دستفروشی که در خرمشهر خودسوزی کرده‌ بود، درگذشت

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
علیک السلام

این که میگم مربوط به متن تاپیک نیست و از استاتر پوزش میخوام.

حج عمره واجب نیست.حتی تو این شرایط تمتعشم زیادیه. خیلی واجبات داریم که این حاجیان حتی یکیشم عمل نمیکنن . البته همه این حج رفتنائی که تو این چند دهه شاهد هستیم هیچکدامش برا ثواب نیستن. برا اینه که بهشون حاجی یا حاجیه خانم بگن. بعدشم برن پول این مملکت رو بریزن تو شکم عربها و میلیونها تومان خرج سوغاتی بکنند و بعد برگشتنشونم میلیونها تومان خرج کنن و میلیونر ها رو به خیرات و مبرات دعوت کنن و اعمال بعد حجشونم که خدا قربونش برم هیچ فرقی با قبلشون نکنه و خیلی هاشونم بیشتر دنیا گیر بشن.

چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرام است.

در قبال اینهمه بیکاری و فقر و آمار زیر خط فقر مردممون , حج نه تنها واجب نیست شاید حرام هم باشه. انسان گوشفند نیست که سر یکیشو ببرّن بعد بقیه ببینن و نشخوار کنن. آداب حج مربوط به فروع دین هست. اینا اصول دین رو رعایت نمیکنن و چسبیدن به فروع. چرا ؟ چون براشون شهرن دنیوی داره. اعتماد کاذب خلق میکنه و اینام نونشو میخورن. منم تو سانفرانسیسکو که زندگی نمیکنم. بین همین مردم هستم و همه رفتاراشونم میبینم. مسلمان نمائی که اینا دارن تو تاریخ لنگه نداشته.
بله مربوط نیست......ولی یک حرف به نظر اشتباهی مطرح میکنید که شاید اطلاع ندارید......پس بیایم با منبع حرف بزنیم .......حج واجب است....حج عمره رو البته بنده نمیگم.....حج واجب رو میگم.....
دلایل بسیاری هم دارد ......که به نقل از تبیان ذکر خواهم کرد ........و اینکه ما چرا سوره حج داریم؟........اصلا بیاییم ببینیم آیاتی که در آخرین حج پیامبر بر ایشون نازل شده چه بوده

196- و اتموا الحج و لله فان احصرتم فما است يسر من الهدى و لا تحلقوا رءوسكم حتى يبلغ الهدى محله فمن كان منكم مريضا او به اذى من راسه ففديه من صيام او صدقه اونسك فاذا امنتم فمن تمتع بالعمره الى الحج فما است يسر من الهدى فمن لم يجد فصيام ثلثه ايام فى الحج و سبعه اذا رجعتم تلك عشره كامله ذلك لمن لم يكن اهله حاضرى المسجد الحرام و اتقوا اللّه و اعلموا ان اللّه شديد العقاب

197- الحج اشهر معلومت فمن فرض فيهن الحج فلا رفث ولا فسوق و لا جدال فى الحج و ما تفعلوا من خير يعلمه اللّه و تزودوا فان خير الزاد التقوى و اتقون يا اولى الالباب
198- ليس عليكم جناح ان تبتغوا فضلا من ربكم فاذا افضتم من عرفت فاذكروا اللّه عند المشعر الحرام و اذكروه كما هديكم و ان كنتم من قبله لمن الضالين
199- ثم افيضوا من حيث افاض الناس و استغفروا اللّه ان اللّه غفور رحيم
200- فاذا قضيتم مناسككم فاذكروا اللّه كذكركم آبائكم او اشد ذكرا فمن الناس من يقول ربنا آتنا فى الدنيا و ما له فى الاخره من خلاق
201- و منهم من يقول ربن آتنا فى الدنيا حسنه و فى الاخره حسنه و قنا عذاب النار
202- اولئك لهم نصيب مما كسبوا و اذكروا اللّه و اللّه سريع الحساب
203- و اذدكرو الله فى ايام معدودات فمن تعجل فى يومين فلا اثم عليه تاخر فلا اثم عليه لمن اتقى و اتقوالله و اعلموا انكم اليه تحشرون
سوره بقره

حج و عمره اى را كه آغاز كرده ايد تمام كنيد حال اگر مانعى شما را از اتمام آن جلوگير شد هر مقدار از قربانى كه برايتان ميسور باشد قربان كنيد و سرهايتان را نتراشيد تا آنكه قربانى به محل خود برسد پس اگر كسى مرضى بود و يا از نتراشيدن سر دچار آزارى مى شود سر بتراشد و كفاره آن را روزه بگيرد يا صدقه اى دهد يا گوسفندى ذبح كند و اگر مانعى از اتمام حج و عمره پيش نيامد پس هر كس كه حج و عمره اش تمتع باشد هر قدر از قربانى كه مى تواند بدهد و اگر پيدا نمى كند و يا تمكن ندارد به جاى آن سه روز در حج و هفت روز در مراجعت كه جمعا ده روز كامل مى شود روزه بدارد، البته اين حج تمتع مخصوص كسانى است كه اهل مكه نباشند و بايد از خدا بترسيد و حكم حج تمتع را انكار مكنيد و بدانيد كه خدا شديد العقاب است . (196)
حج در چند ماه معين انجام مى شود پس اگر كسى در اين ماهها به احرام حج درآمد ديگر با زنان نياميزد و مرتكب دروغ و جدال نشود كه اينگونه كارها در حج نيست و آنچه از خير انجام دهيد خدا اطلاع دارد و توشه برداريد كه بهترين توشه تقوا است و از من پروا كنيد اى صاحبان خرد. (197)
در اثناى حج اگر بخواهيد خريد و فروشى كنيد حرجى بر شما نيست و چون از عرفات كوچ مى كنيد در مشعرالحرام به ذكر خدا بپردازيد و به شكرانه اينكه هدايتتان كرده يادش آريد چه قبل از آنكه او هدايتتان كند از گمراهان بوديد. (198)
آنگاه از مشعر كه مشركين كوچ مى كنند شما هم كوچ كنيد و خدا را است غفار كنيد كه او غفور و رحيم است . (199)
پس هر گاه مناسك خود را تمام كرديد خدا را ياد آريد آنطور كه در جاهليت بعد از تمام شدن مناسك پدران خود را ياد مى كرديد بلكه بيشتر از آن اينجاست كه بعضى مى گويند: پروردگارا در همين دنيا به ما حسنه بده ولى در آخرت هيچ بهره اى ندارند. (.20)
و بعضى از آنان مى گويند پروردگارا به ما هم حسنه در دنيا بده و هم حسنه درآخرت و ما را از عذاب آتش حفظ كن . (201)
ايشان از آنچه كرده اند نصيبى خواهند داشت و خدا سريع الحساب است . (202)

.
.
اما علت رفتن به حج.....برای افرادی که شرایط را دارا هستند .......از تبیان بخشی رو خدمت شما نقل میکنم

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=78685&consultationid=754176

حج یك عبادت دسته جمعى است كه هرسال در روزهاى معینى در سرزمینى تاریخى و با شكوه انجام مى گیرد. این نوع عبادت علاوه بر این كه پیوند استوارى میان بنده و خدا به وجود مى آورد، مى تواند ازجهات گوناگونى مبدا اثرات سودمند و ارزنده اى در اجتماع اسلامى باشد؛ زیرا:
اولا: یك چنین عبادت دسته جمعى كه با تجرد كامل و وارستگى مطلق، تنها باپوشیدن دو قطعه پارچه ساده آغاز مى گردد، نشانه مساوات بندگان الهى در پیشگاه اوست و این یكى از آمال بزرگ انسانى است كه روزى انسانهاى جهان عوامل برتریهاى موهوم مانند نژاد، زبان، رنگ و ثروت را كنار گذارده، همگى خود را دربرابر خدا مساوى و برابر بدانند. عمل حج از عبادتهایى است كه به این هدف تحقق مى بخشد و موجب مى شود كه افراد با ایمان امتیازات اجتماعى را وسیله برترى خود ندانند.

لطفا جای علمای دینی خودمان را جا نزنیم!.......رفتن یکبار حج واجب است.....حج رفتن آدابی دارد......این که یک عده آداب و رسوم حج رو صحیح انجام نمیدن دلیل بر این نیست که شما اصل یک مسئله دینی رو زیر سوال ببرید.....بله این دست افراد هستند ......یک عده هم میروند برای خوش گذرانی به کشورهای اروپایی .......حالا به این خاطر بایستی جلوی کسانیکه به خاطر کار میرند رو گرفت؟!.....به خاطر تجارت و اقتصاد کشور؟!

آمارهایی که دولت میدهد که میگوید نرخ تورم شده پانزده درصد........نرخ بیکاری هم که تک رقمی شده
نرخ تورم 15.6 درصدی در اسفند ماه - ایلنا

به حج برویم یا به فقرا کمک کنیم/ پاسخ به یک شبهه قدیمی

ما هم بین مردم هستیم ..........و بلکه بیتشر در حلبی آبادهای کشور نه سانفرانسیسکو و واشگتن دی سی کشور!.........عامه مردمی که من میبینم با تعریف شما در تضادن......

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله مربوط نیست......ولی یک حرف به نظر اشتباهی مطرح میکنید که شاید اطلاع ندارید......پس بیایم با منبع حرف بزنیم .......حج واجب است....حج عمره رو البته بنده نمیگم.....حج واجب رو میگم.....
دلایل بسیاری هم دارد ......که به نقل از تبیان ذکر خواهم کرد ........و اینکه ما چرا سوره حج داریم؟........اصلا بیاییم ببینیم آیاتی که در آخرین حج پیامبر بر ایشون نازل شده چه بوده

196- و اتموا الحج و لله فان احصرتم فما است يسر من الهدى و لا تحلقوا رءوسكم حتى يبلغ الهدى محله فمن كان منكم مريضا او به اذى من راسه ففديه من صيام او صدقه اونسك فاذا امنتم فمن تمتع بالعمره الى الحج فما است يسر من الهدى فمن لم يجد فصيام ثلثه ايام فى الحج و سبعه اذا رجعتم تلك عشره كامله ذلك لمن لم يكن اهله حاضرى المسجد الحرام و اتقوا اللّه و اعلموا ان اللّه شديد العقاب

197- الحج اشهر معلومت فمن فرض فيهن الحج فلا رفث ولا فسوق و لا جدال فى الحج و ما تفعلوا من خير يعلمه اللّه و تزودوا فان خير الزاد التقوى و اتقون يا اولى الالباب
198- ليس عليكم جناح ان تبتغوا فضلا من ربكم فاذا افضتم من عرفت فاذكروا اللّه عند المشعر الحرام و اذكروه كما هديكم و ان كنتم من قبله لمن الضالين
199- ثم افيضوا من حيث افاض الناس و استغفروا اللّه ان اللّه غفور رحيم
200- فاذا قضيتم مناسككم فاذكروا اللّه كذكركم آبائكم او اشد ذكرا فمن الناس من يقول ربنا آتنا فى الدنيا و ما له فى الاخره من خلاق
201- و منهم من يقول ربن آتنا فى الدنيا حسنه و فى الاخره حسنه و قنا عذاب النار
202- اولئك لهم نصيب مما كسبوا و اذكروا اللّه و اللّه سريع الحساب
203- و اذدكرو الله فى ايام معدودات فمن تعجل فى يومين فلا اثم عليه تاخر فلا اثم عليه لمن اتقى و اتقوالله و اعلموا انكم اليه تحشرون
سوره بقره

حج و عمره اى را كه آغاز كرده ايد تمام كنيد حال اگر مانعى شما را از اتمام آن جلوگير شد هر مقدار از قربانى كه برايتان ميسور باشد قربان كنيد و سرهايتان را نتراشيد تا آنكه قربانى به محل خود برسد پس اگر كسى مرضى بود و يا از نتراشيدن سر دچار آزارى مى شود سر بتراشد و كفاره آن را روزه بگيرد يا صدقه اى دهد يا گوسفندى ذبح كند و اگر مانعى از اتمام حج و عمره پيش نيامد پس هر كس كه حج و عمره اش تمتع باشد هر قدر از قربانى كه مى تواند بدهد و اگر پيدا نمى كند و يا تمكن ندارد به جاى آن سه روز در حج و هفت روز در مراجعت كه جمعا ده روز كامل مى شود روزه بدارد، البته اين حج تمتع مخصوص كسانى است كه اهل مكه نباشند و بايد از خدا بترسيد و حكم حج تمتع را انكار مكنيد و بدانيد كه خدا شديد العقاب است . (196)
حج در چند ماه معين انجام مى شود پس اگر كسى در اين ماهها به احرام حج درآمد ديگر با زنان نياميزد و مرتكب دروغ و جدال نشود كه اينگونه كارها در حج نيست و آنچه از خير انجام دهيد خدا اطلاع دارد و توشه برداريد كه بهترين توشه تقوا است و از من پروا كنيد اى صاحبان خرد. (197)
در اثناى حج اگر بخواهيد خريد و فروشى كنيد حرجى بر شما نيست و چون از عرفات كوچ مى كنيد در مشعرالحرام به ذكر خدا بپردازيد و به شكرانه اينكه هدايتتان كرده يادش آريد چه قبل از آنكه او هدايتتان كند از گمراهان بوديد. (198)
آنگاه از مشعر كه مشركين كوچ مى كنند شما هم كوچ كنيد و خدا را است غفار كنيد كه او غفور و رحيم است . (199)
پس هر گاه مناسك خود را تمام كرديد خدا را ياد آريد آنطور كه در جاهليت بعد از تمام شدن مناسك پدران خود را ياد مى كرديد بلكه بيشتر از آن اينجاست كه بعضى مى گويند: پروردگارا در همين دنيا به ما حسنه بده ولى در آخرت هيچ بهره اى ندارند. (.20)
و بعضى از آنان مى گويند پروردگارا به ما هم حسنه در دنيا بده و هم حسنه درآخرت و ما را از عذاب آتش حفظ كن . (201)
ايشان از آنچه كرده اند نصيبى خواهند داشت و خدا سريع الحساب است . (202)

.
.
اما علت رفتن به حج.....برای افرادی که شرایط را دارا هستند .......از تبیان بخشی رو خدمت شما نقل میکنم

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=78685&consultationid=754176

حج یك عبادت دسته جمعى است كه هرسال در روزهاى معینى در سرزمینى تاریخى و با شكوه انجام مى گیرد. این نوع عبادت علاوه بر این كه پیوند استوارى میان بنده و خدا به وجود مى آورد، مى تواند ازجهات گوناگونى مبدا اثرات سودمند و ارزنده اى در اجتماع اسلامى باشد؛ زیرا:
اولا: یك چنین عبادت دسته جمعى كه با تجرد كامل و وارستگى مطلق، تنها باپوشیدن دو قطعه پارچه ساده آغاز مى گردد، نشانه مساوات بندگان الهى در پیشگاه اوست و این یكى از آمال بزرگ انسانى است كه روزى انسانهاى جهان عوامل برتریهاى موهوم مانند نژاد، زبان، رنگ و ثروت را كنار گذارده، همگى خود را دربرابر خدا مساوى و برابر بدانند. عمل حج از عبادتهایى است كه به این هدف تحقق مى بخشد و موجب مى شود كه افراد با ایمان امتیازات اجتماعى را وسیله برترى خود ندانند.

لطفا جای علمای دینی خودمان را جا نزنیم!.......رفتن یکبار حج واجب است.....حج رفتن آدابی دارد......این که یک عده آداب و رسوم حج رو صحیح انجام نمیدن دلیل بر این نیست که شما اصل یک مسئله دینی رو زیر سوال ببرید.....بله این دست افراد هستند ......یک عده هم میروند برای خوش گذرانی به کشورهای اروپایی .......حالا به این خاطر بایستی جلوی کسانیکه به خاطر کار میرند رو گرفت؟!.....به خاطر تجارت و اقتصاد کشور؟!

آمارهایی که دولت میدهد که میگوید نرخ تورم شده پانزده درصد........نرخ بیکاری هم که تک رقمی شده
نرخ تورم 15.6 درصدی در اسفند ماه - ایلنا

به حج برویم یا به فقرا کمک کنیم/ پاسخ به یک شبهه قدیمی

ما هم بین مردم هستیم ..........و بلکه بیتشر در حلبی آبادهای کشور نه سانفرانسیسکو و واشگتن دی سی کشور!.........عامه مردمی که من میبینم با تعریف شما در تضادن......
پیام اون نظر منو نگرفتی. من دهها برابر این آیات رو ازبر هستم. مکه در سیطره حاکم مسلمان نیست . در چنین وضعیتی مسئله فرق میکنه , که انگار شما باز هم برسم همیشگی زدی تو خط حاشیه که بتونی از آب گل آلود هم نهنگ صید کنی ؟ اون نظر منو درست نخوندی , با نیّت ویژه خودت خوندی. اتمام بحث رو اعلام میدارم.تشکر

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون مثال شما اصن سرتاپاش عوام گونه بود. ثواب احسان مکه رفتن تو خواب شد؟. مگه مکه ثواب اینجوری هم داره ؟ یعنی اینائی که میرن مکه ثواب میکنن؟ کلا یه مثال هایی میزنی که پیرزن های عهد قاجار رواجش دادن. من بخاطر همین اعتراض کردم. یه نوع نظرات عوام پسند تو قرن 21 ؟

!!!!!!!!!!!!!!...من نمیدونم اشتباه کردم یا نه که این قضیه رو برا شما تعریف کردم... کسی دیگه هم ماشاا...هزارماشاا...نظری نداشت راجع بهش....!. بجز آقای محمد که اونم آخرش خرابش کرد!!.
یه جوری حرف میزنی انگار خدایی... یعنی واقعاً متوجه نمیشی چی به چیه ؟؟؟. حرفات خیلی بی ربط بود!!. افکار عوام گونه رو بنظرم شما داری. دیگه خوشم نمیاد بیشتر از این وقتمو تلف کنم. ان شاا...یا خدا هدایتت کنه یا با اینگونه نظرات و افکار دیگه آزاری نرسونی!!.

سلام.......فکر میکنم شما به مسئله بد نگاه کردین......منظور این بوده که کاری که این بنده خدا کرده از ثواب حج رفتن اعمال اون هم بالاتر بوده یا در اون حد.......برای مسلمانان رفتن به حج تمتع و انجام اعمال آن در صورت داشتن شرایط لازمه واجب است
...........
البته نقد شما از لحاظی هم درست است.......چون اصولا رویاهای صادقه نبایستی خیلی راحت و به صورت عمومی بیان شود....خواب ها بر چند نوع اند

این رویای صادقه رو من ندیدم که حالا با تعریف کردنش خرابش کنم !!!.:confused:.یااون فرد کمک کننده من نبودم. چندین سال پیشا یه فرد دیگه ای به یه فرد دیگه ای گفته. اون فرد هم به هر دلیلی برای ما تعریف کرده که اصلاً کار بدی نکرده!. داستان نساز لطفاً !.
بعدم الان من صلاح دونستم اینو تعریف کردم و شما هرگز نمیدونید و نخواهید دونست که اون افراد اصلاً کیا بودن!!. بنابراین ایرادی نداره.
رویای صادقه قابل تمایزه از خوابای الکی!...ضمناً فکر هم نکنم خواب دیدن اینکه کسی رفته حج، الکی باشه!. بنظرم این بحث تموم بشه شاید بهتر باشه. خدایا ......

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهرا بنده بایستی یک توضیحی با توجه به برخی اظهارات بدهم......اولا اینکه ظاهر برخی بزرگواران دچار سو تعبیر شدن......بنده نگفتم خواب فلانی رویای صادقه هست یا نه .....بلکه بنده خودم رو در مقام قضاوت به خصوص در قبال فرد یا افرادی که هیچ ازشون ندیدم نمیدونم....بلکه یکی از کاربران محترم ارزش حج رو زیر سوال بردن که بنده گفتم یکبار رفتن حج برای کسی که شرایطش را دارا باشد واجب است و از اهمیت این مسئله گفته شد و در ثانی در این باره گفته شد که برخی خوابها رویای صادقه هستند ..........برخی هم بهتره انتقاد پذیر باشند ......ما از شما انتقاد کردیم نه از کسی که خواب دیده ......بله بهتر است......یا حق

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
امر به شما مشتبه شده. حدیث پیامبر اینجا ایرادی وارد نمیکنه...چون اصلاً شرایط و همه چی فرق میکنه..... ربطی به انتقادپذیری من نداره. اصلاً خودم فهمیدم که نباید این حرفا رو بزنم!....نه چون با حدیث پیامبر به نظر شما منافات داره...بلکه کسانی مثل اول اون خانم! و بعد شما بنظرمن ازش ایرادای الکی میگیرید.

آخرین ویرایش:

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جای تاسفه
حالا مسببین این ظلم میتونن تا آخر عمر هر شب سرشون رو راحت رو بالش بزارن

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
!!!!!!!!!!!!!!...من نمیدونم اشتباه کردم یا نه که این قضیه رو برا شما تعریف کردم... کسی دیگه هم ماشاا...هزارماشاا...نظری نداشت راجع بهش....!. بجز آقای محمد که اونم آخرش خرابش کرد!!.
یه جوری حرف میزنی انگار خدایی... یعنی واقعاً متوجه نمیشی چی به چیه ؟؟؟. حرفات خیلی بی ربط بود!!. افکار عوام گونه رو بنظرم شما داری. دیگه خوشم نمیاد بیشتر از این وقتمو تلف کنم. ان شاا...یا خدا هدایتت کنه یا با اینگونه نظرات و افکار دیگه آزاری نرسونی!!.

.
اگر تحمل نظرات مخالف رو نداری , بهتره خودتم نظر ندی. ما اینجا یرای به به و چه چه گفتن نمیایم. تحمل انتقاد نداری , شرکت نکن. وقتی نظر میدی , باید به نظرات بقیه هم توجه کنی. دعا هاتم برا خودت نگه داری سودش بیشتره. بدون سند داستان بگی , همین میشه. اگه از شنیدن نظرات دیگران میرنجی , نظر نده.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر تحمل نظرات مخالف رو نداری , بهتره خودتم نظر ندی. ما اینجا یرای به به و چه چه گفتن نمیایم. تحمل انتقاد نداری , شرکت نکن. وقتی نظر میدی , باید به نظرات بقیه هم توجه کنی. دعا هاتم برا خودت نگه داری سودش بیشتره. بدون سند داستان بگی , همین میشه. اگه از شنیدن نظرات دیگران میرنجی , نظر نده.

بدون سند داستان بگی... :biggrin:.
ضمناًنرنجیدم. قبلش بجااون جمله چیزی نوشته بودم که گفتم بهتره ویرایش بزنم دیگه اینوگفتم.یکم از نظر خودم آخرش تندتر بود. البته حرف بدی نبود ولی خب تند بود. بله درسته بخاطر به به و چه چه نیومدیم ولی نیومدیمم که یکسره سواد و عقل دیگرانو با کنایه زیر سوال ببریم..که ایناروهم بشنویم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: ayja

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرگ ۳ سرباز نیروی انتظامی خوزستان در حمله مسلحانه افراد ناشناس

مرگ ۳ سرباز نیروی انتظامی خوزستان در حمله مسلحانه افراد ناشناس

سربازان یک ایستگاه نیروی انتظامی در نزدیکی اهواز توسط افرادی ناشناس به رگبار بسته شدند. در این حمله ۳ سرباز کشته و دوسرباز دیگر زخمی شدند. تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

عکس تزئینی است

به‌گزارش پرس‌تی‌وی، سحرگاه پنج‌شنبه (۱۳ فروردین، ۲ آپریل) افراد ناشناسی به یک ایستگاه نیروی انتظامی در پارک گمبوعه اهواز حمله کرده و سربازان مستقر در این محل را به رگبار می‌بندند. در این حمله ۳ سرباز نیروی انتظامی کشته و ۲ سرباز هم زخمی شده‌اند. پارک گمبوعه در حوزه استحفاظی استان خوزستان در جاده اهواز – حمیدیه واقع شده است.

سرهنگ رحمان موسوی، معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی خوزستان با تائید این حمله به خبرگزاری ایرنا گفته که این مأموران برای ایجاد امنیت، آرامش و خدمات‌رسانی به میهمانان نوروزی در این ایستگاه پلیس مشغول به خدمت بوده‌اند.

به‌گفته وی تیم‌های ویژه و ماموران خبره‌ای برای رسیدگی به این موضوع و دستگیری مهاجمان تشکیل شده است. با این وجود تاکنون هیچ فرد یا گرهی مسولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بدون سند داستان بگی... .
ضمناًنرنجیدم. قبلش بجااون جمله چیزی نوشته بودم که گفتم بهتره ویرایش بزنم دیگه اینوگفتم.یکم از نظر خودم آخرش تندتر بود. البته حرف بدی نبود ولی خب تند بود. بله درسته بخاطر به به و چه چه نیومدیم ولی نیومدیمم که یکسره سواد و عقل دیگرانو با کنایه زیر سوال ببریم..که ایناروهم بشنویم.
کسی با سواد و عقل کسی کاری نداره. هدف نقد نظرات همدیگه است. بازم موضوع رو نپیچون. :biggrin:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ........رسیدن بخیر سرکار خانم.........ایشون دکه نداشته........و در ضمن......شما که انقدر از خودسوزی تعریف و تمجید میکنی و دیگران رو تشویق.......از خودتون شروع کنید.........همینطور همه آنهایی که احیانا از پست شما تشکر میکنن.......

کلا منطق شما واسم شناخته شده است... مثل همون بنده خدایی که بگم بگم راه انداخته بود و شما واسش تو تاپیکا خودسوزی میکردی!!!! من تشویق کردم؟! مغلطه کردنت واسه کسایی که یه بار پستات رو بخونن هویداست. پس سکوت بهترین پاسخ برای امثال شماست...

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
کلنا یونس

- اللهمّ اغفر له وارحمه وأدخله جنّات النعيم
اللهــــمّ يا حنَّان، يا منَّان، يا واسع الغفران، اغفر له و ارحمه، وعافه واعف عنه، و أكرم نزله، ووسّع مدخله، واغسله بالماء والثّلج والبرد، ونقِّه من الذّنوب والخطايا كما ينقَّى الثوب الأبيض من الدّنس
اللهــــمّ أبدله داراً خيراً من داره، وأهلاً خيراً من أهله، وزوجاً خيراً من زوجه، وأدخله الجنّة وأعزّه من عذاب القبر ومن عذاب النّار.
اللهــــمّ .. عامله بما أنت أهله، و لا تعامله بما هو أهله
اللهــــمّ .. أجزه عن الإحسان إحساناً، وعن الإساءة عفواً وغفراناً
اللهــــمّ .. إن كان محسناً فزد في حسناته، وإن كان مسيئاً فتجاوز عنه يا رب العالمين

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
راستش ایشون که کار درستی نکرده....امیدوارم خدا بیامرزتش...خیلی ناراحت شدم...

معلوم نیست طرف چقدر روش فشار اومده خودسوزی رو اخرین راه نجاتش دیده.

خدا بیامرزتش.الان خرج خانوادشو کی میخواد بده...لااقل قبل تر سایش که بالای سر خانواده بود.واقعا متاثر میشه ادم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

کلا منطق شما واسم شناخته شده است... مثل همون بنده خدایی که بگم بگم راه انداخته بود و شما واسش تو تاپیکا خودسوزی میکردی!!!! من تشویق کردم؟! مغلطه کردنت واسه کسایی که یه بار پستات رو بخونن هویداست. پس سکوت بهترین پاسخ برای امثال شماست...
اگر شما خودتونو برای یک شخص میسوزونید......خب بسوزونید......بنده مثل شما نیستم ........مغلطه؟.......پیامهات یادم هست......اگر سکوت نمیکردی دیگه میخواستی چه تهمتهایی بزنی.......

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو سرزمین نفت ببین باید دستفروشی کنه ... اخرشم چی بشه ... ما اول باید تحریم های اخلاقی داخل رو حل کنیم بعد سیاسی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

من نمیدونم بحث سر چیه ولی دقیقا همین احساسی که گفتید رو منم دارم

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ﻣﮑﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺣﺴﯿﻦ ﭘﻨﺎﻫﯽ:
ﻣﮑﻪ ﮐﻪ ﺭﻓﺘﻢ ﺧﯿﺎﻝ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ ﺩﯾﮕﺮ ﺗﻤﺎﻡ ﮔﻨﺎﻫﺎﻧﻢ ﭘﺎﮎ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻏﺎﻓﻞ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﮔﻨﺎﻫﺎﻧﻢ ،ﮔﻨﺎﻩ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﻭ ﺗﻤﺎﻡ ﺩﺭست هاﯾﻢ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻡ ﺧﻄﺎ ﺍﻧﮕﺎﺷﺘﻪ ﻭ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ …
ﺩﺭ ﻣﮑﻪ ﺩﯾﺪﻡ ﺧﺪﺍ ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻟﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺷﻬﺮ ﻣﮑﻪ ﺭﻓﺘﻪ ﻭ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺩﻭﺭ ﺧﻮﯾﺶ ﻣﯿﮕﺮﺩﻧﺪ …
ﺩﺭ ﻣﮑﻪ ﺩﯾﺪﻡ ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ ﻓﻘﯿﺮ ﺩﻭﺭﻩ ﮔﺮﺩ ﻧﯿﺴﺖ ، ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﺩ ﺯﻭﺩ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺑﺮﺳﺪ ﻭ ﮔﻨﺎﻫﺎﻥ ﺧﻮﯾﺶ ﺭﺍ ﺑﺰﺩﺍﯾﺪ ﻏﺎﻓﻞ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺁﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﮔﺮﺩ، ﺧﻮﺩ ﺧﺪﺍ ﺑﻮﺩ …
ﺩﺭ ﻣﮑﻪ ﺩﯾﺪﻡ ﺧﺪﺍ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﭼﻘﺪﺭ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺭﺍﻩ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﺭﺍ ﻃﯽ ﮐﻨﻢ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﻮﯾﺶ ﺑﺮﮔﺮﺩﻡ ﻭ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﻧﻤﺎﺯ ﺳﺎﺩﻩ ﺧﻮﯾﺶ ﺗﺼﻮﺭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺩﺭ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﮐﻨﻢ …
ﺁﺭﯼ ﺷﺎﺩ ﮐﺮﺩﻥ ﺩﻝ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﻤﺎﻧﺎ ﺑﺮﺗﺮ ﺍﺯ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﻣﮑﻪ ﺍﯾﺴﺖ ﮐﻪ ﺧﺪﺍﯾﯽ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺖ
ثانیه های انتظار پشت چراغ قرمز را تاب بیاوریم، شاید خدا دارد آرزوی کودک دستفروش را بر آورده میکند!!

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
...:w05:
میدونم خیلیهاتون سرزنشش میکنید.. شاید شتابزده عمل کرده.. شاید واسه منو شما ک از دور شنونده ماجرا هستیم بنظر کار احمقانه ای میاد! شاید فرار از مسئولیت.. ترس.. هرچی!
موافقم ک قانون واسه همه یکیه!! موافقم نباید بساطی و دستفروش گوشه کنار پیاده رو باشه ک مزاحم من و شما بشه-----اگرچه ک گویا این مرد تمام تلاششو واسه گرفتن مجوز و دکه زدن کرده و ب بنبست رسیده---

اما جدا از همه اینها کاش یکم ریشه ای تر نگاه کنیم...

و اینکه...
حسین درسی بزرگتر از شهادت داد و آن اینکه
در برابر یزید
اگر می توانی بکش، واگر نمی توانی بمیر...
دکتر شریعتی

خدایش بیامرزاد...

آخرین ویرایش:

کبری1363

عضو جدید
خیلی دلم میسوزه از اینکه در مملکت اسلامی این همه دردو رنج هست.یکی اونقد داره که نمیدونه چطوری خرجش کنه ،یکی هم به نان شبش محتاجه.تو مملکت ما پولدارا هرروز پولشون زیادتر میشه و فقیرا هر روز فقیر تر میشن.