بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من اقا خسته شدم دیگ. از کار و زندگی افتادیم. کافیه دیگ.
گفتنیا گفته شده. شنیدنیا هم شنیده شده و پاسخ داده شده.
هر کس هم میگه طرح راحته بی زحمت اتود بیاره.
تموم دیگ.
راسی اگ جدی جدی قصد دارین میخاین ی تاپیک بزنیم واس دوره بعد. کسی تمرین میکنه ک ازمون بزاریم؟

البته این معنیش این نیست ک من امیدمو از دست دادما. نه. هیچکس نمیدونه چی میشه منم کاملا امیدوارم. توکل ب خدا.

آخرین ویرایش:

amirreza.dolat

عضو جدید
مهندسین عزیز من یه پیشنهاد اعتراضی داشتم اونم اینه که یک متن تنظیم کنیم و تو تمام گروهها به اشتراک بگذاریم و از همه بخوایم که اونو توی سایت مسکن و شهرسازی تو قسمت رسیدگی به شکایات کپی پیست کنن و بفرستن
شاید فرجی شد
اینکه هر کسی بره سازمان استان خودش فایده نداره من خودم به شخصه این کار رو کردم البته برای دفتر نهاد رهبری فرستادم نگید چرا که خودمم نمی دونم حالا شما هم امتحان کنید تیری تو تاریکیه

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

MK6

کاربر بیش فعال
نننننننننننننننننننننننننننننننن:D

نه کی گفته طبقه اَن،نیستن دیگه.
حرف درنیارین لطفا...:d
کارمون به کجاکشیده:biggrin:

باحال بود. و واقعیتی است تلخ

اقا من مخالفما. گفته باشم. من امداد دارم:biggrin:

اره دیگ معلول یه سری ابعاد خاص میخاد.
اسفند 89 هم تقریبا این حالتو داره. منتها چون دو واحدی هست، میشه که مثلا امداد رو نداشته باشه. اما اگ اتوبوسی طراحی نشه، باید امداد رو در نظر گرفت.

اخه مشکل همینه.
پاره ای از علما میگن پیلوت و زیرزمین طبقه هست و ساختمان میشه گروه6 و طبق م4 سرایداری میخواد

عده ای می گن زیرزمین و پیلوت طبقه نیست و ساختمان گروهه 4 هست و سرایدار نمیخاد.

ضوابط بلندمرتب سازی میگه میخاد. اما مبحث گفته هر جا اختلاف نظر بود، به مبحث استناد کنید. تو مبحثم به روشنی نگفته زیرزمین و پیلوت طبقه هست یا نه.
از سمتی یکی از دوستان میگفت که خب ما 12 واحد داریم و هر واحد تقریبا 3 نفر پس 36 نفر ادم دارن اونجا می زیند، پس سرایداری و فضای بازی کودک میخاد.

زیرزمین طبق مبحث۳ ص۸ طبقه حساب نمیشه, ولی پیلوت طبق همون مبحث ص۱۰ طبقه حساب میشه.

hamedzjg

عضو جدید
تموم دیگ.
راسی اگ جدی جدی قصد دارین میخاین ی تاپیک بزنیم واس دوره بعد. کسی تمرین میکنه ک ازمون بزاریم؟

البته این معنیش این نیست ک من امیدمو از دست دادما. نه. هیچکس نمیدونه چی میشه منم کاملا امیدوارم. توکل ب خدا.

اگر حرفتون جدی بود موافقم من.. هر ده روز یه تمرین.. نظرت؟
فقط سوال و موضوع لازم داریم: ))

hamedzjg

عضو جدید
تموم دیگ.

ولی اگر خواستیم تمرین کنیم بیشتر موضوعای طراحی برج و پنت هاوس و اینارو تمرین کنیم که طبق روند سخت شدن آزمون بتونیم خوب جواب بدیم و طراحی کنیم: )))

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ولی اگر خواستیم تمرین کنیم بیشتر موضوعای طراحی برج و پنت هاوس و اینارو تمرین کنیم که طبق روند سخت شدن آزمون بتونیم خوب جواب بدیم و طراحی کنیم: )))
اره موضوعات قدیمی ج نمیدن.

holooooooo

کاربر ممتاز
چرا بحث نکنیم؟ باید بحث کنیم که به پیشرفت برسیم. از همین سکوته که گنده ها گنده تر میشن
بحث داریم تا بحث
بحثی آدمو ب پیشرفت میرسونه ک منطقی باشه
نه بحثی ک کسی بخواد خودشو ب اثبات برسونه

hekmatiy

عضو جدید
zirzamin.jpghamkaf.jpg
سلام. من سری قبل قبول شدم. به اعتقادم این سری مشکل ترین آزمون نظام مهندسی بود.
نشستم و این پلانو طراحی کردم. به نظرم این کار هم ایراد داره، من سعی کردم با حیاط خلوت و یک ورودی کار را حل کنم، البته سرایه داری هم گذاشتم ولی مجبور شدم برای اینکه سرایه داری ارتفاعش زیاد باشه سقف را بشکنم، که نمیدونم درست باشه یا نه. و نکته دیگه تراس هایی است که به حیات خلوت دادم.
در هر صورت نکات مبهم این آزمون بسیار زیاد بود. ولی من چیزی که طبق مبحث 4 طراحی کردم این شد که قطعا عاری از ایراد و اشکال نیست.
دوست دارم نظرتون را بدونم.

arefeh

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 256644
طرح پیشنهادی بهمن 94 دوستان تحلیل کنید

فقط چند مورد عمده به چشمم خورد
زیرزمین مسیری برای دسترسی به انبارهای پایین پشت راه پله نداری...دو خودرو بین دو دیوار عرض 5 متر رو میخواد اگر اون اندازه یکم بیشتر بود مثلا مجموع 5.6 داشتی...میتونستی برای دو خودرو 4.5 رو بگیری و مابقیش بشه فضای دسترسی به انباری ها
توی همکف هم یک پارکینگ مزاحم داری
اینجور که بچه ها میگن باید جایگاه امداد داشت بنابراین شما هم جایگاه رو نداری(البته عمرا کسی جایگاه امداد رو در نظر گرفته باشه...و اگر گرفته هم غلط است)
توی مسکونی ها ایراد عمده اولا دو تا از واخدهات کامل از نورگیر نور بگیره که خوب نیست....
دوما ایراد اتاق خواب وقتی میخواد از نورگیر نور بگیره ابعاد نورگیر 3*4 هست نه 2*3
در کل نورگیرهات کاملا اشتباه هست ...البته در اجرا ممکن که این چنین استفاده کنیم اما در این آزمون باید مطابق با م 4 باشه.
موفق باشید

arefeh

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 256647مشاهده پیوست 256648
سلام. من سری قبل قبول شدم. به اعتقادم این سری مشکل ترین آزمون نظام مهندسی بود.
نشستم و این پلانو طراحی کردم. به نظرم این کار هم ایراد داره، من سعی کردم با حیاط خلوت و یک ورودی کار را حل کنم، البته سرایه داری هم گذاشتم ولی مجبور شدم برای اینکه سرایه داری ارتفاعش زیاد باشه سقف را بشکنم، که نمیدونم درست باشه یا نه. و نکته دیگه تراس هایی است که به حیات خلوت دادم.
در هر صورت نکات مبهم این آزمون بسیار زیاد بود. ولی من چیزی که طبق مبحث 4 طراحی کردم این شد که قطعا عاری از ایراد و اشکال نیست.
دوست دارم نظرتون را بدونم.

خسته نباشید مهندس.
یه چند مورد توی کارتون دیدم که به نظرم میشه گفت نسبتا ایراد مهمی باشه
سرایداری توی زیرزمین باید جانمایی بشه
نکته بعدی هم اینه که هر دو واحد 55 متری داره از حیاط خلوت شما نور میگیره...که به نظر من یه مقدار مشکل ساز است...وقتی میشه تعداد واحد بیشتری از جنوب نور بگیرند به نظرم این مورد مشکلی نداره
و بحث بعدی هم مساحت نورگیر و پاسیو شما سرجمع چند شد؟فکر کنم حدود 30 متر شد آیا این زیاد نیست/
بحث بعدی تراس های دو واحد 55 متری خیلی اشراف بهم هستند و کاملا به هم دید دارند و حتی میشه که دسترسی به هم میتونند داشته باشند ...
بحث بعدی هم از نظر من نورگیر و حیاط خلوت و پاسیو فضایی نیست که بشه ازش به عنوان عمق نورگیر 7 متر حساب بشه که بتونیم آشپزخانه رو بدون نور بگذاریم
نکته بعدی واحد 90 متری پذیرایی به شدت کوچیکی داره میتونست بهتر هم قرار بگیره

همه این موارد به علت جانمایی جایگاه امداد رسانی فکر کنم باشه که به نظرم کل طرح رو بهم ریخته
از نظر من میخواد 8 نمره جایگاه امداد نمره داشته باشه...این 8 نمره رو به ادم ندن بولی طرح خوب باشه ارزشش رو داره

البته جسارت نشه ...فقط نظر دادم وگرنه که شما خودتون صاحب منصب هستید

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فقط چند مورد عمده به چشمم خورد
زیرزمین مسیری برای دسترسی به انبارهای پایین پشت راه پله نداری...دو خودرو بین دو دیوار عرض 5 متر رو میخواد اگر اون اندازه یکم بیشتر بود مثلا مجموع 5.6 داشتی...میتونستی برای دو خودرو 4.5 رو بگیری و مابقیش بشه فضای دسترسی به انباری ها
توی همکف هم یک پارکینگ مزاحم داری
اینجور که بچه ها میگن باید جایگاه امداد داشت بنابراین شما هم جایگاه رو نداری(البته عمرا کسی جایگاه امداد رو در نظر گرفته باشه...و اگر گرفته هم غلط است)
توی مسکونی ها ایراد عمده اولا دو تا از واخدهات کامل از نورگیر نور بگیره که خوب نیست....
دوما ایراد اتاق خواب وقتی میخواد از نورگیر نور بگیره ابعاد نورگیر 3*4 هست نه 2*3
در کل نورگیرهات کاملا اشتباه هست ...البته در اجرا ممکن که این چنین استفاده کنیم اما در این آزمون باید مطابق با م 4 باشه.
موفق باشید

همیشه استثنائا تی داریم.
چرا عمرا؟
چرا غلط است؟
من گذاشتم. سه تا از دوستامم گذاشتن.
زبونم لال از ما کسی هم رد بشه، بازم ب صراحت نمیشه گفت دلیلش این بوده.

arefeh

کاربر ممتاز
همیشه استثنائا تی داریم.
چرا عمرا؟
چرا غلط است؟
من گذاشتم. سه تا از دوستامم گذاشتن.
زبونم لال از ما کسی هم رد بشه، بازم ب صراحت نمیشه گفت دلیلش این بوده.

ببین من نمیگم در نیاوردی جایگاه رو من دارم میگم هر کی هم جایگاه رو در اورده معماری مسکونی ها افتضاح شده...چون خودم امتحان کردم که میدونم بد در میاد.
در دو حالت مسکونی ها عالی میشه که پارکینگ دو تاش یا یکیش مشکل به وجود میاره....
در ضمن شما که میگی در اوردی خوب چرا اتودت رو نمیزاری.
درضمن نگفتم که با اعمال جایگاه رد میشید.... ولی مطمئنم با مسکونی نامناسب رد میشن بچه ها...جون چند دوره دارم نگاه میکنم که بچه ها به چه علتی رد میشن...برخلاف تصور
همه که فکر میکنند با یک پارکینگ درست قبول میشوند...از نظر من 40% قبولی شما بستگی به پارکینگ داره و 40 % هم طبقه مسکونی....اون 20 درصد هم برای بام و مقطع و و ریزه کاری هایی که باید اعمال کنید و همکف....
حالا هم فقط اینها نظر قرار نیست نظر من درست باشه...ولی اگر کسی کاری بگذاره که در کنار جایگاه امداد مسکونی رو هم خوب دراورده باشه حرفم رو پس میگیرم...در صورتی که تا اینجا هر چی دیدم چه افرادی که چایگاه رو اعمال کردند چه افرادی که اعمال نکردند مسکونی ها اصلا اصلا جالب نشده....
قطعا اگر مصحح بودم افرادی که جایگاه نداشتن ولی مسکونی خوبی داشته باشند اولویت قبولی میدادم تا اینکه معماری و طرح رو فدای یک جایگاه کردن...و کلا مسکونی غیر قابل سکونت دراوردن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ببین من نمیگم در نیاوردی جایگاه رو من دارم میگم هر کی هم جایگاه رو در اورده معماری مسکونی ها افتضاح شده...چون خودم امتحان کردم که میدونم بد در میاد.
در دو حالت مسکونی ها عالی میشه که پارکینگ دو تاش یا یکیش مشکل به وجود میاره....
در ضمن شما که میگی در اوردی خوب چرا اتودت رو نمیزاری.
درضمن نگفتم که با اعمال جایگاه رد میشید.... ولی مطمئنم با مسکونی نامناسب رد میشن بچه ها...جون چند دوره دارم نگاه میکنم که بچه ها به چه علتی رد میشن...برخلاف تصور
همه که فکر میکنند با یک پارکینگ درست قبول میشوند...از نظر من 40% قبولی شما بستگی به پارکینگ داره و 40 % هم طبقه مسکونی....اون 20 درصد هم برای بام و مقطع و و ریزه کاری هایی که باید اعمال کنید و همکف....
حالا هم فقط اینها نظر قرار نیست نظر من درست باشه...ولی اگر کسی کاری بگذاره که در کنار جایگاه امداد مسکونی رو هم خوب دراورده باشه حرفم رو پس میگیرم...در صورتی که تا اینجا هر چی دیدم چه افرادی که چایگاه رو اعمال کردند چه افرادی که اعمال نکردند مسکونی ها اصلا اصلا جالب نشده....
قطعا اگر مصحح بودم افرادی که جایگاه نداشتن ولی مسکونی خوبی داشته باشند اولویت قبولی میدادم تا اینکه معماری و طرح رو فدای یک جایگاه کردن...و کلا مسکونی غیر قابل سکونت دراوردن

من میدونم شما وقتی حرف یمزنی ک اتود هم کرده باشی.
واسه همینم داریم صحبت میکنیم.
خب معلومه ک مسکونی ها خوب در نمیاد. چون ما از پیلوت و زیرزمین شروع کردیم.
شما فک کن سر جلسه ای زیرزمین و پیلوتتم خوب شده، امدادتم در اوردی خیلیم خوشحالی، حتی به این علم داری ک ممکنه مسکونی هات خوب هم نشن. و نمیشن.
ولی خب چ میشه کرد.
یکی ترجیح داده پشت ب شپت پارکینگاش 5 نشه اما مسکونیش خوب در بیاد
یکی میگه من ترجیح میدم دو معبری باشم تا امدادم در بیاد
یکی میگه امداد نمیزارم تا مسکونی خوب شه.
انتخابه دیگه. همشم قانونه. هیچکدومم بر هیچکدوم ارجح ک نیست. حتی اگه یکی قبول بشه اون یکی نه، بازم دلیلش این نیست ک قانون ب قانون ارجحه. سلیقه مصحح بوده درسته؟
من قصد جانبداری از خودم ندارم. میدونم دو معبری بودن همونقدر خطرناکه که امداد نزاشتن، حریق هم ممکنه 100 سال یک بار پیش بیاد، ولی اگه پیش اومد نزدیک 16 نفر میمیرن. اگر این اشکال نداره، خیلی خوب منم امداد رو نمیزارم بجاش مسکونیام خوب بشه.
نمیشه ک.
همه چی مهمه جز جونه ادم؟ ما به اسایشش فک کنیم تو دخمه ی 55 متری اما به نجاته جونش نه!
یه چیز دیگم هست. تمام گیر ما این بوده که امداد در بیاد. اگر قرار بوده با بی توجهی و ساده انگاری، طبق روال سوال رو حل کنیم، دیگه سختی ازمون کجاش هست؟ اینطوری که همه چیز خوب و عالی در میاد.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اینم اتود من
این ازمون ک خودش صدتا ایراد داره، صدتا ایرادم از منه، صد تا هم خودم نمیبینم و از همه جاش در میاد.
سر چیزایی ک نمیدونستم و رعایت نکردم ناراحت نیستم.
سر چیزایی ک میدونستم و نرسیدم رسم کنم دلگیرم.
من فک کردم چون تو کارت نوشته ازمون 8 صبح شرو میشه، ساعت تحویل 5 هست. حالا که 9 شرو شد تا 6 وقت داریم.

من خیلی اتفاقی ساعت 4:10 دقیقه از مراقب پرسیدم اقا تحویل کی هست؟گفت 5
اون موقع من پیلوت و زیرزمین رو تموم کردم و تازه خطوط طبقات رو انتقال داده بودم. سه شیت اصلی خیلی ناقص و سه شیت رسم نشده داشتم.
حالا تصور کنید اون 50 دقیقه چی شد.
یک هفته قبل ازمون و تا همین لحظه هم دندون درد امانم رو بریده بود. روز قبلشم دو تا ازمون داشتم.
صبحانه و ناهارم نخورده بودم.

ولی امتحانش از کنکور صد برابر بهتر بود از لحاظ شرایط و جو.

اینم قصه ی من

پیوست ها

• tabaghat.jpg
    tabaghat.jpg
    25.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشید مهندس.
نکته بعدی هم اینه که هر دو واحد 55 متری داره از حیاط خلوت شما نور میگیره...که به نظر من یه مقدار مشکل ساز است...وقتی میشه تعداد واحد بیشتری از جنوب نور بگیرند به نظرم این مورد مشکلی نداره
و بحث بعدی هم مساحت نورگیر و پاسیو شما سرجمع چند شد؟فکر کنم حدود 30 متر شد آیا این زیاد نیست/
بحث بعدی تراس های دو واحد 55 متری خیلی اشراف بهم هستند و کاملا به هم دید دارند و حتی میشه که دسترسی به هم میتونند داشته باشند ...
بحث بعدی هم از نظر من نورگیر و حیاط خلوت و پاسیو فضایی نیست که بشه ازش به عنوان عمق نورگیر 7 متر حساب بشه که بتونیم آشپزخانه رو بدون نور بگذاریم

همه این موارد به علت جانمایی جایگاه امداد رسانی فکر کنم باشه که به نظرم کل طرح رو بهم ریخته
از نظر من میخواد 8 نمره جایگاه امداد نمره داشته باشه...این 8 نمره رو به ادم ندن بولی طرح خوب باشه ارزشش رو داره

باهمین پیش زمینه فکری سرامتحان براحتی از سرایداری رد شدم چون تو زیرزمین جایی براش نبود.توهمکفم ریسکی بود
البته وقتی بعد امتحان تو تاپیک بچه ها گفتن سرایداری باید میذاشتیم،کمی دودل شدم که چرا نذاشتم.
تو این مورد خود سوال راهنمایی میکنه بنظر من.
جمع مساحت واحدها و لابی طبقات و راهپله آسانسور میشه 235 متر،که از 263 متر کم شه میمونه 28 متر.
حالا این 28 متر رو باید ببینی چطور باید استفادش کنیم.
من خودم بااین فکر که نورگیر جزو مساحت واحدها نباشه یه نورگیر 16متری و یه 12 متری گذاشتم.

arefeh

کاربر ممتاز
اینم اتود من
این ازمون ک خودش صدتا ایراد داره، صدتا ایرادم از منه، صد تا هم خودم نمیبینم و از همه جاش در میاد.
سر چیزایی ک نمیدونستم و رعایت نکردم ناراحت نیستم.
سر چیزایی ک میدونستم و نرسیدم رسم کنم دلگیرم.
من فک کردم چون تو کارت نوشته ازمون 8 صبح شرو میشه، ساعت تحویل 5 هست. حالا که 9 شرو شد تا 6 وقت داریم.

من خیلی اتفاقی ساعت 4:10 دقیقه از مراقب پرسیدم اقا تحویل کی هست؟گفت 5
اون موقع من پیلوت و زیرزمین رو تموم کردم و تازه خطوط طبقات رو انتقال داده بودم. سه شیت اصلی خیلی ناقص و سه شیت رسم نشده داشتم.
حالا تصور کنید اون 50 دقیقه چی شد.
یک هفته قبل ازمون و تا همین لحظه هم دندون درد امانم رو بریده بود. روز قبلشم دو تا ازمون داشتم.
صبحانه و ناهارم نخورده بودم.

ولی امتحانش از کنکور صد برابر بهتر بود از لحاظ شرایط و جو.

اینم قصه ی من

همونطور هم که گفتم مسکونی ها افتضاح میشه...یعنی غیر قابل سکونت...این رو اگر توی اجرا به مالک هم بدی قبول نمیکنه چ برسه مصحح و چه برسه این آزمون که از هزار تا فیلتر کار رد میشه و تحلیل میهش تا نمره قبولی بگیره...
واحد 90 متری ات طرف باید از یک دالان دراز رد بشه یک حمام رد کنه دو تا درب اتاق رد کنه تا برسه به پذیرایی....به نظرم اصلا منطقی نیست...
کمااینکه آشپزخانه اینقدر دو از پذیرایی؟؟؟!!!!
ضعف بعدی 3 تا نورگیر؟؟؟!!!دگ خدایی سه تا نیاز نبود اونم با این مساحت نورگیر...اگر دو تا 12 متر بود ...یا یک 18 متری و یک 6 متری یا دو تا 6متری و یک 12 متری یه چیزی....نه دگ اینقدر...راحت 1 6 مترمربع داری یک 15 متر مربع یک 12 متر مربع که میشه 33 مترمربع...
واحد صورتی هم که آشپزخانه بدون نور هست...تفکیک فضایی هم که نداره که یکم خواب به ووردی نزدیک باشه که کامل نخوای از پذیرایی رد بشی...باز اگر اتاق خواب رو جای پذیرایی فعلی میبردی و یکم این چیدمان رو تغییر میدادی بهتر میشد.
واحد آخری هم که آشپزخانه اش کو؟
درضمن یک نکته رو یادآوری کنم لطفا بیا فضاهات رو مبلمان اصولی کن ...ببین چقدر از فضاهات در مسیر رفت و آمد هدر میره....
اتود کدی همین طرح ات رو زدم که حرفی که میزنم یه وقت اشتباه نشه...
اینطور که متوجه شدم رمپ چرخشی گرفتی...که کل حیاط رو از بین بردی یعنی فضای سبزی براش نمونده
ایراد بعدی راه پیاده از سواره رو قطعا جدا نکردی...یعنی شخص داره از رمپ میاد بالا میخواد از ساختمان بیاد بالا...یه پیاده در رو باز میکنه...کل کاپوت طرف جمع میشه....این هم ایراد بعدی
ایراد بعدی جک معلول و پله ورودی به همکف رو خارج از مجدوده ساخت قطعا در نظر گرفتی که خوب من به شخصه حتی در اجرا هم ندیدم که در آپراتمان سازی پله بیرون از محدوده قرار بگیره...از این حرفم می تونم مستند چندصد عکس اجرایی در تهران و شهرستان ها هم قرار بدم
ایراد بعدی اگر دقیق چیدمان ات رو قرار بدیم در همکف 10 سانت برای پارک آخر کم میاری با توجه به اینکه گفته شده عرض دو خودرو بین ستون حداقل 4.5 ...یعنی دگ کمتر از این نگیریم...(البته اگر ابعاد ستون 30 گرفته باشی وگرنه اگر 20 گرفته باشی که درسته)
نکته بعدی در ستون گذاری من نمیبینم پس قطعا باید اون رو هم بررسی کرد...
مسکونی ها هم که ایرادات رو گفتم

حالا جمع بندی کنیم
این نکات رو همه رو فدای یک جایگاه امداد کردی...حالا خودت بررسی کن ببین اگر مصحح تمام این موارد رو رعایت شده در طرح ات میدید بهتر بود یا فقط امداد رو گذاشتن

در مورد تایم آزمون هم من بارها و بارها در کانال شخصی به صورت رکورد صدا گذاشته بودم که تایم آزمون 8 ساعت است بنابراین کافی بود هر زمان که استارت خورده تایم رو محاسبه کنی اگر ساعت 8 شروع میشه ساعت 16 باید تمام میشد و حالا که 9 استارت خورده پس 17 باید برگه رو میگرفتن...این کاملا واضح بود..حتی در ویس ها همین مثال رو هم زده بودم که مثلا اگر ساعت 9 استارت بخوره 5 زمانتون پایان می رسه(پس نمیشه گفت توی این مورد کسی مقصر بوده،فقط اینکه باید قبل از آزمون این مدیریت زمان رو تمرین می کردی که این استرس در جلسه کم بشه....)و اینکه روز قبل هم آزمون داشتی رو هم باید بگیم شرایط برای همه یکسان بوده نمیشه گفت کسی در این زمینه نسبت به بقیه برتری داشته....

این آزمون رو من از پایه باهاش مشکل دارم اما به شخصه لازم هم میدونم همچین آزمون باشه اما نه به این شیوه...ولی خداروشکر در این آزمون همه شرایط یکسان دارند و کسی بر دیگری برتری ندارهو پارتی بازی هم نیست....فقط اون داستان شانس و قسمت هست که دگ اونم دست خداست و نه بنده...بنده فقط میتونه تلاش کنه که بهترین نتیجه رو بگیره...
انشالله که همه عزیزان به بهترین نتیجه برسند.

همه اینها رو صرفا جهت راهنمایی گفتم...چون مطمئن بودم طرح با جانمایی این چنینی اصلا جالب نمیشه و هزار تا مشکل دگ داره

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
باهمین پیش زمینه فکری سرامتحان براحتی از سرایداری رد شدم چون تو زیرزمین جایی براش نبود.توهمکفم ریسکی بود
البته وقتی بعد امتحان تو تاپیک بچه ها گفتن سرایداری باید میذاشتیم،کمی دودل شدم که چرا نذاشتم.
جمع مساحت واحدها و لابی طبقات و راهپله آسانسور میشه 235 متر،که از 263 متر کم شه میمونه 28 متر.
من خودم بااین فکر که نورگیر جزو مساحت واحدها نباشه یه نورگیر 16متری و یه 12 متری گذاشتم.

چرا 16 متری؟؟؟برای جایگاه امداد رسانی گرفتی؟؟؟که البته جایگاه یه 3*5 کفایت میکنه
اگر برای یک درجه یک درجه دو هم گرفته باشی که 12 متر گفایت میکنه
اگر برای دو تا درجه یک گرفتی هم 18 متر...احتمالا 16 متر که گفتی اشتباه تایپی انجام دادی اشتباها 16 الان گفتی...بله؟؟؟

eli elhami

عضو جدید

اصلن سرایداری باید تمام شرایط مسکونی مناسب رو داشته باشه فضاهای اقامت حتمن نور طبیعی و مساحت مناسبشو میخاد که درنمیومد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
همونطور هم که گفتم مسکونی ها افتضاح میشه...یعنی غیر قابل سکونت...این رو اگر توی اجرا به مالک هم بدی قبول نمیکنه چ برسه مصحح و چه برسه این آزمون که از هزار تا فیلتر کار رد میشه و تحلیل میهش تا نمره قبولی بگیره...
واحد 90 متری ات طرف باید از یک دالان دراز رد بشه یک حمام رد کنه دو تا درب اتاق رد کنه تا برسه به پذیرایی....به نظرم اصلا منطقی نیست...
کمااینکه آشپزخانه اینقدر دو از پذیرایی؟؟؟!!!!

قربونت. ازمون دهنده خودش تشخیص میده که اینطوری میشه. درسته؟ خوب صورت سوال ازم اینو میخواست. نمیتونم ک قانون رو به نفع خودم عوض کنم که.
نمیشه که بگم باشه پس امداد رو نمیزارم. دو تا پارکینگ کم میکنم. بعدش چارتا انباریم بی خیال ولی مسکونی ها اکی اکی.
میشه؟ ینی کسی هست تضمین کنه اگر من اینکارو میکردم دیگه 25 میشدم؟
نه دیگه.

ضعف بعدی 3 تا نورگیر؟؟؟!!!دگ خدایی سه تا نیاز نبود اونم با این مساحت نورگیر...اگر دو تا 12 متر بود ...یا یک 18 متری و یک 6 متری یا دو تا 6متری و یک 12 متری یه چیزی....نه دگ اینقدر...راحت 1 6 مترمربع داری یک 15 متر مربع یک 12 متر مربع که میشه 33 مترمربع...

در این طرح بله. ساختمان انتهایی ک 3*4 براش کافی بود اما خب امدادرسانی بود دیگ.

واحد صورتی هم که آشپزخانه بدون نور هست...تفکیک فضایی هم که نداره که یکم خواب به ووردی نزدیک باشه که کامل نخوای از پذیرایی رد بشی...باز اگر اتاق خواب رو جای پذیرایی فعلی میبردی و یکم این چیدمان رو تغییر میدادی بهتر میشد.

میگم ک خودم اشکالات رو میدونم و با اگاهی کشیدم.

واحد آخری هم که آشپزخانه اش کو؟
داره دقت کن.

درضمن یک نکته رو یادآوری کنم لطفا بیا فضاهات رو مبلمان اصولی کن ...ببین چقدر از فضاهات در مسیر رفت و آمد هدر میره....
اتود کدی همین طرح ات رو زدم که حرفی که میزنم یه وقت اشتباه نشه...
بازم حق با شماست ولی در این طرح اینطور شده.

اینطور که متوجه شدم رمپ چرخشی گرفتی...که کل حیاط رو از بین بردی یعنی فضای سبزی براش نمونده
ایراد بعدی راه پیاده از سواره رو قطعا جدا نکردی...یعنی شخص داره از رمپ میاد بالا میخواد از ساختمان بیاد بالا...یه پیاده در رو باز میکنه...کل کاپوت طرف جمع میشه....این هم ایراد بعدی
اینها هم درست میگی و بهش واقفم.نرسیدم

ایراد بعدی جک معلول و پله ورودی به همکف رو خارج از مجدوده ساخت قطعا در نظر گرفتی که خوب من به شخصه حتی در اجرا هم ندیدم که در آپراتمان سازی پله بیرون از محدوده قرار بگیره...از این حرفم می تونم مستند چندصد عکس اجرایی در تهران و شهرستان ها هم قرار بدم
اینها هم درست میگی و بهش واقفم.نرسیدم

ایراد بعدی اگر دقیق چیدمان ات رو قرار بدیم در همکف 10 سانت برای پارک آخر کم میاری با توجه به اینکه گفته شده عرض دو خودرو بین ستون حداقل 4.5 ...یعنی دگ کمتر از این نگیریم...(البته اگر ابعاد ستون 30 گرفته باشی وگرنه اگر 20 گرفته باشی که درسته)
نکته بعدی در ستون گذاری من نمیبینم پس قطعا باید اون رو هم بررسی کرد...
مسکونی ها هم که ایرادات رو گفتم
ستون گذاری صحیحه. چون مطمئنم ام نزاشتم.بخای میزارم

حالا جمع بندی کنیم
این نکات رو همه رو فدای یک جایگاه امداد کردی...حالا خودت بررسی کن ببین اگر مصحح تمام این موارد رو رعایت شده در طرح ات میدید بهتر بود یا فقط امداد رو گذاشتن
نه فدا نکردم. همه ی این چیزایی ک شما میگی با یک بار اتش سوزی نابود میشه. من به نگهداشت جان ادم ها فکر کردم. کسی حاضره خونه ای بخره که مطمئنه با یه اتش سوزی کوچیک تمام زندگیش دود میشه؟ زندگی ک هیچ. خودش و خانوادشم بمیرن.

در مورد تایم آزمون هم من بارها و بارها در کانال شخصی به صورت رکورد صدا گذاشته بودم که تایم آزمون 8 ساعت است بنابراین کافی بود هر زمان که استارت خورده تایم رو محاسبه کنی اگر ساعت 8 شروع میشه ساعت 16 باید تمام میشد و حالا که 9 استارت خورده پس 17 باید برگه رو میگرفتن...این کاملا واضح بود..حتی در ویس ها همین مثال رو هم زده بودم که مثلا اگر ساعت 9 استارت بخوره 5 زمانتون پایان می رسه(پس نمیشه گفت توی این مورد کسی مقصر بوده،فقط اینکه باید قبل از آزمون این مدیریت زمان رو تمرین می کردی که این استرس در جلسه کم بشه....)و اینکه روز قبل هم آزمون داشتی رو هم باید بگیم شرایط برای همه یکسان بوده نمیشه گفت کسی در این زمینه نسبت به بقیه برتری داشته....
ن قربون شکلت من ک نمیگم کسی مقصره. اشتباه کردم. ینی هزار نفر از من پرسیدن کی تموم میشه گفتم 5. ولی نمیدونم چرا خودم اشتباه فکر کردم.

این آزمون رو من از پایه باهاش مشکل دارم اما به شخصه لازم هم میدونم همچین آزمون باشه اما نه به این شیوه...ولی خداروشکر در این آزمون همه شرایط یکسان دارند و کسی بر دیگری برتری ندارهو پارتی بازی هم نیست....فقط اون داستان شانس و قسمت هست که دگ اونم دست خداست و نه بنده...بنده فقط میتونه تلاش کنه که بهترین نتیجه رو بگیره...
انشالله که همه عزیزان به بهترین نتیجه برسند.
من هم با ازمون سخت سخت موافقم. ولی سخت با اشتباه نباید یکسان گرفته بشه.
ینی مثلا عقیده اینه که طراح سوال عمدا سوالو طوری طرح کرده ک امداد بخاد، ولی ازمون دهنده تشخیص بده چون میفهمه واحدا خوب در نمیان امداد رو نزاره؟
یا مثلا من سر ازمون به این نتیجه برسم که گروه طراح اون دو کلمه ای معروف هست و من امداد رو نزارم؟
خب این خیلی ساده انگارانه و توهین امیز و بی اساس نیست؟

میگم ک اگه قراره در حالت عادی حل بشه پس چرا اساتید محترم هیچکدوم جراتم نمیکنن یه اتود از کارشون بزارن؟

همه اینها رو صرفا جهت راهنمایی گفتم...چون مطمئن بودم طرح با جانمایی این چنینی اصلا جالب نمیشه و هزار تا مشکل دگ داره
دستتم درد نکنه. و ممنونم میشم ک بهم پاسخ بدی.
بی تعارف ادما از کاراشون دفاع میکنن. اگر من قضیه امداد رو نمیدونستم، و خیلیم خوب حل کرده بودم و تا روز ازمون دهانم تا بناگوش خوشحال بود، الان میرفتم تو جبهه کسایی ک میگن امداد نمیخاست.
گرچه الان خطاهام رو پذیرفتم، و میپذیرم و میدونم حالا چ از روی ندونستن و چه از روی اشتباه در وقت (نمیگم کمبود وقت چون من خودمو تنظیم کرده بودم و طبق برنامه تا ساعت 6 وقت اضافه هم می اوردم.) ی سری چیزا رو نکشیدم یا بد کشیدم.
ولی چندبار قبلا گفتم. ناراحتیم از چیزایی هست ک با علم بهش نرسیدم رسم کنم.

بعد اینکه ما این مدت کارای زیادی دیدیم. چ اینجا چ تو گروه ها چه کارای دوستامون رو.
کدومشون خطا نداشت و خیلیم عالی بود؟ محض دل خوش کنک یک دونه هم نبوده.

و بازم میگم بخاطر شرایط خاص این ازمون هیچ پیش بینی ای قابل پذیرش نیست. ینی چه به من اطمینان بدن ک قبولم چ بگن ردم، باید صبر کرد تا روز جوابه ازمون.

بعدم بله من چنتا کار دیدم ک خوب هم بودن ولی خب خطای بزرگشون همون امداد بود. خوب رد اومد چون امداد نداشتن. بازم خیلی انگشت شمااااااار. ینی اکثریت با وجود اینکه امداد هم نداشتن، ححتی دو معبری هم بودن، بازم بد در اوردن.

من فقط سعی کردم کاری ک از دستم بر میاد رو در اون شرایط به بهترین نحو انجام بدم
مرسی از عارف جانم ک همیشه دلسوزانه و واقعا از سر دلسوزی حرفاشو میزنه.

آخرین ویرایش:

hekmatiy

عضو جدید
خسته نباشید مهندس.

ممنونم. من با کلیت حرفهای شما موافقم. ممنونم که نظر دادید.
سرایه داری جا نشد، مجبور شدم اونجا جاش بدم ولی ورودیش مجزا است.
به نظرم مساحت نورگیرها منطقیه ولی درباره نورگیری 2 واحد از حیاط خلوت کاملا باهاتون موافقم و البته بحث ترا سه که به هم راه دارند.
بله پذبرایی کوچیکه و درباره نورگیری پذیرایی و آشپزخانه اون واحد 55 متری کاملا حرف شما درسته.
به هر حال من به شخصه هنوز طرحی ندیدم که خوب باشه، طرحی که خودم دادم هم که خیلی قابل قبول نیست، چون فکر میکنم سئوال ایراد داشته یاشه.
ممنونم که نظر دادید.

l

khazaei1

عضو جدید

پلان طبقاتش تا حد زیادی مث کار من شده. یعنی همه واحدا اتوبوسی با نورگیری طبیعی. البته ی کم راهروها تو کار من طولانی تر ب نظر می رسه. ک ی دلیلش اینه ک این کار بعد از دو هفته زده شده ن در عرض 8 ساعت و دیگه اینکه من اولویت نور جنوب رو در واحد 90 متری ب پذیرایی دادم نه اتاق خواب. راه پلشم ک سمت شماله. قضیه اون نورگیر مرکزی چی میشه. بالاخره میشه اینجوری عمل کرد یا نه؟ (دو تا پنجره کنار هم از دو واحد)

وضعیت
موضوع بسته شده است.