رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
با سلام و خسته تباشید
متاسفانه تو دانشگاهی که درس خوندم، نرم افزار 3dmax آموزش ندادن حتی اتو کد هم حرفه ای یادنگرفتیم
میخواستم بدونم برای لیسانس با مشکل برنمیخورم؟
من سی دی آموزشی 3d گرفتم به نظر شما برای من کافیه یا باید حتما دوره ببینم؟
خواهشمندم راهنمایی کنید
نه برای لیسانس مشکلی پیش نمیاد-در صورت بلد نبودن میدید بیرون براتون انجام میدن!
منتها اینکه خودتون کار خودتون رو انجام بدین از همه چیز مهمتره -پس بهتره گستره نرم افزاریتون رو افزایش بدید--نیازی به دوره دیدن نیست -آموزشهای ویدیویی کفایت میکنه منتها خودتون هم باید تلاش کنید-تو نت وبازار آموزشهای خوبی میشه پیدا کرد چه اتوکد چه تردی مکس

takmemar

عضو جدید
سلام
من به یه مشکل تو متریال دادن برخوردم!
قسمتی از کارمو متریال دادم و تمام متریالا با تکسچرشون هم تو ویوپرت و هم تو رندر دیده میشدن ولی نمیدونم وسطاش چی شد که حالا وقتی به بقیه متریال میدم هیچی از تکسچراشون معلوم نمیشه، تو کره ها متریال معلومه ولی تو کار معلوم نیست!
البته آبجکتایی که قبلا متریال داده بودم همچنان تکسچر دارن ولی وقتی همون متریالارو الان به آبجکتای دیگه میدم تکسچر ندارن...

mahsa hf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من به یه مشکل تو متریال دادن برخوردم!
قسمتی از کارمو متریال دادم و تمام متریالا با تکسچرشون هم تو ویوپرت و هم تو رندر دیده میشدن ولی نمیدونم وسطاش چی شد که حالا وقتی به بقیه متریال میدم هیچی از تکسچراشون معلوم نمیشه، تو کره ها متریال معلومه ولی تو کار معلوم نیست!
البته آبجکتایی که قبلا متریال داده بودم همچنان تکسچر دارن ولی وقتی همون متریالارو الان به آبجکتای دیگه میدم تکسچر ندارن...

شاید مودیفایر uvw map ندادین. باید اونو بدید .بعد تنظیم کنید درست میشه فک کنم!

mahsa hf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
متریالاش Archshader هستن، واسه اونا هم لازمه تغییرات بدم؟!
uvW map رو چجوری باید بدم؟

تغییر نه .اما فک کنم uvw mapoباید بدید.باعث میشه رو حجم فیت بشه با تغییرشم میشه ابعاد متریالو کوچیک بزرگ کنی تا به اندازه دلخواهت برسی
جسمی که بهش متریالو نسبت دادی انتخاب کن.تو نوار مودیفای لیست uvw map پیدا کن، بهش نسبت بده

takmemar

عضو جدید
مرسی از کمکت مهسا جان، درست شد :)

دوستان میتونید بگید از کجا میتونم متریال آماده برای وی ری دانلود کنم؟ من فقط آرک شیدرارو دارم که خیلی متریالاشون ناقصه....

mozhdeh mahmudi

عضو جدید
با سلامی دوباره
اگر آدرس نت سایتایی که خوب آموزش میدند میدونید ممنون میشم لینکشونه اینجا بزارید
چون من هیچ وقت عادت ندارم کارهای خودمو بدم بیرون انجام بدن. دوست دارم کارم بی نقص باشه

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من وی ری برای مکس نصب کردم . وری دمو . کسی کرکشو داره . ورژن 2 :redface:

takmemar

عضو جدید
سلام
نمیدونم مشکل چیه که وقتی از نور IES استفاده میکنم و رندر میگیرم همه چی بهم میریزه! یه قسمتایی سیاه سفید میشه، یه قسمتاییم زرد!
غیر چندتا Vray Light mtl نور دیگه ای هم تو صحنه م ندارم...
اگه میشه راهنماییم کنین...

shahab_24

عضو جدید
با سلامی دوباره
اگر آدرس نت سایتایی که خوب آموزش میدند میدونید ممنون میشم لینکشونه اینجا بزارید
چون من هیچ وقت عادت ندارم کارهای خودمو بدم بیرون انجام بدن. دوست دارم کارم بی نقص باشه
3diha.com
forum.majidonline.com

من وی ری برای مکس نصب کردم . وری دمو . کسی کرکشو داره . ورژن 2 :redface:
توی 3diha.com فکر کنم بخش دانلود وی ری گذاشته بود

سلام
نمیدونم مشکل چیه که وقتی از نور IES استفاده میکنم و رندر میگیرم همه چی بهم میریزه! یه قسمتایی سیاه سفید میشه، یه قسمتاییم زرد!
غیر چندتا Vray Light mtl نور دیگه ای هم تو صحنه م ندارم...
اگه میشه راهنماییم کنین...

یه عکس از رندر نهایی و تنظیمات IES بذار....اینم بگید که بدون نور ies چی...این مشکل رو دارید بازهم؟

takmemar

عضو جدید
شدت نورو کم کردم اون مشکلش رفع شد ولی لان نمیدونم چرا نورش بجای اینکه رو دیوار پشتیش بیفته، رو دیوار کناریش میفته! تو ویوپرتش اینجوری نیست ولی تو رندر اینجوری میشه...
عکساشو گذاشتم...

پیوست ها

• 4432.jpg
    4432.jpg
    19 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 4434.jpg
    4434.jpg
    71.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

omid3dmax

عضو جدید
مشکل تو نصب vray2013

مشکل تو نصب vray2013

باسلام من از3dMax Design 2013 32bit استفاده میکنم و ازV-Ray 2.40.03 (32bit) for 3ds Max 2013 استفاده میکنم اما وقتی نصب میکنمش بهم هیچ رندری نمیده تو پیغامش این ارورو میده:error:could not obtain a license 0
error:1error s 0 warning درضمن وقتی پنجره متریال ادیتور رو باز میکنم هیچ گویی ندارم وهمه خونه هاش مشکیه دلیلش چی میتونه باشه ایا vrayناقص یا دلیله خاصی داره ممنون میشم کمکم کنید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
باسلام من از3dMax Design 2013 32bit استفاده میکنم و ازV-Ray 2.40.03 (32bit) for 3ds Max 2013 استفاده میکنم اما وقتی نصب میکنمش بهم هیچ رندری نمیده تو پیغامش این ارورو میده:error:could not obtain a license 0
error:1error s 0 warning درضمن وقتی پنجره متریال ادیتور رو باز میکنم هیچ گویی ندارم وهمه خونه هاش مشکیه دلیلش چی میتونه باشه ایا vrayناقص یا دلیله خاصی داره ممنون میشم کمکم کنید

سلام --به این سوال بارها جواب داده شده--پیشنهاد من زیر رو کردن تایپیکه رفع اشکال قبل از طرح سواله;)
خوب مشکل اصلی کرک نادرسته--کافیه کرک ویری رو که دوتا فایل dll ه رو تو دایرکتوری تردی مکس کپی کنید-و copy and replace رو بزنید. معمولا این آدرس C:\Program Files\Autodesk\3ds Max Design 2014

omid3dmax

عضو جدید
سلام --به این سوال بارها جواب داده شده--پیشنهاد من زیر رو کردن تایپیکه رفع اشکال قبل از طرح سواله;)
خوب مشکل اصلی کرک نادرسته--کافیه کرک ویری رو که دوتا فایل dll ه رو تو دایرکتوری تردی مکس کپی کنید-و copy and replace رو بزنید. معمولا این آدرس C:\Program Files\Autodesk\3ds Max Design 2014

اقای مهندس طبق helpخودش اول ازهمه کرکشو کپی کردم تومسیر موردنظر که بازم این مشکل برام پیش اومد شما خودتون ندارین ورژنشو بزارین میگم شاید vray ای که دانلود کردم ناقص باشه

saloolish

عضو جدید
من فکر میکنم به خاطر متریال دیوار رو به رو باشه چون رنگش سفیده و طبیعیه که رفلکت بیشتری نسبت به قسمت قهوا ی داشته باشه.و این حس رو ایجاد میکنه که نور اونجا بیشتره.وشدت نور هم زیاده...

fahime_k

عضو جدید
واسه منم دقسقا همین مشکل پیش اومده !! کرکشم همینطوری انجام دادم!! ولی نشد Untitled.jpg اینم عکسش! راهنمایی کنین لطفا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

آرافرد

عضو جدید
سلام ....vray 2013همین مشکلو داره چرا شما از max2011از vray2011استفاده نمیکنید...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shahab_24

عضو جدید
اینم عکس واضحتر از تنضیمات IESش... مشاهده پیوست 164076

خب این عکس که هیچی ازش معلوم نیست...!

من فکر میکنم به خاطر متریال دیوار رو به رو باشه چون رنگش سفیده و طبیعیه که رفلکت بیشتری نسبت به قسمت قهوا ی داشته باشه.و این حس رو ایجاد میکنه که نور اونجا بیشتره.وشدت نور هم زیاده...

99 درصد همین موضوعه

شدت نورو کم کردم اون مشکلش رفع شد ولی لان نمیدونم چرا نورش بجای اینکه رو دیوار پشتیش بیفته، رو دیوار کناریش میفته! تو ویوپرتش اینجوری نیست ولی تو رندر اینجوری میشه...
عکساشو گذاشتم...

عزیزم شما رو دیوار کنری هم نور داری...متریالی که به دیوار بقل دستیش دادی چیه؟ اون plan سفیدی که اونجا دیده میشه چیه؟نور داره؟اگر اینا درست باشه...پس مشکل فقط IES شما نیست...شما باید بتونید این نورها رو بالانس کنید.

takmemar

عضو جدید

عزیزم شما رو دیوار کنری هم نور داری...متریالی که به دیوار بقل دستیش دادی چیه؟ اون plan سفیدی که اونجا دیده میشه چیه؟نور داره؟اگر اینا درست باشه...پس مشکل فقط IES شما نیست...شما باید بتونید این نورها رو بالانس کنید.

رو دو تا دیوار دیگه ام که متریالاشون یکی بودم امتحان کردم همینجوری شد!!! من از لایت VRay استفاده میکردم با Vray IES..
دوباره از روش photometric- free light استفاده کردم، خوب شدن!
نمیدونم چرا Vray IES جواب نداد...

یه سوال دیگه
:
من یه نور مخفی توی سقفم با VRay light mtlدرست کردم! یه نور آفتاب هم با Target direct دادم به اتاقم، حالا که میخوام رندر شب ازش بگیرم، وقتی Target diret رو خاموس میکنم یا حتی مولتی پلایشو 1 میذارم، نور مخفیم خاموش میشه!!! نمدونم اینا چه ربطی میتونن به هم داشته باشن!
حتی وقتی یه وی ری لایت دیگه ام ساختم و به نور مخفیم دادم، بازم همینجوری شد!
میشه کمکم کنین؟

shahab_24

عضو جدید
رو دو تا دیوار دیگه ام که متریالاشون یکی بودم امتحان کردم همینجوری شد!!! من از لایت VRay استفاده میکردم با Vray IES..

یه سوال دیگه
:
من یه نور مخفی توی سقفم با VRay light mtlدرست کردم! یه نور آفتاب هم با Target direct دادم به اتاقم، حالا که میخوام رندر شب ازش بگیرم، وقتی Target diret رو خاموس میکنم یا حتی مولتی پلایشو 1 میذارم، نور مخفیم خاموش میشه!!! نمدونم اینا چه ربطی میتونن به هم داشته باشن!
میشه کمکم کنین؟
سلام
به جای Target Direct از یه Vray Plane استفاده کن ببین نتیجه چی میشه

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

یه سوال دیگه
:
میشه کمکم کنین؟
VRay light mtl رو معمولا به عنوان منبع نور میسازن نه خود نور! یه عدد جلوی دیفیوس هست اونو زیادتر کنید مثلا 20
زیر همین لامپ یه نور free از نوع point قرار بدید-که یه خورده سقف رو روشن کنه ومحیط داخل اتاق رو! خیلی شدت نداشته باشه نورش-اگه تعداد لامپها زیاد هستش کپی کنید از نوع Instance که تنظیمش راحت باشه!
------
نور مخفی رو من قبلا تو تایپیک مکس گفتم! کدومش یادم نمیاد-- برای نور مخفی باید از نور ویری mesh استفاده بشه بهتره--

takmemar

عضو جدید
سلام
به جای Target Direct از یه Vray Plane استفاده کن ببین نتیجه چی میشه

vray plane هم دارم تو کارم ولی بازم وقتی تارگت دایرکت رو خاموش میکنم، vray light mtl خاموش میشه!!

VRay light mtl رو معمولا به عنوان منبع نور میسازن نه خود نور! یه عدد جلوی دیفیوس هست اونو زیادتر کنید مثلا 20
زیر همین لامپ یه نور free از نوع point قرار بدید-که یه خورده سقف رو روشن کنه ومحیط داخل اتاق رو! خیلی شدت نداشته باشه نورش-اگه تعداد لامپها زیاد هستش کپی کنید از نوع Instance که تنظیمش راحت باشه!
------
نور مخفی رو من قبلا تو تایپیک مکس گفتم! کدومش یادم نمیاد-- برای نور مخفی باید از نور ویری mesh استفاده بشه بهتره--

من این مدل نور مخفی رو از آموزشای اون آقای شیرازی یاد گرفتم که تو سایتا هست! خیلی طبیعی هم میشه تو رندرا! ولی نمیدونم چرا با تارگت دایرکت مشکل داره...
راستی instance با کپی چه فرقی داره؟ وقتی اینستنس کنیم هر تغییری تو یکی از آبجکتا بدیم تو بقیشونم اعمال میشه؟!

niegrau

عضو جدید
نحوه نصب وی-ری 2013

نحوه نصب وی-ری 2013

دوست من ، من هم این مشکل رو داشتم تا اینکه پی بردم در نصبش اشتباه کردم.
پاکش کنید دوباره نصب کنید، تمام تیک های مربوط به لایسنس رو غیر فعال کن و نوع نصب رو که در ابتدا ازت میپرسه رو دومی قرار بده (نه اولی که کامل هست و همچنین آپدیت می کنه) دومی هم کامله ولی آپدیت نداره !
همه ی تیک های مربوط به لایسنس و آپدیت قطع شه موقع نصب
بعدش کرک
2- Copy and overwrite "cgauth.dll" and "vray2013.dll" files to below path:

Default: C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2013

3- Copy and overwrite "cgauth.dll" file to below path:

Default: C:\Program Files\Chaos Group\V-Ray\RT for 3ds Max 2013 for x64\bin

For using this program:

1- Run "3Ds Max" program then goto "Rendering>> Render setup...".

2- click on "Common" tab then Scroll to the end of this window untill you see "Assign Renderer" part.

3- Click on "Assign Renderer" part then click on "..." button in front of "Production".

4- Choose "V-Ray Adv 2.30.01" then click on "OK" button.

-----------------
امیدوارم مشکل حل شه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد من که میگفت 2013 فقط رو 64 بیتی کار میکنه شاید به این خاطره که کار نمیکنه ومیگفت از 12 استفاده کنن اونایی که 32 دارن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام من وی ری 2 رو مکس 2011 32 نصب کردم کرک هم درست انجام دادم ولی موقع اجرا کردن مکس این ارور و چند ارور دیگه ظاهر میشه برای لود کردن وی ری مشکل از کجاست؟
وی ری 1.5 مشکلی نداشتم
2.JPG1.JPG

eldar

عضو جدید
سلام دوستان لطفا کمک کنید.

من نرم افزار 3dmax را چند بار پاک و نصب کردم اما بازم فرمان multti attach نیست که نیست ، خود attach هست اما multti attach نیست. ممنون میشم کمکم کنید

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی مکس 2014 نصب کرده با هاش کار کنه؟میخواستم بدونم چه vray رو باید واسه مکس 2014 نصب کرد بعد یه سوال دیگه وقتی نور وی ری میذاریم یه دفعه سیاه میشه چه کار باید کرد که صحنه کار سفید شه یعنی قابل رویت شه تا بشه تو فضاش کار کرد؟ممنون

آخرین ویرایش:

eldar

عضو جدید
سلام
شما که دارین تریدی مکس 2014 کار می کنید میشه به من کمک کنید.اینجا نمی دونم از کی باید کمک گرفت

من نمی دونم multi attachدر 3dmax کجا قرار داره.خود attach را پیدا کردم ولی مولتی را نه.اعصاب دیگه واسم نمونده بخدا 2-3 بار نصب کردم تریدی مکس 2013و2012 ولی پیدا نشد که نشد.لطفا کمک کنید پایانامم همینجوری رو دستم مونده

arch1375

عضو جدید
سلام دوستان کسی مکس 2014 نصب کرده با هاش کار کنه؟میخواستم بدونم چه vray رو باید واسه مکس 2014 نصب کرد بعد یه سوال دیگه وقتی نور وی ری میذاریم یه دفعه سیاه میشه چه کار باید کرد که صحنه کار سفید شه یعنی قابل رویت شه تا بشه تو فضاش کار کرد؟ممنون

بالای صفحه سمت چپ، گزینه سوم از چپ نوشته realstice روش کلیک کنین از اون منو گزینه shadedرو انتخاب کنین