با 68 ثانیه تمرکز به آرزوی خود برسید

SaDaF7

عضو جدید
کاربر ممتاز

بسیاری از سخنرانان موفق به خصوص در حوزه قانون جذب نظیر ایسترهیکس نظریه جالبی دارند. آنها می گویند اگر انسان بتواند فقط ۱۸ ثانیه روی چیزی که واقعاً می خواهد تمرکز کند یک زنگ بزرگ در کاینات به صدا در می آید که توجه کل هستی را به سمت این شخص جلب می کند.

اگر این ۱۸ ثانیه بتواند تا ۶۸ ثانیه ادامه یابد دیگر کار تمام است و کل هستی به تکاپو می افتد تا برای فکر متمرکز شده یک راه حل پیدا کند.
اگر آرزوست برآورده اش کند و اگر سوال است برایش جوابی بیابد.
در نگاه اول شاید این عدد ۶۸ ثانیه خیلی کم و ناچیز به نظر برسد.
۶۸ ثانیه یعنی فقط یک دقیقه و هشت ثانیه و بسیاری از افراد می گویند که تمرکز به مدت ۶۸ ثانیه هیچ کاری ندارد!؟

خب آیا شما هم همین طور فکر می کنید؟
بسیار عالی است! امتحان کنید.
خواهید دید که هنوز ۱۸ ثانیه اول رد نشده فکرتان منحرف می شود.
ایده‌ای جدید بلافاصله از اعماق افکارتان ظاهر می شود و نجواگر درونی تان به سخن در می آْید که جدی نگیر و دست از این بازی ها بردار و به مسایل مهم تر زندگی بپرداز و …
ما عادت کرده ایم و در حقیقت عادت داده شده ایم که بدون فکر و بر اساس عادت زندگی کنیم.
ما صبح از خواب بر می خیزیم بدون این که فقط ۶۸ ثانیه برای کارهای روزانه وقت بگذاریم شروع می کنیم به خوردن صبحانه و سر کار رفتن.
بدون اینکه ۶۸ ثانیه مستمر ناقابل برای ارزیابی کارهایمان وقت بگذاریم اسب سرکش ذهن را به این سو و آن سو می تازانیم تا ظهر شود و ناهاری بخوریم و استراحتی و بعد دوباره کار و سپس شب و دور هم جمع شدن و تلویزیون دیدن و بعد خوابیدن.
هر ساعت ۶۰ دقیقه است و شبانه روز شامل هزار و چهارصد و چهل دقیقه است اما ما خیلی مواقع در این ۱۴۴۰ دقیقه شبانه روزمان نمی توانیم ۶۸ ثانیه روی یک موضوع خاص فکرمان را متمرکز کنیم!!
به راستی این فکر پر جست و خیز که نمی تواند ۶۸ ثانیه آرام بگیرد به چه دردی می خورد؟!
فکر پریشان و ناآرام چیزی جز بی قراری و آشفتگی به همراه ندارد.
پیر و جوان و زن و مرد هم نمی شناسد.
فکری که نتواند آرام گیرد و چند لحظه ای روی موضوعی که صاحب فکر صلاح می داند متمرکز شود، مطمئناً به هنگام نیاز و بحران که تمرکز بیشتر لازم است، کارآیی ندارد و فلج می شود.
باید همین الان هر کاری که داریم زمین بگذاریم و به سراغ ذهن ناآرام خود برویم و ۶۸ ثانیه آن را مهار کنیم.
۶۸ ثانیه به شرایطی که الان در آن قرار داریم بیندیشیم.
۶۸ ثانیه بعد به این که واقعا در زندگی چه می خواهیم فکر کنیم.
۶۸ ثانیه بعد به خوشبختی های خودمان بیندیشیم و ۶۸ ثانیه دیگر به این فکر کنیم که چقدر آرام می شویم وقتی روی مسائل زندگی خودمان با آرامش فکر می کنیم.
کاینات بیرون از بدن ما گوش به فرمان ماست تا هر چه را می خواهیم به او ابلاغ کنیم.
اما به یک شرط و آن این است که موقع دستور دادن این طرف و آن طرف نپریم.
۶۸ ثانیه یک جا بایستیم و صریح و شفاف بگوییم چه می خواهیم.
آن وقت می بینی که می توانی …

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
جالبه ..ممنون

من قبلا سر یه موضوعی تمرکز کردم که علتش رو پیدا کنم حسابی مخم داغ شد
با اینکه علتش رو بنظر خودم کامل فهمیدم .. ولی قدرت انجامش رو ندارم .. یعنی یه جورایی در قبالش تنبلی میکنم

یعنی میشه راهی هم باشه که بشه اون قدرت هم در وجود خود داشت ؟!!

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من یه مدتی خیلی رفته بودم تو فاز این چیزا...خیلی سعی میکردم بهش عمل کنم...بعدش یکمی روش دقیق شدم و به نتیجه های جالبی رسیدم...این متودها انطباق شگفت انگیزی با توصیه های دین ما داره...
مثلا" وقتی بحث از ایمان شده در دین ما یعنی باور قلبی به چیزی که باعث بشه شما دست به کاری بزنی یا حقیقتی رو کاملا" قبول کنی و به باورش برسی...این دقیقا" کاری هست که ما میخوایم با تمرکز در این چند ثانیه بهش برسیم...یعنی باورش کنیم طوری که فکر کنیم حقیقته و رخ میده...
حالا شما تصورات ما از بهشت و جهنم و خداوند و شیطان رو در نظر بگیرین که همون تصورات باعث میشه ما دست به عمل بزنیم...مثلا" نماز بخونیم و یا عمل صالح...تمام این اصول و مبانی بر پایه ایمان و اعتقاد ما به اون چیزها پایه گذاری شده...
حالا شما تصور کنین دینی 1400 سال پیش چنین مترقی بوده که از این اصول برای پیشبرد انسانیت استفاده کرده...

yasihood

عضو جدید
مرسی حتما امتحان میکنم با این که به نظرم سخته اما خیلی به امتحانش می ارزه;)

mahsa_e

عضو جدید
من هم از این روش استفاده کردم اولش برام خیلی سخت بود ولی با کمی تمرین به همون 1 دقیقه رسیدم !! راستش من هم به همون نتیجه هایی که دوست عزیزم shidokht777رسیده رسیدم

SaDaF7

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با این روش تمرکز کسی رو که با جون دل دوس داشتم و دارم و خواهم داشت رو بدست آوردم..کسی که حتی ازم متنفر بود!!!!!!!!!ازین به بعد هم هر چی رو که بخوام بدست میارم...........با یاری خدا....

mahsa1369

عضو جدید
چطوری خانم صدف باید به اون چیزی که دوستداریم تمرکز کنیم چکار کردی؟

طلا.

عضو جدید
ما آنچه می شویم که می خواهیم و می توانیم آرزو هایمان را به کاینات مانند یک رستوران سفارش دهیم تا عالم به آن پاسخ بگوید و آن آرزو را برای ما بر آورده کند.در واقع راز ، بیانگر قانون جذب است

real.maryam

عضو جدید
من همین الان خوندم،خیلی جالب و هیجان انگیز میشه،اینکه توی این 24ساعت شبانه روز الکی فکرت مشغول این نباشه که چرا به مشکل برخوردی و منتظر یه معجزه باشی ،بیای ازمعجزه ی ذهنت استفاده کنی میشه ..دنیا رو تکون بدی..
در حالت کلی و نرمال که یک سوم از عمرمونو خوابیم ،اگه اون دو سومشم درست مدیریت کنیم محشرم میشه
حالا فکرشو بکن بتونی خودت تعیین کنی چه خوابی ببینی ;)

SaDaF7

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطوری خانم صدف باید به اون چیزی که دوستداریم تمرکز کنیم چکار کردی؟
همزمان با تمرکز چیزی رو که میخوای تصور کن..طوری که انگار داریش..این اون چیزیه که موجب میشه بدستش بیاری...

yasihood

عضو جدید
همزمان با تمرکز چیزی رو که میخوای تصور کن..طوری که انگار داریش..این اون چیزیه که موجب میشه بدستش بیاری...
سلام صدف جان مرررررررررسیییی :gol:همونطور که گفتم امتحان کردم تازه نذرم کردم براش:D
کم کم داره درست میشه;)
دعا کن تاآخرش خوب پیش بره

SaDaF7

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه چی درست میشه..اونطور که میخوای...:smile:

tetras

عضو جدید
ماهمونی هستیم ک فکرشومیکردیم وهمونی میشیم ک الان فکرشومیکنیم.....من با خیال پردازی ب هرچی میخوام میرسم....فقط کافیه ارزوهاتونقاشی کنی...

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خیلی جالب بود........ممنون.....منم خیلی قبول دارم

به نظر من در کنار فکر کردن باید تلاش هم کرد و از خدا هم کمک خواست......

l0ve.s0ng

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اين مطلبو نشنيده بودم الان كه خوندمش چندبار سعي كردم ولي اصلا روش تمركز ندارم زود ذهنم منحرف ميشه_چون دارم ازش دور ميشم و همين باعثه ترسمه_تمركز ندارم:(
به تمرين زياد نياز دارم
مرسي واسه تاپيك جالبت صدف جان

**parisan

عضو جدید
صدف عزیزم تاپیکت فوق العاده است مخصوصا مدل بیان کردن موضوعت که من با خوندنش واقعا وسوسه شدم اینکارو انجام بدم
اما صدف خیلی سختههههههههههههههه:cry:
اما من تو دوران کنکورم با دوستم سمیرا درس می خوندم و مرتبم با هم از این حرف میزدیم که یه جا قبول بشیم و با هم باشیم حتی خیلی وقتا جوری رفتار میکردیم که این اتفاق افتاده....
سمیرا می گفت این کار ما رو کاینات تاثیر می ذاره ....
ما ی جا قبول شدیم باورت میشه....;)
ما هم به چیزی که می خواستیم رسیدیم اما کار ,کار 68 ثانیه نبود کار یه سال پشت کنکور بودن و مدام به این قضیه فکر کردن بود....:biggrin:
واقعا 68 ثانیه بسه؟؟؟؟

شهرآفتابی

عضو جدید
آومدم این کار رو انجام بدم خوب...
فکر کردم به چی فک کنم اما چیزی رو پیدا نکردم شایدم نتونستم انتخاب کنم!..
مثل اون لحظه ای که ازت میخوان فقط یه انتخاب انجام بدی!...
اما سعی می کنم انجامش بدم ....
نوشته تامل برانگیزی بود;)

engage

اخراجی موقت
بنظرم قانون چزب فقط خود هیپنوتیسه که حالا طور دیگه توضیحش میدن تا فیلمش ولی تابحال با هیپنوتیز به چیزا یا آرزویای جزئیم رسیدم که مثلا میشه گفت قانون جذبه