روزه خوری در ملا عام

sadeghol

عضو جدید
اگه همچین اتفاقی بیفته باید به غیر عمدی بودنش اغراق کنیم تا خطر رفع شه ولی خیلی کیف میده استرسش:eek:

shad.d

عضو جدید
اینکه جلوی روزه دارا چیزی نخوریم معنیش اینه که احترام بزاریم بهشون حالا یکی نمیخواد احترام بزاره زور نیست که

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیلش اینه که گناه عادت شده
خیلی ها احساس غرور میکنن در ملاء عام روزه میخورن
طرف به نماز نخوندنش افتخار میکنه
طرف به این که چند تا تا حالا مخ زده و ...افتخار میکنه
حضرت علی (ع) فرمود وای بر روزی که گناه عادت بشه

alborz_2000

اخراجی موقت
اونایی که افتخار میکنن، بخاطر اینه که خودشون رو در یک رقابت پیروز احساس میکنن. دلیلش هم اینه که همه چی زوریه. دبیرستان که بودیم، اجبارا باید نماز میخوندیم و روزه میگرفتیم، هرکی میپیچوند، بچه زرنگ محسوب میشد. اما الان که هیچ اجباری نیست، من خیلی راحت روزه میگیرم. لا اکراه فی الدین

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه يه روزي به خاطر دينم جلوي قانون وايسم ارزش شل و پل شدن رو داره.

دین شما،اعتقاد شماست!! چطور وقتی شما برای حفظ اعتقادت،جلو قانون وا میستی،میشه چیز خوب!! ولی اگه یکی دیگه به خاطر اعتقادش جلو قانون واسته،میشه قانون شکن و ادم بده؟!!

فکر کنم من هرچي بگم شما باز حرف خودتو بزني.

شما برای من بگو:
یک ماه غذا نخوردن غیر عادیه یا یه ماه صبحونه و نهار و شام خوردن؟!!!ملت همیشه غذا میخورن!! کلی قانون مسخره توی دنیا هست!! ولی اونایی که من خوندم،توشون نگفته مثلا هیچ یک از شهروندان،حق نداره یه ماه از سال رو روز چیزی بخوره!! یا اب بخوره!! یا یه ماه رو باید عذاداری کنه!! یا .....
این چیزا جزو اون قوانین خنده دار جا نمی گیرن!!البته این نظر شخصی منه و اگه شما تونستی توی یه جای دیگه ی دنیا،پیدا بکنی که مردم مجبور یه ماه از سال رو عذادار باشن یا چیزی نخورن تو بیرون شهر،چشم قبول!!!!
مثلا تو المان فک کنم یه روز از سال رو شما حق نداری که موزیک بلند گوش کنی!! ولی تو هدست کاری ندارن و همون مراسم رقصیدن و دیسکوی خاموش که هر ساله باعث خنده و دهن کجی به کل حکومت المان میشه!!
ولی چیزی نخوردن؟! نوبره!!
در همين کشورهاي مدافع حقوق بشر و آزادي .قانون منع حجاب وجود داره
اگه منظورت رو بنده هستش که کاملا حق دارن!! شما وقتی یه نفر میاد سر کلاست میشینه یا امتحان میده یا ازت جنس میخره یا هر چیزی،باید بدونی کیه؟! زنه یا مرده حتی؟!!! روبنده یه چیزی که اگه دست من بود،دارنده هاش رو دارمیزدم!!!!

بحثی نیست در مورد ادامش جز اون قسمت اول که در مورد قانون هستش!!!
اما یه اتفاق جالب همین امروز!!:
من داشتم میرفتم سر کلاس(یه ساعت بین دو کلاسم وقت بود،رفته بودم بیرون یه چرخی بزنم!!) یه بطری اب معدنی هم دستم بود،یه ماموره از تو ماشین بهم گفت برم پیششون و ازم پرسید که خجالت نمی کشم که ملت همه روزه هستن،من دارم روزه خواری میکنم؟! جواب من این بود که بطری هنوز پلمپه و من بازش نکردم و میخوام برم تو دانشگاه پیش رفقای دیگم که اونا هم روزه نیستن یه پوشیه میشینم اب میخورم! ایشون هم برگشت گفت نه خیر!! اب برا خوردنه برا دستشویی نیست که!!! باید با ما بیای بریم کلانتری که ازت تعهد بگیریم که دیگه از این کارا نمی کنی و بعدشم که من سوار نشدم،خودش اومد که شخصا سوارم کنه!!!
تو همون لحظه،یه اخونده با نون تو دستش از کنارمون داشت رد میشد،گفتم این اقا رو چرا نمی گیرین؟! خندید و گفت چرا؟! گفتم برا اینکه ایشون نون تو دستشه و نونش هم پلمپ نیست و اگه برا من داشتن اب روزه خواریه،برا ایشون هم داشتن نون روزه خواریه!! ایشون هم نون رو برا دستشویی نخریده و برا خوردنشه....ایشون هم مثل من تو خیابون نمی خوره و میره یه جا دیگه می خوره!!
هرچند اون اخونده کسی بود که نباید اصلا تو چشاش نیگا کنی و منم تو این شهر غریب نمی دونستم!! ولی با پلیسه درگیر شدم!! یه لگد زدم به ماشینشون جای سیلیی که بهم زد!!! البته تعهد رو هم دادم!! از عمد هم کل مسیر تا دانشگاه رو 3 تا پپسی خوردم که عقدمو خالی کرده باشم!!

میخوام بگم که من اگه احترامم رو نگه نداره،احترامش رو نگه نمی دارم!! اگه بهم بگه من روزم چیزی نخور، میرم کباب میگیرم میخورم که اون اذیت بشه!! عمدا این کارو میکنم چون اون شعور داره و باید بدونه اون روزه هست،مشکل خودشه نه من و نباید به من گیر بده!!

pari ko0cho0lo0

عضو جدید
تو همون لحظه،یه اخونده با نون تو دستش از کنارمون داشت رد میشد،گفتم این اقا رو چرا نمی گیرین؟! خندید و گفت چرا؟! گفتم برا اینکه ایشون نون تو دستشه و نونش هم پلمپ نیست و اگه برا من داشتن اب روزه خواریه،برا ایشون هم داشتن نون روزه خواریه!! ایشون هم نون رو برا دستشویی نخریده و برا خوردنشه....ایشون هم مثل من تو خیابون نمی خوره و میره یه جا دیگه می خوره!!
:w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15:
دمت گرم
:w27::w27::w27:
به این میگن یه مثال درست و حسابی

eng.b.ch

عضو جدید
اما یه اتفاق جالب همین امروز!!:
من داشتم میرفتم سر کلاس(یه ساعت بین دو کلاسم وقت بود،رفته بودم بیرون یه چرخی بزنم!!) یه بطری اب معدنی هم دستم بود،یه ماموره از تو ماشین بهم گفت برم پیششون و ازم پرسید که خجالت نمی کشم که ملت همه روزه هستن،من دارم روزه خواری میکنم؟! جواب من این بود که بطری هنوز پلمپه و من بازش نکردم و میخوام برم تو دانشگاه پیش رفقای دیگم که اونا هم روزه نیستن یه پوشیه میشینم اب میخورم! ایشون هم برگشت گفت نه خیر!! اب برا خوردنه برا دستشویی نیست که!!! باید با ما بیای بریم کلانتری که ازت تعهد بگیریم که دیگه از این کارا نمی کنی و بعدشم که من سوار نشدم،خودش اومد که شخصا سوارم کنه!!!
هرچند اون اخونده کسی بود که نباید اصلا تو چشاش نیگا کنی و منم تو این شهر غریب نمی دونستم!! ولی با پلیسه درگیر شدم!! یه لگد زدم به ماشینشون جای سیلیی که بهم زد!!! البته تعهد رو هم دادم!! از عمد هم کل مسیر تا دانشگاه رو 3 تا پپسی خوردم که عقدمو خالی کرده باشم!!
بفرما ..خدمت همه ی دوستانی که میگفتن باید با روزه خواری برخورد بشه !
به نظرتون این کار نیروی انتظامی تونسته جلوی کار فرد رو بگیره ؟؟ یا فقط باعث زده شدن و نفرت اون فرد از دین و جامعه شده ؟؟
چند صفحه ی پیش وقتی که نوشتم من اگه کسی جلوم چیزی بخوره هیچی بهش نمیگم واسه همین چیزاست.

من هیچ وقت نتونستم بفهمم فلسفه ی این که نیروانتظامی اصرار داره بگه دست گرفتن بطریه آب مصداق روزه خواریه چیه !!؟؟
به نظرم حرف این دوستمون منطقیه .اگه واقعا بطری دست گرفتن روزه خواریه.تمام میوه فروشیا .سوپرمارکت ها . نانوایی ها و .. مصداق بارز روزه خوارین!!
حداقل آب رو میشه ریخت رو رادیات جوش آورده ی ماشین یا مصرف غیر از نوشیدن ولی هیچ کدوم از اونای دیگه مثل نون هیج استفاده ای جز خوردن ندارن !!
امیدوارم یه روزی مسؤلای جامعه ی ما به این سطح فکری برسن که با هر مشکلی مواجه شدن برخورد و خشونت رو اولین گزینه نذارن.

pari ko0cho0lo0

عضو جدید
بفرما ..خدمت همه ی دوستانی که میگفتن باید با روزه خواری برخورد بشه !
به نظرتون این کار نیروی انتظامی تونسته جلوی کار فرد رو بگیره ؟؟ یا فقط باعث زده شدن و نفرت اون فرد از دین و جامعه شده ؟؟
چند صفحه ی پیش وقتی که نوشتم من اگه کسی جلوم چیزی بخوره هیچی بهش نمیگم واسه همین چیزاست.

من هیچ وقت نتونستم بفهمم فلسفه ی این که نیروانتظامی اصرار داره بگه دست گرفتن بطریه آب مصداق روزه خواریه چیه !!؟؟
به نظرم حرف این دوستمون منطقیه .اگه واقعا بطری دست گرفتن روزه خواریه.تمام میوه فروشیا .سوپرمارکت ها . نانوایی ها و .. مصداق بارز روزه خوارین!!
حداقل آب رو میشه ریخت رو رادیات جوش آورده ی ماشین یا مصرف غیر از نوشیدن ولی هیچ کدوم از اونای دیگه مثل نون هیج استفاده ای جز خوردن ندارن !!
امیدوارم یه روزی مسؤلای جامعه ی ما به این سطح فکری برسن که با هر مشکلی مواجه شدن برخورد و خشونت رو اولین گزینه نذارن.
تایید میشه;)

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه منظورت رو بنده هستش که کاملا حق دارن!! شما وقتی یه نفر میاد سر کلاست میشینه یا امتحان میده یا ازت جنس میخره یا هر چیزی،باید بدونی کیه؟! زنه یا مرده حتی؟!!! روبنده یه چیزی که اگه دست من بود،دارنده هاش رو دارمیزدم!!!!
اون چیزی که ممنوع کردن شامل یه روسری ساده هم میشه .روبنده که جای خود داره.و خدارو شکر که دست شما نیست.
دوم اینکه اگه میخوای لیستی از قوانینی که برای ما خنده داره و در کشور های دیگه وجود داره رو ببینی اینو سرچ کن"قوانین عجیب دنیا".که با اینکه تعجب آوره ولی قانونه و باید اجرا بشه.
...................
تو پستهایی که زدم درباره ی خوبی یا بدی یا مشکلات این قانون بحث نکردم و با اینکه قانون کلیشو قبول دارم ولی انتقاداتی هم دارم ...
بحث من دو چیز بود.
یکی اینکه چرا بعضی از کسایی که نمی خوان روزه بگیرن اینقدر خودخواهانه عمل میکنن.و فقط به خودشون فکر میکنن. تنها کاری که باید انجام بدن اینه که کمتر از یک ماه تو جلوی جمع روزه داران غذا نخورن و احترام این ماهو داشته باشن. مثلا وقتی میگن جلو بیمارستان بوق نزن از انسانیت بدوره که بگی به من چه که اونا مریضن .من دوست دارم بوق بزنم.
من نمیدونم شما چرا هی میگی نمیزارن چیزی بخوریم . یکی ندونه فکر میکنه کل یه ماه رو باید گشنه تشنه باشی.و نمیدونم کجا زندگی میکنی که به بطری آبت گیر میدن در حالی که من یه باکس آب معدنی رو تو شهرمون اینور و اونور میبرم.
چند تا مثال از روزه خوری برات میگم که خودم دیدم.
-وقتی داری میری خونه یه عده کارگر اداره فاضلاب بهت میگن میشه یه سری چایی برامون بیاری.و وقتی میگم چایی نداریم از لج لوله ی آبی رو که خودشون شکندن تا 5 ساعت درست نمیکنن در حالی که کار 10 دقیقه هست.
-تو کل سال که با سرویس میرم دانشگاه راننده هیچوقت چیزی نمیخورد .ولی تو ماه رمضان یه نون بربری با آچیل رو داشبردشه تازه به ما هم تعارف میزنه.
-یه سری دختر دارن رد میشن یه بسته چیپس تو دستشون و با چه حالت زننده ای دارن چیپس میخورن.
به نظر من اینجور آدما دارن به دینم دهن کجی میکنن و اگه جریمه بشن دلم نمیسوزه.

دومین بحثم درباره ی قانون بودن این قضیه بود . وقتی چیزی قانونه باید اجرا بشه و کسی که قانون رو رعایت نکرده باید مجازات بشه.
جامعه برای حفظ خودش باید قانون داشته باشه و نمیشه انسان قانونی رو که به نفعش نیست انجام نده و انتظار تشویق داشته باشه .(البته در ایران میشه .شما اگه قانونی رو دور بزنی ممکنه تشویق هم بشی.ولی خودت بی قانونی دیگران رو تحمل نمیکنی)
درباره ی این بحثم سوالی کردی که فکر کنم جوابم واضح بود.
اگه يه روزي به خاطر دينم جلوي قانون وايسم ارزش شل و پل شدن رو داره.
خدارو شکر در جایی زندگی میکنم که قوانین الهی با قوانین حکومتی در اکثر مواقع یکی هست.
ولی اگر در جایی باشم که اینطور نباشه.اولویت من فرمان خداست .و در این صورت به وظیفه ی الهیم عمل میکنم .چون قانون خدا ارجح تره.
و عواقبشو هم میپذیرم.
حالا من یه سوال دارم : شما چقدر حاضری برای اعتقاداتت(خوردن پپسی و ساندویچ تو این ماه)هزینه کنی دوست عزیز؟:gol:

• Like
واکنش ها: Sarp

asal1826

عضو جدید
به نظر من هر كه اعتقادات خاص خودشو داره و هر كسي ازاده براي خودش تصميم بگيره
اما ما بايد به اعتقادات همديگه احترام بذاريم كسي كه روزه نميگيره حداقل ميتونه احترام كسي
كه روزه داره رو بگيره :D

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما ما بايد به اعتقادات همديگه احترام بذاريم كسي كه روزه نميگيره حداقل ميتونه احترام كسي
كه روزه داره رو بگيره :d

شما رو نمی دونم!! ولی از روز اول،از لحظات اول،به من یاد دادن که احترام،متقابله!!! هر وقت دوستان روزه دار،به روزه ندار احترام گذاشتن،اونوقت انتظار احترام متقابل رو خواهند داشت!! نه یانکه روزه دار ها با کمک ارتش!! زور بگن به اونایی که روزه ندارن،اونوقت انتظار داشته باشن که احترامشون هم نگه داشته بشه!!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا من یه سوال دارم : شما چقدر حاضری برای اعتقاداتت(خوردن پپسی و ساندویچ تو این ماه)هزینه کنی دوست عزیز؟:gol:

اعتقاد من، رفیق،به هیچ وجه چیپس خوردن نیست! اصولا زیاد با چیپس حال نمی کنم!! ولی اعتقاد من،چیزیه که به خاطرش بارها و بارها بازخواست شدم،با استاد و حراست دانشگاه درگیر شدن و گذشتن از چندین و چند شغلی که میتونستم به دست بیارم و ازشون گذشتم و زندگی شاهانه کنار پدرم و خیلی چیزای دیگه......من از همه ی اون ها گذشتم به خاطر اینکه معتقدم که شعورم،بهتر از دینم منو راهنمایی میکنه!! هزینه های اینها برابره دیگه!!
یکی اینکه چرا بعضی از کسایی که نمی خوان روزه بگیرن اینقدر خودخواهانه عمل میکنن.و فقط به خودشون فکر میکنن. تنها کاری که باید انجام بدن اینه که کمتر از یک ماه تو جلوی جمع روزه داران غذا نخورن و احترام این ماهو داشته باشن.
تو پشت قبلی گفتم که احترام متقابله!! خوردن عمدی چیزا،وقتی بهت زور میگن و وقتی که میدونی تو هم داری اونا رو اذیت میکنی وقتی اونا تو رو اذیت کردن،حال میده!! احترام،همیشه یه چیز متقابل و دو طرفه هست!! امکان نداره یه طرف زور بگه و طرف مقابل احترام نشون بده!! هرچند تا حالا مردم ما اینجوری بودن و تجاوز،قتل،زور گویی،خر فرض شدن و کلی چیزای دیگه رو تحمل کردن،ولی اون تحمل کننده ها همونایی هستن که از ترس روزه میگیرن!!اونایی که احترام نمی ذارن هم همونایی هستن که اون ها رو تحمل نمی کنن و در برابر بی احترامی قشر مذهبی(و تند رو!) تر جامعه می ایستن!! حتی شده با اب بازی یا سیگار و ادمس جویدن یا بربری خوردن و تعارف زدن یا چیپس رو یه جوری به حالت زننده خوردن؟!(چجوری چیپس به حالت زننده خورده میشه؟! مگه اصولا انساسن چند جور چیز میتونه بخوره؟!)

در مورد قوانین مسخره،تاپیکی ایجاد کنید تا همه رو با دلایل مهمشون بهتون بگم که دلیلش چیه!!! فکر میکنم که ممنوع بودن غذا خوردن و یک ماه عذادار بودن اجباری!! اگه تو این لیست بود،بالا تر از همه می بود!!

fateme10

عضو جدید
شما رو نمی دونم!! ولی از روز اول،از لحظات اول،به من یاد دادن که احترام،متقابله!!! هر وقت دوستان روزه دار،به روزه ندار احترام گذاشتن،اونوقت انتظار احترام متقابل رو خواهند داشت!! نه یانکه روزه دار ها با کمک ارتش!! زور بگن به اونایی که روزه ندارن،اونوقت انتظار داشته باشن که احترامشون هم نگه داشته بشه!!

من با روزه خواری در ملا عام مخالفم ...
اما حرف شما بد هم نیست
به نظرم با زور نمیشه مردم رو روزه دار کرد

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کی روزه نمیگیره نگیره ولی نباید جلو جماعت چیزی بخوره ....... چون هم خودش شخصیتش خورد میشه.......... هم از چشم مردم میوفته.........

alborz_2000

اخراجی موقت
هر کی روزه نمیگیره نگیره ولی نباید جلو جماعت چیزی بخوره ....... چون هم خودش شخصیتش خورد میشه.......... هم از چشم مردم میوفته.........
با روزه خواری مخالفم. ولی با حرف شما مخالف. شخصیتش خورد میشه؟ واسه چی؟ از چشم مردم میوفته؟ اگه با روزه خواری ادم از چشم کسی بیوفته، همون بهتر بیوفتهف شخصیتی هم که با روزه داری خورد میشه، خورد شدش بهتره. من خودم تو جایی که هستم، تنها کسیم که روزه میگیرم و 8 نفر دیگه روزه نمیگیرن(بی انصافا اب یخ هم جلو من میخورن) نمیتونن بخاطر من از صبح تا ساعت 8 شب تشنه بمونن که. البته انصافا این شیشه های اب معدنی که میگیرن دستشون یهو میرن بالا خیلی زجر اوره وقتی از تشنگی زبون من مثل چوب خشک شده

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
با روزه خواری مخالفم. ولی با حرف شما مخالف. شخصیتش خورد میشه؟ واسه چی؟ از چشم مردم میوفته؟ اگه با روزه خواری ادم از چشم کسی بیوفته، همون بهتر بیوفتهف شخصیتی هم که با روزه داری خورد میشه، خورد شدش بهتره. من خودم تو جایی که هستم، تنها کسیم که روزه میگیرم و 8 نفر دیگه روزه نمیگیرن(بی انصافا اب یخ هم جلو من میخورن) نمیتونن بخاطر من از صبح تا ساعت 8 شب تشنه بمونن که. البته انصافا این شیشه های اب معدنی که میگیرن دستشون یهو میرن بالا خیلی زجر اوره وقتی از تشنگی زبون من مثل چوب خشک شده
اره دیگه قسم خوردن بیان جلوی شما اب بخورند...............شما با این افکارتون روزه نگیرید بهتره...........

fateme10

عضو جدید
به نظر من بیشتر این مشکلا ت به خاطر کسایی هست که افراط میکنن عالمای بی عملی که شاید خودشون هم آدم خوبی نیستن
به نظر من مومن واقعی یا روزه دار واقعی کسیه که خودخواه نباشه کسی که بتونه دیگران رو درک کنه
، رفتاری داشته باشه که طرف مقابل روزه و روزه دار رو مثل یه موجود بیگانه برای خودش ندونه ...

alborz_2000

اخراجی موقت
اره دیگه قسم خوردن بیان جلوی شما اب بخورند...............شما با این افکارتون روزه نگیرید بهتره...........
این که روزه نگیرم یا بگیرم به شما ارتباطی نداره. ولی روزه گرفتن هدف هایی داره، که یکیش اینه بفهمی اونایی که چیزی برای خوردن ندارن چه حالی دارن وقتی تورو که داری میخوری میبینن. فکر کنم شما دوست داری همه چیز دست به دست هم بده تا شما به طاعات و عباداتتون برسید؟ در ضمن دیگه در نحوه عبادت من دخالت نکن

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هر كه اعتقادات خاص خودشو داره و هر كسي ازاده براي خودش تصميم بگيره
كه روزه داره رو بگيره :D
اين در شرايطيه كه اونا هم به ما احترام بذارن اينكه نميشه اونا ازاد باشن هر حرفي دلشون خواست به ما بگن هر رفتاري خواستن بكنن تازه انتظار داشته باشن ما به احترامشون يه خوردنم به خودمون حروم كنيم؟

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که روزه نگیرم یا بگیرم به شما ارتباطی نداره. ولی روزه گرفتن هدف هایی داره، که یکیش اینه بفهمی اونایی که چیزی برای خوردن ندارن چه حالی دارن وقتی تورو که داری میخوری میبینن. فکر کنم شما دوست داری همه چیز دست به دست هم بده تا شما به طاعات و عباداتتون برسید؟ در ضمن دیگه در نحوه عبادت من دخالت نکن
منم نظرمو میگم شما هم تو نظر من دخالت نکن ..............اومده واسه من اداب روزه رو یاد میده ............ شما برو از اونا طرف داری کن زبونت مثل چوب خشک نشه ....
نظر داری پایین بنوس نه اینکه نقل قول بگیری تو نظرات دیگران دخالت کنی
.............

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونايي هم كه روزه ميگيرن از چشم ما مي افتن حالا تكليف چيه؟

Sarp

مدیر بازنشسته
تو پشت قبلی گفتم که احترام متقابله!! خوردن عمدی چیزا،وقتی بهت زور میگن
تا حالا براتون اتفاق افتاده که در رمضان ، دست خالی ، داری تو خیابون میری ، یکی بهت زور بگه که چرا روزه میخوری ؟

لطفا هم اون سنگک و آخوند و آب معدنی رو مثال نزن
چون اون مامور پلیس هم یکی مثل من و شماست و عملش بیشتر به پای خودشه تا خدا و اسلام و روزه دار و دین و . . . !

alborz_2000

اخراجی موقت
منم نظرمو میگم شما هم تو نظر من دخالت نکن ..............اومده واسه من اداب روزه رو یاد میده ............ شما برو از اونا طرف داری کن زبونت مثل چوب خشک نشه ....
.............[/QUOTE
حیف اگه چیزی بگم اخطار میگیرم. دوستان من خودم رو از این بحث بیرون میکشم. اما به عنوان یه کسی که روزه میگیره، این حق برای کسایی ک روزه نیستن قائلم که در حد نیازشون رفع گرسنگی و تشنگی کنن. سعی کنید در خفا باشه لطفا. خدا نگهدار

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
.............[/QUOTE
حیف اگه چیزی بگم اخطار میگیرم. دوستان من خودم رو از این بحث بیرون میکشم. اما به عنوان یه کسی که روزه میگیره، این حق برای کسایی ک روزه نیستن قائلم که در حد نیازشون رفع گرسنگی و تشنگی کنن. سعی کنید در خفا باشه لطفا. خدا نگهدار
حالت خوبه؟ .......... منم خفا رو میگم .......... نه اینکه بیاد وسط یه خیابون بخوره و بنوشه.......

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدم روزه خوار از چشم خدا میفته اون که از چشم مرمش پیشکش

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز

شخصیت من،از راستگویی،امانت داری،چشم پاکیم و اعتمادی که دوستانم به من دارن شکل گرفته نه از نماز خوندن که همه تو کلاس ما میدونن که من ادم مذهبیی نیستم به هیچ وجه،ولی هنوزم شخصیم که شاید بیشترین احترام بران قائل میشن.....
خانم های کلاس(منظور خانم عها و اقایون و کلا بزرگ تر های کلاسه که معمولا ادم های کاملا محترمی هستن!)،از در که میان،بین اون همه ادم! به شخص من! و به بقیه سلام میدن....اساتید و همکلاسی ها.......همه!! تو فک و فامیل هم مورد اعتماد هستم...فیلم های عروسی ها و خواستگاری ها و همه چیز رو میدن به من!! با اینکه میدونن من به هیچ وجه مذهبی نیستم!!
نه از چشم کسی افتادم،نه شخصیتم خرد شده!! اون شخصیت شماست که با نماز و روزه شکل گرفته و اگه سی ثانیه نباشن اونا،شخصیت شما هم خرد میشه!!

تا حالا براتون اتفاق افتاده که در رمضان ، دست خالی ، داری تو خیابون میری ، یکی بهت زور بگه که چرا روزه میخوری ؟

هه هه!! مدیر جان بیا به جرم راه رفتن هم جلومون رو بگیر!!شما که رفتین!!!!
نمی دونم از کی تا حالا و تو کدوم کشور های دنیا،تا حالا داشتن اب معدنی شده جرم!!اصلا گیرم که چیزی خورده باشم!! ایا خوردن خوراکی،چیز عجیبیه؟! یعنی شما،ببینی یه نفر داره خوراکی میخوره،یا اب میخوره،تعجب میکنی؟!

چون اون مامور پلیس هم یکی مثل من و شماست و عملش بیشتر به پای خودشه تا خدا و اسلام و روزه دار و دین و . . . !
سوال: اگر شما یه نفر رو ببینید که داره اب میخوره،چیکار میکنین؟!

آدم روزه خوار از چشم خدا میفته اون که از چشم مرمش پیشکش
شما اینو شخصا از خدا شنیدی؟ چرا حرف تو دهن خدا میذاری؟

آخرین ویرایش:

Sarp

مدیر بازنشسته
هه هه!! مدیر جان بیا به جرم راه رفتن هم جلومون رو بگیر!!شما که رفتین!!!!
نمی دونم از کی تا حالا و تو کدوم کشور های دنیا،تا حالا داشتن اب معدنی شده جرم!!اصلا گیرم که چیزی خورده باشم!! ایا خوردن خوراکی،چیز عجیبیه؟! یعنی شما،ببینی یه نفر داره خوراکی میخوره،یا اب میخوره،تعجب میکنی؟!
این جواب سوال من نبود
ربطی هم به سوالی که بعدا قرار بود بپرسم هم نداشت
و اتفاقا باز هم ربطی به سوالی که قرار بود بعدا بعدا همم بپرسم نداشت
من فقط پرسیدم :
که جوابش یا بله بود و یا خیر

سوال: اگر شما یه نفر رو ببینید که داره اب میخوره،چیکار میکنین؟!
من فعلا در مورد این امر کاره ای نیستم
اگر هم کارهای باشم یقه کسی رو نمیگیرم
و اگر هم از بالا دستور باشه که برخورد کنم ، فقط محترمانه از طرف میخوام که ببره در اندرونی میل کنه

من به جامعه سکولار معتقدم
که هم ارزش دین حفظ میشه
و هم ارزش کفر