درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

amir_ow

عضو جدید
سلام خسته نباشید
بنده به دنبال مقاله ای در زمینه تجزیه شیمیایی(یا مباحث پایه دیگر) مربوط به درس شیمی فیزیک هستم. برای ترجمه میخوام پس لطفا زبان اصلی باشه ممنون

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دقیقا میخوام همین برج تقطیر رو طراحی کنم
و خب نیاز به داده هایی برای این طراحی دارم

خوب طراحی برج تقطیر ساده توی این سایت خیلی مطالب زیادی هست فکر میکنم بگردید میتونید پیدا کنید حتی فکر میکنم طراحی های انجام شده هم بشه پیدا کرد
توی بالای همین صفحه داخل کادر جستجو بزنید طراحی برج تقطیر و جستجو کنید توی همین سایت تاپیکهای زیادی را نشانتان خواهد داد.

nila1991

عضو جدید
شما میبایست ترکیب محصولات واحد سنتز تون رو مشخص کنید
با توجه به خواص فیزیکی و شیمیایی محصولاتتون برج طراحی میشه
نقطه جوش و فشار بخار 2 محصول در دماهای یکسان عامل مهمی برای جداسازی ه
من دقیقا دنبال همین اطلاعات هستم
خواص فیزیکی و شیمیاییشون و نقطه جوش و فشار بخار و ...
میخوام طراحی کنم، اما اطلاعات رو پیدا نمی کنم
الان من یک ترکیبی از نفتا و دیزل به نسبت 3 به 7 دارم (نفتا و دیزل حاصل از GTL)
اما داده ای برای هیچکدوم از اینها ندارم

nila1991

عضو جدید
خوب طراحی برج تقطیر ساده توی این سایت خیلی مطالب زیادی هست فکر میکنم بگردید میتونید پیدا کنید حتی فکر میکنم طراحی های انجام شده هم بشه پیدا کرد
توی بالای همین صفحه داخل کادر جستجو بزنید طراحی برج تقطیر و جستجو کنید توی همین سایت تاپیکهای زیادی را نشانتان خواهد داد.
طراحی برج تقطیر برای جداسازی نفتا و دیزل حاصل از GTL که نیست
طبیعتا من هم طراحی برج تقطیر رو تا حدی که توی عملیات واحد خوندیم انجام میدم
اما داده ای برای این کار ندارم
توی سایت چنین طراحی تقطیری هست؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مقدار هیدروکربن های موجود تو هر کدوم رو داری؟
با قانون رائول و دیتا هایی که تو جداول فشار بخار برای هر کدوم از هیدروکربن ها موجود ه میتونی فشار بخار هر کدوم از اینا (نفتا و دیزل) رو بدست بیاری
ترجیحا دمایی که انتخاب میکنی دمای جوش سنگین تره باشه بهتره (نفتا سنگین ه یا سبک)
بعد باید بسته به نوع سینی ای که برا برج تقطیر انتخاب میکنی افت فشار و افت دمای این 2 تا رو به ازای هر سینی بدست بیاری و با توجه به افت فشاری که خوراک ورودی به برج رو بخارات ایجاد شده اعمال میکنه تعداد مناسبی برای سینی های برجت بدست بیاری و طبق اون ارتفاع و قطر و اینا رو مشخص کن
(تعداد سینی ها و ارتفاع برج رو باید جوری انتخاب کنی که یکی بخاراتش تا سر برج برسه و اون یکی که سنگین تره وسط راه پس بخوره و کندانس شه)
اگه منظورت به عملیات واحد درسیه که تو دانشگاه خوندی (برای طراحی برج بهتره از هنبوک لودویگ و فصل 6 به بعد تری بال استفاده کنی تا اطلاعاتی که تو عملیات واحد بدست آوردی)

فکر کنم اینا بدرد بخورن
LINK
LINK

آخرین ویرایش:

nila1991

عضو جدید
با قانون رائول و دیتا هایی که تو جداول فشار بخار برای هر کدوم از هیدروکربن ها موجود ه میتونی فشار بخار هر کدوم از اینا (نفتا و دیزل) رو بدست بیاری
ترجیحا دمایی که انتخاب میکنی دمای جوش سنگین تره باشه بهتره (نفتا سنگین ه یا سبک)
بعد باید بسته به نوع سینی ای که برا برج تقطیر انتخاب میکنی افت فشار و افت دمای این 2 تا رو به ازای هر سینی بدست بیاری و با توجه به افت فشاری که خوراک ورودی به برج رو بخارات ایجاد شده اعمال میکنه تعداد مناسبی برای سینی های برجت بدست بیاری و طبق اون ارتفاع و قطر و اینا رو مشخص کن
(تعداد سینی ها و ارتفاع برج رو باید جوری انتخاب کنی که یکی بخاراتش تا سر برج برسه و اون یکی که سنگین تره وسط راه پس بخوره و کندانس شه)
اگه منظورت به عملیات واحد درسیه که تو دانشگاه خوندی (برای طراحی برج بهتره از هنبوک لودویگ و فصل 6 به بعد تری بال استفاده کنی تا اطلاعاتی که تو عملیات واحد بدست آوردی)

فکر کنم اینا بدرد بخورن
LINK
LINK

مرسی خیلی خیلی خیللی ممنون
به نظرتون می تونم معادله آنتوان نفتا و دیزل حاصل از GTL رو از جایی پیدا کنم؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مرسی خیلی خیلی خیللی ممنون
به نظرتون می تونم معادله آنتوان نفتا و دیزل حاصل از GTL رو از جایی پیدا کنم؟
معادلشون نمیدونم اما ضرایبش رو راحت میتونید پیدا کنید
بازم میگم اگه ترکیب دقیق ماده رو داشته باشید دیگه نیازی به آنتوان نداره (رائول راحت کارتون رو راه میندازه)
پیروز باشید

engm

عضو جدید
با سلام

من این مقاله را می خواستم ، اما هر چی جستجو کردم ، پیدا نکردم ؟!!!

ممنون می شوم اگر این مقاله را در اختیار من قرار دهید .

R. E. Lattimer entitled
"Distillation of Air" appearing inChemical Engineering Progress, Volume 63, No. 2, pages 35-59, February, 1967

ازلطف شما ممنونم.

darab64

عضو جدید
درود
دوستان كسي گزارش كارآموزي يا مقاله اي در مورد واحد تبديل كاتاليستی پالايشگاه های تهران يا تبريز نداره؟
ممنون ميشم واسه دانلود اينجا بذاريد

مهندسين عزيز كسی مطلب در اين زمينه نداشت؟

amiriq

عضو جدید
سلام دوستان.
خوب هستید؟؟؟؟؟؟
تو کتاب راهیان ارشد در مورد تقطیر به روش مک کیب گفته که برای یک خوراک معین با افزایش فشار q کاهش می یابد. واقعا درسته؟؟؟؟؟؟
مرسی

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام

من این مقاله را می خواستم ، اما هر چی جستجو کردم ، پیدا نکردم ؟!!!

ممنون می شوم اگر این مقاله را در اختیار من قرار دهید .

R. E. Lattimer entitled
"Distillation of Air" appearing inChemical Engineering Progress, Volume 63, No. 2, pages 35-59, February, 1967

ازلطف شما ممنونم.
لطفا لیینک بذارین:gol:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درخواست راهنمایی در مورد کتاب های عملیات واحد و طراحی راکتورهای شیمایی

درخواست راهنمایی در مورد کتاب های عملیات واحد و طراحی راکتورهای شیمایی

سلام به همه دوستان.:smile:
میخواستم به من کمک کنید و بگید که بهترین کتاب برای عملیات واحد و همچنین طراحی راکتورهای شیمیایی کدومه؟ کدوم کتاب خوب توضیح داده؟کامل تره؟ همچین روون تر گفته!
;)
ممنون از همه
:gol::gol::gol:
نظرتون هرچی هست بگید لطفا

آخرین ویرایش:

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
خوب هستید؟؟؟؟؟؟
تو کتاب راهیان ارشد در مورد تقطیر به روش مک کیب گفته که برای یک خوراک معین با افزایش فشار q کاهش می یابد. واقعا درسته؟؟؟؟؟؟
مرسی

با افزایش فشار در مرحله طراحی سینی خوراک به ریبویلر نزدیک تر میشه و علتش کاهش فراریت در اثر افزایش فشاره ولی اگر بعد از طراحی و نصب برج فشار افزایش یابد حتما برای جبران باید بار ریبویلر و کندانسور افزایش پیدا کند

arash tt

عضو جدید
سلام دوستان من چندتا مقاله در مورد میکرو راکتورها میخواستم ، شامل:انواع مدل ها،کاربردها،ساختار و ...البته تو گوگل سرچ کردم این سایت و داد ولی صفحه مورد نظر و باز نمیکنه! ممنون میشم کمکم کنید

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام همه دوستان
برای طراحی جداسازی محصولات GTL، نیاز به داده‌های و سایر اطلاعاتش دارم
کسی هست کمک برسووووونه ؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
نیاز به داده های طراحی جداسازی محصولات GTL هستم
خیلی خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید
یعنی وقتی دیزل و نفتا و ... میاد بیرون، اینا رو با کرکینگ از هم جدا میکنیم، درسته؟
من باید اون رو طراحی کنم

درود بر شما
معمولا تو چنین واحدایی از کاتالیست هایی با قابلیت Selectivity بالا استفاده میشه که واکنش تولید محصولی خاص رو با سرعت زیاد پیش میبره
بهترین خوراک برای واحد های GTL فکر میکنم متان و از رفرم اون گاز سنتز باشه
و برای بدست آوردن یه محصول خاص نسبت مشخصی از این گازها رو باهم ترکیب میکنن
و همینطور از اونجایی که تو واحد تولید محصولات GTL هدف رسیدن از هیدروکربن های خیلی سبک به هیدروکربن های سنگین تره چیزی که به دست میاد (حالا میخواد نفت کوره باشه یا بنزین و یا نفتا) محصول مطلوب ماست و نیاز به کرکینگ نداره (اگه بخوایم بشکونیمش همون اول نسبت ورودی ها و کاتالیست رو طوری تعیین میکنیم که به محصول مطلوب برسیم)
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
پیروز باشید

شما میبایست ترکیب محصولات واحد سنتز تون رو مشخص کنید
با توجه به خواص فیزیکی و شیمیایی محصولاتتون برج طراحی میشه
نقطه جوش و فشار بخار 2 محصول در دماهای یکسان عامل مهمی برای جداسازی ه

فکر کنم اینا بدرد بخورن
LINK
LINK
درود بر تو جاوید جان

سلام همه دوستان
کسی هست کمک برسووووونه ؟
پستهایی که نقل قول کردم بدردت میخوره

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام همه دوستان
کسی هست کمک برسووووونه ؟

جاوید اینا نقشه و فایل شبیه سازی واحد ngl هست شبیه چیزیه که میخوای

پیوست ها

• 04_NGLFractionationTrain.rar
    202.1 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • ngl.rar
    106 کیلوبایت · بازدیدها: 4

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام همه دوستان
کسی هست کمک برسووووونه ؟

بیا بیا

پیوست ها

• process ngl 900.rar
    73.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • NGL map.rar
    402.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود بر شماحامد جان........
مطمئنی تیپ جداسازی GTL و NGL یجوره؟
آخه تو GTL ابتدا ترکیبات واکنش نداده ی گاز سنتز باید از محصول جدا شن بعد میره سراغ ناخالصی و اینا اما NGL.............

petroshimiuut

عضو جدید
سلام دوستان
مقاله يا مطلب در مورد كاربرد الگوريتم مورچه در مهندسي شيمي ميخوام كسي ميتونه كمك كنه؟

simini1973

عضو جدید
با سلام کسی از دوستان کتاب یا جزوه مناسبی برای منابع امتحان آزمون دکتری مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی و محیط زیست سراغ نداره. بیشتر منابع مربوط به ارشد آن مد نظر است، مهندسی بیوشیمی پیشرفته (میکروبیولوژی صنعتی و تکنولوژی آنزیم ها)

Ho3ein Salimi

عضو جدید
درمورد پلیمرهای هادی و کاربرد یکی از این پلیمرها در صنعت مقاله یا اطلاعات میخواستم.

eng.che

کاربر فعال
سلام
بچه ها اگه میشه توی ترجمه این متن کمک کنید
The selection of a sampling site and the number of sampling points are based on
attempts to obtain representative samples. To accomplish this, the sampling site
should be at least eight stack or duct diameters downstream and two diameters
upstream from any bend, expansion, contraction, valve, fitting, or visible flame.

بالا