درخواست ها و سوالات مربوط به شیمی تجزیه

hassangold

عضو جدید
پايان نامه با موضوع استخراج فاز جامد

پايان نامه با موضوع استخراج فاز جامد

سلام به همه دوستان
اگه كسي پايان نامه اي با موضوع استخراج با فاز جامد يا مطلب مرتبط با اين موضوع داشته باشه ممنون ميشم كه به اين ميل برام بفرسته چون دارم پايان نامه ام رو مينويسم گفتم از شما، دوستان عزيز كمك بگيرم تا پايان نامه ام پربارتر شه
مرسي:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alimahpeykar

عضو جدید
سوال مهم

سوال مهم

سلام دوستان
یه سوال خیلی خیلی خیلی مهم دارم
به نظر شما بهترین اسید برای حل کردن نقره چیه ؟
با وجه به نوع محلول روش رسوب گذاری نقره چیه ؟
خواهشا خیلی تخصصی جواب ندید ( من رشتم شیمی نیست )

samasgari

عضو جدید
نمونه سوالات دکتری

نمونه سوالات دکتری

سلام چطور میتونم به جزوات،نمونه سوالات و پاسخنامه کنکور دکتری شیمی تجزیه دسترسی داشته باشم

soltan7000

عضو جدید
سوووووالل

سوووووالل

sensor یک حسگر است حسگر نوری که optodeمیگوییم .اگر ما بخوایم از optode طیف بگیریم جه جوری میتونیم طیف بگیریم؟؟؟؟؟؟؟ توجه که این optode به شکل یک فیلم عکاسی هست.:D:D

soltan7000

عضو جدید
لامپپپ

لامپپپ

:que:سوال: طول عمر لامپ دوتریم وهیدروزن چه جوری اندازه گیری میشه؟؟؟؟؟

soltan7000

عضو جدید
مقاله

مقاله

مقاله ای در باره کوانتوم دات ها ویا اطلاعاتی در این بارهه مرس؟؟؟؟;)

soltan7000

عضو جدید
بافر

بافر

کسی میدونه بافر تترا هگرا متالن-هیدرو کلریدو چه جور میسازنننن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟]
CH2))))))6 N4 -HCL )))):que:

tayebe91

عضو جدید
سلام به همه عزیزان
من بعد از کلی گشتن مجبورا اینجا یه تاپیک زدم
اول از همه عذر میخام واسه این تاپیک

کسی میتونه من رو کمک کنه
باید یه کنفرانس راجه ب کروماتوگرافی گازی بدم اما هنوز خودم نمیدونم چیه :cry:
اگه میتونید کتاب یا مقاله بهم معرفی کنید
پیشاپیش هم تشکر هم یه بار دیگه عذر خواهی
سلام دوست عزیز در مورد کروماتوگرافی گازی به طور کامل تو کتاب اصول تجزیه دستگاهی نوشته اسکوک هالر نیمن ترجمه دکتر سلاجقه جلد دوم است/

soltan7000

عضو جدید
چند سوال؟؟

چند سوال؟؟

جه طور میتونیم طیف uvیک حسگر نوری یا همان optoted را بگیریم؟؟؟ یه سوال دیگه جه جوری طول عمر لامپ هیدروزن یا دوتریم را می توان اندازه گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟/
جه طور شدت جریان را میتونیم به جذب تبدیل کرد؟برای مثال PH متر پتانسیل رابه PHتبدیل میکندولی چه طور؟؟؟با توجه به پردازشگر آن:que:

hassani63

عضو جدید
دانلود آموزش دستگاه های GC_Atomic Absorbtion_HPLC_FTIR_PSA به صورت PDF

termah

مدیر بازنشسته
تعريف واقعي وکامل از مول چيست؟:que:

مقدار خالصي كه شامل عدد آووگادرو واحد اصلي باشد يك مول ناميده مي‌شود كه يك واحد اصلي است. تعريف مول مقدار ماده خالصي است كه تعداد واحد‌هاي مستقل اصلي آن دقيقا برابر با تعداد اتم‌هاي 12g كربن 126C باشد.
پس نمونه‌اي از يك عنصر كه جرم آن بر حسب گرم از لحاظ عددي برابر با وزن اتمي آن عنصر باشد، شامل يك مول از اتمهاي آن عنصر ، يعني شامل عدد آووگادرو اتم است. مثلا وزن اتمي بريليم 9.01218 است.
بنابر اين : اتم بريليم Be=1mol Be = 6.02205x10**23

soltan7000

عضو جدید
کمکککککک من ارشدم تجزیه کارم با UV-VIS

کمکککککک من ارشدم تجزیه کارم با UV-VIS

سلام من دارم روی یه مقاله کار میکنم که درباره اثر الومینیوم روی یه لیگاند هست در حقیقت الومینیوم به عنوان یه کاتا لیزور هستش که بعد از تزریق به سل UV-VISطی 28 دقیقه جدب باید کاهش کنه ودر اینجا ما کارمون سینیتیکی هستش .ولی مشکل که هست اینه که طیف ها رو هم می افتن و من کاهشو خیلی کم میبینم اینم بگم که من تو کار میکنم تو PH 5.5

طبق مقاله است ولی جوابی که میخوامو نمیگیرمممم کمکممم کنید کجا مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا

شیمی75

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

باسلام دانشجوی شیمی تجزیه هستم ونیاز بسیارفوری به چند مقاله فارسی در مورد اساس وکاربردهای تجزیه ای الکترو کمی لومی نسانس دارم
با تشکر :cry:

termah

مدیر بازنشسته
سلام من دارم روی یه مقاله کار میکنم که درباره اثر الومینیوم روی یه لیگاند هست در حقیقت الومینیوم به عنوان یه کاتا لیزور هستش که بعد از تزریق به سل UV-VISطی 28 دقیقه جدب باید کاهش کنه ودر اینجا ما کارمون سینیتیکی هستش .ولی مشکل که هست اینه که طیف ها رو هم می افتن و من کاهشو خیلی کم میبینم اینم بگم که من تو کار میکنم تو PH 5.5

طبق مقاله است ولی جوابی که میخوامو نمیگیرمممم کمکممم کنید کجا مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا

با سلام

دوست عزیز من گرایشم تجزیه نبود اما فقط نظرم رو میگم امیدوارم کمکی بشه چون از این اشتباهات تو مقاله برای خود من هم پیش اومده

ببیند کاتالیزور سرعت واکنش رو افزایش میده شما چه مقدار کاتالیزور استفاده میکنید؟ شاید مقدار کاتالیزور زیادباشه و باعث بشه سرعت زیاد باشه و پیکها نتونن به خوبی نمایش داده بشن . شما باید روی نسبت کاتالیزور به لیگاند حتما چند بار واکنش بزارید.

و دیگه اینکه موضوعی که برای واکنش من هم اتفاق افتاده بود ناخالصی هست دقت کنید اگه شما کوچکترین ناخالصی در کارتون وجود داشته باشه در طیف مشکل به وجود میاد یا پیک ها رو نشون نمیده یا رو جذبشون و موقعیتشون تاثیر میزاره.

موفق باشید

termah

مدیر بازنشسته

Milad2091

کاربر فعال
سلام به دوستان عزیز.جزوه شیمی تجزیه برای مهندسی شیمی رو میخواستم.ممنون میشم!

hassangold

عضو جدید
با سلام
من در محل کارم با بورت های دیجیتال از نوع Brand Digital Burette 3 سر و کار دارم.بعد از انجام عمل کالیبراسون علامت cal روی نمایشگر بورت باقی می ماند. آیا روال صحیح این هست که بعد از تغییر تنظیمات کارخانه باید علامت cal باقی بماند یا عمل کالیبراسیون به درستی انجام نشده است؟
سلام،بايد علامت cal حتما بره در غير اينصورت بايد بافر دومت رو قراربدي و دوباره cal رو بزني تا كاليبراسيونت كامل شه

نادین

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
میشه یه کمک فوری به من بکنیدهیچکس نیست که برای من این روتوضیح بده،خواهش میکنم به من راهنمایی بدین.
این ترم برای آزمایشگاه تجزیه1استاد از ما خواسته که نمودارهای مربوط به آزمایش های اسیدوباز رو به وسیله اکسل رسم کنیم وخطاها وتمام اطلاعات آماری دیگه روبا اکسل محاسبه کنیم؟من اصلاکار با اکسل رو بلد نیستم چه برسه به اینکه بخوام اون رو روی تجزیه پیاده کنم!بازم خواهش میکنم راهنماییم کنیدبرای هفته دیگه لازمش دارم.باتشکر

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
سلام...
میشه یه کمک فوری به من بکنیدهیچکس نیست که برای من این روتوضیح بده،خواهش میکنم به من راهنمایی بدین.
این ترم برای آزمایشگاه تجزیه1استاد از ما خواسته که نمودارهای مربوط به آزمایش های اسیدوباز رو به وسیله اکسل رسم کنیم وخطاها وتمام اطلاعات آماری دیگه روبا اکسل محاسبه کنیم؟من اصلاکار با اکسل رو بلد نیستم چه برسه به اینکه بخوام اون رو روی تجزیه پیاده کنم!بازم خواهش میکنم راهنماییم کنیدبرای هفته دیگه لازمش دارم.باتشکر
سلام دوست عزیز

آموزش فارسی کار با Excel 2010 را از اینجا می تونید دانلود کنید. آموزش خطی سازی نمودار هم از فایل ضمیمه دریافت کنید.

نحوه استفاده از excel در شیمی تجزیه و آمار هم می تونید از فایل ضمیمه دریافت کنید.

:gol:

پیوست ها

• AMAR Tajziye.rar
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 3_excel_trendline.rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

mina minoo

عضو جدید
درخواست منبع برای استخراج فازجامد، استخراج با سیال فوق بحرانی و...

درخواست منبع برای استخراج فازجامد، استخراج با سیال فوق بحرانی و...

سلام من نیاز به یه منبع خوب واسه روش های مختلف استخراج (SPE , SFE , SPME , LLE, ...) دارم
خواهش میکنم کمکم کنید
با تشکر:gol:

morteza-eng

کاربر فعال
تهیه محلول

تهیه محلول

با سلام
میخواستم برای تهیه محلول یک دهم نرمال تیو سولفات سدیم به حجم یک لیتر چطور باید عمل کنیم

من یه فرمول دارم میخواستم ببینم درست عمل میکنم یا نه

مقدار گرم مورد نیاز تیو سولفات=نرمالیته *وزن مولکولی *حجم مورد نیاز ----تقسیم بر----n*1000
که n رو نمیدونم چند قرار بدهم
وزن مولکولی تیوسولفات هم 158.11 گرم بر مول
ممنون میشم اگه کمکم کنید با تشکر

termah

مدیر بازنشسته
با سلام
میخواستم برای تهیه محلول یک دهم نرمال تیو سولفات سدیم به حجم یک لیتر چطور باید عمل کنیم

من یه فرمول دارم میخواستم ببینم درست عمل میکنم یا نه

مقدار گرم مورد نیاز تیو سولفات=نرمالیته *وزن مولکولی *حجم مورد نیاز ----تقسیم بر----n*1000
که n رو نمیدونم چند قرار بدهم
وزن مولکولی تیوسولفات هم 158.11 گرم بر مول
ممنون میشم اگه کمکم کنید با تشکر

با سلام

دوست عزی جواب سوالتون رو میتونید در این تاپیک بگیرید

[h=3]محلول سازی در ازمایشگاه[/h]

sami6262

عضو
دوستان يه سوال دارم.
يه مخزن 15000 ليتري اب داريم با ph تقريبا 8
چه مقدار اسيد سولفوريك با غلظت 95 درصد به اين مخزن اضافه كنيم تا ph مخزن به 5 برسه؟
نحوه محاسبه اون رو لطفا بيان كنيد.

merkava11

عضو جدید
سلام
چطور میشه درصد آب اکسیژنه رو تغییر داد
آیا فقط با اضافه کردن آب مقطر میشه اینکارو کرد؟
در ضمن چطور میشه درصد آب اکسیژنه رو مشخص کرد اگر ندونیم که چند درصد هست؟
ممنونم

merkava11

عضو جدید
سلام
چطور میشه درصد آب اکسیژنه رو تغییر داد
آیا فقط با اضافه کردن آب مقطر میشه اینکارو کرد؟
در ضمن چطور میشه درصد آب اکسیژنه رو مشخص کرد اگر ندونیم که چند درصد هست؟
ممنونم