درخواست ها و سوالات مربوط به شیمی تجزیه

mehdigh051

عضو جدید
سلام بچه ها
راستش استاد تجزیه مون گفته یه سمینار1 نمره ای باید درباره روشهای جداسازی مثلا جیوه یا انواع تیتراسیون ها براش تو 5 صفحه ببریم
بچه ها کمک کنین
یه مقاله فارسی با مبع و معتبر و مقدمه و تئوری برام بزارین....بدجوری گیرم....به نمرش احتیاج دارم...یه جواب خوب بدین لطفا....خیلی
اگر هم نمیتونین بفرستین همینجا بزارین
تا یکی دو روز دیگه میخوامش...کمکککک کنین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehdigh051

عضو جدید
b

b

سلام بچه ها
راستش استاد تجزیه مون گفته یه سمینار1 نمره ای باید درباره روشهای جداسازی مثلا جیوه یا انواع تیتراسیون ها براش تو 5 صفحه ببریم
بچه ها کمک کنین
یه مقاله فارسی با مبع و معتبر و مقدمه و تئوری برام بزارین....بدجوری گیرم....به نمرش احتیاج دارم...یه جواب خوب بدین لطفا....خیلی ممنون میشم که به ایمیلم بفرستین

تا یکی دو روز دیگه میخوامش...کمکککک کنین:cry:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
سلام
چطور میشه درصد آب اکسیژنه رو تغییر داد
آیا فقط با اضافه کردن آب مقطر میشه اینکارو کرد؟
در ضمن چطور میشه درصد آب اکسیژنه رو مشخص کرد اگر ندونیم که چند درصد هست؟
ممنونم

سلام

اگه نمیدونید درصدش چند هست از درجه سنج های تو بازار استفاده کنید ( یا همون دانسیمتر ) داخل ظرفی از آب اکسیژنه شناورش کنید جایی که ثابت شد عدد مماس با محلول میشه درصد آب اکسیژنه

روش رقیق سازی آب اکسیژنه و طرز دقیق کار هم به تاپیک زیر مراجعه کنید :gol:

محلول سازی در ازمایشگاه

sami6262

عضو
دوستان يه سوال دارم.
يه مخزن 15000 ليتري اب داريم با ph تقريبا 8
چه مقدار اسيد سولفوريك با غلظت 95 درصد به اين مخزن اضافه كنيم تا ph مخزن به 5 برسه؟
نحوه محاسبه اون رو لطفا بيان كنيد.

لطفا جواب من رو هم بدید...

tayebe91

عضو جدید
سلام بچه ها
بچه ها کمک کنین
یه مقاله فارسی با مبع و معتبر و مقدمه و تئوری برام بزارین....بدجوری گیرم....به نمرش احتیاج دارم...یه جواب خوب بدین لطفا....خیلی
اگر هم نمیتونین بفرستین همینجا بزارین
تا یکی دو روز دیگه میخوامش...کمکککک کنین
سلام دوست عزیز
میتونی به سایت www.SID.ir
مراجعه کنی و مقاله فارسی در مورد سمینارت رو دانلود کنی.

tayebe91

عضو جدید
سلام به تمام عزیزانم.

2 تا مشکل دارم .برای تهیه درست کردن HCL6 نرمال و KCL 3 مولار به مشکل برخورد کردم این راه حلی که با کمک دوستان نوشتم بگید درسته؟
http://upload.tehran98.com/img1/8yt8xh1xv0l0qtgziu8.png

http://upload.tehran98.com/img1/lyj70sek0gl3tyxfeel.jpg

تشکر از همه
سلام دوست عزیز
هر دو جواب شما درست است.
اگه توجه کنید وقتی محلول غلیظ اسید کلریدریک حدود 12 مولار باشد و 300 میلی لیتر محلول6 مولار بخواهی باید جوابت حدود 150باشه که این جوری هم به دست اومده و اون یکی هم دقیقأ صحیح است
موفق باشی.

hesam0111

عضو جدید
سلام دوست عزیز
هر دو جواب شما درست است.
اگه توجه کنید وقتی محلول غلیظ اسید کلریدریک حدود 12 مولار باشد و 300 میلی لیتر محلول6 مولار بخواهی باید جوابت حدود 150باشه که این جوری هم به دست اومده و اون یکی هم دقیقأ صحیح است
موفق باشی.
تشکر از شما دوست عزیز.فقط یه سوال می مونه اینجا من درصد خلوص kcl رو که 100 درصد میشه رو اینجا اعمل نکردم.به نظر شما درسته؟

tayebe91

عضو جدید
تشکر از شما دوست عزیز.فقط یه سوال می مونه اینجا من درصد خلوص kcl رو که 100 درصد میشه رو اینجا اعمل نکردم.به نظر شما درسته؟
kcl یه ماده جامد است. و باید از روی ظرف خریداری شده درصد خلوصش رو ببینی. ولی معمولأ چیزی به عنوان درصد خلوص 100 و لحاط کردن برا محاسبات کمتر کاربرد داره و بیشتر در مقاله عنوان می کنی که kcl مصرفی رو از کدوم شرکت خریدار کردی.

soltan7000

عضو جدید
چند سوال؟؟و کسی حل تمرین کتاب ویلارد (روشهای انالیز دستگاهی)داره فصل 3و4و5؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چند سوال؟؟و کسی حل تمرین کتاب ویلارد (روشهای انالیز دستگاهی)داره فصل 3و4و5؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فرق بین پیکهای استوک وانتی استوک ؟؟؟واینکه کجها وچرا به وجود می ایند؟؟؟؟
اثبات قانون بیر؟
خصوصیت نقظه ازوبستیک؟
خواهشا کسی حل تمرین ویلاردو داره دستی هم باشه ولی درست به من بده

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام و درود بر شما:gol:
خطوط استوکس وقتی پیدا میشن که فوتون به ماده انرژی بده و در واقع در فرکانس های کمتر رخ میده یعنی با تاباندن hv به ماده مقداری از v کم میشه
خطوط آنتی استوکس :فوتون از ماده انرژی میگیره وانرژی افزایش پیدا میکنه،و در فرکانس های بالاتر اتفاق میفته
خطوط استوکس از حالت پایه به حالت مجازی(برانگیخته )میره و خطوط انتی استوکس از حالت مجازی (برانگیخته) به حالت پایه میاد.
شدت خطوط استوکس بیشتر از انتی استوکسه چون همیشه جمعیت حالت پایه بیشتر از حالت برانگیخته هست.
(توضیح بیشتر: این مباحث در طیف سنجی مولکولی بیشتر توضیح داده شده تا تجزیه دستگاهی)

خصوصیت نقطه ایزو بستیک :اگه دو ماده در حال تعادل با هم باشند در منحنی های آنها (منحی جذب به غلظت) یک نقطه وجود داره که ضریب جذب مولی دو ماده در ان نقطه یکسان است
نقطه ایزو بستیک به تعداد اکی والان های کل بستگی داره
ضمنا ما یه تاپیک برای سوالات داریم بهتر بود این سوالاتتون رو اونجا مطرح میکردید.

soltan7000

عضو جدید
اثبات قانون بیر؟
خصوصیت نقظه ازوبستیک؟

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
اثبات قانون بیر؟
خصوصیت نقظه ازوبستیک؟
اگر الکترونی بر اثر یک فوتون بر انگیخته بشه و هنگام برگشت به حالت پایه فرکانسی بیشتر از جذب شده ایجاد کنه ، آنتی استوکس هست و اگه کمتر باشه استوکس.
جفت این خطوط هم در رامان اتفاق می افتند.

اثبات قانون بیر : از نوشته های خودم عکس گرفتم گذاشتم ، شرمنده اگه بد خط و ناخوانا باشه :

Photo0104.jpg

نقطه ایزوبستیک ( طول موج هم جذب ) :

طول موجي كه دو جزء جذب كننده در حالت تعادل داراي e (ثابت جذب ) برابر هستند.

نشانه ای از وجود دو جز جذب كننده قابل تبديل به يكديگر كه مقدار كل آنها ثابت است
.

مثل کرومات و دی کرومات

morteza-eng

کاربر فعال
با سلام
من در مورد استاندارد کردن یدید پتاسیم با تیو سولفات سدیم مشکل دارم اگه کسی میتونه جواب منو بده خواهشا به طور کامل برام توضیح بده باید چه کار کنم
البته در ضمینه تهیه محلول یک دهم نرمال هر دوتا با فرمول و نسبت ماده ای که باید حل کنم در اب برام توضیح بده

ABOUTALEBAKBARI

عضو جدید
راهي براي تجزيه گريس

راهي براي تجزيه گريس

كسي از دوستان ميتونه در رابطه با تجزيه گريس وگرفتن مواد اوليه آن كمكي بكنه؟:gol:

soltan7000

عضو جدید
چند سوال؟؟ از اسپکتوسکوپی

چند سوال؟؟ از اسپکتوسکوپی

چرا لامپ دوتریم شدت بیشتری نسبت به لامپ هیدروژن دارد؟؟؟و اینکه چه پوری میتوان عمر لامپ دوتریم و یا هیدروزن را اندازه گیری کرذ؟؟
لامپ دوتریم از تنگستن عمر کوتاهتری داره چرا ؟؟ این به مکانیسم دوتریم بستگی داره ولی مکانیسم اون چیه؟؟
تقسیم بندی منشور ها واینکه رزولیشن یا پاشندگی اونها بستگی به چی داره که میتوان از طریق یک رابطه به ان دست پیدا کرد ولی رابطه اون جیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جواب خواهشا

soltan7000

عضو جدید
کتاب اسپکتروسکپی ویلارد کی دارهه من گیرممم اقا من حل فصل 4 و5و6 و3 میخوام دستی ام باشه قبول فقط درست باشه کمک

صدیقه رستمی

عضو جدید
روش محاسبه غلظت در دستگاه اتمیک

روش محاسبه غلظت در دستگاه اتمیک

باسلام خدمت مهندسان عزیز
من یک سوال در مورد دستگاه جذب اتمیک دارم.من اوپراتور دستگاه اتمیک هستم .برای اندازه گیری غلظت فلزات سنگین در نمونه باید 4 گرم از نمونه رادر 50 برابر آن با اسید 0.07 مولار Hcl(یعنی 200cc) محلول سازی کرده و بعد آن را به دستگاه تزریق کرد .در سیستم مولد هیدرید مقدار جذب 4 گرم نمونه را بر حسب ppb به ما مید هد .( مثلا جذب را برای 4 گرم جیوه ppb 291گزارش می دهد) در صورتی که ما باید غلظت را در1 کیلو گرم گزارش دهیم یعنیmg/kgروش محاسبش اگه کسی میدونه لطفا با فرمول به من یاد بده .متشکرم

صدیقه رستمی

عضو جدید
تفاوت گچ با آهک

تفاوت گچ با آهک

سلام .اطلاعاتی در مورد تفاوت گچ با آهک و اینکه چگونه بروش شیمیایی آنها را از هم تشخیص دهیم می خواستم .لطفا اگه کسی می دونه بهم کمک کنه.متشکرم

maryam.a

عضو جدید
پارامتر حلالیت hansen

پارامتر حلالیت hansen

سلام

اگر کسی با پارامتر حلالیت
hansen
آشناست؛ لطفا خبر بده تا من سوااتم را ازش بپرسم​

chemclassroomm

عضو جدید
سلام شیما جان با تشکر از شما می خواستم بدونم من که توو شهرستان هستم چه جوری جزوه دکتر جداسازی دکنر یمینی و الکتروشیمی شاهرخیان رو گیر بیارم .لطفا راهنماییم کن

shiiiva.mo

عضو جدید
کمومتریکس

کمومتریکس

سلام....من دارم با مطلب کار میکنم .یک سری داده کروماتوگرافی رو میخوام alighn کنم.ولی بلد نیستم.میخواستم ببینم کسی میتونه کمکم کنه؟ممنون

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان اگه كسي مطلبي در مورد كوانتومتري يا xrf داره ممنون مي شم بذاره

aerfan10

عضو جدید
سلام خواهش می کنم به من کمک فوری کنید یه سوال ؟ اگر بخوام اعدادتصادفی دوبعدی مثلا(6.7 5.7)با توزیع گوسی که ماتریس کواریانس و میانگین رو بهم داده چی کار باید بکنم ؟

(هادی)

کاربر فعال تالار ریاضی ,
سلام خواهش می کنم به من کمک فوری کنید یه سوال ؟ اگر بخوام اعدادتصادفی دوبعدی مثلا(6.7 5.7)با توزیع گوسی که ماتریس کواریانس و میانگین رو بهم داده چی کار باید بکنم ؟

سلام
اگر منظورتون اینه که یه بردار تصادفی ایجاد کنید می خواید از متلب استفاده کنید این دستورات می تونه به دردتون بخوره
randn در کنار استفاده از chol
random در کنار استفاده از gmdistribution
mvnrand که فکر می کنم از بقیه ساده تره

chemclassroomm

عضو جدید
سلام
خواهشا کسی میتونه در رابطه با این موضوع راهنماییم کنه و یکسری توضیحاتی بهم بده Droplet-countercurrent chrom :

saadatpirnazar

عضو جدید
تجزیه دستگاهی

تجزیه دستگاهی

سلام. کاربرد واقعی طیف مخلوط دی کرومات و پرمنگنات در صنعت چیه؟ ممنون میشم اگر جواب منو بدید.