رفع اشکال مربوط به:3DMAX

galexy s4

عضو جدید
کافیه سگمنت پایین و بالا رو انتخاب کنید..وجه ارتفاعی
بعد انتخاب،کانکت رو بزنید.....نحوه کانکت شما هم درسته .منتها سگمنتهارو جابجا انتخاب کردید.
البته تصویر آموزش یه چیز دیگه میگه!
شما سگمنت طولی شکل رو انتخاب کنید و گزینه Ring رو بزنید ... تا کل سگمنتهای موازی همون سگمنت انتخابی انتخاب ..بعد کانکت رو بزنید

با گزینه Ring مشکل حل میشه.

الان متوجه شدم چه کار خنده داری کرده بودم...آخه تازه کارم تقریبا...

مرسی دوستم.

Asayesefid

عضو جدید
تو این آدرس فایل SME رو حذف کنید C:\Users\MR\AppData\Local\Autodesk\3dsMaxDesign\2014 - 64bit\ENU\plugcfg_ln مکس رو ببندید دوباره باز کنید.

C:\Users\s\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2009 - 64bit\ENU\plugcfg من این مسیر رو دارم و می رم اما هیچ فایل SME اونجا ندارم. :(

Asayesefid

عضو جدید
دوستان من الان متوجه شدم مشکلم خیلی پیچیست. به نظر می رسه من با هر کلیک و drag کردن در هم 3dmax و هم AutoCAD دارم عمل ctrl+C رو انجام می دم. وقتی AutoCAD رو باز می کنم و روی صفحه کلیک می کنم و drag می کنم که در حقیقت باید عمل select کردن رو انجام بده، یه دفعه دستور copy clipboard اجرا می شه و همین طور در 3dmax وقتی روی viewport پرسپکتیو کلیک می کنم و بعدش drag می کنم، به محض رها کردن دکمه ی موس برام یه دوربین می سازه و viewport پرسپکتیو، تبدیل می شه به camera؛ یعنی در حقیقت زاویه ی دید viewport می شه زاویه ی دید دوربین.... نمی دونم مشکل دقیقاً چیه، چون توی 3dmax وقتی داخل همین viewport دوربین کار بکنم، همه چیز کاملاً عادیه و با کلیک و drag کردن اتفاق عجیبی نمی افته، اما به محض اینکه دوباره viewport رو به پرسپکتیو تبدیل می کنم، اگه کلیک و drag کنم، دوباره دوربین جدیدی می سازه و این ماجرا تکرار می شه.....
ممکنه ویروس باشه؟ من از Kaspersky Internet Security 2014 که به روز هم هست استفاده می کنم. تنها کاری هم که این چند وقت کردم و ایشون مخالفت کرد، نصب extension گوگل کروم به نام fastesttube بوده که واسه دانلود از youtube ازش استفاده می کنم.... :(

Asayesefid

عضو جدید
شما همین فایل SME رو تو قسمت سرچینگ سرچ کنید!
با این توضیحات شما کیبورد رو از سیستم جدا کنید!! یه ریستارت کنید کیبورد رو وصل نکنید..مکس رو باز کنید ببینید مشکل پابرجاست..یا موس رو

فایل SME رو سرچ کردم، نبود... اما ... کیبورد رو جدا کردم، بدون کیبورد مشکلی نداشتم، نه توی CAD نه توی Max !! اما کیبورد رو که دوباره وصل کردم دوباره همون مشکل رو داشتم.. فقط نمی دونم الان باید خوشحال باشم که فهمیدم اشکال کار کجاست یا ناراحت که حالا نمی دونم چه کار باید بکنم!!

MR-FL

عضو جدید
فایل SME رو سرچ کردم، نبود... اما ... کیبورد رو جدا کردم، بدون کیبورد مشکلی نداشتم، نه توی CAD نه توی Max !! اما کیبورد رو که دوباره وصل کردم دوباره همون مشکل رو داشتم.. فقط نمی دونم الان باید خوشحال باشم که فهمیدم اشکال کار کجاست یا ناراحت که حالا نمی دونم چه کار باید بکنم!!

نیازی به اون فایل نیست
حدس میزدم که مشکل از کیبورد باشه....باس خوشحال باشی...نگرانی نداره که
کلید ctrl و کلید c رو چک کنید ببینید درست میشه.....نشد از کیبورد خود ویندوز استفاده کنید.
شبتون بخیر

Asayesefid

عضو جدید
نیازی به اون فایل نیست
حدس میزدم که مشکل از کیبورد باشه....باس خوشحال باشی...نگرانی نداره که
کلید ctrl و کلید c رو چک کنید ببینید درست میشه.....نشد از کیبورد خود ویندوز استفاده کنید.
شبتون بخیر

خیلی ممنون بابت راهنماییتون . میشه توضیح بدین باید چی کار کنم دقیقاً ؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان اگه بخواییم حجم اب رو داخل لیوان نشون بدیم چیکار باید بکنیم:que:

MR-FL

عضو جدید
سلام دوستان اگه بخواییم حجم اب رو داخل لیوان نشون بدیم چیکار باید بکنیم:que:

تو آبجکتای استاندارد یه Cone رسم کن شبیه لیوان
بعدش یه کپی درجا از جسمت بگیر Ctrl+v
یکیشو به poly تبدیل کن
بالای جسمت رو حذف کن-تاشبیه لیوان شه-سوراخ
بهش Shell بده منتها رو به بیرون
خوب به این جسم متریال شیشه بده
به اون یکی هم متریال آب رواعمال کن.............به این سادگی

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان سایتی میشناسین obj 3d ست دکوراتیو برا حمام و دستشویی داشته باشه همین طور صابون های دکوری شیک

ممنون

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ککککسی نیس جواااااب منوووووووو بدددددده........سلام اکثر لینکای تایپیک وی ری، ترکیدن
من شنیدم یه کتا ب 1000 صفحه ای برای آموز، کسی اونو داره برامون بذاره؟؟؟؟
یا یه آموزشی که خیلی مفید باشه برای یادگیریه وی ری...
ممنون میشم کمکم کنید...

MR-FL

عضو جدید
ککککسی نیس جواااااب منوووووووو بدددددده........سلام اکثر لینکای تایپیک وی ری، ترکیدن
من شنیدم یه کتا ب 1000 صفحه ای برای آموز، کسی اونو داره برامون بذاره؟؟؟؟
یا یه آموزشی که خیلی مفید باشه برای یادگیریه وی ری...
ممنون میشم کمکم کنید...

سلام هلوووووووو:)
من کتابو دارم حقیقتا به دردمم نمیخوره میخوای برات بفرستم:D
ینی به دردم نخورده!!!!
این سایت عالیه! ببین یاد بگیررررر http://viscorbel.com/
آموزشهای این سایت عالیه..تو بازار هم هست........نیازی به فارسی بودن نداره ..چون مالتی مدیا هستش! با دیدن یاد میگیری........

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام هلوووووووو:)
من کتابو دارم حقیقتا به دردمم نمیخوره میخوای برات بفرستم:D
ینی به دردم نخورده!!!!
این سایت عالیه! ببین یاد بگیررررر http://viscorbel.com/
آموزشهای این سایت عالیه..تو بازار هم هست........نیازی به فارسی بودن نداره ..چون مالتی مدیا هستش! با دیدن یاد میگیری........
سلااااام،آره مییییتونین برام بفرستییین؟
این سایترو باز کردم نفهمیدم کدوم قسمت باید برم اما ؟
Study free tutorial؟؟؟

sepideh at

عضو جدید
سلام
من برای چسبوندن دوتا جسم به هم به مشکل برخوردم، جسمو وقتی move میدم پرش داره و یه جای دیگه میره
میشه لطفا بفرمایید اشکال کار کجاست
مشکل باید بخاطر محورها باشه ولی با f8 هم رفع نشد

آخرین ویرایش:

MR-FL

عضو جدید
سلااااام،آره مییییتونین برام بفرستییین؟
این سایترو باز کردم نفهمیدم کدوم قسمت باید برم اما ؟
Study free tutorial؟؟؟

آدرس سایتو از رو کتاب میبینم --ببینید خرید کنید :D البته اگه اون سایت برقرار باشه!
نه آموزشهای پولی این سایت هم تو بازار هست مثلا لینک
البته این کتاب خیلی ریز شده و به شخصه توصیه نمیکنم!! اگه میخوای به صورت حرفه ای ادامه بدی کتاب خوبی میتونه باشه..در ضمن دو جلده که هردو جلد مفیده-جلد اول ترجمه فارسی داره فعلا
هر چند جلد دوم انگلیسیه-ولی ...............خوبه:)

MR-FL

عضو جدید
سلام
من برای چسبوندن دوتا جسم به هم به مشکل برخوردم، جسمو وقتی move میدم پرش داره و یه جای دیگه میره
میشه لطفا بفرمایید اشکال کار کجاست
مشکل باید بخاطر محورها باشه ولی با f8 هم رفع نشد

snaps toggle رو بذارید روی 2.5 -تا پرش نداشته باشه--

holooooooo

کاربر ممتاز
آدرس سایتو از رو کتاب میبینم --ببینید خرید کنید :D البته اگه اون سایت برقرار باشه!
نه آموزشهای پولی این سایت هم تو بازار هست مثلا لینک
البته این کتاب خیلی ریز شده و به شخصه توصیه نمیکنم!! اگه میخوای به صورت حرفه ای ادامه بدی کتاب خوبی میتونه باشه..در ضمن دو جلده که هردو جلد مفیده-جلد اول ترجمه فارسی داره فعلا
هر چند جلد دوم انگلیسیه-ولی ...............خوبه:)
ممنون، فقط راجب اون سایته که معرفی viscorbel
نگفتین کدوم قسمت باید برم برای آموزشه وی ری؟

MR-FL

عضو جدید
روی محور z جابجا نمیشه، جسمو نمیبره بالا

خوب شما با F5 و F6 و F7 و F8 بین محورها سویچ کنید! یکیش هر سه محوره- مابقی رو یه محور کاربرد داره-

نشد--- توی تنظیمات snaps تیک گزینه Grid point رو بردار--تیک گزینه vertex رو بزن--باید مشکل حل شه--باکلیک راست روی snaps وارد تنظیمات میشی

آخرین ویرایش:

MR-FL

عضو جدید
ممنون، فقط راجب اون سایته که معرفی viscorbel
نگفتین کدوم قسمت باید برم برای آموزشه وی ری؟

من خواستم آموزشهای پولی این سایت رو تهیه کنید -- بهتره برای یادگیری ویری از این برنامه ها استفاده کنید -- که آموزش ویری -متریال دهی و نورپردازی رو تو یه آموزش میشه دید ..
اینا خوبن /http://viscorbel.com/product-category/premium-tutorials

مباحث متریال Creating V-Ray Materials Vol 1 --Creating V-Ray Materials Vol 2 --Creating V-Ray Materials Vol 3--Creating Old’N’Dirty V-Ray Materials-

مباحث مدلینگ Classic Furniture VOL2 – ORNAMENT --Classic Furniture VOL1 – SHAPE --
مباحث نور پردازی -Vray Interior Lighting

مابقی آموزشهای این صفحه http://viscorbel.com/product-category/premium-tutorials هر سه موضوع رو شامل میشه --خیلیممم خوبن ....

ایمان قریشی

عضو جدید
1111111.jpgسلام ،بنده از مکس 2015 و وی-ری ورژن 30007 استفاده می کردم،امروز بعد چند وقت استفاده متوجه شدم موقع رند گرفتن ویا حتی موقع لود کردن متریال ها بهم eror میده و انگار وی-ری هم را کرک شده میشناسه ،یکبار کلا مکس و وی-ری را پاک کردم و 2 باره ریختم ولی فایده نداشتولطفا راهنمایی بفرمایید

shahab_24

عضو جدید
سلام،میدونم یکم دیر شده اما بگید چجوری کرک کردید تری دی مکس رو...بعد هم وقتی ورژن stable تری دی مکس هست (2014) چرا میرید سراغ این ورژن های جدید که وی ری روش آزمایشیه!

پاک کردن و دوباره ریختن تری دی مکس و وی ری فایده نداره...اگر درست کرک نشه فقط با پاک کردن ویندوز میشه درستش کرد...

فایل ها موجود تو پوشه کرک و وی ری رو بگید چی هستن

hagh

عضو
سلام چطور میشه سازه چادری مدلسازی کرد؟

سلام دوست عزیز
یکی از راههایی که می تونید استفاده کنید این هست که با استفاده از shape ها و line ساختار سازه ی چادر یتون رو با خط ایجاد بکنید و بعد با استفاده از مدیفایر surface یک رویه روش ایجاد بکنید .

Sh.kianian

عضو جدید
چرا گاهی احجام در 3DMAX سیاه میشود

چرا گاهی احجام در 3DMAX سیاه میشود

سلام دوستان
من تازگیا هر بار حجم رو از اتوکد به مکس import میکنم
و همچنین با خود مکس مدل می کنم
حجم سیاه میشه(به اصطلاح میسوزه)
کسی میدونه علت چیه؟
لطفا راهنمایی کنین

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
نور توی صحنه دارین جای بی ربطیه
از کدم که بردی view را بزار روی real
اصطلاح سوختن چیز دیگه ای هست ! وقتی نور خیلی زیاد باشه در رندر یه حالت سوختگی یا مشکی بوجود میاد (در رندر)

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام منم یه بار به این مشکل برخوردم،با این تفاوت که تو خودمکس کار کردم، همه چی اوکی بود تا اینکه یهو سیاه شد هرکار کردم نشد،حجممو بردم تو یه فایل دیگع درست شد!!! خیلی دوست دارم دلیلشو بدونم؟؟

Sh.kianian

عضو جدید
نور توی صحنه دارین جای بی ربطیه
از کدم که بردی view را بزار روی real
اصطلاح سوختن چیز دیگه ای هست ! وقتی نور خیلی زیاد باشه در رندر یه حالت سوختگی یا مشکی بوجود میاد (در رندر)

عذر میخوام من متوجه نشدم
چطور view رو بذارم روی real؟؟
بیشتر توضیح بدین لطفا