درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

علیرضا ل

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد
دوستان دو تا سوال در مورد اسپن هايسيس داشتم:
1. چطور ميشه يه فايل شبيه سازي شده اسپن رو با ورژن پائين تر باز كرد. ميخوام ببينم چطور يه فايل 7.2 رو ذخيره كنم كه بشه با ورژن 7 هم بازش كرد؟
2. براي اينكه محيط شبيه سازي شده رو به word انتقال بدم بايد چه كار كنم؟ بايد عكس بيندازم (كه كيفيتش خيلي خوب نميشه)؟ يا روش ديگه اي براي ذخيره فايل به صورت عكس در word وجود داره؟
با تشكر

alimec

عضو جدید
سلام دوستان
یه راهنمایی می خواستم
میشه بگید چه سیالی را می توانیم از داخل لوله عبور دهیم و چه سیالی را از داخل پوسته؟
منظورم همون خواص فیزیکی مکانیکی و شیمیای و رسوب و ویسکوزیته و خورندگی و ... هستش.
لطفا سریع جواب بدید....
ممنون از لطفتون ...
درود
سیالی که خورنده تر است بره تو لوله. آخه اگه سمت پوسته باشه هم پوسته خورده میشه هم لوله!
سیالی که باعث رسوب بیشتر میشه بره تو لوله. تمیزکردن مرسوم(مکانیکی) داخل لوله راحت تره! مگر اینکه تمیزکاری مکانیکی نباشه مثلا مغناطیسی باشه..
سیالی که ضریب انقال حرارت کمتری داره بره سمت پوسته تا با فین گذاری جبران بشه. سمت پوسته بیشتر فین میذارن(تداعی از کتاب های درسی)
و شاید چند مورد دیگر و حس مهندسی و قیمت..
اینا رو هم برا حلقوی گفتم هم شل اند تیوب

آخرین ویرایش:

lbs

عضو جدید
کولر یا خنک کنهای هوایی

کولر یا خنک کنهای هوایی

با عرض سلام لطفا کمکم کنید یک مقاله کامل در مورد کولر یا خنک کنهای هوایی می خواهم خیلی ممنون.(مقطع کارشناسی هستم.)

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام یه ریبوبلر استوانه ای با یه لوله یو شکل داخلش رو شبیه سازی کنم البته تو زمینه cfd
حالا کشیدنش با گمبیت سخته با اتوکد میخوام بکشم بیارمش تو گمبیت مش بندی کنم
کمکم کنید خیلی به اتوکد وارد نیستم
زمان کم دارم ممنون میشم کمک کنید

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون
اما من طور دیگه ای فکر میکنم به نطر من اغتشاش نه تنها دما رو یکنواخت نمیکنه بلکه با افزایش گرادیان دمایی
انتقال حرارت را افزایش میده. نظر شما چیه؟
درود بر شما
همونطور که olel_albab عزیز توضیح دادن........
افزایش rate انتقال حرارت باعث میشه که گرما سریعتر تو المانمون (از نقطه ی گرمتر به سرد تر) انتقال پیدا کنه و در نتیجه تغییر دما ( رسیدن کل المان به دمای تعادل) سریعتر صورت میگیره
با این تفاسیر در حالت حدی دمای کل المان رو یکنواخت در نظر میگیریم
در نتیجه عملا گرادیان دما نخواهیم داشت

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشيد
دوستان دو تا سوال در مورد اسپن هايسيس داشتم:
1. چطور ميشه يه فايل شبيه سازي شده اسپن رو با ورژن پائين تر باز كرد. ميخوام ببينم چطور يه فايل 7.2 رو ذخيره كنم كه بشه با ورژن 7 هم بازش كرد؟
2. براي اينكه محيط شبيه سازي شده رو به word انتقال بدم بايد چه كار كنم؟ بايد عكس بيندازم (كه كيفيتش خيلي خوب نميشه)؟ يا روش ديگه اي براي ذخيره فايل به صورت عكس در word وجود داره؟
با تشكر
درود بر شما
مورد اول رو نمیدونم (فکر نکنم امکان پذیر باشه)
اما در مورد دوم
اگر از دکمه ی Print Screen استفاده کنید (رو کیبورد دکمش هست.....وقتی زدیمش تو paint گزینه ی Paste رو میزنیم) تصویر مورد نظر رو میشه با کیفیت خوبی ذخیره کرد و به محیط Word انتقال داد

آخرین ویرایش:

darab64

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزيز و زحمتكش اين تالار
يه مسئله در مورد مدلسازی شعاعی راكتور داشتم كه تو فايل پيوست آوردم. اگه دوستان لطف كنند يه نگاهی بيندازند ممنون ميشم كمكم كنيد.
مرسی و ممنون

پیوست ها

• MODEL.pdf
    52.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • MODEL.doc
    101.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود بر شما
مورد اول رو نمیدونم (فکر نکنم امکان پذیر باشه)
اما در مورد دوم
اگر از دکمه ی Print Screen استفاده کنید (رو کیبورد دکمش هست.....وقتی زدیمش تو paint گزینه ی Paste رو میزنیم) تصویر مورد نظر رو میشه با کیفیت خوبی میشه ذخیره کرد و به محیط Word انتقال داد
با استفاده از نرم افزار هایی مثل sniping tools در ویندوز سون ultimate و یا نرم افزار snagit عکس بگیرین و در فتوشاپ رزولیشن رو بالا ببرین

faranak73

عضو جدید
salam
mikhastam beporsam age yeki zaban takhassosi ro pas nakone chi mishe?
madrake lisans?karshenasi arshad?
moshkeli pish nemiad?

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
salam
moshkeli pish nemiad?
برای ما درس زبان تخصصی اختیاری ه
میتونیم پاس کنیم یا نکنیم
واسه همین فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه
واسه ارشد و دکتری هم باید بلد باشی و پاس کردن درسش ملاک نیست

مریم2009

عضو جدید
کمک کمک!!!!!!!!!!!!!!!!!

کمک کمک!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام به همه دوستان عزیز
کسی با روشADI برای حل عددی معادلات آشنایی داره؟
لطفا اگر میتونید کمکم کنید ممنون:cry:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام چرا کسی جواب من رو نمیده؟
یه درخواست دیگه دارم
روی یک مبدل حرارتی نیروگاه کار میکنم
میخوام یه شبیه سازی در زمینه cfd انجام بدم
اما نه حالت کلی
یه مورد جزیی مثلا تاثیر بافل ها رو عملکردش
ایده میخوام که رو چه موردی کار کنم؟
برای مقالست نه پایان نامه برای همین نمیخوام سنگین باشه چون پایان نامم به اندازه کافی سنگینه
لطفا کمک کنید

Mohadeseh17

عضو جدید
سلام چرااینجابعضی هابه سرعت جواب سوالشونومیگیرن اما بعضی هاسالی یه بارم کسی به سوالشون جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شایدطرف داره میمیره

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام چرااینجابعضی هابه سرعت جواب سوالشونومیگیرن اما بعضی هاسالی یه بارم کسی به سوالشون جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شایدطرف داره میمیره
سلام
دوست عزیز .. مشکل اینجاست که خیلی از افراد اصلا در گفتگو ها مشارکت نمی کنند و فقط هر وقت به مشکلی برخورد می کنند میان اینجا و مشکلشون رو مطرح می کنند . و افرادی که در این تاپیک و تاپیک های مشابه در پاسخ گویی مشکلات مشارکت دارند محدود هستند و دانشمند هم نیستند !! برای اینکه بتوان به همه سوالات پاسخ داد به مشارکت همه کاربران نیاز است که متاسفانه این گونه نیست .
این نکته را هم متذکر میشوم که کوچکترین جهت گیری و تبعیضی در پاسخ گویی به کاربران توسط کاربران فعال و مدیریت محترم باشگاه صورت نمی گیرد و تمام افراد در صورت داشتن اطلاعات کافی تما به سوالات دیگر کاربران پاسخ می دهند .

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام چرا کسی جواب من رو نمیده؟
یه درخواست دیگه دارم
روی یک مبدل حرارتی نیروگاه کار میکنم
میخوام یه شبیه سازی در زمینه cfd انجام بدم
اما نه حالت کلی
یه مورد جزیی مثلا تاثیر بافل ها رو عملکردش
ایده میخوام که رو چه موردی کار کنم؟
برای مقالست نه پایان نامه برای همین نمیخوام سنگین باشه چون پایان نامم به اندازه کافی سنگینه
لطفا کمک کنید
چیزی که شما میخواین، یعنی ایده برای مقاله رو خودتون باید بدست بیارین، با خوندن تعدادی مقاله این کار به راحتی شدنی هست، اگر کسی ایده ای ناب برای کار داشته باشه خیلی بعید هست بیاد و به کسی دیگه ای بگه، در ضمن شما استاد راهنما دارین این وظیفه استادتون هست که در این موارد کمکتون کنه.

farzad2393

عضو جدید
سلام
دانشجوی مکانیکم و موضوع پایانامم شده آبکاری آلیاژی نیکل کروم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم
رفرنس مقاله هرچی که بشه:w27::w27::w27:بازم ممنون میشم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دلایل زیاد هستند، خود شما بیاین و چند صفحه اخیر همین تاپیک رو ملاحظه بفرمایین، مثلا می بینین که استادی homework رو دادند و کاربر بدون اینکه روش وقت بذاره میاد و اینجا مطرح میکنه، حسی که به من نوعی دست میده این هست که این فرد قراره مهندسی بشه که از همین الان هیچ تلاشی نمیکنه و اخلاق مهندسی رو هم زیر پا می گذاره، این جا برای رفع اشکال و همفکری هست نه گذاشتن جواب به صورت حاضر آماده. یک بنده خدایی بود برای سمینار ارشدش، مدام میامد اینجا و پست میگذاشت که کمکم کنید(اسمش رو نمی گم که غیبت نشه:D) با این وجود دوستان جواب می دادند، یکی نبود به این بنده خدا بگه بابا فلسفه سمینار همینه که بری و تحقیق کنی و خودت ایده بدی و تنها با تحقیق هست که ذهنت باز میشه و می تونی ادعا کنی صاحب نظر شدی، حق نداری بدون اینکه تلاش کنی انتظار ارائه کار خوب داشته باشی، جالب این بود که اکثر سوالاش هم با یک سرچ ساده در گوگل به راحتی به جواب می رسید.
یک سری دیگه از دوستان هستند که واقعا به مشکل می خورند و اینجا مطرح می کنند، دوستانی که هستند در حد سواد علمی که دارند جواب میدند ولی خب باید قبول کنیم که علم مهندسی شیمی خیلی گسترده هست و ممکنه چیزی که شما دوست عزیز ممکنه مطرح کنین در حد بضاعت علمی بچه ها نباشه.
یک احتمال دیگه هم وجود داره، ممکنه افراد ندیده باشند پستتون رو و یا شاید وقت تحقیق در مورد اون سوال رو نداشته باشند.
ولی با همه این اوصاف مطمئن باشید اگر سوال شما تحقیقی باشه (که حتما همین طور هست) و بچه ها وقت داشته باشند و سوالتون رو ببینند و بلد باشند از پاسخ دریغ نمی کنند.

amiriq

عضو جدید
سلام. دوستان خسته نباشید...

یه سوال....
ثابت سرعت واکنش به نوع راکتور بستگی داره؟؟؟؟ آخه یه تست بود که برای راکتور پلاگ و مخلوط شونده متفاوت گرفته شده بود!!!

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. دوستان خسته نباشید...

یه سوال....
ثابت سرعت واکنش به نوع راکتور بستگی داره؟؟؟؟ آخه یه تست بود که برای راکتور پلاگ و مخلوط شونده متفاوت گرفته شده بود!!!
به نظر من که نه! مکانیسم سرعت چیزی هست که به ماهیت مواد و سطح انرژی اون ها بستگی داره و اگر واکنشی خاص مد نظر باشه ربطی به نوع راکتور نداره. اما چند تا نکته:
مکانیسم خیلی از واکنش ها ناشناخته هست، برای بدست آوردن مکانیسم دقیق واکنش تحلیل های مختلفی وجود داره از جمله تحلیل دیفرانسیلی و تحلیل انتگرالی، در این روش ها میان و در راکتور های مختلف مدل های سرعت خاصی رو برای واکنش حدس می زنند و curve fitting انجام می دند و از روی تحلیل این نمودار ها حدس می زنند که کدوم مکانیسم ممکنه درست باشه و ثابت سرعت رو بدست میارند
.

saeedevil

عضو جدید
...سلام دوستان.اگه کسی راجع به "تاثیر پارامترهای عملیاتی بر برج تقطیر" مطلب یا پروژه ای چیزی داره ممنونش میشم بهم کمک کنه

rostamani

عضو جدید
سلام کسیGMDH کار کرده یه جاش مشکل دارم بعد از اجرای کد خطاها باید تو چه رنجی باشن؟؟؟ اگه خطا بالا باشه باید چکار کنم تا کاهش پیدا کنه البته R2=0.93 بدست میاد

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
چیزی که شما میخواین، یعنی ایده برای مقاله رو خودتون باید بدست بیارین، با خوندن تعدادی مقاله این کار به راحتی شدنی هست، اگر کسی ایده ای ناب برای کار داشته باشه خیلی بعید هست بیاد و به کسی دیگه ای بگه، در ضمن شما استاد راهنما دارین این وظیفه استادتون هست که در این موارد کمکتون کنه.
خوب من یک سری ایده برای خودم دارم و استادمم یه سری ایده
میخواستم اینجا ببینم ایده جدید دارن دوستان که استفاده کنم

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
salam
moshkeli pish nemiad?
مشکل انچنانی پیش نمیاد
اما برای ارشد بعضی دانشگاهها اگر نگذرونده باشی در دوره کارشناسی دو واحد زبان پیش باید اضافه بگذرونی
پس در نتیجه در دوره کارشناسی بگذرونی بهتره
موفق باشید

SCIENSE

عضو جدید

کسی که تو این زمینه کار کرده و ایده برا مقاله شدن داره قطعا نمی آید بگه طبیعی هم هست چون رفته تحقیق کرده و به یه چیزی رسیده و می خواد خودش کار کنه شمام قطعا ایده های کاراتونو به کسی نمی گید موفق باشید

BestDay

عضو جدید
ممنون میشم اگر کسی در مورد ساختمان برج های پرشده مطلب فارسی داره ، اینجا بذاره. منظور توزیع کننده های مایع و گاز ، ساپورت های پرکن ها ، و ...

فارسی اگه میشه. فرصت برای ترجمه ندارم آخه

با تشکر

alimec

عضو جدید
من اگه وقت و نیاز داشتم مبدل حرارتی و نانوفلوید(فرض تک فاز) شبیه سازی برای داخلی و دوفاز برا خارجی. گرچه همانطور که اشاره کردن مقاله از پایان نامه ارجع هست

engm

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر

بنده در مورد حل دو تا تمرین درس انتگراسیون فرآیند که در لینک های مشاهده پیوست HW2-MIXMAT.DOC مشاهده پیوست HW3-FURNACE.DOC برای شما قرار داده ام، ازمحضر شما سوالاتی دارم :

تمرین اول برای قسمت a محاسبه مساحت و قیمت شبکه مبدل های حرارتی به صورت fudge باید تعداد شل ها را هم درنظربگیرم ؟ و چه جوری ؟

در مورد تمرین مربوط به کوره که کلاً نمیدانم راه حل آن چه جوری است ؟ یعنی باید اول کوره را مچ کنم و بعد ببینم اگر از کوره استفاده ننمایم و از بخار استفاده نمایم ، به چه صورت خواهد بود و در نهایت با هم مقالیسه کنم ؟
راه حل آن به صورت ترسیمی است و یا راه محاسباتی هم دارد ؟

ببخشید اگرسوال هایم کلی بود ! اگرمنظورم را بد گفته ام ، بفرمایید تا مجدداً خدمت شما سوالاتم را با جزئیات عرض کنم ؟

ممنون می شوم و بنده را در مورد راه حل راهنمایی بفرمایید .

بابت راهنمایی از لطف شما بی نهایت سپاسگذارم . :gol:

alidoost eng

عضو جدید
سلام دوستان
من پروژه راجب ریفرمینگ دارم کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟:question::question:
ممنون میشم اگخ کسی بتونه بهم کمک کنه

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.
خسته نباشید.خدا قوت
جزوه کامل فارسی آموزش نرم افزارmsp2010 رو نیاز داشته ام ممنون میشم اگه سراغ دارید برای دانلود معرفی کنید.
پیشاپشیش سپاس فراوان.

بالا