دردم می آید...آری.....

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز

‫بايد باكره باشى، بايد پاك باشى!
براى آسايش خاطر مردانى كه پيش از تو پرده ها دريده اند !
چرايش را نميدانى فقط ميدانى قانون است، سنت است ، دين است
قانون و سنت را ميدانى مردان ساخته اند
اما در خلوت مى انديشى به مرد بودن خدا و گاهى فكر ميكنى شايد خدا را نيز مردان ساخته اند!! من زنم ...
با دست هایی که دیگر دلخوش به النگو هایی نیست
که زرق و برقش شخصیتم باشد
من زنم .... و به همان اندازه از هوا سهم میبرم که ریه های تو
میدانی ؟ درد آور است من آزاد نباشم که تو به گناه نیفتی
قوس های بدنم به چشم هایت بیشتر از تفکرم می آیند
دردم می آید باید لباسم را با میزان ایمان شما تنظیم کنم
دردم می آید ژست روشنفکریت تنها برای دختران غریبه است
به خواهر و مادرت که میرسی قیصر می شوی
دردم می آید در تختخواب با تمام عقیده هایم موافقی
و صبح ها از / دنده دیگری از خواب پا میشوی
تمام حرف هایت عوض میشود
دردم می آید نمی فهمی
تفکر فروشی بدتر از تن فروشی است
حیف که ناموس برای تو ...... است نه تفکر
حیف که فاحشه ی مغزی بودن بی اهمیت تر از فاحشه تنی است
من محتاج درک شدن نیستم / دردم می آید خر فرض شوم
دردم می آید آنقدر خوب سر وجدانت کلاه میگذاری
و هر بار که آزادیم را محدود میکنی
میگویی من به تو اطمینان دارم اما اجتماع خراب است
نسل تو هم که اصلا مسول خرابی هایش نبود
میدانی ؟
دلم از مادر هایمان میگیرد
بدبخت هایی بودند که حتی میترسیدند باور کنند حقشان پایمال شده
خیانت نمیکردند .. نه برای اینکه از زندگی راضی بودند
نه ...خیانت هم شهامت میخواست ... نسل تو از مادر هایمان همه چیز را گرفت
جایش النگو داد ...
مادرم از خدا میترسد ... از لقمه ی حرام میترسد ... از همه چیز میترسد
تو هم که خوب میدانی ترساندن بهترین ابزار کنترل است
دردم می آید ... این را هم بخوانی میگویی اغراق است
ببینم فردا که دختر مردم زیر پاهای گشت ارشاد به جرم موی بازش کتک میخورد
باز هم همین را میگویی
ببینم آنجا هم اندازه ی درون خانه ، غیرت داری ؟؟
دردم می آید که به قول شما تمام زن های اطرافتان خرابند ..
و آنهایی هم که نیستند همه فامیل های خودتانند ....
دردم می آید
از این همه بی کسی دردم می آید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر نگاه تو یا نویسنده این مزخرفات به مقام زن همین باشه حقشه که احساس بدبختی کنه. کسی که این متن رو نوشته , خائن به قلم هست و اگه ببینمش خفه ش میکنم. نگاه این نوسنده به مقام زن شرم آوره.

taha894

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم کی قراره این خانوما قدر خودشون رو بدونن !!!!!!!

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون بود و نبود زن سراســـــــر گله بود //گُل ساخت خدا ز گِل، همین مسأله بود
با عشق و جنون و عاطفه او را ساخت//
در خلقت زن خدا چه بی حوصـــله بود!!!

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر نگاه تو یا نویسنده این مزخرفات به مقام زن همین باشه حقشه که احساس بدبختی کنه. کسی که این متن رو نوشته , خائن به قلم هست و اگه ببینمش خفه ش میکنم. نگاه این نوسنده به مقام زن شرم آوره.
اینا واسه تبرئه ی مردانه؟

Green Head

عضو جدید
اگر خیلی دردتان می آید، دیگر مجبور نستید پاک باشید، اگر یک همچین مساله ای را جز حقوق از دست رفته زنان می دانید، کسی جلویتان را نگرفته...!!!

تا الان درد زنان برای من مهم بود و تا حالا فکر می کردم اعتراضات زنان چیزهای مهمتر دیگری است، ولی حالا فهمیدم زنان چرا اعتراض دارند و دیگر دردهایتان برایم مهم نیست!!!

parastoo kh

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من یه افتخاره چون پاکدامنی ما خانوم ها رو نشون میده
و این زیبایی ما اونقدر زیاد هست که مردا.....
این همش افتخارههههههه
همه میدونن ارزش زن از مردا خیلی بیشترههه

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر خیلی دردتان می آید، دیگر مجبور نستید پاک باشید، اگر یک همچین مساله ای را جز حقوق از دست رفته زنان می دانید، کسی جلویتان را نگرفته...!!!

تا الان درد زنان برای من مهم بود و تا حالا فکر می کردم اعتراضات زنان چیزهای مهمتر دیگری است، ولی حالا فهمیدم زنان چرا اعتراض دارند و دیگر دردهایتان برایم مهم نیست!!!

نه منظور متن این نبود
می خواست بگه که پاکی و نباید مردهایی طلب کنن که هیچ بویی از عفت و پاکی نبردن

Green Head

عضو جدید
نه منظور متن این نبود
می خواست بگه که پاکی و نباید مردهایی طلب کنن که هیچ بویی از عفت و پاکی نبردن

جایش النگو داد ...

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرد و زن در کنار هم و با هم کامل هستن..

هرکدوم ویژگی ها و خصوصیات خاص خودش رو داره و مقایسه این دو با هم و برتری یکی بر دیگری به نظر من بی معنیه...

و این متن هم بی معنی تر...

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دردم می آید باید لباسم را با میزان ایمان شما تنظیم کنم!!!!!!!!

تنظیم نکنید ...آقا جان تنظیم نکنید چوبش رو هم بخورید ..اصن هر جور که عشقتونه بگردید تو خیابون جلوی هر کس و ناکسی ///اگه این اسمش آزادیه تف به این آزادی که داره همه چیزو بی ارزش می کنه .بابا غیر اینه که مردها هم آدمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من که دخترم به خدا شاخ در میارم بعضی ها رو وقتی میبینم با اون قیافه دیگه چه برسه.........
بعدش هم داره هم به آقایون توهین میشه هم به خانما ..تو هر جنس خوب و بد داریم .
بعضی ها راحت باشن ...دیگه چجوری می خوان بگردن که نگشتند تو مجامع عمومی؟؟؟..من کار به ریشه و عقده و اینا ندارم فقط می دونم خدا به همه عقل داده اونم مساوی.....................

آخرین ویرایش:

Green Head

عضو جدید
تنظیم نکنید ...آقا جان تنظیم نکنید چوبش رو هم بخورید ..اصن هر جور که عشقتونه بگردید تو خیابون جلوی هر کس و ناکسی ///اگه این اسمش آزادیه تف به این آزادی که داره همه چیزو بی ارزش می کنه .بابا غیر اینه که مردها هم آدمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من که دخترم به خدا شاخ در میارم بعضی ها رو وقتی میبینم با اون قیافه دیگه چه برسه.........
بعضی ها راحت باشن ...دیگه چجوری می خوان بگردن که نگشتند تو مجامع عمومی؟؟؟..من کار به ریشه و عقده و اینا ندارم فقط می دونم خدا به همه عقل داده اونم مساوی.....................

کاملا موافقم، فکر نمی کردم کسی انقدر واضح حقیقت امر رو بیان کنه;)

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز

دید بعضی دوستان محدودست
مثلا تو غرب که هرکس آزاده چی بپوشه_ هیچ کسم هیشکی رو نخورده آسمون هم زمین نیومده چون فرهنگش جا افتاده

در تمدنهای باستان(مانند مصر) مذهبشون میگفت زن نباید تنه اش را با لباس بپوشاند(حرام) وگرنه کفر است! رسوم ما (حجاب کامل) برای آنها غیر قابل تصور است_ در جامعه آنها هزاران سال ازدواج با محارم رسم بود و آسمان هم به زمین نمی آمد

نتیجه: هر ملتی با همان رسومی زندگی میکند که از طرف حاکمانشان تحمیل شده است و هر چیز غیر از آن را موجب فساد و فنا میدانند و از شنیدنش شاخ در می آورند
از نظر آنها حجاب کفر بود و از نظر ما بی حجابی کفر است و در هر دوره ای به گونه ای شما را سر کار میگذارند تا بگویید این خوبست و آن بد است و اینچنین عمرتان بگذرد و وقت پیری افسوسها بخورید

آخرین ویرایش:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
‫بايد باكره باشى، بايد پاك باشى!
براى آسايش خاطر مردانى كه پيش از تو پرده ها دريده اند !
چرايش را نميدانى فقط ميدانى قانون است، سنت است ، دين است
قانون و سنت را ميدانى مردان ساخته اند
اما در خلوت مى انديشى به مرد بودن خدا و گاهى فكر ميكنى شايد خدا را نيز مردان ساخته اند!! من زنم ...
با دست هایی که دیگر دلخوش به النگو هایی نیست
که زرق و برقش شخصیتم باشد
من زنم .... و به همان اندازه از هوا سهم میبرم که ریه های تو
میدانی ؟ درد آور است من آزاد نباشم که تو به گناه نیفتی
قوس های بدنم به چشم هایت بیشتر از تفکرم می آیند
دردم می آید باید لباسم را با میزان ایمان شما تنظیم کنم
دردم می آید ژست روشنفکریت تنها برای دختران غریبه است
به خواهر و مادرت که میرسی قیصر می شوی
دردم می آید در تختخواب با تمام عقیده هایم موافقی
و صبح ها از / دنده دیگری از خواب پا میشوی
تمام حرف هایت عوض میشود
دردم می آید نمی فهمی
تفکر فروشی بدتر از تن فروشی است
حیف که ناموس برای تو ...... است نه تفکر
حیف که فاحشه ی مغزی بودن بی اهمیت تر از فاحشه تنی است
من محتاج درک شدن نیستم / دردم می آید خر فرض شوم
دردم می آید آنقدر خوب سر وجدانت کلاه میگذاری
و هر بار که آزادیم را محدود میکنی
میگویی من به تو اطمینان دارم اما اجتماع خراب است
نسل تو هم که اصلا مسول خرابی هایش نبود
میدانی ؟
دلم از مادر هایمان میگیرد
جایش النگو داد ...
مادرم از خدا میترسد ... از لقمه ی حرام میترسد ... از همه چیز میترسد
تو هم که خوب میدانی ترساندن بهترین ابزار کنترل است
دردم می آید ... این را هم بخوانی میگویی اغراق است
ببینم فردا که دختر مردم زیر پاهای گشت ارشاد به جرم موی بازش کتک میخورد
باز هم همین را میگویی
ببینم آنجا هم اندازه ی درون خانه ، غیرت داری ؟؟
دردم می آید که به قول شما تمام زن های اطرافتان خرابند ..
و آنهایی هم که نیستند همه فامیل های خودتانند ....
دردم می آید
از این همه بی کسی دردم می آید

چرت, چرند, مزخرف

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بی معنی بود وقصد نویسنده متن پایین کشیدن غیر مستقیم ارزشه زنه

مرسی، دقیقاً همین طوره!
این متن توهین به زن و شخصیتشه...

همون اول که دیدمش خواستم بیشتر در مورد توهین هایی که توش هست بنویسم ولی فکر می کنم ارزش اون رو هم نداره!

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکس نظره خودش محترمه
اگه چرت بود پایینش تشکر نمیخورد

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام اگر به لااوبالی گری بگی ازادی به ازادی دیگه چی میگی
همه ی مردان و زنان افتخار میکنند که پاک دامن باشند . این موضوعاتی که مطرح شده اصلا ارزش اینو نداره که به خواهی با پاکدامنی مقایسه کنی
الهی هیچ کس اینطور عقیده ای نداشته باشید که همه چیزو ببره زیره سوال
همچنین بین مردان هم ادمای بد وجود داره اصلا همه جا بد وجود دارد

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دید بعضی دوستان محدودست
مثلا تو غرب که هرکس آزاده چی بپوشه_ هیچ کسم هیشکی رو نخورده آسمون هم زمین نیومده چون فرهنگش جا افتاده

در تمدنهای باستان(مانند مصر) مذهبشون میگفت زن نباید تنه اش را با لباس بپوشاند(حرام) وگرنه کفر است! رسوم ما (حجاب کامل) برای آنها غیر قابل تصور است_ در جامعه آنها هزاران سال ازدواج با محارم رسم بود و آسمان هم به زمین نمی آمد

نتیجه: هر ملتی با همان رسومی زندگی میکند که از طرف حاکمانشان تحمیل شده است و هر چیز غیر از آن را موجب فساد و فنا میدانند و از شنیدنش شاخ در می آورند
از نظر آنها حجاب کفر بود و از نظر ما بی حجابی کفر است و در هر دوره ای به گونه ای شما را سر کار میگذارند تا بگویید این خوبست و آن بد است و اینچنین عمرتان بگذرد و وقت پیری افسوسها بخورید

پس ارزش زن چی میشه این وسط؟
بله همینطور شده که ملت منتظرن که فقط بگن : هم اکنون از مرزهای ایران رد شدیم راحت باشید...دیگه واویلا .صد رحمت به بی دین هاش.
عمیق نیست ....همه کارمون به خاطر دیگرانه..مطمئنم هر زنی بشینه با خودش فکر کنه میفهمه که باید حفظ بشه.نه مسلمانش /هر کی هم که بویی از اسلام نبرده .و این حفاظت به معنای صلب آزادی نیست.چند درصد دخترا از روی لج با ارشاد یا خانواده این شکلی شدن؟آخه به چی می خوای برسی تو ........من خودم شدیدا با اون طرز برخورد ارشادی های محترم جدا مخالفم.ولی بحث هویته..از تو پوچ می زنیم خیلیامون...............
مطمئن باشید اونایی که باید افسوس بخورن می خورن به جاش.حساب و کتابی هم هست.......

Mkvisual

عضو جدید
نوشتن به تنهایی خوب نیست ...
با ادبیات روشن فکرانه و به نام آزادی، یوق نکبت به دامان زن زدن درست نیست ...
زن، زن است، مرد نیست!
اگر میخواست کار مردان را بکند، دیگر زن نبود، مرد بود.
او پاک است، جایش کنار رینگ های بکس نیست!
او پاک است، جایش در تبلیغات تلویزیونی برای جذب مخاطب نیست!
.
.
.
کلا بحث سنگینه و جای کار زیاد داره، ولی خطاب به اون دوستی که میگه توی غرب حجاب نیست و عادیه یه نگاهی به لینک زیر بندازن، که این فقط یه نمونه ی کوچیکشه:
http://news.tebyan-zn.ir/print/یک+سوم+از+زنان+انگلیسی+هدف+آزار+جنسی+قرار+می‌گیرند/414011.html
.
.
.
شاید کسی آزادی حجاب موی سر را دوست نداشته باشد، و به آن اعتقادی نداشته باشد، ولی این با نوشته ی صاحب تاپیک فرق دارد که حرف از باک... میزند!!!
.
.
.
در آخر هم ارجاع میدم به همسر یکی از پادشاهان قبل از اسلام، (البته توی کتاب نوشته بود) که به خاطر اینکه حاظر نشده بود در جشن پادشاهی حجابش را بردارد، از ملکه شدن خلع شد!
ارزشهای جامعه ی ما مانند قبل نیست!

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشتن

خطاب به اون دوستی که میگه توی غرب حجاب نیست و عادیه یه نگاهی به لینک زیر بندازن، که این فقط یه نمونه ی کوچیکشه:
http://news.tebyan-zn.ir/print/یک+سوم+از+زنان+انگلیسی+هدف+آزار+جنسی+قرار+می‌گیرند/414011.html
.

سخن من بسیار کلی و شامل همه دوران تمدنها میشد و حال آنکه شما از یک گوشه جهان در زمان حال مثال می آورید
بحث حجاب نیست، تقصیر شما هم نیست، دیدتان محدودیت دارد و تحت تاثیر آموزه ها و خوانده هایتان قرار می گیرید و اینها تفکر آزاد را از انسان سلب میکنند

پس ارزش زن چی میشه این وسط؟
بله همینطور شده که ملت منتظرن که فقط بگن : هم اکنون از مرزهای ایران رد شدیم راحت باشید...دیگه واویلا .صد رحمت به بی دین هاش.
عمیق نیست ....همه کارمون به خاطر دیگرانه..مطمئنم هر زنی بشینه با خودش فکر کنه میفهمه که باید حفظ بشه.نه مسلمانش /هر کی هم که بویی از اسلام نبرده .و این حفاظت به معنای صلب آزادی نیست.چند درصد دخترا از روی لج با ارشاد یا خانواده این شکلی شدن؟آخه به چی می خوای برسی تو ........من خودم شدیدا با اون طرز برخورد ارشادی های محترم جدا مخالفم.ولی بحث هویته..از تو پوچ می زنیم خیلیامون...............
مطمئن باشید اونایی که باید افسوس بخورن می خورن به جاش.حساب و کتابی هم هست.......[/B]

جزئیات جلوی چشم مردم را چنان گرفته است که کلیات بزرگ را نمی بینند و نمی توانند تفکری مستقل داشته باشند؛ باز می گویم هر آنچه که مردم دوره های مختلف با عنوان پاکی، ناپاکی، فساد . . . می پندارند، دلیل منطقی ندارد و فقط آیین و رسمی است که در دوره ای خاص از جانب کاهنان و حکام در ذهنشان گنجانده شده (البته بد بودن اعمالی مثل دروغ دلیل منطقی دارد) و این رسوم در دوران مختلف حتی با هم متضادند مثل حجاب که در دوره ای نماد دینداری است و در دوره ای نماد بی دینی بود و همه در زمان خود این آیینها را رعایت میکردند چطور که حالا هم همینطور است وهر کسی فکر غیر از این بکند از جانب عوام مردم نکوهش میشود. عده بسیار کمی میتوانند تحت تاثیر محیط قرار نگیرند و فکر مستقل داشته باشند.

• Like
واکنش ها: ?Why

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باز هم تراوشات ذهنیه یک فاحشه ی مغذی
کسی که نگاه به پدر کثیفش کرده و همه رو با اون مقایسه کرده.
کسی که زور میزنه تا بتونه باکره نباشه.
کسی که ......

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
نميدونم چند درصد با اين جملات موافقن؟
اما به شدت مغرضانه و يکجانبه است خيلي تند رفتي رفيق

?Why

عضو جدید
قبوله ...
ولی من میگم :
تو به وجود اومدنِ این فضایی که داره هم زنها رو آزار میده هم مردها رو ، خودِ زنها ، اگه بیشتر از مردها مقصر نباشن ، کمتر مقصر نیستن ...
خانومای عزیزِ ...
نمیشه شعارهای تند فمنیسمی داد درحالی که نمازِ شبتون ترک نمیشه ...
نمیشه از حقوق زنان دفاع کرد ، در حالی که از غیرت و تعصبِ مردتون ، قند تو دلتون آب میشه و اینا رو به حسابِ علاقه طرف میذارین ...

از خودتون شروع کنین ... اینقد وابسته نباشین ، قوی باشین و به دنبالِ منشا اصلیِ این بدبختیا باشین . ;)