ایا پسرها با دوست دختر خود ازدواج میکنن و بالعکس؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره معلوم نیس ولی دختره که نمیدونه کدوم بهتره که اگه با شوهرش مشکل داشته باشه میگه شاید اون بهتره....
نه ازدواج سنتی نه دوستی نظر من اینه طرف اومد خاستگاری چند جلسه با هم حرف میزنن بعد خونواده ها میدونن چندوقت باهم باشن بشناسن بعد ازدواج کنن...

موافقم

mech_eng2000

عضو جدید

کسی که با دوستش ازدواج میکنه ناخوداگاه نسبت بهش حساس و بدبین میشه مثلا اگه داخل دانشگاه بوده همیشه فکر میکنه باز هم امکانش هست داخل دانشگاه همین اتفاق بیفته واسه همین دوست نشدن بهتره ... البته بگم بعضی مواقع آشنایی قبل ازدواج با همین دوستیهاست اما باید مدتش کوتاه باشه وزودتر خانواده ها در جریان قرار بگیرن
هنوز هم از این ادمای کوته فکر پیدا میشن !!!؟

fbarani67

عضو جدید
کاربر ممتاز
ب نظرم این بحثا یکم قدیمی شده.........بله پسرا با دوست دختر خود ازدواج میکنن;)

من خودم از اون دسته افرادی بودم ک همیشه میگفتم رابطه دوستی قبل از ازدواج خوب نیس ولی با توجه ب ازدواجای اخیر اطرافیانم متوجه شدم اینطوری نیس و میتونه خیلی هم ازدواج موفقی باشه..........مهم اینه ک ادم ادم باشه(دختر و پسر فرق نداره) و هدفش از اون رابطه مشخص باشه(رابطه سالم منظورم هس)....

من با اینکه توی شهر کوچیکی زندگی میکنم و هنوز اینجور مسایل هظم نشده اس ولی خیلی از اشناهارو میبینم ک ب خوبی با این مسئله کنار میان و از دختر و یا پسرشون حمایت میکنن.....

یا اینکه یکی از دوستانم کلا ب صورت کلی توی فامیلشون اینجوریه ک وقتی با کسی رابطه دوستی برقرار میکنن همه ی دوستان و فامیل از جریان باخبرن و اونارو ب عنوان زوج میدونن و اتفاقا هم ب ازدواج ختم میشن چون رابطه مخفیانه ب دور از چشم بقیه ندارن.....(مثه بیشتر کشورای خارجی)

البته همیشه نمیشه در مورد ازدواج نظر صد در صد داد و یک نسخه واسه همه پیچید.......:redface:

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عنوان اغازین تند بود واسه همین عوضش گرداهی
الآن طوری شده که این موضوع صدق میکنه...
یعنی پسرها با دوست دخترشون ازدواج میکنن.
دیگه عهد قدقدمیرزا نیست که...

mech_eng2000

عضو جدید
الآن طوری شده که این موضوع صدق میکنه...
یعنی پسرها با دوست دخترشون ازدواج میکنن.
دیگه عهد قدقدمیرزا نیست که...
میشه دقیقا عهد قدقدمیرزا رو مشخص کنی در چه دوره تاریخی بوده؟؟
عقرب راست میگه
من هرکیو دور برم میشناسم، ازدواج کردن دوست پسر دوست دختر بودن
کم هم نیستن، همه دوستانم هم بغیر خودم (که دم به تله نمیدم) با دوست دختراشون ازدواج کردن

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه دقیقا عهد قدقدمیرزا رو مشخص کنی در چه دوره تاریخی بوده؟؟
عقرب راست میگه
من هرکیو دور برم میشناسم، ازدواج کردن دوست پسر دوست دختر بودن
کم هم نیستن، همه دوستانم هم بغیر خودم (که دم به تله نمیدم) با دوست دختراشون ازدواج کردن

نه نمیشه...خودت برو تحقیق کن...

:D
آره همه دوستا و آشناها و ... هر کسی رو ببینی دوست دختر و دوست پسر بودن مزدوج شدن.:)

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز

من خودم از اون دسته افرادی بودم ک همیشه میگفتم رابطه دوستی قبل از ازدواج خوب نیس ولی با توجه ب ازدواجای اخیر اطرافیانم متوجه شدم اینطوری نیس و میتونه خیلی هم ازدواج موفقی باشه..........مهم اینه ک ادم ادم باشه(دختر و پسر فرق نداره) و هدفش از اون رابطه مشخص باشه(رابطه سالم منظورم هس)....

من با اینکه توی شهر کوچیکی زندگی میکنم و هنوز اینجور مسایل هظم نشده اس ولی خیلی از اشناهارو میبینم ک ب خوبی با این مسئله کنار میان و از دختر و یا پسرشون حمایت میکنن.....

یا اینکه یکی از دوستانم کلا ب صورت کلی توی فامیلشون اینجوریه ک وقتی با کسی رابطه دوستی برقرار میکنن همه ی دوستان و فامیل از جریان باخبرن و اونارو ب عنوان زوج میدونن و اتفاقا هم ب ازدواج ختم میشن چون رابطه مخفیانه ب دور از چشم بقیه ندارن.....(مثه بیشتر کشورای خارجی)

البته همیشه نمیشه در مورد ازدواج نظر صد در صد داد و یک نسخه واسه همه پیچید.......:redface:
من اونی که دیدمو میگم تا حالا بین دوستانم ازدواج موفق ندیدم جز یکی که اونم بخاطر پول دوست شد وجود بعضی لاشه پسرها که هرکاری دوست دارن با ناموس مردم میکنن موجب این میشه پسرها به دخترهای دوست پسردار مشکوک و بدبین باشند مخصوصا اونایی که اهل این کارها نیستند

...ARASH...

عضو جدید
من خودم،اگر ميل به رابطه اي خارج از عرف اجتماع با دختري را دارم،قطعا نيتم ازدواجه

يه سري از پسرا خوشگذرونن يا به عبارتي ديگر،نامرد و هوسباز و ....
باور اينا بر اينه كه بايد جووني كرد،تا زماني كه شرايط مناسب براي ازدواج فراهم نيست بايد يه سري راهها را رفت و لذت برد و بعد از يه مدتي به رسمه قانونه طبيعت ناچارا با يكي ازدواج كرد،كه البته كيس مورد نظر براي ازدواج نبايد تشابهي با كيس هاي قبلي داشته باشه!!!
تو اين مورد،كه قطعا به نتيجه نميرسه،ناآگاهيه دختر نسبت به وضعه موجود دليله يه رابطه مشكلزاست

يه سري پسرا موقع شروع راه بلند پروازن اما وقتي جلوتر ميرن حقيقت را ميبينن
اين ها از روي ظواهر و احساساته گذرا به دختري دل ميبندن،دل بستني كه از همون اوله راه به حكم عقل محكوم به شكسته،چون راه هاي رسيدن اين دو نفر به هم با وجوده سخت بودن راه ناديده گرفته ميشه و بعد از يه مدتي اين مشكلات خودشو نشون ميده و دو نفر با وجوده ميل و علاقه به يكديگر نميتونن به هم برسن
تو اين مورد هم پسرا مقصرن،چون خارج از تواناييشون وعده اي را دادن و رابطه اي را شروع كردن

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل هر کسی بهتره بره با هم رفتار :Dخودش ازدواج کنه.. مثلا دختری که دوست پسر داره یا پسری که دوست دختر داره....بهتره با مثل خودشون ازدواج کنن...البته من باشم هیچ وقت اعتماد نمیکنم..به کسی که با من دوست شده فردا نره با کس دیگه ای دوست بشه...مخصوصا بعد از ازدواج که خیلیا راحت ترم میشن..!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کسی که با دوستش ازدواج میکنه ناخوداگاه نسبت بهش حساس و بدبین میشه مثلا اگه داخل دانشگاه بوده همیشه فکر میکنه باز هم امکانش هست داخل دانشگاه همین اتفاق بیفته واسه همین دوست نشدن بهتره ... البته بگم بعضی مواقع آشنایی قبل ازدواج با همین دوستیهاست اما باید مدتش کوتاه باشه وزودتر خانواده ها در جریان قرار بگیرن

من که میگم حرف ایشون درسته و کوته فکر نیست،البته بهتره که از اولش خانواده ها در جریان باشن،برای پسری که در طول زندگی خودش سالم زندگی کرده و به قول معروف غیرت داره این موضوع براش قابل هضم نیست و سخته که قبول کنه که با دختری ازدواج کنه که قبلا با پسری یا پسرایی دوست بوده،ولی آره اگه دختری یا پسری با اطلاع خانواده طرفین با هم یه مدتی واسه آشنایی هستن،دیگه اسم اینو نمیشه گذاشت دوستی(رابطه پنهانی بدون اطلاع خانواده).خواهرای گل من،حرف من حقیر رو گوش بدین که اصلا دوستی به صورت پنهانی با پسری نداشته باشین،چون خیلی ریسکه خیلی ریسک!!!!،کافیه به جدایی ختم بشه و ضربه اساسی رو خودتون میخورین،شما که از آینده این دوستی خبرندارین!!!شاید پسره اولش خوب رفتار کنه و یهو یه دختر دیگه دلشو ببره،ولی اگه خانواده ها بدونن دلبستگی کمتره و اگرم جدا شدین حداقل درست و حسابی و با احترام جدا میشینو ضربه خاصی نمیخورین،این روزا واسه پسرا کاری نداره که بفهمه دختری با پسری بوده یا نه و بالعکس!!!ولی به نظرم پسرا بهتر میتونن بفهمن.پس مطمئن باشین با اینکارا پسر خوب و غیرتمند و کسی که سالها براتون یه تکیه گاه محکم باشه رو از خودتون دور میکنین،و به جاش یه تکیه گاه نا مطمئن(همسر بی غیرت و بی عاطفه) رو به خودتون نزدیک میکنین و اینم بدونین ما در کشور اسلامی زندگی میکنیم و مسلمون هستیم و کارامون هم باید مسلمونی باشه، پس نتیجه این شد که این دوستی ها بدرد نمیخوره و ریسک بسیار بزرگیه مگر با اطلاع خانواده طرفین،فقط مشکل اینجاست که شما بتونین خانواده دخترو یه جورایی راضی کنین که بیشتر با دخترشون باشین تا شناخت از طرفین به وجود بیاد،چون یه خانواده آبرومند همینطوری راضی نمیشه که دخترشون با پسری برای آشنایی باشن،ولی خودم به شخصه خانواده هایی رو دیدم که منطقی هستن و اجازه میدن،والبته حواسشون به دختر و پسر هست،که این خیلی خوبه.....ولی به نظرم حداکثر تو 6 ماه شناخت ایجا میشه و در ضمن شناخت با وجود اطلاع خانواده،ازون حس نقش بازی کردن کم میکنه،جون دو طرف خانواده های همدیگرو میشناسن و دیدن!.....همچنین نگاه به استثنائات نکنین که مثلا کسایی بودن با دوستی،ازدواج موفقی داشتن،آره درسته،ولی آیا درصد زیادی این طور هست؟حتما اینطور نیست،و مطمئنا بیشترشون با دید سطحی ازدواج کردن و موفق هم نبودن،پس آدم نباید زندگیشو با ریسک شروع کنه بلکه باید محکم و درست قدم برداره(یعنی با اطلاع خانواده یه مدت با هم باشین که مطمئن باشید چون خانواده و فامیل طرفین رو میبینین بهتر شناخت پیدا میکنین و از همه چیز طرفتون راحتر سر در میارین که آیا دختر یا پسر خوب و مناسبی واسه ازدواج هست یا نه)...راستی از این حرفام فک نکنین من ازون آدمای خشکی مذهبی هستم،نه من اصلا ادم متدینی نیستم،اینا تجربست، اگه سوالی بود ،مشکلی بود در خدمتم،یا علی

آخرین ویرایش:

sara perspolisi

عضو جدید
خب بستگی به نوع ارتباطشون داره . اگه همو شناخته باشن و تفاهم داشته باشن چرا که نه!

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ارتباط به قصد شناخت برای ازدواج خیلی خوبه ولی 95 درصد دوستی هایی که من اطرافم دیدم برای همه چی بوده بجز ازدواج.مثلا اقایی با 20 نفر دوست بوده یا خانمی با 30 نفر دوست بوده .این کجاش .اسه شناخته؟
بخایم خودمونو گول نزنیم متاسفانه تو کشور ما این جور روابط بیشتر واسه یه مسائل دیگه شکل میگیره و نه ازدواج.ولی تو بسیاری از کشور های دیگه ممکنه این روابز با وسواس بیشتری شکل بگیره چون هدفشون بلند مدت و برای ازدواجه(البته اونم قطعیت نداره و درصدشون بیشتر از ماست)

nedashiva

کاربر بیش فعال
من اگه یزمانی دوس پسر داشته باشم واون از همه لحاظ مناسبم باشه چرا که نه؟ اره ازدواج میکنم کی بهتر از دوستی که یه عمره میشناسیش.... ولی این یه حرف ساده لوحانه تو جامعه ما هست تو جامعه ایی که دونفر جنس مخالف که باهم دوست میشن اکثرا قصد وغرض دارن هیچ دوستی وجود نداره که طرف به چشم یک همجنسش بهش نگاه کنه نه غیر همجنسش......

واز این دوستیایی که اولش با داداشی وآبجی شروع میشن بوی خوبی به مشام نمیرسه چون واقعا دوروبرم دیدم.... بعد از مدتی پسره میگه میشه بمن نگی داداش یا دختره میگه میشه بمن نگی آبجی

واینکه دوستی بی غرض کمتر پیدا میشه که آدما بتونن بهش اعتماد کنن وباهاشون وارد دوستی بشن که حتی آخرشم ازدواج نشه هیچ دلخوری بوجود نیاد این میشه یدوستی پاک وبدون غرض... وهمه ی دوستیا یا بخاطر خوشگذرونیه با بخاطر ازدواج و درهردوحالت این دوستی از حالت طبیعی خودش خارج میشه

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
عنوان اغازین تند بود واسه همین عوضش گرداهی

نمیشه یه نسخه کلی برای همه پیچید
ادما متفاوتن بسته به شرایطشون هم متفاوته عکس العملها
اصلا باید از اول مشخص باشه هدفشون چیه
خیلیا ازدواج نمیکنند خیلیام ازدواج میکنن همه چیز بستگی به طرفین داره ولی من مطمئنم اگه دختری بخواد میتونه پسر رو برای همیشه نگه داره و اگه پسری بخواد همه شرایط محیا میکنه تا بهم برسن

آخرین ویرایش:

erfan_manutd

عضو جدید
به نظر من ازدواجی که قبلش یه مدت دوستی باشه بهتره چون باعث می شه با شناخت بیشتری تصمیم به ازدواج بگیرن نسبت به حالتی که از اول برای ازدواج آشنا می شن و خیلی سریع ازدواج می کنن.
ولی به نظرم دوستی خیلی طولانی هم زیاد خوب نیست چون باعث می شه خیلی از خوشی هایی که می تونن بعد از ازدواج داشته باشن همه تو دوستیشون تجربه بشه و بعد از ازدواج اون عشق و علاقه اولیه نباشه. به نظر من دوستی بین 6 ماه تا 2 سال قبل ازدواج می تونه خوب باشه

*ستاره آسمان*

عضو جدید
نمیشه یه نسخه کلی برای همه پیچید
ادما متفاوتن بسته به شرایطشون هم متفاوته عکس العملها
اصلا باید از اول مشخص باشه هدفشون چیه
خیلیا ازدواج نمیکنند خیلیام ازدواج میکنن همه چیز بستگی به طرفین داره ولی من مطمئنم اگه دختری بخواد میتونه پسر رو برای همیشه نگه داره و اگه پسری بخواد همه شرایط محیا میکنه تا بهم برسن
بله اگر دو طرف با هم بخوان

*ستاره آسمان*

عضو جدید
شما چرا به عنوان 1 پسر از طرف همه پسرا نظر میدی؟؟؟
اتفاقا کاملا بر عکسه
تعداد معدودی پسر سو استفاده کننده از دخترا شاید اینجوری باشن
ولی تعداد زیادی از پسرا ترجیح میدن اول دوست بشن بعد ازدواج کنن
پسر هایی که عکس این نظر رو دارن، همونایی هستن که خودشون هر کاری میکنن و بعد دنبال دختر افتاب مهتاب ندیده هستن
موافقم
:smile:

*ستاره آسمان*

عضو جدید
آره موافقم.
به نظر من یه پسر باید با یه دختر دوس باشه و اون دختر هم باید فقط با همون یه پسر دوست باشه.چه عیب داره!!؟؟؟به نظر من این جور روابط میتونه حتی به پیدا کرذدن دختر مناسب واسه ازدواج هم کمک کنه.
خیلی خوب میشه اخلاق و خصوصیتهای دختر رو شناخت و اگه آدم دید این دختر به اون چیزی که مد نظرشه نزدیکه به ازدواجم فکر میکنه.خیلیم خوبه...
حرفتون درست ولی عموما این موردا پیش نمیاد شما میری اول دوست میشی تا اشنا بشی اگه خوب بود واسه ازدواج انتخابش میکنی اون طرفم همینطور حالا اگر بعد مثلا یک ماه دیدید به درد هم نمیخورید اونوقت چی ؟!!! پس مجبورید برید کنار از این رابطه و بعدش طبق عقیدتون برای ازدواج باید بایکی دیگه هم دوست بشید پس معمولا نمیشه این نظرو گفت کسی خوبه که با یک نفر دوست بشه من باهاش ازدواج میکنم

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پسرای ایرانی با دوست دختر دیگران ازدواج میکنن اصولاً:d

*ستاره آسمان*

عضو جدید
من اگه یزمانی دوس پسر داشته باشم واون از همه لحاظ مناسبم باشه چرا که نه؟ اره ازدواج میکنم کی بهتر از دوستی که یه عمره میشناسیش.... ولی این یه حرف ساده لوحانه تو جامعه ما هست تو جامعه ایی که دونفر جنس مخالف که باهم دوست میشن اکثرا قصد وغرض دارن هیچ دوستی وجود نداره که طرف به چشم یک همجنسش بهش نگاه کنه نه غیر همجنسش......

واز این دوستیایی که اولش با داداشی وآبجی شروع میشن بوی خوبی به مشام نمیرسه چون واقعا دوروبرم دیدم.... بعد از مدتی پسره میگه میشه بمن نگی داداش یا دختره میگه میشه بمن نگی آبجی

واینکه دوستی بی غرض کمتر پیدا میشه که آدما بتونن بهش اعتماد کنن وباهاشون وارد دوستی بشن که حتی آخرشم ازدواج نشه هیچ دلخوری بوجود نیاد این میشه یدوستی پاک وبدون غرض... وهمه ی دوستیا یا بخاطر خوشگذرونیه با بخاطر ازدواج و درهردوحالت این دوستی از حالت طبیعی خودش خارج میشه
دوخط اخر حرفتون جملات اولیتون رو پوشش میده به طور کامل وقتی قصدشون بد نباشد شاید اون کلامت هم به کار ببرن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا