سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

alex_17

عضو جدید
سلاما به همه
من وقتی تو برنامه DEV-C++
دارم یه تابع می نویسم مثلا:
(void array print(float* x, int n
(++for(int i=0;i<n;i
به این قسمت که میرسه از for اشکال میگیریه. کسی میدونه چرا؟!

vahideh.shanbedi

عضو جدید
سلام دوستان ارشد ای تی فراگیر پیام نور ایا کتاباش انگلیسی هس ؟سوالاش چطور؟توروخدا بگید اگه اطلاع دارید

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال

سوال

سلام.یه مهندس کامپیوتر برای من توضیح به زبان ساده بده که داده ساخت یافته و داده ساخت نیافته چیه؟لطفا مثالم بزنه.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
كمك ميخام
ببخشيد مزاحم شدم براي برنامه نويسي تو محيطvisual studio

چند تا سوال دارم تا فردا ظهر بايد بنويسم نمتونم كمكم كنيد

1-برنامه اي كه عدد دودويي بگيره ده دهي بده
و با العكس
2-عدد از ورودي بگيرد تعداد ارقام بده
3-مجموع ارقام

اينها در سي شارپه
كمك كنيد ترم يكم بلد نيستم منتظرم
تمرین آماده اصلا انتظار نداشته باش کسی تحویلت بده.میتونستی کدت رو بنویسی (حتی خیلی کم) و از بقیه بخوای که برای ادامه اش بهت کمک کنن.

هرچند که الان از فردا ظهر موعود ۳ روز گذشته!

فقط یه سوال : ترم یک به شما سی شارپ یاد میدن؟ کدوم دانشگاه؟

ی همچین چیزی مینویسه:
unable to open source file E :/ NEWFOL 2 ARRAYS.PAK for reading
بعد گزینه retry و کنسل داره ک هیچ کدم کمکی نکرد

تو ی سیستم دیگ رفتم نصب کنم اون سرعت سنج تا 100 رفت و بعد ی فضای خالی ابی از توربو اومد و فلش یا همون نشانگر موس فقط میچرخه و هیچی نمیشه !!

خواهشا کمک :(((((
توضیحاتت کامل نبود.
احتمالا برنامه ای که داری نصب میکنی خرابه.

سلام دوستان یک سوالی دارم دقیقا نمیدونستم کجا باید مطرح اش کنم . به هر حال اگر جایی گذاشتم که نباید میذاشتم پیشاپیش عذر .

راستش من یک تمرینی دارم که سر کلاسمون استادمون توضیحی ندادن و من اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چیکار باید بکنم .!! تمرین رو اینجا میذارم ممنون میشم راهنمالییم کنید والا من فقط فهمیدم که باید Vmware نصب کنم !! و دو تا سیستم داشته باشم . حتی نمیدونم این دو تا سیستمی که باید داشته باشم سرور باید باشن؟ یا کلاینت؟ ممنون میشم راهنماییم کنین که باید چیکار کنم . تشکر
سلام.
ببین من دقیقا نمی‌دونم syslog server چطور پیاده سازی می‌شه، اما از توضیحاتی که توی فایل دادی برداشتم اینه :
ما دوتا ماشین لازم داریم، بیا اسم یکی رو بزاریم لپتاپ و اسم یکی رو بزاریم پی‌سی.
روی لپتاپ میایم syslog generator نصب می‌کنیم. با توجه به توضیحات فایل، به نظر میرسه که این یه اسم عمومی هست (مثل file manager یا browser) و به محصول خاصی اشاره نداره.پس انتخاب محصول به خودت بستگی داره (سیستم عامل و غیره).
بعد که این کارو کردیم لپتاپ با استفاده از اون نرم افزار لاگ های سیستمی تولید می‌کنه و به سمت پی‌سی می‌فرسته.
از اون طرف روی پی سی هم اومدیم syslog analyzer نصب می‌کنیم. به نظرم این هم یه اسم عمومی باید باشه.

حالا این پی سی و لپتاپ می‌تونه واقعی باشه، یا اینکه توی vmware (یا نرم افزارهای مشابه) شبیه سازی شده باشه.
دارم یه تابع می نویسم مثلا:
(void array print(float* x, int n
(++for(int i=0;i<n;i
به این قسمت که میرسه از for اشکال میگیریه. کسی میدونه چرا؟!
محتوای ارور دقیقا چیه؟
سلام.یه مهندس کامپیوتر برای من توضیح به زبان ساده بده که داده ساخت یافته و داده ساخت نیافته چیه؟لطفا مثالم بزنه.
من مهندس کامپیوتر نیستم، مهندس IT هستم، عیب نداره توضیح بدم؟!

داده ساخت یافته، یه داده ای است که ذخیره سازی، پردازش و دسترسی بهش یه مدلی داره، یه قاعده و قانونی داره. قاعده و قانون یعنی مثلا نوع داده مشخصه، اینکه چه قسمت‌هایی ازش ذخیره میشه مشخصه و ... . هر وقت اسم داده ساخت یافته اومد شما یاد پایگاه داده‌های رابطه‌ای و/یا صفحه‌های گسترده (Spreadsheet ها یا همون فایل های اکسل) بیفتید.
اما داده ساخت نیافته. داده ساخت نیافته عبارت دقیقی نیست. اما به طور کلی هر داده ای که جزء موارد بالا نباشه ساخت نیافته است. مثلا کتاب ها، مجلات و غیره رو میشه ساخت نیافته دونست. اینکه میگم دقیق نیست دلیلش اینه که اگه دقت کنی مثلا کتاب یا مجله هم یه ساختاری واسه خودش داره... اما اون ساختاری که ما منظورمونه نیست. وقتی میگیم داده ساخت یافته، دقیقا منظورمون اینه که یه رکوردی وجود داشته باشه، اون رکورد یه سری فیلد داشته باشه، و توی اون فیلد داده وجود داشته باشه.

picassoh

عضو جدید
سلام

سلام

لطفا کمکم کنید نمودار erبانک را میخوام با چند شعبه ممنون

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال ساختار سیستم عامل یونیکس چیه؟؟ من تو کتاب تننباوم خوندم لایه هست!! ولی تو یه جزوه خوندم ساده است!!

ساختار ویندوز NT رو تو اینترنت خوندم لایه ای هست در حالی که شکلش رو تو ویکی پدیا دیدم شکلش شبیه ساختار ساده هست نه لایه ای:|

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال ساختار سیستم عامل یونیکس چیه؟؟ من تو کتاب تننباوم خوندم لایه هست!! ولی تو یه جزوه خوندم ساده است!!

ساختار ویندوز NT رو تو اینترنت خوندم لایه ای هست در حالی که شکلش رو تو ویکی پدیا دیدم شکلش شبیه ساختار ساده هست نه لایه ای:|

ساختار لینوکس : مونولیتیک (یکپارچه) هست

تنن بام به دلیل انتخاب این ساختار به شدت از لینوس تروالدز گله مند بود

بقیه رو مطمئن نیستم. پس باشه که دوستان جواب بدن

deltang74

عضو جدید
سلام من توی DEV C++
برنامه مینویسم اما واسه برنامه هام ران مشکل داره اون فایل فک کنم کامپایلر بهش میگن چیه فقط ی بار تا حالا برام اومده و ی برنامه ام تا حالا ران شده ران ک مزنم مینویسه
source file not compiled
چیکار کنم؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

یکپارچه یعنی ساده دیگه؟ اینکه همه دستور العمل ها در یک لایه به صورت موازی انجام میشن!
ولی پس چرا شکل ساختاریش تو ویکی پدیا شبیه یکپارچه نیست؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکپارچه یعنی ساده دیگه؟ اینکه همه دستور العمل ها در یک لایه به صورت موازی انجام میشن!
ولی پس چرا شکل ساختاریش تو ویکی پدیا شبیه یکپارچه نیست؟

من کتاب استالینگز و حقیقت رو نگاه کردم. ندیدم که از لفظ ساده استفاده کنن و عبارت یکپارچه تو هردو کتاب به کار برده شده.

این لینک برای ساختار سیستم عامل ها :
http://dmasoomi.blogfa.com/post/3

اینم تعریفش تو استالینگز :
در هسته یکپارچه تمام عملکرد سیستم عامل در یک بلوک بزرگ از کد جمع شده است و به عنوان یک فرایند واحد و با یک فضای ادرس واحد اجرا میشود.
همه بخش های مختلف هسته به تمام ساختمان داده های داخلی و روالهای هسته دسترسی دارند.

اینم لینک ویکیپدیاش :
http://fa.wikipedia.org/wiki/هسته_یکپارچه

http://en.wikipedia.org/wiki/Monolithic_kernel

اگه لینک بالا رو ببینید .تو همه اینا هم از ساختار مونولیتیک استفاده شده :

میشه لینک ویکیپدیا که عکساش هست رو بهم بدین ؟

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کتاب استالینگز و حقیقت رو نگاه کردم. ندیدم که از لفظ ساده استفاده کنن و عبارت یکپارچه تو هردو کتاب به کار برده شده.

این لینک برای ساختار سیستم عامل ها :
http://dmasoomi.blogfa.com/post/3

اینم تعریفش تو استالینگز :
در هسته یکپارچه تمام عملکرد سیستم عامل در یک بلوک بزرگ از کد جمع شده است و به عنوان یک فرایند واحد و با یک فضای ادرس واحد اجرا میشود.
همه بخش های مختلف هسته به تمام ساختمان داده های داخلی و روالهای هسته دسترسی دارند.

اینم لینک ویکیپدیاش :
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87_%DB%8C%DA%A9%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%86%D9%87

http://en.wikipedia.org/wiki/Monolithic_kernel

اگه لینک بالا رو ببینید .تو همه اینا هم از ساختار مونولیتیک استفاده شده :

میشه لینک ویکیپدیا که عکساش هست رو بهم بدین ؟

این لینوکس:

این NT:

بله حرفتون درسته ترجمه ی درستش میشه یکپارچه

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
این لینوکس:

این NT:

سلام

این عکس ساختار مونولیتیک هست :

فکر میکنم با عکسی که شما گذاشتین کمی جور در میاد . و اونم اینکه بخش های مختلف با خط هایی که وصل شده با هم در ارتباطند.
اینکه رنگ بندی مختلف هم استفاده کرده برای اینکه بخش های مختلف رو از هم جدا کرده باشه و دید بهتری از شکل بده.

دکتر حقیقت برای مونولیتیک مثال سیب زمینی رو میزنه که وقته پوسته اش کنده بشه یک تکه هست. و همه رویه ها میتوانند در هنگام نیاز هم دیگه رو فراخوانی کنند
که در واقع هیچ ساختاری وجود ندارد و یک به هم ریختگی بزرگ هست.

برای ساختار لایه ای سیستم عامل متاسفانه عکسی ندیدم.

برای عبارت ساده که گفته بودید . الان که دوباره به کتاب دکتر حقیقت رجوع کردم . دیدم که تو پرانتز برای ساختار یکپارچه از عبارت ساده هم استفاده کرده.

موفق باشید

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

این عکس ساختار مونولیتیک هست :

فکر میکنم با عکسی که شما گذاشتین کمی جور در میاد . و اونم اینکه بخش های مختلف با خط هایی که وصل شده با هم در ارتباطند.
اینکه رنگ بندی مختلف هم استفاده کرده برای اینکه بخش های مختلف رو از هم جدا کرده باشه و دید بهتری از شکل بده.

دکتر حقیقت برای مونولیتیک مثال سیب زمینی رو میزنه که وقته پوسته اش کنده بشه یک تکه هست. و همه رویه ها میتوانند در هنگام نیاز هم دیگه رو فراخوانی کنند
که در واقع هیچ ساختاری وجود ندارد و یک به هم ریختگی بزرگ هست.

برای ساختار لایه ای سیستم عامل متاسفانه عکسی ندیدم.

برای عبارت ساده که گفته بودید . الان که دوباره به کتاب دکتر حقیقت رجوع کردم . دیدم که تو پرانتز برای ساختار یکپارچه از عبارت ساده هم استفاده کرده.

موفق باشید

بله منظور از لایه در ساختار یکپارچه که گفته شده بود همون main) procedures و service و utility) ها بوده نه اینکه در محدوده ی سرویس دهی ساختار لایه ای فرض شده باشه!!
فک میکنم منظور از سیب زمینی یا پیاز برای شبیه سازی فقط برای قسمت service procedures هست نه برای قسمتای دیگه که یوزر و سخت افزار هست و ..... هستن

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

ساختار یکپارچه هر چند برخلاف اسمش اصلا نظم (ساختاری) نداشته اولین ساختار ارائه شده برای سیستم عاملها بوده .. پس در نتیجه اینکه ms-dos و همینطور UNIX اولیه شبیه اون باشن چیز عجیبی نیست

اگر اشتباه میکنم اصلاح کنید :
یونیکس یه سیستم عاملی بود که توسط آقای تنباوم درست شد و ایشون در سر کلاسشون از دانشجویان میخواستن کد های این سیستم عامل رو تغییر بدهند که جناب تروالدز هم بعدها از این هسته یونیکس استفاده کرد و لینکوس رو پایه ریزی کرد .. با توجه به قدمت یونیکس میشه گفت اون زمان ساختاری نبوده ازش پیروی بشه پس در نتیجه یونیکس اولیه همون ساختار یکپارچه (ساده ) رو داشته

توی کتاب حقیقت که من دیدم اتفاقا نوادگان مدرن یونیکس (همون لینوکس) از روش اجداد خود پیروی کردن که این با گفته که مشخص کردم رو چطور توجیه میکنی دانیال ؟!!

این لینوکس:

این NT:

شکل اول که فقط قسمت کرنل لینوکس رو نشون میده ..
ساختار یونیکس اولیه شبیه یکپارچه بود دلیل نمیشه لینوکس رو همین خطاب کنیم و اگر اشتباه نکنم لینوکس با ساختار لایه ایی هست

شکل دوم هم که ویندوز NT رو گذاشتین و از اسمش اصلا معلومه برای نتورک هست .. در قسمت بالا سرویس دهنده ها و فرآینده ها رو نشون میده و در پایین ریز هسته رو (پس میشه مدل مشتری-سرویس دهنده)

شکل سوم هم ساختار ماشین مجازی رو نشون میده .. که در بالا سیستم عاملهای مختلف رو نشون میده و یه جورایی شبیه ساختار VM/370 هست که البته اگر اون وظایف کرنل رو کم کنیم (چیزی که روند حرکت سیستم عاملهای پیشرفته هست) میتونیم یه هسته کمینه داشته باشیم که اونوقت میشه ساختار Client-Server یا همون ریز هسته (Microkrernel)

aynaz64

عضو جدید
سلام خوبين؟من ارشد نرم ميخونم.ميشه درمورد ترجمه مقاله راهنمايي ام كنيد؟ممنون ميشم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ساختار یکپارچه هر چند برخلاف اسمش اصلا نظم (ساختاری) نداشته اولین ساختار ارائه شده برای سیستم عاملها بوده .. پس در نتیجه اینکه ms-dos و همینطور UNIX
اولیه شبیه اون باشن چیز عجیبی نیست

یونیکس یه سیستم عاملی بود که توسط آقای تنباوم درست شد و ایشون در سر کلاسشون از دانشجویان میخواستن کد های این سیستم عامل رو تغییر بدهند که جناب تروالدز هم بعدها از این هسته یونیکس استفاده کرد و لینکوس رو پایه ریزی کرد .. با توجه به قدمت یونیکس میشه گفت اون زمان ساختاری نبوده ازش پیروی بشه پس در نتیجه یونیکس اولیه همون ساختار یکپارچه (ساده ) رو داشته

توی کتاب حقیقت که من دیدم اتفاقا نوادگان مدرن یونیکس (همون لینوکس) از روش اجداد خود پیروی کردن که این با گفته که مشخص کردم رو چطور توجیه میکنی دانیال ؟!!

شکل اول که فقط قسمت کرنل لینوکس رو نشون میده ..
ساختار یونیکس اولیه شبیه یکپارچه بود دلیل نمیشه لینوکس رو همین خطاب کنیم و اگر اشتباه نکنم لینوکس با ساختار لایه ایی هست

شکل دوم هم که ویندوز NT رو گذاشتین و از اسمش اصلا معلومه برای نتورک هست .. در قسمت بالا سرویس دهنده ها و فرآینده ها رو نشون میده و در پایین ریز هسته رو (پس میشه مدل مشتری-سرویس دهنده)

شکل سوم هم ساختار ماشین مجازی رو نشون میده .. که در بالا سیستم عاملهای مختلف رو نشون میده و یه جورایی شبیه ساختار VM/370 هست که البته اگر اون وظایف کرنل رو کم کنیم (چیزی که روند حرکت سیستم عاملهای پیشرفته هست) میتونیم یه هسته کمینه داشته باشیم که اونوقت میشه ساختار Client-Server یا همون ریز هسته (Microkrernel)

با توجه به صحبت های جناب دانیال و شما فک کنم باید برم کتاب تننباوم رو کامل بخونم!
سطح سوادم خیلی پایینه! منابع اینترنتی هم بیشتر سردرگمم کردن تا بهم کمک کنن!

ممنون از هر دوتون که وقت گذاشتید..
کتاب تننباوم رو درست خوندم بازم سوال میپرسم:D

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
۱.اگر اشتباه میکنم اصلاح کنید :
ساختار یکپارچه هر چند برخلاف اسمش اصلا نظم (ساختاری) نداشته اولین ساختار ارائه شده برای سیستم عاملها بوده .. پس در نتیجه اینکه ms-dos و همینطور UNIX اولیه شبیه اون باشن چیز عجیبی نیست

۲.توی کتاب حقیقت که من دیدم اتفاقا نوادگان مدرن یونیکس (همون لینوکس) از روش اجداد خود پیروی کردن که این با گفته که مشخص کردم رو چطور توجیه میکنی دانیال ؟!!
۱.اشتباه می‌کنید!
اول : یونیکس رو تنن‌باوم درست نکرد، دنیس ریچی درست کرد. سیستم عاملی که تننباوم درست کرد و صرفا هم لایسنس آموزشی روش گذاشت «مینیکس» بود که خودش هم بر پایه یونیکس هست. هنوز هم آخر کتابش کدش هست.
دوم : لینوکس هم مثل مینیکس بر پایه یونیکس است (دوباره این جمله رو بخونید و یه لبخند بزنید :) ).

۲.لینوکس تنها نواده یونیکس نیست. یعنی الزاما نوادگان یونیکس همه مونولیتیک نیستند. مشکل تنن‌باوم با لینوکس به خاطر هسته مونولیتیک بود، پروفسور عقیده به برتری مایکروکرنل ها دارند (و البته قبول کنید که یه سیستم عامل که فقط روی یه مدل خاص از کامپیوتر اجرا بشه واقعا چیز جالبی نیست و ورژن صفر لینوکس اینطوری بود!!)

با توجه به صحبت های جناب دانیال و شما فک کنم باید برم کتاب تننباوم رو کامل بخونم!

کتاب تننباوم رو درست خوندم بازم سوال میپرسم
الان دقیقا به مرحله ای رسیدی که باید کتاب مرجع بخونی. اینترنت خوبه، اما جامع نیست. برای به دست آوردن یه سری اطلاعات خوبه، اما خیلی عمیق نیست.

از دیدن همچین کاربرها و دانشجوهایی خوشحال میشم.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه اینجوری نبود
سیستم عامل تنن بام , مینیکس بوده که از تکنولوژی ریز هسته استفاده میکرد
ضمن اینکه فقط به درد اهداف اموزشی میخورد

لینوس تروالدز بعدا لینوکس رو ساخت که از ساختار مونولیتیک برای اون استفاده کرد

هردوشون هم بر پایه یونیکس بودن. ولی خب مینیکس از ساختار ریز هسته استفاده میکرد و لینوکس از مونولیتیک
که برای همین ازش گله مند بود.

پ ن : امیر هم کاملا توضیح داد.

طبق مطلبی که تو ویکیپدیا بود. همه اینها از مونولیتیک بهره بردن :

ممنون از هر دوتون که وقت گذاشتید..
کتاب تننباوم رو درست خوندم بازم سوال میپرسم:D

کتاب حقیقت فکر میکنم بهتره
این کتاب مطالب هر3کتاب سیستم عامل رو شامل میشه
ضمن اینکه حقیقت از هر3تاشون تو یه جاهایی ایراد گرفته :D

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
كسي جواب منو نميده؟

خب ترجمه میخواین راهنمایی نمیخواد .. بشینید ترجمه کنید دیگه
ترجمه نیاز به دانستن اون زبان مقاله داره و اگر تخصصی باشه کمی هم اطلاعات عمومی اون رشته
حالا دقیق کمکی که میخواین رو بگین چی هست تا اگر میتونیم کمک کنیم ..

ابهام داره حرفتون .. احیانا نمیخواین که مقاله بزارین براتون ترجمش کنن !!

bahare0

عضو جدید
ساخت سنسور

ساخت سنسور

سلام من می‏خوام دستگاه تعیین فشارخونی بسازم که در زمانهای مشخص فشار بیمار را اندازه گرفته و به مرکز درمانی ارسال کند یا اینکه این فشارهای اندازه‏گیری شده را ذخیره کند تا هنگام مراجعه بیمار به پزشک ارائه شوند. یا سنسوری بسازم که در هنگام افت یا افزایش فشار خون آلارم دهد. اگه می‏شه راهنماییم کنید یا اگه نمونه ایرانی داریم برام عکس و اطلاعاتش رو برام بفرستید.

alex_17

عضو جدید
سلام
یکی از دوستان به من توضیح بده کلاس های همارزی یک رابطه(دسته های هم ارزی یک رابطه) رو چجوری بدست میارن؟!

mahtab.n.a

عضو جدید
بچه ها یه مقاله ی توپ در مورد کامپیوتر های خوددرمانگر و در مورد پردازش کوانتومی میخوام .لطفا.......

Drago

کاربر ممتاز
سلام من می‏خوام دستگاه تعیین فشارخونی بسازم که در زمانهای مشخص فشار بیمار را اندازه گرفته و به مرکز درمانی ارسال کند یا اینکه این فشارهای اندازه‏گیری شده را ذخیره کند تا هنگام مراجعه بیمار به پزشک ارائه شوند. یا سنسوری بسازم که در هنگام افت یا افزایش فشار خون آلارم دهد. اگه می‏شه راهنماییم کنید یا اگه نمونه ایرانی داریم برام عکس و اطلاعاتش رو برام بفرستید.
از دید من به عنوان یک مهندس فناوری اطلاعات قسمت سختش فقط اینه که چجوری فشار خون (یا هر چیز دیگه ای که میخوای بسنجی) رو اندازه بگیری!
اگه اون دستگاه فشارسنج رو خودت بسازی به راحتی میشه یه برنامه هم براش نوشت که لاگ بگیره (مثلا یه فایل متنی یا حتی چارت!).اما اگه از دستگاه های آماده بازار استفاده کنی باید ببینی API داره یا نه، میتونی اطلاعاتی که دستگاه تهیه می‌کنه رو بخونی و توی برنامه ات بیاری یا نه...
چیز خیلی ساده ایه، احتمال وجود داشتنش بسیار بالا هست.
اما سوال اینه آیا کسی حاضره ۲۴ ساعته در روز این دستگاه رو به خودش وصل داشته باشه ؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

mahtab.n.a

عضو جدید
بچه ها میشه یه نفر ایراد این برنامه رو بگه.آخرش جزء صحیح kرو چاپ میکنه.
coutهای وسطش هم مال خودم بود خواستم ببینم هر مرحله اجراییش درست باشه.
البته ببخشید سمیکالن و پرانتزو کروشه هاش موقع کپی خراب شد.
برنامه ی معکوس کردن اعداد اعشاری:توی محیط QT
#include <iostream>
using namespace std;
int main(void)
{
double a;
cin>>a;
int c=0;
while(int(a) != a)
{
a=a*10;
c++;