
حجاب نه تنها برای زن بلکه برای مردم هست
تو قرآن به زنها گفته اول حجاب بعد نگاهتونو حفظ کنید
به مردا بعدش گفته که اول نگاهتونو حفظ کنید بعد حجابتونو و این نشون از درجه اهمیت هرکدوم از این موضوعات برای هر جنس داره
اینکه یه عده افراد ناپاک برای سرپوش گذاشتن حجاب میذارن دلیل نمیشه که حجاب بد باشه و همه محجبه ها بد!
بهتره دیدمونو درست کنیم این اون فرد خرابه که مشکل داره نه حجاب!

Maryam.Eskandari

عضو جدید
با قسمت بولد شده کلا مخالفم چراکه در ایران باستان خیلی بیشتر از الان به زنان بها داده میشده .
در قسمت پایین پستتون یه چیزی نظرمو جلب کرد . گفتین برابری در رنگ پوست و نژاد . اگه واقعا اینطوره پس قوانین برده داری و کنیز داری چی هستش دقیقا؟؟ برابری نقطه مقابل برده داری هستش

شما طبق کدوم کتاب تاریخی این حرفو مزنید؟
بها دادن به زنها یعنی چطور؟!
الان جامعه ما یه مشکل داره اونم اینه که همه دنبال جذابیتن و زیر تیغ هزاران عل جراحی و لوازم آرایشی و.. میرن
اگه کشورای پیشرفته رو نگاه کنید هیچ کدوم از زن هاشون آرایش نمیکنن
اینجا تنها دو دسته خانوم آرایش میکنن یکی وقتی که میرن مهمونی و دسته دوم زن های خراب
هیچ کدومشونم دغدغه ظاهرشونو ندارن! برخلاف زنها و دخترای ایرانی که انگار عروسی دعوتن تو خیابونا با اون وضع میگردن!
اگه یه دختر ایرانی با اون وضع آرایش و پوشش بیاد خارج به چشم دیگه ای بهش نگاه میکنن!

Maryam.Eskandari

عضو جدید
من با بی حجابی موافق نیستم من با ازادی برای انتخاب پوشش طرز تفکر و شیوه زندگی تو چارچوب حقوق انسانی موافقم. همین کلمه بی حجابی که شما میگید بار منفی داره . بهتره به جای بیحجابی بگین پوشش متفاوت

و به شما به اصطلاح میگن روشن فکر لابد!
بی حجابی=پوشش متفاوت----» نتیجش یکسانه!!! حالا هر اسمی میخواین روش بذارین

Maryam.Eskandari

عضو جدید
خودتون خوب میدونین که نمیتونم خیلی واضح جواب بدم . کاش میشد

جوابمو ندادین:
کسیکه پارتی نره
خیانت نکنه
معتقد به حجاب باشه
فحش نده
مخالف دروغ گفتن باشه و صداقت داشته باشه
معتقد به حفظ ناموس باشه
و...

غار نشینه؟؟؟؟!!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام با نظر اون دوستمون که به شما گفته غار نشین کاملا موافقم و تفکرات شمارو در همون حد غار نشینان و اقوام بدوی میدونم . یک مرد مسلمون خیلی از مشکلات اخلاقی و ناهنجاریهای روانیشو پشت احکام اسلامی قایم میکنه . مثال میزنم یه مرد ممکنه دچار ناهنجاری بدبینی و بددلی و حسادت باشه این فرد این مشکلشو پشت احکام اسلامی نظیر حجاب عدم خروج زن از منزل بدون اذن شوهر و ... قایم میکنه . بازم مثال میزنم طرف اعتماد بنفس نداره افسرده هستش و جامعه گریز میترسه توی یه عروسی یا جای شلوغ و شاد باشه کم میاره دست و پاشو گم میکنه ولی این ایراداشو پشت ای ن موضوع قایم میکنه که اونجا لونه شیطان هستش و حضور در اون اماکن حرامه
پ . ن : اینه که زن رو مجبور به داشتن حجاب میکنن بیشتر از خانوما توهین به شعور و خویشتنداری اقایون هستش .
با شما موافقم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بشخصه طوری لباس میپوشم که به کسانی که احیانا منو میبینند طوری القاء نشه که من اونا رو بچشم انسان شرور یا چشم چران یا غیرقابل اعتماد میبینم. هم پوشیده و مرتب و هم بسیار ساده .
کی گفته حجاب تو لباس خلاصه میشه. حجاب یعنی متانت در رفتار و گفتار
در ضمن هر چیزی که بخواد بزور پیاده بشه محکوم به شکسته.
رعایت حجاب ظاهری برای خیلی ها در حکم وسیله ای برای ریا کاری و باوراندن مردم برای گول زدن و چاپیدنشان شده.

Maryam.Eskandari

عضو جدید
من بشخصه طوری لباس میپوشم که به کسانی که احیانا منو میبینند طوری القاء نشه که من اونا رو بچشم انسان شرور یا چشم چران یا غیرقابل اعتماد میبینم. هم پوشیده و مرتب و هم بسیار ساده .
رعایت حجاب ظاهری برای خیلی ها در حکم وسیله ای برای ریا کاری و باوراندن مردم برای گول زدن و چاپیدنشان شده.

خانوم شما مشکل داری
از یه طرف اظهار دینداری و پایبندی به قرآن و سیره اهل بیت و... میکنی از یه طرف حرفایی میزنی که غیر اینارو نشون میده!
اولا بحث حجاب و حد و حدودش تو قرآن اومده!
ثانیا طرز رفتار و پوشش امامان و حضرت فاطمه س برای ما یه الگو هستش

بهتره شما اول تکلیفتونو با خودتون مشخص کنید که کدوم طرفی هستین بعد نظر بدین همه جا

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نظر خودم رو بفارسی روان نوشتم. اگه تفهیم این نظر من برای کاربری مشکل و غامض هست اطلاع بده تا به زبان دیگری بنویسم.

Maryam.Eskandari

عضو جدید
من نظر خودم رو بفارسی روان نوشتم. اگه تفهیم این نظر من برای کاربری مشکل و غامض هست اطلاع بده تا به زبان دیگری بنویسم.

زبان دیگری غیر از توهین بلد بودین حتما بهتون میگفتم بگین

فی المثل منظورتونو از این جملات مشخص کنید:
کی گفته حجاب تو لباس خلاصه میشه!
پس یعنییکی حجاب لباسی نداشته باشه هم میتونیم محجبه در نظر بگیریم؟!
در ضمن هر چیزی که بخواد بزور پیاده بشه محکوم به شکسته
حجاب به زور پیاده شده؟!!! قانون و دستور خدا کجا قرار داره به نظرتون؟!
این جملتون یعنی کلا ریشه حجاب و محجبه هارو بزنید! چون ریا کارن و مردمو گول میزنن و...!ضمنا نگفتین به کی میگین غار نشین و باهاش موافقین؟!
کسیکه پارتی نره
خیانت نکنه
معتقد به حجاب باشه
فحش نده
معتقد به حفظ ناموس باشه
و...

غار نشینه؟؟؟؟!!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و معنای مومن و غیر مومن از ظاهر نمایان نیست..
کسی میتونه دو متر ریش داره و حتی خانم چادری باشه ولی مومن نباشه..
به نظرم کلمات مومن بودن، مذهبی بودن یکم دقت بیشتری باید بشه
درسته یکی از الزامات مومن بودن داشتن حجاب معقوله و نه چادر. ولی داشتن حجاب حتما به معنی با تقوا بودن و مومن بودن نیست..

کلی چیزای دیگه هم هست به جز حجاب
با شما موافقم.

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جوابمو ندادین:
کسیکه پارتی نره
خیانت نکنه
معتقد به حجاب باشه
فحش نده
معتقد به حفظ ناموس باشه
و...

غار نشینه؟؟؟؟!!!
ضمن حترام به شما دوست گرامی . صدقانه زیاد تمایل ندارم باهاتون صحبت کنم . این نوع ادبیاتی که شما دارین برام اشناست . اخرش به ناراحتی و توهین کردن کردن از طرف شما ختم میشه . موفق باشید

• Like

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد اول حق داره نذاره دخترش دانشگاه بره برا اینکه جامعه ی فعلی ما . غرایز سرکوب شده ما جو رو شدیدا مسموم کرده . به همین دلیله که خیلی روابط تعریف نشدع که نمیتونم به زبون بیارم بوجود اومده . در مورد دوم هم نظری ندارم چون تجربشو ندارم

سلام. الان شما تناقض داره حرفتون. از یک طرف میگید حق داره نذاره دخترش دانشگاه بره!!! چون وضع جامعه فلانه!!!
از طرف دیگه قبلا اعلام کردید هرکی این اخلاق ها رو داشته باشه انسان نیست و ... الی آخر.
ولی چون الان بیان شده که طرف به حجاب معتقد نیست ولی نمیذاره دخترش دانشگاه بره، از نظرتون منطقی اومد!.

طرف چه به ظاهر مذهبی باشه، چه روغن فکر ! و نذاره دخترش دانشگاه بره، بهرحال کار غلطیه؛ این که کسی رو زندانی کنی تا بهش آسیب نرسه. هیچ کجای دینمون یا مطالب روانشناسی یا منطق انسانی همچین چیزی نگفته.

البته با مبحث غیرت (بجا و انسانی) و تربیت صحیح خیلی موافقم. آدمی که غیرت نداشته باشه از نظر من هیچ نداره.

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. الان شما تناقض داره حرفتون. از یک طرف میگید حق داره نذاره دخترش دانشگاه بره!!! چون وضع جامعه فلانه!!!
از طرف دیگه قبلا اعلام کردید هرکی این اخلاق ها رو داشته باشه انسان نیست و ... الی آخر.
ولی چون الان بیان شده که طرف به حجاب معتقد نیست ولی نمیذاره دخترش دانشگاه بره، از نظرتون منطقی اومد!.

طرف چه به ظاهر مذهبی باشه، چه روغن فکر ! و نذاره دخترش دانشگاه بره، بهرحال کار غلطیه؛ این که کسی رو زندانی کنی تا بهش آسیب نرسه. هیچ کجای دینمون یا مطالب روانشناسی یا منطق انسانی همچین چیزی نگفته.

البته با مبحث غیرت (بجا و انسانی) و تربیت صحیح خیلی موافقم. آدمی که غیرت نداشته باشه از نظر من هیچ نداره.
سفسطه نفرمایید لطفا . گفتم اگر کسی مخالف باشه با دانشگاه رفتن حق داره و براش دلیل دارم. پست شما تایید پست من هستش دلیل ناامنی و این جو حاکم دقیقا ممانعت از حضور دختر و پسر از ابتدای زندگی در کنار هم هستش . چجوریه که تا زمان اخذ دیپلم جدای از هم هستن ولی دوماه بعد به محض قبولی دانشگاه توی یه محیط قرار میگیرن؟ یعنی توی این سه چار ماه مابین اتمام متوسطه و شروع ترم یک دانشگاه چه اتفاقی افتاده؟ پس این ضعف قانونو میرسونه . حالا برمیگردم سر صحبت اصلی . بله محیط دانشگاه شدیدا برا خانوما ناامنه برا اینکه تا اون سن هیچ تجربه اشتراکی نداشتن و دختر و پسر جدا نگه داشته شدن . حالا یه دفعه میان توی این محیط و به قول شما میخان ادای روغن فکرا رو در بیارن . روشن فکر بودن دید ازاد و بدون تعصب داشتن توی یکی دوماه بوجود نمیاد و زمانبر هستش

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.حجاب واقعا فقط توی لباس خلاصه نمیشه توی رفتار هم حجاب باید داشت (موافق با ayja عزیز) کافیه یک فرد توی یکی از اینها کاستی نشون بده به نظرم دچار لغزش میشه.حتما حجاب چادر نیست پوشش متعادل می تونه حجاب باشه.هر چیزی متعادلش خوبه حتی ارایش!خانمها ارایش رو دوست دارند پس اگر متعادل باشه چه اشکالی داره؟!افراط در مذهب باعثه بدبینی خیلی ها نسبت به دین و حتی چادری ها شده.حجاب خوب برای جوانان شرح داده نشده و جوانهای ما بسیار علاقه مند به چیزهایی هستند که منع میشن .چون برای انها این موضوعات خوب شرح داده نشده .بله درسته پوشش امام ها و حصرت فاطمه الگویی برای ماست واقعا خوشابه حال افرادی که از همه لحاط اونهارو رو الگو قرار میدن . ولی اگه از این الگو مقداری فاصله بگیرن دلیل بر این نیست که راه رو اشتباه میرن مهم پوشش درست و رفتار درست هست.
اعتقاد به حجاب و ناموس و.... کافی نیست باید عمل کرد همه اعتقاد دارن ولی ابا عمل می کنند؟؟ چون خیلی ها در جامعه اینهارو توصیه می کنند ولی خودشون عمل نمی کنند این باعث شده دید مردم نسبت به همه چی تغییر کنه.در صورتی که نباید اصل دین فراموش بشه و باید در نظر داشته باشیم مبلغان هم ممکنه اشتباه کنند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونایی که ندیده شعار میدن که باید از نوع حجاب امامان و خانم فاطمه زهرا (ص) تبعیت بشه, باید بدونن که اولا نوع پوشش اون حضرات عربی بوده. در ثانی مگه عکس اونا موجود هست که اینا همش میگن عین اونا؟
حجاب در قرآن تعریف شده. آیه 31 سوره نور و 59 سوره احزاب. وقت کردن برن بخونن ببینن چی نوشته.
بعضی ها آنقدر جانماز آب میکشن که انکار مفسر جامع الشرایط هستند و فقط اینا هستند که مثلا مسلمان تشریف دارن.
مسلمانی و مسلمان بودن خیلی ساده است. رعایت شئونات پوشش و پرهیز از ریا و دروغ و فساد و فتنه.
بعد انقلاب هر کی میخواد با ریا و تزویر به همه زور بگه, بلافاصله ادای دینداری در میاره که مثلا باعث بشه مردم ازش حساب ببرند. بعضی هاشونم ظاهرا تو مقاطعی موفق میشن که با ریا مردم رو گول بزنن ولی اینا بقدری پخمه هستند که نمیدونن خداوند سبحان از مکر و حیله و تظاهرات صوری اینا باخبره و جاشون ته جهنم خواهد بود.

آخرین ویرایش:

حميدرن

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سفسطه نفرمایید لطفا . گفتم اگر کسی مخالف باشه با دانشگاه رفتن حق داره و براش دلیل دارم. پست شما تایید پست من هستش دلیل ناامنی و این جو حاکم دقیقا ممانعت از حضور دختر و پسر از ابتدای زندگی در کنار هم هستش . چجوریه که تا زمان اخذ دیپلم جدای از هم هستن ولی دوماه بعد به محض قبولی دانشگاه توی یه محیط قرار میگیرن؟ یعنی توی این سه چار ماه مابین اتمام متوسطه و شروع ترم یک دانشگاه چه اتفاقی افتاده؟ پس این ضعف قانونو میرسونه . حالا برمیگردم سر صحبت اصلی . بله محیط دانشگاه شدیدا برا خانوما ناامنه برا اینکه تا اون سن هیچ تجربه اشتراکی نداشتن و دختر و پسر جدا نگه داشته شدن . حالا یه دفعه میان توی این محیط و به قول شما میخان ادای روغن فکرا رو در بیارن . روشن فکر بودن دید ازاد و بدون تعصب داشتن توی یکی دوماه بوجود نمیاد و زمانبر هستش

ببخشید این جوانهای که ترم اول دانشگاه هستن و تا قبل از اون جنس مخالفشون را هیچ جا ندیدن و رابطه ای نداشتن تو خانواده زندگی کردن یا در یک سالن پرورش حیوان تک جنسیتی؟
به عبارتی پسر دایی، دختر عمه ، پسر خاله و.... یا پسر همسایه روبرو ، دختر همسایه پشتی و.... یا فروشنده سوپر لبنیات سرکوچه ، تعمیر کار محل و... را تا حالا ندیدن و با هم هیچ کلامی صحبت نکرده اند.؟؟ حداقل تلویزیون تو خونه شون نگاه نمی کردن . فیلم خانوادگی و روابط دختر و پسر که زیاد داریم.
ضمنا درک و فهم و امیال و آرزوهای دختر - پسرهای 11 -12 ساله با آدم 18-19 ساله معمولا خیلی تفاوت داره. مگر این که مشکل تربیتی یا روانی داشته باشند و به تعبیری عقب افتاده باشند.
در مورد انتقال دانش آموزان از دبیرستان به دانشگاه هم قبول دارید که نمی شه بگن دانش آموزان سال اول دبیرستان با یک شرایطی تو دبیرستان باشن و دانش آموزان سال آخر شرایط دانشجویان دانشگاه را تو دبیرستان داشته باشند. چون اون وقت تو خود دبیرستان مشکل پیش می آید. مگه اینکه برای هر سال تحصیلی یه مدرسه جدا درست کنند.ضمنا خود دانشگاه (البته قبلا و متاسفانه حالا تا حدودی) یک جور فیلتر هستش و افراد رشد یافته تر رو جذب می کند. حالا آخرش تا کی می توان یک زن یا یک مرد بالغ را از ارتباطات معمول جامعه دور کرد.
پ . ن: آموزشهای درون خانواده و رشدی که یک جوان تجربه کرده فاکتور مهمی است که باید در نظر گرفته شود و اولویت دارد. نا امنی و جو حاکم بر دانشگاه یا هر جای دیگری که شما می فرمایید هزینه ای هست که باید با اون کنار بیاییم و تاثیرش را بر خودمون کاهش بدهیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مثال میزنم برا یه عده از آش داغتر ها همش ادای شیوخ نهروان رو درمیارن که حواسشونو جمع کنن و سعی نکنن مسائل ساده فقهی رو آنقدر صقیل کنند که کسی نخواد دور و ورش بره.
دوره شاه یه امام جمعه ای در ارومیه زندگی میکرد که اسمشون سید حسین آقای عرب باغی بود. ایشان از علمای طراز اول ارومیه بودند که بارگاه و مرقد شریفشان هنوز هم زیارتگاه عده کثیری از مسلمانان است.
میگویند روزی تو مسجد جامع شهر که ایشان نماز میخواندند به سرباز میاد پیش ایشان و بهشون میگه که باز کردن بند پوتین های سربازی برای مسح پا سختشونه. بعد سوال میکنه که آیا میتونه بدون درآوردن پوتین هاش هنگام وضو گرفتن, از روی پوتین ها مسح بکشه و پوتین هاش رو در نیاره؟
سید حسین آقا عربباغی به ایشون میگه که بله میتونه از روی پوتین های سربازیش مسح بکشه و نمازشم بخونه.
سربازه که اهل اصفهان بوده موقعی که میرفته مرخصی, خانواده ش متوجه میشن که این فرد نمازخون شده ولی تو صحرا و بیرون از خونه که وقت نمازش میشه سریع میره وضو میگیره و از روی پوتین هاشم مسح میکشه و سر وقت هر جا که شد نمازش رو میخونه.
بهش میگن چرا از روی پوتین هات مسح میکشی ؟
میگه حوصله نمیکنم پوتین هامو در بیارم.
میگن نمازت باطل میشه.
میگه سید حسین گفته نمازم درسته و باطل نمیشه.
میپرسن ایشون کی هست؟ میگه امام جمعه ارومیه
والدین اون سرباز نامه به سید حسین مینویسن که چرا این فتوا رو داده.
ایشون در جواب مینویسه : پسر شما نمازخون نبود. پا منبر من تشویق شد که نماز بخونه و یاد گرفت و خوند.
بهانه اش این بود که حوصله نمیکنه پوتین هاشو در بیاره و مسح بکشه و به همین دلیل میخواست ترک نماز کنه. منم گفتم نمازت رو ترک نکن و هر حوصله ات نیومد که موقع وضو گرفتن پوتین هاتو در بیاری از روی پوتین ها مسح بکش که ایشون قبول کرد و نماز خون شد. من تا این مرحله رو پیش بردم که نمازخون شد. شمام راست میگید کم کم قانعش کنید که مسح رو از روی پوتین نکشه. همین
پ. ن. پ ؛ اسلام و عبادان خیلی ساده هستند. اونایی که پیچیده ش میکنند برا اینه که بازارشون گرم و نونشون تو روغن باشه.

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران رو سه قشر تشکیل دادن افراطی ها تفریطی ها و اعتدال گراها
کسایی که میرن به سمت بی بندو باری
کسایی که در دین افراط میکنن و انچه که واجب نیست رو به زور شمشیر واجب میکنن
و کسایی که انسانیت سر لوحه ز زندگیشون هست و حد اعتدال رو رعایت میکنن

حجاب؟
من میگم عفت تو باید به عنوان یه مرد یا زن عفیف باشی
کسی که عفت داره چه مانتو بپوشه چه چادر چه زن مسیحی یهودی که لباس مخصوص خودشون رو میپوشن یعنی کامل هست یعنی به هیچ چشمی اجازه چشم چرونی نمیده
نمونه اش زیاد هست...ذهن باید پاک باشه فکر باید درست باشه اینجوری عمل هم درست میشه

میدونید ایراد دیندارهای ما چیه؟اینکه که انعطاف ندارن فقط میکوبن امام علی کجا مردمو میکوبید؟کجا کسی که گناه انجام میداد رو میکوبید؟
باور کنید قبول کنید راهیی که خیلیا الان دارن میرن راه اسلام نیست را من دراوردی هست اسلام خیلی منطعف هست اسلام میگه لا اکراه فی دین
اسلام میگه تو هر حالی خدارو یاد کنی اون پیشته
من به چشم خودم دو روز پیش دیدم خانومی پرسید من عمل جراحی داشتم دو هفته مجبور بودم بدون حرکت بمونم و نمازمو تو اون حالت میخوندم کسی که ازش سوال پرسیده بود در کمال حق به جانبی گفت نماز شما باطل هست:این الان اسلام هست؟اگه این اسلام هست من قبولش ندارم، دینی که انعطاف نداره به چه درد میخوره؟قوانین خشک بدون معنی به چه درد میخوره؟این اسلام نیست
کسی که گناه میکنه باید بترسه ولی کسی که خودشو مذهبی و مبلغ میدونه و با هر راهنمایی اشتباه ممکنه یه انسان رو از دین زده کنه بارها باید بترسه من اگر جای اون فرد بودم از عذاب وجدان روزها نمیتونستم بخوابم

خدا میگه از رگ گردن بهت نزدیکم هرجا یاد کنی هستم قبله نشد سرجات تو خواب تو بیداری وقتی داری درس میخونی فرق نداره

تمرین کنیم که انسان باشیم و انسانیت رو ترویج بدیم تا توهین ها بی فکری ها جاه طلب بودن جاهل بودن افکار منفی خود برتربینی حسادت از بین بره

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از این دست تاپیک ها در اینجا اولی نبوده اخری هم نخواهد و بنظر من مطرح کردن این بحث ها نه تنها مفید نیس بلکه مضر هم میتونه باشه چون که در درجه ی اول هیچوقت وقت به نتیجه نمیرسه و باعث تشنج فکری در میان کاربران میشه هر دو طرف سعی میکنن نظرات خودشونو به هم دیگه تحمیل کنند بهرحال ما همه فرزندان ایرانیم و همه از یک فرهنگ هستیم منتهی با اداب و رسوم و سلیقه های مختلف . نظرات تا جایی قابل احترام هستن که هیچ اجباری برای تحمیل نظراتمون بر دیگران نداشته باشیم

plant_biology

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از این دست تاپیک ها در اینجا اولی نبوده اخری هم نخواهد و بنظر من مطرح کردن این بحث ها نه تنها مفید نیس بلکه مضر هم میتونه باشه چون که در درجه ی اول هیچوقت وقت به نتیجه نمیرسه و باعث تشنج فکری در میان کاربران میشه هر دو طرف سعی میکنن نظرات خودشونو به هم دیگه تحمیل کنند بهرحال ما همه فرزندان ایرانیم و همه از یک فرهنگ هستیم منتهی با اداب و رسوم و سلیقه های مختلف . نظرات تا جایی قابل احترام هستن که هیچ اجباری برای تحمیل نظراتمون بر دیگران نداشته باشیم

سلام به نظرم خوبه،شما درست می گید ولی تبادل نظر در مورد یک موضوع در بین کاربران خیلی خوبه البته اگر بی احترامی نشه .من حتی اگر نظر هم ندهم دوست دارم بخونم و نظرات بقیه رو ببینم .به راحتی نمیشه نظر کسی رو عوض کرد.متاسفانه من توی این انجمن دیدم خیلی کاربرها برای متقاعد کردن طرف مقابل عجله می کنند و به بی احترامی ختم میشه در صورتی که باید صبور بود و باید به نرمی به فرد مخالف پاسخ داد.باید قشنگ به طرف مقابل گوش داد و یک درصد حق رو به طرف مقابل داد و بعد با دلایل اون نظر را رد یا تایید کرد.
ممنون.موفق باشید.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به نظرم خوبه،شما درست می گید ولی تبادل نظر در مورد یک موضوع در بین کاربران خیلی خوبه البته اگر بی احترامی نشه .من حتی اگر نظر هم ندهم دوست دارم بخونم و نظرات بقیه رو ببینم .به راحتی نمیشه نظر کسی رو عوض کرد.متاسفانه من توی این انجمن دیدم خیلی کاربرها برای متقاعد کردن طرف مقابل عجله می کنند و به بی احترامی ختم میشه در صورتی که باید صبور بود و باید به نرمی به فرد مخالف پاسخ داد.باید قشنگ به طرف مقابل گوش داد و یک درصد حق رو به طرف مقابل داد و بعد با دلایل اون نظر را رد یا تایید کرد.
ممنون.موفق باشید.

بله خب ولی مشکل اینجاست که مسائل اعتقادی و به خصوص بحث در مورد حجاب و چادر به نتیجه نخواهد رسید من با تجربه ای که توی این باشگاه دارم دارم میگم بحث پوشش هر کس مساله ای نیس که بخواد این جا در مورد ش تصمیم گیری بشه حالا بحث های دیگه ممکنه نتیجه بده . چون شما هرجوری بخوای به طرف مقابلت بگی طرف نمیخاد اینو متوجه بشه یا خلاصه دوست نداره و فک میکنه نظر خودش درسته

ممنون شما هم موفق باشید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر انسانی در این سرزمین حق حیات داره و حق داره که از موهبت های زندگی بهره مند بشه. اونایی که سر مسائل حجاب بیش از حد شرعی پافشاری میکنند همانهایی هستند که دوست دارند ذهنیت زن را طوری سرکوب بکنند که بتونن بجای همسر با او معامله کنیز بکنند.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
استارتر کجای متنش گفته چادر؟...گفته یک نوع حجاب. یا کجاها خواسته نظرشو تحمیل کنه؟. من که این چیزایی که شما میگیدو نمیبینم.

Maryam.Eskandari

عضو جدید
زبان دیگری غیر از توهین بلد بودین حتما بهتون میگفتم بگین

فی المثل منظورتونو از این جملات مشخص کنید:
کی گفته حجاب تو لباس خلاصه میشه!
پس یعنییکی حجاب لباسی نداشته باشه هم میتونیم محجبه در نظر بگیریم؟!
در ضمن هر چیزی که بخواد بزور پیاده بشه محکوم به شکسته
حجاب به زور پیاده شده؟!!! قانون و دستور خدا کجا قرار داره به نظرتون؟!
این جملتون یعنی کلا ریشه حجاب و محجبه هارو بزنید! چون ریا کارن و مردمو گول میزنن و...!ضمنا نگفتین به کی میگین غار نشین و باهاش موافقین؟!
کسیکه پارتی نره
خیانت نکنه
معتقد به حجاب باشه
فحش نده
معتقد به حفظ ناموس باشه
و...

غار نشینه؟؟؟؟!!!

ayja خانوم نمیدونم من واضح سوالامو نپرسیدم یا شما جوابی براشون نداشتین!
فقط امیدوارم اهداف هممون از طرح موضوعات رسیدن به حقایق باشه نه تحمیل نظر و امیال شخصی خودمون!