راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
باز دم شما گرم که پاسخ دادین :) .

فکر میکنم عایق کابل های فشار قوی منظورش باشه!؟
راستش من از رشته ی برق هییییییییچی نمیدونم!
اصن نمیدونم توو چه دنیایی سیر میکنن مهندسین برق!!!
شاید چون هیییییچ دوستی نداشتم که برق بخونه!
دوس دارم یه سری اطلاعات کلی هم بهم بدی مهندس خیلی ممنونت میشم.
سوالی داری بپرس. من نمیدونم چطور توضیح بدم . فقط اینکه عایق های مختلفی هست مثلا xlpe یا سرامیکی یا هر جنسی که نا رسانا باشه .و مورد استفاده در جاهای مختلف قرار میگیرن.سرچ کن عایق های فشار قوی

apadana34

عضو جدید
اسلايد ، فيلم ،كتاب يا مقاله اي كه من را با رشته الكترونيك اشنا كنه مي تونيد معرفي كنيد

hellfriend2

عضو جدید
مدار شارژ یک نوع باتری لیتیوم یون رو می خوام
میخوام تو نرم افزار مطلب مدارشو بکشم شبیه سازی کنم
نموداراشو بدست بیارم
خیلی کمک می خوام

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام
یه بردی دارم که روش یه آی سی که روش نوشته A2sHB ترکیده! که فک می کنم ماسفت باشه! حالا می خوام براش دیتاشیت پیدا کنم، چیزایی که میاره اکثرا با نام SI2302 که به نظر می اد خودشون متنوع هستند و ولتاژ و جریان و توان های متفاوتی دارن! حالا می خوام این قطعه رو تهیه کنم و جایگذین کنم. چی باید بگیرم؟

راستش از اسم گذاری ماسفت ها آگاهی ندارم که A2sHB به چه معنیه!
مرسی

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها میشه لطفا این جمله رو برام ترجمه کنین؟

Two approaches [18,19] were proposed for the finitetime stabilization of the perturbed triple integrator with requiring the perfect knowledge of s​
این کلمه که قرمزش کردم نمیدونم چی معنی کنم!!!

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
بچه ها میشه لطفا این جمله رو برام ترجمه کنین؟

Two approaches [18,19] were proposed for the finitetime stabilization of the perturbed triple integrator with requiring the perfect knowledge of s​
این کلمه که قرمزش کردم نمیدونم چی معنی کنم!!!

perturbed یعنی آشفته شده بزاری مغتشش فکر کنم مناسب باشه.

nazliii

مدار شارژ یک نوع باتری لیتیوم یون رو می خوام
میخوام تو نرم افزار مطلب مدارشو بکشم شبیه سازی کنم
نموداراشو بدست بیارم
خیلی کمک می خوام

تو تاپیک سوالات الکترونیکی جوابتون رت دادم.لطفا سوالتون رو تو یه تاپیک مطرح کنین فقط.کسی بلد باشه حتما جوابتون رو میدونه لازم نیست همه جا تکرارش کنین:gol::gol:

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
perturbed یعنی آشفته شده بزاری مغتشش فکر کنم مناسب باشه.

اخه انتگرال سه گانه اشفته شده منظورش چیه؟ شما میدونین یعنی چی؟
دو روش 18 و 19 برای ثابت زمانی متناهی از انتگرال سه گانه اشفته!!!!! با نیاز به اگاهی کامل از s مطرح شد.

m@hd

عضو جدید
با سلام خدمتان
مهندسان عزیز
بنده مهندس برق هستم ولی به دلایل شغلی مجبورم یک سری اطلاعات غیر مرتبط با رشته ام داشته باشم حال از شما دوستان تقاضای مساعدت دارم . کتاب یا جزوه که بصورت فشرده یعنی با دو تا چهار روز بشه اطلاعاتی درباره هرکدام از مطالب زیر بدست آورد .
1- مدیریت تولید و عملیات
2- برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات
3- برنامه ریزی کنترل تولید موجودی ها 1
4- برنامه ریزی کنترل تولید موجودی ها 2
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nazliii

اخه انتگرال سه گانه اشفته شده منظورش چیه؟ شما میدونین یعنی چی؟
دو روش 18 و 19 برای ثابت زمانی متناهی از انتگرال سه گانه اشفته!!!!! با نیاز به اگاهی کامل از s مطرح شد.

من سرچ زدم دیدم تو یه مقاله توضیح داده سرسری نگاش کردم اما کارش رو توضیح داده بود
انگلیسی سرچ بزن میاره

new moon

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز...من رشته ام برق نیست ولی فکر کردم شاید اینجا هم بتونم کمکی بگیرم...من روش رگرسیون گیری خطی در ماشین حساب رو میخواستم..(ماشین حساب من که کاتیگا cs-121 هست )...اگه کمک کنید ممنون میشم واقعا:)))

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام
یه بردی دارم که روش یه آی سی که روش نوشته A2sHB ترکیده! که فک می کنم ماسفت باشه! حالا می خوام براش دیتاشیت پیدا کنم، چیزایی که میاره اکثرا با نام SI2302 که به نظر می اد خودشون متنوع هستند و ولتاژ و جریان و توان های متفاوتی دارن! حالا می خوام این قطعه رو تهیه کنم و جایگذین کنم. چی باید بگیرم؟

راستش از اسم گذاری ماسفت ها آگاهی ندارم که A2sHB به چه معنیه!
مرسی
اگه می شه پاسخ بدید! مرسی

salar13

عضو جدید
اگه می شه پاسخ بدید! مرسی

دوست عزیز باید اول ببینی کدوم بخش از مداره به چه چیزها وصل شده عکسشم بزاری بهتر میشه !دوم از کجا میدونید ماسفته؟ودر آخر احتمال این هست بعد از شناسایی آی سی نتونی پیداش کنی!

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
دوست عزیز باید اول ببینی کدوم بخش از مداره به چه چیزها وصل شده عکسشم بزاری بهتر میشه !دوم از کجا میدونید ماسفته؟ودر آخر احتمال این هست بعد از شناسایی آی سی نتونی پیداش کنی!
مرسی از پاسختون! همه اینا ای که گفتید و می دونم! سوال من فقط نام گذاریه ماسفت هاست!
A2sHB به چه معناست

nznn_kalantari

عضو جدید
سلام کسی میتونه کمک کنه؟ یه پروژه طراحی مدار الکترونیکی،طراحی تقویت کننده چند طبق رو دستم مونده، کسی میتونه کمک کنه؟؟؟
اینم سوالش
Untitled44.jpg

m@hd

عضو جدید
با سلام خدمتان
مهندسان عزیز
بنده مهندس برق هستم ولی به دلایل شغلی مجبورم یک سری اطلاعات غیر مرتبط با رشته ام داشته باشم حال از شما دوستان تقاضای مساعدت دارم . کتاب یا جزوه که بصورت فشرده یعنی با دو تا چهار روز بشه اطلاعاتی درباره هرکدام از مطالب زیر بدست آورد .
1- مدیریت تولید و عملیات
2- برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات
3- برنامه ریزی کنترل تولید موجودی ها 1
4- برنامه ریزی کنترل تولید موجودی ها 2
با تشکر

mhh17

عضو جدید
سلام کمک فوری میخام
این سوال امتحان شنبست ولی نمیتونم حلش کنم کسی هست بتونه؟
دو واحد سلول خورشیدی با بیشینه ولتاژ قابل تبدیل 70 و 80 ولت برای تغذیه یک بار به ولتاژ متناوب مولفه اول 110 ولت نیاز دارند به کار گرفته شده اند. 1θ و 2θ را به نحوی بدست آورید که ولتاژ خروجی مبدل آبشاری (پل نوعh) صدو ده ولت و هارمونیک سوم حذف گردد.

oxygen07

عضو جدید
برای انجام پروژه برق مخابرات فرستنده و گیرنده AM آیا کسی هست انجام بده ؟

engineer805

عضو جدید
دوستان من یه ظبط صوت 3دیسکه آیوا دارم که قدیمیه.اونو باز کردم و ترانسش رو میخوام برای کاری.اما میخوام بفهمم خروجی این ترانس چند ولته؟ رشتم مهندسی مکانیکه و وسایل برقی ندارم.
اما نکته مهم تر اینه که برق شهر به اون وصل شده و خروجی اون 5رشته سیمه!!فاز و نول خروجی که ولتاژ کمتری دارند کدومن؟راستش ورودی و خروجی ترانس دوتا مدار هستن که ورودی برق شهر به یکیشون رفته و از مدار دیگه 5رشته سیم اومده بیرون.من ازکجا باید تشخیص بدم.عکس اونو هم اینجا میذارم.هدف من اینه که خروجی این ترانس آیا در اندازه ای هست که منو برق بگیره؟و اینکه من الان نمیدونم دو سیم +و- خروجی کدومه که من به مثلا آرمیچر وصل کنم؟
ترانس.jpg

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
دوستان من یه ظبط صوت 3دیسکه آیوا دارم که قدیمیه.اونو باز کردم و ترانسش رو میخوام برای کاری.اما میخوام بفهمم خروجی این ترانس چند ولته؟ رشتم مهندسی مکانیکه و وسایل برقی ندارم.
اما نکته مهم تر اینه که برق شهر به اون وصل شده و خروجی اون 5رشته سیمه!!فاز و نول خروجی که ولتاژ کمتری دارند کدومن؟راستش ورودی و خروجی ترانس دوتا مدار هستن که ورودی برق شهر به یکیشون رفته و از مدار دیگه 5رشته سیم اومده بیرون.من ازکجا باید تشخیص بدم.عکس اونو هم اینجا میذارم.هدف من اینه که خروجی این ترانس آیا در اندازه ای هست که منو برق بگیره؟و اینکه من الان نمیدونم دو سیم +و- خروجی کدومه که من به مثلا آرمیچر وصل کنم؟
مشاهده پیوست 212053

سلام دوست عزیز
ببینید یا باید ولتمتر داشته باشید و ولتاژش رو چک کنید! یا تعداد دور ترانس رو بدونید و محاسباتش رو انجام بدید و ولتاژش رو بفهمید! یا روی ترانس نوشته باشه که بفهمید ...
برقیا هم با همینا حساب میکنن و الا با نگاه کردن به ترانس نمیشه فهمید

negar.hey

عضو جدید
دوستان کسی اطلاع داره آز الک 1 پیشنیاز آز الک 2 هست یا نه؟ توی مهندسی برق گرایش کنترل:(

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من میخوام یه مقاله با متلب شبیه سازی کنم ولی بلد نیستم جزوه یا کتابی هست که شبیه سازی مقاله یاد بده؟

mahboob1370

عضو جدید
یه سوال اگه میشه واسم حلش کنید کلی گیج شدم :
به کمک میکرو avr یک ترازوی دیجیتال 0-150kg طراحی کنید . فرض کنید که سنسوری در اختیار دارید که به ازای تغییر هر 100 گرمورودی ، خروجی آن 5mv تغییر میکند (50mv/kg) . و به ازای صفر کیلوگرم ورودی ، خروجی آن صفر ولت میباشد . مقدار وزن اندازه گیری شده باید بر حسب کیلوگرم بر روی یک led نمایش داده شود .
(باید به زبان بیسیک حل بشه ) ( فقط برنامشو لازم دارم فوری چون فردا امتحان دارم این سوال هم حتما میاد و منم که ...............):cry:

Fariba 1991

عضو جدید
سلام دوستان.
یه سوال کنترلی دارم. برای کنترل یک ربات دو درجه آزادی ، به روش کنترل تطبیقی مدل مرجع، نظری دارید؟ مدل مرجع ،قانون تطبیق چیا هستن؟