بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون :gol:... ببخشید چند تا سوال دیگه :redface:.... البته سوال زیاد دارم اما بقیه بمونه اگه قبول شدم مزاحمت میشم .... این دو تا درس 4شنبه طوری هست که با خوندن جزوه بشه پاس کرد ؟؟;) مثلا یکی دو هفته در میون بیاییم ؟؟ این 2تا فقط واسه ساخت و تولیده؟؟؟ یعنی عمران سازه و حتی گرایشای برق این درسا رو ندارن ؟؟ که 5شنبه یا جمعه ارایه بشه بشینیم سر کلاس؟؟؟و بالاخره اینکه این درس سمینار چی هست ؟؟؟ راجع به چیه ؟؟؟
انشاالله اگه قبول شدم بتونم جبران کنم ...;)

خواهش میکنم جتما منتظر شما هستم .

ببینید شما اصلا نمیتونید سر کلاس بقیه رشته ها برید .

چون استاداش فرق دارن . شما از نجف اباد اطلاع دارید ؟

هر رشته یه دانشکده مستقل داره با استادای مستقل که سایه ی همو با تیر میزنن ...

بعدشم یه چیزو خوب از الان بدونید :

نمره ی پاسی 12 و معدل مشروطی 14 هست ...

پس فکر نمره پاسی رو از سرتون بیارین بیرون ...

به چند دلیل :

1 - فراغ التحصیلی ارشد با معدل زیر 16 اصلا ارزش نداره نهبرای کار و نه برای تدریس ...اینو کاملا جدی میگم

2- ما هر ترم برای 20 میخونیم ولی با هزار مکافات بالای 15 نمره میاریم .

شما واقعا شرایط رو درک نمیکنین ...

ببینید مثلا برای انالیز عددی پیشرفته ترم قبل دکتر مرادی اومد سر کلاس و پای تخته نوشت : wavelet transform
برید با نرم افزار فرترن برناه ی انالیزشو بنویسین بیاین ارائه بدین ...

اصلا ما نمیدونستیم چی هست ...

همین الان برو تالار کامپیوتر ببین چند نفر فرترن بلدن ...

هیچکس ...

هرکس ارائه نداد 12 گرفت حتی اگه امتحانشو فول داده باشه

پس فکر جزوه و ... بریزید دور

در مورد سمینار

دکتر قاسمی هر ترم یک کتاب رو که خودش صلاح بدونه میاره و صفحاتشو تقسیم میکنه بین بچه ها که برای ما متوسط هر نفر 100 صفحه شد باید ترجمه کنید و به شکل دفاع باید ارائه بدید ...

خیلی مکافات داره

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
fidel عزیز سلام
امیدوارم حالت خوب باشه
امسال ظرفیت ها یکم بالا رفته
البته پارسال هم توی تکمیل از کسانی که نجف اباد مردود شده بودند دانشگاه های دیگه قبول شدن با اطمینان اینو به شما میگم نتایج هم همیشه بعد از دولتی میاد (ارشد)

فکر کنم من و جنابعالی قبلا صحبت کردیم...

بله سال قبل هرکس قبول نشد رفت کرمانشاه

اینو بدونین ارزش ارشد هرکس به دانشگاهشه و استاداش و داورانی که پروژه ارشدشو ارزیابی میکنن

کرمانشاه هنوز توی استاداش مونده چه برسه به داور !!!

شما هم اگر به امید تکمیل نشستی بهتره برای سال دیگه بخونی

شما بگونه ای صحبت میکنی که انگار دانشگاه مال منه

نه عزیز من که بخیل نیستم همه تون ایشالا قبول بشین ولی بهتره دنیا رو اونجور که هست ببینید نه اونجور که دلتون میخواد

موفق باشید

mohammad.ef

عضو جدید
سلام جناب fidel
من الان ترم آخر کارشناسی ساخت و تولید را توی نجف آباد تموم کردم و فقط مونده پروژه ـم . ( با مهندس آذری CNC هوابرش برداشتم )

به نظرتون ارزش داره سر کلاس اساتیدی مثل دکتر قاسمی نشست ؟
خود من جوشکاری را با ایشون پاس کردم .

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام جناب fidel
من الان ترم آخر کارشناسی ساخت و تولید را توی نجف آباد تموم کردم و فقط مونده پروژه ـم . ( با مهندس آذری CNC هوابرش برداشتم )

به نظرتون ارزش داره سر کلاس اساتیدی مثل دکتر قاسمی نشست ؟
خود من جوشکاری را با ایشون پاس کردم .

از اشنایی شما خوشحالم

خوب یه چیزی رو باید بدونید برخورد استادا با دانشجوهای ارشد در مقایسه با دانشجوهای کارشناسی زمین تا اسمون فرق داره ...

شما سر کلاس طراحی اجزای دکتر صلحجویی رفتید ؟

برخوردشو دیدید چقدر تنده ؟
حالا بیا سر ارشد ببین چقدر میگه و میخنده

کلاس دکتر قاسمی هم همینطوره ...

هه میگفتن دکتر قاسمی چیزی نمیدونه ولی وقتی بیای سر کلاس سمینار یا جوشکاری پیشرفتش میبینی چقدر فرق کرده ...

یه موضوع در درس سمینار از خودش بروز داد که اصلا تمام دید ما رو نسبت به مهندسی مکانیک زیر و رو کرد ...

واقعا دلسوزه

خدا میدونه چقدر برای بچه ها کار میکنه ولی شما خبر ندارید ...

یکی از ارکان ارشد ایشون هستن ...

گرید علمیشون فوق العاده بالا هست ...

سابقه ایشون رو بخونید ...

tanha60

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان مهندس
دیروز برنامه ی آزمونای پارسه رو که میدیدم ... استاتیکش یکم عجیب غریب نیس؟ آزمون اول کل کتابو امتحان میگیره ... دیگه ولش میکنه تا 2 هفته مونده به کنکور
یا بعضی فصلای مهم کتابارو گذاشته آخرین امتحان

منظورتونو متوجه نمی شم.وقتی تو آزمون 25% اول استاتیک رو امتحان میدی دو باره تو 50 % اول ازش سوال میاد.در ضمن استاتیک پایه ی جامداته و کاربردش تکرار میشه.
درمورد بعضی فصلای مهم که حد اقل سه بار مرور میشه:50%دوم.100%اول.100نهایی
روی هم رفته پارسه از همه بهتره.چراکه جامعه آماریش بالاتره ونسبت به بقیهی موسسه ها شبیه سازی کنکورش وسخت گیریاشون مثل کنکوره.
هدف از آزمون دادن :
1)کاهش استرس وشبیه سازی آزمون
2)مرور درسا و خوندنشون با یه برنامه ریزی منظم
3)سنجش خودمون و رفع اشکالات
لا اقل برای من که اینطوریه.:redface:
در مورد آزمونای جامع سنجش:خودمم می خواستم 2 آزمون جامع سنجشو شرکت کنم ولی از بچه هایی که پارسال شرکت کرده بودن پرسیدم هیچکدوم راضی نبودن(میگن همه تستاش تستای سالای قبل بوده!!!!!!!!!!!

eng.esmail

اخراجی موقت
سلام به همه دوستان گلم
این روزای آخر چه سخت میره هااااااااااااا:wallbash:
خیلی سخته!!!
درسته من زساد امیدی ندارم (1930) ولی باز هم استرسش هست :w16::w17::w15:

سعیده راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام رفقا
یه سوال
کسی میدونه میشه ترم یک ارشد مرخصی گرفت یا نه؟
خواجه نصیر یا امیرکبیر
ممنون

نه عزیزم نمیشه مخصوصا سراسری رو
ولی من از یکی شنیدم که همزمان چون واحداش کم مونده بودو دانشجوی همان دانشگاه بود ترم اول ارشدو با واحدهای کارشناسی باهم پاس کرد ولی نمیدونم راست گفته بود یا نه

Hooladi

عضو جدید
نه عزیزم نمیشه مخصوصا سراسری رو
ولی من از یکی شنیدم که همزمان چون واحداش کم مونده بودو دانشجوی همان دانشگاه بود ترم اول ارشدو با واحدهای کارشناسی باهم پاس کرد ولی نمیدونم راست گفته بود یا نه
من درسم تموم شده
چون جایی مشغول به کار هستم میخوام این کارو بکنم
حذف ترم میشه کرد؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز

به چند دلیل :

1 - فراغ التحصیلی ارشد با معدل زیر 16 اصلا ارزش نداره نهبرای کار و نه برای تدریس ...اینو کاملا جدی میگم

ببینید مثلا برای انالیز عددی پیشرفته ترم قبل دکتر مرادی اومد سر کلاس و پای تخته نوشت : wavelet transform

هیچکس ...

در مورد سمینار

دکتر قاسمی هر ترم یک کتاب رو که خودش صلاح بدونه میاره و صفحاتشو تقسیم میکنه بین بچه ها که برای ما متوسط هر نفر 100 صفحه شد باید ترجمه کنید و به شکل دفاع باید ارائه بدید ...

خیلی مکافات داره

سلام .... واقعا ممنون ... شما خودت شاغل هستی؟؟ به هر حال ارشد با کارشناسی خیلی فرق داره طبیعیه که سخت تر باشه ...

eng.esmail

اخراجی موقت
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان قطعی اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 گفت: تلاش می کنیم نتایج نهایی این آزمون را فردا چهارشنبه سوم شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار دهیم.

محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبان می توانند برای اطلاع از نتایج از روز چهارشنبه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور نیز در گفتگو با مهر درباره آزمون کارشناسی ارشد گفت: 213 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 مجاز به انتخاب رشته شده بودند که با احتساب متقاضیانی که در دو رشته شرکت کرده بودند، بالغ بر 222 هزار نفر در آزمون مجاز شدند.

وی اظهار داشت: از تعداد کل مجازین آزمون اسامی 50 هزار نفر به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام می شود که با احتساب استعدادهای درخشانی که با تأیید سازمان سنجش معرفی می شوند، این تعداد به بیش از 55 هزار نفر خواهد رسید.

خدایی نسبت جنسیتی مجازین در این آزمون را تقریبا 50 به 50 عنوان کرد.

به گزارش مهر، امتحانات ‌139 کد رشته‌‌ امتحانی‌ آزمون کارشناسی ارشد صبح و بعدازظهر روزهای‌ 28، 29 و 30 بهمن ماه 1388 برگزار شد.

منبع: تابناک

inmo

عضو جدید
بچه ها من دارم خل میشم پس کی جوابا میاد؟
من رتبه ام حدود 700 کاربردی شده به ترتیب روزانه ها و شبانه های تهران
روزانه و شبانه اصفهان و شیرازو زدم
به نظرتون کجا میارم؟

Hooladi

عضو جدید
دوستان تو ارشد هم جا به جایی وجودداره؟
مثلامن یکیو تو شهرستان پیدا کنم اون بیاد خواجه یا امیر من برم جاش؟

pm1

عضو جدید
با سلام مجدد.دوستان مگه جزوه دست نویس معتقدی با این جزوه تایپی که من دارم مال سال 85 هست ، فرق داره؟
اگه آره ، کدومش بهتره؟

inmo

عضو جدید
بچه ها من دارم خل میشم پس کی جوابا میاد؟
من رتبه ام حدود 700 کاربردی شده به ترتیب روزانه ها و شبانه های تهران
روزانه و شبانه اصفهان و شیرازو زدم
به نظرتون کجا میارم؟
؟ ؟؟؟؟

eng.esmail

اخراجی موقت
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*Essi*

اخراجی موقت
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان قطعی اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 گفت: تلاش می کنیم نتایج نهایی این آزمون را فردا چهارشنبه سوم شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار دهیم.

پس چرا تو سایت خود سنجش، هیچ خبری نیست!!!!!!!!!!!!!!!

rattling_boy

عضو جدید
عرض سلام به تمام دوستان عزیز

میبینم که بسیار منتظرید برای اغلام نتایج

کاملا بیخیال باشید

اگر خوب تلاش کرده اید اصلا نیاز به دلشوره نیست...

دانشگاه بزرگ اسلامی نجف اباد واحد ایران اماده ی در اغوش گرفتن شماست

منتظر شما هستیم

دیروز داشتم برنامه ی درسی ورودیهای جدید ارشد نجف اباد رو میدیم

4 شنبه صبح : ریاضیات مهندسی پیشرفته : دکتر صلح جویی : دکترای مکانیک از فرانسه سال 56

4 شنبه عصر : انالیز عددی پیشرفته : دکتر مهران مرادی : دکترای مکانیک از توکیو(رتبه ی 42 دانشگاههای جهان ) عضو هیئت علمی صنعتی اصفهان

5 شنبه صبح : سمینار : دکتر بوذرجمهر قاسمی : مدیرگروه ارشد نجف اباد : دکترای مکانیک از امریکا سال 57

از الان برنامه هاتون رو بچینید

راستی خوابگاه اشنا دارم خیالتون راحت

راستی لب تاپ یادتون نره که خوابگاه وایرلس داره ...

برای منم دعا کنید که باید اول مهر پروپوزالم تایید بشه

موفق باشید

1 - همیشه 4 شنبه و 5 شنبه ها کلاس داریم - ارشد مکانیک نجف اباد حتی ترم اخر همینه

2 - من و 4 نفر دیگه لیسانس جامدات داشتیم و ریاضی مهندسی قبلا پاس کرده بودیم و ساخت تولیدیا پاس نکرده بودن ولی گفتن فرقی نداره همه باید پاس کنن چون این پیشرفتس ...

اگه قبلا خونده باشی اسونه وگرنه ... بخصوص اینکه دکتر صلحجویی ترم قبلی 4 نفر رو با 11 انداخت ( نمره پاسی 12 )

3 - دکتر قاسمی که مدیر گروه ارشد ساخت تولید ادم خیلی خوبیه ولی روی حضور غیاب خیلی حساسه و هر جلسه غیبت 2 نمره کم میکنه و بعد 3 جلسه غیبت حذف میکنه

راستی از الان برین زبانتونو قوی کنین چون ترم اول درس سمینار باید یه کتاب 2000 صفحه ای رو ترجمه کنین اینو جدی میگم

4 - نجف اباد تا بحال هیچ سالی تکمیل ظرفیت ساخت تولید نگرفته من امارشو گرفتم . حرفای بقیه و ... رو به هیچ وجه باور نکنین. پارسال هم 20 نفر گرفت که تا الان نصفشون یه ترم مشروطی رو دارن

5- خیلی سخت میگیرن استاداش بخصوص دکتر مرادی که عضو هیئت علمی صنعتی اصفهانه و ... پس باید از الان اماده ی یه ماراتن سخت باشین

6-یه بار دیگه پست قبلی رو بخون
3 تا کلاسه که 2 تاش 4 شنبه و 1 پنج شنبه

سلام فیدل جان.

خیلی ممنون بابت اطلاعاتی که ارائه کردی.

فکر کنم منم جزو اون دسته ی دومی باشم که در مورد ریاضی مهندسی گفتی:cry::(

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام به همه دوستان.
من گرایش سیالات خوندم و درسای سیالاتی رو خیلی راحتتر میفهمم و به خوندنشون بیشتر علاقه دارم به همین دلیل ارشد فقط میخوام تبدیل انرژِی قبول شم.
مشکلی که دارم اینه که شاغلم واسه همین وقتم کمه فرصت نمیکنم که تمام درسا رو بخونم و از اونجایی که تو درسای جامدات : استاتیک و مقاومت و طراحی اجزا خیلی ضعیفم به نظر شما اگه شاخه جامدات بطور کامل کنار بذارم یا نهایتاً 10 الی 15 درصد بزنم خیلی شانس قبولیم کم میشه؟
باتوجه به اینکه حدس میزنم که بتونم شاخه سیالات،دینامیک ،ریاضی و زبان درصدهای قابل قبول و کمی بالاتر از نرمال بزنم و اینکه معدلم هم خوب.
لطفا همه دوستان نظر بدن که تو تصمیم گیریم خیلی مهم و میخوام از این تردید نجات پیدا کنم.
با سپاس از همه

rattling_boy

عضو جدید
راستی همین الان به دوستانی که ارشد ساخت تولید نجف اباد زدن بگم که بعدش پشیمون نشن :

گرایش تخصصی ارشد ساخت تولید نجف اباد

شکل دهی فلزات ( metal forming )

هست . شما مدرکتون و تمام فعالیتتون رو تحت این عنوان باید انجام بدین .

به زبون ساده تر خبری از ماشین ابزار - قالبسازی - سی ان سی و ... نیست .

فقط روشهایی مثل ریخته گری - فورجینگ - جوشکاری - ... رو باید کار کنین

پس باید پایه متالوژی شما فوق العاده قوی باشه .

از قدیم گفتن مار از پونه بدش میاد دم لونش سبز میشه:cry::(

متاسفانه بنده از همون زمان هنرستان با درسایی مثل ریخته گری و جوشکاری و جدول تعادلی و امثال اینا بدم می اومدم و به جاش عاشق درسای ماشین ابزار و بخصوص سی ان سی بودم.

ولی فکر کنم اگه قبول شم فرصت خوبی هستش برای تغییر ذائقه ام:razz::victory:

rattling_boy

عضو جدید

به چند دلیل :

هیچکس ...

در مورد سمینار

خیلی مکافات داره

متاسفانه یکی از مشکلاتی توی ارشد یقه ی بعضی از بچه ها مثل من رو می گیره علاوه بر دور بودن دانشگاه نسبت به محل کار و زندگیشون، کمبود وقت هستش.

مثلا توی کاردانی و کارشناسی من قشنگ یادم میاد بچه هایی که از شهرستان های دیگه اومده بودن و ساکن شده بودن اغلب شاغل نبودن و تمام طول ترم رو وقت داشتن که با بقیه بچه ها روی پروژه ها کار کنن و همین باعث میشد که موفق باشن.

ولی توی ارشد اکثرا بچه ها شاغل هستن و فقط وقت می کنن که بیان دانشگاه سر کلاس ها سک سک کنن و بعدش هم برگردن و اگه فرصتی شد توی شهر خودشون درس ها رو مرور کنن:(

بالا