رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام مهندس
یعنی این مشکلی که من داشتم و هر دوبار که توضیح دادم رو میشد با این برنامه رج ادیت حل کرد؟؟؟یا نه مشکل من با همون دوتا راه حلی که داشتم حل میشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله نیازی به هیچ کار دیگه ای نبود فقط کافی بود رجیستری های رویت رو از داخل رج ادیت پاک کنید

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو رویت میشه گنبد بیضی رسم کرد؟ گنبد که راحت هست.(دایره)حالا اگر بیضی باشه سطح مقطع اش . تو طرحم ی گنید بیضی دارم :-((

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
تو رویت میشه گنبد بیضی رسم کرد؟ گنبد که راحت هست.(دایره)حالا اگر بیضی باشه سطح مقطع اش . تو طرحم ی گنید بیضی دارم :-((

سلام، پوزش بابت تاخیر، تاحالا با این موضوع بخورد نکردم و جایی هم ندیدم، بعضی وقتا برای ساخت احجامی که رویت یا سخت می تونه بسازه یا اصلا نمی تونه از راینو یا اسکچاپ استفاده میشه و بعد حجم وارد محیط فمیلی می شه و ازش بعنوان یه قالب استفاده میشه که حجم نهایی از روش در میاد

ببخشید تو این موضوع نتونستم کمکی کنم ......... متاسفانه سیستمم هم مشک پیدا کرده و باید ویندوزم رو هم عوض کنم که زمانبره و وقت هم تنگ

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممم
من خودممم همین مشکل شما رو داشتم که رویت رو که نصب میکردم و بعد انیستال میکردم و مجددا میخاستم نصب کنم ارور میداد!!
یکی از دلایلش اینه که شما یه سری فایل hidden تو درایو اتودسک برنامه رویت دارید که بعد از آنیستال کردن پاک نشدن!!!که باید اونا رو از پوشه program data تو درایو C پاک کنید و بعدش نرم افزار رویت رو مجددا" نصب کنید.اینو چک کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی از دلایلش هم اینه که انتی ویروس شما آپدیت نیست و تو درایو C ویروس دارید!!(که این احتمالش نسبت به مورد اولی کمتره!!)(((البت این دوتا مورد برای خودم پیش اومده بود)))
حالا این دو تا موردو بررسی کنید ایشالا اکی بشه!
اگر اینا رو بررسی کردید و اگه جواب نگرفتید بازم هستم....

باید تو بخش Regedit سرچ بزنید Autodesk و هر چی مربوط به رویته رو پاک کنید ........ بعضی از فایلای رجیستری هنوز تو حافظه ویندوز موندن ..... تو اینترنتم سرچ بزنید در مورد رج ادیت مطالب هست

خیلی هم ممنون ..ولی بازم نشد..:(.! از رج ادیت پاک کردم..

.اون بالا autodesk revit architecture 2013 رو می نویسه INSTALLED
تازه قبلا material library و اون گزینه دیگه هم اینستال بود ولی الان نیست.

1.jpg

arc.majid

عضو جدید
خیلی هم ممنون ..ولی بازم نشد..:(.! از رج ادیت پاک کردم..

.اون بالا autodesk revit architecture 2013 رو می نویسه INSTALLED
تازه قبلا material library و اون گزینه دیگه هم اینستال بود ولی الان نیست.

مشاهده پیوست 227474[/QUOT
E]

سلام
موضوعی که فرمودید برای من هم جالب شد...
نکنه باید ویندوز رو عوض کنید!!!!:cry:
منتظر جواب و راه حل استاد بنشینیم..:surprised:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
موضوعی که فرمودید برای من هم جالب شد...
نکنه باید ویندوز رو عوض کنید!!!!:cry:
منتظر جواب و راه حل استاد بنشینیم..
نههههههه..:w04:.یکی گفت باید رویت یه ورژن بالاتر نصب کنم یا ویندوز عوض کنم ..ویندوزم 8.1 هست ..اتوکدم هم تا حالا دوبار پریده!خود رویتم من پاک نکردم ..پرید!....بعد چند وقت میگفت اکسپایر شده در حالی که من اکتیوش کرده بودم .

arc.majid

عضو جدید
نههههههه..:w04:.یکی گفت باید رویت یه ورژن بالاتر نصب کنم یا ویندوز عوض کنم ..ویندوزم 8.1 هست ..اتوکدم هم تا حالا دوبار پریده!خود رویتم من پاک نکردم ..پرید!....بعد چند وقت میگفت اکسپایر شده در حالی که من اکتیوش کرده بودم .
حالا یه ورژن بالاتر نصب کنید شاید ایشالا حل شد !!!
البت صبر کنید تا دوستانی که بیشتر بلدن نظر بدن....به نظر من.به نظر من نرم افزار با ویندوز سون بیشتر مچ میشن!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
عجببببببببببببببببببببببببببببببببببب شما ویندوزتون 8.1 هست و چه ورژنایی از نرم افزای اتودسک رو نصب می کنید؟ :)) اگر ورژن هایی جز 2015 نصب می کنید باید بگم که نصب نمی شن چون برای ویندوز 8 و 8.1 طراحی نشدن و اون موقعی که اتودسک طراحیشون کرده حرف و حدیثی از ویندوز 8 به بالا نبوده

vdi

کاربر فعال
احتمالا مشکل همیشگی خیلی از دوستانه، موقع نصب به اینترنت وصل نبودید و کانتنت ها نصب نشدن .... تو پیام خصوصی بیشتر توضیح دادم براتون، موفق باشید
سلام من قبلا يک سوال پرسيده بودم ولي مثل اينکه کمي گنگ بود حالا چند تصوير از مورد سوال ميگزارم . يکه سوال جديد هم پيش اومده اينککه مشل من ربطي به ويندوز داره ک 8 هست. تشکر

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجببببببببببببببببببببببببببببببببببب شما ویندوزتون 8.1 هست و چه ورژنایی از نرم افزای اتودسک رو نصب می کنید؟ :)) اگر ورژن هایی جز 2015 نصب می کنید باید بگم که نصب نمی شن چون برای ویندوز 8 و 8.1 طراحی نشدن و اون موقعی که اتودسک طراحیشون کرده حرف و حدیثی از ویندوز 8 به بالا نبوده

:weirdsmiley:وایییییی جدی:w07:نصب شدن که!! ...ولی خب بعد کمتر از دو ماه پریدن. کدم 2011 هست. البته هست الان، طفلک کار میده. ولی خب رویت نصب نمیشه دیگه...ورشکست کردم از بس رویت خریدم.:w05:. کلا ویندوز عوض کنم سنگین ترم گویا.

تنکیو سو ماچ.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
:weirdsmiley:وایییییی جدی:w07:نصب شدن که!! ...ولی خب بعد کمتر از دو ماه پریدن. کدم 2011 هست. البته هست الان، طفلک کار میده. ولی خب رویت نصب نمیشه دیگه...ورشکست کردم از بس رویت خریدم.:w05:. کلا ویندوز عوض کنم سنگین ترم گویا.

تنکیو سو ماچ.

خب باید یه خبر بد بهت بدم ................. احتمالا آپ تو دیت ویندوزت رو نبستی و ویندوزت دائما داره آپ تو دیت های ماکروسافت رو دانلود و نصب میکنه که هم از اینترنتت کلی حجم کم میکنه اگر اینترنتت حجمی باشه هم ممکنه برای ویندوزت مشکلی پیش بیاد اگر ویندوزت اورجینال نباشه ........................ نرم افزارا رو ویندوز 8 نصب میشن اما رو ویندوز 8.1 نه، احتمالا ویندوزت دو ماه بعد تبدیل به 8.1 شده و برای همین نرم افزارا پریدن

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

این سوال یکی از تکراری ترین سوالای تمام دوران زندگی هر کسیه که رویت رو می شناسه
شما کانتت هاتون نصب نیست بارها دلیلشو و نحوه رفعش رو گفتم
اگر رویتتون 2015 اه تو control paned --> unistal or change program این افزونه رو پیدا کنید revit contenn library 2015 و روش کلیک کنید و ری اینستال رو بزنید
قبل همه اینا باید شیلتر شکن شما روشن باشه تا شروع به دانلود و نصبشون کنه ... گاهی نیازه چند با اینکارو کنید اگر به سرور اتودسک وصل نشه و حتی گاهی نیازه کلا اون رو پاک کنید و دی وی دی رو دوباره بندازید و اینستال رو بزنید تا فقط و فقط کانتنت رو نصب کنه که تو اون شرایطم باید شیلترشکن وشن باشه

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب باید یه خبر بد بهت بدم ................. احتمالا آپ تو دیت ویندوزت رو نبستی و ویندوزت دائما داره آپ تو دیت های ماکروسافت رو دانلود و نصب میکنه که هم از اینترنتت کلی حجم کم میکنه اگر اینترنتت حجمی باشه هم ممکنه برای ویندوزت مشکلی پیش بیاد اگر ویندوزت اورجینال نباشه ........................ نرم افزارا رو ویندوز 8 نصب میشن اما رو ویندوز 8.1 نه، احتمالا ویندوزت دو ماه بعد تبدیل به 8.1 شده و برای همین نرم افزارا پریدن

خبرای بد کم کم میگین سکته نکنم! دو تا ناقص رد کردم ...ویندوزم که می دونم اورجینال نیس.. آپ تو دیت ویندوزو چطور باید بست! ویندوزم از اول 8.1 بود ..تبدیل نشده/.:w05:

arc.majid

عضو جدید
خبرای بد کم کم میگین سکته نکنم! دو تا ناقص رد کردم ...ویندوزم که می دونم اورجینال نیس.. آپ تو دیت ویندوزو چطور باید بست! ویندوزم از اول 8.1 بود ..تبدیل نشده/.:w05:

سلامممم
خوشبختانه مهندس راهنمایتون کردن و ایشالا مشکل با یه ویندوز سون حله..
امممما غیر فعال کردن اپدیت ویندوز این مسیر رو طی میکنید:
Control Panel ------> Windows Update --------> Change Settings --------> Never check for updates
زیرش دوتا تیک داره که باید تیک ها رو بردارید...

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممم
خوشبختانه مهندس راهنمایتون کردن و ایشالا مشکل با یه ویندوز سون حله..
امممما غیر فعال کردن اپدیت ویندوز این مسیر رو طی میکنید:
Control Panel ------> Windows Update --------> Change Settings --------> Never check for updates
زیرش دوتا تیک داره که باید تیک ها رو بردارید...

مرسی .تیک نخورده بود خودش...

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
1 داخل دیوار کچ چطوری پنجره بزاریم؟
2دیوار کج رو چطوری اندازه گذاری بکنیم؟
3.سورفیسها چطوری تو رندر باشن؟
4.تو پله اسکچ نرده ها رو پله نیستن کسی تا حالا به این مشکل برخورد کرده؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
1 داخل دیوار کچ چطوری پنجره بزاریم؟
2دیوار کج رو چطوری اندازه گذاری بکنیم؟
3.سورفیسها چطوری تو رندر باشن؟
4.تو پله اسکچ نرده ها رو پله نیستن کسی تا حالا به این مشکل برخورد کرده؟

1- اگر دیوار تا یه حد قابل قبولی کج باشه خود پنجره های موجود رویت رو می پذیره که البته پنجره ها صاف هستن یعنی انحنا ندارن، اما در بیشتر مواقع تو پنجره های کج نیازه که پنجره رو تو محیط فمیلی به شکلی که نیازه خود طراح بکشه
2- من این سوال رو درست متوجه نشدم تو دنیای واقعی هم ما یه دیوار کج رو بصورت صاف از ابتدای اون دیوار تا انتهاش اندازه گذاری می کنیم
3- اگر منظورتون از سورفیس، مس هایی هست که بهشون پترن داده شده و می خواین تو رندر اون پترنها رندر شن کافیه تو VG مس رو تیکشو بزنید تا روشن شه
4- نرده رو سلکت کنید اون بالا سمت راست Pick New Host روشن میشه روش کلیک کنید و روی اون سطحی که میخوای نرده خودشو باهاش انطباق بده کلیک کنید

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
اگه بخوایم رو دیوار کج اکستروژن بکشیم صفحه کاری که ست نمیشه
باید چکار کنیم؟
دیوار کج در پلان یا ابزار لاینر و الاین اندازه گذاری نمیشه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام، پوزش بابت تاخیر، تاحالا با این موضوع بخورد نکردم و جایی هم ندیدم، بعضی وقتا برای ساخت احجامی که رویت یا سخت می تونه بسازه یا اصلا نمی تونه از راینو یا اسکچاپ استفاده میشه و بعد حجم وارد محیط فمیلی می شه و ازش بعنوان یه قالب استفاده میشه که حجم نهایی از روش در میاد

ببخشید تو این موضوع نتونستم کمکی کنم ......... متاسفانه سیستمم هم مشک پیدا کرده و باید ویندوزم رو هم عوض کنم که زمانبره و وقت هم تنگ

ممنون. گنبد بیضی رو تو مکس مدل کردم. خروجی کد گرفتم ازش.بااینکه سالید بود روش شبکه ایجاد شد. تو رویت باز کردم .به اون شبکه ها شیشه نسبت دادم. (چقدر راه رفتم:D) فعلا این راه به ذهنم رسید. هنوز نهایی نشده. فعلا مشکل موقت حل شد

sergi

عضو جدید
سلام
میخوام یه پلان چند طبقه رو بیارم تو رویت چجور هر طبقه رو تو لول خودش بیارم؟؟؟؟
باعرض پوزش اگه قبلا بحث شده و من بدون جستجو اومدم اینجا
خیلی عجله ای و ضروریه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون
اگه بخوایم رو دیوار کج اکستروژن بکشیم صفحه کاری که ست نمیشه
باید چکار کنیم؟
دیوار کج در پلان یا ابزار لاینر و الاین اندازه گذاری نمیشه

کلا دیوار کج رو با چی میکشن؟ با مس که مثل یه قالب تو کار برای دیوار کار میکنه، همون قالب تو کار برای در و پنجره هم میتونه استفاده شه ............ تکنیک اداپتیو پوینت .... امیدوارم بلد باشید ... یه حجم که نقاطی داره که رو دیواید سورفیس مس کشیده شده میشینه بر اساس نقاطش

ممنون. گنبد بیضی رو تو مکس مدل کردم. خروجی کد گرفتم ازش.بااینکه سالید بود روش شبکه ایجاد شد. تو رویت باز کردم .به اون شبکه ها شیشه نسبت دادم. (چقدر راه رفتم:D) فعلا این راه به ذهنم رسید. هنوز نهایی نشده. فعلا مشکل موقت حل شد

فکر کنم منم اشاره کردم که باید تو راینو یا اسکچاپ و در مورد خفیف تر همون اتوکد کشیده بشه و وارد محیز فمیلی بشه و باقی قضایا

سلام
میخوام یه پلان چند طبقه رو بیارم تو رویت چجور هر طبقه رو تو لول خودش بیارم؟؟؟؟
باعرض پوزش اگه قبلا بحث شده و من بدون جستجو اومدم اینجا
خیلی عجله ای و ضروریه

خب اون پلان چند طبقه رو اگر رویتیه با لینک رویت وارد می کنید خودش لولاش رو تنظیم می کنه و یا می تونید تنظیم کنید
اگر منظورتون فایلای کدیه .... باید برای هر طبقه جدا جدا فایل کدی تهیه کنید و تو هر طبقه از رویت فایل مخصوص بخودشو اینپورت یا لینک کنید

sergi

عضو جدید
خب اون پلان چند طبقه رو اگر رویتیه با لینک رویت وارد می کنید خودش لولاش رو تنظیم می کنه و یا می تونید تنظیم کنید
اگر منظورتون فایلای کدیه .... باید برای هر طبقه جدا جدا فایل کدی تهیه کنید و تو هر طبقه از رویت فایل مخصوص بخودشو اینپورت یا لینک کنید
فایل که کدیه
یعنی اگه ده طبقه بود {که هست } ده فایلش کنم؟ لامصب هر طبقه با بقیه فرق میکنه ...اخ اگه تیپ بود....
راستی بعد که اون کار رو کردم همشون رو ی هم میافتن دیگه نه؟؟؟ اخه من قبلا یه همچین راهی رو امتحان کردم به یه طریقی حالا...اونوقت تو طبقه بالا یه جای دیگه میافتاد ...اخه دیوارهای خارجی که در یه جاهایی دقیقا روی هم باید بیافتن
و دیگه اینکه طبقات منفی رو چکارش کنیم؟ دو سه طبقه منفی زیر همکف داریم... لولهای خاصی هست یا نه تنظیمات همون لول ها رو باید دستکاری کنیم؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
فایل که کدیه
یعنی اگه ده طبقه بود {که هست } ده فایلش کنم؟ لامصب هر طبقه با بقیه فرق میکنه ...اخ اگه تیپ بود....
راستی بعد که اون کار رو کردم همشون رو ی هم میافتن دیگه نه؟؟؟ اخه من قبلا یه همچین راهی رو امتحان کردم به یه طریقی حالا...اونوقت تو طبقه بالا یه جای دیگه میافتاد ...اخه دیوارهای خارجی که در یه جاهایی دقیقا روی هم باید بیافتن
و دیگه اینکه طبقات منفی رو چکارش کنیم؟ دو سه طبقه منفی زیر همکف داریم... لولهای خاصی هست یا نه تنظیمات همون لول ها رو باید دستکاری کنیم؟؟؟؟

هزارتا طبقه هم که باشه باید 1هزارتا فایل بشن و نسبت به نقطه ای مشترک تو همشون تو اتوکد هم ارز بشن یعنی مثلا یه نقطه مشتکی تو همشون رو 0.0 قرار میدیم تا همه تو رویت درست رو هم بیافتن
یا موقع وارد کردن نقشه ها با دستور اینزرت یا لینک کد تو صفحه ای که باز میشه برای انتخاب نقشه اون رو رو حالت های مانوال (دستی) تنظم می کنیم که بعدا بتونیم دستی اونها رو روی هم و در جای درستشون قرار بدیم
اصلا ربطی به طبقه مثبت یا منفی نداره، شما مثلا طبقه منفی سه رو باز می کنید و بعد با فایل کد رو وارد می کنید، فایل کدی تو لول منفی سه میاد .... حالا اگر طبقه دو باز بود تو طبقه دو قرار می گرفت

پ.ن: موقع وارد کردن وقتی صفحه انتخاب فایل باز میشه گذینه هایی برای تنظیم اسکیل و واحدها و رنگ بندی خطوط و انتخاب لایه ها برای وارد شدن و ... داره به اونها توجه کنید

sergi

عضو جدید
هزارتا طبقه هم که باشه باید 1هزارتا فایل بشن و نسبت به نقطه ای مشترک تو همشون تو اتوکد هم ارز بشن یعنی مثلا یه نقطه مشتکی تو همشون رو 0.0 قرار میدیم تا همه تو رویت درست رو هم بیافتن
یا موقع وارد کردن نقشه ها با دستور اینزرت یا لینک کد تو صفحه ای که باز میشه برای انتخاب نقشه اون رو رو حالت های مانوال (دستی) تنظم می کنیم که بعدا بتونیم دستی اونها رو روی هم و در جای درستشون قرار بدیم
اصلا ربطی به طبقه مثبت یا منفی نداره، شما مثلا طبقه منفی سه رو باز می کنید و بعد با فایل کد رو وارد می کنید، فایل کدی تو لول منفی سه میاد .... حالا اگر طبقه دو باز بود تو طبقه دو قرار می گرفت

پ.ن: موقع وارد کردن وقتی صفحه انتخاب فایل باز میشه گذینه هایی برای تنظیم اسکیل و واحدها و رنگ بندی خطوط و انتخاب لایه ها برای وارد شدن و ... داره به اونها توجه کنید

اولا ممنون از راهنماییهاتون
بعدشم من تو موقع اینسرت کردن فایل اون گزینه های دستی و بیس پوینت و ... رو امتحان کردم
فایل های کد هم همشون تو یه نقطه مشترک هستن {1و1}
جریان چیه نمیدونم ولی هر کار میکردم طبقه دوم دو (2) متر با طبقه پایینش اختلاف داشت یعنی به سمت راست میرفت .خلاصه با کلی دنگ و فنگ با move واین حرفا همه رو روهم چیدم
حالا نمیدونم چرا موقع رسم دیوار به شیوه پیک لاین ؛ خط های ترسیمی طبقه پایین رو هم بعضی جاها میگیره ؟؟؟؟؟
دیگه بیشتر از این پررویی نکنم. یه چند تا سوال دیگه هم هست که اول ببینم خودم میتونم پیداشون کنم یا نه؟نشد بیام دوباره مزاحم شم( در رابطه با ترسیم پله دلخواه و یجاد فامیلی و کامپوننت و ..)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اولا ممنون از راهنماییهاتون
بعدشم من تو موقع اینسرت کردن فایل اون گزینه های دستی و بیس پوینت و ... رو امتحان کردم
فایل های کد هم همشون تو یه نقطه مشترک هستن {1و1}
جریان چیه نمیدونم ولی هر کار میکردم طبقه دوم دو (2) متر با طبقه پایینش اختلاف داشت یعنی به سمت راست میرفت .خلاصه با کلی دنگ و فنگ با move واین حرفا همه رو روهم چیدم
حالا نمیدونم چرا موقع رسم دیوار به شیوه پیک لاین ؛ خط های ترسیمی طبقه پایین رو هم بعضی جاها میگیره ؟؟؟؟؟
دیگه بیشتر از این پررویی نکنم. یه چند تا سوال دیگه هم هست که اول ببینم خودم میتونم پیداشون کنم یا نه؟نشد بیام دوباره مزاحم شم( در رابطه با ترسیم پله دلخواه و یجاد فامیلی و کامپوننت و ..)

احتمالا تو اون ویوو تو پراپرتیزش Anfderley رو لول دیگه ای تنظیم شده ....اون رو رو نون تنظیم کنید

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامی چو بو ....رویت 2015 تمپلیت هاشو نمی دونید از کجا میشه دانلود کرد؟