تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

cyrusco

عضو جدید
آموزش حکاکی کردن متن بر روی قطعه در Solidworks

آموزش حکاکی کردن متن بر روی قطعه در Solidworks

[h=2]در اين آموزش طريقه حکاکي کردن متن روي قطعه را در محيط Solidworks مي آموزيم. شروع آموزش[/h]

solid4u

عضو جدید
سایت www.grabcad.com که حاوی فایل ها و آموزش های خوبی درباره نرم افزارهای کد بود، برای آی پی ایران بلاک شده است یا لااقل برای آی پی من اینطور است ، واقعا متاسفام

cyrusco

عضو جدید
تخفیف

تخفیف

قابل توجه دوستان,به مناسبت افتتاح فروشگاه سایروس, به ده از دوستان کوپن تخفیف هدیه داده می شود
این کوپن شامل محصول کامل ترین مرجع کاربردی solidworks 2014 می باشد
کوپن تخفیف:cyruscoo
فروشگاه

mehdi amiry

عضو جدید
از دوستان کسی میدونه که در سالید چطوری میشه یک spline دو بعدی را به Arcهای مماس به هم تبدیل کرد.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
از دوستان کسی میدونه که در سالید چطوری میشه یک spline دو بعدی را به Arcهای مماس به هم تبدیل کرد.

برای مماس کردن از قید Tangent باید استفاده کرد

نه دوست عزیز اشتباه متوجه شدی.
منظورم اینه که یک spline را به قسمتهای از کمان تبدیل کرد (تکه تکه کردن) به صورتی که با تلرانسی نزدیک به اسپیلاین باشه.

در عمل نمیشه...!
مثل این میمونه که بخواید با خط مستقیم دایره رسم کنید که در نهایت شما یک n ضلعی خواهد داشت که هر چقدر n بزرگتر باشد چند ضلعی شما به دایره شبیه تر است.

یه راهش اینه که شما دستی تعدادی arc دستی منطبق بر spline رسم کنید(حدودی)

بعد گره ها رو منطبق و کمان ها رو مماس کنید
هر چقدر تعداد کمانها بیشتر باشه تطابق مسیر جدید با spline قبلی بیشتر خواهد شد.

شاید راه دیگه ای هم داشته باشه من فعلا همین به ذهنم رسید
شاد باشید

mehdi amiry

عضو جدید
در عمل نمیشه...!
مثل این میمونه که بخواید با خط مستقیم دایره رسم کنید که در نهایت شما یک n ضلعی خواهد داشت که هر چقدر n بزرگتر باشد چند ضلعی شما به دایره شبیه تر است.

یه راهش اینه که شما دستی تعدادی arc دستی منطبق بر spline رسم کنید(حدودی)

بعد گره ها رو منطبق و کمان ها رو مماس کنید
هر چقدر تعداد کمانها بیشتر باشه تطابق مسیر جدید با spline قبلی بیشتر خواهد شد.

شاید راه دیگه ای هم داشته باشه من فعلا همین به ذهنم رسید
شاد باشید

در عمل که میشه!!
در بعضی از سی ان سی های برش، کنترلر سی ان سی، اسپلاین را ساپورت نمیکنه و مجبوریم که اسپلاین را تکه تکه کنیم. تکه تکه کردن اسپلاین وتبدیل ان به خط های بسیار زیاد(بستگی به تلرانس داده شده دارد) را تقریبا همه نرم افزارها انجام میدن ولی یه عیبی که داره در حرکتهای خیلی سریع محورها(مخصوصا در برش لیزر) دستگاه به شدت لرزش میکنه. و برای دستگاه خوب نیست ولی اگه اسپلاین را به Arc های مماس به هم تبدیل کرد این مشکل را برطرف میکنه. در حال حاضر نرم افزارهای مثل مسترکم و مکانیکال دسکتاپ این کار را انجام میدن و من خواستم ببینم که در سالید هم چنین کاری امکان داره یا نه.

آخرین ویرایش:

امیر 1224

عضو جدید
در عمل که میشه!!
در بعضی از سی ان سی های برش، کنترلر سی ان سی، اسپلاین را ساپورت نمیکنه و مجبوریم که اسپلاین را تکه تکه کنیم. تکه تکه کردن اسپلاین وتبدیل ان به خط های بسیار زیاد(بستگی به تلرانس داده شده دارد) را تقریبا همه نرم افزارها انجام میدن ولی یه عیبی که داره در حرکتهای خیلی سریع محورها(مخصوصا در برش لیزر) دستگاه به شدت لرزش میکنه. و برای دستگاه خوب نیست ولی اگه اسپلاین را به Arc های مماس به هم تبدیل کرد این مشکل را برطرف میکنه. در حال حاضر نرم افزارهای مثل مسترکم و مکانیکال دسکتاپ این کار را انجام میدن و من خواستم ببینم که در سالید هم چنین کاری امکان داره یا نه.

نکته مهم اینه که شما می خوای تبدیل مورد نظرت در چه فرمتی صورت بگیره مثلا برای dxf و dwg که فایل های اتوکده هستند این قابلیت وجود داره و تنظیم اونکه منحنی ها به صورت spline خارج بشند یا چند جمله ای توی پنجره مربوط به export مشخص میشه.

mehdi amiry

عضو جدید
نکته مهم اینه که شما می خوای تبدیل مورد نظرت در چه فرمتی صورت بگیره مثلا برای dxf و dwg که فایل های اتوکده هستند این قابلیت وجود داره و تنظیم اونکه منحنی ها به صورت spline خارج بشند یا چند جمله ای توی پنجره مربوط به export مشخص میشه.

خروجی گرفتن با گزینه polyline باز همان مشکل تبدیل spline به خط های زیاد بوجود میاد، و در ضمن بحث ما قابلیت نرم افزار بود، که در این صورت اگه هدف خروجی گرفتن با پسوندهای CAD بود، لازم نبود در سالید اینکار انجام بشه،در داخل خود Autocad ما اینکار را انجام میدادیم

mer30fery

کاربر ممتاز
خروجی گرفتن با گزینه polyline باز همان مشکل تبدیل spline به خط های زیاد بوجود میاد، و در ضمن بحث ما قابلیت نرم افزار بود، که در این صورت اگه هدف خروجی گرفتن با پسوندهای CAD بود، لازم نبود در سالید اینکار انجام بشه،در داخل خود Autocad ما اینکار را انجام میدادیم

منم که گفتم در عمل نمیشه منظورم تو نرم افزار سالیدورکز بود:)

امیر 1224

عضو جدید
من با solidworks برای دستگاه های لیزر و ... کار نکردم ولی فکر نکنم این دستگاه ها فایل پارت بخونند و باید فایل مخصوص خودشونو ساخت و به اونها داد

aminshafiee

عضو جدید
سوالی شاید عجیب:que:

من نقشه هایی که تو سالید قسمت دراوینگ میکشم و SAVE AS اتوکد میگیرم تمامی فونت ها توی اتوکد به هم میریزه
منظورم اینه که تو قسمت دراوینگ سالید فونتامو ITALIC C میزارم ولی وقتی SAVE AS اتوکد میگیرم فونتام TXT میشه
روشی هست که فونتای سالیدم عینا منتقل بشه؟:confused:
در ضمن فونت ITALIC C توی اتوکدم هست

mehran.eng

عضو جدید
سلام دوستان
راست هست که می گن سالید ورک میتونه فایل رو به یه فرمتی تبدیل کنه EXE هست و میشه بدونه هیچ برنامه توی هر کامپروتری بارش کرد و نمودار درختی و پارت های مختلف رو توش دید ؟
ممنون میشم یکی ج بده

mehdi amiry

عضو جدید
سلام دوستان
راست هست که می گن سالید ورک میتونه فایل رو به یه فرمتی تبدیل کنه EXE هست و میشه بدونه هیچ برنامه توی هر کامپروتری بارش کرد و نمودار درختی و پارت های مختلف رو توش دید ؟
ممنون میشم یکی ج بده
برای این کار فایل رو با eDrawings بازش کن و با پسوند exe ذخیره کن.
ولی تا جایی که من اطلاع دارم با این روش نمیشه نمودار درختی را دید.

mamad74

عضو جدید
سلام
من تازه ترم اول مکانیک هستم و میخواستم که نرم افزاری در این دروه یاد بگیرم که در ترم های بعد بدردم بخوره و کمکم کنه(ضمنا گرایش هم فعلا معلوم نیست)

کدوم نرم افزار رو یاد بگیرم؟ ممنون میشم کمکم کنید

aminshafiee

عضو جدید

من نقشه هایی که تو سالید قسمت دراوینگ میکشم و SAVE AS اتوکد میگیرم تمامی فونت ها توی اتوکد به هم میریزه
منظورم اینه که تو قسمت دراوینگ سالید فونتامو ITALIC C میزارم ولی وقتی SAVE AS اتوکد میگیرم فونتام TXT میشه

mer30fery

کاربر ممتاز

دلیل انتقال فایلتون به اتوکد رو نمیدونم...
ولی بعضی از فونتها عینا منتقل میشه بعضیاشم نمیشه دلیلشو هم نمیدونم
میتونم بپرسم چرا میخواید فایلی که تو سالید کشیدید رو ببرید تو اتوکد
میشه فایل سالیدتون رو آپلود کنید؟

mehdi amiry

عضو جدید

موقعی که save as می گیری، بعد از انتخاب پسوند dwg گزینه options را انتخاب کن در پنجره باز شده، قسمت font را روی truetype بزارید مشکل حل میشه