تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

urbanism.z

عضو جدید
خط کش فکر کنم بشه...من یه شابلون درست کردم میخوام ببرمش...والا من پارسال همه چی بردم سر جلسه..چون بعد امتحان قرار بود بیام خونه وجایی واسه تحویل گرفتن وسیله ها در نظر نگرفته بودن..

پس منم شابلون میبرم :D
مهفاااا نگیرنمونو تقلب محسوب شه و از کنکور محروممون کنن :biggrin:
ماژیک چی؟؟؟ طوسی کم رنگ تا پررنگ واسه خوشگل کردن شیتاا؟؟

draz

عضو جدید
سلام مهندس
خسته نباشید چند تا ایراد از نظر گرافیکی مشگل داری هنوز نمیدونی که نقطه گریز کجا بزاری شیتتو شلوغ کردی معلوم نیست دنبال چی هستی اما درکل افرین خوب بقوده

draz

عضو جدید
پس منم شابلون میبرم :D
مهفاااا نگیرنمونو تقلب محسوب شه و از کنکور محروممون کنن :biggrin:
ماژیک چی؟؟؟ طوسی کم رنگ تا پررنگ واسه خوشگل کردن شیتاا؟؟
سلام به دوستان
نمیدونم منظورتون از شابلون چیه اما این که بدونید چیزی به دردتون میخوره ببرید هیچ مشگلی نیست اما به نظر من سیاه قلم کار کنید بهتره

draz

عضو جدید
مهندس خسته نباشید میشه یه نمونه از کارهاتونو بذارید

سلام مهندس باشه از این به بعد نمونه کار براتون میزارم اما خواهش میکنم همان طور که من ایراد میگرم شما هم ایراد بگیرید یه نمونه براتون میفرستم اما کیفیت نداره اما از این به بعد کارای با کیفیت خواهم فرستاد خوشحال میشم انتقاتونو بشنوم
اینم لینک
http://drazy.persiangig.com/اسکیس شماره1.JPG

آخرین ویرایش:

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام مهندس باشه از این به بعد نمونه کار براتون میزارم اما خواهش میکنم همان طور که من ایراد میگرم شما هم ایراد بگیرید یه نمونه براتون میفرستم اما کیفیت نداره اما از این به بعد کارای با کیفیت خواهم فرستاد خوشحال میشم انتقاتونو بشنوم
اینم لینک
http://drazy.persiangig.com/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%DB%8C%D8%B3%20%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%871.JPG

مهندس جان رتبت چن بود؟

قبلن اسکیس دادی؟

من فضولم:D

mahfa90

عضو جدید
سلام مهندس
خسته نباشید چند تا ایراد از نظر گرافیکی مشگل داری هنوز نمیدونی که نقطه گریز کجا بزاری شیتتو شلوغ کردی معلوم نیست دنبال چی هستی اما درکل افرین خوب بقوده
سلام.مرسی دوست عزیز..نقطه گریز چی رو منظورتونه؟تو این شیت من یه پرسپکتیو گذاشتم که اونم آیزونومتریک هست..به نظر خودم اندازه سرتیتر ها کوچیکه که به خاطر نوع قلمم هست...باید به ضخامت او پلان بشه که انشالا از این به بعد درست میشه...

far.t

عضو جدید
مهفاجان از محیط آزمون یکم میگی واسمون؟من اولینبارمه.مراقبا بالاسر ادم میان؟میزا فاصلشون چقده؟کجا بود ازمون مکانش؟دخترو پسر باهمن یا جدا؟مرسی

far.t

عضو جدید
اینم لینک
http://drazy.persiangig.com/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%DB%8C%D8%B3%20%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%871.JPG
فونت سرتیترتون زشت شده بدخطه.دید پرنده و پلان عالی هستن.

mahfa90

عضو جدید
مهفاجان از محیط آزمون یکم میگی واسمون؟من اولینبارمه.مراقبا بالاسر ادم میان؟میزا فاصلشون چقده؟کجا بود ازمون مکانش؟دخترو پسر باهمن یا جدا؟مرسی
سلام..چیدمان صندلی ها مثل چیدمان کنکور تئوریه...صندلی های تک نفره...پس حتما تخته شاسی هات رو باخودت ببر..خیلیا که او صندلی ها براشون سخته زیرانداز میارن صندلی رو کنار میزارن و رو زمین میشینن..اینجوری چون مازیک و قلم ها باید دم دست باشه رو میزا سخته و رو زمین راحتتره...آزمون دانشگا های تهران برگزار میشه مثلا حوزه ما پارسال دانشکده زبان خارجه بود ..موقعی که کارت بیاد حوزه ات مشخص میشه..پسرا و دخترا هم از هم جدا هستن..و حتی امکان داره دخترا هم تو دوتا حوزه باشن البته بیشتر واسه معماری اینجوریه چون تعداد شرکت کننده ها زیادتره...سعی کن اصلا با خودت وسیله اضافی مثل کیف نبری که مجبور بشی تحویلش بدی چون یک ساعت قبل شروع آزمون و یک ساعت بعد شروع باید وایسی صف که تحویلش بدی و بگیری..همون چیزایی که سر جلسه میخوای استفاده کنی رو ببر..لباس راحت بپوش چون اگه بخوای رو زمین بشینی با لباس تنگ و ومثلا شلوار جین اذیت میشی...البته بستگی به خودت داره...من هربار رفتم سرجلسه تقریبا آخراش رفتم کسی وسایلمو چک نکرد که چی می برم هم دوربین بردم هم گوشی ولی خب استفاده نکردم..اینقد بچه ها وسیله میارن که اینا به چشم نمیاد... مثلا از این میزهای تاشو و میز و صندلی های چسبیده به هم میارن...مراقب ها هم مثل آزمون تئوری میچرخن تو سالن..ساعت واسه کنترل زمان با خودت ببر حتما..برگه ها که میدن واسه جواب به هم منگنه شدن واسه راحتی کار از هم جداشون کن و منگنه کوب ببر که در نهایت به هم وصلشون کنی البته بعضی حوزه ها مراقب ها میارن به هم وصل می کنن...خداکنه مراقب های باشعوری گیرمون بیاد....یادمه پارسال یکی از دوستای من دیر رسید مراقب کلی کمکش کرد که صندلیشو پیدا کنه وحتی زیراندازشو پهن کرد و کلی بهش آرامش داد که آزمونش رو خوب بده(اتفاقا مدرس قبول شد.)...حتی بعضیا خیلی گرمشون بود مراقب مردا رو فرستادن اونور که دخترا مقنعه هاشون رو زدن بالا همش با همکاری دوتا مراقب خانم بود که عالی بودن...بازم اگه سوالی بود من در خدمتم...

urbanism.z

عضو جدید
اینم لینک
http://drazy.persiangig.com/اسکیس شماره1.JPG

خسته نباشید... کارتون در کل خوبه ولی به نظر من چنتا ایراد داره...
شیت مرتب نیست... کارای شهرسازی باید مرتب باشه... شیتای معماری رو هر چقدر که شلوغش کنی قشنگ تر میشه ولی تو شهرسازی کاملا برعکسه
قوت و ضعفهایی که نوشتید ایراد داره و کامل نیست... مثلا نوشتید که وجود کاربری های تجاری و مسکونی کنار هم!!! این کامل نیست... بهتر بود می نوشتید قرارگیری کاربری های تجاری و مسکونی موجب سرزندگی محیط و امکان نظارت ساکنان بر فضا می شود. چون ممکنه کنار هم بودن کاربری مسکونی و تجاری ضعف هم باشه... پس دقیقا باید بگید که چرا قوته و چرا ضعف...
علامت شمال نداره... که این مهمه
فونت بیشتر تمرین کنید
موفق باشید
لطفا زمان کاری رو که کشیدید بگید.. فک می کنم این کار شما خیلی زمان برده

آخرین ویرایش:

far.t

عضو جدید
سلام..چیدمان صندلی ها مثل چیدمان کنکور تئوریه...صندلی های تک نفره...پس حتما تخته شاسی هات رو باخودت ببر..خیلیا که او صندلی ها براشون سخته زیرانداز میارن صندلی رو کنار میزارن و رو زمین میشینن..اینجوری چون مازیک و قلم ها باید دم دست باشه رو میزا سخته و رو زمین راحتتره...آزمون دانشگا های تهران برگزار میشه مثلا حوزه ما پارسال دانشکده زبان خارجه بود ..موقعی که کارت بیاد حوزه ات مشخص میشه..پسرا و دخترا هم از هم جدا هستن..و حتی امکان داره دخترا هم تو دوتا حوزه باشن البته بیشتر واسه معماری اینجوریه چون تعداد شرکت کننده ها زیادتره...سعی کن اصلا با خودت وسیله اضافی مثل کیف نبری که مجبور بشی تحویلش بدی چون یک ساعت قبل شروع آزمون و یک ساعت بعد شروع باید وایسی صف که تحویلش بدی و بگیری..همون چیزایی که سر جلسه میخوای استفاده کنی رو ببر..لباس راحت بپوش چون اگه بخوای رو زمین بشینی با لباس تنگ و ومثلا شلوار جین اذیت میشی...البته بستگی به خودت داره...من هربار رفتم سرجلسه تقریبا آخراش رفتم کسی وسایلمو چک نکرد که چی می برم هم دوربین بردم هم گوشی ولی خب استفاده نکردم..اینقد بچه ها وسیله میارن که اینا به چشم نمیاد... مثلا از این میزهای تاشو و میز و صندلی های چسبیده به هم میارن...مراقب ها هم مثل آزمون تئوری میچرخن تو سالن..ساعت واسه کنترل زمان با خودت ببر حتما..برگه ها که میدن واسه جواب به هم منگنه شدن واسه راحتی کار از هم جداشون کن و منگنه کوب ببر که در نهایت به هم وصلشون کنی البته بعضی حوزه ها مراقب ها میارن به هم وصل می کنن...خداکنه مراقب های باشعوری گیرمون بیاد....یادمه پارسال یکی از دوستای من دیر رسید مراقب کلی کمکش کرد که صندلیشو پیدا کنه وحتی زیراندازشو پهن کرد و کلی بهش آرامش داد که آزمونش رو خوب بده(اتفاقا مدرس قبول شد.)...حتی بعضیا خیلی گرمشون بود مراقب مردا رو فرستادن اونور که دخترا مقنعه هاشون رو زدن بالا همش با همکاری دوتا مراقب خانم بود که عالی بودن...بازم اگه سوالی بود من در خدمتم...

مرسي عزيزم واقعا توضيحاتت جامع و كامل بود:-*كلي استرسي شدم امااااا.خدا ب هممون كمك كنه ايشالا

draz

عضو جدید
سلام.مرسی دوست عزیز..نقطه گریز چی رو منظورتونه؟تو این شیت من یه پرسپکتیو گذاشتم که اونم آیزونومتریک هست..به نظر خودم اندازه سرتیتر ها کوچیکه که به خاطر نوع قلمم هست...باید به ضخامت او پلان بشه که انشالا از این به بعد درست میشه...

نگاه کن دوست خوبم استفاده از پرسپکتیوهای ایزومتری اگزنومتری کاولیر دیمتری ویا یک نقطه ای ویا دونقطه ای و... هر کدام از اینها یک نقطه ثقل دارن که اگه در این نقاط کار قرار نگیره کار خودشو غیر واقعی نشون میده بهت توصیه میکنم از تناسبات طلایی استفاده کن -نوع قلم مثل لباس پوشیدن انسانه اگه نافرم وناخوانا باشه هیچ کس بهش توجه نمی کنه هر چند انسان خوبی باشی پس ایشالا که کاراتون هر روز بهتر بششه

draz

عضو جدید
خسته نباشید... کارتون در کل خوبه ولی به نظر من چنتا ایراد داره...
شیت مرتب نیست... کارای شهرسازی باید مرتب باشه... شیتای معماری رو هر چقدر که شلوغش کنی قشنگ تر میشه ولی تو شهرسازی کاملا برعکسه
قوت و ضعفهایی که نوشتید ایراد داره و کامل نیست... مثلا نوشتید که وجود کاربری های تجاری و مسکونی کنار هم!!! این کامل نیست... بهتر بود می نوشتید قرارگیری کاربری های تجاری و مسکونی موجب سرزندگی محیط و امکان نظارت ساکنان بر فضا می شود. چون ممکنه کنار هم بودن کاربری مسکونی و تجاری ضعف هم باشه... پس دقیقا باید بگید که چرا قوته و چرا ضعف...
علامت شمال نداره... که این مهمه
فونت بیشتر تمرین کنید
موفق باشید
لطفا زمان کاری رو که کشیدید بگید.. فک می کنم این کار شما خیلی زمان برده
سلام دوست عزیز
ممنون که ایرادتمو گفتید
بعضی ایرادتو قبول دارم مثل فونت شلوغی کار ودارم روی این موارد کار میکنم ولی اینو بدون یکی از علتهای شلوغی کارم اینه که کاغذم کوچیکه اما ایراد اینکه نقاط قوت وضعف تا حدودی قبولی دارم به خاطر اینکه همانطور که میدونید نوشتن این نکات تا حداکثر 5سانتیمتر باید باشه بازم به خاطر اینکه وقت گذاشتید ممنونم این کاراهم برا بچه میزارم چون تو خدمتم ووقت زیادی ندارم خیلی وقته دست به قلم نزده ام حدود 4ساعت شد

draz

عضو جدید
اینقده استرس نداشته باش دوست عزیز وقتی بری میبینی همه هر جا که راحتن میشن درکل همه مشغول کار خودشونن مثل دراویش هر کسی میبنی یه زیر انداز آورده ونشسته واسکیس میزنه اما یادت باشه سر کنکور زمانبندی داشته باشی ووقت کم نیاری ونگران هیچ چیزی نباش

urbanism.z

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ممنون که ایرادتمو گفتید
بعضی ایرادتو قبول دارم مثل فونت شلوغی کار ودارم روی این موارد کار میکنم ولی اینو بدون یکی از علتهای شلوغی کارم اینه که کاغذم کوچیکه اما ایراد اینکه نقاط قوت وضعف تا حدودی قبولی دارم به خاطر اینکه همانطور که میدونید نوشتن این نکات تا حداکثر 5سانتیمتر باید باشه بازم به خاطر اینکه وقت گذاشتید ممنونم این کاراهم برا بچه میزارم چون تو خدمتم ووقت زیادی ندارم خیلی وقته دست به قلم نزده ام حدود 4ساعت شد

سلام .. خواهش می کنم
زمان زیادی برای یه شیت گذاشتید... 4 ساعت خیلی زیاده
اسکیسا و پلانتون خیلی پر کاره... ریزه کاریارو حذف کنید

halehh

عضو جدید
سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه و همگی آماده آزمون باشین نمیدونم منو از رفع اشکال تئوری یادتون هست یا نه؟ چون ما با هم این راهو شروع کردیم،میخوام چنتا کاری که خودم واسه کنکور انجام میدم باهاتون در میون بزارم که اگه صلاح دونستین شما هم انجام بدید... ببینید دوستای من که سال پیش اسکیس شرکت کرده بودن میگن بچه ها همه چی با خودشون برده بودن حتی خیلی ها جزوههای توسلی رو هم با خودشون برده بودن تا ازش استفاده کنن حالا خط کش و شابلون اینا که جای خود دارد..... منم امسال هرچی که لازم دارم و باخودم میبرم حتی جزوه های نکته های خودم چون به نظرم اگه همه با خودشون وسایل بیارن و من نبرم واقعا بعدش تاسف میخورم و اگه ببینم که دارن گیر میدن اصلا درشون نمیارم:D. به نظرم شما هم همین کارو انجام بدید چون یادمه که دوستم پارسال میگف وختی ما به مراقب اعتراض کردیم که اینا تقلبن گفت خوب شما هم می آوردین! حالا خودتون سبک سنگین بکنین دیگه ه ه ه:)
امیدوارم همگی موفق بشیم و درصد های خوب بگیریم

Mahdis & Hamid

عضو جدید
سلام به همه
شایددیگه کمتر به سایت بیام بازم ممنون میشم ایرادات اینارو بهم بگید همان جوری که بهتون قول دادم
http://drazy.persiangig.com/Scan1.JPG
http://drazy.persiangig.com/Scan10001.JPG
http://drazy.persiangig.com/Scan10002.JPG

از نظر ظاهری؟
معلومه دست قوی ای داری، از خطاط مشخصه...
اما به نظرم یه کوچولو رو فونتات بیشتر کار کن.

urbanism.z

عضو جدید
سلام به همه
شایددیگه کمتر به سایت بیام بازم ممنون میشم ایرادات اینارو بهم بگید همان جوری که بهتون قول دادم
http://drazy.persiangig.com/Scan1.JPG
http://drazy.persiangig.com/Scan10001.JPG
http://drazy.persiangig.com/Scan10002.JPG
سلام
خسته نباشید... کاراتون در کل خوبه ولی من چنتا ایراد بگیرم!
سوات درست نیست ... درست تحلیل نمی کنید، مثلا تو شیت طراحی ورودی محله نوشتید اغتشاشات بصری!!! این کامل نیست.. می تونید بنویسید ، فرسودگی جداره موجب اغتشاشات بصری شده... یا اینکه نوشتید خاطره انگیزی!!! کامل نیست !!! می تونستید بنویسید امکان ایجاد عناصر شاخص و با هویت با شخصیت محله به عنوان مکانی خاطره انگیز...
اسکیساتون پر کاره.. وقت میگیره... می تونید ساده تر بکشید تا زمان کم نیارید
مطالب رو تو بعضی از قسمت ها کج نوشتید... همیشه صاف بنویسید حتی اگه پلان کج باشه
فونت بیشتر تمرین کنید
موفق باشید...

بالا