درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

maede.m

عضو جدید
بچه ها اگه کسی میتونه کسی منو تو این زمینه یا حتی ارتباطش با نانو کمک کنه پلیییییییز راهنماییم کنه ، حتی جزئی .... مررسی

mad7091@gmail.com

مهری*

عضو جدید
سلام و خسته نباشین
لطف کنین اگر امکان داره زحمت این مقاله رو بکشین
[h=1]Functional Monomers[/h]Reza Arshady
http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/15321799208018380#preview

Milad2091

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان گرامی
یه چارت استاندارد از مهندسی شیمی با تمام جزییاتش می خواستم! ممنون میشم ! من بدونه گرایشم !

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه چارت استاندارد از مهندسی شیمی با تمام جزییاتش می خواستم! ممنون میشم ! من بدونه گرایشم !

سلام دوست عزيز
چارت استاندارد معني نداره. هر دانشگاهي به تشخيص مدير گروهش چارت رو تنظيم ميكنن. از دانشگاه خودت بايد بگيري

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ایناست
البته اون 9 واحد صنایع غذایی واسه توانایی دانشگاه ما ارائه میشه:razz:

پیوست ها

• chemical engineering.pdf
    87.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Milad2091

کاربر فعال
سلام دوست عزيز
چارت استاندارد معني نداره. هر دانشگاهي به تشخيص مدير گروهش چارت رو تنظيم ميكنن. از دانشگاه خودت بايد بگيري

برای هر رشته ی مهندسی یک سری دروس پایه و اصلی وجود داره که ثابته ! مگه میشه هر دانشگاهی دوروسش با هم فرق کنه ؟؟؟ خب درسا و پیش نیاز و هم نیازاشون یکیه دیگه ! درسته ؟!

Milad2091

کاربر فعال
ایناست
البته اون 9 واحد صنایع غذایی واسه توانایی دانشگاه ما ارائه میشه:razz:

محسن جان ممنونم.تو چارتی ک دادی استاتیک هم نیازه مکانیک 1 نیست.اما تو چارته دانشگاهه ما نوشته هم نیاز.بعضی ها میگن پیش نیاز ! اصلا بدجور من گیج شدم ! تو بعضی درسای دیگم شک دارم!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برای هر رشته ی مهندسی یک سری دروس پایه و اصلی وجود داره که ثابته ! مگه میشه هر دانشگاهی دوروسش با هم فرق کنه ؟؟؟ خب درسا و پیش نیاز و هم نیازاشون یکیه دیگه ! درسته ؟!

محسن جان ممنونم.تو چارتی ک دادی استاتیک هم نیازه مکانیک 1 نیست.اما تو چارته دانشگاهه ما نوشته هم نیاز.بعضی ها میگن پیش نیاز ! اصلا بدجور من گیج شدم ! تو بعضی درسای دیگم شک دارم!

درس ها همون درس هاست. منتها يك مدير گروه با توجه به شرايط موجود در دانشگاه و اساتيد و يكم هم سليقه شخصي تشخيص ميده كه فلان درس پيش نياز ميخواد يا همنياز يا هيچكدوم

براي ما فيزيك پيشنياز استاتيك بود

Milad2091

کاربر فعال
درس ها همون درس هاست. منتها يك مدير گروه با توجه به شرايط موجود در دانشگاه و اساتيد و يكم هم سليقه شخصي تشخيص ميده كه فلان درس پيش نياز ميخواد يا همنياز يا هيچكدوم

براي ما فيزيك پيشنياز استاتيك بود

پس نتیجه میگیریم من با هر تغییر و تحولاتی که مدیرگروه میده درس رو بردارم و به دانشگاه های دیگه توجه نکنم دیگه؟؟! چون اصل دانشگاهه خودمه ؟! فقط زمانه مدرک گرفتن به مشکل بر نمیخورم ؟!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پس نتیجه میگیریم من با هر تغییر و تحولاتی که مدیرگروه میده درس رو بردارم و به دانشگاه های دیگه توجه نکنم دیگه؟؟! چون اصل دانشگاهه خودمه ؟! فقط زمانه مدرک گرفتن به مشکل بر نمیخورم ؟!

آره دقيقا.
نه خيالت راحت.;)

bayjan

عضو جدید
طرح و اقتصاد

طرح و اقتصاد

با سلام و خسته نباشید، درباره درس طرح و اقتصاد می خواهم یک کارخانه شیمیایی مثلا پالایشگاه تهران که بنده به هیچ کدام دسترسی ندارم از لحاظ محل کارخانه قبل طراحی که چه مواردی رعایت شده و یا نشده و مزایا و معایب آن و جانمایی تجهیزات که آیا تجهیزات در محل مناسبی جاسازی شده اند طبق اصول که خواهم گفت.لطفا اگه کسی مطلبی داره خواهشا کمک کنه. فقط میخوام یه کارخانه شیمیایی از نظر محل مکان و جانمایی تجهیزات اصول رعایت شده یا نه؟ و دلایلش که از اصول محل مکان: دسترسی به مواد.دسترسی به فضای بیشتر.شرایط آب و هوایی و... برای جانمایی: دسترسی به تجهیزات.شرایط اجتماعی.شرایط پسماند.دسترسی به فضای بیشتر برای توسعه و...

آخرین ویرایش:

الهه100

عضو جدید
سلام دوستان.
اگر کسی مقاله ای در مورد موضوعات زیر داره لطفا برام بذاره.واقعا ممنون

1-visbreaking(واحد کاهش ویسکوزیته )

2-Thermal crackhng of Gas and oil

fluid Bed COKing 3

Packed Bed Catalytic Cracking-4

Hydrotreating -5

Gasoline Sweetening -6

Gas and Oil Sweetening -7

Hydrocracking -8

Hydrogen Preparation -9

SH[SUB]2[/SUB] Absorption -10

SH[SUB]2 [/SUB]Adsorption -11​

الهه100

عضو جدید
سلام دوستان.

fluid Bed COKing 3

Hydrotreating -5

Gasoline Sweetening -6

Hydrocracking -8

Hydrogen Preparation -9

petroshimiuut

عضو جدید
سلام دوستان
من به کمک فوری شما عزیزان نیاز دارم ممنون میشم کمکم کنین ؟؟؟؟؟
من یه معادله دارم که 2 طرف معادلم نزدیک 10 تا پارامتر داره و معادله یه معادله طولانی و لگاریتمیه میخام ببینم با برنامه اکسل با ثابت نگه داشتن پارامترها و تغییر یک پارامتر میتونم مجهولم رو با توجه به پارامر تغییر یافتم بدست بیارم یا نه؟فقط یه مشکل که من مجهولمو نمیتونم یه طرف معادله بیارم معادلش خیلی پیچیدست.

s.matavos

عضو جدید
سلام دوستان.

fluid Bed COKing 3

Hydrotreating -5

Gasoline Sweetening -6

Hydrocracking -8

Hydrogen Preparation -9

سلام تاپیک مقالات بگردید
سلام دوستان
من به کمک فوری شما عزیزان نیاز دارم ممنون میشم کمکم کنین ؟؟؟؟؟
من یه معادله دارم که 2 طرف معادلم نزدیک 10 تا پارامتر داره و معادله یه معادله طولانی و لگاریتمیه میخام ببینم با برنامه اکسل با ثابت نگه داشتن پارامترها و تغییر یک پارامتر میتونم مجهولم رو با توجه به پارامر تغییر یافتم بدست بیارم یا نه؟فقط یه مشکل که من مجهولمو نمیتونم یه طرف معادله بیارم معادلش خیلی پیچیدست.
سلام شما معادله تون رو کامل اینجا بنویسید در کنارش اگه توصیحاتی لازم بود، بهش اشاره کنید. کسی بلد باشه راهنماییتون میکنه.

alireza marufi

عضو جدید
باسلام
دوستان کسی میدونه که بین دو واحدfeedback controller و measurement device چه دستگاه هایی قرار می گیره؟

bbaran

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه عضو شدم. می خواستم ازتون خوتهش کنم اگه جزوه ای از طراحی تجهیزات صنعتی دارین بهم کمک کنین متشکرم

elmira khanoom

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی.من پروژه طرح واقتصاد دارم باموضوع انیدریدفتالیک.میخواستم اگرکسی مطلبی داره یاسایتی درباره این موضوع هست معرفی کنه.پیشاپیش ازلطفتون ممنونم.

rreezzaa15

عضو جدید
سلام...میخاستم فرق بین غشاهای
hollow fiber
و
packed
و
plate
رو بدونم. پیشاپیش ممنونم از لطفتون

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه عزیزان و مهندسین محترم
این اولین پست بنده در سایت وزین مهندسیتن ایران میباشد امیدوارم بتوانم نهایت استفاده را از دانش و تجربیات اعضای محترم این سایت را داشته باشم .

رشته تحصیلی من مهندسی مواد متالورژی هست اما اطلاعات اندکی در مورد شیمی و متالورژی استخراجی دارم از دوستان و سروران پوزش میطلبم اگر اشتباهی در نوع سوال با مطالب نوشته شده وجود دارد.
مشکلی که برای بنده پیش اومده این هست که تو یک کارگاه تولیدی، قطعات فولادی که آبکاری قلع میشوند و به قطعات مسی اتصال داده میشود و بعد از آن در یک وان شستشو که با اسید کلریدریک 5درصد پر شده شستشو داده میشوند اما مشکلی که وجود دارد این هست که بعد از یک روز مواد این وان بشدت خوردگی روی قطعات فولادی آبکاری شده با قلع ایجاد میکند بطوری که بمحض ورود قطعات سیاه شدگی و خوردگی مشاهده میشود. از بعضی دوستان شیمیست سوال کردم گفتن که بدلیل کاتیون های مثبت مس میباشد که در وان حل میشود .
در خواست کمک و سوال بنده از دوستان این هست که چطور میشود مس محلول را جدا سازی کرد.
با تشکر فراوان

با سلام...

یکی از روشهای ترسیب مس محلول، استفاده از سدیم هیدروکسید هست.

من دوره کارشناسی خوردگی پاس نکردم ولی میدونم یکی از راههای رسوب مس که بصورت CuCl

در محلول هستش استفاده از NaOH هست که طبق این واکنش، به شکل اکسید مس از محلول

جدا میشه:

2CuCl + 2NaOH ------> Cu[SUB]2[/SUB]O + 2NaCl + H[SUB]2[/SUB]O

و باید این واکنش رو احیا کرد تا مس به شکل جامد جدا بشه.

Cu[SUB]2[/SUB]O(s) + H[SUB]2[/SUB](g) ------> 2Cu(s) + H[SUB]2[/SUB]O

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود
یه حلال دارم میخوام ببینم از چی تشکیل شده
باس چیکار کنم؟؟
به کجا باید مراجعه کنم؟؟

m.iranparast

عضو جدید
سلام کمکم کنین خواهش میکنم :-(
ی پروژه دارم برای درس فرایند پتروشیمی استادم گفته در مورد واحد پتروشیمی (کلرالکالی بندرامام خمینی )تحقیق کنم کمکم کنین هیچی نمیتونم پیدا کنم اگه مطلبی دارین در مورد این موضوع واسم بزارین

بالا