بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سر امتحان که کار هیچکس بی عیب نیست.
همه خطاهای نابخشودنی دارند:biggrin: البته مطمئنم زا همه گروه ها هم قبولی داریم.

اینطور ک معلومه قضیه جایگاه امداد رو کمتر از 1% هم میدونستند. بعضیام میدونستن اما چون دیدن در نمیاد نزاشتن. اره من در اوردم امداد رو. یکی از دوستامم در اورده. یکی ا زدوستامم همه این مسائل رو با هم میدونسته و چون حل نمیشده برگه سفید داده.ای کاش دلایلش رو توی برگه مینوشت و تحویل میداد
من بازشوی امدادرسانی تو چک لیستم بود اما اصلا به اونجاها نرسیدم.

khazaei1

عضو جدید
م4 ص 11 رو ببین
گفته حیاط خلوت :
1-فضایی باز هست
2- کوچیکتر از حیاط بیرونی
3-معمولا در منتهی الیه دیگر ساختمان
4- ممکن است در تمام عرض زمین یـــــــــــا قسمتی از ان قرار گیرد.

پاسیو زیرمجموعهحیاط های داخلی هست ک بوسیله جدارها یی محصور شده و اضلاع ان در تمام ارتفاع ساختمان امتداد داره و وظیفه تامین نور و تهویه بخشی از ساختمون رو ب عهده داره. م4 ص 12

بزارین فرقشو با جایگاه امداد بنویسم.
تو زمینای سه بر شمالی که دسترسیِ یک واحد از نمای باز (نمایی که نور میاد ازش) مقدور نیست و فاصلش از حیاط زیاده، در مورقع حریق زندانی میشه. بنابراین یه فضای 3*5 براش طراحی میکنیم و ازش پنجره میدیم به اون واحد. این فضای 3*5 باید تا همکف یا پیلوت بیاد و به معبر عمومی دسترسی داشته باشه. عرض هر لنگه درش هم 90 سانته.

خانوم مهندس لازمه حیاط خلوت رو هم تو پیلوت با دیوار دودبند از پارکینگ جدا کنیم؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خانوم مهندس لازمه حیاط خلوت رو هم تو پیلوت با دیوار دودبند از پارکینگ جدا کنیم؟

اره عزیزم. ص 68و 69 مبحث4 ر بخون.

ادم گیج میشه.واقعا حق داریم.ی کتابی هست اسمشراهنمای تصویری م4. سوای انتظار واس نتیجه.باید بخونیمش.عکسشو میزارم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من بازشوی امدادرسانی تو چک لیستم بود اما اصلا به اونجاها نرسیدم.

میدونی چون قرار دانش جدید بوده، حتی وقتیم ک میدونستی باید بزاری، ب شک می افتادی.حالااز دوره بعد هر کی نزاره گناهکاره. مثل جکمعلول ک از اذر 92مد شد.
راستی م4از ص 87 ب بعد در مورد مقررات تصرفای مسکونی بطور ویژه میحرفه. ینی بخش افظم کتاب عمومیت داره اما ازین صفحه ب بعد قانون اختصاصی مسکونی ر گفته.
مثلا تو ص 68 امداد رو 12 متر گفته اما تو ص 108 3*5 خاسته.

modabber.23

عضو جدید
بازم من اصرار دارم ک قضیه رو سوق ندی به سمت توهین به دوستان.
در موردش توضیحاتم دادم

من امروز کلی اتود زدم، با رمپ مستقیم بهتر تونستم در بیارم و ورودی به ساختمان رو بهتر حل کردم. دوستم با گردشی بهتر در اورده.

سرایداری هم در موردش علما بر دو دسته هستن
عده ای میگن زیرزمن وپیلوت طبقه نیست، و ساختمان میشه گروه 4 و طبق م4 ص 78 سرایداری نمیخاد.
عده ای میگن زیرزمین و پیلوت طبقه هست و ساختمان میش گروه 6 و طبق م4 همون صفحه سرایداری میخاد.

این در مورد سرایداری.

در مورد معلول احتمالا می بایست یکی از واحدها برای معلول طراحی بشه . در این حد ک درب دستشوی به بیرون باشه و ابعادش بزرگتر و راهرو ها 1.4 در بیاد.(اتود مفصل امکان پذیر نبود. گرچه همین راهرو هم بدست نمی امد.)

در مورد جایگاه امداد من خودم تونستم بزارمش. اما لازمه ی گذاشتنش دو معبری بودن بود. البته دوستم با تک معبر تونسته امداد رو بزاره. اما من در جریان طرح کاملش نیستم.نمیدونم چطوری در اورده.

امروز ی طرح دیدم ک به جواب نزدیکه ولی هنوز هم اشکالاتی داره. به قطع نمیشه گفت که اکی هست. نمیشه هم ردش کرد. ولی توجه کنیم امروز دیگه نزدیک یه هفتس ازمون تموم شده و هنوز داریم اتود میکنیم هنوزم قطع ب یقین نتونستیم چیزی بگیم.

در مورد معبر اینکه اگ تک معبر میزاشتیم خیلی سخت خیلی سخت در می اومد پلان. شایدم در نمی اومد.
فقط اینطور ک من امروز اتود زدم چه رمپ گردشی چه رمپ مستقیم، وضعیت فرق نمیکرد.تازه من خودم با مستقیم راحت تر بودم.

بازم میگم. اینجا همه منو میشناسند. میدونن نه نیتم بده نه قصد اهانت و توهین دارم.
جوابش که در میاد.
من در آوردم البته واحداش جای کار داره ولی در میان حتما!
اما کار 8 ساعت نبوده قطعا!
سر جلسه کارم کج و معوج شد و جالب نبود ...

modabber.23

عضو جدید
اره عزیزم. ص 68و 69 مبحث4 ر بخون.

ادم گیج میشه.واقعا حق داریم.ی کتابی هست اسمشراهنمای تصویری م4. سوای انتظار واس نتیجه.باید بخونیمش.عکسشو میزارم
واجب نیست!
حیاط خلوت داستانش متفاوته با پاسیو.
حیاطه دیگه میتونه تو پیلوت دور بسته نباشه! کلا پیلوت می تونه بسته نباشه! باید برا آسانسور لابی ضد حریق می ذاشتیم که من نذاشتم! تداخل مسیر سواره و پیاده اگر نداشتیم می شد... که من تذاخل دارم! خلاصه مشکلات کارم و میدونستم اما ترجیح دادم یک چیزی بکشم! تا دست خالی باشم.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
جوابش که در میاد.
من در آوردم البته واحداش جای کار داره ولی در میان حتما!
اما کار 8 ساعت نبوده قطعا!
سر جلسه کارم کج و معوج شد و جالب نبود ...
خیلیا میگن جواب در میاد.ولی تا ب حال ک کسی گزدن نگرفته. اگ شما در اوردی باید دیدنی باشه.اگر طرحو بزاری من میپذیرم ک در اوزدی.اگ نه ک خب منم میگم در اوردم.
واجب نیست!
حیاط خلوت داستانش متفاوته با پاسیو.
حیاطه دیگه میتونه تو پیلوت دور بسته نباشه! کلا پیلوت می تونه بسته نباشه! باید برا آسانسور لابی ضد حریق می ذاشتیم که من نذاشتم! تداخل مسیر سواره و پیاده اگر نداشتیم می شد... که من تذاخل دارم! خلاصه مشکلات کارم و میدونستم اما ترجیح دادم یک چیزی بکشم! تا دست خالی باشم.

متوجه نشدم. کار بزارین تا صحبت کنیم. داستانشون بله فرق داره.بالاتر توضیح داده شد.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
تایپیک تمرین گروهی آزمون بعدیو بزنیم؟ : ))

بزن زنگوووووو...:D
.
ولی بیشتر بچه ها رو این موضوع اتفاق نظر دارن که اگه همهء شرکت کنندگان سرایداری و جایگاه امدادو نذاشته باشن،احتمالا ازین دوموضوع چشم پوشی میکنن تو همه کارها.اینجوری میشه؟نظر دوستان چیه؟

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم من اصرار دارم ک قضیه رو سوق ندی به سمت توهین به دوستان.
در موردش توضیحاتم دادم

من امروز کلی اتود زدم، با رمپ مستقیم بهتر تونستم در بیارم و ورودی به ساختمان رو بهتر حل کردم. دوستم با گردشی بهتر در اورده.

سرایداری هم در موردش علما بر دو دسته هستن
عده ای میگن زیرزمن وپیلوت طبقه نیست، و ساختمان میشه گروه 4 و طبق م4 ص 78 سرایداری نمیخاد.
عده ای میگن زیرزمین و پیلوت طبقه هست و ساختمان میش گروه 6 و طبق م4 همون صفحه سرایداری میخاد.

این در مورد سرایداری.

در مورد معلول احتمالا می بایست یکی از واحدها برای معلول طراحی بشه . در این حد ک درب دستشوی به بیرون باشه و ابعادش بزرگتر و راهرو ها 1.4 در بیاد.(اتود مفصل امکان پذیر نبود. گرچه همین راهرو هم بدست نمی امد.)

در مورد جایگاه امداد من خودم تونستم بزارمش. اما لازمه ی گذاشتنش دو معبری بودن بود. البته دوستم با تک معبر تونسته امداد رو بزاره. اما من در جریان طرح کاملش نیستم.نمیدونم چطوری در اورده.

امروز ی طرح دیدم ک به جواب نزدیکه ولی هنوز هم اشکالاتی داره. به قطع نمیشه گفت که اکی هست. نمیشه هم ردش کرد. ولی توجه کنیم امروز دیگه نزدیک یه هفتس ازمون تموم شده و هنوز داریم اتود میکنیم هنوزم قطع ب یقین نتونستیم چیزی بگیم.

در مورد معبر اینکه اگ تک معبر میزاشتیم خیلی سخت خیلی سخت در می اومد پلان. شایدم در نمی اومد.
فقط اینطور ک من امروز اتود زدم چه رمپ گردشی چه رمپ مستقیم، وضعیت فرق نمیکرد.تازه من خودم با مستقیم راحت تر بودم.

بازم میگم. اینجا همه منو میشناسند. میدونن نه نیتم بده نه قصد اهانت و توهین دارم.
درمورد معلول یادم رفت بگم که تو آشپزخونه و حموم و سرویس هم ابعاد و فضای کار خاص خودش رو داره.
میدونی چون قرار دانش جدید بوده، حتی وقتیم ک میدونستی باید بزاری، ب شک می افتادی.حالااز دوره بعد هر کی نزاره گناهکاره. مثل جکمعلول ک از اذر 92مد شد.
راستی م4از ص 87 ب بعد در مورد مقررات تصرفای مسکونی بطور ویژه میحرفه. ینی بخش افظم کتاب عمومیت داره اما ازین صفحه ب بعد قانون اختصاصی مسکونی ر گفته.
مثلا تو ص 68 امداد رو 12 متر گفته اما تو ص 108 3*5 خاسته.
ولی قضیه جک معلول فرق میکنه،چون کاربردی تر از این جایگاه امداده
جایگاه امداد 99 درصد توزمینهای شمالی اتفاق میوفته که اینجوری سه بر بسته هستش و ممکنه یه واحد تو شمال بیوفته.
اَه تو آزمونای دوره های قبل زمینهای شمالی هیچکدومشون اینجوری نبود که یه نمونه کار بوده باشه اینشکلی.که نکتشو بدونیم.

khazaei1

عضو جدید
.
ولی بیشتر بچه ها رو این موضوع اتفاق نظر دارن که اگه همهء شرکت کنندگان سرایداری و جایگاه امدادو نذاشته باشن،احتمالا ازین دوموضوع چشم پوشی میکنن تو همه کارها.اینجوری میشه؟نظر دوستان چیه؟
خوب زیرزمین و پیلوت ک طبقه نیستن پس ساختمون جز گروه 4 میشه و سرایداری نمیخاد. طبقه نیستن دیگه. هستن؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
خوب زیرزمین و پیلوت ک طبقه نیستن پس ساختمون جز گروه 4 میشه و سرایداری نمیخاد. طبقه نیستن دیگه. هستن؟؟؟

سلام نه سرایداری نیاز نیست...ولی جالبه برای جایگاه امداد هر کاری کنید باید در پیلوت ابعاد 3*5 که همه اطرافش دیوار داشته باشه و دود بند باشه استفاده کرده که خوب قطعا به جواب نمی رسید...
هر اتودی هم بزنید قطعا یکی از پارکینگ ها جهت گردش نیم متر کم میاره....و اگر یک طرح مسکونی تاپ هم بخوای طراحی کنید باز دو تا خودرو که پشتش نیم متر کم بیاد پیش میاد....

همه این نکات باید رعایت میشد ، اما من بعید میدونم طراح سئوال هدفش از طرح این سئوالات این بوده باشه.
یکی از مواردی که دوستان توی طرحشون رعایت نکرده بودند:
استفاده از دو درب ماشین رو
یا تداخل راه پیاده از سواره
یا عدم توانایی طراحی دو واحد مسکونی (یکی 90 متری و یکی هم 55 متری)به سمت جنوب
همچنین عدم توانایی در نورگیری های همه فضاهای مسکونی از خواب و پذیرایی بگیر تا آشپزخانه از نورگیر و یا پاسیو

طراحی این طرح به این شکل هست که به راحتی می توانید موارد زیر را اعمال کنید
پذیرایی و آشپزخانه واحد 90 متری از نور جنوب نور بگیرد
اتاق خواب های آن از نورگیر

طراحی یک واحد 55 که شامل نورگیری خواب و پذیرایی و آشپزخانه از نور جنوب

و تنها طراحی یک واحد 55 متری از نورگیر آن هم همه فضاهای خواب و پذیرایی و آشپزخانه همه اونها مجزا پنجره به نورگیر داشته باشند ...نه اینکه بخوای از نورگیر هم برای پذیرایی نور بگیری هم از همان پنجره در عمق نورگیر 7 متر برای آشپزخانه (چون عمق نورگیر 7 متر برای نورگیر پاسیو صادق نیست

نتیجه گیری )
نکات این آزمون علاوه برا نکاتی که بعد از آزمون مطرح شده است که از نظر من 98% از دوستان توی آزمون رعایت نکردند بنابراین این نکات چیزی نیست که باعث ردی شما عزیزان بشه پس اصلا خودتون رو درگیر این موضوع نکنید...چون سئوال از پایه مشکل داره ...چه از ارتفاع مجاز ، چه از نطر تعداد سقف که در حیطه یک معمار پایه سه نیست ، ولی نکات این آزمون مواردی بود که در بالاتر گفتم و هر عزیزی خوب رعایت کرده باشه و مصحح حالش خوب باشه ، قطعا قبول میشه.
موفق باشید

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
نننننننننننننننننننننننننننننننن:D
زیرزمین جز طبقه حساب نمیشه دوست عزیز ولی پیلوت طبقه حساب میشه.

نه کی گفته طبقه اَن،نیستن دیگه.
حرف درنیارین لطفا...:d
کارمون به کجاکشیده:biggrin:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
برو تو کوچه دااااد بزن و اعتراض کن باور کن تعداد آدمای بیشتری صدای اعتراضتو میشنون تا بخوای روی لینک اعتراض کلیک کنی
باحال بود. و واقعیتی است تلخ
.ولی بیشتر بچه ها رو این موضوع اتفاق نظر دارن که اگه همهء شرکت کنندگان سرایداری و جایگاه امدادو نذاشته باشن،احتمالا ازین دوموضوع چشم پوشی میکنن تو همه کارها.اینجوری میشه؟نظر دوستان چیه؟
اقا من مخالفما. گفته باشم. من امداد دارم:biggrin:

درمورد معلول یادم رفت بگم که تو آشپزخونه و حموم و سرویس هم ابعاد و فضای کار خاص خودش رو داره.
ولی قضیه جک معلول فرق میکنه،چون کاربردی تر از این جایگاه امداده
جایگاه امداد 99 درصد توزمینهای شمالی اتفاق میوفته که اینجوری سه بر بسته هستش و ممکنه یه واحد تو شمال بیوفته.
اَه تو آزمونای دوره های قبل زمینهای شمالی هیچکدومشون اینجوری نبود که یه نمونه کار بوده باشه اینشکلی.که نکتشو بدونیم.
اره دیگ معلول یه سری ابعاد خاص میخاد.
اسفند 89 هم تقریبا این حالتو داره. منتها چون دو واحدی هست، میشه که مثلا امداد رو نداشته باشه. اما اگ اتوبوسی طراحی نشه، باید امداد رو در نظر گرفت.

زیرزمین جز طبقه حساب نمیشه دوست عزیز ولی پیلوت طبقه حساب میشه.

اخه مشکل همینه.
پاره ای از علما میگن پیلوت و زیرزمین طبقه هست و ساختمان میشه گروه6 و طبق م4 سرایداری میخواد

عده ای می گن زیرزمین و پیلوت طبقه نیست و ساختمان گروهه 4 هست و سرایدار نمیخاد.

ضوابط بلندمرتب سازی میگه میخاد. اما مبحث گفته هر جا اختلاف نظر بود، به مبحث استناد کنید. تو مبحثم به روشنی نگفته زیرزمین و پیلوت طبقه هست یا نه.
از سمتی یکی از دوستان میگفت که خب ما 12 واحد داریم و هر واحد تقریبا 3 نفر پس 36 نفر ادم دارن اونجا می زیند، پس سرایداری و فضای بازی کودک میخاد.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نه سرایداری نیاز نیست...ولی جالبه برای جایگاه امداد هر کاری کنید باید در پیلوت ابعاد 3*5 که همه اطرافش دیوار داشته باشه و دود بند باشه استفاده کرده که خوب قطعا به جواب نمی رسید...
هر اتودی هم بزنید قطعا یکی از پارکینگ ها جهت گردش نیم متر کم میاره....و اگر یک طرح مسکونی تاپ هم بخوای طراحی کنید باز دو تا خودرو که پشتش نیم متر کم بیاد پیش میاد....

همه این نکات باید رعایت میشد ، اما من بعید میدونم طراح سئوال هدفش از طرح این سئوالات این بوده باشه.
همچنین عدم توانایی در نورگیری های همه فضاهای مسکونی از خواب و پذیرایی بگیر تا آشپزخانه از نورگیر و یا پاسیو

و تنها طراحی یک واحد 55 متری از نورگیر آن هم همه فضاهای خواب و پذیرایی و آشپزخانه همه اونها مجزا پنجره به نورگیر داشته باشند ...نه اینکه بخوای از نورگیر هم برای پذیرایی نور بگیری هم از همان پنجره در عمق نورگیر 7 متر برای آشپزخانه (چون عمق نورگیر 7 متر برای نورگیر پاسیو صادق نیست

نتیجه گیری )
نکات این آزمون علاوه برا نکاتی که بعد از آزمون مطرح شده است که از نظر من 98% از دوستان توی آزمون رعایت نکردند بنابراین این نکات چیزی نیست که باعث ردی شما عزیزان بشه پس اصلا خودتون رو درگیر این موضوع نکنید...چون سئوال از پایه مشکل داره ...چه از ارتفاع مجاز ، چه از نطر تعداد سقف که در حیطه یک معمار پایه سه نیست ، ولی نکات این آزمون مواردی بود که در بالاتر گفتم و هر عزیزی خوب رعایت کرده باشه و مصحح حالش خوب باشه ، قطعا قبول میشه.
موفق باشید
درسته طرح منم باکمی تغییراینجوری میشه، تو همکف از دیوار سرگیری رمپ زیرزمین تا دیوار سمت چپ بنا 9.5 متر فاصله هستش،که اگه بشه پشت ماشین رو 4.5 متر درنظر بگیریم پس دوتا ماشین میشه اینجا رو به چپ پارک کرد و یکی از ماشینهای بالا پارک شده کم میشه که در اینصورت اگه اون 4تا ماشین رو بیاریم پایینتر تو 10 متر از بالای دیوار سرگیری رمپ جا بدیم یعنی 4متر در 11 متر اون بالا خالی میشه که میشه ازش یه 3در 5 برای امداد زیر نورگیر 4در4 دربیاد
ولی خب همون نیم متر پشت دوماشین کم میاد.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

اره. لازمه ی گذاشتن امداد دو معبری بودن هست.

اره

هر کی بیشتر یمدونست بیشتر ضرر کرده بود. چون کمتر تونسته بود حل کنه. چون نمیدونست طراح دقیقا کدومش براش ارجحه. الانم اگ بگن خدایی نکرده هر کس دو معبری هست رد، هر کس امداد نداره رد، واقعا نمیدونم چطور بشه. فک میکنم از هر گروه قبولی داریم.

نتیجه گیری )
موفق باشید

همه حرفات طلاست عارفه
ولی خودت همین شرایطو داشتی. سر جلسه بود و ادم بین هزار تصمیم گنگ سردرگم. و میدونم ک حتی علی رغم تمرین و اتودای زیاد بچه ها بازم سردرگمی وجود داره.
ممکن بود کسی اون نیم متر ک از پارکینگ کم میاد رو نادیده بگیره و بجاش هم امداد و هم تک معبری بودن رو لحاظ کنه.

ممکنه اصلا کسی انباریاش 10 تا باشه و.لی شماره هاش رو تا 12 بزنه. کسی چ میدونه. شاید مصحح حواسش پرت باشه.

hamedzjg

عضو جدید

نتیجه گیری )
موفق باشید

بنظرم تحلیل خیلی خیلی درستی بود درمورد این آزمون

نکته هایی که بیان میشه مخصوصا درمورد سرایداری و واحد معلول درعین درست بودن ولی جزء خواسته های اصلی طرح نبوده

khazaei1

عضو جدید
باحال بود. و واقعیتی است تلخ

اقا من مخالفما. گفته باشم. من امداد دارم:biggrin:

اره دیگ معلول یه سری ابعاد خاص میخاد.
اسفند 89 هم تقریبا این حالتو داره. منتها چون دو واحدی هست، میشه که مثلا امداد رو نداشته باشه. اما اگ اتوبوسی طراحی نشه، باید امداد رو در نظر گرفت.

اخه مشکل همینه.
پاره ای از علما میگن پیلوت و زیرزمین طبقه هست و ساختمان میشه گروه6 و طبق م4 سرایداری میخواد

عده ای می گن زیرزمین و پیلوت طبقه نیست و ساختمان گروهه 4 هست و سرایدار نمیخاد.

ضوابط بلندمرتب سازی میگه میخاد. اما مبحث گفته هر جا اختلاف نظر بود، به مبحث استناد کنید. تو مبحثم به روشنی نگفته زیرزمین و پیلوت طبقه هست یا نه.
از سمتی یکی از دوستان میگفت که خب ما 12 واحد داریم و هر واحد تقریبا 3 نفر پس 36 نفر ادم دارن اونجا می زیند، پس سرایداری و فضای بازی کودک میخاد.

وااااای تورو خدا دیگه چیزی بش اضافه نکن. دیگه مخم داره سوت میکشه

hamedzjg

عضو جدید
.

: ))))

ببین در مورد سرایداری و واحد معلول که مطمئن باش اصلا مورد نظرشون نبوده که درنظر بگیریم..
ولی در مورد جایگاه امداد خب مسئله مهمیه در پلاکهای شمالی.. منم درنظر نگرفتم ولی فکر کنم کسی که لحاظ کرده باشه حتما نمره پلانش بالا میره..

khazaei1

عضو جدید

ببین در مورد سرایداری و واحد معلول که مطمئن باش اصلا مورد نظرشون نبوده که درنظر بگیریم..
ولی در مورد جایگاه امداد خب مسئله مهمیه در پلاکهای شمالی.. منم درنظر نگرفتم ولی فکر کنم کسی که لحاظ کرده باشه حتما نمره پلانش بالا میره..

آقا من ک سه تا اتوبوسی درآوردم و اجتیاجی ب جایگاه امداد ندارم :). نمره اضافی نمیخام فقط بابت بی ریخت شدن پلانام ازم خیلی نمره کم نکنن راضیم

hamedzjg

عضو جدید
آقا من ک سه تا اتوبوسی درآوردم و اجتیاجی ب جایگاه امداد ندارم :). نمره اضافی نمیخام فقط بابت بی ریخت شدن پلانام ازم خیلی نمره کم نکنن راضیم

نه ایراد ضابطه ای نداشته باشید نمیتونن ایراد وارد کنن.. ایده خوبیه اتفاقا اتوبوسی.. ولی تصورشم سخته ۳ تا واحد اتوبوسی..کاش یه اتود میذاشتید از طبقاتتون : d

من برای واحد شمالی ۵۵ متری نور غیرمستقیم از نورگیر دادم برای آشپزخونه..
تایپیک تمرین گروهی آزمون بعدیو بزنیم : ))

gony

عضو جدید

نتیجه گیری )
موفق باشید

سلام خانم مهندس مدتی بود جاتون توی باشگاه خالی بود،ممنون از تحیلی درست و معمارانه.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

میدونی مهندس؟ اگر تو تمرین هامون نمونه ای بود ک این دو واحد رو میخواستف سر ازمون حتما برامون مهم جلوه میکرد و خودمونو ملزم میکردیم به گذاشتنش.
تازه میگن 12 واحد فضای بازی کودک هم میخواد.

وااااای تورو خدا دیگه چیزی بش اضافه نکن. دیگه مخم داره سوت میکشه
اضافه شد: فضای بازی کودک:biggrin:

اره شاهکاره واقعا

نه ایراد ضابطه ای نداشته باشید نمیتونن ایراد وارد کنن.. ایده خوبیه اتفاقا اتوبوسی.. ولی تصورشم سخته ۳ تا واحد اتوبوسی..کاش یه اتود میذاشتید از طبقاتتون : d
من برای واحد شمالی ۵۵ متری نور غیرمستقیم از نورگیر دادم برای آشپزخونه..
تایپیک تمرین گروهی آزمون بعدیو بزنیم : ))
نمشد. سر ازمون نمیشد. تازه من تو خونه به این نتیجه رسیدم ک سر ازمون معجزه شده ک تا حدی حل کردم:biggrin:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
عجله نکین مهندسamedzjg

ببخشید جناب مهندس حامد خان
تاپیک دوره بعد رو در حالی میزنیم ک هممون قبول شدیم و قصدمون کمک کردن به ورودیای جدید هست. شک نکن.
همه بلند بگن ایشالا
شیـــــــــــــــــره
پلاستیکی
:biggrin:

hamedzjg

عضو جدید
میدونی مهندس؟ اگر تو تمرین هامون نمونه ای بود ک این دو واحد رو میخواستف سر ازمون حتما برامون مهم جلوه میکرد و خودمونو ملزم میکردیم به گذاشتنش.
تازه میگن 12 واحد فضای بازی کودک هم میخواد.

اضافه شد: فضای بازی کودک:biggrin:

اره شاهکاره واقعا

نمشد. سر ازمون نمیشد. تازه من تو خونه به این نتیجه رسیدم ک سر ازمون معجزه شده ک تا حدی حل کردم:biggrin:

دقیقاااا منم وقتی اومدم به این نتیجه رسیدم که سر آزمون خوب جمع و جورش کردم : ))) واقعا نمیشد در شرایط آزمون همه اینارو لحاظ کرد

✌✌ مرسی از روحیه دادنتون ..امیدوااارم همینطور باشه : ))

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دقیقاااا منم وقتی اومدم به این نتیجه رسیدم که سر آزمون خوب جمع و جورش کردم : ))) واقعا نمیشد در شرایط آزمون همه اینارو لحاظ کرد

✌✌ مرسی از روحیه دادنتون ..امیدوااارم همینطور باشه : ))
هفته قبل همچین روزی بود تازه ازمون اجرا تموم شده بود.
وای عاشق امتحاناش شدم.
ایشالا دیگه تکرار نشه. ولی ده برابر بهتر از کنکور بود.از لحاظ جو و شرایط.همین ک نشستیم زمین نعمتی بود

hossein15000

عضو جدید
فقط درصورتیکه 7تا پارک تو زیرزمین دربیاد میشه بدون زحمت یه جایگاه امداد تو همکف گذاشت به اون شکلی که گفتم.ولی کسی 7تاپارک تو زیرزمین درآورده؟آیا؟!

اتفاقا من تو یکی از اتودام باخودم گفتم دوتاماشینو تو9.5 متر جا بدم و سرایداری رو بذارم،اما چون تو صورت سوال نیومده بود،ریسک نکردم و نذاشتم.ولی خداییش اصلا حواسم به جایگاه امداد اون واحد شمالی نبود،اگه بود شاید اینکارو میکردم.

و من نیز ...

خدا از دهنت بشنوه،منم قول میدم حداقل راهنمایی اشتباه به کسی ندم:D

دوستان سلام،من احساسم اینکه هر چی صورت سوال گفته باشه همونو باید رعایت میکردی نه نیاز به محل بازی بود ونه نیاز به واحد معلول بود ونه نیاز به سرایداری بود اگه دوستانی که رامپ وجک معلول نداشتن نمره ای کسر نمیشه ولی می کشیدن بهتر بود.وفقط نکته ای که اینجا خیلی مهم است وگفته شده پلان حیاط کشیده شود نکته اول -یک ورودی برای سواره نکته دوم -بعد ورودی یک ایست 5*5 لازم بودوهرکی توانسته بود فضای سبز طراحی کرده باشه اون هم طرحشو کامل می کرداگه غیره اینه بگید؟

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان سلام،من احساسم اینکه هر چی صورت سوال گفته باشه همونو باید رعایت میکردی نه نیاز به محل بازی بود ونه نیاز به واحد معلول بود ونه نیاز به سرایداری بود اگه دوستانی که رامپ وجک معلول نداشتن نمره ای کسر نمیشه ولی می کشیدن بهتر بود.وفقط نکته ای که اینجا خیلی مهم است وگفته شده پلان حیاط کشیده شود نکته اول -یک ورودی برای سواره نکته دوم -بعد ورودی یک ایست 5*5 لازم بودوهرکی توانسته بود فضای سبز طراحی کرده باشه اون هم طرحشو کامل می کرداگه غیره اینه بگید؟

کاملا موافقم...
متاسفانه طرحهایی دیدم که اومدند و رمپ چرخشی توی حیاط زدند و کل حیاط رفت به رمپ البته دلایل توجیه پذیری داشتند و اون اینکه توی ضوابط شهرداری دو تا رمپ کنار هم رو قبول نمی کنند..(هر چند که بنده به شخصه نمی دونم به چه علت قبول نمی کنند)
و مورد بعدی تداخل بین راه پیاده و سواره
نکته بعدی من در جایی خوندم که تنها 40% از حیاط را اجازه طراحی به غیر فضای سبز داریم...منبع اش خاطرم نیست پیدا کنم قرار میدم که اگر صحت داشته باشه با قرارا دادن یک رمپ چرخشی یا بعضا دو ورودی خودرو دک فضایی نمیموند برای محوطه سازی

معمار111

عضو جدید
دوستان من که 2 تا در ورودی برای ماشین گذاشتم ... یعنی حتما باید 1 در ماشین رو می گذاشتیم؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
شما ک باز برگشتی سر خونه اول. در این مورد بحث کردیم. بعدم ما الان این حرفا رو میزنیم. سر جلسه میشد مشورت کرد؟ نه منموافق نیستم ک هر چی سوال بگه. قبلا هم گفتم. میشه بری لوازم التحریر مداد نفروشه؟ میشه 4 طبقه رو پیلوت بسازی ی جک نزاری؟ یه سری چیزا ک بدیهیاته. بودنش نمره نمیاره اما نبودنش نمره کسر میکنه.
حالا باز من یه چیزی میگم. اگه این درسته ک ما فقط انچه سوال خواسته بود رو میزاشتیم، چرا باز هیچ مدرس و موسسه ای یه اتود صحیح نمیزاره؟ چون اونم مثل ما، مشکوکه.نه اتفاقا سر همین تناقضاست ک به نتیجه نمیرسیم. حتی بعد از اومدن نتایجم احدالناسی نمیتونه به یقین بگه چون اینکارو کردم رد شدم. چون پاسخنامه ای وجود نداره.
مهندس نمیدونم چی از اصفهان و تبریز و شیراز و کل ایرانم خودش یه اتود درست بزاره بعد بره منبر.اینکارو کنین این کارو نکنین. ببینم خودش میتونه؟ تو 8 ساعت؟ حالا که ده تا 8 ساعت از ازمون میگذره.

کاملا موافقم...
متاسفانه طرحهایی دیدم که اومدند و رمپ چرخشی توی حیاط زدند و کل حیاط رفت به رمپ البته دلایل توجیه پذیری داشتند و اون اینکه توی ضوابط شهرداری دو تا رمپ کنار هم رو قبول نمی کنند..(هر چند که بنده به شخصه نمی دونم به چه علت قبول نمی کنند)
و مورد بعدی تداخل بین راه پیاده و سواره
نکته بعدی من در جایی خوندم که تنها 40% از حیاط را اجازه طراحی به غیر فضای سبز داریم...منبع اش خاطرم نیست پیدا کنم قرار میدم که اگر صحت داشته باشه با قرارا دادن یک رمپ چرخشی یا بعضا دو ورودی خودرو دک فضایی نمیموند برای محوطه سازی
رمپ مستقیمم بزاریم با استاپ بازم فضا میگیره. البته منم با مستقیم موافق ترم. ولی میگم ک نمیدونم والا

دوستان من که 2 تا در ورودی برای ماشین گذاشتم ... یعنی حتما باید 1 در ماشین رو می گذاشتیم؟
میگن قانون میگه تک معبر در زمین هایی ک برشون به راه اصلی کمتر از 25 متره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.