سئوالات و مشکلات در متلب (MATLAB)

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ما یه برنامه میخاییم برای برنامه نویسی روش سیمپسون و نیوتن رافسون
کسی میتونه کمکمون کنه؟

ghazal22

عضو جدید
دوستمون قبلا فایلی رو قرار دادن

اگه در مورد کد متلبش سوال دارین باید بگم که از اینترنت یه چندتا تابع تولید هش پیدا کردم و اجرا کردم اما اونی نبود که من میخواستم
با تولید اعداد تصادفی و مقایسه اش با کلید کار میکرد
خواستین کدش رو براتون میفرستم

سلام
من میخواهم از توایع هش تو امضا دیجیتال استفاده کنم (یعنی پیام ابتدا با کمک این توابع خلاصه و بعد امضا بشه و در مرحله اعتبارسنجی صحت امضا ،هش متن اصلی با هش حاصل از بازگشایی امضا مقایسه بشه).حالا سوال من اینه که تو همه مقالات گفتن از تابع هش استفاده می کنیم ولی هیچ کس نگفته از کدوم تابع؟و هیچ کسی ساختار داخلی این توابع تشریح نکرده،اینکه در بدنه این توابع چه فراخوانی ها یا زیر روالهای با چه دستوراتی استفاده میشه؟این توابع چطور به خلاصه متن دست پیدا میکنن،روال انجام اینکار به چه صورتی هست.
در فایلی هم که اشاره کردین به این موارد اشاره نشده بود و فقط تعاریف و معرفی اولیه ازاین توابع شده بود.(من تاریخچه اتوابع هش رو میدونم.ولی ساختار داخلی انها رو میخواهم بدونم).امیدوارم تونسته باشم سوالمو درست بیان کرده باشم تا بتونید کمکم کنید.

ممنون میشم اگه کدهای که گفتین رو برام بفرستید.شاید کمکی بشه برام.
باز هم از لطف و پاسخ دهی تون ممنونم.

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من میخواهم از توایع هش تو امضا دیجیتال استفاده کنم (یعنی پیام ابتدا با کمک این توابع خلاصه و بعد امضا بشه و در مرحله اعتبارسنجی صحت امضا ،هش متن اصلی با هش حاصل از بازگشایی امضا مقایسه بشه).حالا سوال من اینه که تو همه مقالات گفتن از تابع هش استفاده می کنیم ولی هیچ کس نگفته از کدوم تابع؟و هیچ کسی ساختار داخلی این توابع تشریح نکرده،اینکه در بدنه این توابع چه فراخوانی ها یا زیر روالهای با چه دستوراتی استفاده میشه؟این توابع چطور به خلاصه متن دست پیدا میکنن،روال انجام اینکار به چه صورتی هست.
در فایلی هم که اشاره کردین به این موارد اشاره نشده بود و فقط تعاریف و معرفی اولیه ازاین توابع شده بود.(من تاریخچه اتوابع هش رو میدونم.ولی ساختار داخلی انها رو میخواهم بدونم).امیدوارم تونسته باشم سوالمو درست بیان کرده باشم تا بتونید کمکم کنید.

ممنون میشم اگه کدهای که گفتین رو برام بفرستید.شاید کمکی بشه برام.
باز هم از لطف و پاسخ دهی تون ممنونم.
مشاهده پیوست hash functions.rar

دقیقا مشکل منم همین بود
فکر میکردم باید از یه نرم افزار تولید هش مثل SHA1 یا MD5 هش رو تولید بکنم که متوجه شدم ربطی به کار من نداره
البته شاید این نرم افزارها به کار شما بیاد
دقیق نمیدونم چون کارتون با من متفاوته
برای امضای دیجیتال مطالب و مقالات انگلیسی زیادی هست
وقتی برای کار خودم جستجو میکردم میدیدمشون
نمیدونم این فایلی که ضمیمه کردم به درد این کارتون میخوره یا نه
فایل ضمیمه چندین تابع هش در زبانهای برنامه نویسی مختلف هست
اما چون به درد کار من نمیخورد زیاد کنکاش نکردم نحوه اجراشون و ساختار داخلیشون رو
یکی دو موردشون رو توی متلب اجرا کردم اما چون به کارم نمیومد بیخیالشون شدم
اگه قراره کدتون رو توی متلب اجرا کنین توصیه میکنم به سایت mathworks.com/ یه سری بزنید
البته برای دانلود کردن فایلهاش باید عضوش بشین (درضمن با هیلترشکن برین)
یه توصیه دیگه که دارم اینه که به یک یا دو مقاله اکتفا نکنین
خیلی روی این امضای دیجیتال کار شده
حتما اگه خوب بگردین چیزای خوبی پیدا میکنین
بازم اگه سوالی داشتین بپرسین
موفق باشین

ghazal22

عضو جدید
مشاهده پیوست 190563

دقیقا مشکل منم همین بود
فکر میکردم باید از یه نرم افزار تولید هش مثل SHA1 یا MD5 هش رو تولید بکنم که متوجه شدم ربطی به کار من نداره
البته شاید این نرم افزارها به کار شما بیاد
دقیق نمیدونم چون کارتون با من متفاوته
برای امضای دیجیتال مطالب و مقالات انگلیسی زیادی هست
وقتی برای کار خودم جستجو میکردم میدیدمشون
نمیدونم این فایلی که ضمیمه کردم به درد این کارتون میخوره یا نه
فایل ضمیمه چندین تابع هش در زبانهای برنامه نویسی مختلف هست
اما چون به درد کار من نمیخورد زیاد کنکاش نکردم نحوه اجراشون و ساختار داخلیشون رو
یکی دو موردشون رو توی متلب اجرا کردم اما چون به کارم نمیومد بیخیالشون شدم
اگه قراره کدتون رو توی متلب اجرا کنین توصیه میکنم به سایت mathworks.com/ یه سری بزنید
البته برای دانلود کردن فایلهاش باید عضوش بشین (درضمن با هیلترشکن برین)
یه توصیه دیگه که دارم اینه که به یک یا دو مقاله اکتفا نکنین
خیلی روی این امضای دیجیتال کار شده
حتما اگه خوب بگردین چیزای خوبی پیدا میکنین
بازم اگه سوالی داشتین بپرسین
موفق باشین

مرسی عزیزم از بابت فایل ات.
میدونین رو امضا اره زیاد کار شده ولی من راستش فقط دوس دارم به یه مقاله برسم بدون حتی پیاده سازی و بحث اجرایی که تو مقاله بگه بدنه این تابع هشی که استفاده شده(مثلا تابعSHA-1) اینه.همین و در همین قدر میخواهم به اطلاعاتی برسم.انهم فقط بخاطر کنجکاوی استادم که این سوالشه و ازم خواسته جوابشو پیدا کنم.اخه همه جا میگن با یه تابع نگاشتی این عمل انجام میدهم ولی ایا دیدی بگن این F(تابع) که میگن چیه؟ساختارش به چه صورته؟
میشه بپرسم شما کارت در چه زمینه ای بوده؟و میشه بگی نتایج و فکرت بعد مطالعات در این خصوص چیه؟یعنی الان خود شما فکر میکنی ساختار این توابع چیه؟
ایا محاسباتی مثل محاسبه معادل اسکی حروف و انجام روابط ریاضی روی این کدها داره؟اصلا بحث اجراییش برام مطرح نیست.
ممنون از وقتی که میذاری

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین رو امضا اره زیاد کار شده ولی من راستش فقط دوس دارم به یه مقاله برسم بدون حتی پیاده سازی و بحث اجرایی که تو مقاله بگه بدنه این تابع هشی که استفاده شده(مثلا تابعSHA-1) اینه.همین و در همین قدر میخواهم به اطلاعاتی برسم.انهم فقط بخاطر کنجکاوی استادم که این سوالشه و ازم خواسته جوابشو پیدا کنم.اخه همه جا میگن با یه تابع نگاشتی این عمل انجام میدهم ولی ایا دیدی بگن این F(تابع) که میگن چیه؟ساختارش به چه صورته؟
میشه بپرسم شما کارت در چه زمینه ای بوده؟و میشه بگی نتایج و فکرت بعد مطالعات در این خصوص چیه؟یعنی الان خود شما فکر میکنی ساختار این توابع چیه؟
ایا محاسباتی مثل محاسبه معادل اسکی حروف و انجام روابط ریاضی روی این کدها داره؟اصلا بحث اجراییش برام مطرح نیست.
ممنون از وقتی که میذاری

فکر نمیکنم مقاله ای پیدا کنی که اینا رو توش بنویسه
شما انگلیسی سرچ کنین که اینا چطوری کار میکنن سریع به جواب میرسین
با گشتن مقاله ها به نظرم به جایی نمیرسین
ولی سایتهای زیادی هستن که این چیزا رو بررسی میکنن میتونین از اونا جواب سوالتون رو پیدا کنین
کار من طوری نبود که از توابع هش استفاده بکنم
توابع هش ببیشتر توی رمزنگاری استفاده میشه
توضیحات بیشتر رو انشالا یه فرصت دیگه عرض میکنم
هر وقت نتیجه کامل گرفتم :)

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از وقتی که میذاری

توی فایل‌هایی که قبلا از اینترنت زده بودم یه پایان‌نامه فارسی هم بود به اسم رمزنگاری و امضای دیجیتال که براتون میذارم شاید جواب سوالتونو پیدا کردین

پیوست ها

• Ramz_Negari_Va_Emzaye_Digitali.pdf
    2 مگایابت · بازدیدها: 0

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
با سلام

میخواستم بپرسم تولباکس فازی نوع دو که کامل باشه آیا توی نت وجود داره؟

مرسی

مریم2009

عضو جدید
سلام به همه دوستان میشه لطفا کمکم کنید من در کد متلبم یه ایراد دارم میشه راهنماییم کنید؟من از دستور زیر استفاده کرده ام اما در این دستور باید حتما ماتریسها مربعی باشند اما می خواهم تعداد مشها در دو جهت متفاوت باشند دستوری به نظرتون میرسه که بتونم همین کار را با آن انجام بدم و شرط تعداد مش برابر یعنی ماتریس مربعی را نداشته با شه؟ممنونمLen = sqrt(u(1:nx,1:ny)^2+v(1:nx,1:ny)^2+eps);

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
element by element operators

element by element operators

سلام به همه دوستان میشه لطفا کمکم کنید من در کد متلبم یه ایراد دارم میشه راهنماییم کنید؟من از دستور زیر استفاده کرده ام اما در این دستور باید حتما ماتریسها مربعی باشند اما می خواهم تعداد مشها در دو جهت متفاوت باشند دستوری به نظرتون میرسه که بتونم همین کار را با آن انجام بدم و شرط تعداد مش برابر یعنی ماتریس مربعی را نداشته با شه؟ممنونمLen = sqrt(u(1:nx,1:ny)^2+v(1:nx,1:ny)^2+eps);

از کارگرهای درایه به درایه استفاده کنید:
کد:
Len = sqrt(u(1:nx,1:ny).^2+v(1:nx,1:ny).^2+eps);

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
ارور میده که معنی نداره؛ ارور رو بخون ببین چی میگه. من که اون موقع پرسیدی تست کردم؛ مشکلی نداشت.

راستش من تاحالا دس به متلب نزدم و هیچی بلد نیستم:d الانم میدونم برنامش درسته ولی من بلد نیستم استفاده کنم. فردا هم روز آخر تحویل برنامس و... خلاصه اگه راهنماییم کنی منون میشمmatlab.jpg

درخواست کمک راجع به متلب

درخواست کمک راجع به متلب

سلام..من این ترم درس الگوریتم موازی دارم..یه هفته دیگه باید یه پروژه با متلب کار کنم و ارایه بدم..من اصلا نمیدونم چه موضوعی انتخاب و چطور کار کنم؟!حتی موضوعات رو به استاد ندادیم..چون فقط هدف آشنایی و کارکردن با متلب هست..

atefeht

عضو جدید
شبکه عصبی

شبکه عصبی

با سلام
کاری که با شبکه عصبی دارم میکنم، پیش بینیه.
توی خود متلب که شبکه رو تشکیل میدم، وقتی
train رو میزنم، برنامه اصلاً ران نمیشه، اون فیلدهای performance و.... پر نمیشن. حتی از توابع انتقال، یادگیری و... که به طور پیشفرض توی خود متلب هم هست استفاده میکنم، بازم ران نمیشه!!
کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟؟:(:(:(

alislow

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من یه فایل متلب رو باید تا آخر امروز یه کم ویرایش کنم اما به خود متلب دسترسی ندارم. حجم برنامه هم 6 گیگه و بخوام دانلود کنم چند روزی طول می کشه!
خودم فایل متنی شو ویرایش کردم فقط باید همون تغییرات تو فایل متلبش هم اعمال بشه تا استاد متوجه نشه این همون پروژه ترم قبلیه! در مورد پخش بار به روش نیوتن رافسونه.
اگه بتونین تا امشب این کارو انجام بدین منت بزرگی گردنم گذاشتین. :cry:
دانلود
ویرایش: یکی از دوستان زحمت کشیدن انجام دادن بسیار ممنون.

آخرین ویرایش:

melimo

عضو جدید
حل معادله اویلر

حل معادله اویلر

سلام
من این دو خط دستور رو توی خیلی از کتب آموزش متلب برای حل معادله اویلر دیدم ولی وقتی اجراش میکنم خطا میده میشه بگید اشکال کار کجاست؟ چیزی باید قبلش بهش اضافه کنم؟
برای حل معادیه ی:
y'=f(x,y)=-2x-y , y(0)=-1
از دستورات زیر باید استفاده شود:
f = inline('-2*x-y','x','y');
E=euler(f,0,0.4,-1,4)
ولی error میده:
'model' parameter must be a string.
مرسی اگه کمکم کنید

.techno.

عضو جدید
سلام
من باید حل دستگاه n معادله و n مجهول رو با متلب برنامه نویسی کنم
یعنی یه ماتریس nدر n رو با روش گوس حل کنه
لطفا کمکم کنید
زیاد وقت ندارم باید سریع تحویل بدم برنامه ام رو
با تشکر

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام
من این دو خط دستور رو توی خیلی از کتب آموزش متلب برای حل معادله اویلر دیدم ولی وقتی اجراش میکنم خطا میده میشه بگید اشکال کار کجاست؟ چیزی باید قبلش بهش اضافه کنم؟
برای حل معادیه ی:
y'=f(x,y)=-2x-y , y(0)=-1
از دستورات زیر باید استفاده شود:
f = inline('-2*x-y','x','y');
E=euler(f,0,0.4,-1,4)
ولی error میده:
'model' parameter must be a string.
مرسی اگه کمکم کنید
اول باید یه تابع به اسم euler تعریف کنی

.techno.

عضو جدید
درخواست کمک در مورد برنامه نویسی با متلب

درخواست کمک در مورد برنامه نویسی با متلب

سلام
من باید حل دستگاه n معادله و n مجهول رو با متلب برنامه نویسی کنم
یعنی یه ماتریس nدر n رو با روش گوس حل کنه
لطفا کمکم کنید
زیاد وقت ندارم باید سریع تحویل بدم برنامه ام رو
با تشکر

mhy2000

عضو جدید
سلام
لطفا راهنمایی کنید
چطور میشه مدت یک سیگنال صوت (duration)را درmatlab افزایش داد؟
باتشکر

elhamramezani

عضو جدید
دوستان عزيز يكي به من كمك كنه من اين poroje را بايى شنبه تحويل بدم و هنوز كاري نكردم

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
دوستان عزيز يكي به من كمك كنه من اين poroje را بايى شنبه تحويل بدم و هنوز كاري نكردم

سلام

شما خودتون اول یه معادله مرتبه 4 رو در نظر بگیرید اگه نتونستید حل کنید دوستان بهتون کمک می کنن نه اینکه کل متن پروژه تون رو اینجا بذارید ;)

(در کل حل معادلات دیفرانسیل معمولی مرتبه n در متلب به این صورت هستش که اول اونو تبدیل به یک سیستم شامل n معادله دیفرانسیل مرتبه اول می کنند و بعد با دستوری مثه ode45 اونارو به صورت عددی حل می کنن)

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تازه متلبو شروع کردم!یاد گرفتم چطوری یه دستگاه معادلات رو با دستور fsolve حل کنم مثلا دستگاه روبرو[(x(1)^2+2*x(2)-1;4*x(1)+3*x(2]
اما من میخوام یه کدی بنویسم که پارامتری مثل a رو ازم به صورت input بگیره بعد با جایگذاری تو دستگاه برای هر a ای که من بهش میدم !دستگاه رو حل کنه!مثلا:
[x(1)^2+2*x(2)-a;4*x(1)+3*x(2)
a رو ازم بخواد بعد هر a ای که من بدم بر اساس اون کار کنه
خیلی تلاش کردم ولی هر کاری میکنم نمیشه
اگه بهم کمک کنید ممنون میشم شدیدا برای ادامه کار لازمش دارم:gol: