راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام بچه ها میشه منو راهنمایی کنین. چجوری یه مقاله رو شبیه سازی می کنن من تا برنامه مشابه اش رو از نت گیر نیارم نمی تونم برنامه ای بنویسم . مثلا پروژه های درسی هم می رفتم از نت پیدا می کردم بعد اونا رو بر اساس پروژه خودم تغییر میدادم اما همینجوری هیچی . بچه هایی که شبیه سازی انجام میدن میشه بگن چطور یاد گرفتن ؟ الان یه مقاله فارسی دارم موندم چیکارش کنم . به نظرتون میل بدم به نویسنده برنامشو برام میفرسته ؟
ببینید معمولا وقتی میگید مقاله! یعنی یه کار جدید و نو! که قبلا دقیقا مشابه اون کار نشده... (البته مقاله های ژورنال های معتبر خارجی منظورم بود نه مقاله های آبدوغ خیاری داخلی)
پس پیدا کردم مشابه اون و تغییرش، از کار کردن اون سخت تره بعضی وقتا... بعدشم... چرا باید نویسنده برنامه شبیه سازیاشو بده به شما؟!!! پس همچین کاری نکنید چون پاسختون معلومه...!!
حالا خوبه مقاله فارسیه...
به جای این کارا بشینید یه بار سعی کنید! تا یه جایی پیش ببرید کار شبیه سازی رو... بعد مشکلی هم داشتید بیاید از بچه ها بپرسید، حتما راهنماییتون میکنن... اینجوری شبیه سازی کردن رو هم یاد میگیرید...

apadana34

عضو جدید
دوسوال در مورد رشته برق داشتم:
1-اينكه ميگويند برق غير تجسمي است برعكس رشته مكانيك منظور چيه و ايا راه حلي دارد ؟چون به من گفته اند كه تجسم فضايي ام خوبه و به مكانيك بيشتر تا برق ميخوري ولي چون من برق و محصولات ومشاغل مربوطه با ان را بيشتر دوست دارم برق را انتخاب كردم . مي شه گفت كه برق و مفاهيممش را ميشه با تجسم فرضي و شكلها و نمادها در ذهن تجسم كرد تا مثل مكانيك بشه همچنين اينكه بالاخره محصولات الكترونيكي به صورت واقعي و در دنياي واقعي نهايتا ديده ميشه و تجسم كرد
2- در مهندسي برق الكترونيك براي طراحي مدار و كار در اين رشته احتياج به ساخت يكسري قطعات الكترونيكي است يكسريش داخل كشور است اما يكسري كه پيچيده تر است چون كشور ما سازنده نيست انوقت براي كار در اين رشته و طراحي مدار و ساخت محصولات ايا با محدوديت تهيه قطعات روبرو ميشيم يا نه مي تونيم محصول يا طرحي را طراحي كنيم و قطعات لازم ان را هم ميشه تهيه كرد هرچند كه توليد كننده اش نباشيم؟

behtarinjuju

عضو جدید
سلام...بچه ها...من رشتم برق نیست باید توی برنامه ی مطلب برنامه ی تفاضل لاگرانژ رو بنویسم ولی اصلا نه میدونم لاگرانژ چی هست مه مطلب بلدم...تو رو خدا کمکم کنید....کسی می تونه برام بنویسه؟گفن بچه های برق می تونن کمکم کنن

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
سلام به مهندسای عزیز.
من مهندسی عمران خوندم ولی کارم برقیه.تکنسین راه اندازی هستم.از برق تقریبا هیچی نمیدونم, میخام که مطالعه کنم و اطلاعاتم رو در این زمینه بالا ببرم.لطفا راهنمایی کنید از چه منابعی استفاده کنم و اگه چیزی دارید لطفا لینک بدید.
ممنون

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام...بچه ها...من رشتم برق نیست باید توی برنامه ی مطلب برنامه ی تفاضل لاگرانژ رو بنویسم ولی اصلا نه میدونم لاگرانژ چی هست مه مطلب بلدم...تو رو خدا کمکم کنید....کسی می تونه برام بنویسه؟گفن بچه های برق می تونن کمکم کنن

سلام
اتحاد لاگرانژ یا تفاضل لاگرانژ؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به مهندسای عزیز.
من مهندسی عمران خوندم ولی کارم برقیه.تکنسین راه اندازی هستم.از برق تقریبا هیچی نمیدونم, میخام که مطالعه کنم و اطلاعاتم رو در این زمینه بالا ببرم.لطفا راهنمایی کنید از چه منابعی استفاده کنم و اگه چیزی دارید لطفا لینک بدید.
ممنون

سلام دوست عزیز... ببنید من نمی دونم توی شهر شما کتاب خونه ی مرکزیش چطوری هستش...ولی توی کتاب خونه ی مرکزی شهرهای بزرگ قسمت برقش که رجوع کنید کلی کتاب های برقی هست که مثلا با مضمون اصول برق...یا اشنایی با برق.. برق برای تکنسین و چیزای کلی راجب برق که کتاباش هست و من دیدم ولی متاسفانه چون لازم نداشتم اخه برای ما سطحش پایین بود(چون ما تخصصیش رو می خوندیم دیگه توی کتابای اصلیمون) و در حد معرفی و این چیزا بود و... که می تونید گیر بیارید و اگه هم سوالاتون کم و موردی هست این جا بپرسید شاید حل شد.

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام به مهندسای عزیز.
ممنون

سلام
بهترین منابع برای شروع کار کتاب هایی هست که برای دانش آموزان فنی حرفه ای برق تدریس میشود.

miladqwq

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم کسی کتاب مدار الکتریکی۲ رو داره؟؟؟؟
ممنون...

tatu_lover1366

عضو جدید
سلام دوستان گرامی
برای انجام یه کار پژوهشی دنبال استاندارد المانی DIN میگردم مربوط به رشته برق
چون رشتم این نیست سخته برام پیدا کردنش . از اینرو دست به دامن شما شما شدم-ممنون میشم اگه بتونید برام پیداش کنید
اسم کامل استانداره هست :
DIN EN 50081-1:1993-03

mahtab.n.a

عضو جدید
دوستان مهندسی برق اینجا کسی پروژه ی طراحی کامپیوتر پایه به زبان verilog یا vhdlرو داره .من خودم دانشجوی ITهستم و با این زبانا اصن آشنایی ندارم خواهشا اگه کسی میتونه ،کمک کنه .شدیدا به این پروژه نیاز دارم چون نمرش زیاده ...

SHELLBY

کاربر بیش فعال
از یک نفر مسلط به شبکه عصبی مصنوعی جهت انجام یک پروژه دعوت به همکاری میشه.
ترجیها ساکن شیراز.

جهت اطلاعات بیشتر در همین سایت پیغام خصوصی بدید یا به ادرس زیر ایمیل بزنید:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال فوق فوری لطفا هر چه زودتر کمکم کنید

سوال فوق فوری لطفا هر چه زودتر کمکم کنید

من مدار ماشین حساب روی برد بورد بستم. اول کار یادم رفت آیسی هامو چک کنم حالا چطور میتونم از سالم بودن آیسی ها مطمئن بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واااای تورو خدا کمکم کنید.یعنی هیچ راهی نداره؟؟؟؟؟
سلام من خ بی تجربم
خوب رو برد مگه نبستین؟ لحیم کاری نکردین که نگرانین. درش بیارین.
بعد با ic tester آس سی رو چک کنید.
من فقط یه چیزی گفتم حالا با تجربه ها کمک بییشتری میکنن. کلا فک کنم کمکی نکردم فقط همدردی کردم:دی
راستی حالا اگه مدارت خ تو هم تو همه و اگ دربیاری همه چی به هم میریزنه
به جای ارتباط مستقیم پین ها از سیم استفاده کن. اما به مدار ورودی ندیا یعنی مدار کلا در حالت خاموش باشه. در این صورت اتصالاتی که هستش رو برد هیچ کاره اند.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من خ بی تجربم
خوب رو برد مگه نبستین؟ لحیم کاری نکردین که نگرانین. درش بیارین.
بعد با ic tester آس سی رو چک کنید.
من فقط یه چیزی گفتم حالا با تجربه ها کمک بییشتری میکنن. کلا فک کنم کمکی نکردم فقط همدردی کردم:دی
راستی حالا اگه مدارت خ تو هم تو همه و اگ دربیاری همه چی به هم میریزنه
به جای ارتباط مستقیم پین ها از سیم استفاده کن. اما به مدار ورودی ندیا یعنی مدار کلا در حالت خاموش باشه. در این صورت اتصالاتی که هستش رو برد هیچ کاره اند.
آره خیلی تو هم توهمه

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
من مدار ماشین حساب روی برد بورد بستم. اول کار یادم رفت آیسی هامو چک کنم حالا چطور میتونم از سالم بودن آیسی ها مطمئن بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مدارتون با چه آی سی هستش ؟!
باید نحوه عملکرد و عیب یابی اون آی سی رو بلد باشید.
--
مثلاً اگر از میکروکنترلر استفاده میکنید باید برید سراغ برنامه میکرو و vcc و gnd میکرو و کریستال و اتصال پایه ها و فیوز بیت ها و...
مثلاً اگر از آپ امپ استفاده میکنید بسته به اینکه در مدار چه وظیفه ای رو داره میتونید ولتاژ خروجی رو چک کنید و ...
و ...
موفق باشید.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدارتون با چه آی سی هستش ؟!
باید نحوه عملکرد و عیب یابی اون آی سی رو بلد باشید.
--
مثلاً اگر از میکروکنترلر استفاده میکنید باید برید سراغ برنامه میکرو و vcc و gnd میکرو و کریستال و اتصال پایه ها و فیوز بیت ها و...
مثلاً اگر از آپ امپ استفاده میکنید بسته به اینکه در مدار چه وظیفه ای رو داره میتونید ولتاژ خروجی رو چک کنید و ...
و ...
موفق باشید.
آره ولی این در صورتی بود که مدارو نبسته بودم حالا که بستم راهی نداره؟؟ از بچه های دانشگاه پرسیدم بلد نبودن گفتم شاید اینجا به جواب برسم

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
آره ولی این در صورتی بود که مدارو نبسته بودم حالا که بستم راهی نداره؟؟ از بچه های دانشگاه پرسیدم بلد نبودن گفتم شاید اینجا به جواب برسم
نه اتفاقاً این برای وقتیه که مدار رو بستید. وقتی مدار رو نبسته باشید که دیگه مشکلی نداره. وقتی مدار رو بستید میرید چک میکنید از روی نقشه مدار مثلاً الان باید خروجی این آی سی 15 ولت باشه. اگر بود که بود اگر نبود یعنی این جا یه مشکلی هست و ...
راه دیگه ای هم هستش به این صورت که باید روی بوردتون یک مدار دیگه رو جاگذاری کنید و بدون اینکه مدار قبلی رو درگیر کنید فقط آی سی مورد نظر رو بیارید توی کار. و با مدار جدیدتون عملکرد آی سی رو تست کنید.
راه دیگه ای هم ممکنه وجود داشته باشه و اون هم اینه که با همون مدار اوّلی کارکرد آی سی ها رو تست کنید. به این صورت که به نقاط مختلف ولتاژ بدید ( در صورت امکان ) و عملکرد کلی آی سی رو بررسی کنید. مثلاً اگر یه آپ امپ وجود داشته باشه شما متیونید پایه نا وارون سازشو قطع کنید و بهش سیگنال بدید و با توجه به نقشه مدار و سیم کشی اون خروجی رو به دست بیارید. حالا اگر سیگنال خروجی آپ امپ اندازه گیری شده در آزمایشگاه با مقدار از قبل پیش بینی شده یکی بود یعنی به احتمال خیلی زیاد آی سی سالم هستش.
و ...
نقشه مدار رو باید داشته باشید اگر هم نداشته باشید باید از روی خود سیستم به دستش بیارید.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اتفاقاً این برای وقتیه که مدار رو بستید. وقتی مدار رو نبسته باشید که دیگه مشکلی نداره. وقتی مدار رو بستید میرید چک میکنید از روی نقشه مدار مثلاً الان باید خروجی این آی سی 15 ولت باشه. اگر بود که بود اگر نبود یعنی این جا یه مشکلی هست و ...
راه دیگه ای هم هستش به این صورت که باید روی بوردتون یک مدار دیگه رو جاگذاری کنید و بدون اینکه مدار قبلی رو درگیر کنید فقط آی سی مورد نظر رو بیارید توی کار. و با مدار جدیدتون عملکرد آی سی رو تست کنید.
راه دیگه ای هم ممکنه وجود داشته باشه و اون هم اینه که با همون مدار اوّلی کارکرد آی سی ها رو تست کنید. به این صورت که به نقاط مختلف ولتاژ بدید ( در صورت امکان ) و عملکرد کلی آی سی رو بررسی کنید. مثلاً اگر یه آپ امپ وجود داشته باشه شما متیونید پایه نا وارون سازشو قطع کنید و بهش سیگنال بدید و با توجه به نقشه مدار و سیم کشی اون خروجی رو به دست بیارید. حالا اگر سیگنال خروجی آپ امپ اندازه گیری شده در آزمایشگاه با مقدار از قبل پیش بینی شده یکی بود یعنی به احتمال خیلی زیاد آی سی سالم هستش.
و ...
نقشه مدار رو باید داشته باشید اگر هم نداشته باشید باید از روی خود سیستم به دستش بیارید.
ممنون. نقشه مدارو دارم باید همین کارو انجام بدم ، فک کنم خیلی زمان ببره

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
ممنون. نقشه مدارو دارم باید همین کارو انجام بدم ، فک کنم خیلی زمان ببره
مگه میشه سیستم رو عیب یابی کرد بدون وقت گذاشتن زمان !!!؟
اگر یه بورد SMD لحیم کاری شده داشتید که باید تعمیرش میکردید چی ؟! هیچ اطلاعی هم از نوع اون بورد نداشتید. و قبلاً باهاش نکرده بودید.

kiyanaaa

عضو جدید
سلام بچه ها
من کلا با فيزيک هاليدی مشکل دارم
منبع و کتابی و ميشناسيد که بهتر باشه ی جورايی ساده تر باشه

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز. ببخشید اگه جای سؤالم اشتباهه. ولی میخواستم بدونم که این همایش ها و کنفرانس ها تا چه حد مشهور هستن و اهمیت دارن ؟! مخصوصاً این آخریه :
[h=2]همايش ملي پژوهش هاي كاربردي علوم هاي فني مهندسي و مديريتي در عرصه دانشگاه، صنعت و مديريت ايران[/h]ارزش داره وقت بزاریم !؟ یا نه..
ممنون.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز. ببخشید اگه جای سؤالم اشتباهه. ولی میخواستم بدونم که این همایش ها و کنفرانس ها تا چه حد مشهور هستن و اهمیت دارن ؟! مخصوصاً این آخریه :
همايش ملي پژوهش هاي كاربردي علوم هاي فني مهندسي و مديريتي در عرصه دانشگاه، صنعت و مديريت ايران

ارزش داره وقت بزاریم !؟ یا نه..
ممنون.
سلام .
همایش هایی که معرفی میشه بستگی به این داره که برگذار کننده همایش کی باشه ..مثلا برگذار کننده ها مثل دانشگاه ازاد یا غیر انتفاعی سطحی نسبتا متوسط رو به ضعیف دارن اکثرا که اکثر مقاله های دریافتی رو اکسپت میکنن.
در مورد برق دانشگاه شریف اردیبهشت هر سال همایش برگذار میکنه که به نظر من یکی از معتبر ترین های ایران باشه ...و تو اکثر سایت های خارجی معرفی همایش ها لینکش هست .
شرکت توزیع هم همایش های خوبی برگذار میکنه.
.
بعضی ها هم که ارایه در isc و isi میدن
که باید بدونی چه مجله ای قراره مقاله چاپ بشه .این وسط چیزی به اسم ضریب تاثیر اهمیت مجله ها رو تعیین میکنه. که طبق هیچ قاعده و قانونی نیست . و از طرف موسسه isi شکل گرفته به این صورت که هر مجله ای ضریب تاثیر بالایی داشته باشه مقاله ای که پذیرفته میشه تا توی اون مجله چاپ بشه معتبره و به اون ارجاع میشه.
ولی از یکی از اساتید برجسته دانشگاه تهران پرسیدم ,گفتن فعلا چون معیاری برای انتخاب مقاله خوب از خوب تر ندارن ضریب تاثیر رو مد نظر گرفتن و در کل قرار نیست هر مقاله ای که ضریب تاثیر بالاتری داشته باشه از نظر فنی و علمی سطح بالاتری داشته باشه .!
وقت گذاشتن هم به شخص بستگی داره ی نفر میخواد ادامه تحصیل بده برای دکتری و استاد بشه موثره.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
همايش ملي پژوهش هاي كاربردي علوم هاي فني مهندسي و مديريتي در عرصه دانشگاه، صنعت و مديريت ايران

ارزش داره وقت بزاریم !؟ یا نه..
ممنون.
سلام به شما
بستگی به موقعیت فعلی نویسنده داره... اگر در حد کارشناسی باشه آره خوبه واسه دست گرمی و شروع... باعث ایجاد انگیزه میشه برای پژوهش های بهتر و علمی تر در آینده و... ولی از نظر ارتقای رزومه نمیشه روش حساب کرد...

کلا در نظر بگیرید که مقاله ها به چند دسته تقسیم میشن...
- مقالاتِ همایش ها و کنفرانس های ملی
- مقالاتِ همایش ها و کنفرانس های بین المللی داخلی
- مقالاتِ همایش ها و کنفرانس های بین المللی خارجی
- مقالات ژرونال
- مقالات ژورنال ISI (خودشون خیلی تنوع دارن و بر اساس IF طبقه بندی میشن... ژورنال ISI داریم تو ایران با IF حدود 0.025 تا ژورنال های IEEE که برای مثال IF حدود 3 یا 5 دارن که خیلی بالا هستن سطحشون)
معمولا این ترتیب از بالا به پایین بر اساس اعتبار کم به زیاد هست... البته همیشه به صورت دقیق برای رشته های دیگه صادق نیست ولی برای برق صادق...
این رو هم در نظر بگیرید که به ازای هر مقاله برای کنفرانس های داخلی حدود 400 تومن و برای خارجی حدود 500 دلار هزینه خواهد داشت... در صورتی که مقالات ژورنال با اینکه سطحشون بالاتره ،معمولا رایگان هستن...
یک مورد مهم رو هم عرض کنم خدمتتون ... وقتتون رو سعی کنید برای ژورنال ها و یا کنفرانسهایی بذارید که انگلیسی هستن نه فارسی...

همینطور که عرض کردم اگر برای خودتون میخواید و کار اولتون هست خوبه... ولی برای کارهای بعدی روی پابلیشر های معتبر کار کنید...
من الان سایت این همایشی که شما گفتید سر زدم... civilica گفته که اعتبار این همایش رو تائید میکنه ...ولی توجه داشته باشید که خود civilica اصلا مقایسه نیست با معتبرهای دنیای برق...

اگر سوالی بود در خدمتم...
امیدوارم که همیشه موفق باشید

ab 84

عضو جدید
chaos theory

chaos theory

سلام دوستان عزیز
اینجا کسی تئوری آشوب بلده، من برای پیش بینی متغیرهای کارم باید از این روش استفاده کنم اما هیچی ازش نمیدونم. ممنون میشم اگه کسی بلده به منم یاد بده.

با تشکر