سوالات و مشکلات در نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics

engm

عضو جدید
فهمیدم ما داریم اشتباه میکنیم

ی سوال بپرسم فک کنم من دارم قاتی میکنم

الان تو نرم افزار میگه که واحد
mol/m^2.s است و خطا هم نگرفته ، این که درسته پس کجاش اشتباهه، الان که نرم افزار ایراد نمیگیره

مشاهده پیوست 190959

فکر کنم من هم اشتباه می کنم :

فکر کنم این جوری بهتر مشخص باشد :

56943298931236828554.jpg

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
فکر کنم من هم اشتباه می کنم :

فکر کنم این جوری بهتر مشخص باشد :

مشاهده پیوست 190960

اشکال کار از برنامت باید باشه
4.4 ادامه ی خاصی داره

چون برا من اینجوریه تو ورژن 4.2
Image 20.jpg
ولی خیلی جالبه که نرم افزار ایراد داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

engm

عضو جدید
اشکال کار از برنامت باید باشه
4.4 ادامه ی خاصی داره

چون برا من اینجوریه تو ورژن 4.2
مشاهده پیوست 190963
ولی خیلی جالبه که نرم افزار ایراد داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با عرض سلام و وقت بخیر مجدد

با تشکر از پاسخگویی شما

نمی دانم چرا نرم افزار انقدر ایراد داره ... !!!!!

فقط منظور شما را کامل متوجه نشدم که 4.4 ادامه خاصی داره ؟ یعنیی باید منتظر آپدیت برای رفع این ایرادات در آن باشیم ؟

باز هم از لطف شما سپاسگذارم ....

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
با عرض سلام و وقت بخیر مجدد

با تشکر از پاسخگویی شما

نمی دانم چرا نرم افزار انقدر ایراد داره ... !!!!!

فقط منظور شما را کامل متوجه نشدم که 4.4 ادامه خاصی داره ؟ یعنیی باید منتظر آپدیت برای رفع این ایرادات در آن باشیم ؟

باز هم از لطف شما سپاسگذارم ....

سلام تعجب میکنم چرا ی همچین ایرادی داره، البته باید بگم ما چون نمیدونیم اسمشو میزاریم ایراد، حتما ی جایی ی اطلاعاتی هست که باید وارد کنیم
منظور از ادامه اینه که قبلا ی ورژن از 4.2 فک کنم اومد به اسم 4.2a که بعدش تکمیلش کردن و شد 4.2 ، میگم اگه ایراد از نرم افزار باشه لابد این حالتیه که حدس میزنم این حرف من اشتباه باشه
چون امکان نداره نرم افزار اشتباه باشه، طوری که این نرم افزار نشون میده ینی قابل حل نیس که فک نکنم قابل قبول باشه

ی عکس از صفحه ی انتخابی ماژولا میزارین، ماژول انتخابیتونم بگین لطفاً
مرسی

engm

عضو جدید
سلام تعجب میکنم چرا ی همچین ایرادی داره، البته باید بگم ما چون نمیدونیم اسمشو میزاریم ایراد، حتما ی جایی ی اطلاعاتی هست که باید وارد کنیم
منظور از ادامه اینه که قبلا ی ورژن از 4.2 فک کنم اومد به اسم 4.2a که بعدش تکمیلش کردن و شد 4.2 ، میگم اگه ایراد از نرم افزار باشه لابد این حالتیه که حدس میزنم این حرف من اشتباه باشه
چون امکان نداره نرم افزار اشتباه باشه، طوری که این نرم افزار نشون میده ینی قابل حل نیس که فک نکنم قابل قبول باشه

ی عکس از صفحه ی انتخابی ماژولا میزارین، ماژول انتخابیتونم بگین لطفاً
مرسی

من هم فکر می کنم که حق با شما است و یکجا باید تنظیمات خاصی داشته باشد ...

فقط من تا جایی که می دانم این a که بعد ازورژن نرم افزار ها می نویسند یعنی در نیمه نخست سال میلادی نرم افزار پابلیش شده و b درنیمه دوم سال میلادی پابلیش شده و مسلماً باید ایرادت نسخه b از ایرادت نسخه a کمترباشد و ایرادات برطرف شده باشد .

البته نمی دانم ورژن من a است یا b ? چون درخود مشخصات فنی نرم افزار هیچکدام را ننوشته است !
یا شاید من دقیق نمیدانم ازکجا باید متوجه بشوم !

این هم عکس ازقسمت انتخاب ماژول ها و ماژول انتخابی بنده که اسم آن در هلپ نرم افزار
Separation Through Dialysis می باشد .

79022770839523611374.jpg

ازجوابگویی و پاسخگویی شما بی نهایت سپاسگذارم .:gol:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
من هم فکر می کنم که حق با شما است و یکجا باید تنظیمات خاصی داشته باشد ...

فقط من تا جایی که می دانم این a که بعد ازورژن نرم افزار ها می نویسند یعنی در نیمه نخست سال میلادی نرم افزار پابلیش شده و b درنیمه دوم سال میلادی پابلیش شده و مسلماً باید ایرادت نسخه b از ایرادت نسخه a کمترباشد و ایرادات برطرف شده باشد .

البته نمی دانم ورژن من a است یا b ? چون درخود مشخصات فنی نرم افزار هیچکدام را ننوشته است !
یا شاید من دقیق نمیدانم ازکجا باید متوجه بشوم !

این هم عکس ازقسمت انتخاب ماژول ها و ماژول انتخابی بنده که اسم آن در هلپ نرم افزار
Separation Through Dialysis می باشد .

ازجوابگویی و پاسخگویی شما بی نهایت سپاسگذارم .:gol:

ی سوال؟ الان خودت این برنامه رو که تو قسمت مدلهای کتابخونه ای هست رو تو خود نرم افزار انجام ندادین
مسیر زیر رو تو خود نرم افزار میرین ببینیم چی جواب میده، ممنونم

انتخاب حالت دو بعدی - از زیرمنوی chemical species transport قسمت transport of diluted species رو انتخاب کنین بعد پرچمی که اون بالا هست رو بزنین و وارد محیط شبیه سازی بشین
بعد تو قسمت transport of diluted species روش راست کلیک کنین و گزینه flux رو بزنین ببینین واحد رو چی میزنه

برای دیدن دقیق ورژن تو قسمت help نرم افزار گزینه about comsol رو بزنین ورژن رو نشون میده دوست عزیز

خواهش میکنم
گل

آخرین ویرایش:

engm

عضو جدید
ی سوال؟ الان خودت این برنامه رو که تو قسمت مدلهای کتابخونه ای هست رو تو خود نرم افزار انجام ندادین
مسیر زیر رو تو خود نرم افزار میرین ببینیم چی جواب میده، ممنونم

انتخاب حالت دو بعدی - از زیرمنوی chemical species transport قسمت transport of diluted species رو انتخاب کنین بعد پرچمی که اون بالا هست رو بزنین و وارد محیط شبیه سازی بشین
بعد تو قسمت transport of diluted species روش راست کلیک کنین و گزینه flux رو بزنین ببینین واحد رو چی میزنه

برای دیدن دقیق ورژن تو قسمت help نرم افزار گزینه about comsol رو بزنین ورژن رو نشون میده دوست عزیز

خواهش میکنم
گل

از راهنمایی با صبر و دقیق شما سپاسگذارم.

من طبق دستورات شما انجام دادم و مراحل را طی کردم که دو تا عکس زیر فکر کنم گویای همه چیز باشد :

67747324200554642607.jpg 55562903392021629237.jpg

ورژن نرم افزار هم طبق راهنمایی شما 4.4.0.150 می باشد که باید با صلاح دید شما حرف خودم را پس بگیرم و بروم در تاپیک مربوطه بگم که این ورژن از نرم افزار ایراد فنی دارد؟

اگر هم شماصلاح میدانید من ورژن پایین تر را استفاده کنم تا منتظر ورژن جدید نرم افزار بدون ایراد باشم .

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
از راهنمایی با صبر و دقیق شما سپاسگذارم.

من طبق دستورات شما انجام دادم و مراحل را طی کردم که دو تا عکس زیر فکر کنم گویای همه چیز باشد :

مشاهده پیوست 191073 مشاهده پیوست 191074

ورژن نرم افزار هم طبق راهنمایی شما 4.4.0.150 می باشد که باید با صلاح دید شما حرف خودم را پس بگیرم و بروم در تاپیک مربوطه بگم که این ورژن از نرم افزار ایراد فنی دارد؟

اگر هم شماصلاح میدانید من ورژن پایین تر را استفاده کنم تا منتظر ورژن جدید نرم افزار بدون ایراد باشم .

خواهش میکنم
گویا واقعا دیگه نرم افزار مشکل داره
ورژن 4.2 به بعد chemkin رو بخوبی ساپورت میکنن و مشکلی پیش نمیاد، حتی اگه نتونین از chemkin داخل خود کامسول استفاده کنین میتونین تو نرم افزار chemkin بطور جداگانه واکنش ها رو انجام بدین بعد به کامسول لینک کنین
تقریبا میشه گفت ی وقت دوماهه برا قسمت نرم افزاری کارتون دارین پس زودتر شروع کنین
انشاالله که مشکلی پیش نمیاد و به راحتی کاراتون پیش برن
توکل به خدا

engm

عضو جدید
سلام

عذر خواهی می کنم نمی دادنم که سوالم را در جای مناسب می پرسم یا نه !

ممنون می شوم اگر
جناب olel-albab و سرکار خانم فرشته به من کمک نمایند .

من سینتیک واکنش های انجام شده در پروژه ام را نوشتم (البته با در نظر گرفتن فرض های ساده کننده ، که باید بعداً این فرضیات را در نظر نگیرم ... ) ، رابطه سرعت برای جزء مورد نظر که باید در غشا جداسازی شود را بدست آوردم :
80144396393524006293.jpg

حالا من سوال من این است :

این رابطه سرعت را می دانم که می شود در نرم افزار مطلب با روش المان محدود و با شرایط مرزی و ... حل نمود .

اما در کامسول یا هر نرم افزار مدلینگ دیگرمانند فلوئنت و ... به چه صورت می شود این معادله را حل کرد ؟

یعنی باید کل مراحل با تعریف کردن هندسه طرح و .... انجام داد و در نهایت ران کرد و نتیجه گرفت و یا نه ، می توان این معادلات را هم به طور مستقیم بدون درنظر گرفتن هندسه طرح و ... با خود نرم افزار کامسول حل کرد ؟

راستش یک خورده گیج شده ام ، ما از کامسول استفاده می کنیم تا به این معادله سرعت برسیم و بعد آن را حل نماییم ؟ یا نه ؛ کامسول به صورت مستقیم و بدون رسیدن به این معادله تا نیل به نتیجه نهایی برای هندسه مورد نظر مسئله را حل می کند ؟

ممنون می شوم در این مورد من را کمک نمایید .

سپاسگذارم .:gol:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام

عذر خواهی می کنم نمی دادنم که سوالم را در جای مناسب می پرسم یا نه !

ممنون می شوم اگر
جناب olel-albab و سرکار خانم فرشته به من کمک نمایند .

من سینتیک واکنش های انجام شده در پروژه ام را نوشتم (البته با در نظر گرفتن فرض های ساده کننده ، که باید بعداً این فرضیات را در نظر نگیرم ... ) ، رابطه سرعت برای جزء مورد نظر که باید در غشا جداسازی شود را بدست آوردم :

حالا من سوال من این است :

این رابطه سرعت را می دانم که می شود در نرم افزار مطلب با روش المان محدود و با شرایط مرزی و ... حل نمود .

اما در کامسول یا هر نرم افزار مدلینگ دیگرمانند فلوئنت و ... به چه صورت می شود این معادله را حل کرد ؟

یعنی باید کل مراحل با تعریف کردن هندسه طرح و .... انجام داد و در نهایت ران کرد و نتیجه گرفت و یا نه ، می توان این معادلات را هم به طور مستقیم بدون درنظر گرفتن هندسه طرح و ... با خود نرم افزار کامسول حل کرد ؟

راستش یک خورده گیج شده ام ، ما از کامسول استفاده می کنیم تا به این معادله سرعت برسیم و بعد آن را حل نماییم ؟ یا نه ؛ کامسول به صورت مستقیم و بدون رسیدن به این معادله تا نیل به نتیجه نهایی برای هندسه مورد نظر مسئله را حل می کند ؟

ممنون می شوم در این مورد من را کمک نمایید .

سپاسگذارم .:gol:

با سلام باید این رابطه رو داخل نرم افزار کامسول تعریف کنی و بعدش هندسه رو مشخص کنی و حل کنی و مقادیر رو هم باید وارد کنی
البته تعریف این روابط راحته سخت نیست
هنوز شبیه سازی رو انجام ندادین تا اخر ماه بتونم براتون ی مثال میزنم که چطوریه، چون درگیر دفاعمم
درمورد فلوئنت من اونقدر وارد نیستم باید جناب olel-albab پاسخ بدن
موفق باشید

engm

عضو جدید
با سلام باید این رابطه رو داخل نرم افزار کامسول تعریف کنی و بعدش هندسه رو مشخص کنی و حل کنی و مقادیر رو هم باید وارد کنی
البته تعریف این روابط راحته سخت نیست
هنوز شبیه سازی رو انجام ندادین تا اخر ماه بتونم براتون ی مثال میزنم که چطوریه، چون درگیر دفاعمم
درمورد فلوئنت من اونقدر وارد نیستم باید جناب olel-albab پاسخ بدن
موفق باشید

از وقتی که بابت پاسخ به بنده می گذارید ازشما سپاسگذارم .

پس تا اینجا را درست انجام داده ام ؟

این رابطه ای را که بدست آورده ام با درنظر گرفتن فرضیات ساده کننده است که اول استاد گفت که با در نظر گرفتن این فرضیات ران کنم و درنهایت بعد از بررسی نتایج بدون فرضیات ساده کننده ران کنم (که فکر کنم غول قضیه اینجا باشه و خیلی هم سخته ... :cry:)

من فقط سه تا سوال دارم :

1- من الآن باید اول این معادله را تعریف کنم و بعد شبیه سازی کنم ؟( یا نه من شبیه سازی : تعریف هندسه را شروع کنم و... تا شما سرتان خلوت تر شود تا لطف نمایید و آموزش آن را قرار دهید).

2-در مورد وارد کردن واکنش های شیمایی و به نحوی کار کردن با قابلیت chemkin خود نرم افزار کامسول من باید دقیقاً چه ماژولی را برای یاد گرفتن بخوانم ؟

3-در مورد ترسیم هندسه از خود قابلیت کامسول استفاده کنم یا از اتوکد ؟ برای کامسول خیلی پیچیده است ! درسته ؟

از لطف شما بابت پاسخگویی باز هم سپاسگذارم. :gol:

آخرین ویرایش:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
از وقتی که بابت پاسخ به بنده می گذارید ازشما سپاسگذارم .

پس تا اینجا را درست انجام داده ام ؟

این رابطه ای را که بدست آورده ام با درنظر گرفتن فرضیات ساده کننده است که اول استاد گفت که با در نظر گرفتن این فرضیات ران کنم و درنهایت بعد از بررسی نتایج بدون فرضیات ساده کننده ران کنم (که فکر کنم غول قضیه اینجا باشه و خیلی هم سخته ... :cry:)

من فقط سه تا سوال دارم :

1- من الآن باید اول این معادله را تعریف کنم و بعد شبیه سازی کنم ؟( یا نه من شبیه سازی : تعریف هندسه را شروع کنم و... تا شما سرتان خلوت تر شود تا لطف نمایید و آموزش آن را قرار دهید).

2-در مورد وارد کردن واکنش های شیمایی و به نحوی کار کردن با قابلیت chemkin خود نرم افزار کامسول من باید دقیقاً چه ماژولی را برای یاد گرفتن بخوانم ؟

3-در مورد ترسیم هندسه از خود قابلیت کامسول استفاده کنم یا از اتوکد ؟ برای کامسول خیلی پیچیده است ! درسته ؟

از لطف شما بابت پاسخگویی باز هم سپاسگذارم. :gol:

اول از همه و مهمتر تعریف هندستونه، بهتره که اگه هندستون پیچیدگی های خاصی داره از نرم افزار اتوکد یا سالید ورک استفاده کنین
بعد تعریف هندسه شبیه سازی رو با ماده ای نزدیک به ماده ی اصلی که تو کتابخونه کامسول هست انجام بدین و بعدش برین سراغ تعریف واکنش ها، اینجوری قدم به قدم میرین و اگه جایی رو به اشکال خوردین متوجه میشین چی به چیه
البته من فک میکنم اینجوری بهتره تا اینکه یهو برین سراغ ی غول بزرگ
برای نرم افزار chemkin باید ماژول chemical engineering رو انتخاب کنید بعد reaction engineering ، بعد رو خود این ماژول تو نرم افزار که کلیک کنین قسمت chemkin در انتهای اون قرار داره و مشاهدده میکنین
موفق باشید

Image 3.jpg

engm

عضو جدید
اول از همه و مهمتر تعریف هندستونه، بهتره که اگه هندستون پیچیدگی های خاصی داره از نرم افزار اتوکد یا سالید ورک استفاده کنین
بعد تعریف هندسه شبیه سازی رو با ماده ای نزدیک به ماده ی اصلی که تو کتابخونه کامسول هست انجام بدین و بعدش برین سراغ تعریف واکنش ها، اینجوری قدم به قدم میرین و اگه جایی رو به اشکال خوردین متوجه میشین چی به چیه
البته من فک میکنم اینجوری بهتره تا اینکه یهو برین سراغ ی غول بزرگ
برای نرم افزار chemkin باید ماژول chemical engineering رو انتخاب کنید بعد reaction engineering ، بعد رو خود این ماژول تو نرم افزار که کلیک کنین قسمت chemkin در انتهای اون قرار داره و مشاهدده میکنین
موفق باشید

مشاهده پیوست 191333

لطف کردید به سوالات من جواب دادید . :gol:

فقط یک سوال برای من این وسط مبهم مانده است : (شاید من درست متوجه نشدم ! )

جایگاه این معادله:
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=191286&d=1390643009&thumb=1​

که با در نظر گرفتن فرضیات ساد کننده از واکنش ها بدست آورده ام ، چی می شود ؟

من تا به این جای کار ( ابتدا فیزیک طرح و بعد هندسه طرح و بعد مواد طرح و بعد واکنش ها را تعریف کنم تا آخر .... ) این معادله با شرایط مرزی را کجا باید تعریف کنم ؟

ممنون می شوم به من در این زمینه هم راهنمایی بفرمایید .

از لطف شما سپاسگذارم . :gol:

jadeye paeezi

کاربر بیش فعال
سلام دوستان من میخوام یک استرینر برای خط لوله گاز احیا طراحی کنم و با گمبیت و فلوئنت مدل کنم.

کتاب یا مقاله ای در این خصوص دارید ؟ که بتونم ازش استفاده کنم!!
کلا چه پارامترهایی باید در نظر بگیرم و ...

m_mahdi_tbt

عضو جدید
دوستان من رشته ام مهندسی مواد - سرامیکه. به نظر شما برای مدل کردن حرارتی یک کوره ، از کدون نرم افزار استفاده کنم بهتره ؟
کامسول ؟ آباکوس ؟ یا آنسیس؟

یکی از اساتید میگفت اگر رو کامسول سرمایه گذاری کنی بهتره. نظر شما دوستان که با کامسول کردید چیه؟
البته یه پروژه شبیه سازی الکترومغناطیسی هم تو ذهنم هست

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان من رشته ام مهندسی مواد - سرامیکه. به نظر شما برای مدل کردن حرارتی یک کوره ، از کدون نرم افزار استفاده کنم بهتره ؟

یکی از اساتید میگفت اگر رو کامسول سرمایه گذاری کنی بهتره. نظر شما دوستان که با کامسول کردید چیه؟

کامسول و انسیس خوبن

CFD_man

عضو جدید
سلام به همگی
اولین سوالو خودم بپرسم
:smile:
با نرم افزار فلوئنت میخوام ی استوانه که از پایین تزریق در اون انجام میگیره رو در مدت زمان 4 ثانیه شبیه سازی کنم که ویسکوزیته از 1 شروع بشه و در انتهای قرآیند پرشدن به 100 برسه
چطوری میتونم این ویسکوزیته رو اعمال کنم که مدام تغییر کنه؟
سپاس

شما می توانید به راحتی به کمک UDF وسکوزیته خود را تابع زمان تعریف کنید البته این کار اصلا توجیه فیزیکی ندارد ولی در نرم افزار امکان پذیر است

MehrdadChemical

عضو جدید
سلام دوستان.
کسی میتونه من رو راهنمایی کنه واسه طراحی دو بعدی دینامیک یک پمپ؟ من از مد rotating machinery استفاده میکنم ولی وقتی میرسم به وارد کردن اطلاعات وال و rotating domain و این چیزا نمیدونم باید چه اطلاعاتی و کجا وارد کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
لطف کردید به سوالات من جواب دادید . :gol:

فقط یک سوال برای من این وسط مبهم مانده است : (شاید من درست متوجه نشدم ! )

جایگاه این معادله:
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=191286&d=1390643009&thumb=1​

که با در نظر گرفتن فرضیات ساد کننده از واکنش ها بدست آورده ام ، چی می شود ؟

من تا به این جای کار ( ابتدا فیزیک طرح و بعد هندسه طرح و بعد مواد طرح و بعد واکنش ها را تعریف کنم تا آخر .... ) این معادله با شرایط مرزی را کجا باید تعریف کنم ؟

ممنون می شوم به من در این زمینه هم راهنمایی بفرمایید .

از لطف شما سپاسگذارم . :gol:

خواهش میکنم
تاخیر در جواب دادن رو ببخشید چون درگیر دفاعم
اگه ی حالت صفربعدی و CHEMICAL REACTION رو انتخاب کنی میتونی رابطه رو توش تعریف کنی البته رابطت خیلی کوچیک و تار افتاده و قابل خوندن نیس اگه خدا بخواد دو هفته دیگه کامل میگم چطوری، برای اینکه عکسهایی که میزاری بزرگ بیفتن وقتی عکس رو آپلود میکنی قبل از ارسال پستتون روش دوبار کلیک کنین ی صفحه باز میشه که LARGE رو انتخاب کنین عکستون بزرگ میشه
موفق باشید

کامسول بهتره و حتی چند مثال در مورد مازول حرارتیش داره

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی میدونه چطوره میشه فایلهای اتوکد رو تو گمبیت برد؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان توی گمبیت یه سلیندر دارم دو سرش کمی انحنا داره صاف نیست چطور این قسمت رو یه سلندری که کشیدم اضافه کنم؟
و دوتا لوله یو شکل هم باید توش باشه که لبه های یو هم اندازه هم نیستن؟لبه های یو بیرون از سیلندره
لطف میکنید راهتمایی کنید

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی میدونه چطوره میشه فایلهای اتوکد رو تو گمبیت برد؟
به این لینک یک نگاهی بندازین:
http://cdlab2.fluid.tuwien.ac.at/LEHRE/TURB/Fluent.Inc/gambit2.1/help/html/users_guide/ug0401.htm
در لینک بالا کلید واژه CAD رو جست و جو کنین و در لینک پایین هم اطلاعات جالبی بدست میارید:
https://www.google.com/url?sa=t&rct...w8eSAmThcTOvFRg&bvm=bv.61535280,d.bmk&cad=rja
دوستان توی گمبیت یه سلیندر دارم دو سرش کمی انحنا داره صاف نیست چطور این قسمت رو یه سلندری که کشیدم اضافه کنم؟
و دوتا لوله یو شکل هم باید توش باشه که لبه های یو هم اندازه هم نیستن؟لبه های یو بیرون از سیلندره
لطف میکنید راهتمایی کنید
اون قسمتی در گمبیت که کمان دایره ای میزنه با دادن شعاع انحنا اون رو به سیستم اضافه کنین برای اینکه در گمبیت بدونیم چطور میشه arc زد صفحه 85 این فایل آموزشی رو نگاه کنین و با بنده اصلی اون edge هارو merge کنین برای اینکه قسمت اضافه رو به سیستمتون اضافه کنین از split/merge استفاده کنین که در صفحه 141 توضیح داده شده.

پیوست ها

• MG02.PDF
    2.2 مگایابت · بازدیدها: 0

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
به این لینک یک نگاهی بندازین:
http://cdlab2.fluid.tuwien.ac.at/LEHRE/TURB/Fluent.Inc/gambit2.1/help/html/users_guide/ug0401.htm
در لینک بالا کلید واژه CAD رو جست و جو کنین و در لینک پایین هم اطلاعات جالبی بدست میارید:
https://www.google.com/url?sa=t&rct...w8eSAmThcTOvFRg&bvm=bv.61535280,d.bmk&cad=rja
اون قسمتی در گمبیت که کمان دایره ای میزنه با دادن شعاع انحنا اون رو به سیستم اضافه کنین برای اینکه در گمبیت بدونیم چطور میشه arc زد صفحه 85 این فایل آموزشی رو نگاه کنین و با بنده اصلی اون edge هارو merge کنین برای اینکه قسمت اضافه رو به سیستمتون اضافه کنین از split/merge استفاده کنین که در صفحه 141 توضیح داده شده.

ممنون از راهنماییتون
من قبلا همینو تو اتوکد کشیدم اما تو گمبیتم باید بکشمش
برای حالت سه بعدی همین جواب میده؟

آخرین ویرایش:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
من قبلا همینو تو اتوکد کشیدم اما تو گمبیتم باید بکشمش
برای حالت سه بعدی همین جواب میده؟
در مرحله اول باید بررسی کنید که آیا سه بعدی باید مدل بکنین یا نه. اصلا ضرورت داره سه بعدی مدل کنین یا دو بعدی هم جواب میده. اگر در راستای زاویه همگن هست دو بعدی مدل کنین و مساله رو پیچیده نکنین.
اگر هم سه بعدی می خواین بکشین در همون فایل آموزشی ابزار های سه بعدی که volume تولید میکنه هست که هندسه های انحنا دار تولید بکنه. تمامی ابزار ها برای تولید هر هندسه ای توی toolbar وجود داره اگر مثلا یک مکعب مستطیل هست که گوشه های بالاش پخ هست با همون روشی که گفتم این کار رو بکنین و هندسه رو extrude بکنین یا دو خط موازی بکشین و دو edge که به صورت arc کشیدین به هم وصل کنین. اگر هم نه از یکی از شکل های سه بعدی که در همون تولبار وجود داره کمک بگیرین

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان عزیز من یه شکل کشیدم تو گمبیت بعضی edag ها رو میخوام پاک کنم اما پاک نمیشه ارور میده که چون اولین این دو لبه جز face اولیه بوده نمیشه پاکش کرد
باید چیکار کنم؟از اول بکشم؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سوال:
بخوام ورودی و خروجی ها رو تعریف کنم تو گمبیت چیکار کنم؟میخوام تو یه نقطه خاص تعریف کنم نه کل یه ضلع

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان عزیز من یه شکل کشیدم تو گمبیت بعضی edag ها رو میخوام پاک کنم اما پاک نمیشه ارور میده که چون اولین این دو لبه جز face اولیه بوده نمیشه پاکش کرد

سوال:
بخوام ورودی و خروجی ها رو تعریف کنم تو گمبیت چیکار کنم؟میخوام تو یه نقطه خاص تعریف کنم نه کل یه ضلع
نقطه یعنی یک بعد. از یک بعد چی میتونه ورود و خروج داشته باشه؟ اگر ممکنه واضح تر بگین
در مورد شکل هم از ایکن info استفاده کنین و ببیتین اون edge با کدوم face ها درگیره و هندسه تون رو اصلاح کنین

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
نقطه یعنی یک بعد. از یک بعد چی میتونه ورود و خروج داشته باشه؟ اگر ممکنه واضح تر بگین
در مورد شکل هم از ایکن info استفاده کنین و ببیتین اون edge با کدوم face ها درگیره و هندسه تون رو اصلاح کنین

من یک ورودی مایع دارم و سه خروجی که دوتاش گاز یکی مایع
اما منطقه ورود و خروجشون مهم
روی یک ضلع هم ورودی دارم هم خروجی

باید جایی که وارد و خارج میشه دقیقا طبق اصل ریبویلر باشه

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سوال:

من یک ورودی مایع دارم و سه خروجی که دوتاش گاز یکی مایع
اما منطقه ورود و خروجشون مهم
روی یک ضلع هم ورودی دارم هم خروجی

باید جایی که وارد و خارج میشه دقیقا طبق اصل ریبویلر باشه
اگر براتون امکان داره شکلش رو توی ورد یا ویزیو بکشین و اندیس گذاری کنین و توی یک پست بگین خروجی کجاس و ورودی کجا تا بتونم بهتر راهنمایی کنم

بالا