خانما مواظب باشند,اصلاحات از یک میز عسلی شروع شد

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلاحات از یک میز عسلی شروع شد!!!!!!!!!!!!!!!!!بله تعجب نکنید این داستان واقعی..........متاسفانه ؛لطفا فقط خانما بخونند اقایون نخونند که براشون بد اموزی داره.
سالها پیش{این حادثه در طول تاریخ بارها تکرارشده ومی شود.}در یکی از سرزمین ها ی دور...یه اقای بسیار سنتی بود که با یه خانم مدرن ازدواج کرد.همسر اقاکه جددر جد با امور کلاسیک مخالف بوددرست3.59بعد ازدواج فهمیده که چه اشتباهی کرده.............
خانمه مدرن بعد ازدواج دچار بحران هویت می شه ومطمئنن به دلیل تضاد سنت ومدرنیسم موجود توی خونه شوهرش دجار شیزوفرنیا می شه.{الهی من بمیرم براش}
خانمه از صبح تا شب به تابلو های کوبلن ومبل های استیل ومیز های کنده کاری شده وابا ژور منگوله دارولاله وشمعدانی خانه و......نگاه می کرد وحی حرص می خورد,با خودش می گفت:بعد یه عمر مارکزوپازوروبلس خوندن شدیم شمس الملوک{الهی بمیرم قصه نخور اخر وعاقبت همه مون این طورا دیگه......}
سرانجام.........
در یه روز سرد پائیزی موقع اذون صبح خروس خون.......ساعت 8صبح اقای خونه که نون سنگک داغ و چای قندپهلو شو ....{متضاد نوش جان}کرده بودهنوز پاشو بیرون از در خونه نذاشته بود بیرون که چشمتون روز بد نبینه که خانم خونه..........
نه گذاشت ونه برداشت{؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟...؟}وگفت:
ببین غضنفر ,من دیگه تحمل این میز عسلی چوبی رو ندارم,...
در اینجا چشای غضی چپ شد وخانمه یه بغی کرد وبعد روشو سفت کردو ادامه داد البته با یه لحن خر کنی..........
اخه غضی جون.......{خانم خونه من من می کنه وغضی چپ چپ نگاه می کنه.}.......اخه چی بگم لکه چائی روش می مونه..........
دیگه کار از کار گذشت اقا بهشون بر خورده بودشروع کرد به استدلال کردن باسه فری خانم {اسم خانمه فر گل بود}که هویت فرهنگی مهمه{برو بابا دلت خوشه ........}اما فری جون به قضایای کاربردی لکه چائی فکر می کرد.
سرانجام بعد این کشمکش ها...........
درروز 3 شنبه غروب بید ,غم انگیز بید........غضی یه میز شیشه ئی می گیره جای اون چوبییه می ذارن داخل اتاق پذیرائی........این تازه شروع قصص...خانم خونه می بینه اباژور منگوله دار به میز نمی خوره عوضش می کنن اباژور مدرن طرح وازرلی کجا اومبل کلاسیک مدل لوئی14ام........کجا.
پس مبل دادند سمساری سر کوچه ببره وبه جاش مبل مدرن با طرح ورنگ بندی موندریان اوردند...وبعد اخه این مبلا به قالی کاشان می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس قالی هارو فروختند وکف خونه رو پارکت کردندوبعد مگه پرده ی مخمل کرم وقهوئی مدل لوئی پانزدهم به پارکت می خوره؟؟؟؟؟؟؟نه بابا پس کردنش پرده ی بافت گونی!!!!!!!!!ومقادیری لووردراپه سفید!!!!!!!!!!.........!.
خلاصه 3ماه نشده خونه اقا شده از این رو به این رو.........به طوری که خونه عهد بوق اقا شده شیک ومدرن{می گن زن خوب ادم به پادشاهی میرسونه............گل گفتن}درراستایاین اصطلاحات جدیدغضی کلی تغییر می کنه اویواش یواش کت وشلوار سرمه ئی رو کنار می ذاره او به جاش شلوار وژاکت تنش می کنه.........به جای سیگاربهمن وتیر وازادی {اقا دم در می یاره.............}پیپ وتوتون کاپیتان بلاک می کشه!!!.
صبح جمعه 3 ماه بعد غضی که کاملا مدرن شده بود چه بسا پست مدرن هم در ایننده نزدیک همینطور بره میشه وقتی خانمش چائی اوورد..........
نه گذاشت و نه برداشت........!!!!!!!!!!!!!من چائی نمی خورم{چشای فری گرد شد} من کاپیچینو با کیک می خوام{متضاد نوش جونو بخوری.}تا خانمه رفت دستور اقارو فراهم کنه اقا به فکر اخرین تغییرخونه افتاد تنها چیزی که به این خونه نمی خورد خانم خونه بود................
3ماه بعد غضی پست مدرن فری مدرن عوض کرد.
نتیجه گیری ها:
1_اصلاحات معمولا به همان نتیجه ئی که قراربوده نمی رسد.
2_اقایون اصلاح نشده یه جوردردسره اصلاح شدش یه جور.........
3_اقایون موجودات خطرناکین.
4_ادم چششوقبل ازدواج خوب باز کنه بدنیست.
5_هر گز سعی نکنید همسرتون تغییر بدید شاید تغییر شدش شمارو نخواد.
به عبارتی به اقایون اصلا نمی شه اطمینان کرد ؛جیززن...........ای بابا دس نزن بچه جیززن می سوزی اون وقت گریه می کنی نگو که من نگفتم.:w12:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای وای چقدر شما شک داری!!!

اره طنز بود و نه هزل و نه جوک!

طنز خالص و ناب بود!!!!

مرسی فرح نوش جون!!!

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم حرفیه!!!!
البته تفاهم, نمیدونم فکر کردن! بهم بخورن! بهم نخورن! مدرن, قدیمی, و.. اصلا این چیزا مهم نیست!!!

چون مهمترین چیز اخلاقه!!!! :whistle:

:w18:

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم حرفیه!!!!
البته تفاهم, نمیدونم فکر کردن! بهم بخورن! بهم نخورن! مدرن, قدیمی, و.. اصلا این چیزا مهم نیست!!!

:surprised:
خوب امید جان اگه این دو تا همون دفعه اول بهم از نظر اخلا قو.............می خوردن ,این اتفاقا نمی یفتاد.:huh:

• Like
واکنش ها: !...

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم حرفیه!!!!

امید جون اینا رو ول کن
بیا بریم نوک دارآباد با هم سیگارمونو بکشیم :smoke:

• Like

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w15::w15::w15:...:w15:.
ای بابا من نمی دونستم سیگارکشیدن نشون دهنده ی اخلاق................خوب بودن:w25:
:w12:

کسی نگفته سیگار کشیدن, نشون دهنده ی اخلاقه!
ولی شاید راه خوبی برایه فکر نکردن به بلاهایی که خانوما سر آقایون میارن باشه...!

من که سیگار رو به خانم و ازدواج و دخترو.... به همش ترجیح میدم...!

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:
خوب امید جان اگه این دو تا همون دفعه اول بهم از نظر اخلا قو.............می خوردن ,این اتفاقا نمی یفتاد.:huh:

تو اولین نگاه... هیچکسی به هیچکی نمی خوره...!
ولی باید بسازن! و بخوان که با هم باشن...!

میگن:
در انتظار کسی باش که مايل باشد حتی در زمانی که در ساده ترين لباس هستی،تو را به دنيا نشان دهد...!

ما اگه کسی رو ببینیم که ساده نباشه, میگیم: نگاه کن!!!! طرف هفت خطه!!! یا میگیم عجب آدمیه! یا...!

اگه کسی رو ساده باشه... میگیم: نگا کن!!! از پشت کوه اومده! عجب عقب مونده ایه! یا عجب امله!!!!

اگه کسی...!

ولی اگه هر کسی رو همونجوری که هست... بپرستیم...!
و نخواییم تغییرش بدیم...
اونقته که از با اون بودن, لذت میبریم! قانع میشیم...!
دیگه نیاز به تغییری نیست... ظاهر و باطن یکی میشه...!
شاید حتی نیازی به میز عسلی و... نباشه!!!

به امید روزی که...!:gol:

یا حق...!

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
و نخواییم تغییرش بدیم...

یا حق...!

ایول امید
حرف آخر رو اول زدی .. این حرفت به اندازه ده تا پاکت کاپتان بلک می ارزید :smoke:

همه این تلاشها برای تغییر دادن شریک زندگی از عدم شناخت ناشی میشه.
اگه قبل از ازدواج به جای این جملات عاشقانه و عارفانه ی کپی شده کمی، فقط کمی تلاش میکردن هم رو بشناسن

هیچ وقت اوضاع اونطوری نمیشد که شد!

• Like

بنابی

عضو جدید
ببین ایناروول کن میتونی اثبات اینوبرام بنویسی البته خودم بلدم هافقط یادم رفته (اگه الان onhineهستی)
__ __ __ ___________ اعدادمختلط
Z1+Z2+...+Zn=Z1+Z2+...Zn

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو اولین نگاه... هیچکسی به هیچکی نمی خوره...!
ولی باید بسازن! و بخوان که با هم باشن...!

میگن:
در انتظار کسی باش که مايل باشد حتی در زمانی که در ساده ترين لباس هستی،تو را به دنيا نشان دهد...!

ما اگه کسی رو ببینیم که ساده نباشه, میگیم: نگاه کن!!!! طرف هفت خطه!!! یا میگیم عجب آدمیه! یا...!

اگه کسی رو ساده باشه... میگیم: نگا کن!!! از پشت کوه اومده! عجب عقب مونده ایه! یا عجب امله!!!!

اگه کسی...!

و نخواییم تغییرش بدیم...

یا حق...!

• Like

baba_barghi

عضو جدید
منم بانظر omid موافقم:
و نخواییم تغییرش بدیم... :gol:

• Like

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی نگفته سیگار کشیدن, نشون دهنده ی اخلاقه!
ولی شاید راه خوبی برایه فکر نکردن به بلاهایی که خانوما سر آقایون میارن باشه...!

من که سیگار رو به خانم و ازدواج و دخترو.... به همش ترجیح میدم...!

پس خانوما هم باید از دست آقایون چوپوق بکشن
نه بازم کمه اصلا خانوما بنده خدا از دست آقایون هیچی نمی تونن بکشن حتی نفس
فکر کنم اگر خانوما هم برای فرار از دست بلاهایی که آقایون سرشون میارن می خواسن به راه شما برن اصلا یه خانوم سالم هم تو دنیا موجود نبود همشون شبانه روز پایه منقل بودن:biggrin:
باز خدا را شکر که خانوما عاقل ترن و راه حل های سالم و دنبال می کنن وگرنه معلوم نبود چی می شد

mohsend

عضو جدید
احتمالا اون آقا غضی بی جنبه بوده
همه که انجوری نیستند
تازه با نظر آقا امیدم موافقم

• Like

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمالا اون آقا غضی بی جنبه بوده
همه که انجوری نیستند
تازه با نظر آقا امیدم موافقم
اقایون همه شون این جوری اند...........
تقصیر خداشون نیستا اما خوب دیگه...........:w15::w15::w15:
خوب بابا من که توی نتیجه گیری هام همین حرف امید زدم............:huh:

نازی معمار

عضو جدید
چطور بشناسیم؟

چطور بشناسیم؟

و نخواییم تغییرش بدیم...

یا حق...!

من هم با !...omm!d موافقم اما.... چطور بشناسیم؟ مخصوصا وقتی که عاشقی، خیلی چیزا رو نمیبینی:redface:

• Like

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس خانوما هم باید از دست آقایون چوپوق بکشن
نه بازم کمه اصلا خانوما بنده خدا از دست آقایون هیچی نمی تونن بکشن حتی نفس
فکر کنم اگر خانوما هم برای فرار از دست بلاهایی که آقایون سرشون میارن می خواسن به راه شما برن اصلا یه خانوم سالم هم تو دنیا موجود نبود همشون شبانه روز پایه منقل بودن:biggrin:
باز خدا را شکر که خانوما عاقل ترن و راه حل های سالم و دنبال می کنن وگرنه معلوم نبود چی می شد

خوب ما حس سیگار رو تو یه خط یا دوخط یا... نمیتونیم براتون بگیم!
من مثال زدم ...!

ولی حالا واسه من , رفیقی مثلش نداشتم! البته هرکی یه نظری داره! و نظر هرکسی محترم!!!!

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم با !...omm!d موافقم اما.... چطور بشناسیم؟ مخصوصا وقتی که عاشقی، خیلی چیزا رو نمیبینی:redface:

دلیل نداره ما خودمون رو الکی الکی عاشق کنیم!

می دونی! ما وقتی فکر میکنیم عاشق یکی هستیم, یه حس اعتماد یا حسی بهمون دست میده که می خواییم خودمون رو در اختیار اون یا اونو در اختیار خودمون داشته باشیم! میخوایم زیاد فکر نکنیم! از با هم بودن فقط لذت ببریم!
ولی خودمون باید فکر کنیم!
تو این زمینه ...!

افلاطون مي گه:

" اگه با دلت چيزي يا کسي رو دوست داري زياد جدي نگيرش، چون ارزشي نداره، چون کار دل دوست داشتنه، مثل کار چشم که ديدنه، اما اگه يه روز با عقلت کسي رو دوست داشتي، اگه عقلت عاشق شد، بدون که داري چيزي رو تجربه مي کني که اسمش عشق واقعيه...!"

ما باید با معیارهامون اونو بسنجیم! خودش... خانوادش و...!
آخر سر بریم سراغ قیافه و... پول و ...!
نمی گم نباشه ها!!!!
همش باید باشه!
ولی مهمتر از اون خانواده ی طرفه...!

اگه کورکورانه دلمون رو در اختیار کسی قرار ندیم... اونقته که پیروز شدیم!

به امید روزی که...! :gol:

یا حق...!

نازی معمار

عضو جدید

می دونی! ما وقتی فکر میکنیم عاشق یکی هستیم, یه حس اعتماد یا حسی بهمون دست میده که می خواییم خودمون رو در اختیار اون یا اونو در اختیار خودمون داشته باشیم! میخوایم زیاد فکر نکنیم! از با هم بودن فقط لذت ببریم!
تو این زمینه ...!

اره تا قسمتی درسته ولی با جمله ی "دلیل نداره ما خودمون رو الکی الکی عاشق کنیم!" موافق نیستم چون وقتی با دلت عاشق می شی دست خودت نیست اما موافقم که نباید جدیش گرفت.
و باید با عقل کسی را دوست داشت... با عقل نمیشه عاشق شد و این جمله ی مرحوم دکتر شریعتی که میگه:" دوست داشتن از عشق برتر است." کاملا درست.

آخرین ویرایش:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب ما حس سیگار رو تو یه خط یا دوخط یا... نمیتونیم براتون بگیم!
من مثال زدم ...!

ولی حالا واسه من , رفیقی مثلش نداشتم! البته هرکی یه نظری داره! و نظر هرکسی محترم!!!!
باورم نمی شه که اینها را واقعا گفته باشید:eek:
فکر کنم شوخی کردین:surprised:
اگر سیگار بخواد تنها دوست آدم باشه پس همون بهتر که آدم هیچ دوستی نداشته باشه
این حرفا را هم نزنید برای بچه ها بد آموزی داره:biggrin:
موفق و پایدار باشید

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
باورم نمی شه که اینها را واقعا گفته باشید:eek:
فکر کنم شوخی کردین:surprised:
اگر سیگار بخواد تنها دوست آدم باشه پس همون بهتر که آدم هیچ دوستی نداشته باشه
این حرفا را هم نزنید برای بچه ها بد آموزی داره:biggrin:
موفق و پایدار باشید

باورتون بشه که این حرف و از ته ته ته دلم زدم!!!!

اینم برمیگرده به زمونه...! به آدماش به...!

آره تا سیگار رفیق آدمه... آدم بهتره هیچ دوستی نداشته باشه!!!! البته اگه دوستی وجود داشته باشه...!!!!

بچه ها اینقدر فهیم و بزرگوارن که این چیزا واسشون بد آموزی نداره...! همه خودشون رو میشناسن! و با یه حرف سیگاری نمیشن! یا بخوان با یه حرف سیگارشون رو بذارن کنار...!

یا حق...!

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو این زمینه ...!

اره تا قسمتی درسته ولی با جمله ی "دلیل نداره ما خودمون رو الکی الکی عاشق کنیم!" موافق نیستم چون وقتی با دلت عاشق می شی دست خودت نیست اما موافقم که نباید جدیش گرفت.
و باید با عقل کسی را دوست داشت... با عقل نمیشه عاشق شد و این جمله ی مرحوم دکتر شریعتی که میگه:" دوست داشتن از عشق برتر است." کاملا درست.

عشق شاید یه دروغ باشه! شاید یه...!
من با عشق مخالفم! به قول شما همون جمله ی دکتر...!
تو این دوره زمونه عشق بیشتر یه عادته تا...!
عشق فقط ماله کتاباس! عشق دروغه کثیفی بیش نیست!
که ما آدمایه زمینی کلمه و معنایه عشق رو خوار و زشت و پست کردیم! با خودخواهی ها و ....!!!
ولی...!

یا حق...!

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باورتون بشه که این حرف و از ته ته ته دلم زدم!!!!

اینم برمیگرده به زمونه...! به آدماش به...!

آره تا سیگار رفیق آدمه... آدم بهتره هیچ دوستی نداشته باشه!!!! البته اگه دوستی وجود داشته باشه...!!!!

بچه ها اینقدر فهیم و بزرگوارن که این چیزا واسشون بد آموزی نداره...! همه خودشون رو میشناسن! و با یه حرف سیگاری نمیشن! یا بخوان با یه حرف سیگارشون رو بذارن کنار...!

یا حق...!
ولی من این این حرف شما را از ته ته دلم قبول نمی کنم:redface:
ببینید درست دنیا اونجوری نیست که ما می خوایم ولی میتونیم خودمون را اونجوری کنیم که می خوایم اگر هر شخص خودش و اصلاح کنه و انتظار نداشته باشه که شخص مقابلش خدا باشه ( یعنی بفهمه که همه ی آدما اشتباه می کنن) اونوقت زندگی برامون خیلی راحت تر می شه
آره دوست زیاده البته اگر ما تعبیرمون را از دوستی درست کنیم یعنی فکر نکنیم که دوست یعنی کسی که بدون هیچ خواسته و انتظاری از ما برامون هر کاری می کنه اونوقت اون دیگه دوست نمی شه می شه یه آدم آهنی که فقط هر کاری که ما می گیم برامون انجام می ده
خیلی جالبه حرفایی که می زنید در تضاد کامل با اسمتون هست :surprised:
شاید هم بهتره یه کم ساده تر به دنیا و مسائل اون نگاه کنید تا دنیا براتون قشنگ تر و دیدنی تر بشه
به قول سهراب چشم ها را باید شست.............
موفق و پیروز باشید