تاپیک سوالات قدرتی

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منبعی نوشته 2 برابر جریان نامیو و منبع دیگری نوشته بیش از 10 برابر جریان نامی.
ایا قابل محاسبه ست؟
چون میخوایم کنتاکتور و کلید و تجهیزات رو انتخاب کنیم نیاز به این جریان داریم .
چطور میشه بدستش اورد برای هر ترانس ؟

از این منبع هم میتونی مقداری اطلاعات بیشتری بدست بیاری!

farhoode

عضو جدید
کمک در حل مسائل الکترومغناطیس مهندسی میخواستم کسی میتونه حل کنه جوابشو از عکس بگیره اینجا بذاره؟

باید شنبه تحویل بدم

پیوست ها

• IMG_20140415_111538.jpg
    IMG_20140415_111538.jpg
    19.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم من برای پروژه درسی که دارم باید یه محاسباتی انجام بدم که نتایج رو آخر سر مقایسه می کنم.
دبی گاز های خروجی از بویلر رو با چه فرمولی باید محاسبه کرد .؟

kane

عضو جدید
کی می نونه این سوالو برام حل کنه ؟!حالت اول که کلید بازه رو بلدم .Photo2870.jpg

saeed.str

عضو جدید
سلام دوستان
اگه کسی مطلبی درباره "ولتاژ شفت Shaft Voltage " داره برام بفرسته.
آخرین ویرایش توسط مدیر:

pjm

عضو جدید
کمک برای موضوع پایان نامه

کمک برای موضوع پایان نامه

سلام دوستان من درمورد قابلیت اطمینان در smart grid تحقیق میکردم اما استادم منو به سمت امنیت در smart grid کشوند الان سردرگم موندم واسه موضوع کمکم کنید :cry:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان من درمورد قابلیت اطمینان در smart grid تحقیق میکردم اما استادم منو به سمت امنیت در smart grid کشوند الان سردرگم موندم واسه موضوع کمکم کنید :cry:
خب استادتون کار خوبی کرده. میتونید روی چند موضوع خوب کار کنید
تنظیم رله ها در دو حالت شعاعی و دو سو تغذیه
حفاظت شبکه در حالت جزیره ای (با حضور تولید پراکنده) و متصل به شبکه
امنیت شبکه ها با استفاده از تجهیزات جدیدی مثل PMU
و ...

pjm

عضو جدید
و ...

متشکرم از نظرتون
الانم دارم یه مقاله میخونم در مورد همین pmu اما فعلا چیزی دستگیرم نشده.

masoodxl

عضو جدید
سلام
در مورد آز فشار قوی و عایق ها دو تحقیق میخواستم
لطفاً کمکم کنید.متشکرم.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
و ...
شعاعی و دو سو تغذیه چه تفاوتی با هم دارن؟
متشکرم از نظرتون

پشنهاد میکنم اگر با حفاظت اشنایی کامل دارین به خوندن مقاله بپردازین .و اگر نه حتما اطلاعات پایه ای حفاظت رو مطالعه کنید.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
شعاعی و دو سو تغذیه چه تفاوتی با هم دارن؟
یک شبکه شعاعی شبکه ای هست که فقط از یک مسیر تغذیه میکنه و در صورت قطع مسیر اصلی کل بار قطع میشه ولی در یک شبکه دو سو تغذیه، بار به دو منبع (یا دو مسیر جدا از یک منبع) متصله

در نظر بگیرید که اگر تنظیم رله ها و ادوات حفاظتی برای یک شبکه شعاعی باشه و بنا به دلایلی در مقاطعی این شبکه رو با وصل یک کلید به دو سو تغذیه تبدیل کنیم همه چیز اعم از قدرت اتصال کوتاه و جریان اون، جهت جریان، میزان جریان عبوری از مسیر و ... عوض میشه و کلا تنظیمات حفاظتی به هم میریزه!
امروزه با شبکه های هوشمند (smart grid) میشه این مشکلات رو حل کرد...

متشکرم از نظرتون
خواهش میکنم. توی تالار قدرت در قسمت حفاظت سیستم های قدرت اگر برید چند مورد میتونید پیدا کنید که در مورد PMU توضحاتی ارائه شده. میتونید استفاده کنید

sha7ab

عضو جدید
سلام دوستان. توی پخش بار با روش گوس سایدل یه حالت خاص وجود داره که Yii=0 میشه و در نتیجه معادله ی زیر جواب نمیده
Untitled.jpg

برای رفع این مشکل چیکار باید کرد؟ آیا مثالی از این مورد توی کتابی سراغ دارین؟ مرسی.

hooman rostami

عضو جدید
سلام دوستان.
برای سمینار ارشدم اطلاعاتی در مورد "سیستمهای مقیاس وسیع در شبکه های قدرت " لازم دارم
اگه کسی مقاله یا کتابی میشناسه ، خیلی ممنون میشم
من گرایشم کنترله،ولی استادم این موضوع رو مشخص کرده.

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
برای سمینار ارشدم اطلاعاتی در مورد "سیستمهای مقیاس وسیع در شبکه های قدرت " لازم دارم
اگه کسی مقاله یا کتابی میشناسه ، خیلی ممنون میشم
من گرایشم کنترله،ولی استادم این موضوع رو مشخص کرده.
سلام،
ببینید اینا به دردتون میخورن ...

آخرین ویرایش:

pjm

عضو جدید
مهندسان عزیز من اطلاعات در مورد امنیت در smart grid لازم دارم (PMU رو ی نگاهی انداختم) اما بازم اطلاعات میخوام (ارشد قدرت)
به کمکتون نیاز دارم.

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

بیتا24

عضو جدید
لطفا دوستانی که میتونن تو حل این مساله درس بررسی 1 کمک کنند بیان تو میدون...تا شاخ این مساله رو بشکنیم

:biggrin:124.jpg

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان. توی پخش بار با روش گوس سایدل یه حالت خاص وجود داره که Yii=0 میشه و در نتیجه معادله ی زیر جواب نمیده
مشاهده پیوست 205872

برای رفع این مشکل چیکار باید کرد؟ آیا مثالی از این مورد توی کتابی سراغ دارین؟ مرسی.

باید امپدانس یک طرف شین را به دو قسمت تبدیل کنید و یک شین جدید بسازید.barr.jpg

آخرین ویرایش:

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منظور از جزیره ای شدن شبکه چیه؟واژه معادل انگلیسیش چیه؟

جزیره‌ای شدن سیستم قدرت یا Power System Islanding یا Network Islanding در دو حالت میتونه اتفاق بیافته. در مورد اول و متداولترین نوعش، وقتی اتفاق می‌افته که سیستم دچار فروپاشی ولتاژ و یا زاویه بشه و ژنراتورهای نواحی مختلف از حالت سنکرونیزم سراسری خارج بشن و به دو یا چند دسته تقسیم بشن. به هر کدوم از این دسته ها، یه جزیره یا ناحیه گفته میشه. در نوع دوم، این کار به صورت عمدی و به منظور حفظ پایداری سیستم در مقابله با اغتشاشات خیلی بزرگ و مهلک که میتونن منجر به Blackout هم بشن، استفاده میشه.

pjm

عضو جدید
مهندسای عزیز
برای بحث درمورد امنیت توی شبکه های هوشمند چه الگوریتم یا چه برنامه هایی میشه استفاده کرد؟از شبکه عصبی میشه استفاده کرد؟

challenger_69

عضو جدید
سلام
آزمایش روتور قفل شده و بی باری برای پیداکردن موتور القایی در عمل چه جوری پیاده سازی میشه؟
یعنی اگه من واقعا بخوام روتور رو قفل کنم از چه وسیله ای تو آزمایشگاه باید استفاده کنم؟؟

یه سوال دیگه:
من دنبال کاتالوگ یه موتور القایی سه فاز میگردم که پارامترهای مقاومت و اندوکتانس موتور رو داده باشه. تو سایت شرکت general electric و ABB و schneider هم دنبالش گشتم ولی توی مشخصات موتوراشون گشتاور و سرعت و حتی اینرسی رو داده بودن ولی پارامترها ذکر نشده بود:cry:
کسی از دوستان کاتالوگی داره که مقدار مقاومت و اندوکتانس موتور رو داده باشه؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
آزمایش روتور قفل شده و بی باری برای پیداکردن موتور القایی در عمل چه جوری پیاده سازی میشه؟
یعنی اگه من واقعا بخوام روتور رو قفل کنم از چه وسیله ای تو آزمایشگاه باید استفاده کنم؟؟

یه سوال دیگه:
من دنبال کاتالوگ یه موتور القایی سه فاز میگردم که پارامترهای مقاومت و اندوکتانس موتور رو داده باشه. تو سایت شرکت general electric و ABB و schneider هم دنبالش گشتم ولی توی مشخصات موتوراشون گشتاور و سرعت و حتی اینرسی رو داده بودن ولی پارامترها ذکر نشده بود:cry:
سلام
ببندین به یه گیره:D

میتونید از کتابخانه نرم افزار متلب استفاده کنید... یه موتور القایی رو بیارید تو سیمولینک و توی ستینگش از قسمت preset یه موتور استاندارد انتخاب کنید. اونجا میتونید پارامترها رو ببینید

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال دیگه:
یه چیزی شبیه انبر قفلی رو فرض کن با اون محور موتور رو قفل میکنن. از نزدیک ندیدم ولی روی محور یه موتور با دست فشار اوردم خواستم اضافه بار بهش تحمیل کنم . بعد از قفل کردن موتور رو برای مدت زمان معینی راه اندازی میکنن. ازمایش رتور قفل شده یک تست مخرب هست. که روی یک موتور انجام میدن و بقیه موتور های مشابه رو مثل اون موتور تست شده میسازن . و در حال انجام ازمایش میدونی که ممکنه سیمپیچی بسوزه.
خب وقتی روی محور موتور بار نباشه یعنی بی باره .بازم انجام ندادم . ولی هدف این بی باری چی هست ؟
اطلاعاتی که شما میخوای به نظرم باید ی پروژه ای گیر بیاری که روی ی موتور مورد نظر ازمایش انجام داده و کمیت هاشو مثل مقاومت و غیره رو معلوم کرده .

آخرین ویرایش:

hosseig69

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشیدسوالمو اینجا میپرسم اگه اشتباه تاپیک زدم اینجا ببخشیددیگه لطفا چندتا کتاب مهم ومعروف درباره آموزش برق صنعتی معرفی کنین تواینترنت گشتم سردرگم شدم یه کتاب که درباره
ماشینهای الکتریکی متناوب و مستقیم-کنتاکتور-تابلو برق وPLCلوگو باشه
ممنون

pjm

عضو جدید
sسلام دوستان واسه چندمین بار, موضوع در مورد امنیت شبکه های هوشمند در بخش قدرت (نه مخابرات و الگترونیگ و ...) فقط قدرت چیزی میدونین؟واسه موضوع پایان نامه ارشد.

آخرین ویرایش: