سوالات و مشکلات حقوقی خود را اینجا مطرح کنید

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام سوالاتتون رو اینجا بیان کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Y@$M!N

عضو جدید
سلام دوستان
من لیسانس حقوق هستم
خوشحال میشم پاسخگوی سئوالاتتون باشم

پاینده باشید

• Like
واکنش ها: sh85

p30c

عضو جدید
سلام بر اساتیدد گرامی

سوال:(مالک و مستاجر)
اگر منزلی تازه ساخت باشد و هنوز فروشنده به خریدار تحویل نداده باشد و سند نزده باشد و طبق قول نامه خریدار یا مالک فعلی منزل را اجاره داده باشد و در برگه اجاره نامه داشتن آسانسور سالم قید شده باشد در صورتی که آسانسور هنوز آماده نشده باشد،آیا مستاجر می تواند شکایت کند و ادعای خسارت کند ؟چه کسی در متهم است؟ چه حکمی ممکن است داده شود؟
خیلی ممنون از شما که وقت میذارین و ببخشید که سرتون رو درد آوردم

سوالی هم داشتم واون اینکه آیا معاونت در خود کشی جرمه یا نه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

azarbay

عضو جدید
سوالی هم داشتم واون اینکه آیا معاونت در خود کشی جرمه یا نه؟

بااجازه سرکار
جین ایر

///////////////

ایجاد تسهیل و کمک به خودکشی هر فردی چنانچه عامدا و ازروی قصد ونیت قبلی باشد جرم است و برحسب میزان تاثیر ان بر خودکشی ان شخص مستوجب کیفر عامل ان میگردد

به به از این همه حقوقدان بی سواد

به به از این همه حقوقدان بی سواد

بااجازه سرکار
جین ایر

///////////////

ایجاد تسهیل و کمک به خودکشی هر فردی چنانچه عامدا و ازروی قصد ونیت قبلی باشد جرم است و برحسب میزان تاثیر ان بر خودکشی ان شخص مستوجب کیفر عامل ان میگردد

دوستان حقوقی بی سواد یه کمی فکر کنید وقتی خودکشی جرم نیست معاونت در اون چطور میتونه جرم باشه؟ البته این جواب آخر نیست.جواب آخر اینه که چون خودکشی جرم نیست پس معاونت در اونهم جرم نیست ولی استثنائا" در ماده743 بند((ب)) در جرایم رایانه ای جرم انگاری شده.

معاونت

معاونت

بااجازه سرکار
جین ایر

///////////////

دکتر جان فکر کنم سوادت نم کشیده برو یه کم مطالعه کن!ضمنا" معاونت فقط در جرایم عمدی ممکن است چرا که تبصره1 ماده43 آمده برای تحقق معاونت در جرم وجود وحدت قصد و تقدم و یا تقارن زمانی بین عمل معاون و مباشر شرط است و فقط به طور خاص در جرایم راهنمایی و رانندگی پیش بینی شده.

آخرین ویرایش:

azarbay

عضو جدید
دوستان حقوقی بی سواد یه کمی فکر کنید وقتی خودکشی جرم نیست معاونت در اون چطور میتونه جرم باشه؟ البته این جواب آخر نیست.جواب آخر اینه که چون خودکشی جرم نیست پس معاونت در اونهم جرم نیست ولی استثنائا" در ماده743 بند((ب)) در جرایم رایانه ای جرم انگاری شده.

دکتر جان فکر کنم سوادت نم کشیده برو یه کم مطالعه کن!ضمنا" معاونت فقط در جرایم عمدی ممکن است چرا که تبصره1 ماده43 آمده برای تحقق معاونت در جرم وجود وحدت قصد و تقدم و یا تقارن زمانی بین عمل معاون و مباشر شرط است و فقط به طور خاص در جرایم راهنمایی و رانندگی پیش بینی شده.

دوست باسوادم ! اینکه خودکشی درقانون جرم نیست رو یه دانشجوی ترم اول حقوق هم میدونه دلیلش هم واضحه چون به کیفر رساندن کسی که دراین دنیا دیگه نیست معنا نداره !!

قانونگذاردر مورد کسی که عامدا وبانیت واراده خود ، خودکشی میکنه از عنوان مجرم عاریه ای استفاده کرده که موشکافی این واژه بحث مفصلی داره ....

لذا از همین رو پاسخ شما همچنان این است که :

صوری از معاونت و کمک به خودکشی بوسیله سیستم های رایانه ای و مخابراتی جرم بوده وقابل مجازات است

اینهم جهت استحضارتان :

طبق بند (ب) ماده (15) قانون جرائم رايانه‌اي، قانونگذار صراحتا براي كسي كه افراد را به ارتكاب جرائم ... يا خودكشي ... تحريك، ترغيب، تهديد، دعوت كرده يا فريب دهد يا شيوه ارتكاب يا استعمال آنها را تسهيل كند يا آموزش دهد، حبس از نود و يك روز تا يك سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا بيست ميليون (20.000.000) ريال يا هر دو مجازات تعيين كرده است.

[
قانونگذاردر مورد کسی که عامدا وبانیت واراده خود ، خودکشی میکنه از عنوان مجرم عاریه ای استفاده کرده که موشکافی این واژه بحث مفصلی داره ....

لذا از همین رو پاسخ شما همچنان این است که :

صوری از معاونت و کمک به خودکشی بوسیله سیستم های رایانه ای و مخابراتی جرم بوده وقابل مجازات است

اینهم جهت استحضارتان :

طبق بند (ب) ماده (15) قانون جرائم رايانه‌اي، قانونگذار صراحتا براي كسي كه افراد را به ارتكاب جرائم ... يا خودكشي ... تحريك، ترغيب، تهديد، دعوت كرده يا فريب دهد يا شيوه ارتكاب يا استعمال آنها را تسهيل كند يا آموزش دهد، حبس از نود و يك روز تا يك سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا بيست ميليون (20.000.000) ريال يا هر دو مجازات تعيين كرده است.[/QUOTE]

دوست عزیز قانونگذار ما در بحث معاونت از سیستم عاریه ای بودن بهره برده و در این مسئله شکی نیست مسئله مهم معنای اونه که عبارت است اینکه وقتی عمل مباشر جرم نیست پس عمل معاون هم جرم نخواهد بود ودر فرض سوال چون خودکشی جرم نیست پس معاونت در آنهم جرم نخواهد بود.ودر نهایت قانونگذار برای محرک و...................در خودکشی در جرایم رایانه ای به طور خاص جرم انگاری کرده.
اصل قانونی بودن جرم و مجازات و تفسیر مضیق ما رامحدود می کنند که در سایر موارد دیگر به جز در جرایم رایانه ای قائل به عدم مجازات معاون شویم.و از عبارتی که شما در بالا ذکر کردید هیچی نفهمیدم.

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

مالیات بر ارث مال و اموال برای اولاد متوفی که نزدیک 400 میلیون ارزش داره چقدر هست؟ حتما باید پرداخت شه؟

••ostad••

عضو جدید
سلام

مالیات بر ارث مال و اموال برای اولاد متوفی که نزدیک 400 میلیون ارزش داره چقدر هست؟ حتما باید پرداخت شه؟

سلام

بزرگوار اول باید چند مورد روشن شود .

ا- متوفی ساکن ایران بوده یا در خارج از کشور به سر می برده ؟ 2- بدهی داشته یا نداشته (اعم از بدهی مالیاتی وغیره ) ؟ 3- وصیت نامه دارد یا نه ؟

فعلا" جدول تعیین مالیات طبقات را قرار میدهم تا اگر باز هم سؤالی بود بررسی شود .

جدول ماليات بر ارث

شرح

طبقـه اول
طبقـه دوم
طبقـه سوم
تا مبلغ 000/000/50 ريـال
5%
15%
35%
تامبلغ 000/000/200 ريـال نسبت به مازاد000/000/50 ريال
15%
25%
45%
تا مبلغ 000/000/500 ريال نسبت به مازاد 000/000/20 ريال
25%
35%
55%
نسبت به مازاد 000/000/50 ريـال
35%
45%

65%

مالیات بر ارث پرداختش الزامی است مگر در چند مورد استثنائی مثلا" برای ترکه ی شهدا مالیات بر ارث نمی باشد در پست بعدی ان شاءالله موارد دیگر را هم قرار خواهم داد .

موفق باشید :gol:

آخرین ویرایش:

ALVANDSARD

عضو جدید
سلام یه سوال دارم. ;)
اگه یه زن با شوهرش مشکل داشته باشه و بلاخره زن بره در خواست طلاق بده آیا مهریه به زن تعلق میگیره؟ و چقدر سهمشه؟

e_kiani

عضو جدید
سلام:خسته نباشید
مسولیت حقوقی هریک از افراد در مقابل یکدیگر مسولیت حقوقی
1وکیل سرپرست در مقابل کار اموز وکالت
2رزیدنت در مقابل انترن
3پزشک در مقابل رزیدنت
4کار اموز قضایی در مقابل قاضی
اگر هر کدام تقصیر کنند چه مسولیتی به عهده سرپرستان وخودشان است؟

azarbay

عضو جدید
سلام یه سوال دارم. ;)
اگه یه زن با شوهرش مشکل داشته باشه و بلاخره زن بره در خواست طلاق بده آیا مهریه به زن تعلق میگیره؟ و چقدر سهمشه؟

اگر زنی که برای طلاق اقدام میکند عسر وحرج ناشی از زندگی زناشویی را اثبات کند مهریه را نیز خواهد گرفت(تمام مهر ) (موارد عسر وحرج مفصل است خواستید عرض میشود )

در غیر اینصورت با اعلام اکراه نسبت به مرد باید مهر خودرا بذل کندتا طلاق بگیرد البته دراین حالت نیز ممکن است دادگاه مطابق نظر وی رای به طلاق ندهد

azarbay

عضو جدید
2رزیدنت در مقابل انترن
3پزشک در مقابل رزیدنت

پاسخ مفصلی دارد عرض میشود

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یه سوال دارم. ;)
سلام
دوست عزیز تقاضی طلاق از طرف هر کدام از زوجین باشه هیچ تاثیری در مقدار مهریه نداره و باید کلش پرداخت بشه . مگر اینکه طلاق توافقی باشه و زوج در قبال بذل کل یا بخشی از مهریه بخواد زوجه رو طلاق بده . در حال پرداخت یا عدم پرداخت مهریه هیچ ارتباطی به درخواست طلاق نداره . فقط در حالتی که اگر زن قبل از نزدیکی با شوهر خود تقاضای طلاق بده ، به علت اینکه باکره هستش ، نصف مهریه بهش تعلق میگیره . ولی اگر صرفاً مهریه رو مطالبه کنه باز هم کل مهریه بهش تعلق میگیره.
:gol:
2رزیدنت در مقابل انترن
3پزشک در مقابل رزیدنت
سلام
اصولاً مسئولیت حقوقی هیچ کدام از افراد در جامعه بر عهده دیگران نمی باشد . به نظر بنده اگر همین افرادی که در بالا ذکر کرده اید مرتکب اشتباهی گردند ، مسئولیت حقوقی و جبران ضرر و زیان های وارده بر عهده خودشان می باشد . مگر اینکه وارد بحث کیفری شویم و این افراد به جهت دستور و اعمال وظیفه خود که در توانشان نبوده توسط سرپرست خود مسئول انجام کاری شوند و در راستای انجام آن کار مرتکب جرم گردند . در اینصورت مسئولیت ایشان و سرپرستشان نسبت به آن عمل خاص و اینکه سبب و تسبیب و معاونت یا مباشرت در جرم و .... که فروض گوناگونی دارد ، تعیین می شود . :gol:

آخرین ویرایش:

نامریی

عضو جدید
اقای دادخواه عزیز شما این اطلاعات حقوقی از کجا می آرید قانون جرایم یارانهای 56 ماده بیشتر ندارد اون ماده ای که مد نظر شماست فصل 4 ماده 15 بند ج است البته باید این نکته رو هم بگم که معاونت در خودکشی در صورتی که به حد تسبیب برسد جرم است

دوست عزیز ق.ج. رایانه ای ادامه قانون تعزیراته و در قانون های جدید که منتشر شده برای اون شماره زدند .ولی این مسئله شکلی و بحث در مورد اون آب در هاونگ کوبیدنه.
دوست عزیز مگر معاونت به طریق مباشرت هم داریم که شماجواب سوال منو معاونت به طریق تسبیب داده اید.
اصولا" یکی از ارکان معانت وجود رابطه سببیت بین عمل معاون و مباشر است.کمی دقت کنید.

آخرین ویرایش:

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظور شما از معاونت در خودکشی چیه؟ هدف شما از طرح این سوال چیه؟ ولی از نظر کلی معاونت در خودکشی دارای جوانب مختلفی هست منظور این هستش که آیا خودکشی منجر به کشته شدن شده و یا نشده یعنی جرم خودکشی عقیم مانده؟و سوالات و مباحث مختلف دیگر ولی در پاسخ از نظر امن کمک ،معاونت،تشویق و ترقیب و یا تسهیل ،اجبار یا اکراه و....غیره که منجر به خودکشی توسط دیگری شود جرم است خواه خودکشی محقق شود و یا نشود.

محمود594

عضو جدید
سلام ببخشید من در سال 1374 سرقفلی مغازه ای را خریداری کردم الان پس از گذشت 17 سال مالک اول مالکیت را به شخصی دیگر فروخته است الان من به دلیل پاره ای از مشکلات من قصد اجاره دادن آن ملک با وجود اینکه در قولنامه اول حق انتقال به غیر به من داده شده است دارم مالک دوم مرا اذیت کرده و به من میگوید شما حق نداری مغازه را به کسی بدهی و اگر این کار را بکنی من از تو شکایت میکنم و طبق قانون نمیدونم فلان سال تقاضای ملکم میکنم و ملک را از تو برمیدارم وتو مجبوری که هر قیمتی دادگاه گفت ملک را به من بدهی.سوال دیگرم اینه که اگر مستاجر سرقفلی (یا وراث مساجر سرقفلی ) تصمیم به فروش سرقفلی مغازه بگیرد و مالک همان مغازه نیز طالب خرید سرقفلی باشد ولی بر سر قیمت توافق حاصل نشود و قیمت پیشنهادی مستاجر بالاتر از قیمتی باشد که مالک در نظر داشته آیا مالک می تواند مانع انجام معامله سرقفلی مغازه مورد بحث با شخص ثالث شود یا خیر ؟ با عنایت به اینکه در متن اجاره نامه و قولنامه خرید سرقفلی حق انتقال به غیر به مستاجر داده شده الان حدود 1 سال هم هست که مال الجاره رو از من نمیگیره فکر کنم تصمیم داره به بهانه پرداخت نکردن مال الجاره میخواد تخلیه ملک رو بگیره و مغازه رو از دستم در بیاره
باتشکر

عاجزانه از شما تقاضا دارم مرا راهنمایی کنید..با آرزوی توفیق برای شما

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ببخشید من در سال 1374 سرقفلی مغازه ای را خریداری کردم الان پس از گذشت 17 سال مالک اول مالکیت را به شخصی دیگر فروخته است الان من به دلیل پاره ای از مشکلات من قصد اجاره دادن آن ملک با وجود اینکه در قولنامه اول حق انتقال به غیر به من داده شده است دارم مالک دوم مرا اذیت کرده و به من میگوید شما حق نداری مغازه را به کسی بدهی و اگر این کار را بکنی من از تو شکایت میکنم و طبق قانون نمیدونم فلان سال تقاضای ملکم میکنم و ملک را از تو برمیدارم وتو مجبوری که هر قیمتی دادگاه گفت ملک را به من بدهی.سوال دیگرم اینه که اگر مستاجر سرقفلی (یا وراث مساجر سرقفلی ) تصمیم به فروش سرقفلی مغازه بگیرد ومالک همان مغازه نیز طالب خرید سرقفلی باشد ولی بر سر قیمت توافق حاصل نشود و قیمتپیشنهادی مستاجر بالاتر از قیمتی باشد که مالک در نظر داشته آیا مالک می تواند مانعانجام معامله سرقفلی مغازه مورد بحث با شخص ثالث شود یا خیر ؟ با عنایت به اینکه درمتن اجاره نامه و قولنامه خرید سرقفلی حق انتقال به غیر به مستاجر داده شده الان حدود 1 سال هم هست که مال الجاره رو از من نمیگیره فکر کنم تصمیم داره به بهانه پرداخت نکردن مال الجاره میخواد تخلیه ملک رو بگیره و مغازه رو از دستم در بیاره
باتشکر

عاجزانه از شما تقاضا دارم مرا راهنمایی کنید..با آرزوی توفیق برای شما
سلام دوست عزیز.....سوالتون رو با کمک یکی از دوستانم(وکیل) پاسخ میدم.برای کامل شدن بعضی از موارد باهاش صحبت کردم :gol:

از نظر بنده هیچ قانونی تحت هیچ شرایطی چه طبق قانون قدیم و چه مطابق قانون جدید سرقفلی حق ندارد و نمیتواند در صورت اجاره دادن به غیر تخلیه ملک شما را گرفته و یا حتی باعث آزار و اذیت شما شود و به هیچ عنوان نمیتواند تخلیه ملک را بخواهد مگر با استناد به قانون و در مورد تخلیه به موجب اجاره شرعاً و قانوناً حق اعتراض و تخلیه را ندارد زیرا با علم به اینکه قبلاً مالک ملک حقوق مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه را با اذن اجاره به غیر واگذار نموده و در مورد فروش ملک توسط مستاجر با توجه به اینکه ابتدا مالک برایش حق ایجاد میشود جهت خرید شما میتوانید ضمن اظهارنامه رسمی اعلان به فروش و مبلغی را که مد نظر دارید را نموده و اگر مالک قبول خرید ملک مذکور را با مبلغی که اعلان نموده اید را قبول کند به شرط اینکه خریدار واقعی و جود داشته باشد و ضمن دادخواست تقاضای واگذاری به شخص خریدار بعدی را نمائید مالک یا به مبلغ تمکین میکند و یا خیر و در صورت قبول مبلغ را پرداخت و ملک خود را مجدداً خریداری میکند و لاغیر دادگاه راساً حکم به انتقال سرقفلی به غیر را نموده و مبلغ حق مالکانه را مشخص مینماید و در موارد تخلیه دیگر مانند تخریب و نوسازی و نیاز شخصی مسائل خود را دارد و در مورد کارشناسی زمانی است که حق مذکور مشتری نداشته و مستاجر سرقفلی نیازمند است در آن حالت و یا انتقال به غیر بدون مجوز نظر کارشناس مطرح میشود در ضمن لازم به ذکر است در مورد قبل اگر مالک سرقفلی ادعای کذب در مورد انتقال نماید و اظهارنامه واهی مبنی بر موارد مذکور برای مالک ارسال کند و حقوق خود نسبت به ملک مورد نظر را واهی و یا سوری ادعا نموده باشد تحت عناوین مجرمانه تحت تعقیب کیفری قرار می دهند و در مورد نگرفتن مال الاجاره شما باید در صورت استنکاف از دریافت به دفترخانه ای که سند اجاره سرقفلی را نوشته مراجعه و شماره حساب دریافت و مبالغ را حتماً به آن حساب بریزید زیرا یکی از موارد مهم در ایجاد حق تخلیه نپرداختن اجور می باشد و اگر قرارداد شما دستی بوده به دادگاه محل وقوع ملک رجوع و شماره حساب دریافت کنید

نامریی

عضو جدید
دوست عزیز ق.ج. رایانه ای ادامه قانون تعزیراته و در قانون های جدید که منتشر شده برای اون شماره زدند .ولی این مسئله شکلی و بحث در مورد اون آب در هاونگ کوبیدنه.
دوست عزیز مگر معاونت به طریق مباشرت هم داریم که شماجواب سوال منو معاونت به طریق تسبیب داده اید.
اصولا" یکی از ارکان معانت وجود رابطه سببیت بین عمل معاون و مباشر است.کمی دقت کنید.

اقای دادخواه عزیز من منظور شما رو متوجه نشدم اما باید بگم
بین کسی که کاری رو مباشرتا انجام می دهد با کسی که به نحو تسبیب انجام می دهدخیلی فرق است
مقصود از عنوان مباشر اعم از اين است كه فعل بدون استفاده از وسيله و ابزار از فاعل صادر شود يا اينكه بدون تاويل (توجيه) از نظر عرف به او نسبت داده شودملاك و معيار در عنوان مباشر، صدق عرفى نسبت كار به فاعل مباشر است
معاون جرم كسي است كه شخصا در ارتكاب عنصر مادي قابل استناد به مباشر يا شركاي جرم دخالت نداشته بلكه از طريق تحريك، ترغيب، تطميع، دسيسه و فريب و نيرنگ، ايجاد تسهيلات در وقوع جرم، تهيه وسايل و يا ارائه طريق، در ارتكاب رفتار مجرمانه همكاري و دخالت داشته است.
ماده 317 تسبیب را چنین تعریف نموده است:« تسبیب در جنایت آن است که انسان سبب تلف شدن یا جنایت علیه دیگری را فراهم کند و خود مستقیماًمرتکب جنایت نشود به طوری که اگر نبود جنایت حاصل نمی شد مانند آنکه چاهی بکند وو کسی در آن بیفتد و آسیب ببیند
فکر می کنم حالا متوجه بشید در ضمن رابطه سببیت با قاعده تسبیب متفاوت است

سلام دوست عزيز من قانع نشدم.
منظور من اينه كه آيا ما در قانون معاونت كه به صورت تسبيب باشه همانطوري كه شما فرموديد داريم يا نه؟
بعدشم مفهوم مخالف نظر شما اين ميشه كه:معاونت به دو طريق است معاونت به تسبيب و معاونت به مباشره .
البته يه نوع معاونت به صورت جرم مستقل وجود دارد كه فكر نكنم منظور شما اين طور معاونتي باشه
ميشه در باره نظر خودتون بيشتر توضيح بدين.
[/QUOTE]

محمود594

عضو جدید
با تشکر فراوان بابت جوابتون صمیمانه از لطفتون تشکر میکنم جناب بهنام عزیز ببخشید آخه تو قولنامه من نوشته آقای ........ محق و مجاز است که در مغازه استیفا منفعت کند ویا مغازه را به غیر واگذار نماید.ننوشته که اول مالک یا با اجازه مالکاین یه موضوع موضوع دیگه هم تو قولنامه من هیچ اسمی از شغل به خصوص تو این مغازه نیومده آیا من میتونم شغلم رو تغییر بدم یه چیزی دیگه مالک جدید به من میگه تو باید بیای به من قولنامه جدید تنظیم کنی و تمام شرایط هایی که تو قولنامه قبل داشتی تغییر میکنه و هر شرایطی که من تصمیم بگیرم باید قبول کنی حتی حق انتقال به غیر که داشتی دیگه باطل میشه باید بنویسی اول مالک آیا با فروش مالکیت تمام قولنامه ها باطل میشود با تشکر فراوان:smile:

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر فراوان بابت جوابتون صمیمانه از لطفتون تشکر میکنم جناب بهنام عزیز ببخشید آخه تو قولنامه من نوشته آقای ........ محق و مجاز است که در مغازه استیفا منفعت کند ویا مغازه را به غیر واگذار نماید.ننوشته که اول مالک یا با اجازه مالکاین یه موضوع موضوع دیگه هم تو قولنامه من هیچ اسمی از شغل به خصوص تو این مغازه نیومده آیا من میتونم شغلم رو تغییر بدم یه چیزی دیگه مالک جدید به من میگه تو باید بیای به من قولنامه جدید تنظیم کنی و تمام شرایط هایی که تو قولنامه قبل داشتی تغییر میکنه و هر شرایطی که من تصمیم بگیرم باید قبول کنی حتی حق انتقال به غیر که داشتی دیگه باطل میشه باید بنویسی اول مالک آیا با فروش مالکیت تمام قولنامه ها باطل میشود با تشکر فراوان:smile:
خواهش میکنم:gol:

دوست عزیز از نظر بنده با عنایت به قانون مربوط به حق سرقفلی و قانون مدنی سرقفلی و حق کسب و پیشه و استفاده از منفعت و از نظر کلی و بیان ساده در اصل شما نوعی مستاجر ملک میباشد و دارنده حقوق مکتسیه خاص مطابق قانون و اگر هم در قرارداد شما قید نشده باشد در مورد انتقال به مالک اصلی ملک حق شفعه و یا حقوقی که از باب انتقال سرقفلی وجود دارد این حق را به مالک میدهد که اولین خریدار این حق مالک اصلی میباشد و در صورت عدم توافق موارد توضیح داده شده قبلی اگر شغلی قید نشده باشد شما به هر شغلی که میخواهید میتوانید تغیر شغل داده و مالک جدید به هیچ عنوان نه حق اعتراض داشته و نه دارد به شرط اینکه اگر یک زمانی مالک جدید مدعی شد باید بگویید من با مالک قبلی توافق کردم هر شغلی را که دوست داشته باشم را دایر نمایم و یا در صورت اجاره موقت و یا انتقال منافع دائم به غیر این حق را به نسبت دیگری اعمال نمایم زیرا مالک جدید با علم به این موضوع ملک را خریده و قانوناً باید از قرارداد منعقده تبعیت کند و یا شما را به هر قیمتی که خواستید راضی و این حق را از بین ببرد و یا صبر کند اگر یک زمان که شما حقوق خود را واگذار نمودید با حق مالکانه خود طرح دعوی و مطابق قرارداد خرید شما با مالک جدید مبلغ را به حساب دادگستری ریخته و مستاجری که شما به او واگذار کرده اید را تخلیه کند و بیخود کرده میگه با اون قولنامه بنویسید سرتون کلاه نگذاره مواظب باشید و قولنامه شما تا زمانی که شما و ورثه شما تا هرچند نسل که بگذرد دارای اعتبار بوده و هست فقط مواظب باشید سرتون کلاه نگذاره شاید با طرح دعوی کذب بخواهد شما را بترساند و مجبور کند هیچ قاضی و هیچ محکمه ای در صورت طرح دعوی به نفع او حکم نخواهد داد و در صورت پارتی بازی و صدور حکم ان حکم خلاف قانون بوده و قابل نقض و قاضی صادر کننده حکم نیز عملش تخلف قضائی بوده و قاضی نیز قابل پیگرد میباشد پس به هیچ عنوان نترسید بیانات او خلاف قانون بوده و به او هم شفاهی و هم کتبی با ارسال اظهار نامه تهدید و ایجاد مزاحمتش را هشدار دهید مطمئن باشید دیگر مزاحمتان نخواهد شد مجدداً عرض میکنم گول نخورید و این نظری که گفتم نظر بنده هستش و برداشت من از مطالب بیان شده شما و با توجه به قوانین مربوطه بوده شاید دوستان دیگر نظرات دیگر داشته باشند و باید نظرات آنها را دید و شنید :gol:

محمود594

عضو جدید
به اندازه تمام دنیا از شما متشکرم یادآور بشم که من حتی قولنامه مالک جدید هم دیدم ..مشاهده کردم که مالک قدیم توی قولنامه ای که مالکیت رو به مالک جدید فروخته قید کرده که قرارداد واگذاری سرقفلی اولیه از طرف مالک قدیم به پدر من واگذار شده به قوت خود باقیست و مالکین بعدی نیز میبایست طبق شرایط همان قراردادها عمل نمایند و مالک جدید با این علم و آگاهی مالکیت مغازه ما را خریداری کرده و پایین قولنامه امضا کرده.:smile:

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به اندازه تمام دنیا از شما متشکرم یادآور بشم که من حتی قولنامه مالک جدید هم دیدم ..مشاهده کردم که مالک قدیم توی قولنامه ای که مالکیت رو به مالک جدید فروخته قید کرده که قرارداد واگذاری سرقفلی اولیه از طرف مالک قدیم به پدر من واگذار شده به قوت خود باقیست و مالکین بعدی نیز میبایست طبق شرایط همان قراردادها عمل نمایند و مالک جدید با این علم و آگاهی مالکیت مغازه ما را خریداری کرده و پایین قولنامه امضا کرده.:smile:
دوست عزیز از اینکه باعث شدم با استفاده از بضاعت اندک حقوقی خود باعث کمک و آسایش خاطرتون بشم خوشحالم در ضمن اگر هم در قرارداد خرید مالک جدید هم به این مسئله اشاره نشده بود باز هم قانون شما را محق می دانست

موفق باشید:gol:

محمود594

عضو جدید
:smile:بی نهایت از لطفتون متشکرم این سایت باید به وجود امسال شما که دیگران رو بدون منت راهنمایی میکنید افتخار کنه

نامریی

عضو جدید

سلام دوست عزيز من قانع نشدم.
منظور من اينه كه آيا ما در قانون معاونت كه به صورت تسبيب باشه همانطوري كه شما فرموديد داريم يا نه؟
بعدشم مفهوم مخالف نظر شما اين ميشه كه:معاونت به دو طريق است معاونت به تسبيب و معاونت به مباشره .
البته يه نوع معاونت به صورت جرم مستقل وجود دارد كه فكر نكنم منظور شما اين طور معاونتي باشه
ميشه در باره نظر خودتون بيشتر توضيح بدين.

[/QUOTE]

این نظر من نیست نظر تمام اساتید حقوق جزا است
من نمی دونم چطوری باید توضیح بدم اگه رشته خودتون حقوق است بهتر شخصا برید دنبالش چون من نمی دونم دیگه باید چه طوری توضیح بدم

محمود594

عضو جدید
سلام آیا وکالت هم باطل میشه ؟در چه صورت سوال دیگه آیا اگه تعدادی از ورثه بخوان منزل پدری رو بفروشن میتونن؟اگه یکی از ورثه راضی نباشه چی؟یا باید همه ورثه راضی باشن