درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

nicenet1369

عضو جدید
به نظر منم اگه کسی جامعه آماری میخواد بره پارسه ولی اگه کیفیت مهمه برید فاضل شیراز و کوثر دانشگاه تهران
سیستم پوران پژوهشم جالبه مثلا اگه آزمون اول 25% مطالبه یه جزوه بهت میده که از هر درسی 25% داره مشخص شده تو هر هفته باید تا کجا بخونید
انتشارات ارشدم کیفیت بستشو نمیدونم ولی تو جواب هر تست درجه سختی و منبع تست که از چه کتابیو کدوم فصله اومده قیمیتشم از بقیه مناسبتره

راستی مدرسان تهران بدلیل غیر قانونی بودن تعطیل شده
موسسه ناد----------------------------------------------------------->nadarshad.ir

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه ملاکی برای نام گذاری واحد های پتروشیمی وجود داره؟
مثلا یه واحدی اسمش میشه 700
یگی 200؟

aznavarta

اخراجی موقت
یگی 200؟

فکر کنم از روی ظرفیت و یا فرمول شیمیائی باشه

ولی اکثرا ظرفیت حرف اول رو میزنه

باز هم مطمئن نیستم فقط خواستم نظر داده باشم.

125478

عضو جدید
سلام یه مقاله در مورد صرفه جویی در فرآیند شیرین سازی گاز طبیعی میخواستم

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
یگی 200؟

کنتور مشخصي نداره
به عنوان مثال واحد اوليه و ورودي فرايند کل يک مجتمع پتروشيمي ميشه واحد اول و مثلا 100 يا 1000 يا O1 و الي آخر.

تجهيزات داخلي هر واحد هم بسته به قسمتهاي محتلف يه عدد ميگيرن
مثلا بخش اول واحد اول ميشه 110 يا 1100
حالا ميان و براي هر تجهيزي يه شماره منحصر کننده انتخاب ميکنن و يه حرفي چيزي مثلا واسه شير اول ميگن 111V يا 1101V
بسته به تعداد واحدها و تجهيزات اين تقسيم بندي و نامگذاري يه حالت استاندارد داره اگه شما تجهيزات زياد داشته باشيد داخل هر قسمت نامگذاري ها تعداد صفر بيشتري ميگيره و يه خورده تغييرات ميکنه مثلا شير دوازدهم قسمت سوم واحد چهارم اصلي ميشه چي؟

41312V

همين شير در واحد فرعي چي ميشه؟

42312V

همونطور که ميبينيد در کل منحصر به فرد شدن در حاليکه اشتراکات زيادي دارند

شما به اين شکل دقيقا ميفهميد کجا رو ميگن حتي اگه زياد حضور ذهن يا آشنايي نداشته باشيد

يک جور طبقه بندي هستش

davooddav

عضو جدید
.سلام..آیا ریاضی مهندسی همنیاز سیالات1 است؟ لطفا سریع ج بدید

.سلام..آیا ریاضی مهندسی همنیاز سیالات1 است؟ لطفا سریع ج بدید

ایا ریاضی مهندسی همنیاز سیالات 1 است....... زود ج بدید

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من پروژه كارشناسي ارشدم شبيه سازي با فلوئنت هستش.
يه جاهايي به مشكل خوردم كسي هست كه به اين نرم افزار مسلط باشه بتونه كمك كنه و ترجيحا" ساكن اهواز باشه ؟
مرسي
تا حدودی کار با ansys fluent بلدم. میشه بگی چیو میخوای شبیه سازی کنی؟ شاید بتونم کمکت کنم

aznavarta

اخراجی موقت
با سلام

با تشکر از دوستان عزیزی که برای طراحی پالایشگاه بزرگ جهان در سایت باشگاه مهندسین ایران ما را همراهی کرده بودند
بابت جلوگیری از اتلاف زحماتشان، در تاپیک به آدرس :

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/288019

به دلیل اینکه تاپیک مذکور توسط مدیران باشگاه مهندسان ایران قفل گردید، همچنین قبلا نیز تعدادی از بخشهای تحقیقاتی
پروژه در تاپیکهای جداگانه حذف گردیده بوده است، و نام کاربری ما نیز چند با اخراج گردید،
و با توجه به اینکه ما کلیات پروژه را در قالب پیش مطالعه امکان سنجی به اطلاع مقامات دولتی در وزارت نفت
و وزارت اقتصاد و سایر نهادها رسانیده بودیم،
و از انجا که مدیران سایت باشگاه مهندسین ایران با انجام این کارها با وجود اعتراض و سوال،
بدون توجیه منطق از سوی انها و بدون هیچ توضیحی اقدامات مذکور انجام گرفت
و حتی تعدادی از مدیران ما را متهم به کلاهبرداری نمودند
که طبق احکام شرع اسلام و قوانین جمهوری اسلامی ایران مدیران متخلف باشگاه مهندسین
که به ما تهمت کلاهبردار زده اند میتوانند مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد،
اما ما از پیگیری این مسئله خود داری نموده و لذا این کار انهابه دلیل اینکه
باعث ضایع شدن ما نزد دولت مردان کشور گردیدند،
که در نامه ها و مکاتبات رسمی به انها اعلام کرده بودیم که اینجا در حال همکاری و همفکری هستیم،
بنابر این تصمیم گرفتیم پروژه را به سایت با رسمیت بیشتری منتقل نمائیم.

تاپیک مذکور به سایت پژوهشگاه فناوریهای پیشرفته دانشگاه بین المللی آرمان نمایندگی انستیتو بین المللی مطالعات پیشرفته آمریکا
که در ایران طبق مجوز وزارت علوم فعالیت میکند به ادرس زیر منتقل گردید:

http://arman.ac.ir/forum/index.php?topic=14.0

این پروژه که توسط تعدادی شرکت ایرانی در سال جهاد اقتصادی با اطلاع وزارت نفت ایران و وزارت اقتصاد پیگیری میشود.
یکی از پروژه های مهم و کلیدی کشور خواهد بود، و البته با اینکه همیشه افرادی بوده اندکه به جای همکاری و مشارکت و بهره برداری از فرصت
یا از پروژه های بزرگ میترسیده اند و یا با کوته بینی و حسادت مانع از انجام کارهای بزرگ بوده اند،
در اینجا نیز در مراحل فعلی از گوشه و کنار داخل کشور و خارج از کشور مشکلاتی وجود دارد
که به لطف الهی ما در حال ادامه پروژه هستیم.

کاربرانی که در این تاپیک با ما در طول یک ماه گذشته همکاری کرده اند
در باشگاه مهندسان ایران به شرح ذیل میباشند:

1- [CARBON]
2- maryam_m_chem
3- peymanucf
4- asir6355
5- vahid.gerrard
6- hassan_ce
7- rezabakhshi
8- arash vakili
9- grindelvald
10- MORTEZAPURHEYDAR
11- rahim_mn
12- mohsenkb1387
13- yadkouri
14- F.Izadpanah.ait

به زودی بعد از اجازه گرفتن از کاربران فوق در باشگاه مهندسین ایران
برای همکاری در این تاپیک دعوت خواهد گردید.
بعد از انجام مطالعه فاز اول و همکاری و کمک کاربران فوق
به هر کدام از این داوطلبان یک لوح تقدیر از طرف شرکت ما و همچنین از طرف دانشگاه بین المللی اعطاء خواهد گردید.
از طرف دیگر گواهینامه کار آموزی طراحی پالایشگاه از طرف دانشگاه بین المللی آرمان و همچنین شرکت ما اعطاء خواهد گردید
از انجائی که ما شرکتهای همکار در خارج از کشور داریم گواهینامه کار اموزی توسط شرکت خارجی ما نیز اعطاء خواهد شد تا اگر
هر کدام از عزیزان مایل باشند بتوانند با استفاده از گواهینامه در شرکتهای خارجی کار پیدا کنند.

بعد از اینکه مراحل طراحی پروژه ما وارد مرحله تامین مالی گردید، برای استخدام افرادی که با ما همکاری نموده اند در اولویت استخدام قرار خواهندگرفت.

همچنین افرادی که با ما همکاری نموده اند با توجه به تنوع پروژه میتوانند در قالب شرکت کوچک خدمات فنی مهندسی
و یا پیمانکار بخشهائی از پروژه را در اختیار گرفته و در ساخت پالایشگاهها و مجتمع های پتروشیمی با ما همکاری نمایند.

با تقدیم احترام
مدیریت پروژه طراحی پالایشگاه بزرگ جهان.

aznavarta

اخراجی موقت
اشتغال زائی برای مهندسان شیمی

اشتغال زائی برای مهندسان شیمی

سلام

توی چند ماه گذشته تا حدی با روحیات و درد و دل های تعدادی از مهندسای شیمی اشنا شدم

اکثرشون از نبود کار ناله و گله دارند.

قبلا یک تاپیکی برای راهنمائی زدم که بهم اتهام کلاهبرداری زدند و تاپیک رفت توی بخش اگهی ها!

چند تا از تاپیکهای بنده را بدون ذکر علت حذف کرده اند

و کلی حالم رو گرفتند مدتی سکوت کردم

امروز هم تاپیک طراحی پالایشگاه بزرگ رو قفل کردند!

نه تنها من بلکه چند تا از دوستان هم خیلی حالشون گرفته شد.
در هر حال
اما دلم نیومد برای بعضی از دوستان راهنمائی و کمک نکنم.
چون حساب بدها با حساب خوبان جداست!

خدا خودش با بدها حساب کتاب میکنه!

اومدم اینجا تاپیک رو ایجاد کردم تا شاید بتونم دید بعضی از مهندسین شیمی بیکار رو تغییر بدم که اونی که دنبالشند خدا به صلاحشون نمیخواد!

اگر فارغ التحصیل شده اند و چند ساله یا چند ماهه دنبال کار هستند و خدا براشون کار جور نمیکنه حتما صلاحی هست.

اول توجه شما رو به چند نظر از سایر کاربران که خیلی مهمه جلب میکنم

بعد روشهائی برای پول در اوردن از مهندسی شیمی براتون توضیح میدم.

فقط میلیاردر شدین ما رو فراموش نکنین!

aznavarta

اخراجی موقت
نقل قول اول :

سلام دوستان
از مهندسی شیمی و بیکاری شکایت نکنین
طبق اطلاعاتی که اخیرن گرفتم بهترین رشته برای کسب درآمد م.شیمیه میگی نه؟ :
یکی از دوستام با آشنایان نزدیکش رفته بودن در محضر یه مهندس موفق
دوستم داشت میگفت ببین مهندس عمران 2-3 ساعت وقت میذاره یه طرح میده چن صد تومن درآمدشه
همون لحظه اون مهندس موفق زنگ زد به یکی از دوستانش که مهندس شیمی بود و پرسید

درآمدت از قرارداد .......... چقد بود

طرف گفت نامردا پولمو کامل ندادن شد 32 میلیون

بعد اون مهندس موفق ازش پرسید چقد واسش وقت گذاشتی طرف گفت حداکثر 20 دقیقه.
نتیجه ی اخلاقی : م.شیمی بهترین رشته ی موجوده;)

آخرین ویرایش:

aznavarta

اخراجی موقت
نقل قول دوم:

اخ گفتی اگه مکانیک خونده بودیم الان وضعیتمون زمین تا اسمون فرق داشت
خودم سه چهر تا شغل پیمانکاری قراردادی واسم درست شد می گفتن اگه مکانیک خوندی پاشو بیا
تازه واسه مکانیک همه جا کار هست محدود نمیشه به صنعت نفت و جنوب
خودمونیم رشته ما بازار کار محدودی داره اگه پالایشگاه و صنایع نفت استخدام نشی فاتحت خوندس ولی مکانیک فرق داره
من نمی دونم چرا خر شدم نزدم مکانیک:redface:

aznavarta

اخراجی موقت
نقل قول چهارم:

من کاملا با شما موافقم حالا باز شما پسرین وشرایطتون سخت تر:redface: چون باید کار داشته باشین
بنظرم پول تو کار فنی نیست مخصوصا برای دختر
فوقش میشی مثل الان ما :)هرچند معدل Aباشی باز خانم مهندس وبا استخدامی های مهندسی شیمی هم دستت به جایی بند نمیشه
چون نفت و گاز اصلا خانم برنداشت
ولی از حق نگذریم رشته خوبی;) ودرساش فوق العادست شیرین جذاب
فرایندهاش تو تک تک لحظه های زندگی قابل لمسن
حتی تو آشپزخونه
ولی چه فایده همیشه حق مهندس شیمی خورده میشه حتی تو گفتن اسم رشته چه برسه برای ...
من برای ارشد امسال میخوام صنایع_سیستم هم علاوه بر رشته خودمون بدم

aznavarta

اخراجی موقت
نقل قولی دیگر:

سلام بذارید اول از خودم بگم من دانشجوی ترم 6این رشته ام متاسفانه تا الان فقط درساشو پاس کردم ودنبال یادگرفتن هیچ نرم افزاری نشدم یه ترم دیگه مونده تموم کنم ولی نمیدونم چه کار کنم برای ارشد سال دیگه بخونم یا نرم افزار یادبگیرم.شما میتونید راهنماییم بفرمایید؟:smile:

aznavarta

اخراجی موقت
اینم یه نقل قول:

درووود
منکه راضیم خدا رو شکر......
کارم هست فقط باید یه آشنا تو یه پتروشیمی یا یه پالایشکاه داشته باشی تا وقتی نیرو استخدام میکردن خبرت کنه......
ما خوزستانیا مثل بچه های قست بالای کشور نیستیم! از دوران کودکی مواد خطرناک تو هوای منطقمون بوده...
اونا تو بهترین آب و هوا بزرگ شدن ما تو جهنم!!!
ولی از لطف خدا آشنا تو شرکت نفت زیاد داریم....
من خودم دوس دارم برم حفاری......
کارش وحشتناک سخته ولی خوشم میاد آخه مردونس.....
جالبه بدونین در تمامه صنایع نفت و گاز یعنی (پالایشگاه و پتروشیمی و ....) همیشه مهندسان شیمی رئیس بقیه رشته ها مثل مکانیک و صنایع و عمرانو........ هستن!!!!!

aznavarta

اخراجی موقت
نقل قول مهمتر از همه که حتما بخونین:

سلام به دوستان...
منم مهندسی پتروشیمی خوندم، اوایل که مشغول تحصیل بودم وضع استخدامی خوب بود
اما بخاطر یه سری مسایل کمی از دوستان همدوره ایم برای استخدام عقب افتادم، شاید خیری توش بوده...
چند تا از دوستام الان تو ماهشهر و عسلویه مشغول هستن، بیشترشون گفتن که با رابطه رفتن تا ضابطه...
به نظر من اینکه خودمون رو منحصر به چندتا پالایشگاه و پتروشیمی کنیم کاملا اشتباهه...
محیطهای پالایشگاه ها و پتروشیمی ها بسیار آلوده و خطرناکه،
بخصوص در منطقه ای مثل عسلویه که فقط بخاطر کوتاه کردن خطوط لوله از پارس جنوبی اونجا رو انتخاب کردن،
اگه من از اعضای تیم جانمایی بودم حتما عسلویه رو مردود اعلام می کردم...
خیلی ها از گرمی هموای عسلویه می نالند، قبول دارم هوای اونجا در تابستون بسیار گرم و شرجی هست
ولی آیا فقط اونجا این شرایط رو داره... مگه ماهشهر نیست؟
این مطالب رو گفتم که بدونید مهمتر از گرمی بودن هوا، آلودگی بسیار وحشتناکه اونجاست...
من الان در یکی از شرکتهای پایین دستی پتروشیمی که محصولاتش مورد مصرف مستقیم پتروشیمی داره کار می کنم
و بالطبع به افراد زیادی از پتروشیمی های مختلف آشنا هستم، پای صحبتشون که تابحال بودم بیشتر از آلودگی نالیدند تا گرمی هوا...
دوستی که الان در دفاتر مرکزی یکی از همین پتروشیمی ها در تهران کار می کنه
بهم گفت هم عسلویه بوده و هم ماهشهر و هر دو جا اصلا خوب نیست...
بسیاری از پرسنل شاغل در واحدهای پتروشیمی بعلت در معرض بودن با آلاینده ها و گازهای سمی
مثل بنزن، آمونیاک، کلر و ... به مرور زمان به بیماری های خطرناک و لاعلاجی گرفتار می شن
که درآمدهایی که با زحمت طی سالیان متمادی بدست آوردند هم کفاف درمانشون رو نمی ده...
استادی داشتیم که در دوران تحصیلمون می گفت
اگر می دونستید مهندسی شیمی چقدر خطرناکه شاید اصلا از اول نمی اومدید این رشته رو بخونید...
یه استاد دیگه داشتیم که همیشه یه حرف قشنگی می زد،
می گفت حضرت علی (ع) فرموده یک ساعت تفکر کردن بهتر از هفتاد سال عبادت کردنه
و من هم می گم یک ساعت فکر کردن برای اینکه بدونید این مملکت به چی نیاز داره و برید دنبالش براتون کافیه...
همون استاد هم بهمون می گفت دنبال استخدام در جایی چه شرکتهای داخلی و چه خارجی نباشید، اگر خودتون بتونید کاری بکنید خیلی بهتره...
توصیه ای که به دوستان می کنم اینه که اصلا نباید رشته مهندسی شیمی را با رشته های تحصیلی دیگر مقایسه کنیم،
مقایسه کردن بعلت عدم شناخت لازم و کافی از سایر رشته ها کاری عبث و بیهوده است،
در هر کاری کسی موفق هست که مطالعات و تجربه بیشتری داشته باشه...
پس اگه دنبال این هستید که سری تو سرها داشته باشید از همین الان به یک موضوع خاص معطوف بشید
و تحقیقات و مطالعات لازم را در موردش به عمل بیارید...
متأسفانه اکثریت قریب به اتفاق فارغ التحصیلان بدنبال کارهای آماده هستند
در حالیکه باید با بکارگیری خلاقیت ها و توانمندی هایشان زمینه برای اشتغال قشر کم تحصیل کرده را فراهم کنند...
من حتی افرادی را سراغ دارم که تحصیلات دانشگاهی هم ندارند و یا اگر هم داشته باشند
اصلا ربطی به مهندسی شیمی نداره و در حال حاضر در صنایع پایین دستی بخوبی پول پارو می کنند...
به اعتقاد من رشته مهندسی شیمی یک رشته با قابلیتهای متنوع و کاربردهای بسیار وسیع
در صنعت و زندگی هستش پس چشمها را باید شست... جور دیگر باید دید...؛
با کمی تأمل و تدقیق در امور می شود به خیلی نکات ظریف و جالب دست پیدا کنیم،
مثلا همین چینی ها و ژاپنی ها و کره ای ها چطور تونستند بر دنیا سیطره پیدا کنند...
و قدرت کشورهای صاحب علم و فن آوری رو تحت الشعاع توانمندی های خودشون قرار بدهند...؟
پس ما هم می توانیم، همانطور که تاکنون توانسته ایم...،
شاید برای دوستان جالب باشد که با تمام محدودیتها و تحت شدیدترین تحریم ها
در سال گذشته اندیشمندان مهندسی شیمی و پلیمر ایران توانستند
دو گرید پلی ایلن سبک خطی بسیار استراتژیک را در دو تا از پتروشیمی ها تولید و عرضه کنند
و جالب اینکه حتی در بازارهای بین المللی هم بخوبی فروش رفتند...
دوستان جا برای کار و تحقیق بسیار زیاده، نابرده رنج گنج میسر نمی شود...،
اگر دنبال کسب درآمد بالا هستید از فکر کار کردن با چند تا دستگاه
که بعد از مدت کوتاهی ازشون خسته خواهید شد دست بردارید...
تا کی می خواهید به فکر کار کردن در پتروشیمی ها یا پالایشگاه ها باشید...؟
مگر پتروشیمی ها و پالایشگاه ها محدودیت جذب نیرو ندارند...؟،
آیا نمی دانید بخاطر بعضی مسایل از پذیرش دختران و زنان در صنعت نفت،
گاز و پتروشیمی در شرایط کنونی جلوگیری به عمل می آید...
من به شخصه خانمی را دیدم که علیرغم دارا بودن مدرک فوق لیسانس
از دانشگاه صنعتی شریف بیکار بود در حالیکه همسرش
با همون مدرک از دانشگاه آزاد درآمد بسیار خوبی داشت...،
الان شرایط به گونه ای است که خودمان باید آستین ها را بالا بزنیم نه اینکه دیگران بخواهند برای ما کاری بکنند...
بحث نظام مهندسی هم برای اینکه در رشته مهندسی شیمی محدودیتی متصور نیست
کاملا غیر منطقی است... (البته به دوستان بر نخوره...).
یک مشکلی که ما تحصیل کرده ای رشته مهندسی شیمی داریم
اینه که عموم مردم تا کلمه شیمی را می شنوند فکر می کنند ما باید در آزمایشگاه ها کار کنیم
که باید با ارائه توانمندی ها و معرفی قابلیتهای این رشته ها، ذهنیت موجود را عوض کنیم...
از اطاله کلام از محضر دوستان عذرخواهی می کنم...
شاد و بهروز باشید...

aznavarta

اخراجی موقت
راهنمای اخذ مجوز برای تاسیس شرکت خدمات فنی مهندسی برای انجام پروژه های

- مهندسی مشاوره در زمینه شیمی
- خدمات فنی مهندسی شیمی
- پروژه های وزارت نفت
- پروژه های پتروشیمی های کشور و خارجی و بین المللی
- پروژه های پالایشگاههای کشور و خارجی و بین المللی
- پروژه های کارخانجات دارو سازی داخلی و خارجی
- پروژه های کارخانجات مواد غذائی داخلی و خارجی
- پروژه های کارخانجات صنایع شیمیائی
- و ..............................................

مقدمه:

وقتی یک شخصی سرمایه گذاری میکند مسلما انتظار دارد که سرمایه اش را به اضافه چند برابر دوباره به دست بیاورد
و هیچ کس دوست ندارد پولش را دور بریزد
به خصوص وقتی که فرد مذکور چند سال عمرش را هم با پول صرف کرده باشد باید سود بالائی نصیبش شود.

وقتی کشاورز تخمی را در زمین میپاشد مسلما معنی اش ان نیست که تخم و بذر را دور میریزد!
و عمرش را تلف میکند.
وقتی سرمایه گذاری زمین میخرد کارخانها ی میسازد هدفش این نیست که سرمایه اش را بدون توجیه تلف کند.
وقتی یک جوانی دانشگاه قبول میشود هدف و نیتش این نیست که در طول 4 سال
حد اقل برای هزینه های دانشگاه و کتاب و قلم و غیره ده میلیون علاوه بر چهار سال جوانی اش خرج کند
و اخر سر بیکار بنشیند خانه و به مدرک دانشجوئی اش تماشا کند و حال کند.

یک مهندس شیمی نه تنها در طول چهار سالی که درس میخواند سرمایه گذاری میکند
و همانند کشاورزی که بذری میکارد او نیز هزینه میکند نقدی و عمری و جوانی اش را تا بتواند در اینده سرمایه اش را برداشت کند.
او پولش را دور نمیریزد.

اما همان طوری که ممکن است صاحب کارخانه ای ورشکست شود
یک مهندس نیز ممکن است بعد از درس خواندن فقط به فکر این باشد که از سرمایه گذاری اش ماهیانه چند صد هزار تومان
به صورت استخدام سود برداشت کند و با ان حقوق زندگی کند.

اما مهندسینی هستند که به ماهیانه چند صد هزار تومان قانع نیستند.

در پستهای بالا اشاره شد که یک مهندس شیمی میتواند در 20 دقیقه طرحی بدهد که حد اقل 32 میلیون تومن دستمزد بگیرد
در حالی که مهندس عمران و یا معمار برای طرح شان چنین حقوقی را به ندرت میتوانند بگیرند انها نقشه محاسباتی امضاء میکنند
و یا نقشه معماری با کلی حوصله و دقت طراحی میکنند که باید هنر دا ان دخیل باشد تا مورد پسند باشد

اما مهندس شیمی یک فرایند را به نرم افزاری مانند هایسیس تعریف میکند و خروجی ان را به صدها میلیون تومان میفروشد.

چند ماه پیش من شخصی را میشناختم که خروجی یک فرایند ساده تقطیر را یک میلیارد تومان میفروخت!

ببینید دوست عزیز که مهندس شیمی هستید!
شما خدا ثروت بزرگی بهتون داده و ازش به نظر من باید استفاده کنین!

1- ثروتی با نام نفت که همه دنیا ارزوی اون رو دارند! من سال گذشته زندگی ام رو جمع کردم میخواستم برم امریکا زندگی کنم
توی دوبی چندماهی زندگی کردم تا کم کم برم امریکا اونجا یک انگلیسی افریقائی الاصل کلی نصیحتم کرد که
روی ثروت نشسته ام و به فکر امریکای بی پول هستم و گفت که برو از ثروت کشورت استفاده کن و من بعد از سالها متوجه شدم که
عجب مسیر اشتباهی رو تا حالا رفتم. تریلیونها تومن سالانه شرکتهای نفتی مانند شل و توتال از ثروت من و تو میبرند
و ما نشستیم توی کشور خودمون نمیتونیم از این ثروت استفاده کنیم چون باور نداریم که ثروت مال ماست و ما میتونیم استفاده کنیم.
طبق محاسباتی که میکردم سالیانه حد اقل نصف در امد نفتی ایران به جیب شرکتهای نفتی خارجی میرود

روزانه ما حدود 4/7 میلیون بشکه نفت تولید میکنیم!
هر بشکه اگر حدود یکصد دلار باشد که البته چند سال پیش به نزدیک یکصدو پنجاه دلار رسیده بود
سالیانه ما نفتی به اندازه

1،715،500،000،000،000 ریال در امد داریم

اما طبق امار دولتی فقط مبلغ زیر به جیب ایران ریخته میشود:

715،500،000،000،000 ریال

یعنی سالیانه معادل

1،000،000،000،000،000 ریال نفت من و تو که ملی است به جیب شرکتهائی مانند شل و توتال و غیره ریخته میشود.

اگر امریکا و اروپا ما را ادم حساب نمیکند و به ما محل حیوان هم نمیگذارد
اگر دوبی به ایرانیها اقامت نمیدهد
اگر دنیا مسلمانان ایران را تروریسم میداند به خاطر این است که ما پول مان را و ثروتمان را دو دستی میریزیم توی جیب اروپا و امریکا
تازه انها از محل پالایش نفت ما و تولید محصولات پتروشیمی به مراتب خیلی بیشتر از این ثروت تولید میکنند که منشاء ان مال ماست.

ان وقت اگر با یک ایرانی صحبت کنی حرف از غیرت ایرانی و ملیت و وطن و از این حرفها میزند!
در حالی که کشورهای امریکا و اروپا به ریش هشتاد میلیون ایرانی میخندند!
ثروت نفت دنیا اکثریتش دست مسلمانان است ولی در همه دنیا مسلمانان را تروریسم میشناسند؟!
به خاطر اینکه مهندسین شیمی میخواهند فقط استخدام شوند و از ثروتشان چند صد هزار تومن در ماه بگیرند و بقیه را دو دستی بریزند جیب اروپا و امریکا!

میدانید که ایا ماهیانه اگر همین یکصد میلیارد دلار نفتی که میریزیم جیب کشورهای خارجی اگر به صورت یارانه توی جیب ما ریخته شود
و یا حد اقل توی اقتصاد داخل کشور به گردش نیاد و مستقیم یا غیر مستقیم چقدر برای ما فایده میتواند داشته باشد؟

الان حساب میکنم:

اگر یکصد میلیارد دلار سالیانه برای هفتاد میلیون ایرانی (ده میلیون ایرانی خارج از کشور) تقسیم شود
ماهیانه 120 هزار حد اقل تومن حد اقل به جیب من و تو ریخته میشود! با ماهیانه چهل هزار تومن یارانه فعلی
ما هر ماه میتوانیم نزدیک 160 هزار تومن مفت پول بگیریم بدون کار کردن!

حال اگر این پول وارد خانواده شود میدانید چه میشود؟

طبق امار کشور متوسط تعداد جمعیت کشور 5 نفر است
یعنی در هر خانواده متوسط 5 نفر زندگی میکنند که اگر پنج نفر هر کدام 160 هزار تومن بگذارد وسط
نتیجه میشود 800 هزار تومن ماهیانه برای یک خانواده!
با این رقم یک خانواده پنج نفری میتواند شاهانه زندگی کند و نیازی به استخدام نیست!
اما چرا ما دست گدائی برای استخدام دراز میکنیم
و با التماس نفتمان را به جیب هند میریزیم که یک سال هم التماس کنیم پولمان را بدهد؟!

و اما !
اگر این رقم یکصد میلیارد دلار را برای اشتغال زائی حساب کنیم

با این رقم اگر برای هر نفر بیست میلیون تومن هزینه کار افرینی باشد (طبق ادعای مسئولین با ده میلیون میتوان برای هر نفر اشتغال زائی کرد)
با این سرمیه میتوان سالیانه برای 5 میلیون نفر کار ایجاد کرد

بد نیست بدانیم که کل بیکاران کشور ده میلیون نفر هستند یعنی فقط دو سال این سرمایه داخل کشور سرمایه گذاری شود در کل کشور بیکار نخواهیم داشت!

وقتی مردم حرف میزنند دولت را مقصر میدانند که فلان کرده اینطوری شده اونطوری شده!

کسی نیست بگوید که دولت با دو و نیم میلوین کارمند از اسمان نازل نشده

بلکه دولت من و شما و دوست و اشنای من و شما هست!

ما باید با دید بازتری به این قضیه نگاه کنیم!

باید پولی که به جیب امریکا و اروپا و هند و چین ریخته میشود از انها بگیریم!

نفت ملی است و مال ما است!

هر چقدر هم داخل کشور اختلاس باشد باز پولی که جیب کشورهای خارجی ریخته میشود میتواند مال ما باشد!

2- نعمت دوم دولت است! : بسیاری از مدیران میانی دولت اهل کار کردن نیستند
و فقط به درد شعار دادن میخورند گرچه اکثر ما از این مسئله راضی نیستیم
ولی یک چیز مهم هست و ان اینکه کار نکردن دولت راه را برای کار کردن ما باز میکند و کاری که او باید بکند را ما باید انجام بدهید
در نتیجه پول و ثروتی که از کار کردن و ساختن کشور به دست می اید مال ما خواهد بود.

از کجا شروع کنیم:

کافیه به سازمان صنایع و معادن مرکز استان زندگی مراجعه کنید و ازشون یک برگه مجوز خدمات فنی مهندسی شیمی و نفت بگیرید
بعد با یک کامپیوتر و نرم افزار میتونید کلی کار پیدا کنید! بشینید توی خونه بعنوان پیمانکار انجام بدید
و دستمزد یکصد تا مهندس رو یک جا ازشون بگیرید. توی این زمینه اصلا شک نکنید که شما حد اقل مدرک مهندسی شیمی دارید
و با این مدرک و اشنا بودن به کامپیوتر میتوانید خیلی کارها انجام بدهید.

فایل پی دی اف راهنمای گرفتن مجوز زیر رو داون لود کنین و خوب مطالعه کنین و مدارکش رو تهیه کنین و برید به سازمان صنایع استان خودتون

http://arman.ac.ir/files/license.pdf

بعد هر سوال و مشکلی داشتین بهم بگین.

از بابت کار هم بهتون قول میدم کاز زیاده و شرکتها به جای استخدام کردن ترجیح میدن یکی بیاد بعنوان پیمانکار کار براشون انجام بده
چون از مسئولیت استخدام کردن و بیمه و حوادث اکثرا فرار میکنند.

اگر بلد هم نباشید میتونید با اطلاعات شیمی از افراد وارد توی همین سایت و خارج از سایت برای اجرای پروژه های فنی مهندسی کمک بگیرید.

خودتون بهتر میدونید که اکثر مدیران کشور بی سواد هستند ولی به هزاران پروژه تخصصی چنگ می اندازند

پس من و شما چند قدم از اونها جلوتریم!

نحوه امتیاز بندی و گرفتن مجوز:

جدول امتیاز بندی توی فایل پی دی اف بالا رو خوب بخونین

دو موضوع هست

1- یکی اینکه شما در ابتدای کار پروانه فعالیت بگیرین که فکر نمیکنم شرایطتتون بخوره چون
باید 250 امتیاز بیارین که سخته و دو سه تا دکترای شیمی با حد اقل ده سال سابقه کار میخواد.

2- ولی میتونین تنهائی و یا برای شرکت جدیدی که با ده بیست هزار تومن میتونید تاسیس کنید
یک جواز تاسیس بگیرین که با تامین یکصد امتیاز میتونین جواز رو بگیرین
برای یکصد امتیاز هم داشتن موادر زیر میتونه براتون کافی باشه:

- چند تا سی دی نرم افزار مهندسی شیمی
- کتابهای مهندسی شیمی
- یک کامپیوتر
- مدارک شرکت جدید تاسیس شده
- یک دفتر بعنوان دفتر کار شرکت که میتونه خونه هم باشه ولی دفتر مستقل فنی مهندسی باشه بهتره
- یک سایت اینترنتی که با هزینه کم میتونین راه بندازین و من هم کمکتون میکنم
- سوابق کاری که میتونین گواهی کاراموزی رو بعنوان سوابق کاری ارائه بدین
- عضویت در انجمنهای علمی و فنی
- شرکت در دوره های اموزشی
- و سایر موارد که در ان فایل توضیح داده شده

جمع اینها هر کدام امتیاز خاصی دارند را باید جمع ببندید و در ابتدا بر اورد کنید که چقدر امتیاز میگیرید
چون کارشناس سازمان صنایع اینها را یک یک امتیاز دهی نموده و در صورتی که امتیاز شما به یکصد برسد
جواز فعالیت میدهد.
اگر به یکصد امتیاز نرسد ان موقع اندازه امتیاز را خواهد گفت که از روی این امتیاز
کم و کسری ان را در مرحله بعد من کمکتون میکنم تامین کنید.

ولی مطمئنم شما ابتدای کار یکصد امتیاز را میتوانید بیاورید.

خوب مطالعه کنید و خودتون امتیازها رو بر اورد کنید.

بازم سوالی بود من در خدمتم

اگر از این سایت اخراج شدم با ایمیلم در تماس باشید:

aznavarta@gmail.com

به امید روزی که ثروتمان را خودمان استفاده کنیم نه دیگران!
خودمان هندی و چینی استخدام کنیم نه هندی ها و چینی ها برای خوردن نفت ما مار ا استخدام کنند!

یادم نمیرود ده سال پیش توی عسلویه استاد دانشگاه ایران با موهای سفید شده ماهیانه هفتصد هزار تومن از توتال حقوق میگرفت
در حالی که مهندس جوان کم سواد توتال با
ماهیانه 15 هزار دلار (15 میلیون در ماه) حقوق به استاد ایرانی که نفت مال او و من و شما بود دستور میداد!

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست عزیز.............
من تازه کار م.شیمی ام (ترم 2) واسه ما هم میشه کاری کرد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه تجربه ی کار آموزی خالی هم باشه بسه.............

aznavarta

اخراجی موقت
معرفی چند موضوع پر در امد که توی چند روز گذشته به دلیل مطالعه یک پروژه متوجه شده ام:

دو پروژه در استانهای شمالی کشور در حال اجرا است که یکی در زمینه تولید پودر است و دیگری جدا سازی مایعات از یکدیگر

1- طراحی دستگاه evaporator و spray dryer که مایع را تبخیر نموده و مواد حل شده داخل مایع را به جامد تبدیل میکند.
قیمتی که از چین گرفتیم نیم میلیارد تومن سه روز طول کشید طراحی کردند
قیمتی که از ایران گرفتیم اکثرا حدود 2 میلیارد تومن قیمت دادند
و قیمت دست دوم ایتالیائی هم توی همون مایه های ایرانی بود!
یک شرکت ایرانی هم دستگاه نو ایتالیائی را حدود 5 میلیارد تومن قیمت داد

وزن دستگاه 80 تن قیمت داده شد.

اگر کل قطعات این دستگاه از ورق استیل اعلا ساخته بشه
و حدود قیمت اهن یک هزار تومن و قیمت استیل چهار هزار تومن قرار بدیم (استیل دو هزار تومنی هم میشه استفاده کرد.)

جمعا حدود 320 میلیون تومن قیمت استیل میشه که اگر هشتاد میلیون تومن هزینه های جوش و قطعات کنترل و غیره بشه!
چینیها حد اقل یکصد میلیون تومن سود کشیده و به ما قیمت داده اند!

در حالی که ایرانیها قیمتهای سرسام اور میلیاردی روی ان میکشند!

حالا ایتالیا با 5 میلیارد تومن را بیخیال بشیم!

برای ساخت دستگاه گفتند از دو ماه (چینی) تا شش ماه (ایرانی) زمان نیاز است!

چون مهندسین شیمی ایرانی و یا چینی پول را اول میگیرند لذا نیاز به سرمایه ندارند!

ما فرض میکنیم به روش ایرانی و با قیمت چینی بعنوان مهندس شیمی کار بکنیم و دستگاه را طراحی و ساخته تحویل بدهیم

در شرایط رقابتی چین در طول شش ماه (توی دو ماه هم میشه ساخت) ما یکصد میلیون تومن توی اولین محصول دستمزد گیرمان امده!

فعلا این از اولی باز هم هست!

اگر مثل من بعد از سالها بیدار میشدین و میفهمیدین که چه فرصتهائی در کشور وجود دارد سرتون رو میکوبیدین به دیوار!

aznavarta

اخراجی موقت
دوست عزیز.............
من تازه کار م.شیمی ام (ترم 2) واسه ما هم میشه کاری کرد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه تجربه ی کار آموزی خالی هم باشه بسه.............

چون مدرک فنی مهندسی ندارید باید تحت پوشش یک شرکتی فعالیت کنید
ولی اگر بخواین کار زیاده!

عجله نکنین توی این تاپیک به مرور زمان با همفکری هم قول میدم برای همه کار میشه جور کرد حتی دانشجوها!

چند مورد هست برای کار اموزی

که نمیدونم دانشگاه شما اونها رو قبول کنه یا نه!

کار اموزی اگر به صورت طرح مطالعاتی غیر حضوری قبول کنند موردهای زیادی را توی همین سایت میشه کار کرد و بعنوان کار اموزی ارائه کرد...

شما فقط بگین کار اموزی توی چه زمینه ای و چه شرایطی میخواین من بررسی میکنم و براتون پیشنهاد میدم.

موفق باشید.

aznavarta

اخراجی موقت
موضوع اتفاق افتاده دوم به دقت بخونین!

قبل از عید یک نفر مهندس شیمی به یکی از سرمایه گذاران زنگ زده بود و گفته بود که برای سرمایه گذاری یک پالایشگاه میتواند کمکش کند.

ایشان بعنوان مهندس شیمی آورده خود را یک میلیارد تومن ذکر کرده بود.

بعد از صحبتها و بررسی ها مشخص شد که برای یک برج تقطیر ساده که مایعات گازی کندانسه را از هم جدا میکند (جدا سازی به نفتای سبک و سنگین و بنزین و گازوئیل)

با استفاده از نرم افزار اسپن برای شبیه سازی فرایند و ایجاد جداول مالی با استفاده از نرم افزار کامفار

اورده اش که خروجی دو نرم افزار فوق بود یک میلیارد تومن شراکت در پالایشگاه خواسته بود که سالیانه حد اقل 3 میلیارد تومن قرار بود بهش از در امد پالایشگاه سود داده بشه

چون که سود پالایشگاه مذکور سالیانه 300 درصد طبق محاسبات بر آورد شده بود.

فعلا مغزتان سوت نکشد چون خیلی چیزها مانده .... :D

aznavarta

اخراجی موقت
این یکی را اگر مغزتان سوت بکشد بهتون حق میدم ;)

پنج سال پیش در نمایشگاه بین المللی نفت تهران از غرفه یک شرکت مهندسی مشاوره خارجی بازدید کردم
که یک نرم افزار شبیه سازی واحدهای پتروشیمی تولید اولفین را انجام میداد!

قیمت نرم افزار را پرسیدم گفتند که قیمت ندارد اصرار کردم گفتند که قیمتش ممکن است تا ده میلیارد دلار برسد!
(نرم افزار را به کسی نمیفروختند! فقط با ان شبیه سازی میکردند)

میگفتند چند سال 50 تا از استادهای دانشگاه را جمع کرده اند و مغز انها و کل سوادشان را ریخته اند و کپی کرده اند داخل کامپیوتر
و برای یک پروژه که برای شرکت نفتی انگلیس انجام داده اند در پروژه 5 میلیارد دلاری شان حدود 1 میلیارد دلار هزینه ها را کاهش داده اند!

و از یک میلیارد دلار کاهش هزینه درصدی را بعنوان سود برداشته اند که معمولا این درصد کمتر از نصف نمیشود

یعنی حدود 500 میلیارد تومن دستمزد برای یک مشاوره!!!

aznavarta

اخراجی موقت
این هم بخونین شگفت زده میشین!

قبل از عید در جلسه ای با یکی از روسای انجمن روانکاران ایران

بحثی سر سرمایه گذاری شد!

ان مدیر انجمن روانکاران ایران که کلمه مهندسی شیمی را نمیتواند بنویسد
اسناد مالی اش را نشان داد که از بازار روغن موتورهائی که فروخته حدود یک میلیارد تومن فقط نسیه جنس داده!

و سر جمع با ک نگاه به مغازه و انبار و غیره میشد فهمید 5 میلیارد تومنی حد اقل سرمایه دارد حال در جاهای دیگه حسابش و اموال دیگر چقدر داشت خدا میداند.

ایشان میگفت که روغن موتور ها را از شرکتهای نفت بهران و ایرانول و غیره میخرند و در بازار پخش میکنند.
و خیلی وقت است دلشان میخواهد که یک کارخانه روغن موتور راه اندازی کنند.
اما متخصص ان را سراغ ندارند!

ایشان شروع کرد کمی از اسرار کاریشان گفت!

ایشان میگفت که در یکی از جلسات با مدیران شرکت نفت بهران
مدیر روغن بهران به ایشان گفته که تلفنی همان لحظه گزارش داده اند که در طول دو ساعت جلسه که انها در حال صحبت بوده اند
مبلغ 8 میلیارد تومن سفارش خرید روغن موتور دریافت کرده اند!

همچنین به ما کاغذی نشان داد که سفارش دریافت کرده اند که مقدار 4 میلیون لیتر روغن موتور هلی کوپتر نیاز دارند که مانده اند از کجا تهیه کنند!

متخصص روغن موتور که همه این مسائل را میداند یک مهندس شیمی نا قابل است! البته بحث روغن موتور خیلی اسان و ساده است
و یک غیر مهندس شیمی با دو ماه مطالعه یکی دو تا کاب و تعدادی از استانداردهای API میتواند هر روغن موتوری را طراحی کند.

در همان زمان به فردی برخورد کردیم که بنا به ادعایش یک کار پیشرفته تر در زمینه روغن موتور انجام داده بود
ایشان نقشه ساخت یک دستگاه بلندر
(ترکیب کننده روغن پایه خام با مقداری مواد افزودنی تحت حرارت یک دیگ بزرگ 1200 لیتری معادل شش بشکه)
را از یک مهندس شیمی خریداری کرده بود و ان را ساخته بود که کمتر از ده میلیون تومن برایش اب خورده بود
الان ان دستگاه را پنجاه میلیون تومن توی اینترنت به فروش گذاشته! در حالی کها ین فرد یک ریال مهندسی شیمی سواد ندارد
فقط با خرید یک نقشه دستگاه بلندر از یک مهندس شیمی توانسته بود چهل میلیون روی دستگاه بکشد و بفروشد!

از طرف دیگر میگفت که ان مهندس شیمی به ازای یک فرمول روغن موتور ازش یک میلیون تومان پول میخواهد!
لازم است بدانید که در دنیا بیش از 5500 نوع روغن موتور و روانکار مانند گریس وجود دارد که هر کدام یک میلیون فرمولش باشد

یک مهندس شیمی میتواند برای 5500 فرمول شیمی بیش از 5 میلیارد تومن پول فقط بابت مشاوره به یک سرمایه گذار دستمزد بگیرد!

که با طراحی یک دستگاه پر کننده روغن موتور خریداری شده از شرکتهائی مانند بهران و یا ایرانول و غیره انها را داخل ظرفهای یک الی بیست لیتری پر کرده
و بر اساس استاندارد های API کد بندی را روی انها چسبانیده و میفروشند!

حتی برای متخصص شدن در زمینه روغن موتور و روانکار مطالعه چند تاپیک فارسی از سایتهای اینترنتی کافی است!
چون بسیار بسیار ساده است!

خیلی از مسائل بحث روغن موتور را نگفتم فرصت نشد زیاد تایپ کنم!

نعمتی که خدا بهم داده تایپ کردنم خوبه و میتونم کل مطالب رو توی چند دقیقه تایپ کنم ولی بیشتر از این وقتی خسته میشم فقط باید سوال کنین توضیح بدم.

فعلا :smile:

آخرین ویرایش:

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از زحماتت کمال تشکرو دارم
یکی از بهتربن و مفیدترین تایپیکهایی بود که تا حالا خونده بودم

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه چارت نیگا کردم نمی دونم مال کجا بود ولی انگار کلی بود توو اون همنیاز بودن