بایگانی (کارگاه ماکت سازی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aref-arch

عضو جدید
"كمك HELP ME" نياز به كمك براي يك تحقيق در مورد ماكت

"كمك HELP ME" نياز به كمك براي يك تحقيق در مورد ماكت

دوستان عزيز من به تلزگي با اين سايت آشنا شدم..اميدوارم بتونيم با دوستان در اين سايت همكاري كنيم......

خدمت دوستاي گلم بايد عرض كنم....كه من يه تحقيق در مورد واژه "ماكت و ماكت سازي" دارم
يعني هرچي كه در مورد ماكت از نظر لغوي گرفته تا متريالها رو اگه تو اين صفحه بذاريد ممنون ميشم

دوستون دارم موفق باشيد.......در پناه حق

aref-arch

عضو جدید
در این زمینه به ندرت توی اینترنت مطلبی پیدا بشه من کتابی تحت عنوان ابزار مصالح و شیوه های گوناگون ماکت سازی پیدا کردم که تا حدودی نیاز من رو بر طرف کرد......دوستان اگه مطلبی در نظر دارند ممنون میشم

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماکت میان ترم ، ترم2

ماکت میان ترم ، ترم2

سلام خدمت همه ی معماران عزیز. دیروز ما ماکت میان ترم (ترم 2) تحویل استاد دادیم موضوعش طراحی و ساخت میدان ورزشی بود با استفاده از فوم . یک میدان با المان های ورزشی . گذشته از پروژه های دخترا ، بین پسرا 2 تا ماکت بالاترین نمره رو گرفتن که یکیشون مال منه (اونی که علی دایی و رضازاده رو داره) . حالا ازتون می خوام نظرتون رو در مورد این دو تا ماکت بدین . حالا صرف نظر از اینکه بخواین از یکیشون تعریف و تمجید کنین صادقانه نظرات و انتقاد و پیشنهاد خودتونو راجبه طراحی و ساختشون بدین.

اینا هم کار اون یه نفر دیگه هست.

aZadE_aRchiteCt

عضو جدید
pls komakk

pls komakk

salam do0ostaye mehrabunam. man taze varedam. terme 2 e memariam
bayad macket besazim ama haghighatan nemidunam az che materiali mitunam estefade konam. va hamintor axe macket nadaram. mackete ye vila. nemikham na sakht bashe na asun. chon hichi be ma az macket sakhtan nagoftan. mishe komakam konin. plsssssssss

:cry::(

آرتور وحید

عضو جدید
سلام
من هم ترم یکی هستم اطلاعاتم در مورد ماکت کمه اگه میشه منم مثل دوستمون می خواستم در مورد انواع متریال ها کار با اونها مثلا چسبی که برای هرمتریال استفاده میکنن و جزییات دیگه ای که به نظر خودتون به درد میخوره مطالبی بزارین
ممنون :gol:

paramiss_18

عضو جدید
komak mikham

komak mikham

salam mikham 1makete dakheli az 1 khune maskooni70metri ba meghyase1/25besazam moghava maket ba tarhe chub kharidam ama engar boreshesh sakhte lotf konid begid ba chi maketamo besazam ke khub dar biyado tamiz rastesh az balsa kheili khosham nemiyad ama age majbor besham hamuno mizanam va inke moblomanesho ba chi besazam
mamanoon man taze varedam yekam gom misham age vasam mail koni mamnon misham paramiss_18@yahoo.com

maryam_030

عضو جدید
زیر سازی کارت مهم نیست با چی باشه فقط باید مقاوم باشه اما اگه یه سقف شیبدار خوب بخوای بسازی می تونی سفال یا آردواز یا هر متریالی که داره رو نشون بدی .
می تونی لایه های کم عرض مقوا رو جدا کنی و بعد در عرض اون دونه دونه سفالهاتو جدا کنی البته نه تا آخر چون با یه همپوشانی قسمتهایی که برش نخوردن زیر پنهان می شن و مشخص نمی شن . بعد یه کم بهشون حالت بدی و بچسبونی البته با اورلپ....
یا یه جور مقوایی هست که ضخیمه مقوا ماکت سازی رو نمی گم اسمش یادم رفته :redface:اونم خوبه ...البته بستگی به مقیاس کارت داره اگه مقیاس بزرگه می تونی از مقواهای ضخیم تر استفاده کنی
زینک هم خوبه مثل پوشش آلومینیومیه اما یه کم سخته برشش.....:confused:

مرسی:gol:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش بابا.... دشمنت شرمنده
منم گفتم این سامان کجا غیبش زده:biggrin: در رفته؟:confused:
کافی نت غلط املایی داره:D:razz:
:biggrin::biggrin:
بعدا هم می تونی بذاری ;)
نمیدونم چرا یه چند روزیه بعضیا به غلط املایی گیر میدن؟؟؟:biggrin:
راستی بقیه ی بچه ها کجان؟؟؟؟چرا کاراشونو نمیذارن؟؟..نکنه اونام کامپیوترشون خراب شده؟:surprised::biggrin:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي از نظراته تخصصيت…..من تو قسمت طراحيش سعي كردم به تعادل كليه شكل توجه كنم…..در ضمن اين حجمي كه الان مي بيني فقط قسمت سقف مانندي كه سوراخ داره در هنگام ساخت فكرش به ذهنم رسيد…..اون قسمت رمپي كه تو مي گي تو طراحيه اوليم بود…اگه شد برگي رو كه توش طراحي كردم مي ذارم……در ضمن من اصلا نظرم رو خونه نبود بلكه فقط تركيب احجام بود كه با اضافه كردن اون سقف و ستون يه مقدار به سمت خونه كشيده شد…..يه سري توضيحات: اون مكعب مستطيل اصلي سقفش يه كم شيب داره اگه دقت كرده باشيد…..من مي خواستم هر چهار طرفش به يه نحوي يه نوع تعادلي تو كار ايجاد كنه…..اون قسمتي هم كه از مكعب خالي كردم و يه جورايي شبيه ايوان شده در واقع اون رمپ يه جورايي ازش باز شده و روي زمين ادامه پيدا كرده…….اون خطوطي هم كه تو گفتي شبيه هرمه كاملا درست حدس زدي …مي خواستم با ايجاد اون تو اون نما يه تعدل بصري بين عناصر اون نما ايجاد كنم….اون خطوط با اينكه سطح زيادي نداره ولي با استفاده از رنگ طوسي و همچنين تعدادشون احساس ميكنم واسه خودش يه وزنه اي شده كه مي تونه با بقيه ي عناصر يه جورايي مقابله و ايجاد تعادل كنه….ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه…اگه باز سوالي بود من هستم………………..درضمن من فقط پيشنهاد دادم كه شمام يه ماكت بسازي….من مطمئنم كارت انقدر خوب هست كه نيازي به ساختن يه همچين چيزايي نداري…..ولي قبوله اگه با كد زدي….كلي هم ياد مي گيريم….
موفق باشيد هميشه

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي از نظراته تخصصيت…..من تو قسمت طراحيش سعي كردم به تعادل كليه شكل توجه كنم…..در ضمن اين حجمي كه الان مي بيني فقط قسمت سقف مانندي كه سوراخ داره در هنگام ساخت فكرش به ذهنم رسيد…..اون قسمت رمپي كه تو مي گي تو طراحيه اوليم بود…اگه شد برگي رو كه توش طراحي كردم مي ذارم……در ضمن من اصلا نظرم رو خونه نبود بلكه فقط تركيب احجام بود كه با اضافه كردن اون سقف و ستون يه مقدار به سمت خونه كشيده شد…..يه سري توضيحات: اون مكعب مستطيل اصلي سقفش يه كم شيب داره اگه دقت كرده باشيد…..من مي خواستم هر چهار طرفش به يه نحوي يه نوع تعادلي تو كار ايجاد كنه…..اون قسمتي هم كه از مكعب خالي كردم و يه جورايي شبيه ايوان شده در واقع اون رمپ يه جورايي ازش باز شده و روي زمين ادامه پيدا كرده…….اون خطوطي هم كه تو گفتي شبيه هرمه كاملا درست حدس زدي …مي خواستم با ايجاد اون تو اون نما يه تعدل بصري بين عناصر اون نما ايجاد كنم….اون خطوط با اينكه سطح زيادي نداره ولي با استفاده از رنگ طوسي و همچنين تعدادشون احساس ميكنم واسه خودش يه وزنه اي شده كه مي تونه با بقيه ي عناصر يه جورايي مقابله و ايجاد تعادل كنه….ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه…اگه باز سوالي بود من هستم………………..درضمن من فقط پيشنهاد دادم كه شمام يه ماكت بسازي….من مطمئنم كارت انقدر خوب هست كه نيازي به ساختن يه همچين چيزايي نداري…..ولي قبوله اگه با كد زدي….كلي هم ياد مي گيريم….
موفق باشيد هميشه

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید ، من از مطالب این تاپیک خیلی استفاده کردم:w27: ممنون
ولی تشکرهام پر شده :w36:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سامان جان هر وقت که تونستی بسازی بگو موضوع جدیدو بگم;)

mehrazin_f

عضو جدید
من ميخواستم ماکتمو تا قبل از سفرم تموم کنم ولی تموم نشد:cry:...بعد از سفرم قول ميدم همه ماکتارو بسازم...:w10:

سـعید

مدیر بازنشسته
ماکت های من--1

ماکت های من--1

چند تا از ماکت هامو عکس هاشو اینجا میزارم تا بقیه ببینن...

مشخصات ماکت :
1- درس : طراحی معماری 1
2- نوع متریال : تخته سه لا
3- وسیله برش : اره مویی
4- مدت اجرا : 2 روز
5- تاریخ اجرا : سال 84
6- موضوع ماکت : مجتمع فرهنگی هنری

سـعید

مدیر بازنشسته
ماکت های من--2

ماکت های من--2

مشخصات ماکت :
1- درس : طراحی معماری 2
2- نوع متریال : چوب بالسا
3- وسیله برش : کاتر
4- مدت اجرا : 2 روز
5- تاریخ اجرا : سال 85
6- موضوع ماکت : مجتمع فرهنگی آموزشی

سـعید

مدیر بازنشسته
ماکت های من--3

ماکت های من--3

مشخصات ماکت :
1- درس : طراحی معماری 3
2- نوع متریال : چوب بالسا
3- وسیله برش : کاتر
4- مدت اجرا : 1 روز
5- تاریخ اجرا : سال 85
6- موضوع ماکت : موزه

معسار

عضو جدید
سلام كار خيلي جالبي شده.ولي اگه قيد ميشد كه كاربري اون چيه خيلي بهتر ميشد راجبش نظر داد

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من موضوع بعدی رو می گم تاریخ تحویلش دو هفته دیگه خوبه؟
بیشترشو باید فکر کنین !
سعی می کنیم تو هر ماکتی که می سازیم چند تا از مفاهیم رو درست تر یاد بگیریم ...
قبلا در مورد دو تا مفهوم تقارن بدون تعادل و تعادل بدون تقارن فکر کردیم ... حالا مفهوم ریتم رو هم به مواردی که باید در نظر بگیریم اضافه می کنیم ( اگر هم فکر نکردیم دیر نشده);)
پس سه تا مفهوم رو باید مطالعه کنیم : تقارن ، تعادل ، ریتم
حالا موضوع:
بی دلیل های زیبا
.
.
.
یعنی کمپوزیسیونی ( ترکیبی) که تقارن، تعادل و ریتم منظم نداشته باشه و زیبا باشه : ( زیبایی معماری ) برای اطلاعات بیشتر کتاب زیبا شناختی در معماری ، یا اگه احیانا سنگینه براتون، خودم بهش اشاره می کنم بعد یه هفته ! چون قبلش می خوام خودتون روش فکر کنید ;) که اصلا تو معماری به چی می گیم زیبا! به تک تک اشیا و حجم هایی که مبینید دقت کنید اگه زیباست چرا زیباست؟ یه تعریف از زیبایی برا خودتون بکنید و بعد ببینید آیا تو دومین مورد زیبا که دیدید، همون تعریف صدق می کنه؟
فکرتونو آزاد بذارید !!!
ریتم منظم نداشته باشه: یعنی میتونه اصلا ریتم نداشته باشه یا داشته باشه و یه جایی بر خلاف ریتم حرکت کنه و آهنگ رو به هم بزنه (شکست ریتم) یا اینکه ریتم نامنظم داشته باشه خلاصه اینکه تو طرحتون ریتم منظم نداشته باشین، به همین راحتی!
مثل همیشه سعی کنید ماکت خوش ساخت باشه به متریالش دقت کنید که تو کل طرح تاثیر گذاره ! به رنگ ها دقت کنید! موضوع رو سخت نگیرید نمی گم موضوع آسونیه ،موضوع شیرینیه! حتی اگه به اندازه ی ده دقیقه هم روش فکر کرده باشین باز هم با ارزشه چون کار خودتونه! چون نظر و عقیده ی شماست که به زبان فرم ها در اومده پس ارزشمنده!
امروز 26 مرداد
تاریخ ارائه:9 شهریور
اگه توضیحی خواستین درحد توانم در خدمتم;)
دوباره سلام...
سيمين جان اين موضوع فوق العاده خوبه.......زمان تحويلشم خوبه......اميدوارم كاهاي خوبي از دوستان ببينيم...............هميشه موفق باشيد;)

Arash_shah

عضو جدید
سلام به همه آرشیتکت های جوان
من تازه در سایت عضو شدم و از همه برای مطالبشون تشکر می کنم , انشاالله منم عکس ماکتامو براتون میزارم

arch83

عضو جدید
ميشه بگين چمن هاي محوطه رو با چي ساختين؟ البته به نظر مي آد اسكاج باشه!

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها این اولین pm من تو این سایته

دست همتون درد نکنه

من میخوام برای اولین بار ماکت بسازم و استادمون هم گیر داده که باید getty center رو بسازی:( من ترم 1 هستم و خیلی از ماکت سازی چیزی نمیدونم:eek: اگه لطف کنین عکس ماکت ساخته شده اون یا ماکت 3dرو بذارین ممنون میشم

بازم ممنون:gol::gol::gol:
برو قسمت درخواست ها زود تر جواب میگیری
صفحه های این تاپیکم بگرد
در ضمن
خوش اومدی
اینجا کسی پی ام نمیزاره
میگن پست گذاشتم

صغی ترقه

عضو جدید
برای ساختن گتی سنتر بهتره از فوم برد استفاده کنی. اما چون میگی میخوای برای اولین بار ماکت بسازی بهتره از بلو فوم استفاده کنی و کاورش کنی. یا با مقوای گرم بالا بسازی.

من یک سری عکس ازش دارم. منتها نمیدونم کجا سیوش کردم. میگردم. پیدا کردم برات میزارم. البته عکس از ماکتش نیست. از خودشه.

سلام عزیزم
ممنونم
هر چه از دوست رسد نیکوست

وضعیت
موضوع بسته شده است.