رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

niloufary

کاربر فعال
سلام دوست عزیز گاهی اوقات
به دلیل کرکی بودن تری دی مکس های ما ازین اتفاقا می افته اگه همه چیو رعایت کردی.بهتره قبل از هر کار یه مکس جدید باز کنی و کارت رو merg کنی بعدش دوباره تنظیمات رو انجام بدی در ضمن تمام تیک های show calculate و enalble built رو بزن که مرحله به مرحله ببینی.اگه تنظیمان رو مشکل داری برات بذارم
موفق باشی.

سلام
ممنونم از راهنماییتون
اینو جدید گرفتم یه طراحی آشپزخونه ماله شرکته که خیلی دستمو بند کرده . بایدم سریع تحویل بدم .
با اینکه 6 یا 7 تا وی ری لایت توشه و نور خورشید با شدن .015 اما بازم تاریک هست و متریال چوب رو بخوبی نشون نمیده .

niloufary

کاربر فعال
شایدم از Gamma کارت باشه ؟ رو چند هستش ؟
اگه بتونی یه نمونه از کارت که ایراد داره بذاری راحت تر میتونیم کمکت کنیم

معذرت میخوام اینی که گفتینو نمیفهمم من تازه دوماهه این نرم افزار رو یاد گرفتم .

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام
ممنونم از راهنماییتون
اینو جدید گرفتم یه طراحی آشپزخونه ماله شرکته که خیلی دستمو بند کرده . بایدم سریع تحویل بدم .
با اینکه 6 یا 7 تا وی ری لایت توشه و نور خورشید با شدن .015 اما بازم تاریک هست و متریال چوب رو بخوبی نشون نمیده .

از target light استفاده کن داخل لامپ هات و هالوژن بذار کارت شاخص شه.من نور کلی رو از وی ری میذارم اما داخل رو target میدم با شدت 500 تا 1000 البته در مقیاس متریک.نور کلیت خیلی کمه واسه داخلی می تونی sun نذاری مشکلی پیش نمیاد از یه نور وی ری پلان پشت دوربینت استفاده کن بهتر میشه.

niloufary

کاربر فعال
از target light استفاده کن داخل لامپ هات و هالوژن بذار کارت شاخص شه.من نور کلی رو از وی ری میذارم اما داخل رو target میدم با شدت 500 تا 1000 البته در مقیاس متریک.نور کلیت خیلی کمه واسه داخلی می تونی sun نذاری مشکلی پیش نمیاد از یه نور وی ری پلان پشت دوربینت استفاده کن بهتر میشه.

لطف کردی زهرا جان من این کارو انجام میدم نتیجه رو باز میذارم اینجا .

Arc. jahan

عضو جدید
سلام کسی میدونه چه جوری میشه رندر با کیفیت A4 گرفت ولی با رزولیشن پایین؟

محمدسرلک

عضو جدید
سلام برای نصب ویری

شما زمانی که به نت وصل هستین تا جاای که امکان داره به نت وصل نشین
یا اینکه ابدیت نر افزار رو خاموش کنید
v-ray رو uninstall کنید ودوباره نصب کنید

maktoobian

عضو جدید

maktoobian

عضو جدید
سلام خوبين؟يه سوال دارم.من رويتو يكم بلدم به نظرتون برم مكس ياد بگيرمو از اول تو مكس بكشم؟آخه شنيدم تو مكس نميشه دقيق پلانو كشيدوكار كه خراب شه همه زحمتا به باد مييره

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام خوبين؟يه سوال دارم.من رويتو يكم بلدم به نظرتون برم مكس ياد بگيرمو از اول تو مكس بكشم؟آخه شنيدم تو مكس نميشه دقيق پلانو كشيدوكار كه خراب شه همه زحمتا به باد مييره
سلام دوست عزیز.رویت پیشرفته ی اتوکده و تری دی مکس در اصل طراحی گرافیکه و همه ی رشته های گرافیکی ازش استفاده می کنن و بستگی داره چه توقعی از نرم افزار داشته باشی. اگه کار با کیفیت گرافیکی می خوای خوب تری دی قوی تره اما کار با جزییات مهندسی (دیتیل) که بشه برش زد و اطلاعات دقیق رو گرفت رویت بهتره. همیشه به یاد داشته باش تری دی مکس یه نرافزار حدودیه و چون پرسپکتیو بهت میده و پرسپکتیو فاقد مقیاسه. تو می تونی دقیق بکشی اما برش و دیتیل مهندسی ازش گرفتن سخته.چون معمار هستی اگه امکاناتشو داری هر دو تاشو یاد بگیر به درد میخورن.

maktoobian

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگه سوالی داری می تونی مطرح کنی اگه بلد باشیم در خدمتیم

سلام خيلي ممنون از اين كارتون.يه سوال دارم رويت بهتره يا مكس؟آخه من رويت رفتم اما نه كامل.مي خواستم دوباره شروع كنم اما نميدونم كدومو برم؟ميگن توي مكس نميشه دقيق پلانو كشيد.اگرم كارت بهم بريزه ديگه داغون شده.بايد از اول...
ميشه تو رويت كشيد تو مكس رندر كرد؟يا از اول برم مكس؟كد سه بعدي ياد بگيرمو ببرم تو مكس؟براي كار بيرون ميگما.با كدوم بهتر ميشه خودمو تو يه شركت توپ نشون بدم؟نظارتمم گرفتم ميخوام برا طراحي امتحان بدم.توروخدا راهنماييم كنيد با اين شرايطي كه دارم كدوم بهتره؟ راستي هر كدومو كه گفتين كلاسشم توي اصفهان اگه ميدونين بگين كجا بهتره

dthed

عضو جدید
سلام خيلي ممنون از اين كارتون.يه سوال دارم رويت بهتره يا مكس؟آخه من رويت رفتم اما نه كامل.مي خواستم دوباره شروع كنم اما نميدونم كدومو برم؟ميگن توي مكس نميشه دقيق پلانو كشيد.اگرم كارت بهم بريزه ديگه داغون شده.بايد از اول...
ميشه تو رويت كشيد تو مكس رندر كرد؟يا از اول برم مكس؟كد سه بعدي ياد بگيرمو ببرم تو مكس؟براي كار بيرون ميگما.با كدوم بهتر ميشه خودمو تو يه شركت توپ نشون بدم؟نظارتمم گرفتم ميخوام برا طراحي امتحان بدم.توروخدا راهنماييم كنيد با اين شرايطي كه دارم كدوم بهتره؟ راستي هر كدومو كه گفتين كلاسشم توي اصفهان اگه ميدونين بگين كجا بهتره

سلام ببین مکس بالطبعه خیلی سخت تر از رویت هستش و مدلینگی که توش میتونی بکنی و رندری که با vray و maxwell و ........ بتونی بگیری شدیدا رقیب کم پیدا میکنه ! و خیلی دستتم بازه که خیلی کارهارو که تو revit نمیشه کرد اینجا میتونی و مهمتر اینه که مکس فوق العاده قوی هستش و برای معماری ساخته نشده ! برای همه چی ساخته شده ! راحت برات بگم اینه که آدم ferrari نمیخره بره سر کوچه میوه بخره باهاش ! تو mesh مدلینگ همانندش نیست ...
ولی revit آسون تره سیستم های زیادی برای معمار ها توش گذاشتن که بتونن کار کنن مثل BIM و .... و اصلا توسط معمار ساخته شده برای معمارها ! ولی قدرت مکس رو نداره و دستت مثل اون باز نیست توش ..... ولی خیلی شرکت ها امروزه من دیدم که 3D max رو ترجیح میدن چون رندر توش برای پرزانته فوق العادس ....

ميگن توي مكس نميشه دقيق پلانو كشيد.اگرم كارت بهم بريزه ديگه داغون شده.بايد از اول...

جفتش رو درست میگن اولی .... خب ..... چون مکس برنامه CAD نیست ! خروجی دنیای واقعی نمیشه گرفت ازش ولی برای مدلینگ و پرزانتس ....
دوم اگه کارت بهم بریزه ..... کار بهم ریختن نداره به نحوی ! منظور اینه که مدلنیگ کثیف انجام بدی .... توی 3D max دستت به شدت بازه که هر کاری خواستی بکنی همین امر باعث میشه که بعضی ها بعلت تنبلی و بلد نبودن و ..... مدلینگ کثیف بکنن به نحوی که مدل آخر وقتی رندر میگیری اتفاقات فاجعه ای توش هست ! polygon هاشون روی همن ! segment بندی افتضاح و پر از light leak ! خب آره تو این موقع نمیشه کاری کرد باید از اول شروع کنی ولی وقتی دقت کنی از اول یه مدل تمیز بسازی ! اصلا کارت خراب نمیشه !
ولی revit چون برای معماری هست نمیذاره از دنیای معماری هم خارج شی و دستت رو میبنده و نمیوتنی بعضی مدلینگ هارو به راحتی بکنی یا شایدم حتی اصلا نشه ! ولی چون تو دنیای معماری هست ... خودکار مدلینگت تمیز خواهد بود و مشکلات خراب شدن کارت رو کمتر و خیلی کمتر خواهی داشت ....

با كدوم بهتر ميشه خودمو تو يه شركت توپ نشون بدم؟

راستش من تازگی مشغول به کار شدم شرکت ها کاری ندارن تو با چی کار میکنی ! و ازت نمونه کار میخوان و هرچی کارت خوشکل تر بهتر ! پس میخوای تو revit مدلینگ کن ببر تو max ! میخوای تو max مدلینگ کن ببر تو revit ! یا اصلا با rhino کار کن ! :D فرقی به حالشون نمیکنه ازت نمونه کار خوشکل میخوان ! پس باید رندرینگ حرفه ای رو یاد بگیری که اینجا V-ray و maxwell و ......... میان تو بازی ، و چیزی که خیلی تو جهان جزو حرف های اول رو میزنه و تو ایران خیلی محبوب تر از بقیس v-ray هستش ، دلیل نمیشه بگیم بقیشون بده ها .... ولی v-ray تو ایران زیاده هم اموزش و هم متریال و هرچی بخوای هست برات توش و خود برنامه هم جزو بهترین و غول ترین های خودشم هست توی جهان پس دست کم به هیچ عنوان نگیرش ....
و vray بهترین حرفشو تو 3D max میزنه ..... برای rhino و revit و .... و حتی برنامه انیمیشن maya هم هست ولی حرف برترش رو تو 3D max میزنه .... و در کل فرقی نمیکنه تو چی مدلینگ میکنی و از تقریبا همه چی revit و rhino و ..... میتونی وارد 3D max کنی اونجا رندر بگیری .....

در کل برات بگم که چی از کارت میخوای !؟ مطمئن شو چیکار میخوای با مدلینگت بکنی ! پزانته فوق العاده ؟ مدلینگ سریع ؟ اصلا خروجی بگیری برای پلات با مقیاس و ساخت ماکت و به قولی به دنیای واقعی وارد کردن ؟ کار با سیستم های لوله کشی و برق کشی و کنترل انرژی و ارتباط کار معمارانه با بقیه ی گروه ها .... ؟ بعد از این زیر انتخاب کن http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif نمونه بیشتر هم خواستی میگم برات

برای کار معماری که یادگیری نسبتا آسونتری از بقیه دارن و بازده سریع تری بالطبعه داری همچنین بشه با بقیه گروه های مثل برق کشی و آب و فاضلاب و ... کار کرد :

revit و archicad و .....

برای انتقال به دنیای واقعی و به قولی CAD بودن :

revit و rhino و خود Autocad :D و .....

برای مدلینگ همه جانبه که دستت شدیدا باز باشه :

rihno و 3d Max و Cinema 4D و .........

برای رندرینگ که هر کدوم رو میخوای یاد بگیری ببین رو کدوم برنامه بهتر کار میکنن ... :

Vray و Maxwell و Octane و Arion و Brazil و Arion و render man و ...........

آخرین ویرایش:

maktoobian

عضو جدید
سلام ببین مکس بالطبعه خیلی سخت تر از رویت هستش و مدلینگی که توش میتونی بکنی و رندری که با vray و maxwell و ........ بتونی بگیری شدیدا رقیب کم پیدا میکنه ! و خیلی دستتم بازه که خیلی کارهارو که تو revit نمیشه کرد اینجا میتونی و مهمتر اینه که مکس فوق العاده قوی هستش و برای معماری ساخته نشده ! برای همه چی ساخته شده ! راحت برات بگم اینه که آدم ferrari نمیخره بره سر کوچه میوه بخره باهاش ! تو mesh مدلینگ همانندش نیست ...
ولی revit آسون تره سیستم های زیادی برای معمار ها توش گذاشتن که بتونن کار کنن مثل BIM و .... و اصلا توسط معمار ساخته شده برای معمارها ! ولی قدرت مکس رو نداره و دستت مثل اون باز نیست توش ..... ولی خیلی شرکت ها امروزه من دیدم که 3D max رو ترجیح میدن چون رندر توش برای پرزانته فوق العادس ....

جفتش رو درست میگن اولی .... خب ..... چون مکس برنامه CAD نیست ! خروجی دنیای واقعی نمیشه گرفت ازش ولی برای مدلینگ و پرزانتس ....
دوم اگه کارت بهم بریزه ..... کار بهم ریختن نداره به نحوی ! منظور اینه که مدلنیگ کثیف انجام بدی .... توی 3D max دستت به شدت بازه که هر کاری خواستی بکنی همین امر باعث میشه که بعضی ها بعلت تنبلی و بلد نبودن و ..... مدلینگ کثیف بکنن به نحوی که مدل آخر وقتی رندر میگیری اتفاقات فاجعه ای توش هست ! polygon هاشون روی همن ! segment بندی افتضاح و پر از light leak ! خب آره تو این موقع نمیشه کاری کرد باید از اول شروع کنی ولی وقتی دقت کنی از اول یه مدل تمیز بسازی ! اصلا کارت خراب نمیشه !
ولی revit چون برای معماری هست نمیذاره از دنیای معماری هم خارج شی و دستت رو میبنده و نمیوتنی بعضی مدلینگ هارو به راحتی بکنی یا شایدم حتی اصلا نشه ! ولی چون تو دنیای معماری هست ... خودکار مدلینگت تمیز خواهد بود و مشکلات خراب شدن کارت رو کمتر و خیلی کمتر خواهی داشت ....

راستش من تازگی مشغول به کار شدم شرکت ها کاری ندارن تو با چی کار میکنی ! و ازت نمونه کار میخوان و هرچی کارت خوشکل تر بهتر ! پس میخوای تو revit مدلینگ کن ببر تو max ! میخوای تو max مدلینگ کن ببر تو revit ! یا اصلا با rhino کار کن ! :D فرقی به حالشون نمیکنه ازت نمونه کار خوشکل میخوان ! پس باید رندرینگ حرفه ای رو یاد بگیری که اینجا V-ray و maxwell و ......... میان تو بازی ، و چیزی که خیلی تو جهان جزو حرف های اول رو میزنه و تو ایران خیلی محبوب تر از بقیس v-ray هستش ، دلیل نمیشه بگیم بقیشون بده ها .... ولی v-ray تو ایران زیاده هم اموزش و هم متریال و هرچی بخوای هست برات توش و خود برنامه هم جزو بهترین و غول ترین های خودشم هست توی جهان پس دست کم به هیچ عنوان نگیرش ....
و vray بهترین حرفشو تو 3D max میزنه ..... برای rhino و revit و .... و حتی برنامه انیمیشن maya هم هست ولی حرف برترش رو تو 3D max میزنه .... و در کل فرقی نمیکنه تو چی مدلینگ میکنی و از تقریبا همه چی revit و rhino و ..... میتونی وارد 3D max کنی اونجا رندر بگیری .....

در کل برات بگم که چی از کارت میخوای !؟ مطمئن شو چیکار میخوای با مدلینگت بکنی ! پزانته فوق العاده ؟ مدلینگ سریع ؟ اصلا خروجی بگیری برای پلات با مقیاس و ساخت ماکت و به قولی به دنیای واقعی وارد کردن ؟ کار با سیستم های لوله کشی و برق کشی و کنترل انرژی و ارتباط کار معمارانه با بقیه ی گروه ها .... ؟ بعد از این زیر انتخاب کن :d نمونه بیشتر هم خواستی میگم برات

برای کار معماری که یادگیری نسبتا آسونتری از بقیه دارن و بازده سریع تری بالطبعه داری همچنین بشه با بقیه گروه های مثل برق کشی و آب و فاضلاب و ... کار کرد :

revit و archicad و .....

برای انتقال به دنیای واقعی و به قولی CAD بودن :

revit و rhino و خود Autocad :D و .....

برای مدلینگ همه جانبه که دستت شدیدا باز باشه :

rihno و 3d Max و Cinema 4D و .........

برای رندرینگ که هر کدوم رو میخوای یاد بگیری ببین رو کدوم برنامه بهتر کار میکنن ... :

Vray و Maxwell و Octane و Arion و Brazil و Arion و render man و ...........

خيييييييييييييييييييييييييييلي ممنون.ببين ميخام مدلينگ سريع بكنم.طرفي كه ميخام باهاش كاركنم بساز بفروش از نوع انبوهه.ناظرم هس عمرانيه.زياد از سع بعديو اينا سردرنمياره فقط سريعو قشنگ ميخاد!حالا چي ياد بگيرم؟:redface: فكر ميكني رويت ياد بگيرم با vray جواب ميده؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
برای مدلسازی فرآیند و سینتیک و روند فرایند طی زمان (سینتیک) و فرآیند طی مکان (گرادیانت) در صنایع غذایی کدوم برنامه خوبه؟ سریع باشه،کار باهاش راحت باشه و تمیز دربیاد!

dthed

عضو جدید
خيييييييييييييييييييييييييييلي ممنون.ببين ميخام مدلينگ سريع بكنم.طرفي كه ميخام باهاش كاركنم بساز بفروش از نوع انبوهه.ناظرم هس عمرانيه.زياد از سع بعديو اينا سردرنمياره فقط سريعو قشنگ ميخاد!حالا چي ياد بگيرم؟:redface: فكر ميكني رويت ياد بگيرم با vray جواب ميده؟

revit به نظر من چون که خیلی سریعتر میتونی مدلینگ کنی و مشتری نیست به نحوی که رندر فوق العاده بخوای نشونش بدی ! یه مدل سه بعدی مناسب خوب کفایت میکنه و اینکه revit به خاطر سیستم BIMـش میتونی فایلشو بدی بهش که کارهای عمرانی و محاسبات و لوله کشی محاسبه انرژی و .... هم بکنه .....

+ اگه خیلی سریع ! و قشنگ میخوای sketch up هم مناسبه که Vray برای اون هم خوبه خیلی کامل نیست ولی فوق العاده رندر زیبایی میده ولی مثل revit دیگه پلان نمیشه توش کشید مطابقا بسازی ! ولی بصورت ساده میتونی بکشی و از auto cad هم بهش میشه وارد کرد ... یادگیریش هم از همه برنامه های 3D آسون تره .... خیلی آسونه ....

پ.ن : 3D max خیلی برنامه عالی هستش ولی برای اینکه مدلینگ خوب بکنی و سریع باید خیلی دستت توش راه افتاده باشه

برای مدلسازی فرآیند و سینتیک و روند فرایند طی زمان (سینتیک) و فرآیند طی مکان (گرادیانت) در صنایع غذایی کدوم برنامه خوبه؟ سریع باشه،کار باهاش راحت باشه و تمیز دربیاد!

تقریبا اینطور که من متوجه شدم ، اگر کمی بیشتر توضیح میدادن بهتر بود Rhinoceros + پلاگین grasshopper ـش مناسب کار شماست ولی خود rihno نسبتا خوبه سختیش ..... ولی grasshopper کمی مشکله ...
البته اینجا تاپیک معماری هستش ، اگه تو تاپیک خود صنایع مطرح بکنین قاعدتا راهنمایی بهتری میگیرید

arch1375

عضو جدید
سلام بچه ها من توی متریال vray نمیتونم رفلکشن بدم کسی هست کمکم کنه :smile:

mahsa-mt

عضو جدید
سلام من با مکس 2013 کار میکنم و تو کد مدلینگ میکنم , اما الان یه مدته که وقتی این کارو میکنم حجمم تو مکس کاملا سیاه میشه , با v-ray رندر میگیرم اما الان حتی وقتی نور خود v-ray میدم به حجمم رندرم سیاه میشه , همه تنظیات GI هم درسته , این مشکل از زمانی شروع شد که تنظیمات صفحه OPTION رو واسه درست شدن حجم های منحنیم تو مکس عوض کردم. نمیدونم مشکل چیه تورو خدا کمکم کنین :crying::crying2:رو اعصابمه :wallbash::w06::w19::w19:

Mosafer-1

عضو جدید
بچه ها چیجوری بلوک شیشه ای میساختیم یعنی حافظه در حد لپه یادم رفته بامپ ونویزش فقط یادمه به خدا:D

pritzker

عضو جدید
من یه اشکال دارم. لطفا کمک!! چرا multiscattere 1.2 با v ray 2.3 سازگار نیست؟ چطور میشه با 3ds max 2013 64bit و vray 2.3 از multiscatter استفاده کرد؟

pritzker

عضو جدید
من یه اشکال دارم. لطفا کمک!! چرا multiscattere 1.2 با v ray 2.3 سازگار نیست؟ چطور میشه با 3ds max 2013 64bit و vray 2.3 از multiscatter استفاده کرد؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

مولتی پتانسیل خوبی نداره
پیشنهاد من استفاده از iTooSoft ForestPack Pro خیلی بهتر از مولتی عمل میکنه.کار با این پلاگین خیلی راحته--اینم فایل تورنت forest که با میکرو تورنت میتونید دانلودش کنید.از مکس 9تا 2013 رو داره

در باره آموزش این پلاگین هم از این لینک استفاده کنید تو این لینکی که بهتون دادم میشه فورست رو دانلود کرد--ولی کرک نداره.بهتره از فایل تورنت استفاده کنید

اینم یه آموزش دیگه لینک که هیل تره!!

سرچ کنید آموزشهای زیادی پیدا میکنید

pritzker

عضو جدید
مولتی پتانسیل خوبی نداره
پیشنهاد من استفاده از iTooSoft ForestPack Pro خیلی بهتر از مولتی عمل میکنه.کار با این پلاگین خیلی راحته--اینم فایل تورنت forest که با میکرو تورنت میتونید دانلودش کنید.از مکس 9تا 2013 رو داره

در باره آموزش این پلاگین هم از این لینک استفاده کنید تو این لینکی که بهتون دادم میشه فورست رو دانلود کرد--ولی کرک نداره.بهتره از فایل تورنت استفاده کنید

اینم یه آموزش دیگه لینک که هیل تره!!

سرچ کنید آموزشهای زیادی پیدا میکنید

فهمیدم اشکال کار کجاست. باید با run as administartor نصبش میکردم. حل شد. البته فارستم خووبه ولی خب مولتی اسکیتر هم راحت و دارای option خوبو راحتیه

مریم n

عضو جدید
سلام بچه ها کسی میتونه بگه چطوری داخل پنجره هام دیده نشه؟یعنی نمیخوام داخل فضام دیده بشه.
تنظیمات پنجره رو باید تغییر بدم؟

arch1375

عضو جدید
میتونین از پنجره متریال رفلکشن بدین به شیشه ها تا حالت شیشه رفلکس به خودش بگیره

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی میتونه بگه چطوری داخل پنجره هام دیده نشه؟یعنی نمیخوام داخل فضام دیده بشه.
تنظیمات پنجره رو باید تغییر بدم؟
سلام
بستگ داره چه شیشه ای میخوای--
مات یا آینه ای--
اگه مات خوب کافیه تو قسمت diffuse متریال رنگ مشکی رو انتخاب کنی نه کاملا مشکی!--و یه خورده رفلکت.خیلی کم.
اگه آینه ای -رنگ گزینه reflect رو روی رنگ سفید قرار بده
به نظرم از پرده استفاده کنی بهتره!
بهترین متریال با فعال کردن ior به دست میاد--ورفلکت متوسط ورفرکت دلخواه!

takmemar

عضو جدید
سلام دوستان
من وقتی vray نصب میکنم و رندر میگیرم ارور میده: could not obtain a license (10061(
تو جواب به یکی از دوستان، گفتین مشکل از فعال نشدن کرکه! میشه راهنماییم کنین که کرک رو چجوری میتونم فعال کنم...